وصل نشدن گوشی به وای فای

امروزه بیشتر کارها با استفاده از اینترنت انجام می‌شود. احتمالاً برای همه ما یک‌بار پیش‌آمده است که نتوانسته‌ایم گوشی خود را به وای فای وصل کنیم. امروز می‌خواهیم علت وصل نشدن گوشی به وای فای را باهم بررسی کنیم.
این وضعیت بسیار ناامیدکننده است که شما به خانه بروید، WiFi گوشی خود را روشن کنید و سعی کنید به WiFi متصل شوید اما نتوانید تلفن را به WiFi متصل کنید. این اتفاق خوش‌آیند نیست حالا می‌خواهیم علت این موضوع را بررسی کنیم.

راهکارهای وصل شدن گوشی به وای فای

اگر این وضعیت برای شما پیش‌آمده است، شما تنها نیستید. اکثر کاربران با این مشکل روبرو بوده‌اند و یا اکنون نیز با آن روبرو هستند. برخی از مشکلات رایج ممکن است باعث عدم اتصال تلفن شما به WiFi شود. در این مقاله علت‌های احتمالی و راهکارهای برطرف کردن این مشکل را بررسی می‌کنیم.

روشن نبودن وای فای

مطمئن شوید WiFi روشن است. یکی از علت‌های وصل نشدن گوشی به وای فای می‌تواند این موضوع باشد. قبل از اینکه عصبانی شوید که چرا تلفن من به WiFi متصل نمی‌شود، سعی کنید بررسی کنید که آیا WiFi تلفن شما روشن است یا خیر. این اقدام می‌تواند یک اقدام بسیار خنده‌دار باشد، اما گاهی اوقات این اشتباهات اتفاق می‌افتد.

احتمالاً فراموش کرده‌اید WiFi را در تلفن خود روشن کنید یا به‌اشتباه آن را خاموش کرده‌اید یا از روشن بودن مودم اطمینان حاصل نکرده‌اید. بنابراین، در اولین قدم، با کشیدن صفحه پانل اعلان به پایین مطمئن شوید آیا واقع WiFi تلفن شما روشن است یا خیر! برای شفافیت بیشتر می‌توانید آیکون را طولانی فشار دهید. تا اطلاعات دقیق‌تری به دست آورید.

خاموش بودن مودم

مطمئن شوید مودم روشن است یا نه. اگر روشن بود، سعی کنید مودم را مجدداً راه‌اندازی کنید. اگر مودم برای مدتی روشن باشد، این احتمال وجود دارد که به‌طور خودکار خود را خاموش کرده باشد. برای اطمینان از فعال بودن مودم، سعی کنید آن را مجدداً راه‌اندازی کرده و دوباره به آن متصل شوید.

اگر اتصال برقرار نشد، به‌طورمعمول با فشار دادن یک کلید مشخص‌شده روی مودم، تنظیم مجدد مودم را انجام دهید. اما توجه داشته باشید که برای اتصال مجدد به WiFi، سعی کنید رمز عبور خود را دوباره وارد کنید. همچنین، اگر از مودم همراه یا WiFi قابل شارژ استفاده می‌کنید، لطفاً میزان شارژ باتری مودم را بررسی کرده و آن را شارژ کنید. شاید علت وصل نشدن گوشی به وای فای این نکته باشد.

برای خرید یک مودم مناسب، راهنمای خرید مودم را مطالعه بفرمایید.

بررسی نام وای فای

نام WiFi را بررسی کنید.

اگر مدتی سعی کرده‌اید متصل شوید اما فایده‌ای نداشته است، احتمال این وجود دارد که سعی کرده باشید به WiFi اشتباه متصل شوید. مخصوصاً اگر نام آن‌ها شبیه به هم باشد؛ بنابراین، مطمئن شوید که نام واقعی شبکه خود را بررسی کرده‌اید. همچنین، می‌توانید مودم خود را به یک SSID منحصربه‌فرد تغییر نام دهید تا دفعه دیگر این اتفاق رخ ندهد.

بررسی نام
بررسی نام وای فای

وارد کردن گذرواژه نادرست

بررسی کنید آیا گذرواژه درست وارد کرده‌اید یا خیر. یکی از علت‌های وصل نشدن گوشی به وای فای می‌تواند این موضوع باشد. مورد بعدی که باید بررسی کنید این است که آیا رمز ورود صحیح را وارد کرده‌اید. همیشه رمز عبور خود را درجایی یادداشت کنید. اگر رمز عبور خود را یادداشت کرده‌اید؛ اما اخیراً رمز عبور را تغییر داده‌اید، مطمئن شوید که رمز عبور خود را درست وارد می‌کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که تمام گذرواژه‌ها به حروف کوچک و بزرگ حساس هستند. این به این معنی است که تمام حروف بزرگ و کوچک باید درست تایپ شوند. همچنین به علائم نگارشی توجه کنید.

آیا گوشی در حالت هواپیما است؟

هنگام اتصال تلفن به وای فای خانگی، باید بررسی کنید که آیا تلفن شما در حالت هواپیما است یا خیر. اگر حالت هواپیما روشن باشد، هر ارتباطی را غیرفعال می‌کند. در صورت روشن بودن حالت هواپیما، آن را غیرفعال کنید و دوباره فرآیند اتصال را انجام دهید. اگر مطمئن شدید که تلفن در حالت هواپیما نیست و هنوز نمی‌توانید با موفقیت به WiFi متصل شوید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

قطع اتصال

فراموش کردن وای فای و سپس اتصال مجدد ممکن است به رفع مشکل کمک کند. برای انجام این کار، برنامه تنظیمات را بازکنید، روی Network & Internet ضربه بزنید، WiFi را انتخاب کنید. سپس شبکه خود را انتخاب کنید و سپس بر روی فراموش کردن ضربه بزنید. فرایند اتصال را دوباره امتحان کنید تا ببینید آیا کار می‌کند یا نه.
اگر کار نکرد راه‌حل بعدی را اجرا کنید . شاید علت وصل نشدن گوشی به وای فای این موضوع باشد.

متصل کردن دستگاه دیگر

دستگاه دیگری را به WiFi متصل کنید. این احتمال وجود دارد که مشکل از خود مودم باشد اما گاهی اوقات هم ممکن است مشکل از تلفن شما باشد. برای اطمینان از این موضوع، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید اتصال دستگاه دیگری به همان WiFi است. می‌توانید لپ‌تاپ یا تلفن دوست خود را به WiFi متصل کنید و این کار نشان می‌دهد که آیا مشکل از تلفن شما است یا از مودم؟

اگر با استفاده از دستگاه دیگری نتوانسته‌اید به وای فای وصل شوید مشکل از مودم شما است. اگر انجام همه راه‌حل‌ها به شما کمکی نکرد به سراغ مودم خود بروید و سعی کنید مشکل را از طریق مودم حل کنید. اگر خودتان نمی‌توانید این کار را انجام دهید بهتر است به یک متخصص مراجع کنید و یا با پشتیبانی شبکه اینترنت خود تماس بگیرید. با این کار می‌توانید علت وصل نشدن گوشی به وای فای را بفهمید.

بررسی فاصله از مودم

مودم‌ها محدوده فرکانسی محدودی دارند که می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید. اگر از WiFi خیلی دور باشید، ممکن است نتوانید به آن متصل شوید. نزدیک شدن به مودم را در نظر بگیرید تا نتیجه بهتری بگیرید. بررسی تعداد خط‌های نماد WiFi درگوشی به شما کمک می‌کند تا بفهمید در کجا به‌اندازه کافی آنتن برای اتصال به مودم وجود دارد.

وصل نشدن گوشی به وای فای
بررسی فاصله از مودم

اگر قصد خرید مودم دست دوم را دارید، راهنمای خرید مودم دست دوم را مطالعه کنید.

راه‌اندازی مجدد تلفن

تلفن خود را دوباره راه‌اندازی کنید. اگر دستگاه دیگری به مودم وصل شود نشان‌دهنده این موضوع است که مشکل از دستگاه شما است. اگر مشکل از دستگاه باشد چندراه برای درست کردن آن وجود دارد که در ادامه مقاله وصل نشدن گوشی به وای فای به شما خواهیم گفت.

اگر مطمئن شدید که مودم مشکلی ندارد، باید تلفن خود را دوباره راه‌اندازی کنید. با این کار می‌توانید انواع مختلفی از مشکلات مربوط به نرم‌افزار را که ممکن است باعث عدم اتصال WiFi شود را برطرف کنید. در بعضی از تلفن‌ها، با فشار دادن دکمه روشن/ خاموش برای حدود 8-10 ثانیه، می‌توانید به‌سرعت دستگاه خود را دوباره راه‌اندازی کنید.

اگر این‌گونه گوشی شما راه‌اندازی مجدد نشد فقط کافی است دکمه روشن/ خاموش را فشار دهید و برای راه‌اندازی مجدد روی دکمه راه‌اندازی مجدد ضربه بزنید. دوباره سعی کنید به WiFi متصل شوید و ببینید آیا مشکل همچنان ادامه دارد یا نه.

راه‌اندازی مجدد در حالت ایمن

تلفن خود را در حالت ایمن راه‌اندازی مجدد کنید تا بررسی کنید آیا مشکل توسط برنامه‌های بارگیری شده ایجادشده است یا نه. اگر تلفن شما هنوز به wifi متصل نمی‌شود، باید راه‌اندازی مجدد در حالت ایمن را امتحان کنید. راه‌اندازی مجدد دستگاه در حالت ایمن، سیستم را بدون هیچ برنامه شخص ثالث راه‌اندازی می‌کند. این موضع می‌تواند به شما کمک کند تا بفهمید که آیا برنامه‌ای وجود دارد که باعث شده باشد گوشی شما به اینترنت وصل نشود یا خیر .

اگر از TECHNO یا Infinix استفاده می‌کنید، دکمه روشن / خاموش را فشار دهید. بر روی Hi OS یا XOS ضربه بزنید و نگه‌دارید تا گزینه راه‌اندازی مجدد به حالت ایمن را ببینید. در برخی از دستگاه‌های دیگر، دکمه روشن/ خاموش را فشار دهید و سپس گزینه “خاموش کردن” را فشار داده و نگه‌دارید تا گزینه “راه‌اندازی مجدد به حالت ایمن” را ببینید و آن را انتخاب کنید.

اگر می‌توانید در حالت ایمن به WiFi متصل شوید، لطفاً تلفن خود را مجدداً راه‌اندازی کنید تا از حالت ایمن خارج‌شده و برنامه‌هایی را که فکر می‌کنید مشکل ایجاد کرده‌اند لغو نصب کنید. این موضوع می‌تواند علت اصلی وصل نشدن گوشی به وای فای باشد.

به‌روزرسانی سیستم

کار دیگری که باید برای مقابله با این مشکل انجام دهید، به‌روزرسانی دستگاه است. این مشکل ممکن است درنتیجه‌ی هنگ کردن سیستم باشد. شما به‌راحتی با به‌روزرسانی نرم‌افزار (در صورت وجود) می‌توانید آن را برطرف کنید.

لطفاً با رفتن به تنظیمات < سیستم < به‌روزرسانی سیستم < به‌روزرسانی آنلاین، آخرین نسخه به‌روز شده را در تلفن خود بررسی کنید. برای بارگیری و نصب به‌روزرسانی در صورت وجود، ضربه بزنید. این کار ممکن است به رفع مشکل کمک کند.

وصل نشدن گوشی به وای فای
بروز رسانی کردن

بازنشانی دستگاه

دستگاه خود را بازنشانی کنید. این موضوع معمولاً گزینه مناسبی نیست زیرا تمام داده‌های شما مانند برنامه‌ها، تصاویر، فیلم‌ها، موسیقی و غیره در هنگام این کار پاک می‌شوند. اما اگر هر آنچه در بالا امتحان کردید و فایده‌ای نداشت، ارزش آن را دارد که امتحان کنید. لطفاً قبل از تنظیم مجدد دستگاه، از اطلاعات خود در تلفن پشتیبان تهیه کنید

برای انجام تنظیم مجدد کارخانه در تلفن خود، لطفاً به تنظیمات < سیستم < بازنشانی < پاک کردن همه داده‌ها (تنظیم مجدد کارخانه) بروید. پس از راه‌اندازی مجدد تلفن، به WiFi متصل شوید تا بررسی کنید آیا مشکل برطرف شده است. در غیر این صورت، به سراغ یک راه حل فنی‌تر بروید.

تماس با متخصصین

با متخصصین تماس بگیرید. hگر همه راه‌حل‌های بالا را امتحان کردید و فایده نداشته است، شاید مشکل سخت‌افزاری مربوط به تلفن هوشمند و یا مربوط به مودم شما باشد. اگر مشکل از مودم است، با ISP خود تماس بگیرید تا در رفع آن به شما کمک کند. اما اگر از تلفن هوشمند شما می‌آید، به دنبال یک تعمیرکار مطمئن باشید تا به شما در تشخیص و رفع مشکل اتصال با تلفن کمک کند. توجه داشته باشید که اگر فهمیدید گوشی شما مشکل سخت‌افزاری دارد به یک تعمیرکار مطمئن مراجعه کنید یا اگر گوشی شما گارانتی دارد از گارانتی آن استفاده کنید.

اگر قصد تعویض گوشی خود را دارید، نکات قبل از خرید گوشی موبایل را مطالعه کنید.

پرسش و پاسخ

آسان‌ترین راه برای اتصال به وای فای کدام است؟

پاسخ : دستگاه خود را دوباره راه‌اندازی کنید . ممکن است ساده به نظر برسد، اما گاهی اوقات این تنها چیزی است که برای رفع یک اتصال بد لازم است. Wi-Fi را خاموش و سپس گوشی خود را بررسی کنید.

آیا با به روزرسانی گوشی مشکل عدم اتصال به وای فای حل می‌شود؟

پاسخ : اگر سیستم عامل گوشی شما به‌طور منظم به‌ روز شود عملکرد آن بهتر خواهد شد و حتی گاهی باگ‌های نرم افزاری که در عملکرد گوشی مشکلاتی به وجود می‌آورند، در نسخه های به ‌روز شده برطرف می‌شوند. این راه را هم امتحان نمایید.

کلام آخر

امروزه تقریباً تمام‌کارها با اینترنت انجام می‌شود. ممکن است وقتی گوشی شما به وای فای وصل نمی‌شود این حس به شما دست بدهد که ارتباطتان با کل دنیا قطع‌شده است! این حس خوبی نیست. البته اگر کار شما بسیار ضروری است می‌توانید از اینترنت گوشی موبایل خود استفاده کنید. به‌هرحال شما باید هر چه زودتر راهی برای وصل کردن گوشی خود به وای فای پیدا کنید. ما در این مقاله بسیاری از این راه ها را به شما گفتیم.

امیدوارم از مقاله وصل نشدن گوشی به وای فای لذت برده باشید. شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ واسط کالا سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید. فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالاست. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

پیشنهاد می‌کنیم مقالات زیر را مطالعه کنید.

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر