گرانترین کیف دنیا

گرانترین کیف دنیا

همه می‌دانند که بهترین و محبوب‌ترین وسایل برای خانم‌ها جواهرات و کیف هستند. مهم نیست شما چند کیف دارید بازهم زمانی که کیف زیبایی را می‌بینید دوست دارید آن را بخرید. برای برخی از خانم‌ها ارزش کیف بالاتر از آن است که فقط برای حمل وسایل شخصی استفاده شود. بعضی‌ها از آن به‌عنوان وسیله‌ای برای بیان شخصیت خود و برخی دیگر برای نشان دادن ثروت خود استفاده می‌کنند. بعضی از انواع کیف زنانه آن‌قدر گران هستند که با پول آن به‌راحتی می‌توانید خانه‌ بخرید! این شما هستید که تصمیم می‌گیرید چه چیزی برای شما بهتر است خرید خانه یا گرانترین کیف دنیا!

کاربرد کیف

لباس‌ها تا قرن هفدهم جیب نداشتند، بنابراین زنان و مردان به‌طور یکسان از کیف استفاده می‌کردند. در آن زمان بعضی از کیف‌ها به نام کیف‌های پیام‌رسان برای مشاغل طبقه کارگر تهیه می‌شد.

برخی دیگر از کیف‌ها به‌طور خاص برای دانشمندان و عالمان آن زمان مناسب بودند. برای طبقه اشراف و ثروتمندان هم کیف‌های سفارشی طراحی می‌شد.

به‌طورکلی درگذشته‌ها، کیف‌ها مطابق بافرهنگ مناطق خاص خود بودند و در هر دوره زمانی متناسب با آن دوره تهیه می‌شدند. در حقیقت، کیف امنیت حریم خصوصی هر فرد را فراهم می‌کند. کیف‌ها هرکدام در نوع خود بخش کوچکی از تاریخ هر منطقه و فرهنگ آن را به نمایش می‌گذارند. در تمام فرهنگ‌ها یک کیف خوش‌ساخت ازنظر کیفیت و زیبایی، اهمیت بالایی دارد.

سرمایه‌گذاری با خریدن کیف!

بیشتر خانم‌ها درک درستی از روانشناسی خرید کیف دارند. بااین‌حال بیشتر کارشناسان معتقدند که داشتن گرانترین کیف‌های دنیا، با طراحی خوب و بادوام، سرمایه‌گذاری ارزشمندی است. زیرا به‌مرورزمان قیمت‌های فروش مجدد آن به‌طور نجومی افزایش می‌یابد.

بهترین برندها
گرانترین برندهای کیف زنانه

گرانترین کیف پول دنیا

کیف پول الماس 1001 شب رابرت موآد به‌عنوان گرانترین کیف دنیا شناخته شده است. این کیف از حماسی‌ترین داستان‌های عاشقانه طراحی و تهیه‌شده است. گرانترین کیف دنیا شامل 4517 الماس (105 الماس زرد، 56 صورتی و 4356 بی‌رنگ) با وزن کلی 381.92 قیراط است. این شاهکار جواهر نشین، توسط ده صنعتگر بسیار ماهر که درمجموع 8،800 ساعت کارکردند، ساخته‌شده است.

در سال 2010 گینس این کیف را به‌عنوان باارزش‌ترین و گرانترین کیف دنیا تأیید کرد. گرانترین کیف دنیا به‌عنوان کیف‌دستی منحصربه‌فرد از طریق فروش خصوصی باقیمت 3.8 میلیون دلار آمریکا در سال 2010 فروخته شد. این کیف تا 20 اکتبر 2017 در گالری Christie’s Hong Kong به نمایش گذاشته شد.

طراحی گرانترین کیف دنیا

کیف پول الماس که توسط رابرت موآد طراحی و به‌عنوان گرانترین کیف دنیا شناخته شد، از داستان شهرزاد و پادشاه آن سرزمین شکل گرفت. این داستان حماسی از رمز و راز عاشقانه، الهام گرفته است.

گرانترین کیف دنیا یک الماس شفاف 5.04 قیراطی دارد که این الماس به شکل قلب در مرکز کیف طراحی‌شده است. همچنین الماس‌های سبک اطراف این قلب را احاطه کرده اند. این کیف دارای 7.89 قیراط الماس صورتی و 7.66 قیراط الماس زرد و فانتزی دارد. هیچ جزئیاتی در مورد این قطعه تماشایی نادیده گرفته نشده، زیرا حتی جعبه آن، یک اثر بسیار زیبا و هنری است.


رابرت موآد گفت: همان‌طور که داستان‌های شهرزاد خوانندگان را با نقشه‌های پیچیده، مجذوب خودکرده است. کیف پول الماس Mouawad 1001 Nights نیز به‌گونه‌ای طراحی‌شده که جذابیت الماس‌های آن چشم هر بیننده‌ای را برای دقایقی مجذوب خود می‌کند. از همان روزهای ابتدایی، موآد به دلیل اشتیاق به سنگ‌های قیمتی گران‌بها و تسلط در هنر، به شهرت جهانی رسید و این ذوق و علاقه او منجر به طراحی گرانترین کیف دنیا شد.

طراحی زیبا
طراحی زیبای این کیف

گرانترین کیف دنیا را چه کسانی می‌خرند؟

مارک های لوکس فقط یک تا سه مورد با طراحی ویژه تولید می‌کنند. این باعث می‌شود، تنها 1٪ از مردم بتوانند گرانترین کیف‌های دنیا را خریداری کنند. ازآنجاکه گرانترین کیف‌های دنیا را نمی‌توان برای هر موقعیتی استفاده کرد، این کیف‌ها تنها برای میلیاردرهایی که کلکسیون کیف باارزش دارند مناسب هستند. این کیف‌ها را با الماس و انواع دیگر جواهرات و چرم‌های طبیعی تزئین می‌کنند و با بالاترین قیمت ‌به حراج می‌گذارند.

هرچه کالا محدودتر و مخصوص طبقه‌ای خاص از افراد جامعه باشد، هزینه آن در بازار بیشتر است. این محدودیت کالا باعث شد تولید در بازار، کمتر از تقاضا شود. به‌مرورزمان کالاهای گران‌بها برای مشتریان خاص تهیه و تولید شد. بر طبق آمار رسمی شرکت رابرت موآد، انتظار برای به دست آوردن گرانترین کیف دنیا تا 6 سال طول کشید.

طراح گرانترین کیف دنیا

رابرت موآد وارث تجارت جواهرات گران‌قیمت خانواده بود. پدربزرگش در بیروت در سال 1890 یک شرکت خصوصی جواهرات تأسیس کرد و مسئولیت آن را به موآد سپرد. موآد به دلیل علاقه زیاد به هنر و سنگ‌های قیمتی توانست موفقیت‌های زیادی را کسب کند و سال‌های بعد به‌عنوان طراح گرانترین کیف دنیا شناخته شد.

موآد سازنده گرانترین کیف دنیا، یک شرکت خصوصی سوئیس و اماراتی دارد که جواهرات، اشیای هنری و ساعت‌های لوکس را تولید می‌کند. دفتر مرکزی این شرکت در ژنو، سوئیس است و دفتر مرکزی دیگر آن در خاورمیانه در برج‌های دریاچه جمیرا در دبی است.


رابرت موآد طراح و سازنده گرانترین کیف دنیا در سال 2006 موزه خصوصی خود را که شامل مجموعه کتاب‌ها، عناصر معماری، سفال، سلاح‌های باستانی، فرش‌ها، جواهرات و سنگ‌های قیمتی نادر بود را راه‌اندازی کرد. رابرت موآد اولین بار نیست یک کالای گران‌قیمت تولید می کند. او در سال 2003 یک لباس‌زیر گران‌قیمت به قیمت 11 میلیون دلار طراحی کرد.

گرانترین کیف دنیا
گرانترین کیف پول دنیا

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه مقاله گرانترین ساعت‌های دنیا را از دست ندهید.

قصه هزار و یک شب

داستان گرانترین کیف دنیا برگرفته از قصه‌گویی شهرزاد یک ملکه افسانه‌ای پارسی است که در هزارویک‌شب، با 1001 داستان ملکه سرزمین خود شد. این داستان از زندگی پادشاهی عربی می‌گوید که بعدازاینکه همسرش او را فریب داد و تنها گذاشت تصمیم می‌گیرد هرروز همسر جدیدی بگیرد و صبح روز بعد او را اعدام کند! اما داستان با آمدن شهرزاد‌ زیباتر می‌شود.

او برای نجات همه دختران جوان سرزمینش تصمیم می‌گیرد با پادشاه ازدواج کند. اگرچه خانواده‌اش با این کار او مخالف بودند اما او با پادشاه ازدواج می‌کند. او تمام شب را با گفتن داستانی برای پادشاه می‌گذرانده و در پایان او داستان را در لحظه‌ای مهیج متوقف می‌کند. شاه می‌خواست پایان ماجرا را بشنود، اما شهرزاد می‌گوید که برای شنیدن بقیه داستان باید تا شب دیگر صبر کند.

صبح روز بعد پادشاه از ترس اینکه خبر پایان داستان را نشنود نمی‌تواند شهرزاد را اعدام کند. شب بعد او ماجرا را تمام ‌می‌کرد و داستان دیگری را شروع می‌کرد و دوباره آن را متوقف می‌کرد. پادشاه مجبور می‌شد شب دیگری صبر کند تا بقیه ماجرا را بشنود. شهرزاد این کار را برای 1001 شب همراه با 1001 داستان ادامه داد. سلطان پس از 1001 شب، عاشق شهرزاد می‌شود و تصمیم می‌گیرد با او زندگی جدیدی را شروع کند.


داستان‌های شهرزاد که از قصه‌های تاریخی و عاشقانه‌های تراژیک گرفته‌شده بود به‌مرورزمان توسط بسیاری از محققان و نویسندگان جمع‌آوری شد. رابرت موآد طراح گرانترین کیف دنیا با الهام از این داستان عاشقانه به طراحی گرانترین کیف دنیا پرداخت. در ادامه با چند نمونه از گرانترین کیف‌های موجود در دنیا آشنا می‌شویم. با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

گرانترین کیف دنیا
حکایت گرانترین کیف پول دنیا

کیف Hermes Kelly Rose Gold

مارس لوکس هرمس برای ایجاد این کیف‌دستی منحصربه‌فرد با جواهرساز پیرس هاردی همکاری کرد. این کیف شبیه چرم تمساح است و از گل رز طلای جامد تهیه‌شده است. این کیف دارای 1160 الماس است و فقط 12 کیف از این قبیل ساخته‌شده است که به ارزش آن می‌افزاید. قیمت کیف 2 میلیون دلار است. بعد از کیف هزار یک‌شب موآد این کیف هم در مقام دوم گرانترین کیف دنیا قرارگرفته است.

کیف Hermes Birkin

سومین کیف از گرانترین کیف های دنیا توسط طراح ژاپنی هرمس بیرکین تهیه‌شده است. این کیف‌دستی 2000 الماس را در لایه بیرونی خود حمل می‌کند. این کیف یک قطعه 8 گرمی جداشونده‌ای به شکل گلابی دارد، که می‌تواند توسط شخص جدا شود و به‌عنوان سنجاق یا دستبند یا گردنبند استفاده شود. قیمت این کیف 1.4 میلیون دلار است.

کیف Hermes Chaine’d Ancre

این کیف در رتبه چهارم گرانترین کیف دنیا قرار دارد که از طرحی مانند زندان و حلقه‌های زنجیره‌ای لنگری است ساخته‌شده است. این کیف با 1160 قطعه الماس پوشانده شده است. آنچه آن را گران می‌کند این است که فقط 3 کیف از این قطعه در جهان موجود است. این موضوع ارزش کیف را بالا برد و این کیف باقیمت 1.4 میلیون دلار فروخته شد.

کیف Lana Marks Cleopatra Clutch

این کیف موردعلاقه افراد مشهور است. آنچه به ارزش آن می‌افزاید این است که هرسال تنها یک قطعه از این کیف تولید و با رنگ و طرحی جدید عرضه می‌شود. قیمت این کیف 400 هزار دلار است. بعد از کیف هرمس این کیف در رتبه پنجم گرانترین کیف دنیا قرار دارد.

گرانترین کیف دنیا
کیف Lana Marks Cleopatra Clutch

کیف Niloticus Crocodile Himalaya Birkin

رتبه ششم گرانترین کیف دنیا به کیفی از تمساح Niloticus اشاره می‌کند. این کیف بیش از 240 الماس با طلای 18 عیار را در خود جای‌داده است. روند رنگ‌آمیزی این کیف بسیار طولانی شد زیرا طرح کیف تصاویری از کوه‌های هیمالیا بارنگ‌های قهوه‌ای و کوه‌ها بارنگ‌های سفید را به تصویر می‌کشد. همچنین این کیف تصاویری از ابرها و قله‌های پوشیده از برف را نشان می‌دهد. این کیف باقیمت 379000 دلار فروخته شد.

کیف Chanel Diamond Forever

این کیف دارای 334 الماس با وزن 356 قیراط از طلای سفید است. این کیف ساده و ظریف همراه با زنجیر طلای 18 عیار است که می‌تواند به‌عنوان بند استفاده شود و قابل جدا شدن است. آنچه به آن ارزش می‌دهد این واقعیت است که فقط 13 قطعه از این کیف ساخته‌شده است. این کیف باقیمت 261000 دلار فروخته شد.

کیف Fuchsia Diamond-Studded Hermes

در ساخت این کیف از طلای سفید و الماس 18 عیار استفاده‌شده است. این کیف در حراجی هنگ‌کنگ در سال 2015 رتبه هشتم گرانترین کیف دنیا را، با قیمت 222 هزار دلار کسب کرد.

کیف Hermes Exceptional Collection

چندین سال پیش در یک حراج عمومی در مزایده‌های Heritage در دالاس، یک فرد ناشناس برنده مناقصه گرانترین کیف دنیا شد. او این کیف را با قیمت 203 هزار دلار از مزایده خریداری کرد.

کیف Blue Crocodile Hermes Birkin

مقام دهم گرانترین کیف دنیا به کیف‌دستی تمساح آبی هرمس بیرکین تعلق می‌گیرد. این کیف در اولین حراجی کریستی در مایفیر لندن توسط شخص ناشناسی خریداری شد. کیف‌دستی تمساح آبی دارای طلای سفید و الماس‌های 18 عیاراست و قیمت این کیف 150 هزار دلار است.

گرانترین کیف دنیا
کیف Blue Crocodile Hermes Birkin

کلام آخر

امروزه جنبه‌های زیبایی کیف اهمیت زیادی به‌ویژه برای خانم‌ها دارند. کیف یکی از لوازم مهم در زندگی روزمره ما به‌شمار می‌رود. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع‌شده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ واسط کالا سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید. فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالاست. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

منبع:
luxhabitat.ae

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.