راهنمای خرید سیسمونی دست دوم

راهنمای خرید سیسمونی دست دوم

خرید بعضی از وسایل استفاده شده برای کودک و یا به امانت گرفتن از دوستان و خانواده می‌تواند برای شما، باعث صرفه‌جویی در هزینه شود. اما استفاده از همه چیز امکان‌پذیر نیست. در اینجا ما مواردی را که می‌توانید به عنوان دست دوم استفاده کنید آورده‌ایم.
اگرچه برخی از وسایل نوزاد کاملاً مناسب استفاده مجدد هستند، اما برای سایر ملزومات خرید وسایل نو ایمن‌تر است. در راهنمای خرید سیسمونی دست دوم، ما برای شما وسایلی که می‌توانید برای نوزادتان به عنوان اجناس دست دوم بخرید و استفاده کنید را شرح داده‌ایم. با ما همراه باشید.

خرید مبلمان دست دوم کودک

جدا از تخت، ممکن است اتاق مد نظرتان برای اتاق کودک به مبلمان اضافی نیاز داشته باشد. در این مورد می‌توانید به دنبال مبلمان کار کرده باشید.

همیشه اطمینان حاصل کنید که مبلمان استفاده شده از استانداردهای ایمنی برای فرزندتان برخوردار است. مبلمان باید ضربه نخورده باشد و هیچ رنگ، تراشه یا قسمت از دست رفته نداشته باشد.
همچنین خواندن مطلب زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم.
لباس نوزاد

تخت و کمد

انتخاب یک تختخواب امن و مناسب برای کودک از اهمیت ویژه‌ای‌ برخوردار است. در حال حاضر انواع مختلف تخت برای خرید وجود دارد. تخت و کمد از آن دسته وسایلی است که می‌توان آن را دست دوم خرید تا هزینه نسبتاً زیادی را بابت آن نپردازیم. رنگ یا طرح و پارچه تخت نوزاد را می‌توانید مطابق با میل خودتان تغییر بدهید.

وان حمام

در راهنمای خرید سیسمونی دست دوم توصیه می‌کنیم که در خرید وان دقت لازم را به خرج دهید. وان‌های مخصوص کودک به شرطی که کپک نزنند و بوی کپک ندهند، برای خرید به عنوان وسیله‌ای دست دوم‌اند مناسب هستند.

گهواره

گهواره یکی از وسایل برای خواب نوزاد شما به حساب می‌آید. بعد از چند ماه اول، این وسیله معمولاً استفاده نمی‌شود و جزء غیر ضروری‌ها به حساب می‌آید. برای همین توصیه می‌شود در صورت تمایل به خرید، به صورت کار کرده و دست دوم این وسیله را تهیه کنید.

توجه کنید که بیش‌از حد از گهواره استفاده نکنید! زیرا ممکن است نوزاد شما برای خواب حالت اعتیاد به این وسیله پیدا کند و شما را در مهمانی‌ها و مکان‌های دیگر غیر از خانه اذیت کند و خواب نرود. پس تا آنجا که می‌توانید از این وسیله استفاده نکنید.

گهواره
خرید گهواره

تشک بازی و تجهیزات بادی نوزادان

تشک بازی نوزاد یا همان پلی جیم به صورت‌های مختلفی می‌تواند به رشد و پیشرفت نوزاد کمک کند. تشک بازی نوزاد کمک‌های خیلی اساسی و بنیادی‌تری به کودک خواهد کرد. شما می‌توانید دست دوم آن را برای نوزادتان فراهم کنید. کمک‌هایی که این تشک در رشد کودک شما می‌کند عبارت‌اند از:

  • رشد ذهنی
  • بهبود توانایی بینایی
  • رشد توانایی‌های حرکتی

چادر بازی کودک

چادر بازی کودک نیز همانند چادر مسافرتی از مقداری پارچه و فنری که به آن دوخته شده، ساخته می‌شود که محیطی آرام برای او به ارمغان می‌آورد. نحوه‌ی طراحی این چادرها به صورتی است که کودکان به راحتی تا سن ۵ تا ۶ سالگی می‌توانند از آن استفاده نمایند. شما می‌توانید آن را هم دست دوم و هم نو آن را تهیه کنید و این بستگی به بودجه و مقداری که می‌خواهید هزینه کنید دارد.

آغوشی

اکثر والدین از سادگی و احساس نزدیکی که یک آغوشی ایجاد می‌کند، لذت می‌برند. شما می‌توانید کودکتان را در آغوش بگیرید در حالیکه دستانتان آزاد است. می‌توانید به راحتی به کارهای روزمره‌تان برسید درحالی‌که کودکتان در آغوشتان خوابیده یا در حال استراحت است.
بعضی از پدر و مادرها از آغوشی فقط در ماه‌های اول استفاده می‌کنند چراکه با افزایش وزن بچه به وزن ۷ تا ۱۰ کیلو استفاده از آغوشی برایشان سخت می‌شود. به همین دلیل در راهنمای خرید سیسمونی دست دوم پیشنهاد می‌کنیم که کار کرده آن را خریداری کنید.

کفش یا پاپوش

کفش از دیگر مواردی است که به‌علت رشد سریع نوزاد، نمی‌توان زیاد از آن استفاده کرد. نوزادان به کفش یا پاپوش نیاز دارند، بنابراین اگر می‌خواهید به کودک خود یک جفت کفش یا صندل زیبا بپوشید، به جای سرمایه گذاری برای خرید یک جفت که فقط چند بار پوشیده می‌شود، یک جفت دست دوم را انتخاب کنید.

کریر

معمولاً از کریر تنها تا ۶ ماهگی نوزاد استفاده می‌شود و ضرورتی ندارد که برای این مدت کوتاه هزینه اضافی بابت کریر بپردازید. این وسیله را می‌توانید دست‌ دوم تهیه کنید و با عوض کردن روکش آن را طبق سلیقه خود درست کنید و از آن استفاده کنید. برخی از کریرها روی اسکلت کالسکه وصل می‌شوند و حمل آن‌ها آسان است.

کالسکه

کالسکه کودک یکی از کاربردی‌ترین وسایل مورد نیاز برای همه است و استفاده زیادی هم از آن می‌شود. در خرید کالسکه دست ‌دوم دقت کنید. رنگ کالسکه باید طوری باشد که کمتر کثیف شود تا کار خودتان راحت‌تر باشد. برخی کالسکه‌ها محافظ کودک و آفتاب‌گیر دارند که مزیت خوبی به حساب می‌آید.

راهنمای خرید سیسمونی دست دوم
خرید کالسکه

هنگام خرید کالسکه دست دوم دقت کنید که چرخ‌های کالسکه باید سالم باشند و بدنه آن آسیب ‌ندیده باشد. تکیه‌گاه کالسکه باید بتواند به حالت خوابیده در بیاید تا نوزاد شما بتواند راحت دراز بکشد و استراحت کند.

صندلی ماشین

در حالی که یک صندلی ماشین می‌تواند هزینه‌های زیادی داشته باشد، اما این یک مورد خوبی است تا برای آن هزینه کنید. استانداردهای ایمنی صندلی‌های خودرو به طور مکرر تغییر می‌کنند و مواد آن حتی در گران‌ترین مدل‌ها، با گذشت زمان تخریب می‌شوند. شما می‌توانید، این صندلی را به صورت دست دوم خرید کنید. صندلی ماشین وسیله‌ای پر کاربرد و ایمن برای نوزاد شما است.

اسباب‌بازی

اگرچه در مورد اسباب‌بازی نو بودن آن بسیار بهداشتی‌تر است، اما برخی اسباب‌بازی‌های خاص و گران‌قیمت را می‌توان دست ‌دوم خرید. به‌دلیل اینکه نوزاد اسباب‌بازی خود را به سمت دهان خود می‌برند، قبل از استفاده کاملاً آن را ضدعفونی کنید. شما باید از خرید اسباب بازی‌های پرخطر برای سن نوزادتان خودداری کنید هرچند که آن‌ها زیبا و دوست داشتنی باشند!

پیشنهاد می‌کنیم که خواندن مقاله زیر را از دست ندهید.
چگونه اسباب‌بازی کودکانه بسازیم؟

صندلی غذا

صندلی غذا از وسایل ضروری نوزاد نیست! به‌خصوص تا چند ماه اول تولد، شما به این وسیله هیچ احتیاجی ندارید. پس‌ از آن که فرزندتان به غذا خوردن افتاد می‌توانید آن را تهیه کنید و از آن استفاده کنید. داشتن پایه و میز محکم برای پیشگیری از سقوط نوزاد و همچنین صندلی سالم برای راحتی کودک هنگام تغذیه مهم است. حال خرید آن به بودجه شما بستگی دارد.

روروک

نمونه‌های جدید روروک که شبیه به واکر، طراحی‌شده‌اند از انواع کلاسیک آن خیلی بهتر هستند و به فرزندتان کمک می‌کنند آسان‌تر و سریع‌تر شروع به راه رفتن کند. پیش از خرید این وسیله به عنوان یک وسیله کار کرده، از سلامت پایه‌ها و جای نشیمن آن مطمئن شوید.

تشک

به دلایل بهداشتی، بهتر است از استفاده مجدد از تشک‌های گهواره نیز خودداری کنید. ممکن است کودکی که از آن استفاده کرده مریض بوده باشد، بنابراین ممکن است به باکتری و کپک آلوده شده باشد. پس تشک از موارد ممنوعه در راهنمای خرید سیسمونی دست دوم به حساب می‌آید.

راهنمای خرید سیسمونی دست دوم
استفاده از تشک گهواره

خرید آنلاین

وب‌سایت‌هایی مانند دیوار و واسط کالا منابع بسیار خوبی برای خرید وسایل مورد استفاده کودک هستند. قبل از خرید آنلاین هر چیزی که مد نظرتان هست و شک دارید را بپرسید. جست‌وجو کنید و سپس اقدام به خرید آن کنید.

کلام آخر

از آنجایی که از برخی وسایل نوزاد معمولاً خیلی کم استفاده می‌شوند و به دلیل رشد سریع نوزاد خیلی زود کنار گذاشته می‌شوند، منطقی است که به فکر خرید برخی وسایل نوزادی دست ‌دوم باشید. پس اگر می‌خواهید هزینه‌های خود را مدیریت کنید در خرید دست دوم وسایلی که گفتیم شک نکنید.

شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ واسط کالا سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید. فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالاست. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

منابع:
whattoexpect.com
parents.com

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.