خلاصه اول مطالب نیمه اول آبان ماه 99

در ادامه با ما همراه باشید تا خلاصه ای از مطالب گفته شده در نیمه اول آبان ماه را که در حوزه های گوناگونی هستند مطالعه نماییم.

قویترین سگ دنیا

سگ‌ها، یکی از دوست‌داشتنی‌ترین و جذاب‌ترین حیوانات خانگی هستند که افراد جوان دوست دارند آن را داشته باشند. سگ‌ها همیشه در زندگی روزمره به انسان‌ها کمک می‌کردند و از باوفاترین دوستان انسان هستند. البته هر فرد سگ را با توجه به نیاز و شخصیت خودش خریداری می‌کند. عده‌ای برای سرگرمی و رفع دلتنگی وعده‌ای برای امنیت و نگهبانی یک سگ نگهبان را خریداری می‌کنند. اما بعضی‌ها دوست دارند که قویترین سگ دنیا را داشته باشند تا هم برای محافظت شخصی و امنیت از او استفاده کنند وهم کلکسیونی از قویترین سگ‌ ها را داشته باشند.

البته نژادهای مختلفی از سگ‌ها در جهان وجود دارند که در دسته قویترین سگ دنیا قرارگرفته‌اند. نمی‌توان تنها یک سگ را به‌عنوان قویترین سگ دنیا شناخت. زیرا هر سگ متناسب با خصوصیاتی که دارد قوی شناخته‌شده است. هرکس متناسب با نژادهای متفاوت شناخته‌شده در جهان دید متفاوتی بر سگ‌های قوی جهان دارد. عده‌ای سگ‌های هاسکی راقویترین سگ دنیا می‌دانند وعده‌ای گرگ ساحلی ایرلندی و ژرمن را بهترین نژاد سگ می‌دانند. با واسط کالا همراه باشید تا قویترین سگ دنیا را بهتر بشناسید.

نکات خرید سگ هاسکی

شما یک سگ هاسکی می‌خواهید؟ البته که اگر علاقه‌ای به سگ‌ها داشته باشید، مطمئناً یکی از انتخاب‌های شما سگ هاسکی است. آن‌ها بسیار زیبا هستند و چشمانی نافذ دارند. به‌علاوه آن‌ها مانند گرگ به نظر می‌رسند که بسیار خوب است. مواردی وجود دارد که همه صاحبان باید قبل از خرید سگ هاسکی از آن‌ها اطلاع داشته باشند. در این مقاله به نکات خرید سگ هاسکی می‌پردازیم؛ مانند هر حیوان خانگی دیگر سگ هاسکی با مجموعه‌ای از نیاز‌های خاص خود همراه است تا بتواند به‌عنوان یکی از اعضای دوست‌داشتنی خانواده باقی بماند.

نکات خرید سگ هاسکی
نکاتی درمورد خرید سگ هاسکی

علت مرگ ناگهانی سگ

زمان‌هایی وجود دارد که زندگی عادلانه نیست. اتفاقاتی غیرمنصفانه، غیرمنتظره و فوق‌العاده دردناک رخ می دهد. وقتی‌که سرپرستی یک حیوان را به عهده می‌گیریم، امیدواریم که در کنار آن شادباشیم و وظیفه خود را به‌عنوان یک انسان به خوبی انجام دهیم. با واسط کالا همراه باشید تا با هم علت مرگ ناگهانی سگ را مرور کنیم.

تجربه مرگ ناگهانی حیوان خانگی می تواند غم‌انگیز باشد و تأثیر عمیقی بر ما به‌عنوان دوستداران حیوانات بگذارد. بسیاری از اوقات فکر می‌کنیم این‌یک اشتباه از سوی ما است، اما درواقع این‌طور نیست.
از دست دادن حیوان خانگی یک تجربه بسیار دردناک است، اما کنار آمدن با آن هنگامی‌که مرگ غیرمنتظره باشد، حتی دشوارتر است. خوشبختانه صاحبان سگ می‌توانند از برخی از دلایل و علت مرگ ناگهانی سگ در حیوانات خانگی جلوگیری کنند.

سگ پیت بول آمریکایی

سرسختی، سروصدا و شجاعت آن‌ها باعث می‌شود که آن‌ها در مسابقات وزنه‌برداری، چابکی و فرمان‌برداری رقبای محبوبی باشند. البته همچنین می‌توان در زندگی آن‌ها را به‌عنوان همدم، در خانواده خود که با عشق و علاقه محبت می‌کنند ببینید. هیچ چیز از حقیقت دور نیست . اما اطلاعات غلط و ترس گسترده ناشی از اقداماتی که توسط افراد سهل‌انگار دیده می‌شود، قانونی را علیه این نژاد در تعدادی از شهرها و کشورهای جهان ایجاد کرده است. قصد داریم شما را با نژاد سگ پیت بول آمریکایی و همه‌ی نکات جالب و لازمی که باید بدانید، بیشتر آشنا کنیم با ما در واسط کالا همراه باشید.

سگ پیتبول آمریکایی
سگ پیتبول آمریکایی

تمیز کردن کفش جیر

جیر ماده‌ای خارق‌العاده است که بسیار منحصربه‌فرد و شیک به نظر می‌رسد. به همان میزان که کفشی از جنس جیر زیبا جلوه می‌کند، به همان اندازه هم تمیز کردن کفش جیر کاری دشوار به نظر می‌رسد. مطمئناً خرید یک جفت کفش عالی فقط در داخل جعبه و بدون اینکه از آن استفاده کنید، فایده‌ای ندارد، به همین دلیل دانستن نحوه تمیز کردن کفش جیر مهم است. خوشبختانه، ما می‌توانیم با این نکات مفید به شما کمک کنیم کفش‌های جیر خود را تمیز کنید و از داشتن آن لذت ببرید.

بیماری‌ های شایع سگ

امروزه توله‌سگ‌ها همراهان و دوستان وفاداری‌اند برای افرادی که عاشق سگ‌های خانگی هستند و این‌ یک تجربه فوق‌العاده‌ای است که شادی بی‌نظیری را به همراه دارد. بااین‌حال، ممکن است که توله‌سگ شما بیمار شود و این مسئله می‌تواند بسیار استرس‌زا و دشوار باشد. این شما هستید که باید بدانید چگونه با بیماری ‌های شایع در توله‌ سگ روبرو شوید و بدانید بیماری جدی است یا خیر.

آشکار شدن بیماری در توله‌سگ‌ها سریع‌تر از آشکار شدن بیماری در سگ‌های بزرگ‌سال است. همچنین زمان درمان در توله‌سگ‌ها نسبت به سگ‌های بزرگ‌سال بیشتر است به همین دلیل مهم است که بتوانید علائم و نشانه‌های بیماری را تشخیص دهید.

بیماری های شایع در توله سگ
بیماری های شایع در توله سگ

بیماری های کشنده سگ

تصمیم می‌گیرید که یک سگ داشته باشید، خوب است بدانید برخی از این حیوانات می‌توانند مبتلا به بیماری‌هایی شوند. بهتر است قبل از اینکه حیوانی را به حریم خصوصی خود راه دهید، درباره بیماری‌هایش مطالعه‌ای داشته باشید.
در این مقاله چند نمونه از مشکلات بالقوه سلامتی و بیماری های کشنده سگ و عوامل خطرزا آن‌ها آشنا می‌شوید که سگ شما ممکن است به آن مبتلا شود. البته می‌توان با واکسیناسیون به‌موقع و پیروی از اصول بهداشتی حیوان از بیمار شدن او جلوگیری کرد.
با واسط کالا همراه باشید تا با هم رایج ترین بیماری های کشنده سگ را مرور کنیم.

اسب الدنبورگ

از ویژگی‌ های اسب الدنبورگ چابکی و سرعت است. همچنین بسیاری از آن‌ها در مسابقات، در حلقه نمایش و برای کار در مزرعه استفاده می‌شوند. اسب‌های سبک به چند روش مختلف گروه‌بندی می‌شوند. مثلاً قاره یا کشوری که منشأ آن‌ها است.
همچنین این اسب‌ها طبق آموزش‌های دریافتی گروه‌بندی می‌شوند، برای مثال به‌عنوان اسب‌های مخصوص شکار، اسب‌های مخصوص سواری یا … طبقه‌بندی می‌شوند. در درجه اول، اسب الدنبورگ به‌عنوان اسب مخصوص شکار استفاده می‌شود.
اما می‌توان از آن‌ها برای درساژ، مسابقات و پرش، همچنین می‌توان از آن‌ها به‌عنوان اسب کالسکه هم استفاده کرد.
برای اطلاعات بیشتر خواندن مقاله درساژ اسب را به شما پیشنهاد میدهیم.

اسب الدنبورگ
اسب الدنبورگ

افسردگی عروس هلندی

پرندگان نیز دچار افسردگی می‌شوند. ممکن است، افسردگی طولانی‌مدت منجر به رفتارهای خود تخریبی، کاهش پاسخ ایمنی و مجموعه‌ای از مشکلات دیگر شود. اگر شک دارید که پرنده شما افسرده است، رفتار او را با نکاتی که در اینجا ذکرشده مقایسه کنید. نشانه‌هایی که به افسردگی عروس هلندی اشاره می‌کنند ممکن است نشان‌دهنده این باشد که شما باید در مورد محیط پرنده یا سطح تعامل با حیوان خانگی خود چیزی را تغییر دهید.

مقایسه مالاموت و سیبرین هاسکی

وقتی به فکر سگ سورتمه در قطب شمال هستید، چه نژادی به ذهن شما خطور می‌کند؟ هاسکی سیبری (سیبری) یا مالاموت آلاسکا (مال) است؟ شاید شما متوجه نشده باشید که با تمام شباهت‌های آن‌ها، این دو نژاد متمایز هستند.
مسلماً هر دو از مناطق قطب شمال سرچشمه گرفته‌اند. هر دو دارای پوشش دوتایی ضخیم هستند و هر دو سورتمه می‌کشند. با ما در ادامه همراه باشید تا باهم به مقایسه مالاموت و سیبرین هاسکی بپردازیم.

مقایسه مالاموت و سیبرین هاسکی
مقایسه مالاموت و سیبرین هاسکی

بیماری های عروس هلندی

عروس هلندی یک پرنده بسیار زیبا و اهلی است که همه جوانان و کودکان به آن‌ علاقه زیادی دارند. البته هر کس دوست دارد که یک عروس هلندی سالم داشته باشد، باید بیماری های عروس هلندی را بداند.

او باید بتواند هرچه سریع‌تر پرنده خود را درمان کند وگرنه بعضی از بیماری های عروس هلندی منجر به مرگ او خواهد شد. عروس هلندی یک پرنده باهوش است که می‌تواند با تمرین و تقلید از صاحب خود سخن بگوید اما زمانی که مریض باشد، این توانایی را نخواهد داشت.

سگ پژدر

سگ پژدر یک نژاد سگ نگهبان از شهرستان پشدر است این نژاد جزو سگ‌های ماستیف است. این سگ از جثه بزرگ واستخوان بندی قوی برخوردار و بشدت نترس و شجاع است.
سگ پژدر یک نژاد اصیل است و یک پژدر اصیل به راحتی از یک پژدر دو رگه قابل شناسایی است.
قدیمی ترین سگ گله آسیاست که سابقه 5000 ساله دارد. در کتيبه های به جامانده، تصاویری از نژاد سگ پژدر که برای شکار و محافظت از آنها استفاده می ‌کردند نقش شده است.
سگ پژدر در شهرهای بوکان، سردشت، مهاباد، بعضی شهرهای آذربایجان غربی و بخش هایی از کردستان و همچنین در شهرهای کردستان عراق مانند شهرستان پژدره، سلیمانيه و کرکوک وجود دارد.

سگ پژدر
سگ پژدر

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر