خلاصه دوم مطالب نیمه اول آبان ماه 99

در ادامه با ما همراه باشید تا خلاصه ای از مطالب گفته شده در نیمه اول آبان ماه را که در حوزه های گوناگونی هستند مطالعه نماییم.

سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل یک نژادی زیبا و کوچک است که جزو گروه سگ‌های عروسکی قرار دارد. این نژاد از انگلستان منشأ گرفته است و از سال 2000، محبوبیت آن‌ها در ایالات‌متحده افزایش‌یافته و ازنظر محبوبیت رتبه نوزدهم را در ایالات‌متحده دارد.

این نژاد دارای موهای ابریشمی، صاف و گوش‌های بلند آویزان است. در رنگ‌های سیاه و قهوه‌ای، بلوطی و سفید، قهوه‌ای و سفید یا قرمز دیده می‌شود. این سگ‌ها، نژادی خوب و خانگی هستند و همه اعضا خانواده را دوست دارند و نباید برای مدت طولانی تنها بمانند. متوسط عمر این نژاد بین نه تا چهارده سال است.

سگ داگو آرژانتینو

سگ داگو آرژانتینو Dogo Argentino که به نام ماستیف آرژانتینی هم شناخته می‌شود.  یک نژاد بزرگ، سفید و عضلانی است که در آرژانتین از او برای شکار حیوانات بزرگ ازجمله گراز وحشی استفاده می‌کنند. آنتونیو نورس مارتینز پرورش‌دهنده‌ی سگ،سگی را می‌خواست که قوی و قدرتمند باشد و از صاحب خود محافظت کند. باوجود داشتن روحیه‌ی پرخاشگری در هنگام شکار، به‌طورکلی داگو آرژانتینو دارای روحیه‌ای شاد است و به‌شدت به خانواده انسانی خود وفادار است.

به دلیل قوی بودن داگو آرژانتینو، این نژاد به یک مربی قوی و فعال نیاز دارد که بتواند او را کنترل و به‌خوبی تربیت کند. بدون اینکه به‌زور متوسل شود یا از تنبیه بدنی استفاده کند. این نژاد برای افرادی که بی‌تجربه و تازه‌کار هستند، مناسب نیست. داگو آرژانتینو به آموزش‌های دقیق و کامل نیاز دارد.

سگ داگو آرژنتینو
سگ داگو آرژنتینو

اسب ‌های نژاد سنگین

سب کار یا اسب ‌های نژاد سنگین که معمولاً یک اسب بزرگ پرورش داده می‌شود تا او یک حیوان کار باشد و کارهای سختی مانند شخم و سایر کارهای مزرعه را انجام ‌دهد. یک نکته وجود دارد که تعدادی از نژادها، با ویژگی‌های مختلف، همه دارای ویژگی‌های مشترک مانند:
قدرت، صبر، خلق‌وخوی و مطیع بودن هستند که آن‌ها را برای نسل‌های کشاورزان پیش از صنعت ضروری می‌کند.در این مقاله به شرح اسب ‌های نژاد سنگین می‌پردازیم با ما همراه باشید.

سگ نژاد شیواوا

سگ نژاد شیواوا کوچک‌ترین نژاد سگ در دنیا شناخته‌شده است، نام‌گذاری این سگ به خاطر ایالت شیواوای مکزیک است، جایی که برای اولین بار در اواسط قرن نوزدهم این سگ موردتوجه قرار گرفت. شیواوا یک سگ خوش‌ظاهر، هوشیار و محکم‌تر ازآنچه که ظاهر کوچک آن نشان می‌دهد است. رنگ پوشش بدن آن قابل‌تغییر است و ممکن است صاف و براق یا بلند و نرم باشد. شیواواها کوچک‌ترین سگ‌های جهان و همراهان خوبی هستند به‌خصوص برای زندگی در آپارتمان مناسب‌اند.

آن‌ها به‌شدت با صاحبان خود ارتباط برقرار می‌کنند، زودباور هستند و به‌راحتی آموزش می‌بینند (به شرطی که زود آموزش دادن به آن هارا شروع کنید). آن‌ها می‌توانند در اطراف غریبه‌ها پرسروصدا باشند زیرا آن‌ها دوست دارند تمام توجه صاحب خود را به خود جلب کنند.

سگ شیواوا
سگ شیواوا

غذای عروس هلندی چیست؟

عروس‌های هلندی برای سلامتی خود نیازمند ویتامین هستند. به علاوه غذای آنها باید مغذی باشد. غذا باید تنوع هم داشته باشد تا نیازهای غذایی عروس هلندی را برطرف کند. نباید به عروس هلندی فقط غذای صنعتی و آماده بدهید. باید حتی از غذایی که خودتان می‌خورید هم به پرنده بدهید. البته باید مراقب باشید که چه خوراکی‌هایی برای آن‌ها ضرر دارد. بعضی از خوراکی‌ها را به هیچ وجه نباید به پرنده بدهید. باید بدانید که چه خوراکی‌هایی برای سلامتی عروس هلندی مفید است. آن غذاها را برای او فراهم کنید. در این مقاله سعی کرده‌ایم اطلاعات مفیدی از خوراک و غذای عروس هلندی را در اختیار شما قرار دهیم.

درمان قطعی بوی بد پا

بوی بد پا یک اتفاق بسیار شایع است و به دلیل تجمع عروق پیش می‌آید که منجر به رشد باکتری‌ها در پوست می‌شود. این باکتری‌ها باعث بوی بد می‌شوند. عفونت‌های قارچی مانند پای ورزشکاران نیز می‌تواند منجر به بوی بد شود.
در این مطلب درمان قطعی بوی بد پا را برای شما شرح می‌دهیم. این نکات می‌تواند به کاهش بوی پا کمک کند و نکته اصلی این است که مرتباً و با دقت آن‌ها را رعایت کنید. با واسط کالا همراه باشید.

درمان قطعی بوی بد پا
درمان قطعی بوی بد پا

گرانترین نژادهای سگ در جهان

شما می‌توانید سگی را با گران‌ترین قیمت از فروشگاه حیوانات بخرید، اما میزان محبت و وفاداری سگ را نمی‌توان با قیمت آن سنجید.
در ادامه فهرستی از گرانترین نژادهای سگ در جهان را ارائه می‌کنیم که به شما تنها در رابطه با نوع و قیمت این نژادها اطلاعاتی را می‌دهد اما عشق و عاطفه در همه آن‌ها معمولاً یکسان است.

داشتن یک سگ در جلوی خانه یکی از بیشترین سرگرمی‌های لاکچری در دنیا است. همچنین یک سگ به صورت نگهبانی ساکت برای صاحبش کار می‌کند. یک سگ بهترین شریک، دوست و حیوان خانگی برای انسان است.
ما در فهرستی که برای هر نژاد ارائه خواهیم داد حداقل قیمت را نیز آورده‌ایم.
بیایید با هم به گرانترین نژادهای سگ در جهان در جهان که لاکچری هستند، نگاهی بیندازیم.

محاسبه وزن اسب

دقیق‌ترین راه برای تعیین وزن اسب یا هر حیوان دیگر و یا حتی انسان، قرار دادن او در یک ترازو است؛ اما ما در این مقاله قصد داریم شما را با چگونگی محاسبه وزن اسب بدون ترازو آشنا کنیم.
بااین‌حال، می‌توانید با استفاده از اندازه‌گیری‌های بدن، وزن را تخمین بزنید اما استفاده از طول بدن به همراه دور قلب، وزن موردنظر دقیق‌تر محاسبه می‌شود. لطفاً توجه داشته باشید که یک ابزار تخمین وزن برای این حیوان در نظر گرفته‌شده است که تفاوت‌های جسمی بین اسب‌های منفرد را در نظر می‌گیرد. اما اگر برای هر هدفی وزن دقیق اسب شما لازم است، باید از ترازو استفاده کنید. در ادامه ما را همراهی کنید.

محاسبه وزن اسب
محاسبه وزن اسب

سگ بلژین مالینویز

سگ بلژین مالینویز، یکی از نژادهای سگ است که خاستگاه آن به بلژیک بازمی‌گردد. وزن جنس نر مالینوی بلژیکی ۲۵–۳۰ کیلوگرم و وزن جنس مادهٔ آن ۲۰–۲۵ کیلوگرم است. قد سگ مالینوی نر معمولاََ ۶۱–۶۶ سانتیمتر و قد جنس مادهٔ آن ۵۶–۶۱ سانتیمتر است. امروزه از بلژین مالینویزها به‌عنوان سگ‌های پلیس و نظامی، سگ‌های محافظ و حیوانات خانگی کار استفاده می‌کنند.

حتی اگر این سگ‌ها اصیل باشند، ممکن است آن‌ها را در محل نجات و پناهگاه‌های خاص پیدا کنید. سگ‌های بلژین مالینویز می‌توانند همراهان مناسبی برای شما در ورزش باشند. بااین‌حال، به علت داشتن انرژی زیاد و نیازهای به فعالیت‌های فیزیکی، این نژاد ممکن است برای زندگی در آپارتمان مناسب نباشد.

علت جیغ زدن عروس هلندی چیست؟

در خصوص موضوع جیغ زدن عروس هلندی می‌توان به موارد زیادی اشاره کرد. اگر پرنده رام شده و مدام جیغ می‌کشد باید متوقف شود. قبل از اینکه جیغ به حداقل برسد مالک باید درک کند که فریاد را نمی‌توان کاملاً ریشه‌کن کرد. بیشتر عروس هلندی‌ها در صبحگاه، ظهر و قبل از غروب آفتاب فریاد می‌زنند. اگر پرنده به‌طور مکرر و طولانی‌مدت در حال جیغ زدن است بهتر است علت را یافت و به بهبود شرایط فکر کرد.

جیغ زدن عروس هلندی
جیغ زدن عروس هلندی

علت چرت زدن عروس هلندی

انسان‌ها برای داشتن انرژی کافی و داشتن عملکرد عالی در کارهایشان، باید خواب کافی داشته باشند؛ اما برخلاف انسان‌ها، بعضی از پرندگان حتی با کمبود خواب می‌توانند مسیرهای طولانی را مهاجرت کنند. گاهی اوقات علت چرت زدن عروس هلندی هم جبران این کمبود خواب است.

خوابیدن پرندگان گاهی اوقات به مدت چند ثانیه است و به روایتی فقط چرت می‌زنند. البته چرت زدن یک عروس هلندی یا طوطی می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. مثلاً یک پرنده مریض معمولاً از شدن درد چشمان خود را می‌بندد و چند ثانیه می‌خوابد. به این خوابیدن لحظه‌ای، چرت زدن میگویند. در این مقاله از سایت واسط کالا به بیان علت چرت زدن عروس هلندی می‌پردازیم.

سگ قدرجونی گنج دامداری در ایران

سگ‌های نگهبان بهترین و صمیمی‌ترین دوستان مشترک انسان هستند. انسان عامل اصلی پیدایش نسل سگ‌های نگهبان بوده است. سگ‌های نگهبان موجوداتی هستند که توان جسمانی و هوش بالایی دارند. سگ قدرجونی نمونه‌ای از سگ‌های نگهبان ایرانی و اصیل است که در این مقاله به بررسی آن‌ می‌پردازیم.

یکی از پرطرفدارترین سگ‌های اصیل گله سگ‌های قدرجونی است. محل تولد این نوع سگ‌ها که در گویش محلی به آن قهدرجونی گفته می‌شود شهر قهدریجان است. این شهر از شهرهای شهرستان فلاورجان استان اصفهان است. البته در چند سال اخیر در برخی از استان‌ها مانند چهارمحال بختیاری و …این نمونه از سگ‌ها را پرورش می‌دهند.

سگ قدرجونی گنج دامداری در ایران
سگ قدرجونی گنج دامداری در ایران

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر