خانه » سایر » گیاهان مناسب آپارتمان چه نوع گیاهانی می‌باشند؟
گیاهان مناسب آپارتمان چه نوع گیاهانی می‌باشند؟

جدا از اینکه رنگ سبز تأثیر شگفتی در روحیه و آرامش انسان دارد، همیشه وجود گل و گیاهانی در منازل و آپارتمان‌ها باعث جذاب شدن و زیباتر شدن دکوراسیون خانه می‌شود. گیاهان آپارتمانی با توجه به اینکه می‌توانند با نور کم و یا نور غیرمستقیم به رشد و حیات خود ادامه دهند، بعضاً خاصیت تصفیه‌ کنندگی و پاک‌ سازی هوا در برابر میکروب‌های مضر را هم نیز دارند، مانند پتوس و… .
با توجه به گرایش زیاد مردم آپارتمان‌ نشین به گیاهان آپارتمانی، در این مقاله سعی بر آن است تا یکسری گیاهان مناسب آپارتمان را معرفی نماییم.

پتوس – محبوب ترین گیاهان مناسب آپارتمان

گیاهی آپارتمانی مقاوم به نور کم است که خاصیت تصفیه‌ کنندگی را نیز دارد. یکی از ویژگی‌های این گیاه تکثیر راحت آن است. آبیاری، حدود ۷ تا ۸ روز یک‌ بار برای این گیاه کافی است. پتوس را هم در خاک و هم در آب، می‌توان نگهداری کرد. این گیاه یکی از محبوب ترین گیاهان می باشد.

گیاهان مناسب آپارتمان
پتوس

آگلونما – یکی از حساس ترین گیاهان مناسب آپارتمان

این گیاه با آفتاب سازگاری ندارد و با نور لامپ و یا نور غیرمستقیم آفتاب هم می‌تواند به رشد خود ادامه دهد. این گیاه به خشکی هوا حساس می‌باشد، بنابراین در آپارتمان‌هایی که هوای گرم و خشک دارند، مه پاشی روی گیاه باید انجام شود. این گیاه نسبت به دود و گاز ناشی از شوفاژ حساس است بطوریکه دچار آسیب می‌شود و برگ‌های خود را از دست می‌دهد.

گیاهان مناسب آپارتمان
آگلونما

گندمی

سجافی و یا عنکبوتی نام دیگر این گیاه می‌باشد. این گیاه را می‌توان در نور کم تا متوسط نگه‌ داری کرد. این گیاه را می‌توان به‌ راحتی تکثیر کرد. آبیاری این گیاه باید زمانی انجام شود که خاک آن کاملاً خشک‌ شده باشد.

گیاهان مناسب آپارتمان
گندمی

پپرومیا – از گیاهان مناسب آپارتمان با نور کم

گیاهی که خیلی‌ها آن را بنام برگ قاشقی می‌شناسند. این گیاه انواع مختلفی دارد که نوع سبز آن مناسب برای آپارتمان‌های کم‌ نور می‌باشد. توجه داشته باشید که این گیاه رشد سریعی ندارد.

گیاهان مناسب آپارتمان
پپرومیا ابلق

شفلرا

جز گیاهانی است که می‌تواند در سایه و با نور غیرمستقیم رشد کند. خاک این گیاه باید همیشه خیس باشد.

گیاهان مناسب آپارتمان
شفلرا

فیکوس بنجامین – یکی از زیباترین گیاهان مناسب آپارتمان

این گیاه می‌تواند تصویر سبز و شادی بخشی که به آن احتیاج دارید را در فضای کوچک آپارتمان شما ایجاد کند. این درختچه‌ها با نور غیرمستقیم آفتاب رشد می‌کنند. کافی است هر ۴ تا ۷ روز آن ها را آبیاری کنید.

گیاهان مناسب آپارتمان
بنجامین


بامبو

از دیگر گیاهان مناسب آپارتمان ، بامبو می باشد.این گیاه می‌تواند در نور کم و غیرمستقیم خورشید زنده بماند و حس انرژی مثبت را به طراحی داخل آپارتمانتان اضافه کند. بامبو را در آب رشد دهید و هر ۲ تا ۴ هفته یک‌ بار، آب آن را عوض کنید.

بامبو
بامبو

سانسیویریا (گیاه مار یا شمشیری)

این گیاه شاداب و پرطراوت به طرز شگفت‌ انگیزی سرسخت است و تقریباً می‌تواند در هر محیطی زنده بماند. گیاه «سانسیویریا» برگ‌های سرسختی دارد که می‌توانند نور کم را تحمل کنند. توجه داشته باشید که آبیاری آن بیش‌ازحد نباشد و بین هر دو آبیاری، خاک گلدان خشک شود. از ویژگی‌های این گیاه این است که در شب اکسیژن منتشر کرده و دی‌اکسید کربن جذب می‌کند و به این صورت هوا را تصفیه می‌کند و خواب بهتری ایجاد می‌کند. به همین دلیل گزینه‌ی مناسبی برای استفاده در اتاق‌ خواب است. لذا این گیاه یکی از مهمترین گیاهان مناسب آپارتمان می باشد.

سانسوریا
سانسوریا

فیلودندرون

این گیاه جز رایج‌ ترین گیاهان مناسب آپارتمان می باشد، به این دلیل که خودش به شما می‌گوید دقیقاً چه چیزی احتیاج دارد! برای مثال اگر برگ‌های آن زرد شده است، به این معناست که بیش‌ازحد نور خورشید را دریافت کرده و بهتر است آن را در محیطی با نور غیر مستقیم قرار دهید؛ یا اگر برگ های آن کوچک شده، این به این معناست که نیاز به کود بیشتری دارد؛ می‌توانید برای حل این مشکل کود مایع همراه با مکمل‌های غذایی گیاهی در خاکش بریزید. این گیاه به دو شکل وجود دارد. بالارونده و غیر بالارونده.

فیلودندرون
فیلودندرون

برای اطلاعات بیشتر در مورد گیاهان مناسب آپارتمان می توانید به ویکی پدیا مراجعه کنید.شما همچنین می توانید برای خرید و فروش اینترنتی گیاهان خود به وبسایت واسط کالا یا اپلیکیشن واسط کالا مراجعه کنید.


حسن

حسن

چه گیاهانی مناسب سرویس بهداشتی هستند


حسن

مرتضی عسکری

سلام گیاهانی مانند گل ارکیده، آلوئه ورا، گیاهان آپارتمانی آویزی، گیاه عنکبوتی، آگلونما و ...


فاطمه

فاطمه

اسامی گیاهان آپارتمانی چقد سخته اصن حفظ نمیشم خخ


نیلوفر

نیلوفر

من تو آپارتمان زندگی میکنم گل و گیاه هم خیلی دوست دارم ،چه گیاهان آپارتمانی در فضای بسته پیشنهاد میکنید؟


نیلوفر

مرتضی عسکری

سلام گیاهان سایه دوست، گیاهانی هستند که مناسب این فضا می باشند.


محمدعلی

محمدعلی

سلام بسیار عالی گیاهان آپارتمانی سایه دوست چطور گیاهانی هستن؟


محمدعلی

مرتضی عسکری

سلام گیاهانی با کیفیت، شاداب و عاری از هرگونه بیماری وآفت می باشند. مانند آگلونما، شفلرا