خلاصه سوم مطالب نیمه اول آبان ماه 99

در ادامه با ما همراه باشید تا خلاصه ای از مطالب گفته شده در نیمه اول آبان ماه را که در حوزه های گوناگونی هستند مطالعه نماییم.

قهر عروس هلندی

عروس هلندی یک پرنده‌ی زیبای خانگی و از نژاد طوطی‌ها است. این پرندگان نسبت به دیگر پرندگان خانگی، هوش و احساسات بیشتری دارند. باید احساسات آن‌ها را شناسایی کنید و بدانید که عروس هلندی شما چه وقت عصبانی است و دلیل قهر عروس هلندی شما، دلیل کدام رفتار نامناسب شما با او بوده است؟
اگر عروس هلندی با شما قهر کند با رفتارهای خود به‌راحتی به شما نشان می‌دهد که ناراحت و عصبانی است. اگر این روزها رفتارهای جدیدی از او سر زد و شما حس کردید که او با شما قهر کرده است با ما همراه باشید.
این مقاله راه تشخیص قهر عروس هلندی و آشتی با پرنده‌ی شما را بیان کرده است.

تمیز کردن کفش

یک کمد پر از کفش‌های جورواجور از جیر گرفته تا چرم و مخمل و یا هر جنس دیگری را تصور کنید. قطعاً شما گستره انتخاب بزرگی دارید؛ اما مطمئناً مایل به پوشیدن یک کفش لکه‌دار یا کثیف نیستید. شما کفشی را می‌پوشید که ظاهری آراسته و تمیز داشته باشد. ما در این مقاله سعی داریم تا روش‌های تمیز کردن کفش را بسته به نوع آن کفش برای شما ارائه کنیم.

تمیز کردن کفش
تمیز کردن کفش

سگ ایرانی

برای هزاران سال تقریباً در هر فرهنگ جهانی سگ‌ها، جنبه‌ای جدایی‌ناپذیر از زندگی انسان‌ها بوده‌اند. برخی از بزرگ‌ترین تمدن‌های گذشته، سگ‌ها را برای کارهای مختلف به‌عنوان همراه نگه‌داشته و سگ‌ها را در هنر و ادبیات خود برجسته کرده و آن‌ها را به مقامات مهم اعتقادی مذهبی ارتقا داده و از این جمله، پارسیان بوده‌اند. این نژاد در ایران باستان بسیار ارزشمند بود زیرا آن‌ها هدیه‌ای از جانب خدایان، بخشی از طبیعت وحشی، نیمه انسانی و بخشی الهی قلمداد می‌شدند.

در این مقاله سعی داریم در مورد اصیل‌ترین سگ‌های نژاد ایرانی صحبت کنیم. لذا پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

آموزش عروس هلندی

عروس‌های هلندی حیوانات خانگی بسیار خوبی هستند، آن‌ها می‌توانند آموزش ببینند. برای شروع پرنده باید با شما احساس راحتی داشته باشد. بعد از آن می‌توانید مهارت‌هایی را به پرنده آموزش دهید. پرنده برای یادگیری به تشویق نیاز دارد. یکی از راه‌های تشویق پرنده، پاداش یا جایزه دادن است. در آموزش عروس هلندی صبر داشته باشید و به پرنده فرصت زیادی بدهید.

او در کمترین زمان ممکن دستورات شما را اجرا خواهد کرد! در ادامه‌ی این مقاله چند نکته‌ی مفید برای آموزش عروس هلندی را در اختیار شما قرار می‌دهیم. در ادامه‌ی آن چندین مهارتِ قابل آموزش به پرنده را به صورت قدم به قدم شرح داده‌ایم. با ما همراه باشید.

آموزش عروس هلندی
آموزش عروس هلندی

نژاد سگ پاکوتاه

وقتی که در خیابان قدم می‌زنیم و سگ‌های پاکوتاهی که برای پیاده روی آمده‌اند را می‌بینیم ، ناخودآگاه به سمتشان برمیگردیم و محو جذابیت و بامزه بودنشان می‌شویم. فرقی نمی‌کند بزرگسال باشیم یا بچه همه‌ی ماها حداقل یک بار آرزوی داشتن یک سگ از نژاد سگ پاکوتاه را داشته‌ایم!

شاید خیلی از ماها نتوانیم فرق چندانی بین نژادهای مختلف بگذاریم و ندانیم که برخلاف پاهای این نژاد، دنیای آنها و تنوعشان چقدر زیاد است. در این مطلب قصد داریم شما را با محبوب‌ترین و مشهورترین انواع نژاد سگ پاکوتاه در سراسر جهان آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

اسب نژاد کلولند بی

اسب نژاد کلولند بی از اسب‌های کهر است که یکی از قدیمی‌ترین نژادهای اسب در انگلستان است. این نژاد یک اسب همه‌کاره و فوق‌العاده است و می‌توان در رشته‌های متعددی از او استفاده کرد. اجداد این نژاد در دوران قرون‌وسطی به‌عنوان سواری برای افراد یا فروشندگان مورداستفاده قرار می‌گرفته و به این دلیل به اسب چاپمن (Chapman Horse) معروف شدند. نام کلولند بی بعداً ایجاد شد زیرا رنگ و ارتباط آن‌ها با منطقه کلیولند در شمال یورکشایر اسب‌های کلولند بی در انواع رشته‌ها به رقابت می‌پردازند.

همان‌طور که با نگاهی اجمالی به این نژاد مشخص است، اسب کلولند بی اسبی، فعال، دارای استقامت، قدرتمند و خلق‌وخویی متفاوت از اسب‌های دیگر است. این اسب دارای عضله‌هایی خوب، پاهایی محکم اما نسبت به بدن کوتاه است. اسب‌های کلولند بی همیشه به رنگ کهر (قهوه‌ای مایل به سرخ) هستند، موهای کم‌پشت در یال و دم ویژگی برخی از اسب‌های این نژاد است.

اسب نژاد کلولند بی
اسب نژاد کلولند بی

سگ نژاد سالوکی

سالوکی‌ها (تازی‌ها) یکی از قدیمی‌ترین نژادهای سگ در دنیا هستند که، هدیه‌ای از طرف خداوند محسوب می‌شدند. آن‌ها ازنظر سرعت مانند باد سریع‌اند، در ظاهر یک سوپر مدل هستند و از لحاظ خلق‌وخو آرام و وفادار.
آموزش یک سگ نژاد سالوکی کمی چالش‌برانگیز است. این سگ‌ها برای زندگی در آپارتمان یا تنها ماندن در خانه در تمام طول روز مناسب نیستند، ترجیحاً حیاط با حصاری بلند نیاز دارند تا فضایی برای پرسه زدن داشته باشند. سالوکی‌ها عشق، محبت و مراقبتی که ارزانی آن‌ها می‌کنید را به خوبی درک می‌کنند و به‌پاس قدردانی از شما یک همراه وفادار و مادام‌العمر برای شما محسوب می‌شوند.

این نژاد با نام‌های گری هوند ایرانی، تازی، سگ سلطنتی مصری، سگ تازی افغانی و سگ تازی کردی و سگ تازی کوسه نیز شناخته می شود. اما منشاء پیدایش سالوکی (تازی) منطقه خاورمیانه به خصوص غرب ایران است و اصالت ایرانی این سگ بر همگان واضح و مبرهن است.

تعیین جنسیت عروس هلندی

عروس هلندی یک پرنده بومی استرالیا هست و هم‌گروه‌های دیگرش گالاه و کاکادوی سیاه هستند. آن‌ها جزء یکی از محبوب‌ترین پرندگان خانگی به شمار می‌آیند. باهوش، جذاب، تعاملی و زیبا به نظر می‌رسند.
تشخیص بر اساس پروبال آن‌ها در رنگ خاکستری نسبتاً آسان است. سایر رنگ‌آمیزی آن‌ها می‌تواند این مسئله را دشوارتر کند؛ اما تفاوت‌های رفتاری و نشانه‌ها به‌اندازه کافی وجود دارند که می‌توانید حدس بزنید.
با ما در این مقاله همراه باشید تا در آخر بتوانیم تعیین جنسیت عروس هلندی را به‌راحتی انجام دهیم.

تعیین جنسیت عروس هلندی
تعیین جنسیت عروس هلندی

پرورش عروس هلندی

شما باید بدانید که آن‌ها نمی‌توانند هم پدر و مادر خوبی و هم حیواناتی اهلی، خانه‌نشین و فداکار باشند. جفت‌گیری، آن‌ها را مشغول خواهد کرد و به‌عنوان یک قاعده کلی، آن‌ها به این امر تمرکز کرده که دیگر حواسشان به شما نیست.
پرورش عروس هلندی آسان است، اما مهم است که عروس هلندی شما با مسئولیت‌پذیری پرورش پیدا کند و مطمئن شوید که می‌توانید محیط خوبی برای عروس هلندی‌هایی که تولید می‌کنید فراهم کنید. با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا شما را با مراحل پرورش عروس هلندی آشنا کنیم.

غذای سگ در تابستان

فصل تابستان گرم‌ترین فصل سال است. با شروع آن ‌همه‌ی حیوانات و انسان‌ها درگیر هوای گرم و بیماری‌های ناشی از هوای گرم می‌شوند. سگ‌ها نیز ازجمله جاندارانی هستند که در معرض خطر قرار دارند، زیرا آن‌ها بیشتر از سایر حیوانات خانگی وقت بیشتری را در خارج از خانه می‌گذرانند. با فرارسیدن تابستان، طبیعی است که شما باید با غذای سگ در تابستان آشنا شوید و رژیم غذایی او را تغییر دهید تا مایعات و غذاهای بیشتری هضم شود.

غذای سگ در تابستان
غذای سگ در تابستان

کفش مجلسی

کفش مجلسی کفشی است که می‌توان آن را در رویدادها و یا مهمانی‌های رسمی‌تر پوشید. یک کفش مجلسی معمولاً با کفش ورزشی فرق دارد. کفش‌های مجلسی توسط بعضی افراد به‌عنوان کفش استاندارد روزانه استفاده می‌شود و به‌طور گسترده‌ای در رقص، مهمانی و موارد خاص استفاده می‌شود.
کفش مجلسی به دو دسته مردانه و زنانه تقسیم می‌شود. در ادامه مقاله به بررسی انواع مختلف کفش مجلسی می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

براق کردن نقره

زیورآلاتی که از جنس نقره هستند نسبت به طلا بیشتر کدر و کثیف می‌شوند. نقره‌ها در اثر تماس با عطر، مواد بهداشتی و عرق بدن انسان لکه‌دار و کدر می‌شوند. نقره‌ها در ابتدا بسیار شفاف و درخشان هستند اما با گذشت زمان قطعات ظریف آن‌ها کثیف می‌شود. در این مقاله روش‌های آسان براق کردن نقره را به شما آموزش می‌دهیم.

براق کردن نقره
براق کردن نقره

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر