موم اپیلاسیون خشابی چیست؟

اپیلاسیون خشابی چیست؟

موهای زائد بدن یا صورت یکی از مشکلات اساسی برای همه افراد است. امروزه روش‌های بسیار زیادی برای رفع موهای زائد وجود دارد، یکی از این روش‌ها اپیلاسیون یا وکس است که طرفداران بسیار زیادی دارد. جالب است بدانید که اپیلاسیون خشابی چیست؟ برای این‌که اطلاعات و آشنایی بیشتری با اپیلاسیون خشابی داشته باشید ما به شما پیشنهاد می‌دهیم تا در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

یکی از این موارد که بسیار کاربردی و پرطرفدار اپیلاسیون خشابی یا ROLL-ON WAX است. اپیلاسیون به شما این امکان را می‌دهد تا خیلی سریع از شر موهای زائد راحت شوید. با استفاده از این روش شما نیازی به استفاده از موم‌های سنتی و گرم کردن آن‌ها و این دردسرها را ندارید.

موم کارتریج

موم کارتریج یا موم رولی یک‌راه حل مناسب برای اپیلاسیون برای نواحی بزرگ و کوچک بدن ازجمله بازوها، کمر و پا‌ها است. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که یک کارتریج واکس یک‌بارمصرف را درون یک گرم‌کن مومی رول قرار دهید و اجازه دهید حدود 20 دقیقه گرم شود. پس از گرم شدن موم، کافی است آن را به پوست فشار دهید.

اگر بخواهیم به زبان ساده‌تر برای شما توضیح دهیم که اپیلاسیون خشابی چیست؟ باید بگوییم که وکس ROLL-0N یا خشابی، یک کارتریج یا خشاب پلاستیکی است که حاوی موم نرم است. این خشاب دارای یک سرپوش پلاستیکی است که قابلیت باز و بسته شدن را دارد و به شما کمک می‌کند تا موم را به‌صورت مساوی روی سطح پوست پخش‌کنید.

جالب است بدانید

وکس خشابی بعد از گرم شدن، خیلی داغ نمی‌شود و شما می‌توانید به‌راحتی با پوشیدن دستکش خشاب را در دست بگیرید و از آن استفاده کنید. این خشاب‌ها در اندازه متوسط با 100 میلی‌لیتر موم طراحی و تولیدشده‌اند. این خشاب‌ها در اندازه کوچک نیز تولید می‌شوند تا شما بتوانید به‌راحتی برای از بین بردن موهای صورت، پشت لب و بالای ابرو از آن استفاده کنید.

وکس خشابی چگونه گرم می‌شود؟

در ادامه اپیلاسیون خشابی چیست؟ ما می‌خواهیم به شما بگوییم که موم یا وکس خشابی چگونه گرم می‌شود. برای گرم کردن این موم و وکس لازم است که دستگاه مخصوص گرم‌کننده وکس خشابی یا پایه وکس خشابی را داشته باشید. این دستگاه، موم را درون این خشاب‌ها به‌صورت یکنواخت گرم می‌کند. قوام مناسبی برای وکس ایجاد می‌کند تا بتواند به‌راحتی برای از بین بردن موهای زائد مورداستفاده قرار بگیرد. این دستگاه با جریان برق‌کار می‌کند و بعد از قرار دادن وکس خشابی در جای مخصوص و وصل کردن آن به برق، موم خشابی شروع به گرم شدن خواهد کرد.

استفاده از روش اپیلاسیون خشابی و گرم کردن موم آن بسیار آسان است. شما می‌توانید با به‌کارگیری روش‌های زیر موم را گرم‌کنید؛ همچنین می‌توانید از دستگاه گرم‌کننده که بالا به آن اشاره شد استفاده کنید.

اپیلاسیون خشابی چیست؟
وکس خشابی

روش‌های ذوب کردن

برای ذوب موم یا وکس خشابی می‌توانید از یک‌کاسه با آب گرم استفاده کنید. عیب اصلی به‌کارگیری این روش این است که انتقال دما ثابت نیست و حتی برای ذوب مناسب موم کافی نیست. نتایج حاصل از سازگاری و قابلیت کنترل موم ممکن است با سختی همراه باشد.

روش بعدی که ما در مقاله اپیلاسیون خشابی چیست؟ برای شما آماده کرده‌ایم تا بتوانید با استفاده از آن به‌راحتی موم را ذوب کنید گذاشتن روی بخاری یا روش بن ماری است. زیرا به‌کارگیری این روش‌ها باعث می‌شود که موم به‌صورت یکنواخت و ثابت ذوب شوند.

چگونه از وکس خشابی برای اپیلاسیون استفاده کنیم؟

بعدازاینکه موم درون خشاب گرم و ذوب شد، شما باید اپیلاسیون بدن را شروع کنید. برای این کار شما باید پارچه نواری مخصوص اپیلاسیون را تهیه کنید برای این‌که بدانید چگونه باید از وکس خشابی استفاده کنید.

مراحل

 1. در مرحله اول شما باید پوستتان را با لوسیون قبل از اپیلاسیون ماساژ دهید. این کار پوست شما را ضدعفونی خواهد کرد. عرق و سایر آلودگی‌ها را از روی پوست پاک می‌کند و باعث می‌شود که پوستان آماده اپیلاسیون باشد.
 2. در مرحله دوم شما باید روی پوستتان کمی پودر بزنید (می‌توانید از پودر بچه استفاده کنید). با این کار شما مطمئن می‌شوید که پوستتان کاملاً خشک است و موم عملا بر روی پوست می‌چسبد.
 3. در مرحله سوم شما باید موم درون وکس خشابی را به‌صورت مستقیم با استفاده از غلتکی که بر روی خشاب وجود دارد، بر روی پوستتان بکشید تا یک‌لایه از موم روی پوست شما قرار بگیرد. در مرحله بعد شما باید نوار پارچه‌ای نازک را روی قسمت آغشته به موم قرار بدهید و کمی فشار دهید. حالا شما باید در جهت مخالف رویش مو، این نوار پارچه‌ای را از روی پوست جدا کنید.
 4. در مرحله چهارم برای اینکه پوستتان بعد از اپیلاسیون دچار التهاب نشود، از لوسیون بعد از اپیلاسیون یا آبرسان پوست خانگی استفاده کنید.
 5. اپیلاسیون خشابی یکی از روش‌های ساده رفع موهای زائد است که هرکسی می‌تواند به‌راحتی از این روش در خانه استفاده کند.

فواید اپیلاسیون خشابی

در ادامه مقاله اپیلاسیون خشابی چیست؟ می‌خواهیم از فواید اپیلاسیون خشابی به شما بگوییم. امکان انتقال آلودگی در اپیلاسیون خشابی به‌شدت کم است و می‌توان گفت یکی از بهترین روش‌های اپیلاسیون است. شما در صورت استفاده از موم‌های معمولی و گرم کردن آن‌ها در ظرف باید از ابزار چوبی یا لیسک استفاده کنید. بعد از هر بار استفاده از این لیسک، باید دوباره آن را وارد ظرف موم کنید.

این موضوع باعث انتقال آلودگی زیادی است و یک عمل غیربهداشتی محسوب می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از وکس خشابی، باقی‌مانده وکس درون خشاب دست‌نخورده و کاملاً تمیز باقی میماند. هیچ‌گونه تماسی با پوست ندارد و برای استفاده مجدد کاملاً تمیز خواهد ماند.

 • هنگام گرم کردن وکس خشابی تمام موم درون خشاب، به‌صورت یکنواخت گرم می‌شود. به شما این امکان را می‌دهد تا در طول اپیلاسیون، از مومی با درجه حرارت مشخص استفاده کنید.
وکس
دستگاه اپیلاسیون خشابی

سایر موارد

شما می‌توانید از وکس خشابی برای اپیلاسیون قسمت‌های بزرگ مثل پاها و بازوها استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید با استفاده از خشاب‌های کوچک برای وکس صورت و قسمت‌های باریک استفاده کنید.
موم درون خشاب، در آب حل می‌شود و شما می‌توانید باقیمانده موم را به‌راحتی با آب بشویید و هیچ ماده‌ی چسبنده‌ای روی پوست شما باقی نمی‌ماند.

یکی از دیگر فواید استفاده اپیلاسیون خشابی که در این مقاله به آن اشاره شد، این است که موم خشابی بعد از گرم شدن در یک دمای مشخص باقی میماند و بیش‌ازاندازه داغ نمی‌شود. این موضوع باعث ایجاد سوختگی و ناراحتی شما نمی‌شود.

شما می‌توانید با استفاده از اپیلاسیون خشابی به‌راحتی در وقت خود صرفه‌جویی کنید. زیرا موم در محفظه مخصوص خود آماده است و تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که آن را درون دستگاه گرم‌کننده قرار دهید. شما باید تا گرم شدن موم صبر کنید و بعد می‌توانید اپیلاسیون را شروع کنید.

معایب اپیلاسیون خشابی

ما درمقاله اپیلاسیون خشابی چیست؟ از مزایای استفاده اپیلاسیون خشابی برای شما گفتیم حال وقت آن است که از معایب استفاده از روش اپیلاسیون خشابی بگوییم. شما برای استفاده از موم یا وکس خشابی حتماً باید دستگاه گرم‌کننده مخصوص را تهیه کنید. ازاین‌رو ممکن است هزینه خرید دستگاه برای خیلی از ما به‌صرفه نباشد.

اگر از افراد مبتدی بخواهید تا با استفاده از وکس خشابی کار اپیلاسیون را انجام دهند. ممکن است تشخیص دمای موم کمی برای آن‌ها سخت باشد و باعث ایجاد سوختگی در پوست شما شود. برخی از موم ها یا وکس های خشابی ممکن است از کیفیت کمتری برخوردار باشند و بعد از استفاده باعث تیرگی پوست شما شوند.

انواع موم خشابی

در ادامه مقاله اپیلاسیون خشابی چیست؟ ما به شما انواع مختلف موم خشابی و خاصیت آن‌ها را معرفی می‌کنیم. امروزه موم‌های خشابی با عصاره‌های مختلف در بازار وجود دارد که علاوه بر از بین بردن موهای زائد خاصیت بسیاری مانند سم‌زدایی، ضدالتهاب و مرطوب‌کنندگی برای پوست شما نیز دارد.

موم خشابی عسلی

این نمونه از موم، با موم طبیعی عسل و انواع و روغن‌های گیاهی غنی‌شده است. این موم خاصیت مرطوب‌کنندگی بالایی دارد و رطوبت لازم را برای پوست شما فراهم می‌کند. دمای پایینی که این محصول دارد اجازه استفاده از آن را برای افرادی که دارای مشکلات گردش خون هستند را می‌دهد. یکی از بهترین برندهایی که موم عسلی را تولید و روانه بازار می‌کند زوم آپ است. این موم‌ها علاوه بر از بین بردن موهای زائد، باعث آب‌رسانی پوست و ترمیم آن نیز می‌شود.

موم خشابی آلوئه ورا

این موم از روغن‌های گیاهی و آلوئه ورا تهیه‌شده است که مرطوب‌کننده و ضد پیری است. این موم مانع خشکی و ترک شدن پوست می‌شود. شما می‌توانید بدون هیچ نگرانی از این موم برای نقاط حساس بدن استفاده کنید. شما می‌توانید با اطمینان کامل از این موم استفاده کنید. زیرا این موم پوست شما را بعد از اپیلاسیون ملتهب و حساس نمی‌کند.

موم آلوئه ورا
موم خشابی آلوئه ورا

موم خشابی زیتون

این موم طبیعی با روغن‌زیتون و اکسید تیتانیوم غنی‌شده است و با فرمولی ویژه روانه بازار شده است. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در این روغن می‌تواند، باعث‌ترمیم پوست‌های آسیب‌دیده شود.

موم خشابی رز

این موم با صمغ طبیعی درخت کاج و تیتانیوم دی‌اکسید که شامل مواد مغذی مانند ویتامین‌های D,A.E هست. این محصول چسبندگی زیادی دارد و به‌راحتی موهای ریز را از بین می‌برد، همچنین این موم خاصیت لایه‌برداری دارد و دارای بوی ملایم و دلپذیری است.

موم خشابی طلایی

روغن‌های گیاهی به‌کاررفته در این محصول باعث بافت نرم این موم شده است و باعث می‌شود تا شما اپیلاسیونی بدون درد را داشته باشید. استفاده از این موم باعث درخشندگی و زیبایی پوست نوبت.

موم خشابی زغال اکتیو

این موم، از موم غنی طبیعی و رزین تشکیل‌شده است که دارای خاصیت ترمیمی پوست است. زغال اکتیو موجود در این محصول باعث لکه‌برداری و برداشتن لایه خشک و مرده پوست می‌شود که درنتیجه باعث درخشش و سفید شدن آن می‌شود. از دیگر خواص موم زغال اکتیو این است که می‌توان از آن به عنوان اسکراب و لایه‌بردار استفاده کرد. این موم‌ها علاوه بر از بین بردن موهای زائد، سلول‌های مرده پوست را نیز از سطح پوست پاک می‌کند.

موم خشابی نقره‌ای

این موم با ترکیب متفاوتی که دارد برای رفع موهای زائد ضخیم در مناطق حساس بسیار مناسب است. این موم به سبب ویژگی چسبندگی، نرمی و درخشندگی بسیار موردتوجه است.

اپیلاسیون خشابی چیست؟
موم خشابی

موم خشابی کاکائو

در این محصول از پودر کاکائو استفاده‌شده است که با آهن، کلسیم و ویتامین‌های B1,E,C,D غنی‌شده است. این موم به‌صورت یک عامل مرطوب‌کننده برای پوست هست.

بهترین موم‌های خشابی

وقتی صحبت از موم خشابی می‌شود، شما باید قبل از انتخاب طیف گسترده‌ای از محصولاتی که در این زمینه وجود دارد را بشناسید. مطابق با شرایط پوست و موهای زائد بدنتان، بهترین و مناسب‌ترین وکس یا موم خشابی را انتخاب کنید. برخی از این موم‌ها دارای خاصیت ضدالتهاب و مرطوب‌کنندگی و سم‌زدایی هستند. ما در این قسمت از اپیلاسیون خشابی چیست؟ قصد داریم تا شما را با برخی از این موم‌ها آشنا کنیم.

وکس خشابی دتاکس یا سم‌زدا

این وکس (Detox rollers) خشابی دارای زغال فعال و عصاره خاویار است که یک ترکیب قدرتمند برای سم‌زدایی ایجاد می‌کنند که باعث می‌شود تا شما پوستی بسیار شفاف و درخشان داشته باشید.

وکس خشابی ژله‌ای

عصاره ژله موجود در این وکس (jelly rollers) باعث می‌شود تا این وکس خشابی قابلیت انعطاف‌پذیری بیشتری نسبت به سایر مدل‌های موم داشته و استفاده از این وکس راحت‌تر باشد. لازم به ذکر است که این وکس خشابی بوی آب‌نباتی و سرینی دارد.

وکس خشابی با شیاباتر

کره شیا (shea butter rollers) یک فرمول آب‌رسانی قدرتمند دارد که حاوی ویتامین‌ها و شیر است و پوست را به‌شدت تغذیه می‌کند. بعد از استفاده از این وکس خشابی که دارای کره شیا است با خشکی و پوسته‌پوسته شدن پوستان خداحافظی کنید!

وکس خشابی شکلاتی

وکس خشابی شکلاتی سرشار از آنتی‌اکسیدان است که یک محصول مرطوب‌کننده پوست شناخته‌شده است. بعد از استفاده از این موم یا وکس پوست شما مرطوب، لطیف و معطر خواهد بود.

وکس خشابی با عصاره گل لوتوس

این نوع از وکس خشابی از عصاره گل نیلوفر آبی و دی‌اکسید تیتانیوم ساخته‌شده که دارای فرمول ملایمی برای اپیلاسیون پوست‌های حساس و مستعد جوش گزینه مناسبی است.

وکس خشابی مخصوص آقایان

این وکس دارای ترکیبات ویژه‌ای است که می‌توان به عصاره اکالیپتوس و دی‌اکسید تیتانیوم اشاره کرد. این وکس ها مخصوص پوست سفت‌وسخت آقایان است اما به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که روی پوست آن‌ها واکنشی ملایم داشته باشد.

نکات استفاده از اپیلاسیون خشابی

 • اجازه دهید تا موها به‌اندازه‌ای که روی کیت وکس اشاره‌شده است رشد کنند. بیشتر کیت‌ها توصیه می‌کنند که بلندی موها باید حداقل 6 میلی‌متر باشد و این کار برای اینکه موم بتواند موها را از بین ببرد واجب است. زیرا اگر موها کوتاه باشند موم قادر به از ریشه درآوردن آن‌ها نخواهد بود. شما باید این نکته را هم در نظر بگیرید که اگر موها بیش‌ازحد بلند باشند نیز در زمان اپیلاسیون شکسته می‌شوند و به‌صورت کامل از روی پوست برداشته نمی‌شود.
 • شما می‌توانید 24 ساعت قبل از انجام اپیلاسیون، ناحیه موردنظرتان را با استفاده از اسکراب لایه‌برداری کنید. این کار باعث می‌شود که از شر سلول‌های مرده پوست خلاص شوید. علاوه بر این وکس به‌راحتی به موها بچسبد و زمانی که از روی پوست‌کنده می‌شود آسیبی به پوست نرسد. شما باید این نکته را در نظر بگیرید که اگر لایه‌برداری را قبل از اپیلاسیون انجام دهید، پوست شما ملتهب و تحریک پذیر خواهد شد.
اپیلاسیون خشابی چیست؟
اپیلاسیون خشابی

در ادامه

 • اگر شما تحمل درد اپیلاسیون را ندارید می‌توانید یک ساعت قبل از انجام آن، مسکن مصرف کنید.
 • قبل از انجام اپیلاسیون دوش بگیرید و پوستتان را به‌خوبی خشک‌کنید، سپس پودر بچه بزنید تا هرگونه چربی از سطح پوست شما پاک شود.
 • ما در مقاله اپیلاسیون خشابی پیست، به شما پیشنهاد می‌کنیم که از به کار بردن موم اپیلاسیون در نقاط حساس و آسیب‌دیده بدن مانند زخم، شکستگی، کبودی و سوختگی خودداری کنید.
 • مصرف موم اپیلاسیون خشابی بر روی خال و زگیل توصیه نمی‌شود.
 • افراد مبتلابه دیابت و خانم‌های باردار بهتر است از این محصول استفاده نکنند.
 • افراد مبتلابه حساسیت‌های پوستی و بیماران هموفیلی نباید از روش اپیلاسیون برای رفع موهای زائد استفاده کنند.
 • دو ساعت پس از انجام اپیلاسیون از رفتن به حمام، استخر و سونا خودداری کنید.

پرسش و پاسخ

چه زمانی طول می کشد تا موم خشابی گرم شود؟

پاسخ : در وهله اول باید به این نکته توجه داشته باشید که میزان دمای موم در فصول مختلف سال متفاوت است. به همین دلیل نمی‌توان زمان مشخصی برای گرم شدن آن در نظر گرفت.
به طور کلی، حدود 10 دقیقه طول می‌کشد تا موم خشابی درون دستگاه هیتر گرم شود. اگر از روش بن‌ماری استفاده می‌کنید، احتمالاً زمان گرم شدن موم خشابی بیشتر خواهد بود.

دپیلاسیون چیست؟

پاسخ : روش دیگری که برای حذف و پاکسازی پوست بدن از موهای زائد، استفاده می‌شود، دپیلاسیون است که در این روش، با استفاده از مواد شیمیایی کرمی و پودری و یا ابزار و دستگاه‌هایی، ساقه موهای زائد را هدف قرار داده و آنها را از سطح پوست جدا می‌کنند.
درنتیجه چنین روشی، موها از ساقه جدا می‌شوند و همین مسئله موجب رشد سریع‌تر موهای زائد می‌شود. یکی از وسایلی که در سال‌های اخیر برای از بین بردن موهای زائد، مورد استفاده قرار می‌گیرد، اپیلاتور است.

کلام آخر

به پايان مقاله اپیلاسیون خشابی چیست؟ رسيديم، اميدوارم از خواندن این مطلب لذت برده باشید. اگر به این موضوعات علاقه دارید پیشنهاد می‌کنم مطالعه مقالات مرتبط در وبلاگ واسط کالا را از دست ندهید. همچنین فراموش نکنید که با دانلود اپلیکیشن واسط کالا می‌توانید اجناس دست‌دوم و یا حیوانات خانگی خود را باقیمت مناسب خریدوفروش کنید. از اینکه با واسط کالا همراه بودید سپاسگزاریم!

منابع:

beautyimageusa.com
urbancompany.com

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.