راهنمای جامع خرید ریش تراش

آیا شما در حال خرید اولین ریش تراش برقی برای خودتان هستید یا یک مدل قدیمی دارید و می‌خواهید آن را ارتقا دهید؟ جستجو در میان مدل‌های موجود و تنوع میان ریش تراش ها می‌تواند ذهن شما را درگیر کند اما وحشت نکنید و نگران نباشید! ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا تصمیم بگیرید کدام برای شما مناسب است. ریش تراش روتاری یا فویل؟ مرطوب یا خشک؟ به خواندن راهنمای خرید ریش تراش ادامه دهید تا بهترین گزینه را برای خود پیدا کنید.

چند برند بزرگ و معتبر

نام تجاری چندین برند بزرگ در بازار ریش تراش برقی وجود دارد. فیلیپس، براون، پاناسونیک و رمینگتون از معروف‌ترین آن‌ها هستند. ما در راهنمای خرید ریش تراش همیشه انتخاب یک مارک معتبر را به شما توصیه می‌کنیم.

مردان به طور کلی یک مارک را نسبت به برند دیگر ترجیح می‌دهند و این عمدتاً به ترجیح شخصی بر می‌گردد. اما به عنوان یک قاعده کلی، وقتی صحبت از ریش تراش می‌شود، بهتر است بدانید که فیلیپس رهبر بازار است در حالی که براون بازیگر اصلی ریش ‌تراش‌های فویل است.

ریش تراش چیست؟

ریش ‌تراش‌های برقی مدرن می‌توانند تراشیدن مو را برای شما در خانه آسان کنند. کار با آن‌ها بسیار راحت‌تر از تیغ و ژیلت است. این دستگاه از تیغه‌های چرخان یا تیغه‌هایی که به عقب و جلو نوسان می‌کنند ساخته شده است که موهای درشت و ضخیم صورت را از پوست بر می‌دارد. محافظین برای حفظ پوست شما در برابر تیغه‌های چرخان، تیغه‌ها را محاصره می‌کنند.

اکثر محافظ‌ها همچنین دارای شکاف‌ها یا سوراخ‌هایی هستند که موها را می‌گیرند و آن‌ها را به سمت بالا بلند می‌کنند، بنابراین تیغه‌ها بهتر می‌توانند آن‌ها بردارند. سرهای ریش تراش به طور منفرد از یکدیگر خم می‌شوند و به شما اجازه می‌دهند تیغ با خطوط صورت شما مطابقت داشته باشد. این امر به شما کمک می‌کند تا اصلاح راحت‌تری داشته باشید.

یکی از بهترین ویژگی‌های ریش تراش های برقی مدرن، توانایی استفاده از آن‌ها در محیط‌های مرطوب یا خشک و همچنین با ژل یا کف اصلاح است. اصلی‌ترین انتخاب بین ماشین اصلاح چرخشی و فویل است. ما در ادامه تفاوت آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

راهنمای جامع خرید ریش تراش
ریش تراش

ریش تراش فویل

در این قسمت از راهنمای خرید، ریش تراش فویل را بررسی می‌کنیم. ریش تراش فویل از یک ورق فلزی نازک و منحنی ساخته شده است که تیغه برش را می‌پوشاند. هنگام حرکت به جلو و عقب، فویل روی خطوط صورت شما سر می‌خورد. اگر ریش کوتاه و ظریفی دارید و می‌خواهید هر روز یک اصلاح داشته باشید ریش ‌تراش‌های فویلی بسیار عالی هستند.

آن‌ها همچنین توسط مردانی که پوست ظریف و حساسی دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند زیرا تمایل آن‌ها به خشکی پوست کمتر است. اگر از پوست حساس رنج می‌برید به تکنیک خود بسیار توجه کنید. همچنین بهتر است برای مراقبت از پوست خود و جلوگیری از تحریک پوست از یک محصول مخصوص اصلاح با کیفیت استفاده کنید.

ریش تراش چرخشی

یک ماشین ریش تراش چرخشی دارای سه یا چهار سر گرد است که به راحتی با یک حرکت دورانی در اطراف موی صورت شما حرکت می‌کنند. تیغه‌ها هنگام حرکت روی صورت، می‌چرخند و موها را کوتاه می‌کنند.

ریش ‌تراش‌های چرخشی معمولاً مناسب آقایانی هستند که ریش‌های بلندی دارند و نمی‌خواهند هر روز اصلاح کنند. همچنین این نوع ریش تراش برای مردانی با تراکم ریش متوسط و پوست سفت‌ مؤثرتر است.

اگر از شوره سر خود رنج می‌برید، خواندن مطلب رفع شوره سر را از دست ندهید.

ریش تراش باتری‌خور یا شارژی؟

ریش ‌تراش‌های برقی می‌توانند از طریق شبکه اصلی، باتری کار کنند یا قابل شارژ باشند. گزینه‌ای که انتخاب می‌کنید احتمالاً به سبک زندگی شما بستگی دارد. ریش ‌تراش‌های شارژی برای استفاده در حین حرکت ایده‌آل هستند. این دستگاه‌ها انعطاف پذیری و اصلاح راحت را در هر مکان و هر زمان برای شما فراهم می‌کنند.

با این وجود دوام باتری ممکن است مانعی برای شما ایجاد کند. تعدادی ریش تراش مخصوص سفر با باتری در بازار وجود دارد. این‌ ریش تراش ها عالی هستند اما برای اصلاح منظم‌تر مقرون به‌صرفه نیستند زیرا هزینه‌های باتری زیاد می‌شود.

راهنمای جامع خرید ریش تراش
ریش تراش های شارژی

نکته مهم!

یک شارژ کامل باتری باید حداقل هفت اصلاح انجام دهد و ممکن است بین 1 تا 12 ساعت طول بکشد. بعضی از مدل‌ها قابلیت شارژ اضطراری پنج دقیقه‌ای را دارند که فقط برای یک اصلاح مناسب است. ریش ‌تراش‌هایی که از باتری‌های داخلی استفاده می‌کنند کمی سبک‌تر و راحت‌تر هستند، زیرا شما فقط باید کابل برق را به مدت 8 تا 10 ساعت وصل کنید.

سیستم خاموش شدن خودکار

نشانگر شارژ یا چراغ شارژ در بعضی از مدل‌ها هنگام کمبود باتری به شما هشدار می‌دهد. در بعضی از مدل‌ها، باید به محض شارژ کامل ریش تراش، دوشاخه را بیرون بکشید. توجه کنید که شارژ بیش از حد باعث کاهش عمر باتری شود.

خواندن مطلب زیر را از دست ندهید.
راهنمای خرید لیزر خانگی

اتصال به سیم برق

بعضی از مدل‌ها به شما امکان می‌دهند که با وصل کردن سیم برق در زمان استفاده از دستگاه، خود را اصلاح کنید. این یک ویژگی مفید برای زمانی است که از شارژ مجدد باتری دستگاه خود غافل شده‌اید!

ریش تراش خشک یا مرطوب؟

مرطوب در مقابل خشک! تصمیم کلیدی دیگری که شما باید بگیرید انتخاب اصلاح خیس در مقابل اصلاح خشک است. در این قسمت از راهنمای خرید ریش تراش این تفاوت را بررسی می‌کنیم.

اصلاح خشک فوق العاده سریع و تمیز است، بنابراین اصلاح در این حالت بسیار آسان است. بسیاری از مردان، سرعت و راحتی ماشین اصلاح خشک برقی را ترجیح می‌دهند. علاوه بر این، برخی از ریش ‌تراش‌های برقی را می‌توان به صورت مرطوب نیز استفاده کرد. البته با ژل یا کف اصلاح می‌توانید نتیجه مطلوبی به دست آورید.

حتی می‌توان برخی از آن‌ها را در زیر دوش استفاده کرد، هرچند توصیه نمی‌کنیم آن‌ها را به طور کامل غرق در آب کنید! پاناسونیک به طور خاص در این زمینه فناوری خارق‌العاده‌ای را به کاربرانش ارائه می‌دهد. همیشه قبل از مرطوب کردن ماشین اصلاح خود دستورالعمل‌ها را بخوانید، زیرا همه برای استفاده در این روش مناسب نیستند.

انتخاب بین مدل‌های بی‌سیم و با سیم

درست مانند ریش ‌تراش‌های مرطوب و خشک، اکثر ریش ‌تراش‌های امروزی بی‌سیم هستند. مدل‌های سیم‌دار سنتی‌تر هستند و می‌توانند آزاردهنده باشند! تصور کنید هنگامی که مشغول تراشیدن یا کف گرفتن روی صورت خود هستید، یک سیم برق در همه جا تاب می‌خورد!

تا زمانی که اختلاف زیادی در قیمت وجود نداشته باشد، همیشه بهتر است مدل بی‌سیم را انتخاب کنید.

تمیز کردن ریش تراش

تمیز کردن یکی از اقدامات حیاتی برای مراقبت و نگهداری از ماشین اصلاح برقی است. شما باید پس از هر بار استفاده، ماشین اصلاح خود را تمیز کنید. اگر مرتباً این کار را انجام دهید دستگاه شما دیرتر آسیب می‌بیند! اما بعضی از مردان وقت و تمایل به این کار را ندارند.

مدل‌های پیشرفته‌تری که برای ریش تراش ساخته شده است، جوری طراحی شده‌اند تا بتوانند خودشان را تمیز کنند. بیشتر ریش‌ تراش‌ها با یک برس تمیز کننده کوچک ارائه می‌شوند. برخی از مدل‌ها را می‌توان شستشو داد. درمقابل برخی دارای سیستم خود تمیز کنندگی هستند که مایع ضدعفونی ‌کننده را پمپ می‌کنند.

تمیز کردن
تمیز کردن ریش تراش

به همین راحتی کافی است ریش تراش خود را به قسمت پایه بزنید و بگذارید تا جادو شود! این یک روش بدون دردسر برای تمیز کردن ماشین ریش تراش برقی شما است. کاری که باید انجام دهید این است که مایع تمیز کردن را شارژ کنید یا هر از چند گاهی کارتریج‌های تمیز کننده را تعویض کنید.

نگهداری و تعویض‌ تیغه‌ها

بسیاری از ریش تراش های برقی موجود در بازار عمر طولانی دارند البته به غیر از مواردی که مربوط به تیغه‌ها می‌شود! تیغه‌های چرخان نیز در بیشتر موارد قابل تعویض هستند.

ایده خوبی است که در دسترس بودن لوازم جانبی ریش تراش موردنظر خود را در محل زندگیتان بررسی کنید. بیشتر مارک‌های معروف ادعا می‌کنند که تیغه‌های آن‌ها می‌توانند یک یا دو سال دوام داشته باشند. برخی از مصرف کنندگان نیز ادعا می‌کنند که استفاده از ریش تراش برقی در طولانی مدت در مقایسه با تیغه‌های اصلاح دستی بسیار مقرون به‌ صرفه هستند.

وزن و طراحی

وزن و طراحی نیز از فاکتورهای مهم در انتخاب یک ریش تراش مناسب هستند. بسته به نوع مدلی که انتخاب می‌کنید، ریش تراش ها ممکن است دارای باتری‌های بزرگ باشند یا از باتری‌های سنگین‌تر AA استفاده کنند.

قبل از انتخاب مدل، وزن محصول را بررسی کنید. علاوه بر وزن، اندازه و قابلیت خوش دستی محصول از دیگر عوامل مهمی است که باید در نظر گرفته شود.

اگر بخواهید خیلی دقیق باشید دسترسی به دکمه‌ها، جمع و جور بودن دستگاه نیز از سایر موارد مهم هستند. برخی از مدل‌های دیگر ممکن است دارای یک حالت تقویت عملکرد باشند که باعث سرعت بیشتر پره‌ها می‌شود، در حالی که برخی از مدل‌ها دارای شاخص‌های واضحی از وضعیت باتری هستند.

درنظر گرفتن بودجه

قیمت ریش ‌تراش‌های برقی بسیار متفاوت است. یک ریش تراش برقی با کیفیت، ارزش آن را دارد که به اندازه توانایی خود برای او هزینه کنید، زیرا یک دستگاه با کیفیت که بتوانید سال‌ها از آن استفاده کنید بسیار باارزش است. با این اوصاف، همه مارک‌های معروف گزینه‌های بسیار خوبی در تمام قیمت‌ها به شما ارائه می‌دهند.

معرفی چند مدل از بهترین‌ ریش تراش‌ها

در این قسمت از راهنمای خرید ریش تراش به معرفی بهترین مدل‌ها می‌پردازیم.ادامه مقاله را از دست ندهید!

براون سری 7

یکی از نکات بسیار خوب این دستگاه ضد آب بودن آن است. ریش تراش براون به طور خودکار با تراکم‌های مختلف ریش تنظیم می‌شود، در آن کانتورها به خوبی روبرو می‌شوند. این مدل همچنین دارای ابزار صاف کننده دقیق و تمیز کننده خودکاری است.

رمینگتون F5-5800

ویژگی خوب این دستگاه اندازه مناسب آن است. قیمت کم این ریش تراش فویل، اندازه کوچک و دسته راحت، این ماشین ریش تراش را به یک گزینه عالی برای انتخاب تبدیل کرده‌اند. تیغه‌های تراشنده به عقب و جلو کج می‌شوند تا با صورت شما مطابقت داشته باشند.

راهنمای جامع خرید ریش تراش
رمینگتون F5-5800

با این‌حال این ریش تراش طول عمر سایر ریش تراش‌ها را ندارد و با کف یا ژل کار نمی‌کند. همچنین تیغه‌‌های این مدل در مقایسه با سایر ریش تراش‌ها حرکت محدودی دارند.

براون سری 9

این ریش تراش بهترین تیغ برقی پیشرفته را دارد. براون 9 سر چرخشی انعطاف پذیر 10 جهته و پنج ناحیه برش مختلف برای تراشیدن موهای شما دارد. قطعات پوشیده شده از تیتانیوم این ریش تراش را، بهداشتی و ضد زنگ می‌کنند. سر بزرگ اصلاح این ریش تراش برای اصلاح سریع انواع موها مناسب است.

پرسش و پاسخ

خصوصیات یک ریش تراش خوب چیست؟

پاسخ : یک ریش تراش خوب باید به راحتی روی پوست بلغزد ، اما ریش تراش‌ها بد و ناکارآمد تمایل به کشیدن پوست دارند؛ که باعث تحریک می‌شوند.

عوارض ریش تراش نا مناسب بر روی پوست چیست؟

پاسخ : اگر پوست شما در برابر ریش تراش احساس ناراحتی می‌کند ، خطر ابتلا به لک ، بریدگی و جوش را به همراه دارید. پس در انتخاب خود دقت نمایید.

کلام آخر

ریش تراش های برقی متفاوت‌اند. بهترین روش برای داشتن یک اصلاح آسان و مناسب روزانه، انتخاب یک ریش تراش با کیفیت و استفاده و مراقبت درست از آن است. عادت کردن پوست شما به روال جدید اصلاح ممکن است کمی زمان‌بر باشد! بنابراین بهتر است صبور باشید.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع‌شده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ واسط کالا سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید. فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالاست. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید!

منبع:
shavers.co.uk

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر