راهنمای جامع خرید پالتو زنانه

راهنمای جامع خرید پالتو زنانه

با توجه به سرد شدن هوا وقت آن است که بهترین کت‌های زمستانی را انتخاب و خریداری کنید. شما باید در هنگام خرید پالتو نکاتی مانند جنس، رنگ، سایز و مدل پالتو را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. ما در مقاله راهنمای خرید پالتو زنانه قصد داریم شمارا با نکاتی آشنا کنیم تا بتوانید بهترین پالتو زنانه را خریداری کنید.

فهرست مطالب

مهم‌ترین نکات در هنگام خرید پالتو زنانه

پالتوی مناسب یکی از عناصر اساسی سبک پوشش شما در هوای سرد است. پالتو همچنین می‌تواند یکی از مهم‌ترین تصمیمات خرید شما در این فصل باشد. یک پالتو خوب می‌تواند ظاهر شما را تا حد زیادی زیباتر جلوه دهد و شما را گرم نگه ‌دارد.

درواقع پالتو یکی از مهم‌ترین پوشش‌های پاییزی و زمستانی برای بانوان است. برای انتخاب پالتو باید نکات مهمی را در نظر بگیرید تا بتوانید پالتویی انتخاب کنید که باکیفیت باشد و شمارا از سرمای زمستان و پاییز حفظ کند.

این نکته را هم در نظر بگیرید پالتوی انتخابی شما باید متناسب با فرم اندامتان باشد. ما در این قسمت از راهنمای خرید پالتو زنانه سعی داریم شما را با این نکات آشنا کنیم.

یکی از راهکار‌های شیک‌پوشی، استفاده از ترکیب رنگ مناسب است. به‌این‌منظور مطالعه مقاله زیر را از دست ندهید!

ترکیب رنگ لباس زنانه

جنس پالتو

در انتخاب پالتو شما باید به نوع و کیفیت پارچه دقت کنید. از بهترین نمونه‌های پارچه برای پالتو، پارچه کشمیر است. این پارچه بسیار گرم و سبک است اما قیمت آن می‌تواند برای شما به‌صرفه نباشد!

پالتو پشمی

یکی دیگر از پارچه‌ها برای پالتو، پارچه‌های پشمی تهیه‌شده از پوست حیوانات هستند که مانند یک عایق بدن را گرم می‌کنند. این نمونه از پارچه مقاومت بسیاری در برابر گردوخاک و ساییدگی دارد و رطوبت زیادی را به خود جذب می‌کند. توجه کنید که نگهداری از لباس‌های پشمی نیز اهمیت زیادی دارد.

شستن پالتو پشمی

اگر شما قصد دارید که پالتوی پشمی را بشویید، بهتر است پالتو را به خشک‌شویی بسپارید. اگر در منزل لباس‌های پشمی را شستید، آن‌ها را روی یک سطح صاف پهن کنید تا خشک شوند. هیچ‌وقت برای خشک‌کردن لباس‌های پشمی آن‌ها را آویزان نکنید! زیرا این کار باعث تغییر در ظاهر آن‌ها می‌شود.

پالتو ابریشمی

پالتوهای ابریشمی یکی از دست‌نیافتنی‌ترین پالتوها هستند! این پالتوها معمولاً در فروشگاه‌ها پیدا نمی‌شوند. پالتو ابریشم به‌دلیل جنس پارچه مرغوب آن قیمت بسیار زیادی دارد. این پالتو بسیار رؤیایی و تجملاتی است.

معمولاً در دوخت و مدل آن ظرافت بسیاری به کار می‌رود. جنس ابریشم تاریخ انقضا ندارد و تا سالیان سال ماندگار و قابل‌استفاده است. البته این پالتو جنبه گرمایشی ندارد و فقط به‌واسطه ظاهر بسیار شیکش خریداری می‌شود.

پالتو خز

پالتو پوست حیوانات یا همان خز، یکی از خاص‌ترین و گران‌ترین پالتوها محسوب می‌شود. به دلیل اینکه جنس این پالتو از پوست حیوانات است از قیمت بسیار زیادی برخوردار است.

راهنمای جامع خرید پالتو زنانه
پالتو خز

علاوه بر تهیه پوست حیوانات شکل دادن و دوختن محصولات پوست حیوان هم بسیار دشوار است. ما به شما پیشنهاد نمی‌دهیم که این نوع پالتوها را خریداری کنید زیرا این پالتوها با فاکتورهای محیط زیستی هماهنگ نیستند و شما می‌توانید با خرید این نوع پالتوها در کشتن حیوانات نقش داشته باشید.

قد پالتو

بهتر است قد پالتو شما باید تا حدودی بلند باشد زیرا پالتوهای بلند علاوه بر بدن پاهای شما را نیز گرم می‌کند. این پالتوها همچنین مانع از نفوذ سرما به بدن شما می‌شوند. درصورتی‌که پالتوهای کوتاه فقط قسمت بالایی بدن را گرم می‌کنند.

سایز پالتو

نکته دیگری که ما در راهنمای خرید پالتو زنانه به آن اشاره می‌کنیم، سایز پالتو است. پالتو شما باید دقیقاً سایزتان باشد.

پالتو نباید برای شما تنگ باشد زیرا شما زیر پالتو لباس می‌پوشید و هنگامی‌که پالتو برای شما تنگ باشد، این کار برای شما سخت می‌شود. بهتر است در هنگام پرو پالتو، مانتوی خود را در نیاورید و روی آن پالتو را بپوشید.

قد آستین پالتو شما باید تا روی مچ دستتان باشد تا آستین لباسی که زیر پالتو می‌پوشید از زیر پالتو دیده نشود.

هنگام پرو پالتو دست‌هایتان را به همه طرف تکان دهید و دست‌هایتان را چندین بار به جلو و عقب بکشید تا مطمئن شوید که احساس کشیدگی نمی‌کنید.

اگر هیچ جایی از پالتو کشیده نمی‌شود و به شما فشاری وارد نمی‌کند و کاملاً برای شما راحت است می‌توانید این پالتو را خریداری کنید. نکته دیگر در راهنمای خرید پالتو زنانه این است که باید در هنگام پرو پالتو بنشینید و بلند شوید تا متوجه شوید که هیچ کشیدگی در هیچ قسمی از پالتو حس نمی‌کنید. توجه داشته باشید که هنگام نشستن و برخاستن، قسمت پایین پالتو نباید بالا رود.

بهترین پالتوهای زنانه برای کمد لباس خانم‌ها

به‌طورکلی پالتوهای مناسب برای هر فرد متفاوت است؛ زیرا همه ما شخصیت، سبک زندگی و سلیقه مختلفی داریم.

شما باید مشخص کنید که می‌خواهید چند پالتو متنوع داشته باشید یا یک پالتو کاربردی که به‌آسانی با هر لباسی ست می‌شود. اگرچه در حالت ایده‌آل، شما چندین پالتو در کمد لباس خودخواهید داشت، زیرا یافتن پالتو مناسب با همه شرایط دشوار است.

راهنمای جامع خرید پالتو زنانه
بهترین پالتو های زنانه

ما در مقاله راهنمای خرید پالتو زنانه، برای کمد لباس زنانه چند پالتو به شما پیشنهاد می‌دهیم.

یک پالتو معمولی برای استفاده در طول روز

این می‌تواند پالتوای باشد که به‌طور منظم پوشیده می‌شود. وقتی به خرید بهترین پالتوهای زمستانی فکر می‌کنید، این پالتو باید اولویت شما باشد.

قد مناسب این پالتو در حدود زانو یا اواسط ران است. بسته به شخصیت و سبک پوشش، شما می‌توانید یک پالتو معمولی یا مجلسی انتخاب کنید.

یک کت فوق‌العاده شیک و همه‌کاره

وقتی به بهترین مانتوهای زمستانی برای خانم‌ها فکر می‌کنید، کتی را انتخاب کنید که بیشتر از پالتوهای مجلسی پوشیده می‌شود. می‌توانید به‌عنوان‌مثال به یک کت خز مصنوعی کوتاه که می‌توانید با شلوار جین بپوشید فکر کنید.

پالتوهای راحتی: بهترین پالتوهای زمستانی برای خانم‌ها!

به دنبال یک پالتو باشید که برای شما راحت باشد. این پالتو باید برای گردش‌های آخر هفته بسیار مناسب باشد. به‌طورمعمول این نمونه از پالتوها، پالتوهایی کوتاه هستند.

پالتوهایی با رنگ‌های گرم

این پالتوها می‌توانند انعطاف‌پذیری بیشتری به کمد لباس شما بدهند و دست شما را در ست کردن لباس‌ها باز بگذارند.

شما می‌توانید این پالتوها را هم با شلوار جین و شلوار پارچه‌ای بپوشید. این پالتوها بسیار کاربردی هستند و شما می‌توانید در هنگام بیرون رفتن برای پیاده‌روی یا انجام کارهای‌تان آن‌ها را بپوشید.

بارانی

اگر شما درجایی زندگی می‌کنید که بیشتر هوایی بارانی دارد بهتر است کت‌های بارانی را به‌جای پالتو انتخاب کنید. بارانی از نفوذ آب به لباس‌های شما جلوگیری می‌کنند. همچنین بارانی در هنگام خیس شدن سنگین نمی‌شود و شما با پوشیدن آن احساس راحتی خواهید داشت.

رنگ پالتو

نکته دیگر در راهنمای خرید پالتو زنانه باید آن را در نظر بگیرید رنگ پالتو است. بهتر است که پالتوهایی با رنگ تیره را انتخاب کنید، زیرا رنگ‌های تیره گرما را جذب می‌کنند. رنگ‌هایی مثل قهوه‌ای، سورمه‌ای، مشکی، بنفش، سبز و خاکستری بهترین رنگ‌ها برای پالتو هستند.

بنفش تیره

این رنگ از قوی‌ترین رنگ‌هاست. انتخاب پالتو به رنگ بنفش نشان‌دهنده، اعتمادبه‌نفس بالا و داشتن قدرت تصمیم‌گیری است.

سبز

انتخاب پالتو به رنگ سبز نشان می‌دهد که شما فردی قوی و بااراده هستید و در تصمیم‌گیری‌ها محکم هستید. همچنین این رنگ می‌تواند نشان‌دهنده غرور باشد.

خاکستری

انتخاب این رنگ برای پالتو نشان می‌دهد که شما شخصیتی آرام و خنثی دارید و همچنین نشان می‌دهد که شما اعتمادبه‌نفس بالایی دارید.

رنگ خاکستری
رنگ خاکستری پالتو

قهوه‌ای

پالتو به رنگ قهوه‌ای نشان می‌دهد که شما اعتمادبه‌نفس بالایی دارید.

انتخاب پالتو بر اساس فرم بدن

یکی دیگر از نکاتی که ما در مقاله راهنمای خرید پالتو زنانه به آن می‌پردازیم فرم بدن شما است. هر فرد در انتخاب لباس باید فرم بدن خود را در نظر بگیرد و بر اساس آن پالتو خود را انتخاب کند.

فرم بدن گلابی

بهترین نوع پالتو برای افرادی که دارای فرم بدن گلابی‌شکل دارند، پالتوهایی هستند که سرشانه آن‌ها بزرگ است؛ زیرا این پالتوها می‌توانند کوچکی بالاتنه این افراد را بپوشاند.

فرم بدن سیبی‌شکل

افراد دارای فرم بدن سیبی‌شکل باید پالتویی را انتخاب کنند که چاقی موضعی پهلوها و دور کمر آن‌ها را بپوشانند. این افراد بهتر است که از پالتوهای تک دکمه که برش زیبایی دارند استفاده کنند. قد پالتو نباید بلند باشد زیرا این افراد را چاق‌تر نشان می‌دهد.

فرم بدن ساعت شنی

افرادی که دارای فرم بدن ساعت شنی هستند، کمر باریکی دارند و بالاتنه و پایین‌تنه‌شان به یک اندازه پهن است. بهتر است این افراد از کت‌هایی که در ناحیه کمر برش می‌خورند و تنگ می‌شوند استفاده کنند. کت‌هایی که دور یقه‌شان خز وجود دارد برای این افراد مناسب نیستند، زیرا تناسب بالاتنه و پایین‌تنه را برهم می‌زنند.

کیفیت پالتو

یک پالتو خوب می‌تواند چندین سال برای شما دوام بیاورد، بنابراین اغلب ارزش آن را دارد که یک لباس باکیفیت عالی خریداری کنید. ممکن است شما در هنگام خرید پالتوهایی که کمتر می‌پوشید، پالتویی را انتخاب کنید که کیفیت پایین‌تری داشته باشند.

مد روز یا کاربرد؟

نکته دیگری که در راهنمای خرید پالتو زنانه باید به آن توجه داشته باشید این است که تصمیم بگیرید می‌خواهید پالتویی مد روز یا کاربردی را خریداری کنید؟ هرچقدر که بودجه شما کمتر باشد، عاقلانه است که پالتویی ساده ‌تر را انتخاب کنید تا بتوانید آن را با هر لباسی ست کنید.

بااین‌حال، اگر برای شما مسئله هزینه مطرح نیست می‌توانید بین یک پالتو گران‌قیمت و مد روز و یک پالتو ساده و کلاسیک، مد روز را انتخاب کنید.

راهنمای جامع خرید پالتو زنانه
خرید یک پالتوی مناسب

عملکرد اصلی پالتو چیست؟

واضح است که اگر شما بخواهید بهترین پالتوهای زمستانی زنانه و مناسب را داشته باشید، باید عملکرد پالتو را هم در نظر بگیرید. درواقع پالتوهایی که به شما احساس راحتی می‌بخشند، وظیفه خود را به‌خوبی انجام می‌دهند. این پالتوها می‌توانند یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید پالتو باشند.

تعداد لایه‌های پالتو

تعداد لایه‌های پالتو یکی دیگر از نکاتی است که ما در مقاله راهنمای خرید پالتو زنانه به آن اشاره داریم.

شما می‌توانید یک پالتو دولایه یا یک‌لایه را انتخاب کنید. اگر برای شما گرمای پالتو بسیار مهم است بهتر است یک پالتو دولایه خریداری کنید که در مقابل برف و سرما مقاوم باشد.

اگر انتخاب شما یک پالتوی تک لایه است به این نکته توجه داشته باشید که هنگام خرید پالتو آن را یک سایز بزرگ‌تر خریداری کنید تا شما بتوانید زیر پالتو لباس گرم بپوشید، زیرا این پالتوها گرمای چندانی ندارند.

به چه شکلی از پالتوهای زمستانی استفاده کنیم؟

هنگام انتخاب کت خوب است که نوع فرم بدن خود را در نظر بگیرید. تعیین کنید که قسمت عمده پالتو کجاست و چگونه بر شکل ظاهری شما تأثیر می‌گذارد.

حتی بهترین پالتوهای زمستانی زنانه هم در تن افراد مختلف متفاوت خواهد بود. در قسمت پایین اشکال اصلی پالتوهای زنانه برای انتخاب را بررسی می‌کنیم.

پالتو تقریباً صاف

این نوع کت‌ها بدن شمارا لاغر و کشیده نشان می‌دهند و در قسمت کمر هیچ فرورفتگی ندارند. این سبک پالتو برای افرادی که قدکوتاه دارند می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

پالتوهای الهام گرفته‌شده از لباس مردانه

یک کت الهام گرفته از لباس مردانه در بسیاری از موارد می‌تواند بسیار شیک به نظر برسد. شما می‌توانید از لباس زنانه‌تری استفاده کنید تا کنتراست ایجاد شود یا می‌توانید روی شلوار جین یا پارچه‌ای و ژاکت با چکمه از آن استفاده کنید.

پالتوهای دارای کمربند

خانم‌های دارای فرم بدن سیب شکل ممکن است بخواهند کت باریک و دلخواهشان را بدون کمربند استفاده کنند که جلوه زیبایی ایجاد کنند. می‌توانید کمربند خود را به صورتی کاملاً شیک و آویزان رها کنید یا آن را درست در وسط کمرتان ببندید. ترکیب کت و کمربند یک ترکیب کلاسیک است.

راهنمای جامع خرید پالتو زنانه
پالتو های دارای کمربند

پالتوهای بلند زنانه

اگر قدبلندی دارید، می‌توانید کت‌های بلندتری را نیز انتخاب کنید. این پالتوها در حال حاضر بسیار مد هستند و می‌توانند نمای زیبایی به‌ظاهر شما بدهند.

خانم‌های کوتاه‌قد باید مراقب این مدل پالتو باشند چون می‌تواند استایل آن‌ها را تحت تأثیر قرار دهد، آن‌ها اغلب با کت کوتاه ظاهر بهتری دارند.

پالتوهای کوتاه

پالتوهای کوتاه بسیار کاربردی هستند. شما باید چیزی را انتخاب کنید که متناسب باشد و یقه آن کمی لبه داشته باشد.

ژاکت چرمی زنانه

یک کت چرمی می‌تواند عضو مهمی برای کمد لباس شما باشد. یک مزیت بزرگ این است که شما می‌توانید کت چرمی سبک را در داخل خانه و همچنین در روزهای پاییز یا زمستان بپوشید.

مطالعه مقاله نگهداری از کاپشن چرم را از دست ندهید!

مانتوهای زمستانی کلاه‌دار خانم‌ها

ممکن است بخواهید پالتو کلاه‌دار داشته باشید تا در برابر سرما محافظت بیشتری داشته باشید؛ اما یافتن کت‌های کلاه‌دار شیک و زیبا می‌تواند سخت باشد.

مانتو زمستانی زنانه با کلاه خزدار

اگر در آب و هوایی که سرد است زندگی می‌کنید، کت با کلاه خز می‌تواند یک گزینه عالی باشد. می‌توانید آن را با شلوار جین و جفت چکمه زمستانی بپوشید.

قیمت پالتو

نکته دیگری که در راهنمای خرید پالتو زنانه ذکرشده است، قیمت پالتو است. قیمت‌ پالتوها از ارقام منصفانه آغاز و تا هزینه‌های هنگفت ادامه پیدا می‌کند. درواقع شما باید در هنگام خرید پالتو در ابتدا بودجه خود را در نظر بگیرید.

مدل دلخواه پالتو

پالتوها مدل‌های مختلفی از قبیل؛ کوتاه، بلند، تک دکمه، جلوباز، راسته، پین دار داند. شما باید ببینید که کدام‌یک از این مدل‌ها مناسب اندامتان است و کدام‌یک را بیشتر می‌پسندید.

توجه کنید که نباید خیلی خودتان را درگیر مد روز کنید، این مدها خیلی سریع از بازار خارج می‌شوند. سعی کنید مدل ساده و کلاسیک را انتخاب کنید تا بتوانید تا چندین سال از آن استفاده کنید.

شرایط شستشو پالتو

یکی دیگر از نکاتی که در مقاله راهنمای خرید پالتو زنانه به آن اشاره داریم شستشو پالتو است. هر لباس و پالتویی شرایط شستشو و اتوکشی متفاوتی دارد. بعضی از آن‌ها را نباید با آب شست و فقط باید خشک‌شویی کرد. بعضی‌ها را نباید اتو کشید یا هنگام شستشوی آن‌ها از سفیدکننده استفاده کرد. همه این نکات و شروط را روی برچسب لباس می‌نویسند پس بهتراست حتماً آن را مطالعه کنید.

شرایط شستشو
شرایط شستشوی پالتو

نگهداری از پالتو

بسته به جنس پالتو شرایط نگهداری آن‌هم متفاوت خواهد بود. بهتر است هنگام خرید از فروشنده بپرسید که پالتو را در کجا نگهداری کنید، برای زمستان بعدی چگونه پالتو را بسته‌بندی کنید و چه موادی بزنید که پالتو از حملات حشرات در امان بماند.

نکات بسیار مهم در هنگام خرید پالتو

ما در این قسمت از مقاله راهنمای خرید پالتوی زنانه یک جمع بندی کلی از نکاتی که شما باید در هنگام خرید پالتو آن‌ها را رعایت کنید آماده کرده‌ایم امیدواریم که این نکات برای شما کارآمد باشند.

  • هنگام انتخاب پالتو فقط به مدل و رنگ آن توجه نکنید.
  • در هنگام خرید پالتو به موقعیت‌هایی که می‌خواهید از آن استفاده کنید، فکر کنید تا یک انتخاب مناسب داشته باشید.
  • تگ‌های پارچه‌ای داخل پالتو را بخوانید تا اجزای تشکیل‌دهنده آن را بدانید.
  • بهتر است پالتویی را انتخاب کنید که جیب داشته باشد زیرا جیب‌ها باعث گرم نگه‌داشتن دستان شما می‌شوند.
  • هنگام خرید برچسب لباس را مطالعه کنید زیرا هر لباس روش‌های خاصی برای شستشو و اتوکشی دارد.

کلام آخر

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع‌شده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ واسط کالا سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید.
فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالاست. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.
منابع:

40plusstyle.com

nbcnews.com

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.