هنگ کردن گوشی سامسونگ

سامسونگ یک تولیدکننده تلفن‌های هوشمند است که از محبوبیت بالایی در میان خریداران برخوردار است. گوشی‌های سامسونگ مزایای زیادی دارند و انتخاب بسیاری از افراد هستند که بودجه کم‌تری برای خرید گوشی دارند. اما این واقعیت انکارناپذیر است که برخی از گوشی‌های سامسونگ بعد از گذشت چند سال از تولید آن‌ها هنگ می‌کنند. هنگ کردن گوشی سامسونگ می‌تواند علت‌های مختلفی داشته باشد.

بیشتر کاربران تلفن سامسونگ از مشکل هنگ کردن این گوشی‌ها شکایت دارند و به دنبال راهی برای رفع آن هستند. ما می‌خواهیم در این مقاله دلایل احتمالی هنگ کردن گوشی سامسونگ را بررسی کنیم. سپس راهکارهای برطرف کردن آن را به شما یاد بدهیم و به شما بگوییم چگونه گوشی را درزمان هنگ کردن راه‌اندازی کنید. در آخر راه‌های جلوگیری از هنگ کردن گوشی سامسونگ را به شما آموزش می‌دهیم. با ما همراه باشید!

دلایل احتمالی هنگ کردن گوشی سامسونگ

دلایل مختلفی باعث می‌شوند گوشی تلفن شما هنگ کند. هنگ کردن گوشی سامسونگ یک تجربه آزاردهنده است که باعث گیج شدن و سردرگمی بیشتر کاربران می‌شود.

سامسونگ یک شرکت معتمد است و تلفن‌های آن سال‌هاست که در بازار وجود دارند. در تمام این سال‌ها صاحبان سامسونگ یک شکایت مشترک داشتند و آن هنگ کردن گوشی سامسونگ بود! این مشکل برای گوشی‌های سامسونگ که چند سال از عمر آن‌ها می‌گذرد بسیار زیاد پیش می‌آید.

اگر گوشی شما داغ می‎کند، مطالعه مقاله زیر را از دست ندهید!

چرا گوشی‌ها داغ می‌شوند؟

تاچ ویز (Touchwiz)

اولین دلیل احتمالی هنگ کردن بعضی از گوشی‌های سامسونگ می‌تواند تاچ ویز باشد.
تلفن‌های سامسونگ مبتنی بر اندروید هستند و از Touchwiz استفاده می‌کنند. تاچ ویز چیزی نیست جز رابط لمسی که کار اصلی آن ایجاد احساس بهتر در حین استفاده است. حال شاید شما بگویید که این موضوع چه ربطی به هنگ کردن گوشی سامسونگ دارد با ما همراه شوید تا جواب این سؤال را به شما بدهیم.

touchwiz یک برنامه است که توسط سامسونگ طراحی‌شده است و کار اصلی آن این است که در زمان استفاده حس بهتری به شما بدهد. این برنامه فشار زیادی به رم گوشی شما وارد می‌کند که ممکن است باعث هنگ کردن گوشی شما شود.

برنامه‌های سنگین

برنامه‌های سنگین فشار زیادی به پردازنده و حافظه داخلی گوشی وارد می‌کنند. این نرم‌افزارهای سنگین معمولاً حجم زیادی از حافظه گوشی شما را اشغال می‌کند و احتمالاً می‌دانید که پر شدن حافظه باعث هنگ کردن گوشی شما می‌شود!

برنامه های سنگین
نصب کردن برنامه های سنگین روی گوشی

همچنین این برنامه‌های سنگین نیازمند گوشی با سخت‌افزار قوی هستند و اگر گوشی شما دارای سخت‌افزار ضعیف است نباید از این برنامه‌ها استفاده کنید. بهترین کار این است که اگر نیاز به این برنامه‌ها ندارید آن‌ها را پاک کنید.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه مقاله زیر را از دست ندهید!

مقایسه گوشی شیائومی با سامسونگ

برنامه‌های غیرضروری

یکی از دلایل هنگ کردن گوشی سامسونگ برنامه‌های غیرضروری هستند که کاربرد کمی دارند. این برنامه‌ها به‌مرور زمان بروز می‌شوند و حجم بیشتری از حافظه گوشی شما را اشغال می‌کنند. این فضا باعث می‌شود که عملکرد گوشی شما ضعیف ‌شود.

اگر گوشی سامسونگ شما هنگ می‌کند سعی کنید تمام برنامه‌ها را بررسی کنید و آن‌هایی که استفاده نمی‌کنید را لغو نصب کنید. با این کار می‌توان جلوی هنگ کردن گوشی سامسونگ خود را بگیرید و همچنین فضای زیادی از گوشی خود را آزاد کنید.

رم پایین

بعضی از تلفن‌های هوشمند قدیمی سامسونگ حافظه رم بالایی ندارند و هنگ می‌کنند. رم‌هایی با حافظه کم قادر به انجام بسیاری از عملیات‌ها که به‌طور هم‌زمان اجرا می‌شوند نیستند.

همچنین برای اجرای بعضی از برنامه‌ها درگوشی به یک رم با ظرفیت بالا نیاز دارید. اگر گوشی شما دارای رم با ظرفیت بالا نباشد این برنامه‌ها بر روی آن قابل‌اجرا نیستند و ممکن است باعث هنگ کردن گوشی شما شوند.

در بالا دلایل احتمالی هنگ کردن گوشی سامسونگ را به شما گفتیم و حالا می‌خواهیم به شما بگوییم که چگونه گوشی سامسونگ را از حالت هنگ خارج کنید.

چگونه گوشی را از حالت هنگ خارج کنیم؟

حتماً راه‌های زیادی را در Google جست‌وجو کرده‌اید تا بتوانید با استفاده از آن گوشی سامسونگ خود را از حالت هنگ خارج کنید، اما ممکن است آن‌ها مشکل شما را برطرف نکرده باشند. اگر آن راه‌ها جواب نداد باید از روش‌های دیگری اقدام کنید. ما در اینجا یک برنامه ساده برای انجام این کار به شما معرفی می‌کنیم.

برنامه Dr.Fone

این برنامه قادر به رفع مشکل هنگ کردن گوشی شما است و کار کردن با آن بسیار ساده است و افراد غیر فنی نیز می‌توانند از آن استفاده کنند. با ما همراه باشید تا روش کار کردن با آن را به شما یاد بدهیم.

 • برنامه Dr.Fone را در رایانه بارگیری کنید.
 • آن را نصب و بازکنید.
 • گوشی هنگ کرده خود را به رایانه متصل کنید و از میان همه گزینه‌ها، روی “تعمیر سیستم” راست کلیک کنید.
 • سپس سامسونگ شما توسط ابزار Dr.Fone شناخته می‌شود. “Android Repair” را انتخاب کرده و روی “Start” را کلیک کنید.
 • در مرحله بعدی، دستگاه Samsung خود را در همان حالت بارگیری کنید.
 • پس از بارگیری گوشی در نرم‌افزار، احتمالاً گوشی شما بهبود می‌یابد.
هنگ کردن گوشی سامسونگ
برنامه Dr.Fone

به‌احتمال‌زیاد پس از انجام این کار گوشی سامسونگ هنگ کرده شما درست شده است. حالا که دلایل احتمالی هنگ کردن گوشی سامسونگ و روش خارج کردن گوشی از حالت هنگ را فهمیدیم وقت آن رسیده است تا یاد بگیریم چگونه گوشی خود را در زمان هنگ کردن راه‌اندازی مجدد کنیم.

نحوه راه‌اندازی مجدد تلفن در زمان هنگ کردن

در بعضی از مواقع با راه‌اندازی مجدد دستگاه می‌توانید تلفن خود را به حالت عادی برگردانید. اما وقتی گوشی شما در حالت هنگ قرار دارد نمی‌توانید وارد تنظیمات دستگاه شوید و آن را راه‌اندازی مجدد کنید. با ما همراه شوید تا به شما روشی بگوییم که بتوانید با استفاده از آن گوشی خود را در حالت هنگ مجدداََ راه‌اندازی کنید.

برای راه‌اندازی مجدد تلفن هنگ کرده خود مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. دکمه روشن / خاموش و کلید کاهش صدا را طولانی فشار دهید.
 2. ممکن است لازم باشد کلیدها را بیش از 10 ثانیه هم‌زمان نگه‌دارید.
 3. منتظر بمانید تا آرم سامسونگ ظاهر شود.

این روش ممکن است بتواند مشکل شمارا برطرف کند.

6 نکته برای جلوگیری از هنگ کردن گوشی سامسونگ

هیچ راه‌حل تضمینی وجود ندارد که شما بتوانید با استفاده از آن جلوی هنگ کردن گوشی خود را بگیرید. هیچ راهی نمی‌تواند به شما این تضمین را بدهد که دیگر گوشی شما هنگ نمی‌کند.

بااین‌حال ما 6 راه را به شما میگوییم که ممکن است جلوی هنگ کردن گوشی شما را بگیرد. این نکات می‌توانند مانع از هنگ کردن مداوم گوشی شما شوند.

حذف کردن برنامه‌های سنگین

برنامه‌های ناخواسته و سنگین را حذف کنید. برنامه‌های سنگین بیشتر فضای دستگاه شما را اشغال کرده و به پردازنده و سخت‌افزار گوشی شما فشار زیادی وارد می‌کنند. همه ما بعضی وقت‌ها ها جذب تبلیغات یک برنامه می‌شویم و می‌خواهیم آن را نصب کنیم اما ممکن است این برنامه برای ما کاربردی نداشته باشد و سال‌ها از این برنامه استفاده نکنیم! اما این برنامه همچنان بخشی از حافظه داخلی دستگاه شما را اشغال کرده است. شما باید اطمینان حاصل کنید که درگوشی خود برنامه غیرضروری ندارید.

برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به “تنظیمات” بروید و “مدیر برنامه” یا “برنامه‌ها” را جستجو کنید.
 • وارد مدیر برنامه شوید.
 • برنامه موردنظر را پیدا کنید و حذف نصب را انتخاب کنید.
 • روی “حذف نصب” کلیک کنید تا برنامه از دستگاه شما پاک شود.

نکته: ممکن است بتوانید یک برنامه سنگین را مستقیماً از صفحه اصلی (فقط در بعضی از دستگاه‌ها امکان‌پذیر است) یا از فروشگاه Google Play حذف نصب کنید.

هنگ کردن گوشی سامسونگ
حذف کردن برنامه های سنگین

بستن برنامه‌ها

وقتی از برنامه‌ها استفاده نمی‌کنید، همه برنامه‌ها را ببندید. این نکته بدون هیچ مشکلی انجام می‌شود و نه‌تنها برای تلفن‌های سامسونگ بلکه برای دستگاه‌های دیگر نیز مفید است. با بازگشت به صفحه اصلی تلفن، برنامه‌هایی که از آن‌ها استفاده کردید کامل بسته نمی‌شوند.

برای بستن همه برنامه‌هایی که ممکن است در پس‌زمینه اجرا شوند مراحل زیر را انجام بدهید:

 • روی گزینه برگه‌ها در پایین دستگاه / صفحه ضربه بزنید.
 • فهرستی از برنامه‌ها ظاهر می‌شود.
 • برای بستن آن‌ها را به کنار بکشید.

پاک کردن حافظه پنهان

حافظه پنهان تلفن را پاک‌کنید.
همیشه پاک کردن حافظه پنهان برای رفع مشکل هنگ کردن توصیه می‌شود زیرا دستگاه شما را تمیز می‌کند و فضای ذخیره‌سازی بیشتری را ایجاد می‌کند.

برای پاک کردن حافظه پنهان دستگاه خود لازم است:

 • به “تنظیمات” بروید و “ذخیره‌سازی” را پیدا کنید.
 • “Storage” را پیدا کنید.
 • اکنون روی ” داده ذخیره‌شده” ضربه بزنید.
 • روی گزینه پاک کردن حافظه پنهان ضربه بزنید.

دانلود کردن برنامه‌ها از Google Play

برنامه‌ها را فقط از فروشگاه Google Play نصب کنید. نصب برنامه‌ها و نسخه‌های آن‌ها از منابع ناشناخته بسیار آسان است. بااین‌حال این کار، توصیه نمی‌شود.

لطفاً فقط برای اطمینان از بارگیری و به‌روزرسانی ایمن و بدون خطر و بدون ویروس، همه برنامه‌های موردعلاقه خود را از فروشگاه Google Play بارگیری کنید. فروشگاه Google Play طیف گسترده‌ای از برنامه‌های رایگان را برای انتخاب دارد که بیشتر نیازهای برنامه شما را برآورده می‌کند. پس همیشه برنامه‌ها را از فروشگاه Google Play نصب کنید!

نصب کردن آنتی ویروس

یک برنامه آنتی‌ویروس روی گوشی خود نصب کنید. یکی از مهم‌ترین نکات راه‌های جلوگیری از هنگ کردن گوشی سامسونگ توجه به این موضوع است. لازم است که یک برنامه ضدویروس را همیشه در دستگاه سامسونگ خود داشته باشید تا از هنگ کردن و اشکالات داخلی در دستگاه شما جلوگیری شود.

این کار همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا برنامه‌هایی که ویروس دارند را شناسایی کنید و آن‌ها را لغو نصب کنید. برنامه‌های ضد ویروس زیادی برای انتخاب در فروشگاه Play وجود دارند. یکی از مواردی را که مناسب شما است انتخاب کنید و آن را نصب کنید تا تمام عناصر مضر را از تلفن خود دورنگه دارید.

ذخیره کردن برنامه‌ها در حافظه داخلی

برنامه‌ها را در حافظه داخلی تلفن ذخیره کنید.
اگر تلفن سامسونگ شما همیشه هنگ می‌کند و بعضی از برنامه‌ها را به اجرا د ر نمی‌آورد ممکن است علت این موضوع این باشد که شما برنامه را به کارت حافظه خود انتقال داده‌اید.

هنگ کردن گوشی سامسونگ
ذخیره کردن برنامه‌ها در حافظه داخلی

برای جلوگیری از چنین مشکلی، همیشه تمام برنامه‌های خود را فقط در حافظه دستگاه خود ذخیره کنید و از استفاده کارت SD برای این منظور خودداری کنید. انتقال برنامه‌ها به حافظه داخلی آسان است و با دنبال کردن مراحل ذکرشده در زیر انجام می‌شود:

 • به “تنظیمات” بروید و “ذخیره‌سازی” را انتخاب کنید.
 • برنامه موردنظر برای انتقال را انتخاب کنید.
 • روی “انتقال به حافظه داخلی” ضربه بزنید.

کلام آخر

اگر گوشی شما هنگ می‌کند و از این موضوع ناراحت هستید با استفاده از روش‌های ذکرشده در بالا می‌توانید از تکرار این مشکل جلوگیری کنید. این نکات بسیار مفید هستند و همیشه باید آن‌ها را به خاطر بسپارید تا از تلفن سامسونگ به‌راحتی استفاده کنید.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع‌شده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ واسط کالا سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید.
فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالاست. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید!


منبع:

drfone.wondershare.com

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر