چگونه سوار اسب شویم

چگونه سوار اسب شویم

سوارشدن بر اسب می‌تواند یک تجربه سرگرم کننده باشد و اینکه شما با یک‌بار سوارشدن بر روی اسب می‌توانید به این رشته بسیار علاقه‌مند شوید. با این وجود یادگیری و تجربه صحیح اسب‌سواری به آموزش و تجربه زیادی نیاز دارد. همچنین، شما باید بدانید که قبل از یافتن سؤال خود که چگونه سوار اسب شویم ابتدا اسب خود را آموزش دهید و با آن‌ روی زمین کار کنید! منظور این است این عمل مهم‌ترین چیز در مورد اسب‌سواری است و شما باید این کار را هر بار قبل از سوارشدن بر اسب انجام دهید. تمرین‌های زمینی به آرامش اسب شما کمک می‌کند و به اسب شما می‌فهماند که رئیس او هستید!

نکته ابتدایی

اسب ‌سواری ورزشی سرگرم کننده که نیاز به شجاعت، تمرین و آموزش صحیح دارد؛ برای یادگیری به یک باشگاه یا یک مرکز اسب‌سواری معتبر مراجعه کنید. رشته سوارکاری دشوار است، سوار اسب شدن کار ساده‌ای به نظر می‌رسد، اما برای افراد باتجربه!

با ما همراه باشید تا با ذکر نکات مهمی به پاسخ پرسش چگونه سوار اسب شویم بپردازیم.

بسترسازی برای نصب و نشستن

 • منظور از بسترسازی این است که شما همه موارد را آماده کنید اسب خود را سوار کنید .
 • اولین کاری که می‌خواهید هنگام اسب‌سواری انجام دهید انجام مقدمات کار است. شما نیازی به انجام انبوهی از کارها و خسته کردن اسب خود ندارید، اما فقط لازم است کمی مقدمات کار را انجام دهید! مورد بعدی که باید انجام دهید این است که اسب خود را به‌درستی سوار کنید! بسیاری از مردم با فکر این که سوار یک اسب شدن می‌تواند ترسناک به نظر بیاد اما اگر آرام باشید، این کار سرگرم کننده و آسان خواهد بود.
 • اگر اولین بار سوار می‌شوید، استفاده از بلوک زیر پا فکر بدی نیست. شما باید بتوانید خود را از زمین بردارید، اما یک بلوک نصب برای شما آسان‌تر است.
 • بلوک نصب باعث می‌شود که کل فرآیند ساده‌تر شود. اطمینان حاصل کنید که هرچه استفاده می‌کنید محکم و مطمئن باشد.

نکات بسترسازی

 • ریل‌های حصارکشی، صندلی‌های قدیمی و سطل‌های پلاستیکی نازک می‌تواند هنگام استفاده به‌عنوان یک بلوک نصب خطرناک باشد. شما می‌توانید از یک سازه چوبی کوچک برای سوارشدن بر روی اسب استفاده کنید.
 • همچنین هنگام سوارشدن باید از کسی بخواهید که سر اسب را نگه دارد. اسب را از سمت چپ و کنار آن سوار کنید. پای چپ خود را در رکاب چپ قرار دهید و بدن خود را به بالا بکشید. در مرحله بعد، پای راست را به‌آرامی از پشت اسب بلند کرده و پای راست خود را داخل رکاب راست قرار دهید.
 • اگر مبتدی هستید، یک اسب کاملاً آموزش‌دیده را انتخاب کنید. اسب‌هایی که جوان ترند یا ضعیف آموزش دیده‌اند ممکن است هنگام سوارشدن تغییر مکان داده و حرکت کنند. یک اسب مسن‌تر را انتخاب کنید که به شهرت آرام و همکاری در هنگام سواری معروف است.
 • اگر کسی هنگام سوارشدن سر اسب را نگه ندارد، باید تسمه دهنه را محکم در دست چپ بگیرید، اما نه آن‌قدر محکم که اسب از فشار عقب برود.
چگونه سوار اسب شویم
چگونه سوار اسب شویم

خود را برای تعادل قرار دهید!

 • هنگامی‌که بر روی زین قرار گرفتید، لحظه‌ای وقت بگذارید تا مطمئن شوید که در موقعیت مناسبی برای تعادل هستید. پشت خود را صاف نگه دارید.
 • به خاطر داشته باشید هنگام سوارشدن بر اسب باید بتوانید خود را صاف نگه دارید به‌طوری که خطی مستقیم از طریق گوش، شانه، لگن و پاشنه خود یک خط مستقیم ایجاد شده باشد.
 • شانه‌ها را یکنواخت و صاف نگه‌دارید و قسمت عمده‌ای از وزن خود را بر روی استخوان‌های نشیمنگاه خود در باسن قرار دهید.

قرار دادن پاها در وضعیت مناسب

 • پس از احساس تعادل ایمن، پاها را در موقعیت مناسب قرار دهید. این مسئله مخصوصاً برای اسب‌سواران ابتدایی دشوار است، بنابراین برای اطمینان از قرارگیری صحیح پاها وقت بگذارید. پاشنه پا را درست زیر لگن نگه‌دارید.
 • پاهای شما باید به سمت داخل چرخانده شوند. پاهای بسیاری از اسب‌سواران ابتدایی به سمت بیرون چرخانده شده است، زیرا این امر می‌تواند طبیعی‌تر باشد، درحالی‌که زانوها بیرون است. به یاد داشته باشید، شما به‌نوعی اسب را با پاهایتان بغل می‌کنید. نباید اسب را خیلی محکم فشار دهید، بلکه پاهای خود را به سمت داخل به سمت اسب خم‌کنید.
 • انگشتان پا باید بالاتر از پاشنه شما طوری که فقط سر پای شما در رکاب باشند. کشش آسان یا تمرین برای این کار این است که روی چیزی بالاتر از سطح زمین یا حتی راه پله بایستید و پاشنه‌های خود را به سمت پایین فشار دهید و یا توپی را سعی کنید با پاشنه یا سر انگشتان پای خود روی راه پله نگه دارید.
وضعیت پاها
چگونه سوار اسب شویم

درست نگه داشتن مهار

یکی از نکات مهم اینکه چگونه سوار اسب شویم گرفتن صحیح مهار است. منظور از مهار، همان دسته جلو اسب است که به‌اصطلاح تسمه‌ای که با آن اسب را هدایت می‌کنند.

هنگامی‌که پاها در موقعیت مناسب قرار گرفتند، مطمئن شوید که دسته جلو را به درستی گرفته‌اید. نحوه در دست گرفتن دست شما به انگلیسی یا غربی بودن زین بستگی دارد.
برای سبک انگلیسی، دستتان را مشت کنید و سپس دست جلو را از داخل مشت عبور دهید تا حلقه دست جلو به سمت بالا باشد. سپس، هر دو انگشت کوچک و بزرگ خود را از مشت برداشته و در قسمت بیرونی دسته جلو قرار دهید. انگشتان شست خود را در بالای دست‌ها قرار دهید و آن‌ها را در جای خود محکم کنید.
در وسترن، گرفتن دسته جلو حلقه‌ای نیست. افسار غربی مهارهایی دارد که در قسمت بالا گره‌خورده است. مهارها را همیشه شل نگه دارید و آن‌ها را در دو مشت نگه دارید.

جهت اطلات بیشتر در مورد دهنه (افسار) اسب خواندن مطلب زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم:

دهنه کردن اسب

روش‌های مختلف سیگنال دادن به اسب

 • هنگام سوارشدن به سبک انگلیسی، روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید اسب خود را به حرکت دربیاورید.
 • از ابتدا سعی کنید کنار اسب خود را با پاها به‌آرامی فشار دهید. این باید به اسب شما نشان دهد که راه می‌رود، به‌اصطلاح به اسب رکاب دهید.
 • اگر اسب شما به این کار پاسخ نداد، ممکن است نیاز به تحریک بیشتر داشته باشد. می‌توانید به‌آرامی با پاشنه پا اسب خود را لگد بزنید. با این حال زیاد لگد نزنید.
 • درحالی‌که اسب‌ها پوست ضخیمی دارند، اما اگر با نیروی زیاد لگد بزنید ممکن است درد داشته باشند. ضربه زدن ملایم معمولاً تمام چیزی است که برای راه رفتن یک اسب لازم است.
 • نشانه‌های کلامی نیز در برخی موارد کمک می‌کند. بسته به نحوه آموزش اسب، او ممکن است به کلیک زبان و صداهای دیگر پاسخ دهد. از مربی اسب بپرسید آیا صداهایی پاسخ می‌دهد یا خیر؟
چگونه سوار اسب شویم
چگونه سوار اسب شویم

حرکات سر اسب‌

وقتی اسبی راه می‌رود، کانتر یا گالوپ می‌کند، یعنی سر او با ریتم بدن به عقب و جلو حرکت می‌کند. اجازه دهید دستانتان با سر اسب به عقب و جلو بیفتند. عدم رعایت حرکات اسب می‌تواند به اسب آسیب برساند.

آموختن هدایت اسب

بعد از اینکه به سوال چگونه سوار اسب شویم پاسخ دادیم به چگونگی هدایت اسب می‌پردازیم.

هدایت کردن اسب را بیاموزید. هنگام سوارشدن ارتباط بیشتری با اسب برقرار می کنید. برای دادن علامت چرخش به سمت راست، خیلی آرام دست راست خود را به عقب بکشید. برای دادن علامت چرخش اسب به سمت چپ، خیلی آرام دست چپ را به عقب ببرید. اگر اسب به کشیدن سبکتر پاسخ ندهد، می‌توانید به‌تدریج کمی سخت‌تر شروع به کشیدن کنید تا اینکه اسب پاسخ دهد.

باید از پاها و بدن خود برای نشان دادن شروع حرکت استفاده کنید. همچنین نگاه به مسیری که می‌خواهید حرکت کنید کمک می‌کند. اسب می‌تواند استخوان‌های صندلی شما را حرکت دهد. شما همچنین باید پاهای خود را به‌آرامی فشار دهید تا به یک اسب تغییر جهت دهید. به‌عنوان‌مثال، اگر می‌خواهید اسب شما به راست بپیچد، پای چپ خود را فشار دهید.

هدایت کردن اسب
هدایت کردن اسب

نکته مهم

هنگامی‌که از قدم رفتن با اسب اطمینان پیدا کردید، پاهای خود را به‌آرامی به کناره‌های اسب فشار دهید تا اسب را تحریک کنید. کمی در عقب زین بنشینید و به اسب رکاب دهید. مراقب باشید آرنج خود را آرام نگه دارید.

 • سوارکاری می‌تواند بسیار دشوار باشد و زمان و حوصله زیادی را می طلبد. سعی کنید یک اصطبل یا باشگاه سوارکاری معتبر در منطقه خود پیدا کنید و از یک مربی مستقر درس بگیرید. بهتر است هنگام شروع کلاس‌های سوارکاری در صورت صدمه به خود یا اسب، به محل نظارت داشته باشید.

آموختن نظافت اسب

اسب‌ها بسته به نگهداری از آن‌ها در خانه یا فضای باز، تا حدودی نیاز به نظافت مرتب دارد. شما می‌توانید با مراجعه وبلاگ واسط کالا نکات مراقبت و نگهداری اسب و دستورالعمل‌های ارائه شده توسط صاحب اسب را مطالعه کنید.

بااین‌وجود چند قانون کلی وجود دارد. معمولاً قبل از سوارشدن باید اسب او را مرتب کنید.
با استفاده از برس بدن اسب را در سراسر بدنش تمیز کنید، گرد و غبار، عرق و موهای به هم چسبیده شده از یال اسب را جدا کنید. به‌طور مناسب از شانه یال و دم استفاده کنید.
در مرحله بعد، با استفاده از برس نرم و بدن روی بدن و پاهای اسب، گل و عرق را از بین ببرید.

نظافت اسب
نظافت اسب

نکته

قبل از اینکه یاد بگیریم چگونه سوار اسب شویم باید کاملاً آرامش خودمان را حفظ کنیم و از یک مربی بخواهیم تا به ما کمک کند. هر موقع قبل و در حال سوارشدن بر روی اسب احساس کردید که اسب می‌خواهد حرکت کند، از سوارشدن خودداری کنید و پایین بیاید، اسب را متوقف و آرام کرده و از اول شروع به سوارشدن کنید. امکان دارد، اسب از چیزی ترسیده باشد و با پایین آمدن در این حالت، ایمن‌تر از سوارشدن بر اسبی است که حالت نگران و عصبی به خود گرفته است. وقتی‌که سواری خود را به اتمام رساندید، اکنون باید یاد بگیرید چگونه از اسب پیاده شوید.

بستن افسار اسب

قبل از اینکه بدانیم چگونه سوار اسب شویم ،باید بدانیم که چگونه یک اسب را زین کنیم.

ابتدا اسب را مجهز به زین و تنگ می‌کنیم.
برای زین کردن اسب ، عرق‌گیر زین را بر روی اسب قرار دهید و آن را به عقب بیاندازید تا موها صاف شود. زین را پشت شانه قرار داده و عرق‌گیر یا همان نمد را به قسمت خالی جلوی زین بکشید.
تنگ را دور آن وصل کنید و آن را به‌آرامی محکم کنید و اجازه دهید فضای کافی برای اسب بیرون بیاید. شما باید بتوانید دو انگشت خود را زیر تنگ محکم شده قرار دهید ، اما نه بیشتر!

برای اطلاعات بیشتر در مورد زین کردن اسب و نحوه ی ساخت آن خواندن مطالب زیر را از دست ندهید.

آموزش زین کردن اسب

توصیه‌های مهم

 • از راحت بودن بر روی زین اطمینان حاصل کنید.
 • اگر از روی اسب افتادید از اسب‌سواری نترسید و حتماً دوباره امتحان کنید.
 • همان‌طور که قبلاً گفتم از اسب‌سواری نترسید هنگامی‌که سوار می‌شود آرام باشید و آرامش خودتان را حفظ کنید اسب احساس شما را می‌فهمد و واکنش نشان می‌دهد.
 • از کلاه مخصوص اسب‌سواری و لباس آن‌ استفاده کنید.
 • برای سوارشدن از پشت اسب نروید ممکن است بترسد و به شما آسیب وارد کند.
 • قبل از حرکت از یک اسب سوار حرفه‌ای بخواهید تا زین شما زا بررسی کند.
چگونه سوار اسب شویم
چگونه سوار اسب شویم

پس توجه داشته باشید که:

 • قبلاً از سوارشدن زین خود را چک کنید.
 • از شل نبودن و زیاد محکم بودن تنگ اطمینان حاصل کنید.
 • تعادل خود را پیدا کنید.

کلام آخر

شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ واسط کالا اطلاعات فراوانی در مورد اسب یاد بگیرید. تجربه سوارکاری با یک مربی قوی می‌تواند عادات بد شما را از بین ببرد و شما را تشویق کند که اسب‌سواری یک تجربه و ورزشی بی‌نظیر است.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای خرید و فروش وسایل دست دوم و نو از سایت و یا اپلیکیشن واسط کالا استفاده کنید.

منبع:

wikihow.com

thumbtack.com

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.