غذاهای ممنوعه برای عروس هلندی

برخلاف سایر پرندگان که فقط با دانه، سیستم ایمنی بدن خود را قوی می‌کنند؛ پرندگان خانگی مانند عروس هلندی و طوطی‌ها باید علاوه بر دانه‌های خوراکی، مواد غذایی دیگری هم مصرف کنند؛ تا سیستم ایمنی بدن آن‌ها در مقابل انواع بیماری‌ها و ویروس‌ها ضعیف نباشد و همیشه سالم و شاداب باشند. از طرفی مصرف غذاهای ممنوعه برای عروس هلندی باعث مسموم شدن و حتی منجر به مرگ او می‌شود.

پرنده خانگی شما باید مخلوطی از غذاهای تازه را مصرف کند و و از تکراری بودن دانه‌های خود خسته نشود. البته تفاوت این پرنده باهوش با دیگر پرندگان در نحوه رفتارش با صاحبان خود است. زیرا عروس هلندی هوش بالایی دارد و اگر با تغذیه‌های مفید و مناسب به او رسیدگی شود و قوی باشد؛ می‌تواند با شما حرف بزند و حتی شعر بخواند.

رژیم غذایی عروس هلندی

اگر پرندگان رژیم غذایی مناسب نداشته باشند به‌راحتی در مقابل بیماری‌هایی مانند سرماخوردگی ضعیف خواهند شد.

برای درمان سرما خوردگی باید به او غذاهایی که حاوی مواد معدنی و پروتئین‌ها است داده شود؛ تا در مقابل بیماری قوی باشد.

تغذیه مناسب برای عروس هلندی

برای بیان غذاهای ممنوعه برای عروس هلندی ابتدا بهتر است غذاهای مفید را برای او را بررسی کنیم؛ سپس خوراکی‌هایی که برای او ضرر دارد.

مخلوط دانه و آجیل

ازجمله مهم‌ترین خوراکی‌هایی که یک عروس هلندی به آن احتیاج دارد، مخلوطی از آجیل‌ها و دانه‌های آسیاب شده مانند ارزن است.

البته این دانه‌های گیاهی 60 درصد از رژیم غذایی یک عروس هلندی را تشکیل می‌دهند. اگر مصرف آن‌ها به میزان بیش‌ از اندازه باشد جز غذاهای ممنوعه برای عروس هلندی محسوب می‌شوند.

معایب مخلوط دانه‌ها

البته مخلوط دانه‌ها و آجیل‌ها مشکلاتی برای شما به وجود می‌آورد؛ زیرا عروس هلندی از بین مخلوط دانه‌ها و آجیل‌ها، دانه‌های موردعلاقهٔ خود را انتخاب می‌کند.

کلسیم و چربی موردنیاز بدنش تأمین نمی‌شود و دیگر علاقه‌ای به خوردن سایر دانه‌ها نخواهد داشت.

از طرفی مخلوط دانه‌ها و آجیل‌ها دارای چربی زیادی هستند. مصرف بیش‌ازحد آن‌ها برای عروس هلندی شما ضرر دارد پس بهتر است روزانه مقدار کمی از آجیل‌ها را به او دهید.

دانه‌های مفید برای یک عروس هلندی

دانه‌های آفتابگردان، دانه کدوتنبل، دانه‌های رازیانه، آجیل‌های مختلف، گردو، پسته، بادام، بادام‌هندی، آجیل برزیلی و تخمه آفتاب‌گردان.

دانه های مفید
دانه های مفید برای عروس هلندی

میوه‌ها و سبزی‌ها

از دیگر خوراکی‌های مفید برای یک عروس هلندی میوه و سبزیجات خشک هستند. البته میوه‌ها و سبزیجات تازه نیز می‌توانند برای پرنده مفید باشند.

نگهداری و تهیه میوه‌های خشک راحت‌تر است و از طرفی پرنده شما نیز به آن‌ها بیشتر علاقه خواهد داشت.

تهیه میوه و سبزیجات خشک

این غذای مقوی را به‌راحتی می‌توانید برای عروس هلندی خود تهیه کنید. فقط کافی است مقداری از میوه‌ها را برش داده و برای او خشک ‌کنید و روزانه مقداری از آن را برایش استفاده کنید.

ازجمله میوه‌ها و سبزیجات مفید برای عروس هلندی شما می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
ذرت تازه، هویج، لوبیا سبز، کدوسبز، اسفناج، کلم بروکلی، سیب‌درختی، انبه، زردآلو، آناناس، هلو، گلابی، موز.

  • اگرچه مصرف میوه‌ها برای عروس هلندی مفید است؛ اما باید توجه داشته باشید که میوه‌هایی که دارای دانه هستند مانند سیب و گلابی و یا دارای هسته هستند مانند گیلاس، هلو و زرد الو نباید با هسته و دانه‌هایشان به پرندگان داده شوند.
  • هسته‌ها در دسته غذاهای ممنوعه برای عروس هلندی قرار دارند. این دانه‌ها دارای مقدار کمی ترکیب سیانید سمی هستند که برای قلب عروس هلندی شما ضرر دارد.

میوه‌های ارگانیک

برای خرید انواع سبزیجات و میوه‌ها دقت کنید؛ زیرا خرید میوه‌های ارگانیک و تازه بسیار مهم است و اگر میوه‌ها پژمرده یا حاوی سم باشند باعث مرگ عروس هلندی می‌شوند.

نکته دیگر اینکه سعی کنید برای خرید سبزیجاتی مانند کاهو آن‌هایی که پرهای پررنگ‌تری دارند بخرید.

میوه های ارگانیک
خرید میوه های ارگانیک

محصولات غیرارگانیک، سموم دفع آفات بیشتری بر روی آن‌ها پاشیده شده است و می‌تواند باعث مرگ عروس هلندی شما شوند.

بذرهایی که حاوی سیانور هستند را از داخل دانه‌های عروس هلندی خود جدا کنید و یا اصلاً آن‌ها را تهیه نکنید؛ زیرا بذرهایی مانند بذر و دانه سیب گیلاس و هلو حاوی این سم است.
از طرفی جدا کردن دانه و هسته‌های میوه‌ها برای ایمنی پرنده شما اهمیت و نگران خفه شدن آن‌ها نباید بود. عروس هلندی شما بدون نگرانی غذای خورد را بخورد.

گوشت و تخم‌مرغ

شاید فکر کنید که گوشت و تخم‌مرغ جز غذاهای ممنوعه برای عروس هلندی هستند؛ اما ازآنجایی‌که یک عروس هلندی به مقدار قابل‌توجهی پروتئین احتیاج دارد از مواد پروتئین دار مانند پنیر، کمی تخم‌مرغ آب‌پز شده، حبوبات و تکه‌های گوشت یا غذای سگ برای او استفاده کنید. این مواد را می‌توان هفته‌ای یک یا دو بار به او داد.

امیدوارم تا این قسمت از مقاله‌ی سایت واسط کالا خسته نشده باشید و تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

در ادامه برای شما غذاهای ممنوعه برای عروس هلندی را بیان خواهیم کرد.

غذاهای ممنوعه برای عروس هلندی

بعضی از غذاها برای عروس هلندی ممنوع هستند. باید مواظب مسمومیت عروس هلندی خود باشید.

آووکادو

آووکادو میوه‌ای به شکل گلابی است که پوستی سبزرنگ دارد و میوه‌ای کرم‌دار و بسیار چرب است و در آب و هوای گم رشد می‌کند.

این میوه که هسته‌ای نسبتاً بزرگ دارد، برای عروس هلندی اصلاً مناسب نیست و برای پرندگان سمی است. این ماده ممکن است باعث آسیب به قلب عروس هلندی و یا مشکلات تنفسی او شود.

ازجمله میوه‌هایی که جز غذاهای ممنوعه برای عروس هلندی محسوب می‌شود این میوه استرالیایی است که برای انسان‌ها پروتئین زیادی دارد.

البته آووکادو ها دو نوع هستند و دسته‌ای از آن‌ها برای پرندگان سمی نیست اما تشخیص آووکادوی سمی از غیر سمی مشکل است.

با توجه به عواقب احتمالی مصرف این گیاه، بهتر است فقط از غذاهای مفید برای پرندگان استفاده کنید.

غذاهای ممنوعه برای  عروس هلندی
غذاهای ممنوعه برای عروس هلندی

کافئین

طعم عالی مواد کافئین دار مانند نوشابه، قهوه، چای هر فردی را معتاد به خودش می‌کند؛ اما باید حواسمان باشد که از مواد کافئین دار به پرنده خانگی خود ندهیم؛ زیرا حتی مصرف مقدار کمی از این مواد به عروس هلندی شما برایش ضرر دارد.
کافئین ضربان قلب عروس هلندی را افزایش می‌دهد و باعث بیش فعالی او می‌شود و ممکن است منجر به ایست قلبی پرنده شما شود. بهتر است بجای نوشابه، به پرنده خود یک آبمیوه ی طبیعی بدهید تا تشنگی او رفع شود.

شکلات

شکلات‌ها حاوی کافئین و تئوبرومین هستند که دادن آن‌ها به عروس هلندی باعث اسهال و استفراغ او می‌شود.

حتی مصرف مقدار کم شکلات هم برای پرندگان سمی هست؛ زیرا این مواد ضربان قلب را افزایش می‌دهد و باعث تشنج پرنده شما می‌شود و حتی منجر به مرگ او خواهد شد.

نمک

نمک‌ها یک چاشنی خوب برای انسان هستند و همیشه برای طعم دهی به غذاها از این ادویه پرخطر استفاده می‌کنند.

انسان‌ها عاشق مواد شور مانند چیپس، چوب‌شور، ذرت بوداده، پفک‌ها هستند؛ اما همان‌طور که نمک برای ما مفید نیست برای پرندگان خانگی ما هم نیز ضرر دارد.

حتی مصرف کمترین مقدار آن برای یک پرنده که جثه بسیار کمتری نسبت به انسان دارد، بسیار خطرناک است.

غذاهای ممنوعه برای  عروس هلندی
غذاهای ممنوعه برای عروس هلندی

حتی یک تکه کوچک پفک می‌تواند منجر به تشنگی بیش‌ازحد، کمبود آب بدن عروس هلندی شما و درنتیجه باعث نارسایی کلیه و مرگ او شود.

بنابراین غذاهای شور ازجمله غذاهای ممنوعه برای عروس هلندی محسوب می‌شوند. باید حتماً در اضافه کردن نمک به آجیل‌ها و غذاهای او دقت کنید.

چربی

همه ما می‌دانیم که مصرف غذاهای پرچرب مانند کره، روغن، گوشت‌های چرب و آجیل می‌تواند منجر به تجمع رسوبات کلسترول در دیواره رگ‌های ما شود که به تصلب شرایین معروف است و باعث بیماری‌های قلبی و سکته مغزی می‌شود.

همین مشکلات در پرندگان نیز اتفاق می‌افتد و باعث ابتلا به کلسترول و تری گلیسیرید بالا و درنتیجه بیمارهای عروقی هستند. بنابراین باید مصرف غذای چرب را در پرندگان نیز محدود کنیم.

آجیل‌هایی که پرندگان می‌خورند اگر بیش‌ازحد برای آن‌ها استفاده شود می‌تواند باعث چربی در آن‌ها شود. بهتر است هرروز فقط مقدار کمی آجیل را بانمک بسیار کم به او بدهیم. البته مقدار این آجیل‌ها برای هر پرنده با جثه متفاوت فرق می‌کند.

پیاز و سیر

بسیاری از صاحبان پرندگان سؤال می‌پرسند که پیاز و سیر را هم می‌توانند مانند سایر سبزیجات در خوراک پرندگان استفاده کنند؟

در پاسخ باید گفت که اگرچه این سبزیجات تند فواید مفیدی برای قلب انسان دارد، اما در دسته غذاهای ممنوعه برای عروس هلندی شما قرار می‌گیرند.

استفاده از آن‌ها چه به‌صورت خام و چه به‌صورت پخته‌شده، برای بسیاری از حیوانات ازجمله پرندگان خانگی، گربه‌ها و سگ‌ها سمی است.

پیاز حاوی ترکیبات گوگردی است که با جویدن می‌تواند باعث تحریک مخاط دهان، مری پرنده شود. باعث ایجاد زخم در دهان او شده و درنتیجه باعث پارگی گلبول‌های قرمز خون و کم‌خونی در حیوانات خانگی شود.

سیر حاوی آلیسین است، آلیسین ماده شیمیایی دیگری است که می‌تواند باعث کم‌خونی و ضعف در سیستم ایمنی بدن پرندگان شود؛ بنابراین به‌جای سیر و پیاز می‌توانید از تکه‌های کوچک فلفل دلمه‌ای برای او استفاده کنید.
غذاهایی هم که داخل آن‌ها سیر وجود دارد، از غذاهای ممنوعه برای عروس هلندی هستند.

سیر
غذاهای ممنوعه برای عروس هلندی

بادام‌زمینی

در مواد غذایی امروزه مواد شیمیایی مختلفی وجود دارند که برای عروس هلندی شما مضر هستند. ازجمله آن‌ها آفلاکتوسین است که در بادام‌زمینی وجود دارد و طبق آزمایش‌ها و تحقیقات انجام‌شده این سم تاکنون باعث مرگ صد هزار بوقلمون شده است. از دادن بادام‌زمینی به عروس هلندی خودداری کنید.

انواع مختلفی از مواد شیمیایی و سمی وجود دارد که می‌تواند به پرنده محبوب شما آسیب جدی برساند. اولین آن‌ها آفلاتوکسین‌هایی است که در بادام‌زمینی وجود دارد. این سم زمانی کشف شد که 100000 بوقلمون توسط آفلاتوکسین کشته شدند. یادتان باشد از بادام‌زمینی پرهیز کنید!

پرتقال

این میوه در دسته غذاهای ممنوعه برای عروس هلندی قرارگرفته است. استفاده از آن برای عروس هلندی و سایر پرندگان مفید نیست؛ زیرا میوه‌ای است که حاوی مقدار زیادی اسید است. این میوه می‌تواند تعادل این پرنده را بر هم زند و سلامت پرنده خانگی شما را مختل کند.

نان

از دادن نان به عروس هلندی خود جدا خودداری فرمایید؛ زیرا نان دارای موادی مانند مخمرها و نمک‌های فراوانی است که همان‌طور گفته شد غذاهای ممنوعه برای عروس هلندی هستند.

خوردن نان اگرچه برای او لذت‌بخش باشد اما اثرات خوبی ندارد و باعث اسهال و حتی مرگ او می‌شود.

  • ظرف آب و غذای عروس هلندی را هر روز تمیز کنید. آب داخل ظرف را همیشه عوض کنید؛ زیرا باکتری‌ها و قارچ‌ها خیلی سریع داخل ظرف او رشد می‌کنند و تکثیر میابند. باید بدانید که، خوردن آن‌ها توسط پرنده باعث مرگ می‌شود.

قارچ

گاهی اوقات قارچ‌ها در لیست غذاهای ممنوعه برای عروس هلندی قرار می‌گیرند؛ زیرا چند نوع قارچ سمی وجود دارد و تشخیص این قارچ‌ها آسان نیست.

از طرفی قارچ‌های دیگری هم که مردم استفاده می‌کنند برای پرنده شما مناسب نیستند و خطر مرگ را برای آن‌ها در پیش دارد.

حتی پختن این قارچ‌ها خطر سمی بودن را از بین نمی‌برد.

غذاهای ممنوعه برای  عروس هلندی
قارچ، یکی از غذاهای ممنوعه عروس هلندی

شیرین‌کننده مصنوعی زایلیتول

در خوراکی‌هایی مانند آدامس، آب‌نبات و سایر محصولات رژیمی از این ماده شیرین‌کننده زایلیتول استفاده می‌شود.

این ماده باعث آسیب کبدی و افت قند خون و حتی باعث مرگ در پرندگان و سایر حیوانات خانگی می‌شود.

آب‌نبات بدون قند

حتی در آب‌نبات‌های بدون قند هم ماده زایلیتول هستند و نمی‌توانند جایگزین آب‌نبات‌های شیرین شوند؛ زیرا همان خطر را دارند و باعث آسیب به کبد پرندگان می‌شوند.

از دادن موادی که این شیرین‌کننده مصنوعی در آن‌ها استفاده‌شده است به عروس هلندی خود خودداری کنید. البته به‌طورکلی دادن غذاهای خیلی شیرین به عروس هلندی اصلاً توصیه نمی‌شود.

عسل

مصرف عسل نیز به عروس هلندی توصیه نمی‌شود؛ زیرا برخی از عسل‌ها حاوی باکتری و کپک هست و می‌تواند باعث بیماری و حتی مرگ پرنده زیبای شما شوند. هیچ‌کس نمی‌تواند تشخیص دهد که این عسل اصل هست یا دارای مواد افزودنی که برای عروس هلندی مضر است.

لبنیات

اگرچه شیر و محصولات لبنی به‌طورکلی جز مواد سمی نیستند. در غذای برخی حیوانات خانگی از آن‌ها استفاده می‌شود؛ اما همه پرندگان ازجمله عروس هلندی نمی‌توانند لاکتوز موجود در شیر و سایر محصولات لبنی را هضم کنند. این پرندگان با مصرف این مواد غذایی دچار اسهال می‌شوند و مریض می‌شوند.

برگ گوجه‌فرنگی، بادمجان، سیب‌زمینی، همه محصولات لبنی و شکلات کاکائویی از دیگر غذاهای ممنوعه برای عروس هلندی هستند.

سولانین موجود در آن‌ها باعث مرگ پرندگان ازجمله عروس هلندی و طوطی‌ها می‌شود. باید در استفاده از آن‌ها برای پرنده خودداری کنید.

غذاهای ممنوعه برای  عروس هلندی
غذاهای ممنوعه برای عروس هلندی

کلام آخر

امیدوارم مقاله ما شما را برای شناخت غذاهای ممنوعه برای عروس هلندی‌تان کمک کرده باشد. از همراهی شما با سایت واسط کالا سپاس گذارم. پیشنهاد می‌کنم سایر مقالات مرتبط در وبلاگ واسط کالا را مطالعه کنید.
همچنین شما می‌توانید اجناس دسته دوم و یا حیوانات خانگی خود را با قیمت مناسب در واسط کالا خریدوفروش کنید. کافی است اپلیکیشن واسط کالا را دانلود کنید و مطلب موردنظر خود را در آن جستجو کنید.

مقالات مرتبط:

vcahospitals.com

beautyofbirds.com

cuteness.com

نظرات
امیر

امیر

خیلی ممنون

زهرا سامره

زهرا سامره

سلام کاربر عزیز ممنون که به وبلاگ واسط کالا سر زدید. خوشحال میشیم بتونیم در هرشرایط و موضوعی به شما کمک نماییم.

محمد

محمد

با سلام تخمه خربزه بو داده واسه عروس مضر نیست ؟ خودشون خیلی دوست دارن

زهرا سامره

زهرا سامره

سلام کاربر محترم تخمه بو داده برای پرنده مضر است سعی کنید این مورد را از رژیم غذایی پرنده خود حذف نمایید. ممنون که به وبلاگ واسط کالا سر زدید.

زهرا

زهرا

سلام من یک عروس هلندی نر ۳ ساله دارم و از جوجگی بهش زیاد غذای دیمه ای بجز دونه و تخمه ندادم چون میترسیدم و الان بد غذا شده و غذاهاب دیگه رو به سختی میخوره. از طرفی بردمش دکتر گفت کمبود داره و لاغره. چیکارش کنم؟ اگر میشه راهنماییم کنین🥺🙏🙏

زهرا سامره

زهرا سامره

سلام زهرا عزیز ممنون که به وبلاگ واسط کالا سر زدی و ما را برای مشورت انتخاب کردی. من به شما پیشنهاد می‌دهم برای تقویت پرنده زیبا خودمقاله تقویت عروس هلندی را مطالعه نمایید.

کامران محمد ناصحی

کامران محمد ناصحی

سلام عروس هلندی من حدودا سه ماهشه هنوز سرلاک میخوره ازدیروز سرلاک بهش ندادیم اصلا سمت ارزن نمیره تخمه آفتابگردان براش پوست میگیریم خوب میخوره لطفا راهنمایی کنید ممنونم

زهرا سامره

زهرا سامره

سلام کامران عزیز در رابطه با تغذیه جوجه شما باید از دو ماهگی کم کم جوجه را به دانه خوردن و پلت خوردن عادت می‌دادید. در این زمان شما می توانید پرنده خود را با انواع دانه ها(به غیر از دانه هایی مانند کافشه ، شاهدانه و بذرک به دلیل طبیعت گرمی که دارند برای جوجه های قبل از دوره بلوغ مناسب نخواهد بود.) ، سبزیجات و میوه ها تغذیه کنید. سعی کنید ارزن را با مواد دیگر کنار هم برای او بگذارید تا به خوردن ارزن نیز عادت کند. ممنون که به وبلاگ واسط کالا سر زدید.

عاطفه

عاطفه

سلام خسته نباشید میخواستم ببینم لوبیا سبز را پخته بدیم یا خام ؟؟

زهرا سامره

زهرا سامره

سلام کاربر عزیز لوبیا سبز نوعی میوه نارس است و خام آن موجب خفگی و مرگ عروس هلندی شما می شود.

نجمه

نجمه

سلام عروس هلندی من یکسال ونیمش هست امروز وقتی داشتم شام میخورم اومد سرسفره ویکمی نرم خورد الان باید چیکار کنم مشکلی واسش پیش میاد

زهرا سامره

زهرا سامره

سلام کاربر عزیز اگر پرنده علائمی از خود نشان نداده است که احتمالا مشکلی پیش نیامده. اما اگر کوچکترین مشکلی پیش آمد فورا به دام پزشم مراجعه نمایید. ممنون که به تیم واسط کالا سر زدید.

Feri

Feri

خیلی ممنون از اطلاعاتی که دادین خیلی کمکم کرد .😄😀 ولی یه سوالی دارم اینکه پرنده من گردویی که یک روز تو آب نمک خوابونده شده بود رو خورده و من الان باید چیکار کنم ؟ خیلی نگرانم که مریض بشه یا بمیره 😭😭

زهرا سامره

زهرا سامره

سلام کاربر گرامی. اگر فعلا علائمی ندارد پس خوشبختانه اثری بر روی پرنده نگذاشته است. اما در صورت بروز علائم فورا به دام پزشک مراجعه نمایید.

الکس اسم عروسکم 💓

الکس اسم عروسکم 💓

سلام من عروس هلندیم ۳تا۴ماهشه توی یه کلیپی دیدیم که یکی به عروس هلندیش سیب زمینی پخته داد . منم چند روز پیش بهش دادم اما مشکلی ندیدم خودش هم خیلی نخورد در حد نوک زدن بود الان مشکلی پیش اومده؟!!!

زهرا سامره

زهرا سامره

سلام کاربر گرامی اگر علائمی ندارد؛ نه مشکلی نیست.

Asal

Asal

سلام ی سوالی اگر بهشون شیر بدون لاکتوز بدیم مشکلی نداره؟ و اینکه اگر بهش پفیلای خانگی بدیم که بدون نمک باشه یا مقدار کمی نمک داشته باشه مشکلی نداره؟؟ و خوردن دانه ذرت براش مشکلی نداره؟

زهرا سامره

زهرا سامره

سلام اصولا دادن لبنیات به پرندگان توصیه نمی‌شود. در رابطه با ذرت هم اینکه باید بدانید، ذرت تازه و شیر بلال برای پرنده بهتر است. دادن پف فیل بدون نمک به عروس هلندی مانعی ندارد. در استفاده از نمک در هر موادی دقت کنید. ممنون که به واسط کالا سر زدید.

نورا

نورا

سلام پرندهمه ما خیلی دوست داره نمک بخوره علتش چیه؟

زهرا سامره

زهرا سامره

سلام نمک جز غذاهای ممنوعه عروس هلندی است . لطفا از دادن این ماده به پرنده خودداری کنید.

بهزاد

بهزاد

سلام من دوتا عروس نر جوان دارم داخل یک قفس. عمدتا با هم خوبند حتی سر غذا و آب و جا مشکلی ندارند. قفس بسیار بزرگی براشون گرفتم ارتفاع یک متری . فقط در بالا رفتن از قفس و رسیدن به بالای آن رقابت دارند و همدیگر را نوک می زنند. چکار کنم؟ ممنون

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام دوست گرامی وقت بخیر پرندگان شما ممکن است یکدیگر را دوست نداشته باشند یا ممکن است ازنظر شخصیتی با یکدیگر مشکل داشته باشند. بله حتی پرندگان نیز می‌توانند یکدیگر را دوست نداشته باشند، به همین دلیل همیشه با یکدیگر دعوا می‌کنند. دعوای بین عروس هلندی‌ها مسئله‌ی نگران‌کننده‌ای نیست. فقط زمانی که متوجه شدید دو عروس هلندی باهم سازگاری ندارند و دعوا می‌کنند باید خیلی سریع آن‌ها را جدا کنید. اگر هنگامی که یک قفی برای آن‌ها در نظر گرفتید، عروس هلندی‌های شما تنها کمی باهم دعوا می‌کنند کاملاً طبیعی است؛ اما اگر دعوای بین عروس هلندی‌ها شدت گرفت و به تعقیب، گاز گرفتن، پر کندن و خونریزی ادامه پیدا کرد، نشانه خوبی نیست و آن دو باید فوراً از هم جدا شوند.

Me

Me

سلام خسسته نباشید من عروس هلندیم 4 تا 5 ماهشع اما دونه نمی خوره صاحبش گفت دون خوره. من بعد از اینکه خریدمش بهش برنج دادم دو روز چون امکان اینو نداشتم برم دونه بخرم شبش که رفتم دون بخرم.کتان و ارزن خریدم. بهش شب کتان دادم که انرژی بگیره روز بعدش بهش مخلوط ارزن و کتان دادم اما ارزن ها رو می گذاشت کتان می خورد چند روز بعد دیگه دونه نمی خورد و به نون و برنج عادت کرد که الان دیگه اصلا دونه نمی خوره چی کار کنم؟سبزیجات می خوره.

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام وقت شما بخیر پیشنهاد می‌کنیم مطلب تغذیه عروس هلندی و تقویت عروس هلندی را از وبلاگ واسط کالا مطالعه کنید تا با انواع غذاهایی که به این پرنده باید بدهید آشنا شوید.

سید سجاد جلالی

سید سجاد جلالی

سپاس به خاطر مطالب مفیدتون

Zooy

Zooy

سلام روزتون بخیر و شادی من یه عروس نر دارم که الان حدودا ۸ سالشه و تا الان مکمل غذایی بهش نداده بودم تا جدیدا براش جفت خریدم و گفتن باید مکمل غذایی برای تخم گذاری مصرف کنه و دیروز برای اولین بار بهش مکمل طوطی سانان دادم و امروز دیدم مدفوعش زرد رنگه و برخلاف همیشه که مدفوعش گرد بود به صورت رشته ای بود ... الان یعنی مشکلی براش پیش اومده ؟؟ چون تا الان اینجوری نشده بود و باید چیکار کنم؟ ممنونم میشم اگه جوابم رو بدین 🙏🙏🙏🙏

محمد

محمد

عالی جامع و کامل بود ممنون از راهنمایی های مفیدتون

Ailin

Ailin

عالی بود مرسی از سایت خوبتون

ثبت نظر