راهنمای خرید تبلت دست دوم

راهنمای خرید تبلت دست دوم

برخی از افراد عقیده دارند که پس از گذشت یک هفته از خرید یک تبلت نو، شاهد یک تبلت دسته دوم هستیم. نیازی نیست که هزینه‌ای گزاف برای خرید یک تبلت نو بپردازیم. چون می‌توانیم از همان ابتدا دستگاه کارکرده‌ای را با قیمتی ارزان‌تر خریداری کرد. این افراد خرید تبلت دسته دوم را به تبلت نو ترجیح می‌دهند. بااین‌وجود آن‌ها باید خیلی از موارد را بررسی کنند تا دچار ضرر و زیان نشوند. به دلیل متنوع بودن تبلت‌ها هم ازنظر قیمت و هم ازنظر کارایی ممکن است یک تبلت قدیمی نیاز آن‌ها را برطرف کند. در این صورت نیاز به راهنمای خرید تبلت دست دوم دارند که ما در این مطلب به آن خواهیم پرداخت. با وبلاگ واسط کالا همراه باشید.

در این روزها که نوسانات زیادی در بازار ارز داریم شاهد نوسانات بسیاری در بازار موبایل نیز هستیم. لیست قیمت‌های موبایل ممکن است در هرروز چندین بار تغییر کند. امروزه کسانی هستند که به سراغ تبلت‌های دست دوم می‌روند. این امر به دلیل احتیاج و هزینه آن افراد صورت می‌گیرد. خرید گوشی دست دوم و اطلاعاتی که شما ممکن است به آن ها احتیاج پیدا کنید را از دست ندهید.

دلایل دیگر خرید تبلت دسته دوم

یکی از دلایل دیگر خرید تبلت دسته دوم این است که افراد برای فرزندان خود دستگاه کارکرده‌ای را تهیه می‌کنند تا آن‌ها طریقه کار کردن با تبلت آشنا شوند. سرانجام با پیدا کردن نیازهایشان و استفاده‌هایی که ممکن است از آن داشته باشند به دنبال یک تبلت دیگر بروند.

برای اینکه بهترین انتخاب را در خرید تبلت نو داشته باشید ممکن است با خرید تبلت دسته دوم هم این امکان را پیدا کنید. اصلی‌ترین علت خرید تبلت دسته دوم مقرون‌به‌صرفه بودن آن است. برای کسب منفعت و همچنین اطلاع از قیمت‌های مناسب سعی کنید به هنگام سرچ کردن درباره‌ی عملکرد و کارایی تبلت‌ها تفاوت قیمت‌ها را نیز نگاه کنید.

بررسی نیاز

اولین قدم برای خرید یک دستگاه تبلت بررسی نیاز و خواسته شما است. برای مثال شما می‌خواهید از تبلت برای آموزش دروس فرزندانتان استفاده کنید و به دیدن فیلم و کتاب‌خوانی بپردازید یا فقط وبگردی کنید. در مواقعی نیز شاید بخواهید از آن به‌عنوان دستگاهی استفاده کنید که همیشه همراه شما باشد و حتی به‌عنوان دفترچه یادداشت از آن استفاده کنید. برای هرکدام از این موارد باید نیازهای خود را بررسی کنید و سپس تصمیم به خرید بگیرید.

بررسی نیاز
خرید یک تبلت خوب

جستجو درباره تبلت دست دوم

قبل از خرید تبلت دست دوم راجع به آن پرس‌وجو کنید. راجع به مدل تبلتی که می‌خواهید خریداری کنید و همچنین کارایی آن می‌توانید از وب‌سایت‌ها اطلاعات کسب کنید. یا حتی از کسانی که آن را خریداری کرده‌اند، نظرخواهی کنید و به پیشنهادهای آن‌ها توجه کنید. می‌توانید از متخصصانی که در این کار سررشته‌ای دارند مانند فروشنده‌ها مشاوره بگیرید.

شرایط خرید تبلت دسته دوم

هنگامی‌که فروشنده قیمت مناسبی به شما داد سریعاً اقدام به خرید نکنید. خونسرد باشید. می‌توانید دلیل ارزان بودن را پیگیری کنید. شاید به‌ظاهر مشکلی نباشد و تبلت سالم باشد و کسی نتواند مشکل و عیب و نقص را شناسایی کند ولی ازنظر نرم‌افزاری و سخت‌افزاری معیوب باشد.

انتخاب یک تبلت دسته دوم

تصمیم‌گیری در مورد مارک و مدل تبلت یکی از مراحل خرید این دستگاه است. موارد زیادی وجود دارد که باید هنگام خرید به آن‌ها توجه کرد. ازجمله:

  • اصل بودن تبلت
  • سیستم‌عامل
  • مشخصات
  • بودجه
  • بدنه
  • باتری

اصل بودن تبلت

امروزه تبلت‌ها و گوشی‌های فیک و تقلبی در بازار زیاد شده است. به‌قدری تفاوت بین دستگاه اصلی و دستگاه فیک و کپی کم شده است که شاید افراد عادی متوجه آن نشوند و تفاوت را شناسایی نکنند؛ بنابراین با فردی باتجربه و آگاه مشورت کنید که یک گوشی فیک و کپی جای نمونه اصل به شما فروخته نشود.

اصل بودن
توجه به اصل بودن تبلت

سیستم‌عامل

اکثر مردم با سه سیستم‌عامل اصلی Apple(ios),Google(Android),Microsoft(windows) آشنا هستند. تصمیم‌گیری در مورد اینکه کدام‌یک برای شما مناسب است به خود شما بستگی دارد. اگر از قبل تلفن هوشمند دارید یا ممکن است بخواهید یک تبلت داشته باشید زیرا امکان همگام‌سازی آسان‌تر بین دستگاه‌ها را فراهم می‌کند. اگر در مورد هنگ کردن تبلت چیزی نمی‌دانید، خواندن مطلب زیر می‌تواند به شما کمک کند.

هنگ کردن تبلت

مشخصات

مشخصات برای هر فردی طبق خواسته‌های او در نظر گرفته می‌شود. هر فرد باید بداند که به دنبال چه کارایی از تبلت است و طبق آن به دنبال مورد مناسب خود بگردد. وضوح، دوام باتری، پردازنده، حافظه، فضای ذخیره‌سازی و قابلیت‌های تلفن همراه همه مواردی هستند که باید در نظر بگیرند.

بودجه خرید تبلت دسته دوم

نگاهی به مدل‌های مختلف یا مارک‌های جایگزین می‌تواند دستگاهی را در اختیار شما قرار دهد که تمام مشخصات فنی پیشرفته را با قیمتی که می‌توانید داشته باشید در اختیار شما قرار دهد.
وقتی یک دستگاه را با قیمت خیلی مناسب پیدا می‌کنید معمولاً دو دلیل دارد. یا اینکه دستگاه معیوب است و یا آن شخص به‌سرعت به پول نیاز دارد. بااین‌حال برخی تصمیم دارند تلفن‌های همراه را پس از یک یا چند ماه بفروشند تا مدل بهتری دریافت کنند. صرف‌نظر از دلیل، موضوعات بالقوه وجود دارند که باید مراقب آن‌ها باشید. در ادامه این موضوعات را بیشتر موردبررسی قرار می‌دهیم.

بررسی گارانتی و امکان مرجوع کردن

داشتن کارت گارانتی در اجناس دست دوم امری دور از انتظار است اما اگر تبلت موردنظر شما آن‌قدر جدید است که هنوز از زمان گارانتی آن باقی‌مانده است حتماً از فروشنده کارت گارانتی و مدارک موردنیاز را درخواست کنید. در صورت تمام شدن گارانتی تبلت از فروشنده بخواهید چند روز برای مرجوع کردن تبلت موردنظر به شما مهلت دهد؛ زیرا در همان لحظه خرید بسیاری از مشکلات دستگاه قابل‌مشاهده نیست. در این فرصت شما می‌توانید تبلت موردنظر را امتحان کنید.

راهنمای خرید تبلت دست دوم
نداشتن گارانتی

کارتن اصلی تبلت

در هنگام خرید بسته اصلی تبلت را از فروشنده بخواهید. این کار چند فایده دارد. اول اینکه شما از سرقتی نبودن دستگاه مطلع خواهید شد. دوم اینکه اطلاعاتی از تمام لوازم جانبی دستگاه در اختیار شما قرار می‌گیرد؛ بنابراین شاید در ابتدا جعبه اصلی دستگاه زیاد مهم به نظر نرسد ولی بهتر است آن را از فروشنده درخواست کنید.

انتخاب خرید آنلاین یا حضوری

خرید تبلت دسته دوم و یا کارکرده به‌صورت آنلاین و اینترنتی کار درستی نیست زیرا نمی‌توانید دستگاه را امتحان کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید. پیشنهاد ما این است که به‌صورت حضوری برای خرید دستگاه بروید زیرا بهتر می‌توانید انتخاب کنید و دستگاه را از لحاظ نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بیشتر بررسی کنید.

باتری

آیا می‌دانید کدام قطعات بیشتر در دستگاه‌های تلفن همراه و تبلت‌ها تعویض می‌شوند؟ درست حدس زدید؛ باتری. هنگام خرید تبلت دست دوم باید عمر باتری را بررسی کنید و از خوب بودن آن اطمینان حاصل کنید. اگر تبلت موردنظر شما زیاد کار کرده باشد، باتری آن مقداری از کارایی خود را از دست داده است. در غیر این صورت باید شارژ را به‌طورمعمول در خود نگه دارد.

صفحه‌نمایش تبلت دسته دوم

صفحه‌نمایش دستگاه موردنظر را با دقت بررسی کرده و مطمئن شوید هیچ ترکی ندارد. همچنین لمس صفحه‌نمایش نباید مشکلی داشته باشد. اگر به‌راحتی نمی‌توانید صفحه‌نمایش را لمس کنید باید از خرید این دستگاه تبلت خودداری کنید.

بدنه دستگاه

شما باید به‌دقت کل بدنه تبلت موردنظر را بررسی کنید و به دنبال خراش، از بین رفتن رنگ و یا فرورفتگی باشید. اگر فرورفتگی یا حتی ترک وجود داشته باشد به این معنی است که دستگاه افتاده است. برخلاف گفته‌های فروشنده این سقوط ممکن است به عملکرد دستگاه لطمه زده باشد. به همین دلیل باید تخفیف بگیرید یا اصلاً دستگاه را خریداری نکنید.

راهنمای خرید تبلت دست دوم
اطمینان از سالم بودن بدنه

خرید از فروشگاه معتبر

ازآنجایی‌که امروزه سایت‌های زیادی برای خریدوفروش وجود دارد و همچنین هر چه تعداد بیشتر شود بررسی جزئیات مربوط به کلاه‌برداری کمتر شود. ازاین‌رو هزاران نفر برای فروش گوشی و تبلت‌ دست دوم اقدام می‌نمایند. افراد معتبر معمولاً نیمی از مبلغ پرداختی را می‌گیرند و مهلتی برای تست دستگاه در نظر می‌گیرند تا شما از گوشی استفاده کنید و سپس اگر مشکلی نداشت 50 درصد دوم را واریز نمایید. به‌شدت از پرداخت کل مبلغ در همان نوبت اول بپرهیزید.

بررسی‌ تبلت دسته دوم

  • قبل از هر چیزی تبلت دست دوم موردنظر را بررسی کنید. آیا روی آن خراشی وجود دارد یا خیر؟ پس‌ازآن بررسی کنید که آیا دوربین جلو شکسته است یا آسیب دیده است؟ حالا به طرفین آن نگاه کنید. ببینید آیا خراش یا فرورفتگی وجود دارد. دکمه‌ها را امتحان کنید و مطمئن شوید به‌درستی کار می‌کنند.
  • اگر مشکلی ازنظر جسمی وجود ندارد، سیم‌کارت و کارت حافظه خود را وارد دستگاه کرده و روشن کنید. ابتدا تماس بگیرید و سپس با ارسال پیام کوتاه از آنتن‌دهی آن مطمئن شوید. به اینترنت متصل شوید تا 4G آن را ببینید.
  • اکنون درگاه‌ها را بررسی کنید. هدفون‌های خود را به آن وصل کنید تا کیفیت صدا را بررسی کنید. همچنین دستگاه را به شارژر متصل به برق وصل کنید تا مطمئن شوید دستگاه شارژ می‌شود.
  • برای اطمینان از وجود شارژر اصلی فقط برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل غیرمنتظره در آینده مهم است که شارژر را نیز بررسی کنید. همچنین اگر دستگاه Android است که می‌توان باتری را از آن جدا کرده بررسی کنید که اصلی است یا خیر.

دردسرهای تبلت دست دوم

در این‌گونه خریدها دردسرهایی وجود دارد. برای مثال ممکن است تبلت دسته دومی که خریداری کرده‌اید قبلاً توسط یک تعمیرکار غیرحرفه‌ای، باز و تعمیر شده باشد و بعضی از قطعات آن آسیب دیده باشند؛ بنابراین حین خرید تبلت دست دوم باید به موارد گفته‌شده توجه کنید.

راهنمای خرید تبلت دست دوم
باز شدن تبلت بعد از خرید

از اینکه با واسط کالا همراه بودید سپاسگزاریم. فراموش نکنید که اپلیکیشن واسط کالا مناسب‌ترین گزینه برای خریدوفروش گوشی هوشمند و سایر کالاهای دست‌دوم شما با نازل‌ترین قیمت‌ها است.

منابع:
4gadgets.co.uk
technobezz.com

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.