علت ترس عروس هلندی

عروس هلندی یکی از محبوب‌ترین پرندگان خانگی به‌حساب می‌آید که طرفداران زیادی دارد. باید مراقب این پرنده‌ی بسیار باهوش و حساس باشید تا نترسد. اگر ترسید باید حتما علت ترس عروس هلندی را بررسی کنید. ترس او می‌تواند حتی باعث مرگ او شود؛ برای جلوگیری از این اتفاق با ما همراه باشید تا شما را با علل و راهکاها آشنا سازیم.

عروس هلندی پرنده‌ای از خانواده طوطی‌سانان است که دم بلندی دارد و زیستگاه اصلی آن استرالیا است. این پرنده زیبا یکی از محبوب‌ترین پرندگان خانگی است. نام علمی عروس هلندی (Nymphicus hollandicus) است و در زبان انگلیسی به آن کاکاتیل ( cockateil) می‌گویند.

این پرنده را در زادگاهش استرالیا بانام‌های کوآریون، ویرو، طوطی کاکادو و یا طوطی کاکل‌دار نیز می‌شناسند. در ایران این پرنده با نام عروس هلندی شناخته‌شده است که ترجمه نام علمی پرنده است.

اگر دوست دارید درباره این پرنده زیبا اطلاعات بیشتری کسب کنید مقاله عروس هلندی را مطالعه کنید.

ترس شبانه عروس هلندی

کم پیش می‌آید این پرنده زیبا در طول روز دچار ترس شود.

به نظر می‌رسد پرنده عروس هلندی بیش از هرگونه پرنده دیگری از ترس شبانه رنج می‌برد.

منظور از ترس شبانه این است که آن‌ها در تاریکی و آرامش شب به‌راحتی دچار ترس می‌شوند.

هر نوع اختلال، اعم از سایه، سروصدا، نور شدید یا هوای خنک ناگهانی، می‌تواند یک عروس هلندی را بترسند.

این موضوع علاوه بر بد بودن برای یک پرنده خانگی خطرناک هم هست و برای صاحب آن نیز ناراحت‌کننده است.

دلایل ترس عروس هلندی

برای کمک به درک علت ترس عروس هلندی و اینکه چرا از این ترس باعث آسیب شدید به این پرنده می‌شود، باید در طبیعت به عروس هلندی نگاه کنیم.

یک گله عروس هلندی وحشی زمان زیادی از روز را روی زمین برای جستجوی می‌گذراند. این موضوع برای این پرندگان خطرناک است. به همین دلیل این پرنده‌ها می‌توانند با سرعت زیادی از زمین ارتفاع بگیرند.

سرعت وهوش عروس هلندی

عروس‌های هلندی دارای واکنش‌های بسیار سریع و در پرواز عمودی بسیار قدرتمند هستند. این موضوع باعث می‌شود این پرندگان بتوانند به‌خوبی از چنگال شکارچیان روی زمین که جان آن‌ها را تهدید می‌کنند فرار کنند.

در طول شب در جنگل سروصدا زیادی توسط دیگر ساکنین جنگل تولید می‌شود. این سروصداها در زمان خواب عروس‌های هلندی ادامه دارد. همچنین در طول شب نور ستارگان و ماه به جنگل روشنایی می‌بخشد و عروس‌های هلندی در زیر این نور می‌خوابند.

سرعت و هوش
سرعت بالای عروس هلندی در پریدن

حالا کمی با طبیعت این پرنده آشنا شدیم وقت آن رسیده است که علت ترس این پرنده زیبا را بفهمیم.
سه عامل اصلی در ترس عروس هلندی نقش زیادی دارند که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

سکوت

وقتی در جنگل سکوت حاکم می‌شود، در اغلب مواقع نشان‌دهنده خطر حاد است.

در این مواقع گله عروس هلندی دچار ترس و اضطراب شدید می‌شوند و واکنش آن‌ها به‌شدت افزایش می‌یابد. بنابراین جای تعجب نیست که سکوت و به دنبال سروصداهای جنگل، می‌تواند به‌طورجدی یک عروس هلندی را بترساند. پس اولین علت ترس عروس هلندی سکوت است.

حال ما با این واقعیت روبرو می‌شویم که نگه‌داشتن یک عروس هلندی به‌عنوان یک حیوان خانگی در قفس می‌تواند این حیوان را بترساند و باعث می‌شود این پرنده احساس وحشت و عذاب کند. زیرا آن‌ها نمی‌توانند از این وضعیت تهدیدآمیز فرار کنند، بنابراین این موضوع آن‌ها را به دیوانگی می‌کشاند.

قرار گرفتن در قفس

یکی دیگر از دلایل ترس عروس هلندی ریشه در غریزه پرواز عمودی با سرعت‌بالای این حیوان دارد که با قرار دادن این پرنده در قفس از او گرفته می‌شود و باعث به هم ریختن این پرنده می‌شود؛ نتیجه این موضوع این است که عروس هلندی از میله قفس خود را به پایین می‌اندازد و به طرز وحشیانه‌ای شروع به بال زدن می‌کند و به دیواره‌های قفس برخورد می‌کنند که باعث وحشت‌زده شدن این پرنده می‌شود. لذا دومین علت ترس عروس هلندی قرار گرفتن در قفس است.

تاریکی

چشم‌های عروس‌های هلندی در تاریکی بسیار کم سو است. این موضوع ممکن است باعث شود این پرندگان در تاریکی به خود آسیب زیادی بزنند.

این اتفاق همچنین می‌تواند باعث ناراحتی پرندگان دیگر شود، مانند فنچ یا شاخسار. اما، به‌طورکلی آن‌ها به‌اندازه عروس‌های هلندی از این مشکل رنج نمی‌برند. پس سومین علت اصلی ترس عروس هلندی تاریکی است.

اگر این پرنده در تاریکی به خود آسیب بزند حتی این آسیب‌ها گاهی اوقات می‌توانند کشنده باشند. اگر عروس هلندی دیگری در نزدیکی، داخل یا خارج از خانه نگهداری شوند، این موضوع می‌توانند مانند دومینو بر روی بقیه عروس هلندی‌ها نیز تأثیر بگذارد.

همه آن‌ها به‌سرعت وحشت‌زده می‌شوند و خود را به دیوار قفس یا خانه خود می‌کوبند و حتی نمی‌دانند که منبع ترساندن چیست.

آرام کردن عروس هلندی بعد از ترس

سریع‌ترین راه برای آرام کردن استرس شدید عروس هلندی آسیب‌دیده، روشن کردن یک چراغ در نیمه‌شب است.

پس از روشن کردن چراغ با آرامش به قفس نزدیک شوید و با لحنی آرام‌بخش با پرنده صحبت کنید. در کنارش بمانید و آرام صحبت کنید یا آواز بخوانید تا زمانی که عروس هلندی به‌آرامی به واقعیت برگردد. پس از انجام این کارها شما به‌وضوح شاهد آرام شدن این پرنده خواهید بود.

مطلب چگونه عروس هلندی را رام کنیم؟ بهترین راهنما برای شما در مورد آرام سازی این پرنده است.

روشن کردن چراغ
روشن کردن چراغ در شب برای عروس هلندی

مشاهده عروس هلندی در شوک می‌تواند برای صاحب آن کاملاً نگران‌کننده باشد.

نشانه‌های ترسیدن و اضطراب عروس هلندی شامل: ضربان قلب بالا، بالا و پایین شدن سینه پرنده، پف کردن محسوس پرها و چشمان پرنده است.

اگر این علائم را در عروس هلندی خود مشاهده کردید نباید آن را از قفس بیرون بیاورید؛ شما باید آن را در قفس رها کرده و فقط یک چراغ برای او روشن کنید و ازآنجا دور شوید و به او اجازه دهید که به حالت قبل بازگردد.

استرس عروس هلندی

اگر عروس هلندی صبح‌ها هنوز به‌وضوح از استرس رنج می‌برد، باید بلافاصله قفس آن را در یک مکان آرام و گرم قرار دهید.

ارزن، غذا مثل تخم‌مرغ و آب فراوان به او بدهید و اجازه دهید از این غذاها تغذیه کند.

این کار می‌تواند از استرس عروس هلندی بکاهد. پیشنهاد دهید تا او را به نوشیدن و تغذیه خود ترغیب کند.

اگر می‌خواهید درباره غذای عروس هلندی اطلاعات دیگری به دست آورید مقاله غذای عروس هلندی چیست؟ می‌تواند کمک زیادی به شما کند.

عوارض ترس عروس هلندی

اگر پس از یک دوره وحشتناک ترس شبانه، پرنده آسیب‌دیده است، یک بررسی از سرتاپا انجام دهید.

آسیب به سر یک اتفاق معمول است. اگر عروس هلندی شما دچار خون‌ریزی یا شکستگی در محل سوراخ‌های بینی شده است شما باید هر چه سریع‌تر جلوی خون‌ریزی را بگیرید. یک‌راه سریع برای جلوگیری از جریان خون آغشته کردن آن به یک پوشش خوب از آرد ذرت است.

اگر این عمل خونریزی را متوقف نکرد، وقت آن است که از یک دامپزشک کمک بگیرید.

اگر خونریزی در بخش آسیب‌دیده تمام‌شده است شما باید عروس هلندی را از قفس بیرون آورید چون ممکن است این پرنده با برخورد به دیوارهای قفس دوباره دچار خون‌ریزی شود.

اگر یکی از پرهای عروس هلندی دچار آسیب شده است باید آن پر را جدا کنید چون ممکن است با برخورد با اجسام مختلف دچار خون‌ریزی شود.

پرندگان توانایی از دست دادن بیش‌ازحد خون را ندارند. یک‌چهارم قاشق چای‌خوری، خون زیادی برای یک عروس هلندی است!

روش صحیح ترمیم پر عروس هلندی

اگر به‌اندازه کافی اعتمادبه‌نفس دارید که شاخه پر را خودتان جدا کنید با ما همراه شوید.

یک پنس کوچک را تا حد امکان به پر بمالید و محکم اطراف آن را نگه‌دارید. اگر شخص دیگری پرنده را در آغوش داشته باشد، این کار به‌راحتی انجام می‌شود. سپس، شاخه پر را به‌طور ثابت و محکم به جهتی که در آن رشد کرده بیرون بکشید. آرد ذرت را بمالید و بلافاصله پس از برداشتن پر به منطقه فشار دهید تا جریان خون متوقف شود.

اگر از انجام چنین روشی راضی نیستید، عروس هلندی خود را در اسرع وقت نزد دامپزشک پرندگان ببرید تا وی در صورت لزوم پرنده را بررسی کرده و با آن معالجه کند.

عروس‌های هلندی ممکن است در هنگام ترس شبانه به‌طور تصادفی به بال‌های خود آسیب بزنند. حال از کجا بفهمیم که آیا بال پرنده ما سالم است؟ این مسئله را می‌توان با تماشای دقیق عروس هلندی بررسی کرد.

اگر بال‌ها کاملاً کشیده شوند، بدون اینکه ناراحتی آشکاری برای پرنده ایجاد شود، بال پرنده آسیبی ندیده است.

علت ترس عروس هلندی
عروس هلندی

پیشگیری از ترس عروس هلندی

بهترین اقدام پیشگیرانه که می‌تواند برای جلوگیری از ترس در شب انجام شود، تأمین روشنایی سطح پایین در شب برای عروس هلندی است.

برخی از دارندگان عروس هلندی دریافته‌اند که فقط پوشاندن قسمتی از قفس در شب، درنتیجه اجازه ورود مقداری نور بصری، باعث کاهش دفعات ترس شبانه نیز می‌شود.

این اقدامات تضمینی برای جلوگیری از تکرار آسیب‌های شب نیست، اما در صورت بروز یک وضعیت بالقوه مضر می‌تواند به آرامش پرنده کمک کند.

شاید عروس هلندی شما بعد از ترسیدن جیغ بزند .علت جیغ زدن عروس هلندی بهترین راهنما برای کمک به شما است.

مشکل در عدم درک پرنده از یک حرکت ناگهانی مثل سروصدا یا نور در بیشتر مواقع باعث ترس شبانه برای اکثر عروس هلندی‌ها می‌شود. بهترین کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که هر چه بیشتر اقدامات پیشگیرانه انجام دهید و هرچه مالک برای چنین اتفاقی آمادگی بیشتری داشته باشد، احتمال کم شدن درد و رنج پرنده و بهبود سریع آن بیشتر خواهد بود.

9 راز مهم در ترس عروس هلندی

 • حیوانات شب، جوندگان و حشرات در تاریکی به پرواز درمی‌آیند.
 • گربه‌ها و سگ‌ها در حال حرکت هستند و یا ناگهان از نزدیک میو یا پارس می‌کنند.
 • سایه‌هایی که روی قفس حرکت می‌کنند.
 • جریان ناگهانی هوای خنک
 • رعد و برق
 • آتش‌بازی
 • چراغ‌های چشمک‌زن، مانند چراغ‌های جلوی اتومبیل
 • دیرتر خوابیدن یا دیر آمدن یکی از اعضای خانواده
 • همچنین گزارش‌شده است که عروس هلندی‌ها لحظاتی قبل از زلزله در مورد قفس‌های خود دچار ترس شدید می‌شوند.

نکاتی برای پیشگیری از ترس عروس هلندی

 • شب‌ها عروس هلندی را در تاریکی کامل فرونبرید. نور کمی را برای آن فراهم کنید. سعی کنید وقتی می‌خواهید بخوابید یک چراغ را برای عروس هلندی روشن کنید تا این پرند کمتر بترسد. شاید علت ترس عروس هلندی شما تاریکی است.
 • حدود 30 دقیقه قبل از کم شدن نور، به عروس هلندی مقداری غذا معمولی بدهید. با این کار به آن‌ها چیزی می‌دهید که به‌جای ترس از نزدیک شدن به شب، منتظر آن باشند.
 • قفس را کاملاً با پارچه‌ای سیاه نپوشانید. یک پوشش در سه طرف و تا حدی در بالای آن می‌تواند امنیت را ایجاد کند؛ اما همچنان آن‌ها را قادر می‌سازد محیط اطراف خود را مشاهده کنند.
 • قفس عروس هلندی را نزدیک خود نگه‌دارید این کار باعث می‌شود که صدای عروس هلندی را بشنوید یا حتی آن را ببینید با این کار شما می‌توانید به‌راحتی از شرایط عروس هلندی خود باخبر شوید و در صورت مشاهده رفتار عجیب به کنار او بروید او را آرام کنید.
علت ترس عروس هلندی
نزدیک نگه داشتن عروس هلندی در کنار خود

دوری از مکان نا آشنا

قفس عروس هلندی خود را در شب به مکانی ناآشنا منتقل نکنید. عروس‌های هلندی موجودات حساسی هستند پیشنهاد می‌شود تا حد امکان مکان آن را جابجا نکنید و اگر می‌خواهید قفس را جابه‌جا کنید بهتراست این کار را در روز انجام دهید تا عروس هلندی در زمان خواب به آن مکان عادت کرده باشد. شاید علت ترس عروس هلندی شما این موضوع است؛ البته این موضوع بعد از چند روز از بین می‌رود و پرنده به مکان جدید عادت می‌کند.

 اگر می‌خواهید قفس عروس هلندی خود را عوض کنید یا یک اسباب‌بازی جدید به او معرفی کنید، بهتر است این کار را در ابتدای روز انجام دهید، بنابراین عروس هلندی زمان زیادی برای عادت کردن به آن‌ها دارد.

اطمینان حاصل کنید که پرده‌های اتاق به‌درستی بسته‌شده‌اند، از این موضوع اطمینان حاصل کنید اگر پرده‌ها به‌درستی نصب‌شده باشند، نور ناشی از ماشین‌های عبوری در خیابان پرنده خانگی شمارا اذیت نمی‌کند و جلوی ترس آن را هم می‌گیرد.

اگر در کنار خیابان پر رفت‌وآمد زندگی می‌کنید بهتر است بیشتر به این نکته توجه کنید. شاید علت ترس عروس هلندی شما این است.

اطمینان حاصل کنید که عروس هلندی شما خواب کافی دارد و آن را در یک محیط آرام و با نور کافی قرار دهید. توجه داشته باشید اگر باید برای این کار پرنده را جابه‌جا کنید این کار را در طول روز انجام دهید.

کلام آخر

عروس هلندی یک پرنده زیبا و پرطرفدار است. ما در این مقاله سعی کردیم علت‌های ترس عروس هلندی را به شما بگوییم و به شما یاد دهیم که اگر عروس هلندی در زمان ترس به خود آسیب زد چه‌کاری را برای بهبودی آن انجام دهید و بعد علت‌های ترسیدن این پرنده در خانه و راهکارهای جلوگیری از ترس این موجود را به شما گفتیم. امیدواریم بامطالعه این مقاله علت ترس عروس هلندی خود را فهمیده باشید و بتوانید آن را رفع کنید. همچنین امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید.

اگر می‌خواهید یک عروس هلندی بخرید می‌توانید با نصب اپلیکیشن واسط کالا و مراجعه به دسته‌ی حیوانات اینکار را به راحتی انجام دهید. در این اپلیکیشن بهترین اجناس و حیوانات به قیمت مناسب خرید و فروش می‌شوند.

همچنین مقاله نکات خرید عروس هلندی می‌تواند به شما کمک زیادی کند. البته در وبلاگ واسط کالا مطالب بسیاری زیادی در هر زمینه و راجع به عروس هلندی قرار داده شده است و شما می‌توانید در وبلاگ ما آن‌ها را دنبال کنید.

پرسش و پاسخ

آیا شب می تواند علت ترس عروس هلندی باشد؟

بله. تریک و تنهایی شب نیز می تواند بر ترس او اثر داشته باشد. البته گاهی اوقات پرنده به این تاریکی عادت کرده است و زمان زیادی در شب بوده است که موجب ترس او نمی شود.

دلیل ترس پرنده های دستی چه چیز است؟

خرید یک پرنده دست‌پرورده لزوماً به این معنا نیست که با در دست گرفته شدن مشکلی نداشته باشد. اینکه شما را نوک نمی‌زد به این معنا نیست که از لمس و نوازش شدن خوشش می‌آید.

آیا با همیشه دست زدن به پرنده می‌توان به کم شدن ترس او کم کرد؟

نه. اگر کسی به شما مشت بزند آیا شما دوست دارید بیشتر این کار را انجام دهد؟! مجبور کردن پرنده برای عادت کردن به چیزی، به‌ندرت موثر است، مگر اینکه زبان بدن پرنده را دانسته و هماهنگ با آن عمل کنید.
محدود و محصور شدن در دست، ترسناک‌ترین وضعیت برای پرنده است چراکه نمی‌تواند از اولین مکانیسم دفاعی خود که «پرواز» است استفاده کند.
اگر پرنده را به زور کنترل کرده و حرکت آنها را محدود کنیم، باعث خواهیم شد که انسان را به عنوان تجربه‌ای منفی به‌یاد بسپارند و این خلاف چیزی است که ما انتظار داریم.

مقالات پیشنهادی واسط کالا به شما:

منابع

be.chewy.com

نظرات
رضوانه

رضوانه

سلام من عروس هلندیم پرواز کرد افتاد توی قابلمه اب داغ پاش سوخت بعد از اون به بعد دیگه حرف نمیزنه چکار کنم حرف بزنه

روژین

روژین

سلام من عروس هلندیم رو حدودا 3 ماهه دارمش و الان یک ساله هستش خونمون رو به دلایلی برای یک شب تخلیه کردیم و عاروس هم رو با خودم آوردم یه خونه ی دیگه ولی از صی که بیدار شده هیچی نمیگه و قراره برگردیم امروز خونه ی خودمون آیا اشکالی نداره و حالش خوبه یا ممکنه باهام قهر کرده باشه چون وقتی میرفتم پیشش هیچوقت بهم اینجوری پرخاش نمیکرد

Mina

Mina

سلام من دوتا عروس هلندی دیشب برام خریدن ولی اصن صدانمیکنن و حتی وقتی میخواسم جابه جاشون کنم و بذارمشون تو قفس بزرگ تر ترسیدن و دستمو گاز گرفتن باید چیکارکنم نمیدونم واقعا حتی براشون اهنگ میذارم صدای خودشونو ازگوگل گذاشتم اصن انگار به انگار

مژده

مژده

سلام چون تازه محیط جدید اومدنو هنوز اشنا نیستن. باید کم کم باهاشون ارتباط برقرار کنید.اصلا بهشون فشار نیارید که باعث استرس و ترس بیشتر پرنده هاتون میشن.

مهیار

مهیار

در روز عروس هلندی کاملا دستی هست ولی وقتی شب میشه حالت تهاجمی میگیره. دلیلش چیه؟

نازنین

نازنین

خیلی از پرنده ها شبا استرس میگیرن عادیه .سعی کن ی مکان و شرایطی براش فراهم کنی که استرسش کمتر بشه.

نگین

نگین

سلام من یه عروس هلندی۹ماهه دارم باهامم خیلی خوبه ولی بعضی شب ها می ترسه هم چراغ روشن می کنیم هم سروصدا کمه هروقت می ترسه دیگه نمیره تو قفسش خیلی نگرانشم ممنونم

عروس هلندی

عروس هلندی

سلام سعی کن دلیل ترسسشو پیدا کنی. تو این شرایطم مجبورش نکن بره تو قفس چون استرسش بیشتر میشه.

رقی

رقی

سلام وقت بخیر عروس هلندی ۷ ماهه دارم از ۳ ماهگی خریدمش کاملا رام و دستی و حدود ۱۰ کلمه حرف میزد ولی حدود ۱۰ روزه که کلا لال شده و هیچ صدایی ازش درنمیاد و انگاری سرما خورده فضلش سبز شده و دایم تو خوابه ازش مراقبت کردم کمی بهتر شده ولی نگران این سکوت و فضله و خواب زیادشم و در ضمن خیلی بد غذاست تقریبا جز دان و ماکارونی چیزی نمیخوره

رضا

رضا

هرچه زودتر پرندتو ببر پیش ی دامپزشک خب منتظر چی هستی؟؟؟ البته اینا عوارض بیماری ام میتونن باشن ولی واسه اینکه مطمئن بشی با ی دام پزشک مشورت کن.

عروس هلندی

عروس هلندی

نه چه مشکلی داشته باشه؟؟ خب هیس بگه چی میشه؟؟؟

میثم

میثم

سلام من یه عروس لوتینو خریدم سه روز تو خونه بود پروازم میکرد تو خونه تا اینکه خورد به دیوار امد پایین از همون موقع پاهاشو نمیتونه استفاده کنه بردم پیش دامپزشک گفت مشکل نداره فقط ترسیده ولی یه هفتس اینجوریه باید چه کاری انجام بدم که از پاهاش استفاده کنه

زهرا سامره

زهرا سامره

سلام کاربر محترم مطمئنید پاهاش آسیب ندیده؟ شایدم هنوز از ترس نمیتونه تکون بخوره.

میلاد

میلاد

سلام وقت بخیر عروس هلندی من ۸ ماهه هست نیمه های شب بود یهو دیدیم خودشو داره به دیواره های قفس میزنه و آروم نمیشه از قفس که بیرون آوردیم بازم خودشو به دیوار میزد تا ۵ دقیقه همینجوری بود که بعدا اروم شد میخواستم بدونم این ترس واسه چی بود

سعید

سعید

سلام احتمالا ی چیزی اطرافش بوده که ترسیده یا ی صدایی محیطی که قفس اونجاستو عوض کن

مارال

مارال

سلام خسته نباشید.مرسی بابت مطالب مفیدتون. من یه عروس هلندی نر هشت ماهه خریدم که قبلا دستی بوده. به من تقریبا عادت کرده تا ازش دور میشم یجور صدام میزنه.از آب می‌ترسه نمی‌دونم چجوری باید ترسش رو از آب از بین ببرم.مچکر میشم کمکم کنید.

زهرا سامره

زهرا سامره

سلام مارال عزیز برای شستن درست عروس هلندی و اینکه پرنده در این حین احساس راحتی کند پیشنهاد میدهم مطلب حمام کردن عروس هلندی را در وبلاگ واسط کالا مطالعه نمایید. ممنون از همراهیر گرمتان با تیم ما.

مهری

مهری

سلام من یه عروس هلندی خیلی شیطون و بازیگوش داشتم حرفم میزد الان نزدیک به پنج ماه دارمش خیلی نا خواسته یهو رفت تو لوله جارو برقی گیر کرد وقتی اوردمش بیرون حالش یجوریه چشاشو همش میبنده و میخوابه اصلا صداش در نمیاد مثل قبل بازیگوشی نمیکنه هیچیم نمیخوره نمیدونم باید چیکار کنم خیلی ترسیدم خواهش میکنم کمکم کنید دوس دارم مثل قبل شیطونی کنه😭😭

زهرا سامره

زهرا سامره

سلام مهری عزیز پرنده هنگام قرار گرفتن در لوله جارو برقی آسیب دیده لطفا او را سریعاً نزد یک دام پزشک ببرید. امیدواریم حال پرنده شما به زودی خوب شود و به شیطونی های قبل بپردازید. بچه های تیم واسط کالا را از حال پرنده خود بی خبر نزارید.

sheyda

sheyda

سلام ما یک عروس هلندی داریم که به شدت به ما وابستگی دارد امروز چون بالهایش بلندشده بود از خانه خارج شد و پرواز کرد میخواست برگرده ولی راه رو بلد نبود و مسافت زیادی رو رفته بود و چند نفر میخواستن اون رو بگیرن وقتی اوردیمش خونه هیچی نمیخوره همش قایم میشه حرف نمیزنه و پرهاش رو پف کرده حتی بزنیمش هم حرف نمیزنه خیلی نگرانشم

زهرا سامره

زهرا سامره

سلام شیدا عزیز متاسفانه پرنده شما دچار ترس و استرس شدیدی شده است؛ سعی کنید او را تحت فشار قرار ندهید تا حال او خوب شود. محیط امن و راحتی برای او فراهم کنید و زیاد دور او را شلوغ نکنید تا به آرامش برسد. از اینکه مشکلتان را با ما در میان گذاشتید سپاسگزاریم . ما را از اوضاع روحی پرنده خود بی خبر نزارید و بازهم به وبلاگ واسط کالا سر بزنید.

امیر حسین

امیر حسین

سلام من عروس هلندیم رو ۳ روزه خریدم دوست نداره از قفس بیاد بیرون‌ و وقتی میارمش بیرون دوباره برمیگرده تو ی قفس و اینکه ۲ ماه هستش و وقتی دستم رو میبرم جلوش نمیاد روی دستم بعضی مواقع که حواسش نیست میاد روی دستم سریع میپری و فکر میکنم از ارتفاع میترسه

زهرا سامره

زهرا سامره

سلام کاربر گرامی پرنده شما هنوز نتوانسته کاملا به محیط و شما عادت کند. سعی کنید ابتدا با او یک رفتار دوستانه داشته باشید تا با شما ارتباط نزدیک تری برقرار نماید.

zahra sadeghzad

zahra sadeghzad

سلام من دوتا عروس هلندی دارم .دکتر گفته نرو وماده هستن.اما به شخصی که توکار کبوترها هست نشون هم دادم و گفتن نر وماده هستن.اما تو یه قفس نمیمونن همه میزنن. و یه مشکل بزرگ هم اینه که خیلی وقته از قفس های جداگانه استفاده میکنن.یکی از عروس هلندی هام نصفه شب ها گاهی اوقات میترسه و خودشو به قفس میکوبه و چند شب پیش وقتی نصفه شب پریده از خواب دم هاش رو کنده بود و‌کل قفس پر بود از دم ریخته شده .میخواستم بدونم علتش چیه و چه کاری باید انجام بدم.

زهرا سامره

زهرا سامره

سلام کاربر عزیز سعی کنید هر چیزی که باعث استرس پرنده می‌شود را از او دور کنید.

Pico

Pico

سلام من عروس هلندیم سرشو میکوبه به چیزایی که صدا در میارن مثل چوب میخواستم دلیلشو بدونم

زهرا سامره

زهرا سامره

سلام کاربر گرامی این کار عروس هلندی شما یک نوع رفتار اعتراضی است. باید در ابتدا خودتان او را از برخی وسایل دور کنید تا ببینید بهتر نمی‌شود.

رها

رها

سلام من دیشب یه عروس هلندی ۲ ماهه خریدم از وقتی اومده ترسیده و از جاش تو قعس تکون نخورده هس میکنم از دیشب تا الان آب و غذا هم نخورده همش انگار میلرزه هیچیم باهاش صحبت میکنم انگار بد تره چکار کنم

علی رضا

علی رضا

سلام ۲تا عروس هلندی دارم که دیشب گزاشتمش تویه اتاق تاریک بعد چیز هم کشیدم روش ولی دست ببری ترفشون یه صدایی مثل هیس در میارن مشگل نداره ؟

سهیل

سهیل

سلام یکی دوروزه درست میشه نگران نباش

زهرا سامره

زهرا سامره

سلام کاربر عزیز شما در ابتدا باید آن‌ها را در دو قفس جداگانه نگهداری کنید تا به مرور زمان به بودن یکدیگر عادت کنند و باهم کنار آیند.

ابراهیم

ابراهیم

علت ترس عروس هلندی از کاور جدید چیست وچطور باید عمل کنیم

زهرا سامره

زهرا سامره

سلام کاربر گرامی محیط مهیج و تحریک کننده، و الگودهی زودهنگام به پرنده توسط صاحبش موجب فعل و انفعالات در او می‌شود، برخی از پرندگان تماس فیزیکی با انسان را تحمل نمی‌کنند و از آن ترس دارند. شما می‌توانید اول با بازی‌های چشم، زبان و بدن و انواع دیگر از بازی ها پرنده را با خودتان آشنا کنید.

ثبت نظر