بهترین مارک مداد رنگی

بهترین مارک مداد رنگی

پس می‌خواهید یک مداد رنگی انتخاب کنید؟ خب، مقاله بهترین مارک مداد رنگی، راهنمای بسیار خوبی برای شروع یک انتخاب مناسب است. مداد رنگی یک وسیله هنری فوق‌العاده برای ماجراجویی است. شما حتماً در دوران بچگی با آن بسیار کارکرده‌اید. اما الآن زمان آن است که واقعاً درباره‌ی مداد رنگی‌ بیاموزید که چه وسیله شگفت‌انگیزی است. در اینجا یک فهرست برای هدایت شما درست کرده‌ایم. در ابتدا شما را با انواع مداد رنگی‌ها آشنا می‌کنیم و در ادامه به برندهای معروف و مطرح می‌پردازیم.

نگاهی به تاریخچه‌ای از مداد رنگی

قبل از اینکه مداد رنگی به‌عنوان یک ابزار هنری شناخته شود، از آن‌ها برای بررسی و نشانه‌گذاری استفاده می‌کردند. البته به‌طور دقیق مشخص نیست که چه زمانی مداد رنگی ساخته‌شده است؛ اما این را می‌دانیم که در اوایل قرن 20 مداد رنگی‌ها درجه‌یک ساخته‌شده‌اند. در این زمان بود که این ابزار کاملاً جنبه هنری به خود گرفت.

معرفی مداد رنگی

مداد رنگی دارای مغز باریک و رنگی است که کاملاً داخل یک قالب چوبی استوانه‌ای باریک قرارگرفته است. البته مداد رنگی‌هایی هم هستند که قالب آن‌ها چوبی نباشد.

مداد رنگی ازنظر ظاهری کاملاً شبیه به مداد گرافیت (معمولی) است با این تفاوت که وجود رنگ‌ها باعث ایجاد تصویرهای هنری رنگی می‌شود.

بااینکه مارک‌های مختلفی را در مقاله بهترین مارک مداد رنگی معرفی می‌کنیم، اما همه مداد رنگی‌ها ازنظر اندازه یکسان نیستند. حتی در برندها و مارک‌های مختلف ویژگی‌های متفاوتی وجود دارد که باید آن‌ها را در نظر بگیریم.

انواع مختلف مداد رنگی

مدادهای رنگی ازنظر جنس چسب در مغز تفاوت دارند. چسب رنگ‌دانه‌ها را در کنار هم قرار می‌دهد و سختی و نرمی سرب را تعیین می‌کند. در مداد رنگی‌هایی که کیفیت بالاتر دارند تعداد رنگ‌دانه‌ها نسبت به چسب مورداستفاده بیشتر است. ماده چسبنده در مغز می‌تواند از مواد متفاوتی مثل موم، صمغ عربی و روغن در کنار رنگ‌دانه‌ها استفاده شود.

مداد رنگی‌هایی که بر اساس صمغ عربی ساخته می‌شوند, با آب حل می‌شوند و به‌عنوان آبرنگ شناخته می‌شوند. مواردی که باید زمان خرید مداد رنگی در نظر گرفت شامل نرمی و سختی یا مقدار سختی سرب موجود در مداد، ظرفیت مخلوط شدن، ظرفیت پاک شدن، مقاومت و استحکام مغز مداد و دسترسی به رنگ‌ها و قیمت می‌شود.

بهترین مارک مداد رنگی
انواع مداد رنگی

مداد رنگی‌هایی با پایه مغز موم

مداد رنگی‌ها بر پایه موم از یک چسب مومی برای نگه‌داشتن رنگ‌دانه‌ها داخل مغز مداد رنگی استفاده می‌کنند؛ که آن‌ها را با نام تجاری RoseArt یا crayola می‌شناسند. مداد رنگی‌هایی که در دوران دبستان استفاده می‌کردیم بر پایه موم بودند.

ما به شما در مقاله بهترین مارک مداد رنگی می‌گوییم که این مداد رنگی‌ها نه‌تنها برای عوام بسیار متداول است، به‌علاوه مداد‌های رنگی بر پایه موم برای نقاشان حرفه‌ای نیز بسیار محبوبیت دارد. بااین‌وجود امکان دارد که شما با مداد رنگی بر پایه موم سرب سخت آشنایی بیشتری داشته باشید. نقاشان و هنرمندان حرفه‌ای به‌طورمعمول از مداد رنگی‌هایی که کیفیت بالا و سرب نرم‌تری (رنگ‌دانه زیادتر نسبت به چسب) دارند استفاده می‌کنند.

ویژگی‌های مداد رنگی بر پایه موم

مخلوط کردن مداد رنگی‌ها بر پایه موم بسیار راحت‌تر از مداد رنگی بر پایه روغن است. همچنین ایجاد لایه‌بندی آن‌ها آسان‌تر است زیرا در هنگام شروع رنگ بسیار کمتری دارند. مداد رنگی‌ها بر پایه موم همچنین به‌خوبی با حلال‌های بی‌رنگ و دیگر مواد ترکیب می‌شوند. حتی مداد رنگی‌ها با مغز سرب نرم‌تر، بهتر نیز ترکیب می‌شوند.

ازآنجایی‌که این مدادها مغزهای نرم‌تری نسبت به مغزهای بر پایه روغن دارند، متأسفانه سستی بیشتری دارند و درنتیجه بیشتر هم در معرض شکستن هستند. ازآنجایی‌که استفاده از رنگ‌دانه در آن‌ها کمتر است، هنگام استفاده از مداد رنگی بر پایه موم، رنگ‌دانه‌ها از روی کاغذ جدا می‌شوند.

همچنین این دسته از مداد رنگی‌ها بیشتر از مداد رنگی‌های روغنی زباله ایجاد می‌کنند (ایجاد براده‌های ریز بر روی کاغذ که باعث کثیفی کاغذ می‌شود). پس باید مطمئن شد که در زمان استفاده از این مداد رنگی‌ها به‌طور مرتب صفحه را از براده‌ها پاک و تمیز کنید که اثر هنری شما کثیف و آلوده به نظر نرسد.

مشکلات مداد رنگی‌ها بر پایه موم

باقیمانده‌ی به‌دست‌آمده از یک رنگ زمانی که می‌خواهید از رنگ دیگری استفاده کنید ممکن است شما را دچار مشکل کند. استفاده از مداد رنگی‌های بر پایه موم ممکن است شما را بعد از طراحی دچار مشکل کند. چون این مداد رنگی‌ها گاهی اوقات باعث ایجاد روکشی سفید و نامعلوم بر روی اثر هنری شما می‌شود که به شکوفه موم معروف است.

بهترین مارک مداد رنگی
بهترین مداد رنگی ها

برای جلوگیری از این مشکل باید یا از بهترین مارک مداد رنگی استفاده کنید یا از یک ثابت‌کننده روی محصول پایانی خود کمک بگیرید. شکوفه موم در اثر ته‌نشین شدن رنگ‌دانه‌ها در زیر و بالا قرار گرفتن مواد متصل‌کننده موم ایجاد می‌شود.

مداد رنگی‌های پایه مومی که دارای کیفیت پایینی هستند بیشتر مستعد شکوفه‌ی مومی می‌شوند. برای از بین بردن شکوفه‌ی موم می‌توان از یک پارچه نرم استفاده کرد. اگر می‌خواهید که این اتفاق ناخوشایند برای شما رخ ندهد از یک برطرف‌کننده استفاده کنید. البته باید این را هم در نظر بگیرید که این تثبیت‌کننده‌ها می‌توانند رنگ‌هایشان را تغییر دهند پس برای استفاده از آن احتیاط کنید.

مداد رنگی‌های روغنی

در مداد رنگی‌های بر پایه روغن برای نگه‌داشتن رنگ‌دانه‌ها در کنار یکدیگر از یک چسب روغن گیاهی استفاده می‌کنند. مدادهای روغنی نیز ممکن است که در مغز خود موم هم داشته باشند اما مقدار آن در مغز نسبت به روغن بسیار کم است. مغز سربی این مداد رنگی‌ها سخت‌تر از مداد رنگی‌های پایه مومی است که منجر به شکستگی کمتر می‌شود و طبق انتظار مداد رنگی‌های روغنی در برابر آب مقاوم هستند.

ویژگی‌های مداد رنگی‌های روغنی

این مداد رنگی‌ها به‌راحتی مخلوط نمی‌شوند و لایه‌بندی کردن آن نسبت به مداد رنگی‌های مومی بسیار سخت‌تر است. ولی بااین‌وجود آن‌ها در هنگام نقاشی بقایای بسیار کمتری تولید می‌کنند و شکوفه موم نیز در هنگام استفاده از این مداد رنگی‌ها دیده نمی‌شود. اما پیدا کردن مداد رنگی‌ها بر پایه روغن در فروشگاه‌های معمولی سخت‌تر است. به‌طور حتم می‌توانید آن‌ها را در فروشگاه‌های لوازم نقاشی و در بین بهترین مارک مداد رنگی پیدا کنید. قیمت آن‌ها از مداد رنگی‌های بر پایه موم نیز بیشتر است.

مداد آبرنگ

مدادهای آبرنگی یا مدادهای حل شونده در آب دارای ترکیب صمغ عربی در مغز خود هستند. صمغ عربی را می‌توان با محلولی که توانایی فعال کردن رنگ‌دانه‌ها را دارد مخلوط کرد درست مانند آبرنگ‌ها. تکنیک‌های مورداستفاده از این مداد رنگی‌ها کاملاً با دو مورد دیگر متفاوت است. همچنین سبک‌های بیشتری نسبت به آن دو دارد.

بهترین نوع مداد رنگی

هر نوع مداد رنگی طرفداران مخصوص به خود و همچنین مخالفان خود را دارد. هیچگاه نمی‌توانیم یک مارک را به عنوان بهترین مارک مداد رنگی انتخاب کنیم. اگر عادت به استفاده از مداد رنگی بر پایه موم را دارید این امکان هست که بخواهید دیگر مدل‌ها را نیز امتحان کنید.

همچنین می‌توانید مدل‌هایی از مداد رنگی را آزمایش کنید تا ببینید که کدام مداد رنگی برای شما بهتر است. به دلیل تازه‌کار بودن، شاید بخواهید که برای شروع از یک مداد رنگی دانش‌آموزی استفاده کنید تا احساس راحت‌تری در محیط هنری خود داشته باشید. زمانی که تجربه شما بیشتر شد و حرفه‌ای‌تر شدید می‌توانید در سطح حرفه‌ای سرمایه‌گذاری کنید. اگر هزینه‌ها برای شما مهم نیستند خرید لوازم هنری درجه حرفه‌ای به شما قدرت مانور بهتری می‌دهند.

بهترین مارک مداد رنگی
بهترین نوع مداد رنگی

پس‌انداز کردن

از همان ابتدا جعبه مداد رنگی را دور بریزید. بله ما پیشنهاد می‌کنیم که مداد رنگی را در جعبه اصلی خود نگهداری نکنید. زیرا به دلیل طراحی خاص این جعبه‌ها زمانی که شما سعی می‌کنید مداد را در جای خود به‌طور درست قرار دهید، این کار می‌تواند خطر آسیب رسیدن به سرب یا نوک مداد را افزایش دهد. به‌جای آن تلاش کنید که مداد رنگی‌های خود را ازنظر رنگی (رنگ‌های خنثی، گرم، سرد، تیره و …) جدا کنید.

از یک نوار پلاستیکی برای محکم کردن آن‌ها بهره ببرید. مطمئن شوید که نکته‌های مربوط به مواظبت از مغز سربی را در هر ظرفی که درنهایت استفاده می‌کنید در نظر می‌گیرید. در آخر از انداختن مدادها جداً جلوگیری کنید. چون باعث شکستگی مغز در درون قالب می‌شود. از مداد رنگی‌ها می‌توان در طیف گسترده‌ای از سطوح مانند کاغذ، چوب، پلاستیک، فلز، خاک رس و … بهره برد.

چرا مداد رنگی خوب بخریم؟

مداد رنگی‌های درجه‌یک یا بهترین مارک مداد رنگی به یک علت خیلی ساده ارزش سرمایه‌گذاری کردن را دارند. زیرا آن‌ها به شما این امکان را می‌دهند که طیف گسترده‌ای از آنچه که مداد رنگی قادر به انجام است را حس کنید. مدادهای رنگی دارای درجه دانش‌آموزی، دانشجویی و حرفه‌ای هستند که درآن‌ها نسبت رنگ‌دانه به چسب به‌طور قابل‌توجهی بالا است.

اگر تا الآن از مداد رنگی‌هایی استفاده کرده‌اید که کیفیت آن‌ها را ناامیدکننده و کسل‌کننده می‌دیدید به‌احتمال خیلی زیاد از مداد رنگی‌های دانش‌آموزی استفاده می‌کرده‌اید. مداد رنگی‌های حرفه‌ای نه‌تنها از وضوح بیشتری برخوردار هستند بلکه باعث بهتر شدن ترکیب و لایه‌بندی می‌شوند. مدادهای بهتر آسان‌تر می‌توانند تصویری که در ذهن شما است را بر روی کاغذ بیاورند. بازی کردن با آن‌ها بسیار سرگرم‌کننده است.

نکاتی برای انتخاب درست

در ادامه مقاله بهترین مارک مداد رنگی به نکات مهمی از جمله

ترکیب شدن

در نقاشی کشیدن به‌طورمعمول باید چند رنگ برای ایجاد رنگ‌های خاص و ایجاد سایه با هم ترکیب و لایه‌بندی شوند. برای ایجاد کردن این رنگ‌ها و همچنین تصویر کردن سطوح صاف و زیبا، ممکن است که هنرمند بارها و بارها کارهای خود را نابود کند. این موضوع را در نظر بگیرید که ترکیب کردن مدادهای نرم و بهترین مارک مداد رنگی به‌طورمعمول آسان‌تر از مدادهای سخت است.

قابلیت پاک شدن

پاک کردن مداد رنگی‌ها نسبت به مدادهای گرافیتی (مداد سیاه) بسیار دشوارتر است و این به علت ترکیب خاص مغز آن است. اما این موضوع به آن معنی نیست که شما نتوانید از ترفندهای پاک کردن استفاده کنید.

بعضی از مدل‌ها ممکن است پاک شوند اما اثر آن‌ها کاملاً از بین نرود. اگر شما می‌خواهید از پاک‌کن‌ها برای روشن‌تر کردن مناطق خاص استفاده کنید یا بیشتر اوقات خطوط اضافی و سرگردان را حذف کنید، ارزش این را دارد که به دنبال بهترین مارک مداد رنگی باشید که به‌خوبی پاک می‌شود.

شادابی

مداد رنگی‌ها باید رنگ کاملی ارائه دهند. با این کار می‌توانید تنوع گسترده‌ای را از فشارهای مختلف ایجاد کنید. مداد رنگی‌هایی که با رنگ‌دانه‌های بیشتری ساخته می‌شوند مانند مدادهای نرم‌تر از حرکت بیشتری بهره‌مند هستند. خیلی از رنگ‌دانه‌ها با قرار گرفتن در برابر نور آفتاب به‌مرور محو و کم‌رنگ می‌شوند؛ بنابراین عاقلانه‌تر است که از بهترین مارک مداد رنگی‌ سبک (نرم) برای طراحی‌های مهم استفاده کنید.

بهترین مارک مداد رنگی
مداد رنگی

این را در نظر بگیرید که مدادها بر پایه موم ممکن است که ایجاد شکوفه موم کنند. برای بازیابی طرح‌ها باید موم را به آهستگی و نرمی پاک‌کنید. همچنین بعد از کشیدن نقاشی محلول فیکساتور را اسپری کنید تا احتمال ایجاد شکوفه موم از بین برود و کاهش پیدا کند.

ایجاد تیرگی

هنرمندان معمولاً برای ایجاد بُعد به نقاشی از کاغذهای رنگی استفاده ‌می‌کنند (برای ایجاد سایه و هایلایت). بعضی از مداد رنگی‌ها بر روی کاغذهای سفید ساده به‌خوبی کار می‌کنند اما بر روی کاغذهای رنگی دچار مشکل می‌شوند و این به دلیل این است که مداد رنگی به‌اندازه کافی مات نیست تا از دیده شدن رنگ پس‌زمینه جلوگیری کند.

مداد رنگی‌های مات ممکن است که خطوط کلی طرح یا کتاب‌های رنگ‌آمیزی را پوشش دهند. همچنین در زمان مخلوط کردن نیز باید کدر بودن را در نظر بگیرید. لایه‌های رنگی با شفافیت کم اما دارای رنگ‌دانه بیشتر، مداد رنگی عمیق‌تر را به شما ارائه می‌دهد.

میزان سختی

مانند مداد گرافیت، مداد رنگی نیز می‌تواند سختی و نرمی داشته باشد. مدادهای رنگی نرم و همچنین بهترین مارک مداد رنگی اغلب مات هستند و برای قرار دادن پوشش مناسب هستند. استفاده از مدادهای رنگی نرم نقاشی را زنده‌تر نشان می‌دهد اما باید بدانید که براده ها به‌سرعت نقاشی‌تان را آلوده می‌کنند.

مداد رنگی‌های سخت شبیه مدادهایی هستند که برای نوشتن استفاده می‌کنید. می‌توانید برای ایجاد جزئیات خوب و کمتر تراشیدن از این نوع مداد رنگی استفاده کنید. آن‌ها همچنین براده‌ای از رنگ را در نقاشی باقی نمی‌گذارند.

ماندگاری

تمام مداد رنگی‌ها با قالب چوبی درخطر شکستن هستند. مغزهای نرم‌تر به‌طور ویژه‌ای آسیب‌پذیرتر هستند. مداد رنگی‌های ساخته‌شده با چوب درجه‌یک که با مواد خاصی به مغز وصل شده‌اند کمتر از بین می‌روند و به‌راحتی تیز می‌شوند. مداد رنگی‌های سخت‌تر به دلیل سختی مغز کمتر دچار شکستگی نوک مداد می‌شوند.

حل شوندگی

در بسیاری موارد هنرمندان در یک طرح و نقاشی از چندین مدل مختلف از ابزارهای نقاشی مانند آبرنگ و جوهر و مداد رنگی در کنار هم استفاده می‌کنند. برخی از مداد رنگی‌ها امکان حل شدن در این موارد را دارند که به آن حلالیت می‌گویند. مدادهای محلول به هنرمندان کمک می‌کنند تا رنگ‌ها را با هم ترکیب کنند. پس با توجه به کاری که می‌خواهید انجام دهید، حل شوندگی را در نظر بگیرید.

تنوع رنگ

عاقلانه‌تر است که مدادهایی را انتخاب کنید که طیف بیشتری از رنگ‌ها دارند. تنوع رنگ در بهترین مارک مداد رنگی این امکان را به شما می‌دهد تا به‌راحتی رنگ‌ها را با هم مخلوط‌کنید؛ اما ترکیب مداد رنگی سخت زمان بیشتری می‌برد. با داشتن مداد رنگی‌های متنوع به شما کمک می‌شود تا راحت‌تر به رنگ دلخواه برسید و رنگ را با رنگ مشابه جایگزین کنید.

تنوع رنگ
تنوع رنگ در مداد رنگی ها

برندها

اکنون‌که متوجه شدید که چه نوع مداد رنگی می‌خواهید ما به شما بهترین مارک مداد رنگی را معرفی می‌کنیم.

مارک پریسما کالر

بیشتر از 75 سال است که سازمان استاندارد برای محصولات شرکت پریسما کالر prismacolor کیفیت فوق‌العاده تعیین کرده است. این شرکت نه‌تنها از بهترین مواد استفاده کرده بلکه با همکاری مستقیم برای پیش‌بینی نیاز هنرمندان همکاری می‌کند. مداد رنگی‌های پریسما کالر با داشتن طیف گسترده‌ از 150 رنگ زنده همان تصویری که می‌خواهید به شما می‌دهند.

این مداد رنگی دارای مغز نرم بهترین انتخاب برای سایه زدن، مخلوط کردن و لایه‌بندی هستند. از دیگر مزایای این برند می‌توان به رنگ‌دانه‌های غنی و متراکم، وزن سبک، پوشش صاف و یکنواخت، قالب چوبی بادوام در برابر شکستن و رنگ‌های زنده وسیع در 150 رنگ را نام برد.

مارک لیرا

مداد لیرا lyra با کیفیت عالی و با داشتن تنوع رنگی 78 رنگ و گسترده‌ترین طیف رنگی جزئی از بهترین مارک مداد رنگی شده است. مزایای این مارک از مداد رنگی شامل درخشندگی، مقاومت بالا در برابر نور، مقاومت در برابر آب و صافی سرب‌ها، توانایی رسم خطوط دقیق و مخلوط کردن عالی و همچنین استفاده بر روی کاغذ و دیگر مواد می‌شود.

مارک فابرکاستل

مدادهای باارزش فابرکاستل fabercustell مجموعه‌ای از مدادهای رنگی برای بچه‌ها تا حرفه‌ای‌ها با کیفیت عالی و بهترین مواد را به شما ارائه می‌دهند. ازنظر کیفیت عالی، اجرای دقیق نقشه‌ها، درخشان بودن، انعطاف‌پذیر بودن ارزش‌گذاری شده‌اند. همچنین فابرکاستل، مدادهای حل شونده در آب عالی را نیز تولید کرده است.

مارک کرایلا

داورها بارها و بارها گفته‌اند که ارزش این برند را می‌دانند. مجموعه مداد رنگی کرایلا crayola دارای مداد رنگی صاف یکنواخت و زنده با قیمت مناسب هستند. پس از خرید این مداد رنگی به‌هیچ‌عنوان ناامید نمی‌شوید.

مارک فکتیس

مارک فکتیس factise از سال 1995 در دنیای نوشت‌افزار متولد شد و با عرضه محصولات با کیفیت خیلی سریع جای خود را در بین هنرمندان و بهترین مارک مداد رنگی پیدا کرد. یکی از نمونه محصولات بسیار جذاب و دوست‌داشتنی می‌توان مداد رنگی را نام برد که دارای رنگ‌های بسیار زیبا و دل‌نشین با طراحی بدنه خوش‌دست باشد.

طراحی جعبه صورتی است که نوک مداد ما به سمت بالا باشد تا به‌راحتی بتوان آن را تشخیص داد. از دیگر مزیت‌ها می‌توان وزن کم و کیفیت مغز و حمل‌ونقل آسان و هماهنگی رنگ نوک با بدنه را نیز اضافه کرد.

مارک استدلر

یکی از بهترین مارک مداد رنگی که همه‌ی دسته‌ها را پوشش می‌دهد استدلر staedtler است. در اینجا بهترین ویژگی‌های آن را برای شما شرح می‌دهیم. دارای مغزی هستند که مداد به‌راحتی روی کاغذ سر می‌خورد. تراکم مواد، این مداد را کمی سنگین می‌کند که باعث می‌شود به‌راحتی در دست بنشیند.

سطح نرم لغزنده احساس مطلوبی دارد. این مداد مقاومت بالایی در برابر شکستگی دارد. دارای پوشش محافظ سفید هستند که باعث تقویت هسته یا همان مغز می‌شوند. این مارک از مداد رنگی جعبه جذاب و شیکی نیز دارد.

مارک پیکاسو

این شرکت از سال 1383 محصولات خود را وارد ایران کرده است و نامی آشنا برای کودکان دهه 80 است. کیفیت و استاندارد بودن این برند عالی باعث جای گرفتن مارک picasso در بین بهترین مارک مداد رنگی شده است. از ویژگی‌های این مارک می‌توان داشتن جعبه با کیفیت، مقاوم بودن در برابر آسیب و ضربه، وزن سبک، حمل‌ونقل آسان و مغز خوب نام برد.

پیکاسو
مداد رنگی مارک پیکاسو

مارک کرتاکالر

این برند برای کشور اتریش است و دارای تجربه بسیار بالایی درزمینهٔ محصولات هنری است که دارای کیفیت بالایی در تولید مداد رنگی است. جنس چوب مداد رنگی‌های کرتاکالر cretacolor از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است. مدادهایی که در این برند وجود دارند دارای رنگ‌های درخشان و قابل‌ترکیب هستند. همچنین به علت داشتن ترکیب مواد غیر سمی برای کودکان و محیط‌زیست بسیار محبوب هستند.

کلام آخر

ازآنجاکه نقاشی هنری است که کودکان تا بزرگ‌سالان به آن علاقه دارند به این موضوع فکر کردیم که مقاله‌ای با نام بهترین مارک مداد رنگی را گردآوری کنیم. انتخاب مارک مناسب در خرید مداد رنگی هم برای کودکان و دانش‌آموزان و هم برای بزرگ‌سالان و نقاشان حرفه‌ای بسیار مهم است. در این مقاله بعد از آشنایی با انواع رنگ‌ها برخی از بهترین مارک‌های مداد رنگی را به شما معرفی کردیم.

به پايان مقاله بهترین مارک مداد رنگی رسيديم، اميدوارم از خواندن این مطلب لذت برده باشید. اگر به این موضوعات علاقه دارید پیشنهاد می‌کنم مطالعه مقالات مرتبط در وبلاگ واسط کالا را از دست ندهید. همچنین فراموش نکنید که با دانلود اپلیکیشن واسط کالا می‌توانید اجناس دست‌دوم و یا حیوانات خانگی خود را با قیمت مناسب خریدوفروش کنید. از اینکه با واسط کالا همراه بودید سپاسگزاریم!


منابع:
thecuriouslycreative.com
faber-castell.com
jetpens.com
mymodernmet.com
staedtler.com

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.