وبلاگ واسط کالا
0

ترفند‌های هیجان انگیز تغییر سایز انگشتر

ترفندهای هیجان انگیز تغییر سایز انگشتر

این موضوع که آیا انگشتر از ابتدا اندازه شما نبوده است، یا اندازه انگشتان شما به‌مرورزمان تغییر کرده است،چندان مهم نیست. درهرحال وقتی می‌خواهید این مقاله را مطالعه کنید که مسلماً به تغییر اندازه انگشتر خود نیاز پیداکرده‌اید. بهترین روش برای شما این است که انگشتر را به یک جواهرفروشی ببرید. آن‌ها می‌توانند انگشتر شما را بدون کاهش در ارزش آن تغییر اندازه دهند. بااین‌حال، ممکن است بتوانید خودتان اندازه انگشتر را تغییر دهید، اما احتمالاً مقداری از ارزش انگشتر از دست خواهد رفت. به همین دلیل بهتر است نسبت به تغییر سایز انگشتر ارزان‌قیمت خود اقدام کنید.

تغییر سایز انگشتر با سیلیکون

در روش اول برای کاهش اندازه حلقه می‌توانید از سیلیکون استفاده کنید. برای این کار مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

حلقه را کاملاً تمیز کنید. حلقه را در محلول آب گرم و صابون ظرف‌شویی خیس کنید.

از مسواک نرم برای مسواک زدن فلز و هر سنگی یا نگینی که روی حلقه قرارگرفته استفاده کنید. قبل از هر اقدامی حلقه را کاملاً خشک کنید. از مواد پاک‌کننده قوی یا مواد سفیدکننده، استون یا کلر استفاده نکنید، زیرا این کار می‌تواند به سطح فلزی حلقه آسیب برساند.

مواد بزنید

با استفاده از یک چوب باریک، مقداری سیلیکون را داخل حلقه قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که از سیلیکون شفاف مانند سیلیکون ضد آب و درجه یک آکواریوم استفاده می‌کنید.

مسلماً شما می‌خواهید که قسمت پایین حلقه ضخیم‌ترین قسمت شود، پس باید در آن قسمت سیلیکون بیشتری به کار ببرید. تا زمانی که حلقه روی انگشت شما خیلی شل نباشد، باید مقدار سیلیکون را کم‌کم افزایش دهید.

سیلیکون را با همان چوب باریک صاف کنید. ازآنجاکه سیلیکون به هنگام تغییر سایز انگشتر مستقیماً در تماس با پوست شما قرار دارد، باید تا آنجا که امکان دارد، آن را صاف کنید.

چوب را در امتداد داخل حلقه حرکت دهید تا سیلیکون صاف شود. برای تمیز کردن سیلیکون‌هایی که به قسمت بیرونی حلقه سرایت کرده، می‌توانید از یک حوله کاغذی مرطوب استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم خواندن مقاله تمیز کردن انگشتر نقره را از دست ندهید.

ترفندهای هیجان انگیز تغییر سایز انگشتر
تغییر سایز انگشتر

بگذارید سیلیکون کاملاً خشک شود. بسته به نوع سیلیکونی که استفاده می‌کنید، ممکن است بین 24 تا 48 ساعت طول بکشد.

در این مدت در برابر وسوسه پوشیدن انگشتر خود مقاومت کنید، زیرا زمان موردنیاز با این کار بیشتر شده و حتی ممکن است سیلیکون از انگشتر جدا شود.

اگر لازم است سیلیکون را بردارید، کافی است با ناخن خود آن را خراش دهید.

تغییر سایز انگشتر با استفاده از پتک

برای بزرگ کردن اندازه انگشتر می‌توانید از پتک استفاده کنید. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید.

حلقه را با صابون چرب کنید و آن را بر روی ماندرل حلقه قرار دهید. می‌توانید از صابون جامد یا صابون مایع استفاده کنید. قبل از کشیدن حلقه بر روی ماندرل، از روکش یکنواخت آن مطمئن شوید.

نکته

ماندرل حلقه یک مخروط فلزی درجه‌بندی است که برای اندازه‌گیری حلقه‌ها استفاده می‌شود. به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را از خرده‌فروشی‌های آنلاین تهیه کنید.

ضربه زدن

به‌آرامی با پتک چوبی یا چکش جواهرات به حلقه ضربه بزنید.

ضربه‌های شما باید ملایم و درعین‌حال محکم باشد. با زاویه رو به پایین بزنید.

شما اساساً می‌خواهید حلقه را به سمت اندازه‌های بزرگ‌تر یعنی قسمت بزرگ‌تر مخروط ببرید. هنگام ضربه زدن حتماً حلقه را بچرخانید تا به‌طور یکسان بزرگ‌تر شود.

 • اگر امکان دارد، از کسی دیگر برای نگه‌داشتن ماندرل کمک بگیرید. این کار انجام این مرحله از تغییر سایز انگشتر را بسیار آسان می‌کند.
 • اگر فقط به چکش نجاری دسترسی دارید، باید حلقه را با پارچه‌ای نرم بپوشانید تا از آسیب دیدن روکش آن جلوگیری شود.
 • حلقه را از سنبه خارج کرده و امتحان کنید. اگر هنوز خیلی تنگ است، می‌توانید این فرآیند را تکرار کنید. حلقه را روی ماندرل قرار دهید و تا زمانی که متناسب شود، چکش بزنید. به خاطر داشته باشید این روش فقط می‌تواند انگشتری را به اندازه نیم سایز بزرگ‌تر کند.
 • اگر حلقه داخل ماندرل گیر کرد، می‌توانید با پتک به سمت بالا ضربه بزنید تا آن را خارج کنید.
ترفندهای هیجان انگیز تغییر سایز انگشتر
دقت به اندازه انگشتر

تغییر سایز انگشتر با انبردست

روش سوم بزرگ کردن سایز انگشتر با استفاده از انبردست است. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید.

 • حلقه را روی یک میز بگذارید و مرکز آن را علامت‌گذاری کنید. با استفاده از یک نشانگر مانند ماژیک، قسمت زیرین حلقه را در امتداد مرکز آن علامت‌گذاری کنید.
 • حلقه را در امتداد علامت با یک انبردست برش دهید. می‌توانید از انبردست اختصاصی یا پنس با لبه‌های ویژه برش استفاده کنید. آن‌ها را در امتداد خطی که روی حلقه کشیده‌اید تنظیم کنید. برای اطمینان از برش متعادل به‌طور یکنواخت فشار وارد کنید.
 • با دم‌باریک حلقه را به‌آرامی خم‌کنید. هر دو طرف حلقه را خم‌کنید تا حتی‌الامکان ارزش آن را حفظ کنید.
 • لبه‌های برش خورده را صاف کنید. در حالت ایده‌ال، شما می‌توانید از یک سمباده مخصوص فلز استفاده کنید. همچنین می‌توانید از یک سوهان ناخن استفاده کنید، اما صاف کردن دو لبه آن با استفاده از سوهان بیشتر طول می‌کشد. شما باید مطمئن شوید که انتهای آن صاف است تا انگشت شما دچار خراشیدگی و زخم نشود.

حلقه را برای بررسی اندازه امتحان کنید. حلقه باید به‌راحتی روی انگشت شما قرار بگیرد، اما روی آن حرکت نکند و لبه‌های باز هنگام حرکت روی انگشت به داخل آن فرو نروند. اگر حلقه هنوز خیلی محکم است، آن را درآورده و با پنس بیشتر باز کنید.

کاهش سایز

برای کاهش سایز انگشترهایی که بزرگ هستند، می‌توانید از انبردست طی مراحل زیر استفاده کنید.

مرکز حلقه را علامت‌گذاری کنید. انجام این کار هنگامی‌که حلقه را پوشیده‌اید، راحت‌تر خواهد بود.

اگر سنگ یا جواهر دیگری دارد، مطمئن شوید که دقیقا روی انگشت شما قرار دارد. سپس، وسط حلقه را با یک نشانگر مانند ماژیک در زیر انگشت خود علامت‌گذاری کنید. حتماً از رنگی استفاده کنید که با انگشتر در تضاد باشد: رنگ مشکی برای طلا و نقره بهترین نتیجه را دارد.

دیدن انگشتر طلا در خواب تعبیرهای زیادی دارد. اگر به دانستن آن‌ها علامند هستید این مطلب را مطالعه کنبد.

حلقه را در امتداد علامتی که زدید، با انبردست ببرید. می‌توانید از انبردست اختصاصی یا پنس با لبه‌های مخصوص برش استفاده کنید.

آن‌ها را در امتداد خطی که روی حلقه کشیده‌اید تنظیم کنید. برای اطمینان از برش متعادل به‌طور یکنواخت فشار وارد کنید. لبه‌های برش خورده را پایین آورید. هر بار فقط کمی از فلز حلقه را ببرید.

کوچک کردن
سایز های مختلف انگشتر

امتحان حلقه

فاصله ایجادشده را ببندید و حلقه را امتحان کنید. برای این کار حلقه را داخل انبر باز قرار دهید تا انحنای خارجی در امتداد انبر قرار بگیرد. با دقت فشار دهید، دو انتهای برش داده‌شده حلقه را به هم نزدیک کنید. فشار را حتی برای نگه‌داشتن حلقه به شکل دایره‌ای خود حفظ کنید.

بعد از بستن فاصله برش داده‌شده، حلقه را امتحان کنید. پس از تغییر سایز انگشتر، اگر حلقه هنوز خیلی شل است، برش را کمی بیشتر کنید و دوباره حلقه را امتحان کنید.

انتهای برش داده‌شده حلقه را تمیز کنید. برای صاف کردن انتهای برش داده‌شده حلقه از یک بلوک محافظ استفاده کنید که می‌توانید از هر فروشگاه مخصوص فروش زیورآلات تهیه کنید.

استفاده از بلوک باعث می‌شود لبه‌های برش داده‌شده، انگشت شما را خراش ندهند.

مشعل

می‌توانید از یک مشعل پروپان و لحیم‌کاری طلا و جواهر استفاده کنید تا دو قسمت برش داده‌شده حلقه را به یکدیگر ببندید.

خرید حلقه‌ای که سایز نباشد اشتباه رایجی است، اما مهم است که این مشکل را در اسرع وقت برطرف کنید.

اگر حلقه خیلی بزرگ باشد، ممکن است از انگشت بیافتد و گم شود، یا اینکه به یک‌طرف بلغزد و روی انگشت زشت به نظر برسد. اگر انگشتر خیلی کوچک باشد، می‌تواند ناراحت‌کننده باشد و گردش خون را قطع کند. البته اگر کلاً بتوانید آن را استفاده کنید. خوشبختانه چند روش وجود دارد که انگشتر را کوچک‌تر می‌کند تا کاملاً روی هر انگشتی قرار بگیرد.

قوانین

قبل از تغییر اندازه انگشتر، مطمئن شوید که واقعاً سایز آن مناسب شما نیست. قانون کلی این است که انگشتری که به‌خوبی متناسب باشد حلقه‌ای است که به‌راحتی روی انگشت قرار می‌گیرد، اما با کمی سختی از آن جدا می‌شود. استفاده از انگشتر نباید هیچ‌گونه ناراحتی ایجاد کند و حلقه باید بدون چرخش روی انگشت نشسته باشد.

اگر انگشتر خیلی بزرگ است، اولین راه کوچک کردن آن، تغییر سایز انگشتر توسط یک فرد حرفه‌ای است.

بیشتر فروشگاه‌های طلا و جواهر، خدمات تغییر اندازه انگشتر را ارائه می‌دهند، بنابراین انگشتر را به هر جواهرسازی معتبری که در نزدیکی شما قرار دارد ببرید.

به‌طورمعمول، افراد حرفه‌ای می‌توانند حلقه‌ها را حداکثر در دو اندازه تغییر دهند، به این معنی که آن‌ها می‌توانند انگشتر را دو اندازه بزرگ‌تر یا دو اندازه کوچک‌تر کنند.

قرار گرفتن راحت در دست
قرار گرفتن راحت انگشتر داخل انگشت

وقتی انگشتر خیلی بزرگ است چکار کنیم؟

کوچک‌تر کردن انگشتر نسبت به بزرگ‌تر کردن آن ساده‌تر است. روند کوچک‌سازی درواقع بسیار ساده است.

تمام جواهرسازها باید یک قطعه از حلقه را برش داده و دوباره به هم جوش دهند. هر زمان که انگشتر ازنظر حرفه‌ای تغییر اندازه می‌یابد، باید کاملاً صیقلی شده و مانند قبل از تغییر ایجادشده توسط جواهرفروش، بکر به نظر برسد.

این ساده‌ترین راه برای تغییر اندازه حلقه است، زیرا توسط یک حرفه‌ای مدیریت می‌شود که دقیقاً می‌داند چگونه حلقه را کوچک‌تر کند.

ترفندهای ساده برای تغییر سایز انگشتر

مواردی وجود دارد که تغییر اندازه حلقه درواقع یک گزینه نیست. به‌عنوان‌مثال، اگر انگشتر یک میراث خانوادگی است که نسل‌ها اصلاح‌نشده است یا اگر روی انگشتر حکاکی خاصی داشته باشد، تغییر اندازه خطرناک یا حتی غیرممکن است.

علاوه بر این، نمی‌توان اندازه خاصی از انواع حلقه‌ها را تغییر داد. این حلقه‌ها شامل:

 • حلقه‌های تیتانیوم
 • حلقه‌های تنگستن
 • حلقه‌های استیل
 • حلقه‌های میراثی با سنگ‌های قیمتی
 • حلقه‌هایی با تنظیمات نامرئی

حتی اگر امکان تغییر اندازه حلقه شما وجود دارد، ممکن است ابتدا بخواهید گزینه‌های دیگر را در نظر بگیرید. چرا؟ جالب نیست نامزدتان مجبور شود به مدت چند هفته حلقه را پس دهد تا تغییر سایز آن را انجام دهد.

نامزد شما می‌خواهد سلیقه خود را به دوستان و خانواده‌اش نشان دهد، بنابراین ممکن است بلافاصله بعد از خواستگاری از شما، جدا شدن از حلقه نامزدی گران‌بها برای او سخت باشد.

اگر این معضل شما است، خسته نشوید. گزینه‌هایی وجود دارد که به جواهرات گران‌بها کمک می‌کند کاملاً روی انگشت موردنظرتان احساس آرامش کنند. در اینجا همه ترفندهایی که شما برای دستیابی به سایز مناسب (و حفظ آن!) نیاز دارید را در ادامه مقاله تغییر سایز انگشتر خواهید خواند.

حلقه تیتانیوم
حلقه های تیتانیوم

مهره‌ها

یک جواهرفروش می‌تواند به‌راحتی دو مهره فلزی را در زیر حلقه لحیم کند. آن‌ها به‌عنوان یک گوی بین حلقه و انگشت عمل می‌کنند و به جلوگیری از چرخش حلقه به پهلو کمک می‌کنند.

دستگاه Fold-Over

این دستگاه درواقع یک وسیله جمع کننده و در اصل یک میله فلزی کوچک است که به قسمت پایین حلقه لحیم می‌شود تا به‌درستی سایز شود.

این یک راه‌حل ساده برای جواهرات است و ممکن است راحت‌تر از مهره‌ها باشد.

پیشنهاد می‌کنیم خواندن مقاله چگونه انگشتر فیروزه اصل را بشناسیم؟ را از دست ندهید.

حلقه‌های اسناگی (Ring Snuggie)

این‌ها را می‌توانید به‌صورت آنلاین یا در بسیاری از فروشگاه‌های خرده‌فروشی پیدا کنید.

آن‌ها در اصل قطعات کوچکی از سیلیکون هستند که شما بین انگشت و حلقه خود قرار می‌دهید تا سایز شود.

حلقه‌های اسناگی مؤثرتر هستند، بااین‌حال، بسیاری از آن‌ها شکایت دارند که انگشتر را به‌طور ناخوشایندی در مکانی بلندتر از انگشت قرار می‌دهند که به نظر خوب نمی‌رسد.

درج فنر

درج فنر معمولاً از طلای سفید ساخته می‌شود و دارای شکل نعل اسب است.

در داخل حلقه نصب‌شده و هدف آن محکم نگه‌داشتن حلقه است.

راحت و مقرون‌به‌صرفه است و اکثر مردم آن‌ها را به مهره‌ها ترجیح می‌دهند.

سیلیکون

این کار به کمی مهارت بیشتری نسبت به سایر گزینه‌ها نیاز دارد، اما نتایج عالی و مؤثری دارد. روش استفاده از سیلیکون را در تغییر سایز انگشتر با استفاده از سیلیکون بخوانید.

این ترفندها، گزینه‌های عالی برای تغییر اندازه انگشتر به‌صورت حرفه‌ای نیستند.

به‌عنوان‌مثال، اگر از درج فنر برای تغییر سایز انگشتر استفاده می‌کنید، می‌توانید به‌راحتی آن را بردارید تا اندازه اصلی حلقه را بازیابی کنید. این بدان معناست که در آینده می‌توانید اندازه انگشتر را تغییر دهید.

ممکن است دستان شما به دلیل بارداری، آرتروز یا سایر شرایط سلامتی در آینده متورم شوند.

دقت کنید!

از همان ابتدا اندازه حلقه مناسب را بردارید. اگر نمی‌خواهید در مورد چگونگی کوچک کردن یا بزرگ کردن انگشتر نگران باشید، بهتر است قبل از خرید انگشتر، برای اندازه‌گیری اندازه انگشتر وقت بگذارید.

ترفندهای هیجان انگیز تغییر سایز انگشتر
خرید حلقه ای مناسب برای دست

متأسفانه، هیچ علم دقیقی در مورد اندازه مناسب انگشتر وجود ندارد. بعید است فقط با نگاه کردن به دست وی، بتوانید اندازه انگشتر او را تشخیص دهید. تنها راه مطمئن برای گرفتن اندازه مناسب این است که کمی حفاری کنید، به زیر رادار بروید و اندازه حلقه او را کشف کنید.

ترفندها

در اینجا چند ترفند برای فهمیدن اندازه انگشتر شخص، بدون اینکه او متوجه شود، وجود دارد.

 • از دوستان خود بپرسید. آن‌ها می‌توانند در حدس زدن اندازه به شما کمک کنند یا می‌توانید از دوستان مشترک خود بخواهید که از او راجع به سایز انگشتری که می‌پوشد، پرسند و نتیجه را به شما بگویند.
 • انگشتر دیگری را که مرتباً می‌پوشد را قرض بگیرید و از یک جواهرفروش بخواهید که اندازه آن را به شما بگوید. توجه داشته باشید که این انگشتر برای کدام انگشت آن‌ها مناسب است.
 • اگر نگران این هستید که حلقه قرض گرفته‌شده را گم کنید، 5 دقیقه وقت بگذارید تا قسمت داخل و خارج حلقه را روی یک کاغذ رسم کنید.

امیدوارم بتوانید حفاری کنید و دقیقه بدانید که اندازه انگشتر او چیست؟ اما اگر مشکلی پیش آمد فقط بدانید که گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد. روش‌های بسیار مقرون‌به‌صرفه و مؤثری برای تغییر سایز انگشتر وجود دارد. بنابراین اگر هنگام خواستگاری حلقه به‌طور مناسب روی انگشت قرار نگرفت، وحشت نکنید!

حلقه با سایز مناسب

یک حلقه مناسب باید کاملاً نرم روی انگشت شما بلغزد اما هنگام برداشتن آن کمی مقاومت کند. اگر احساس می‌کنید انگشتر به‌سختی وارد انگشت شما می‌شود یا به‌راحتی درون انگشت بالا و پایین می‌رود، ممکن است بخواهید انگشتر خود را به یک جواهرساز نشان دهید.

قبل از مراجعه به جواهرساز، چند روز انگشتر خود را بپوشید تا ببینید با گذشت زمان چه حسی دارد. انگشتان شما در طول روز و بر اساس آب‌وهوا متورم و جمع می‌شوند، بنابراین ممکن است انگشتر شما در صبح کاملاً مناسب و در شب خیلی تنگ باشد.

ترفندهای هیجان انگیز تغییر سایز انگشتر
حلقه با سایز مناسب

تغییر اندازه انگشتر معمولاً بسیار ارزان بین 50 تا 100 دلار است. بسیار کمتر از هزینه یک انگشتر بسیار بزرگ که ممکن است از انگشت شما بیافتد و گم شود. برخی از جواهرفروشی‌ها حتی ممکن است تغییر اندازه رایگان، به‌ویژه برای حلقه‌های نامزدی که از آن‌ها خریداری‌شده است را ارائه دهند.

پرسش و پاسخ

آیا تغییر اندازه انگشتر به آن آسیب نمی‌زند؟

پاسخ: تغییر اندازه حلقه فرایندی است که به شما این امکان را می‌دهد انگشترهای خود را به طور دلخواه تنظیم کنید تا کاملاً متناسب با انگشتان دست شما باشد. اما، همانطور که می‌دانید، اندازه برخی از حلقه‌ها قابل تغییر نیست. همچنین، تغییر اندازه انگشتر ممکن است گاهی به آن آسیب برساند یا آن را ضعیف کند.

تغییر سایز انگشتر چقدر هزینه دارد؟

پاسخ: یک جواهرفروش می‌تواند کار را در کمتر از دو ساعت انجام دهد، اگرچه اگر یک حلقه تنظیم پیچیده‌ای داشته باشد ممکن است یک ماه نیز طول بکشد. تغییر اندازه ساده از 20 تا 60 هزار تومن بسته به نوع فلز و منطقه کشور بستگی دارد. برای تغییر اندازه پیچیده‌تر، هزینه از 50 تا 150 هزار تومن است.

چرا بعضی از حلقه‌ها را نمی‌توان تغییر سایز داد؟

پاسخ: برای تغییر اندازه، انگشتر شما باید از فلزاتی مانند نقره، طلا یا پلاتین ساخته شود.اگر جواهرات از چوب، کوارتز یا سایر مواد غیر فلزی باشند تغییر سایز آن‌ها امکان پذیر نیست. همچنین باید فضای کافی در اطراف حلقه وجود داشته باشد تا بتوان آن را بزرگ یا کوچک کند.

آیا حلقه خیلی کوچک بهتر است یا حلقه خیلی بزرگ؟

اگر در میان سایزهای مختلف حلقه سردرگم هستید، یا برای یکی از عزیزان خود خرید می‌کنید و اندازه انگشتر او را نمی‌دانید، اندازه بزرگ‌تر را انتخاب کنید. تغییر اندازه یک انگشتر بزرگ راحت‌تر از بزرگ کردن یک حلقه کوچک است.

شما می‌توانید بدلیجات، جواهرات، طلا و نقره‌های مدنظر خود را به‌صورت آنلاین خرید و فروش کنید. برای این کار کافی است که اپلیکیشن واسط کالا را دانلود کنید. از همراهی شما، صمیمانه سپاس گذاریم.

منابع:
blog.brilliance.com
truefacet.com
wikihow.com

mountzjewelers.com

برچسب‌ها:,

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *