استفاده از پالت چوبی

استفاده از پالت چوبی

اگر به‌تازگی به تعمیر خانه پرداخته‌اید یا آنکه به ساخت یک‌ خانه جدید مشغولید احتمالاً تعداد زیادی از پالت‌های چوبی را گوشه‌ای انبار کرده‌اید. اگر چنین است این قطعات باارزش را دور نریزید. شما می‌توانید با استفاده از این پالت های چوبی استفاده‌ای بهینه از آن‌ها داشته باشید. با این کار به حفاظت از محیط‌ زیست هم کمک می‌کنید.

پالت‌های چوبی اگرچه در نگاه اول دورریختنی به نظر می‌آیند اما کاربرد زیادی در ساخت وسایل موردنیاز شما دارند. پالت‌های چوبی یکی از مواد اولیه ارزان در ساخت کتابخانه، انواع قفسه‌ها، نماهای چوبی و دیگر موارد هستند.

شما می‌توانید با استفاده از این پالت‌های چوبی ارزان و گاهاََ رایگان وسایلی بسازید و با آن‌ها کسب درآمد کنید. کمی خلاقیت و دقت را چاشنی کار کنید و دست سازه‌های خود از پالت‌های چوبی را به فروش برسانید.

با مقاله استفاده از پالت چوبی همراه شوید تا با ایده‌های ناب در مورد پالت‌های چوبی و کاربرد آن‌ها آشنا شوید.

سقف ورودی با پالت چوبی

شما می‌توانید از پالت چوبی برای ایجاد یک حس نوستالژی و روستایی در خانه استفاده کنید. این کار را می‌توانید از سقف خانه و یا ایوان ورودی شروع کنید. در این مورد ابتدا میخ‌های پالت را بیرون بکشید. برق‌کشی را بررسی کنید و سپس شروع به نصب پالت‌های چوبی به سقف یا ایوان کنید. مطمئن باشید از این تغییر پشیمان نخواهید شد!

ظاهر جدید میز با استفاده از پالت چوبی!

اگر یک میز قدیمی دارید و از ظاهر آن خسته شده‌اید وقت آن رسیده که دست‌به‌کار شوید. از یک پالت چوبی برای تغییر ظاهر میزتان استفاده کنید. قطعات پالت چوبی را روی میز با میخ و یا چسب چوب فیکس کنید. می‌توانید در وسط میز جایی برای گذاشتن گلدان قرار دهید. اکنون شما با استفاده از پالت چوبی یک میز زیبا و دل‌فریب ساخته‌اید.

تخت خوابی از پالت چوبی!

اکثر فضاها و طراحی‌های کلاسیک با حسی که از وسایل ساخته‌شده از پالت چوبی منتقل می‌شود همخوانی دارند. پس اگر علاقه‌مند به ایجاد یک فضای کلاسیک و روستایی در اتاق‌خوابتان هستید از تختتان شروع کنید. با استفاده از پالت چوبی می‌توانید به هدفتان برسید.

دو پالت تهیه کنید و قبل از اتصال به تختخواب خود بگذارید تا چند روز خشک شوند. می‌توانید آن‌ها را با پلی اورتان ساتن بپوشانید و یا چوب را برای ترکیبی بدیع و نوستالژی بدون تغییر بگذارید.

تخت خواب
تخت خوابی از پالت چوبی

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه مقاله زیر را از دست ندهید!

چگونه وسایل چوبی را رنگ کنیم؟

روکش پالت چوبی

رادیاتور یکی از لوازم خانه است که نارضایتی از وجود آن و همچنین عدم امکان حذف آن از دکوراسیون خانه وجود دارد. یکی از راه‌های پنهان کردن رادیاتور و احتمالاً ارزان‌ترین پوشش برای پنهان کردن رادیاتور یک پالت چوبی است!

به‌سادگی با یک چکش یک رف تخته‌ را از پالت جدا کنید. پس از تمیز کردن، می‌توانید آن را جلوی رادیاتور خود قرار دهید تا یک کاور فوری برای پنهان کردن رادیاتور داشته باشید.

آشپزخانه‌ای با نمای چوبی

شاید شما هم از آن دسته کسانی باشید که دوست دارند طبیعت را خانه خود بیاورند. قطعاً شمار این‌گونه افراد زیاد است. آشپزخانه قلب خانه است و فضای حاکم بران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

استفاده از نمای چوبی یکی از بهترین گزینه‌ها برای داشتن تم طبیعت در آشپزخانه است. با استفاده از پالت چوبی می‌توانید یک تغییر نمای ارزان و بدیع داشته باشید.

قفسه کتاب از پالت چوبی

برای داشتن یک کتابخانه جدید نیاز به هزینه‌های زیاد نیست. با یک پالت چوبی و کمی خلاقیت می‌توانید یک کتاب‌خانه زیبا و بی‌نظیر داشته باشید. ایده استفاده از پالت چوبی برای ساخت کتاب‌خانه یک‌راه حل آسان، مؤثر و خلاقانه است.

این‌گونه کتابخانه‌ها هم سریع آماده می‌شوند و هم به استفاده صحیح از مواد دورریختنی کمک می‌کنند. از پالت چوبی برای داشتن یک کتابخانه زیبا کمک بگیرید. مطمئن باشید پشیمان نخواهید شد! می‌توانید ساخت کتابخانه را به‌عنوان یک منبع درآمد محسوب کنید.

کتاب‌خانه خود را بسازید سپس عکسی از آن را در اپلیکیشنی مثل واسط کالا به اشتراک بگذارید. شک نکنید که مدت‌زمانی کوتاه به فروش می‌رسد!

ساخت مبل راحتی با پالت چوبی

برای ساخت یک مبل راحتی با کمترین هزینه می‌توانید از پالت چوبی استفاده کنید. برای این کار شما به دو پالت چوبی نیاز دارید تا آن‌ها را روی‌هم قرار دهید و سپس با گذاشتن تشک‌های تاتامی و بالشت روی آن کار خود را تکمیل کنید.

تنها هزینه‌ای که برای ساخت این مبل می‌کنید خرید تشک و بالشت است که نسبت به خرید آن‌ها از فروشگاه بسیار ناچیز است. حال می‌توانید از راحتی و زیبایی این مبل‌ها لذت ببرید.

مبل راحتی
ساخت مبل راحتی با پالت چوبی

اگر قصد خرید مبل دست دوم را دارید، مطالعه مقاله زیر را از دست ندهید!

خرید مبل دست دوم

ساخت قاب تخت با این پالت‌ها

پالت‌های چوبی گاهی صدها کیلوگرم وزن را تحمل می‌کنند. پس برای نگه‌داشتن یک تشک و دو بالشت صدمه‌ای نمی‌بینند. اگر به فکر تعویض تخته‌های نگه‌دارنده تشک تخت هستید از پالت‌های چوبی برای این منظور استفاده کنید.

تهیه این پالت‌های چوبی هزینه‌ی چندانی نخواهد داشت. از اتصال چند قطعه از پالت‌های چوبی به هم به‌اندازه موردنظر خود برای تشک خود دست‌یابید. لازم به ذکر است که برای تهیه پالت چوبی می‌توانید به فروشگاه‌های مصالح ساختمانی و یا لاستیک می‌توانید مراجعه کنید.

سطل کمپوست پالت چوبی

ایده دیگری که در استفاده از پالت چوبی می‌توانید به کار ببرید ساخت سطل کمپوست است. تقریباً همه پالت‌های چوبی ابعاد مناسبی برای یک سطل کمپوست دارند. پس تنها کاری که باید انجام دهید جایگذاری و فروکردن آن‌ها در یک جای مناسب است.

از دو پالت برای ساخت دیواره‌های سطل کمپوست استفاده کنید. پسماندهای غذایی، برگ‌های درختان باغچه و بسیاری از مواد مناسب برای به دست آوردن کمپوست را داخل سطل کمپوست بریزید و منتظر بمانید. پالت‌های چوبی به دلیل داشتن شیار تهویه مناسب و همین‌طور هوادهی مناسب برای تهیه کمپوست را دارند. تقریباً پالت‌های چوبی با ابعاد کاملاً مناسب برای سطل‌های آشغال ساخته می‌شوند.

استفاده از پالت چوبی برای ساخت شلف گلدان

دو پالت چوبی و یک قوطی رنگ تنها وسایل موردنیاز برای ساخت شلف و گلدان هستند. دست‌به‌کار شوید و یک‌گوشه دنج در خانه با انواع گل و گیاه برای خود بسازید.

تابلوی پالت چوبی

با استفاده از پالت چوبی می‌توانید یک اثر هنری زیبا خلق کنید. قسمتی از پالت چوبی را به‌اندازه دلخواه برش بزنید. سپس تخته‌های جداشده از پالت را کنار هم بگذارید و با استفاده از چسب چوب و یا میخ آن‌ها را به هم بچسبانید. صفحه به دست آمده را سمباده بزنید و بعد طرح موردنظر خود را روی آن بکشید. حال شما یک تابلوی نقاشی زیبا و خلاقانه دارید!

ایجاد یک‌گوشه دنج برای کتاب‌خوانی

کودکتان عاشق این گوشه از اتاقش می‌شود. یک‌گوشه دنج که ساعت‌ها در آن به تماشا و خواندن کتاب‌هایش مشغول شود! با چند قطعه پالت چوبی گوشه اتاق را کاربردی و دل‌انگیز کنید. ازآنجاکه این مورد برای کودک ساخته می‌شود ابتدا سطح پالت را بررسی کنید. سوراخ‌ها را با پرکننده چوب‌ پرکنید. منگنه‌ها را جدا کنید و نقاط تیز و برنده را ایمن کنید.

قفسه چوبی
قفسه چوبی از پالت چوبی

جا لیوانی چوبی

با استفاده از پالت چوبی یک جا لیوانی چوبی و زیبا بسازید. ابتدا پالت را تمیز کنید و اگر خواستار یک سطح صاف و صیقلی هستید آن را سمباده بزنید. پالت را به‌اندازه کوچک‌تر برش بزنید و بعد قلاب‌های فلزی را به آن وصل کنید. جا لیوانی شما آماده است و می‌توانید آن را به دیوار آشپزخانه یا اتاق نشیمن نصب کنید.


قفسه ابزار باغ با پالت چوبی

حتماً تجربه کرده‌اید که ابزارها و وسایل باغبانی و کشاورزی شما به‌صورت نامرتب روی زمین افتاده‌اند. حتی اگر شما آن‌ها را به دیوار تکیه داده باشید. نگران نباشید با یک پالت چوبی می‌توانید با انبار خود سروسامان دهید و از بی‌نظمی جلوگیری کنید.

ازآنجاکه پالت های چوبی همیشه تمیز و بدون لک نیستند می‌توانید از پالت‌های کثیف‌تر به‌عنوان قفسه ابزار کشاورزی استفاده کنید. قسمت پشت پالت را با چهار پیچ به دیوار وصل کنید و تمام! به همین سادگی شما یک قفسه کاربردی ساخته‌اید.

نمای چوبی با پالت چوبی

از پالت چوبی می‌توانید برای نمای اطراف شومینه و یا قسمتی از دیوار اتاق نشیمن استفاده کنید. استفاده از پالت چوبی برای نمای دیوار مانند کاربرد آن در نمای آشپزخانه است. استفاده از چوب برای نمای شومینه و یا دیوار نشیمن یک ایده خوب و زیبا در استفاده از پالت چوبی است که هم ارزان است و هم بدیع.

تاب ایوان پالت چوبی

یک تاب بسازید. بله با استفاده از پالت چوبی یک تاب بسازید و از آن لذت ببرید! برای ساخت این تاب به دو پالت چوبی، زنجیر، تشک، بالشت و چند قوطی رنگ نیاز دارید. این تاب را می‌توانید از سقف ایوان آویزان کنید. تاب این پالت چوبی را از سقف ایوان، جایگاه یا درخت حیاط خانه آویزان کنید.

تقسیم‌کننده اتاق پالت چوبی

آیا به کمی حریم خصوصی احتیاج دارید؟ پس از ساخت این تقسیم کننده اتاق با پالت چوبی، تعجب خواهید کرد که چرا زودتر این کار را نکردید! فقط چهار پالت این تقسیم‌کننده عالی را تشکیل می‌دهند. دست به‌کار شوید و این تقسیم‌کننده را بسازید.

صندلی چوبی دونفره در فضای باز

یکی دیگر از ایده‌های استفاده از پالت چوبی ساخت صندلی برای فضای باز است. همان‌طور که در قسمتی از مقاله اشاره شد ساخت صندلی از پالت چوبی یک ایده ارزان و مقرون‌به‌صرفه است. این نکته را در نظر داشته باشید که برای استفاده از پالت چوبی در این مورد حتماً پالت را قبل از ساخت ضد آب کنید و بعد از آن در ساخت صندلی استفاده کنید.

استفاده از پالت چوبی
صندلی چوبی

کلام آخر

با ارزان‌ترین مواد اولیه نیز می‌توان وسایل ارزشمند ساخت اگر کمی خلاق باشیم و به طبیعت احترام بگذاریم. تمام وسایل و مواردی که در مقاله استفاده از پالت چوبی از آن‌ها صحبت کردیم طبیعی و دوستدار محیط زیست هستند. چراکه ما برای داشتن یک نمای چوبی و یا یک کتابخانه چوبی و یا هر چیز دیگری درختی را قطع نمی‌کنیم!

از اینکه با این مقاله همراه بودید سپاس گزاریم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع‌شده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ واسط کالا سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید. فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالاست.

منبع:
blog.shurgard.co.uk

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.