راهنمای خرید سگ نگهبان

سگ نگهبان یا محافظ یکی از زیرک‌ترین و باهوش‌ترین نژادهای سگ است. این سگ‌ها حس بویایی بسیار قوی دارند و از دورترین فاصله، خطر و دشمن را حس می‌کنند. سگ‌های نگهبان مانند یک محافظ شخصی برای شما عمل می‌کنند؛ تا در صورت حمله یک حیوان یا فرد ناشناس، از شما دفاع کنند.
این سگ‌ها برای دو وظیفه تربیت می‌شوند، پس برای خرید سگ نگهبان ابتدا دلیل خود را از خرید این سگ مشخص کنید. بعد از طریق نیروی انتظامی و یا از طریق خرید آنلاین در سایت‌های معتبر می‌توانید اقدام نمایید. برای خرید یک سگ بهتر است یک لیست راهنمای خرید سگ نگهبان را تهیه کنید و طبق آن بهترین را انتخاب کنید.

در این مقاله از وبلاگ واسط کالا برایتان راهنمای خرید سگ نگهبان را به‌طور کامل شرح می‌دهیم. تا بتوانید با استفاده از آن بهترین سگ محافظ را در اسرع وقت خریداری کنید.

مزایای استفاده از سگ‌های نگهبان

سگ‌‌های نگهبان که آموزش‌های لازم را دیده‌اند اگرچه گران‌قیمت هستند و مراقبت از آن‌ها دشوار است؛ اما در موارد بسیاری برای کمک به انسان مفید بوده‌اند. ازجمله برای محافظت از انسان‌ها و اموال و اشیای با ارزش آن‌ها و دفاع از انسان‌ها بسیار کارآمد هستند.

دفاع به شیوه پارس کردن

سگ‌های محافظ و نگهبان برای دفاع از شخص و اموال از روش‌های مختلفی برای دفاع استفاده می‌کنند. ابتدایی‌ترین راه برای دفاع سگ از خود و صاحب آن‌ها، پارس کردن است. سگ‌های نگهبان در برخورد ابتدایی با مزاحمان، با پارس کردن کار خود را شروع می‌کنند. پارس کردن سگ می‌تواند به‌تنهایی مزاحمان ترسو را فراری دهد و برای افراد دیگر هم ترس خود را دارد.

امنیت خانه

یکی از موارد استفاده از سگ‌‌ها، برای تأمین امنیت خانه است و درواقع سگ‌‌ها سیستم امنیت خانه را تشکیل می‌دهند. نظارت این سگ‌‌ها به‌طور ۲۴ ساعته است و هیچ محدودیت زمانی و مکانی ندارد. حتی نسبت به برخی دوربین‌های پیچیده هم بهترعمل می‌کنند.

امنیت خانه
تأمین امنیت خانه با سگ‌های نگهبان

معایب استفاده از سگ‌های نگهبان

سگ‌های نگهبان همان‌طور که می‌تواند برایتان مفید باشد همان‌قدر هم می‌تواند خطر و ضرراتی هم داشته باشد. یکی از معایب این سگ‌ها قیمت بالای آن است. علاوه بر آن هزینه‌های دیگری هم وجود دارد که برایتان آن‌ها را بیان می‌کنیم.
البته برخی هزینه‌هایی که گاهی براثر تربیت و آموزش‌های نادرست سگ می‌تواند بسیار زیاد و حتی جبران‌ناپذیر باشد؛ زیرا او می‌تواند به افراد مجاور و همسایگان شما هم آسیب برساند.

هزینه‌های سگ نگهبان

در این قسمت به معرفی یکسری هزینه‌ها در این مورد می‌پردازیم.

هزینه خرید سگ

در راهنمای خرید سگ نگهبان که می‌تواند چند هزار دلار هزینه داشته باشد. علاوه بر هزینهٔ خرید، هزینه‌های بعدی نیز وجود دارد؛ مانند هزینه برای پرداخت غذا و مراقبت‌های پزشکی و هزینه‌هایی برای درست کردن یک مکان برای نگهداری سگ که این مکان باید شامل یک فضای بزرگ و قابل‌توجه برای ورزش و بازی برای سگ داشته باشد.
شما می‌توانید با خواندن مقالهٔ محل نگهداری سگ باید شامل چه ویژگی‌هایی باشد؟ از سایت واسط کالا، به‌راحتی یک مکان مناسب برای سگ خود تهیه کنید.

هزینه خسارت‌ها

از طرفی برای خرید سگ نگهبان توجه به بیمه‌های مربوطه برای جبران خسارت واردشده از طرف سگ را در نظر بگیرید. اگر سگ شما اشتباهاً به کسی صدمه‌ای برساند باید حتماً هزینه‌های او را متقبل شوید. حتماً قوانین نگهداری از سگ را بدانید و اگر قصد خرید یک سگ را برای نگهبانی منزل خود دارید ابتدا راهنمای خرید سگ‌های نگهبان را بخوانید و سپس اقدام نمایید. برخی از حوزه‌های حقوقی و قانونی حیوانات، خرید حیواناتی که دارای برچسب تهاجمی هستند را برای مردم عادی منع می‌کنند.

راهنمای خرید سگ نگهبان
آسیب رساندن سگ به دیگران موجب خسارت میشود

البته برخی از بیمه‌نامه‌ها فقط مختص نژاد خاصی از سگ‌ها هستند. اگر زمانی که شما در منزل نیستید و یا زنجیر سگ را محکم نبسته‌اید سگ هار باشد و با گاز گرفتن فردی به او صدمه برساند باید صاحب این سگ جوابگوی این مشکل در مقابل قانون باشد و هزینه‌ها را بپردازد. پس دقت کنید که آموزش‌های لازم را به‌خوبی به سگ داده باشید و همواره او را تحت نظارت قرار دهید.

هزینه‌های مازاد

ازآنجایی‌که شما برای خرید این سگ هزینه‌های زیادی را باید بپردازید به شما توصیه می‌کنم که زمان زیادی را برای گشتن و تحقیق درباره سگ اختصاص دهید و از اولین فروشنده، آن را نخرید.
در لیست راهنمای خرید سگ نگهبان حتماً سعی کنید که بهترین قیمت را بنویسید. از بین آن‌ها انتخاب کنید تا در صورت منصرف شدن از خرید جای نگرانی نباشد.

البته شاید بگویید هرچقدر پول بدهی آش می‌خوری؛ اما در این مورد این حرف صدق نمی‌کند. هزینه گزاف بسیاری از سگ‌ها فقط به دلیل گزافه‌گویی و اغراق زیادی است که مربی برای فروش سگ به بازار عرضه می‌کند. این ‌یک ترفند برای فروشندگانی است که قصد فروش سریع سگ خود را دارند. پس توجه کنید که تفاوت قیمت همیشه به دلیل کیفیت آموزش و سطح حرفه‌ای بودن فروشنده نیست.

گاهی اوقات متناسب با شرایط محیطی و کاری سگ، باید همواره به او آموزش داد؛ تا بتواند وظیفه‌اش را متناسب با وضعیت جدید پیش‌آمده به‌خوبی انجام دهد. این کار البته هزینه‌های زیادی علاوه بر وقت احتیاج دارد که باید همیشه قبل از خرید سگ به آن توجه کرد.

راهنمای خرید سگ نگهبان
خرید سگ مناسب

هزینه‌های پزشکی

در لیست مربوط به راهنمای خرید سگ، سلامتی سگ مهم‌ترین عامل برای خریدوفروش آن است. پس حتماً مطمئن شوید که سگ ازنظر جسمی و روحی سلامتی کاملی داشته باشد. حتماً سوابقی مانند واکسیناسیون دقیق او را مطالعه کنید و آن ر ا به یک دامپزشک ببرید و مطمئن شوید که بیماری هاری ندارد.
مشکلات ژنتیکی و انگلی باعث اختلال دررشد سگ می‌شوند و باید حتماً بررسی شوند. زیرا بعضی از این سگ‌ها حاصل پرورش با ژن‌های متفاوت هستند.
در لیست راهنمای خرید سگ های نگهبان یکی از موارد ثبت‌شده، رسیدگی و توجه به‌سلامت آن‌ها است. یکی دیگر از مهم‌ترین نکات در سلامت سگ، سلامت دهان و دندان است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت.
برای دانستن بهداشت سگ و واکسیناسیون او، این مقاله از سایت واسط کالا کمک بزرگی به شما خواهد کرد.

تغذیه سگ

قبل از خرید سگ های نگهبان باید به هزینه‌هایی که صرف می‌شود توجه ویژه‌ای داشت. برخی از آن‌ها هزینه بالایی را برای خرید غذا احتیاج دارند و همچنین غذاهای مربوط به هر نژاد از سگ با دیگری متفاوت است. مقالهٔ تغذیهٔ سگ سایت ما را دنبال کنید تا بیشتر با غذای سگ و نحوه خرید آن آشنا شوید.

تهاجمی یا دفاعی

سگ‌ها متناسب با استفاده و کاربردی که دارند، آموزش‌های متفاوتی می‌بینند. مثلاً بعضی از سگ‌ها فقط وظیفه حمله کردن را دارند و با دیدن دشمن پارس و فوراً به او حمله می‌کنند اما اگر دشمن با او جنگ کند و بهتر بگویم به او حمله کند دیگر توانایی دفاع کردن را ندارد و فرار می‌کند و نمی‌تواند از خود دفاع کند. به همین دلیل برای خرید سگ‌های نگهبان باید ابتدا دلیل استفاده سگ را بدانیم و سپس یک نوع محافظ بخریم.

تهاجمی یا دفاعی
راهنمای خرید سگ نگهبان

سگ‌هایی که پلیس‌ها برای دنبال کردن مجرم استفاده می‌کنند با آن‌هایی که برای دفاع شخصی استفاده می‌شود متفاوت هستند. سگی که قصد دفاع از شخصی را دارد باید آموزش‌هایش با سگ حمله‌کننده متفاوت باشد.

آموزش سگ محافظ بسیار مهم است زیرا اگر شما به یک سگ دفاعی احتیاج داشته باشید و به‌اشتباه یک سگ تهاجمی را بخرید این می‌تواند برای صاحبان خانواده شما بسیار خطرناک باشد. این سگ حتی به خانواده شما حمله می‌کند و برای افراد محله و همسایگان شما هم مزاحمت ایجاد می‌کند. مثلاً اشخاص معروف یا افرادی که جان آن‌ها درخطر است بهتر است یک سگ دفاعی و محافظ را بخرند.

اگر در خانه بچه کوچکی دارید، احتمالاً خریدن یک سگ محافظ بهتر از سگ دفاعی و تهاجمی است. سگ‌ نگهبان تهاجمی به افراد جوان و کودکان خانواده بیشتر صدمه می‌زنند و آن‌ها را مجروح می‌کنند.

نکاتی پیرامون آموزش سگ های نگهبان

سگ‌هایی که برای حفاظت شخصی از یک فرد مهم تربیت‌شده‌اند می‌توانند برای دفاع از فرد، فرد متجاوز را گاز بگیرند و به بدن او چنگ بزنند. این سگ‌ها در مواقعی که احساس خطر می‌کنند پارس می‌کنند پس حتماً سطح آموزش هر سگ متفاوت است. سگ‌های نگهبان آموزش‌های ویژه‌ای را برای دفاع می‌بینند و برای خرید آن‌ها باید به سازمان‌هایی که آن‌ها را آموزش می‌دهند مراجعه کنید. سگ نگهبان ۲ وظیفه دفاع و حمله را بر عهده دارد و متناسب نیاز هر فرد یک سگ خریداری می‌شود.

راهنمای خرید سگ نگهبان
راهنمای خرید سگ نگهبان

افراد بی‌تجربه به‌تنهایی نمی‌توانند به یک سگ نگهبان که هنوز هیچ آموزشی ندیده است، آموزش دفاع و یا حمله دهند و این کار نیازمند توانایی و تجربه بالایی در اداره و تربیت سگ است. باید آموزش مبتنی بر پاداش باشد.
برای تحقیق کردن راجع به نحوه خرید با اطمینان از افراد مطمئن با گروه‌های نجات یا باغ‌وحش یا پانسیون مراقبت از سگ مشورت کنید و راهنمای خرید سگ نگهبان را از آن‌ها بگیرید آن‌ها اطلاعات خاصی در مورد مربیان یا فروشندگان مورداطمینان در اختیار شما قرار می‌دهند.

آموزش به صاحب هر سگ

علاوه بر اینکه سگ انتخابی شما باید تحت نظر افراد باتجربه آموزش‌های لازم را دیده باشد. خودتان هم باید برای آشنایی اولیه و مدیریت صحیح این سگ محافظ آموزش‌هایی را دیده باشید.

حتماً از فروشنده آن سگ بپرسید که چه کلاس‌هایی می‌تواند به شما کمک کند تا بهتر بتوانید از سگ مراقبت کنید و خودتان هم از صدمات او در امان باشید.

حتی اگر شما فرد باتجربه‌ای هستید و آموزش‌های لازم را می‌دانید اما بازهم باید با رعایت نکات و قوانین ایمنی مربوط به آن سگ اقدام کنید و بتوانید او را کنترل کنید زیرا او در ابتدا شما را به‌عنوان یک دشمن غریبه می‌شناسد.

منبع خرید سگ نگهبان

برای خرید سگ محافظ به یک منبع مطمئن برای خرید و نگهداری سگ احتیاج دارید. البته راهنمای خرید این نوع سگ را از سازمان‌های انتظامی و قانونی دریافت کنید مثلاً پلیس نیروی انتظامی وامداد و نجات، از این سگ نگهبان برای حفاظت شخصی و برای یافتن قاچاق استفاده می‌کند و این نهادها بهترین نهاد برای راهنمای خرید سگ نگهبان هستند. آن‌ها به افرادی که صلاح‌دید آن‌ها باشد، سگ‌های نگهبان خود را می‌فروشند.

راهنمای خرید سگ نگهبان
خرید سگ از منبع معتبر

البته فروشگاه‌ها و سایت‌های اینترنتی زیادی هم برای این کار راه‌اندازی شده است تا بتوانید به‌صورت آنلاین خرید کنید. اگر از یک وب‌سایت برای خریدوفروش سگ نگهبان اطلاعاتی را دریافت می‌کنید حتماً اطمینان پیدا کنید که این‌یک وب‌سایت معتبر است و افرادی که در آن نظرات خود را ثبت کرده‌اند از عملکرد آن راضی هستند. مثلاً سایت‌هایی که انجمن‌های بین الملی در آن هستند و یا وب‌سایت آن‌ها نکات بسیار معتبر ارائه می‌دهد.

پس‌ازاینکه منبع مورد اعتمادی برای خرید سگ نگهبان پیدا کردید با فروشنده سگ موردنظر خود تماس بگیرید و مطمئن شوید که سگ برای هدفی که شما احتیاج دارید تربیت‌شده است. ابتدا مورداستفاده خود را به فروشندگان سگ بگویید و سپس خلق‌وخوی و رفتارهای او را هم بپرسید. اگر روش‌ها و تکنیک‌های مربی برای شما جالب و مفید نبود، از خرید آن سگ قطعاً صرف‌نظر کنید تا عواقب بدی به دنبال نداشته باشد.

سن سگ

یکی از مهم‌ترین موارد برای خرید سگ های نگهبان سن آن سگ است. باید حتماً به آن توجه کرد زیرا سگ‌های پیر و افسرده توانایی دفاع و حمله را مانند سایر سگ‌ها ندارند و فقط پارس می‌کنند. نژادهایی که در بالا گفته شد و از بهترین نژادهای سگ هستند. معمولاً بین ۱۰ تا ۱۲ سال عمر مفید دارند. بهترین سن برای خرید سگ نگهبان بین ۵ تا ۱۰ سالگی است.

راهنمای خرید سگ نگهبان
خرید سگ های جوان

آگاهی از شرایط بدنی سگ

در لیست راهنمای خرید سگ محافظ همیشه جایی برای ثبت عیب‌های سگ بگذارید. به‌عنوان‌مثال، اگر یک ژرمن تهاجمی را پسند می‌کنید، مشکلاتی که در حالت قرار گرفتن پاهای او مخصوص قسمت ران است را حتماً در نظر بگیرید. وقتی سگ در حالت ایستاده است، دقت کنید که شانه‌هایش از باسنش چه فاصله‌ای دارند؟ اگر باسن‌ها بیش‌ازحد افتاده و پایین هستند، از خرید این سگ خودداری کنید. علاوه بر ساختار بدنی این سگ، جزئیات مربوط به میزان حرکت و دویدن سگ را بخواهید ببینید که آیا تابه‌حال به دلیل مشکلات مفصل ران عمل جراحی انجام داده است یا خیر؟

اگر این سگ را از نیروی انتظامی و پلیس می‌خرید حتماً توجه داشته باشید که، این سگ مدت زیادی برای آن‌ها خدمت کرده و فرسوده شده.

علاوه بر این به علت موقعیت شغلی آن‌ها امکان جراحت و یا حتی جای تیر بر روی بدن او وجود دارد. باید بسیار هوشیارانه به آن توجه کنید.

قبل از اینکه خرید خود را نهایی کنید حتماً او را به معاینات پزشکی ببرید و از سلامت کامل او مطمئن شوید؛ زیرا سلامت بدن یک سگ عامل مهمی در حفاظت از شماست.

انتخاب نژاد سگ نگهبان

هنگام خرید سگ محافظ سردرگم می‌شوید که چه نوع نژادی را انتخاب کنید. البته نژادهای سگ زیادند؛ بهتر است از بین نژادهای سگ برای نگهبانی و محافظ، ۲ نژاد زیر را انتخاب کنید:

سگ نژاد بلژین ژرمن شیپرد

واسط کالا به‌طور کامل در این مقاله ویژگی‌های این سگ را برایتان بیان کرده است. می‌توانید با خواندن آن اطلاعات بیشتری راجع به این سگ داشته باشید:

سگ نژاد بلژین ژرمن شپرد

بلژین ژرمن شپرد
سگ نژاد بلژین ژرمن شیپرد

سگ مالینوی بلژیکی

در ادامه به معرفی سگ مالینوی بلژیکی می‌پردازیم.
این ۲ نژاد سگ بیشتر از سایر نژادها در ارتش و پلیس استفاده می‌شوند؛ زیرا غریزه نگهبانی و دفاع در ژن آن‌ها نهفته است و نسل به نسل به آن‌ها منتقل‌شده است. نکته مهمی که در لیست راهنمای خرید سگ نگهبان شما است، خرید یکی از این ۲ نژاد سگ است. آن را از فردی که خریداری کردید حتماً بپرسید؛ آیا این سگ برای محافظت و دفاع آموزش دیده است؟

سگ‌های نام‌برده علاوه بر قدرت آموزش بالا و هوشیاری زیادی که دارند، خلق‌وخوی مناسب و تقریباً آرامی دارند. البته نژادهای دیگری هم به‌عنوان سگ نگهبان استفاده می‌شود که این ۲ نژاد شناخته‌تر هستند. البته واسط کالا برایتان نژادهای دیگر سگ نگهبان را بیان کرده. تا با بررسی ویژگی‌های آن‌ها انتخاب بهتری داشته باشید.

چند نژاد برتر سگ برای نگهبان

به‌طورکلی سگ‌های نگهبان نسبت به شما و خانواده شما احساس وفاداری می‌کنند. آن‌ها بسیار باهوش و سریع هستند و در مقابل هر عمل از فرد ناشناس، عکس‌العمل درست را نشان می‌دهند. البته این به دلیل قدرت بالای یادگیری آن‌هاست.

اگر در انتخاب سگ مشکل‌دارید، واسط کالا چند مورد از نژادهای دیگر سگ را برایتان معرفی کرده است. بیشتر از دیگر سگ‌ها به‌عنوان محافظ استفاده می‌شوند. می‌توانید نام آن‌ها را در لیست راهنمای خرید سگ نگهبان نگه‌دارید:

آکیتا

یک از باوفاترین نژادهای سگ است. این وفاداری همراه با شجاعت او باعث شده تا برای محافظ و نگهبان بودن خریداری شود. آکیتا ازجمله باهوش‌ترین نژادهای سگ در جهان است. او بیشتر برای محافظت شخصی از افراد سلطنتی و اشخاص برجسته مخصوصاً در کشورهای ژاپن پرورش می‌یابد.

آکیتاس نسبت به غریبه‌ها بسیار حساس است و همیشه به همه‌چیز شک می‌کند تا بتواند از هر خطر کوچک و بزرگ به خانواده جلوگیری کند. او در یادگیری مطالب آموزشی بسیار با دقت و هوشیار است و هیچ تمرینی را به‌اشتباه انجام نمی‌دهد. قد این سگ محافظ بین ۲۴ تا ۲۸ اینچ و وزن او نیز ۷۰ تا ۱۳۰ پوند است.

آکیتاس
یکی از باوفا ترین سگ های نگهبان

مشخصات ظاهری آکیتا

از نشانه‌های ظاهری و مشخصات شناختی این سگ نگهبان می‌توان به سر مثلثی شکل و دم پیچ‌خورده او اشاره کرد البته بدن قوی و پوست ضخیم او که به رنگ‌های سیاه، حنایی، قرمز و غیره است هم از دیگر مشخصات ظاهری اوست که توصیه می‌شود مشخصات ظاهری او را نیز در لیست راهنمای خرید سگ نگهبان یادداشت کنید تا هنگام خرید راحت‌تر او را بشناسید.

مالینوی بلژیکی

این سگ جزو ۲ نژاد برتر سگ نگهبان در جهان است و قدرت جست‌وجو و نجات بالایی دارد علاوه بر این، ویژگی هوشیاری و چابکی را از دیگر نژادهای سگ به ارث برده است. به همین دلیل بیشتر موردعلاقهٔ ارتش و نظام و نیروی امداد و نجات است و در موقع حوادث مانند زلزله به آن‌ها کمک بزرگی کرده است.

البته برخلاف برخی از سگ‌ها این سگ را باید طوری آموزش داد که نسبت به هر غریبه‌ای حساس و مشکوک نباشند زیرا موقعیت کاری او طوری است که ممکن است با افراد متفاوت و ناشناس زیادی در ارتباط باشد و نباید به آن‌ها صدمه بزند این سگ کوتاه‌قد بین ۲۲ تا ۲۶ اینچ قد دارد و ۴۰ تا ۸۰ پوند هم‌وزن او است و رنگ‌های مختلفی ازجمله حنایی، قرمز با صورت سیاه دیده می‌شوند.

بولماستیف

این سگ وفادار صورت کوتاه و به شکل چروک شده‌ای دارد و در رنگ‌های حنایی، قرمز مایل به زرد و با صورتی سیاه دید شده است. شجاعت و وفاداری این نژاد همیشه زبان زد خاص و عام بوده است و ابتدا توسط گیمر ها شناخته‌شده‌اند تا از آن‌ها دربازی‌های خود در برابر شکارچی‌های غیرمجاز محافظت کند. بولماستیف را در لیست راهنمای خرید سگ نگهبان نگه‌دارید.

راهنمای خرید سگ نگهبان
سگ بولماستیف

البته این سگ ها ظاهری ناخوشایند و ترسناک دارند که به عنوان یک سگ نگهبان عمل می‌کند و باعث ترس و وحشت افراد متجاوزگر می‌شود اما برخلاف ظاهر ترسناکی که دارد برای خانواده صاحب خود مانند یک دوست و همراه مهربان عمل می‌کند.
بولماستیف مهربان ۲۴ تا ۲۷ اینچ قد دارد و ۱۰۰ تا ۱۳۰ پوند هم وزن او است. امیدوارم تعریف این سگ، به‌عنوان راهنمای خرید سگ محافظ به شما کمک کرده باشد.

نژاد سگ ایتالیایی

این سگ علاوه بر اینکه جز سگ‌های نگهبان است، به‌عنوان سگ جنگی و شکارچی هم شناخته شد است که به‌طور غریزی از خود محافظت می‌کند اما برای محافظت از دیگران باید او را آموزش دهید. قد سگ ایتالیایی ۲۳٫۵ تا ۲۷٫۵ اینچ و وزن آن ۸۰ تا ۱۲۰ پوند است. البته این سگ در تمام‌رنگ‌ها ازجمله خاکستری، حنایی، قرمز و با لکه‌های کوچکی از رنگ‌های سیاه‌وسفید دیده می‌شود. این سگ جز سگ‌های سربزرگ است که بدنی مربعی شکل دارد.

پیشنهاد می‌کنیم خواندن مقاله زیر را در مورد سگ ایتالیایی کن کورسو از دست ندهید:

سگ کن کورسو

سگ ژرمن

این سگ به سگ مالینوی بلژیکی بسیار شبیه است و از او به‌عنوان سگ پلیس یاد شده زیرا سگ بسیار فعال و چابکی است. این نژاد به صاحب خود بسیار وفادار است و باید روزانه ۲ ساعت به او نرمش مناسب بدهید تا همیشه فعال و سالم بماند. قد این سگ ۲۲ تا ۲۶ اینچ و وزن آن ۶ تا ۱۰۰ پوند است. گوش‌های نوک‌تیز و مستقیم رو به بالای این سگ نشان از هوش و سرعت عمل زیاد او است.

راهنمای خرید سگ نگهبان
سگ آلمانی

در مورد ویژگی‌های ژرمن شپرد، خواندن مقاله زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم:

سگ ژرمن شپرد

کوموندور

کوموندور یک سگ بزرگ، قوی و شجاع است که منشأ آن کشور مجارستان است. از این سگ بیشتر برای نگهداری و حفاظت از دام و اموال پرورش داده شد است او نیز به صاحب خود وفادار است. این سگ‌ها را بیشتر در رنگ سفید و با یک سربزرگ و عضلاتی قوی می‌شناسند. قد آن‌ها ۲۶ تا ۲۸ و وزن آن‌ها ۸۰ پوند به بالا است. همیشه در یک لیست راهنمای خرید سگ نگهبان نام این سگ ذکرشده است تا این سگ را بیشتر بشناسند.

روتوایلر

روتوایلر یکی دیگر از نژادهای سگ نگهبان است که به‌عنوان قوی‌ترین سگ دنیا نیز شناخته‌شده است. قد این سگ نگهبان بین ۲۲ تا ۲۷ اینچ و وزن آن نیز ۸۰ تا ۱۳۰ پوند گفته‌شده است. این نژاد سگ دارای بدنی عضلانی و قوی و مقاوم هستند که رنگ‌های مشکی، برنز، یا شبیه رنگ چوب دیده‌شده‌اند. به دلیل دفاع خوبی که این سگ دارد به نام سگ پرخاشگر شناخته می‌شود.
او نسبت به غریبه‌ها حساس است و همیشه احساس می‌کند خطری او را تهدید می‌کند و باید به او آموزش‌های لازم داده شود تا مشکلی برای همسایه‌ها و افراد غریبه ایجاد نکند.

دوبرمن

یکی دیگر از نژادهای سگ محافظ، سگ نژاد دوبرمن است.

سگ نژاد دوبرمن
سگ نژاد دوبرمن

جهت اطلاعات بیشتر در مورد این نژاد خواندن مقاله زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم:

سگ نژاد دوبرمن


از این که با واسط کالا همراه بودید از شما سپاسگذارم.امیدوارم مقاله ی ما برای شما مفید بوده باشد.

سایر مقالات:

منبع :

wikihow

thesprucepets

howtostartanllc.com

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر