پارچه مناسب برای دامن

پارچه مناسب برای دامن

اگر به دنبال پارچه مناسب برای دامن می‌گردید، در این مقاله ما به شما کمک خواهیم کرد. انواع زیادی از پارچه‌ها وجود دارند که برای دوخت دامن مناسب هستند. امروزه مدل‌های متنوع دامن وجود دارند که شاید شما علاقه‌مند به یکی از آن‌ها باشید.

پارچه مناسب علاوه بر مدل دامن از مهم‌ترین لازمه‌های طراحی و دوخت یک دامن زیباست. شما باید به‌خوبی پارچه‌های مختلف را بشناسید تا بتوانید به‌درستی پارچه مناسب را انتخاب کنید.

انتخاب نوع دامن

بیایید نگاهی به دامنی که قرار است بدوزید، بیندازیم. چه نوع دامنی می‌خواهید بدوزید؟ به فکر دامنی معمولی هستید با پارچه معمولی برای روزهای تعطیل یا دامنی رسمی و مجلسی برای مهمانی‌های خانوادگی؟

شاید هم به دنبال دامنی پرزرق‌وبرق برای یک مجلس جشن یا عروسی هستید یا می‌خواهید دامن شما کوتاه، روی زانو و یا بلند باشد. پس ابتدا باید نوع دامن موردنظر را مشخص کنید.

نگاهی اجمالی بر پارچه مناسب برای دامن

دامن‌ها مدل‌های متفاوتی دارند که برای هرکدام از مدل‌ها پارچه مخصوص وجود دارد. بعد از انتخاب مدل موردنظر باید پارچه مخصوص را تهیه کنید. در این مرحله خواندن مقاله پارچه مناسب برای دامن به شما کمک شایانی می‌کند.

مرحله بعد کشیدن الگوی دامن موردنظر و گذاشتن الگو بر روی پارچه و برش پارچه است. برخی از دامن‌ها نیاز به آستر دارند.

ما به شما کمک می‌کنیم که با انتخاب پارچه مناسب دامنی زیبا تهیه کنید که قابل‌رقابت با دامن‌های دیگر باشد. همچنین در مورد قیمت انواع پارچه‌ها نیز با شما صحبت خواهیم کرد. با ما تا پایان مطلب همراه باشید.

پارچه مناسب برای دامن
پارچه مناسب برای دامن


نحوه انتخاب پارچه مناسب برای دامن

شما باید اطلاعات کافی را هنگام انتخاب پارچه مناسب برای مدل موردنظر داشته باشید زیرا بعضی پارچه‌ها برای برخی مدل‌ها مناسب نیستند. پارچه ‌فروشی‌ها ازنظر نحوه چیدمان متفاوت هستند اما شما معمولاً پارچه‌هایی را در کنار یکدیگر خواهید یافت که دارای الیاف و خصوصیات مشابهی هستند.

اگر در انتخاب خود تردید دارید از یکی از دستیاران فروشگاه راهنمایی بخواهید. به آن‌ها بگویید که چه چیزی را می‌خواهید بدوزید و چه زمانی و در کجا می‌خواهید دامن خود را بپوشید. آن‌ها می‌توانند پیشنهادهایی را به شما ارائه دهند.

اگر خیاط شما تازه‌وارد و مبتدی است بهتر است از رنگ‌های ساده یا چاپ‌های ریز و کوچک استفاده کنید. از انتخاب پارچه‌های راه‌راه ودارای طرح‌های بزرگ خودداری کنید زیرا دوخت آن‌ها بسیار دشوار است. اگرخیاط تجربه بیشتری دارد می‌توانید پارچه‌های ساتن، مخمل و دیگر پارچه‌هایی که هنگام دوخت مشکلی دارند را نیز امتحان کنید.

اگر به دنبال پارچه برای لباس مجلسی هستید، مطالعه مقاله زیر را از دست ندهید!

پارچه مناسب لباس مجلسی

آماده کردن پارچه مناسب برای دامن

مهم‌ترین مرحله قبل از دوخت دامن انتخاب پارچه مناسب برای دامن و تهیه آن است. برخی از پارچه‌ها اغلب اوقات هنگام شسته شدن برای اولین بار کوچک می‌شوند. پارچه تهیه‌شده را قبل از برش حداقل یک‌بار شسته، خشک و اتو کنید.

اگر از پارچه‌های راه‌راه یا چهارخانه استفاده می‌کنید می‌توانید پارچه اضافی تهیه کنید تا مطمئن شوید که می‌توانید همه‌چیز را به زیبایی هماهنگ کنید. قبل از خرید پارچه از انتخاب آن مطمئن شوید. پارچه را ازنظر لغزندگی، چروک شدن، مستعد پاره شدن و … به‌دقت بررسی کنید تا بعد از خرید خود پشیمان نشوید.

پارچه‌های چالش‌برانگیز

کار با برخی از پارچه‌ها چالش‌برانگیزتر است و نیاز به تخصص در برش، دوخت و اتو کردن دارند. کار کردن با پارچه‌های ریون و پلی‌استر و برخی از پارچه‌های دیگر برای افراد مبتدی کمی دشوارتر است.

انواع پارچه برای دامن

در این قسمت انواع مختلف پارچه را بررسی می‌کنیم.

پارچه کرپ

پارچه کرپ در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیداکرده است و از آن در انواع پوشاک ازجمله مانتو، لباس و حتی کوسن استفاده می‌شود. در ادامه بیشتر در مورد این پارچه مناسب برای دامن صحبت خواهیم کرد.

پارچه‌های کرپ معمولاً از ابریشم، ریون، پنبه، الیاف مصنوعی و یا مخلوطی از الیاف تولیدشده‌اند. این پارچه نرم و کمی براق است و از افتادگی خوبی برخورداراست.

پارچه کرپ کاملاً بر روی بدن می‌نشینند به همین دلیل از آن‌ برای بیشتر لباس‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف استفاده می‌شود. ضخامت این نوع پارچه متغیر است.

پارچه مناسب برای دامن
پارچه کرپ

انواع پارچه کرپ

کاربردهای این پارچه بسیار زیاد است. همان‌طور که گفته شد از آن برای دوخت پوشاکی مانند مانتو، دامن، لباس و همچنین برای پارچه‌های رومبلی، رومیزی و کوسن استفاده می‌شود.

این پارچه‌ معروف انواع زیادی دارد ازجمله: کرپ شیفون، کرپ ژرژت، کرپ ژرسه، کرپ موهر، کرپ خاویاری، کرپ چادری، کرپ گل‌دار ترک، کرپ فلورانس و انواع مختلف دیگر. کرپ فلورانس معمولاً پارچه مناسب برای دامن است.

ویژگی‌های پارچه کرپ

پارچه کرپی که خوب باشد به‌خوبی کش می‌آید و بافت سوزنی شکل دارد. این پارچه از ضخامت مناسبی برخوردار است. سبکی و رنگ‌بندی متعدد از ویژگی‌های دیگر پارچه کرپ است. پارچه کرپ خوب در برابر چروک شدن مقاوم است و شستشوی راحتی دارد.

راهنمای خرید پارچه کرپ

پارچه‌های کرپ معمولاً تولید داخل هستند؛ اما تعدادی نیز محصول کشور چین، ترک و اندونزی هستند. دراین ‌بین پارچه‌های ترک و اندونزی از مرغوبیت بیشتری برخوردارند و قیمت آن‌ها نیز بالاتر است.

برای خرید پارچه کرپ ابتدا مقداری از پارچه را در دست خود مشت کنید تا مطمئن شوید که چروک نمی‌شود. اگر خیلی زود چروک شود از کیفیت خوبی برخوردار نیست.

می‌توانید هنگام خرید، پارچه‌ای سفید و مرطوب را روی پارچه کرپ موردنظر بکشید. اگر پارچه سفید، رنگی شد پارچه کرپ خریداری‌شده بعد از شستشو رنگ خواهد داد. پارچه را با دست خود از دو جهت به‌آرامی بکشید تا استحکام پارچه را بررسی کنید.

پارچه فاستونی

فاستونی نوعی پارچه پشمی ساده یا نخی است که برای دوخت کت‌ودامن می‌توان از آن استفاده کرد. مواد اولیه به‌کاررفته در این پارچه‌ها از انواع نخ شامل پشم، مخلوط پشم و کرک و مخلوط پشم و پلی‌استر تشکیل‌شده است.

برای تعریف پارچه‌های فاستونی می‌توانیم بگوییم پارچه‌ای ساده با الیاف طبیعی حیوانی مثل پشم، الیاف مصنوعی یا مخلوطی از هر دو است. اختلاف وزن در پارچه‌های فاستونی بستگی به مقدار پشم به‌کاررفته در پارچه آن‌ها دارد. این نوع پارچه نیز می‌تواند پارچه مناسب برای دامن باشد.

ویژگی‌های پارچه فاستونی

پارچه‌هایی که درصد پشم بیشتری دارند معمولاً لطیف‌تر و نرم‌تر هستند و کمی سنگین‌ترند. این پارچه‌ها به دلیل طبیعی بودن چروک پذیری بیشتری دارند. پارچه‌های فاستونی که درصد پشم بیشتری دارند به‌طورمعمول گران‌تر نیز هستند.

پارچه مناسب برای دامن
پارچه فاستونی

در مقابل فاستونی‌های پلی‌استر الیاف پلاستیکی دارند و کمتر چروک می‌شوند. مدل‌های مختلف فاستونی‌ در درصدهای متفاوت پشم و پلی‌استر تولید می‌شوند و هیچ‌گاه به‌طور کامل پشم یا پلی‌استر نیستند.

بازار پارچه فاستونی

پارچه فاستونی به اندازه‌ای در بازار پارچه قدرت داشته که موردعلاقه بسیاری از خریداران قرارگرفته است و حجم گسترده‌ای از سرمایه‌گذاری پارچه را به خود اختصاص داده است. همان‌طور که گفته شد هرچقدر مقدار پشم به‌کاررفته در پارچه‌های فاستونی بیشتر باشد از مرغوبیت بیشتری برخوردار هستند.

در سال‌های اخیر پارچه‌های شبه فاستونی یا فاستونی مصنوعی وارد بازار شده اند که از درصد پشم بسیار کمتری برخوردار هستند و از پنبه مصنوعی برای مرغوبیت آن‌ها استفاده می‌شود. همین حد شناخت می‌تواند شما را در خرید پارچه فاستونی برای دامن کمک کند.

پارچه ساتن

شاید تابه‌حال فکر می‌کردید که پارچه ساتن نیز نوعی پارچه مانند کتان و یا ابریشم است اما درواقع ساتن به بافتی گفته می‌شود که پارچه‌ها از آن ساخته می‌شوند. بسیاری از پارچه‌هایی که از ساتن ساخته می‌شوند ممکن است که خودشان ساتن نباشند. لباس‌هایی که با این پارچه دوخته می‌شوند بسیار زیبا و بادوام هستند.

این نوع پارچه با الیاف پنبه، ابریشم و یا حتی مواد مصنوعی تولید می‌شود. اضافه کردن الیاف مصنوعی به این نوع پارچه باعث می‌شود، خرید پارچه ساتن برای همه مردم مقرون‌به‌صرفه باشد. ازجمله این الیاف مصنوعی می‌توان نایلون را نام برد.

واضح است که نرمی این پارچه به علت بافت آن است. این پارچه مناسب برای دامن ، نرمی و براقیت قابل‌مشاهده‌ای نسبت به دیگر پارچه‌ها دارد.

انواع پارچه ساتن

انواع مختلفی از پارچه ساتن در بازار وجود دارند که برخی از آن‌ها را در اینجا به شما معرفی خواهیم کرد. ساتن آنتیک نوعی پارچه ساتن مات و گران‌قیمت است. ساتن بارنت در رنگ‌های متنوع و روشن تولید می‌شود و بسیار براق است.

پارچه ساتنی که بافتی شیاردار در پشت دارد ساتن کتان نام دارد. نوعی پارچه نیز وجود دارد که زیاد درخشان و براق نیست و معمولاً در لباس‌های عروس از آن‌ها استفاده می‌شود. ساتن تک‌رو با پشت کرپ که از هر دو قسمت آن می‌شود استفاده کرد نیز نوعی دیگر از پارچه ساتن است.

ویژگی پارچه ساتن

همان‌طور که گفته شد و می‌دانید مهم‌ترین ویژگی پارچه ساتن نرمی فوق‌العاده و درخشندگی این پارچه است. معمولاً پشت این پارچه مات است. انواعی از ساتن به‌راحتی چروک می‌شوند اما برخی نیز وجود دارند که این قابلیت را ندارند.

خصوصیات ساتن
خصوصیات پارچه ساتن

متأسفانه یکی دیگر از ویژگی‌های بد این پارچه لکه شدن سریع در معرض آب و مایعات دیگر است. لبه‌های بریده‌شده پارچه ساتن به‌سرعت نخ‌کش می‌شوند پس به این موردتوجه داشته باشید. این پارچه‌ها دوخت آسانی ندارند اما پارچه مناسب برای دامن‌های مجلسی هستند.

اگر می‌خواهید دامن مجلسی بسیار زیبایی بدوزید می‌توانید از این پارچه مناسب برای دامن که براق است، استفاده کنید اما به یاد داشته باشید که از خیاطی ماهر کمک بخواهید!

پارچه ریون

ریون نوعی الیاف مصنوعی است. این پارچه حالت کشی دارد و چون حاصل دست بشر است به گونه‌های مختلفی آن را تولید می‌کنند. از پارچه ریون برای دوخت انواع زیادی از لباس‌های زنانه، بلوز، دامن، آستر، لباس مجلسی و … استفاده می‌شود.

ریون از سلولز گیاهان و درختان به دست می‌آید. پارچه ریون انواع و اقسام زیادی دارد که بافت‌ هرکدام از آن‌ها شبیه به بافت یکی از پارچه‌های طبیعی مانند پارچه‌های ابریشمی، پشمی، کتان و … است.

برخی این پارچه مناسب برای دامن را طبیعی و برخی مصنوعی می‌دانند ولی درواقع پارچه ریون نیمه‌طبیعی است. درست است که این پارچه از سلولز گیاهان و درختان ساخته می‌شود اما تولید آن مستلزم انجام روندهای شیمیایی و مصنوعی است.

انواع پارچه ریون

پارچه ریون نیز انواعی دارد که در مواد تشکیل‌دهنده و روند تولیدشان تفاوت دارند. برای مثال پارچه ویسکوز را از سلولز حاصل از چوب تولید می‌کنند. ریون معمولی پارچه‌ای است که متأسفانه مقاومت و کشش آن رفته‌رفته کم می‌شود و شکل اولیه خود را از دست می‌دهد. این ریون لطافت و درخشندگی خاصی دارد. برای دوخت لباس از ریون معمولی استفاده می‌شود.

ریون مودال نوعی از ریون است که از چوب درخت راش تولیدشده و در مقایسه با دیگر ریون‌ها قابلیت کشش بیشتری دارد. این پارچه هوا را به‌خوبی از خود عبور می‌دهد یعنی در فصول گرما به‌راحتی می‌توانید از این پارچه مناسب برای دامن استفاده کنید. ریون بامبو، کویرا، استات و … نیز از مدل‌های دیگر پارچه ریون هستند.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله پارچه مناسب لباس را از دست ندهید!

ویژگی‌های پارچه ریون

پارچه ریون را به‌راحتی می‌توانید به رنگ دلخواهتان درآورید؛ یعنی هر زمان که از رنگ لباس خود خسته شدید یا رنگ لباستان براثر شستشو از بین رفت می‌توانید آن را رنگ کنید. همان‌طور که گفته شد این پارچه نرم و لطیف است و هوا را از خود عبور می‌دهد.

پارچه ریون بسیار مقرون‌به‌صرفه است پس برای یادگیری خیاطی می‌توانید از این پارچه استفاده کنید. ریون گزینه خوبی برای زمستان نیست زیرا شما را گرم نگه نمی‌دارد. به همین علت برای مناطق گرم و شرجی مناسب است.

پارچه مناسب برای دامن
ویژگی های پارچه ریون

پارچه مخمل یک پارچه مناسب برای دامن

مخمل نوعی پارچه نرم است که معمولاً در لباس‌های مجلسی زیبا، لباس‌خواب و رومبلی کاربرد دارد. به دلیل گران بودن این پارچه مناسب برای دامن در گذشته فقط به طبقه اشرافی تعلق داشت. امروزه این پارچه با مواد مصنوعی ارزان‌قیمت تزئین می‌شوند. شکل‌های رایج مخمل از ابریشم خاص تهیه می‌شوند.


همان‌طور که گفته شد ابریشم یکی از محبوب‌ترین مواد ساخت پارچه مخمل است. مخمل را می‌توان توسط نوع خاصی از ماشین‌های بافندگی تولید کرد که دولایه از پارچه را به‌صورت هم‌زمان نخ‌ریسی می‌کنند. مخمل با نخ‌های عمودی و افقی تولید می‌شود. اگر نخ افقی با نخ پنبه‌ای معمولی ترکیب شود از کیفیت آن کاسته می‌شود.

انواع مخمل

انواع زیادی از پارچه مخمل به وجود آمده است. مخمل کراش یکی از بهترین شکل‌های مخمل است که بافت متنوعی دارد. این مخمل نسبت به انواع دیگر جذاب‌تر است. مخمل چیفون به‌عنوان مخمل شفاف نیز یاد می‌شود. کاربرد این مخمل بیشتر در لباس‌های رسمی و دامن‌های مخصوص مهمانی‌های شبانه است.

مخمل لیون نوعی دیگر از مخمل است که به دلیل تراکم زیادی که دارد برای لباس‌های بیرونی مورداستفاده قرار می‌گیرد. انواع دیگری از مخمل‌ نیز ازجمله مخمل طرح دار، مخمل چروک، مخمل نخی، مخمل‌نما، مخمل برجسته و مخمل چکش‌خورده در بازار وجود دارند که شاید موردپسند شما برای دوخت دامن باشند.

ویژگی‌های پارچه مخمل

این پارچه مناسب برای دامن در صورت مراقبت صحیح از آن دوام و ماندگاری خوبی دارد. مخمل نرم و لطیف است و گرما را در خود نگه می‌دارد. اما با گذشت زمان تخت و چروک می‌شود. پارچه مخمل در اثر رطوبت، حرارت، دوخت غلط و سنجاق کردن خراب می‌شود.

مخمل همچنین پرز و مو را به خود جذب می‌کند. مخمل‌های ابریشمی حتماً باید خشک‌شویی شوند. قبل از شستن لباس مخمل بهتر است آن را پشت‌ورو کنید. برای اتو کردن نیز مراقب خواب مخمل باشید. رنگ پارچه مخمل در برابر نور مستقیم خورشید تغییر خواهد کرد.

پارچه حریر

پارچه حریر نیز برای برخی از مدل‌های دامن استفاده می‌شود اما نیاز به آستر دارد. این پارچه بسیار نازک و سبک است و از لطافت‌ خاصی برخوردار است.

پارچه حریر هم از ابریشم طبیعی و هم مصنوعی تولید می‌شود. میزان ابریشم بکار رفته در انواع پارچه‌های حریر متفاوت است. ابریشم باعث می‌شود که پارچه دارای لطافت بیشتر و وزن کمتری باشد. وقتی میزان ابریشم استفاده‌شده در پارچه حریر تغییر می‌کند، هم‌جنس پارچه و هم نام آن تغییر می‌کند.

پارچه مناسب برای دامن
پارچه حریر

انواع پارچه حریر

پارچه حریر دارای انواع گوناگونی است. پارچه حریر کرپ دارای رنگ مات است و در دوختن لباس مجلسی و شومیز از آن استفاده می‌شود. حریر کریشه که پارچه‌ای بسیار نرم است احتمال نخ‌کش شدن دارد. می‌توان از این پارچه برای دوختن روسری نیز استفاده کرد که روی سَر، سُر نمی‌خورد.

پارچه حریر ژرژت، از پارچه حریر کرپ، نازک‌تر و لطیف‌تر است. این پارچه معمولاً چروک نمی‌شود. حریر نخی نوعی دیگر از پارچه حریر است. همان‌طور که از اسم آن پیداست این پارچه نخی و خنک است. این پارچه چون الیافی از جنس پنبه دارد هم آب می‌رود و هم چروک می‌شود.

نوعی از پارچه‌های حریر وجود دارد که نازک و بدن‌نما نیست و از آن برای دوخت چادر استفاده می‌شود. این پارچه حریر کریستال از لختی و ریزش مناسبی برخوردار است. پارچه حریر ساتن برای دامن‌های بلند و مجلسی و کلوش بسیار مناسب هستند.

این پارچه مناسب برای دامن براق است و به همین دلیل برای لباس‌های مجلسی طرفداران زیادی دارد. انواع دیگری از پارچه حریر ازجمله حریر پلیسه، حریر لمه، حریر پرده‌ای، حریر ارگان زا، حریر گل‌دار در بازار موجود هستند.

ویژگی‌های پارچه حریر

قیمت این پارچه‌ها به نسبت مناسب است و از نرمی و لطافت خاصی برخوردارند. حریر در انواع پارچه‌های ساده و طرح دار عرضه می‌شود که انتخاب را برای شما ساده می‌کند. این پارچه نازک و خنک است و برای فصول گرم مناسب است.

این پارچه قابل‌استفاده برای همه سنین است. در شستشوی حریر دقت کافی را داشته باشید. دمای آب باید کمتر از 25 درجه سانتی‌گراد باشد. بهتر است آن‌ها را با دست و به‌وسیله آب و صابون بشویید. هنگام اتو کردن نیز دمای اتو را کم کنید و روی آن پارچه‌ای نخی بیندازید.

پارچه آستر

مطمئناً همه دامن‌ها دارای آستر نیستند؛ اما وجود آستر حالت زیباتری به دامن شما می‌دهد. آستر پوشیدن دامن را راحت‌تر می‌کند، درزهای داخلی را می‌پوشاند و باعث می‌شود دامن دوام بیشتری داشته باشد.

متأسفانه چون آستر در زیر دامن قرار می‌گیرد و دیده نمی‌شود بسیاری از مردم فکر می‌کنند که نباید برای خرید آستر هزینه کرد اما این‌گونه نیست. همان‌قدر که پارچه مناسب برای دامن اهمیت دارد آستر نیز مهم است و باید آن را با دقت انتخاب کرد.

ویژگی های آستر
پارچه آستر

ویژگی‌های آستر دامن

آستری که می‌خواهید برای دامن استفاده کنید بهتر است متناسب با فصل باشد. آستر نخی برای هوای گرم و آستر ساتن معمولاً برای فصول سردتر استفاده می‌شود. رنگ آستر باید متناسب با رنگ پارچه باشد. برای پارچه‌های معمولی اغلب از رنگ تیره‌تر یا روشن‌تر استفاده می‌شود.

برای پارچه‌های تور و گیپور از رنگی متضاد با رنگ پارچه استفاده می‌کنند تا طرح آن مشخص باشد. آستری را باید انتخاب کنید که رنگ ندهد و آب نرود.

از پارچه‌های زبر به‌عنوان آستر استفاده نمی‌شود زیرا باعث ایجاد ناراحتی هنگام پوشیدن لباس می‌شوند. آستر را قبل از دوخت آب بکشید تا اگر قرار است آب برود و کوتاه شود مشخص شود.

انواع آستر دامن

پارچه‌های مختلفی برای آستر دامن انتخاب می‌شوند. با توجه به ویژگی‌های گفته‌شده باید آستر موردنظر را انتخاب کنید. بعضی آسترها باعث ایستادگی بهتر دامن می‌شوند و برخی دیگر باعث ایجاد پوشش بیشتر می‌شوند.

آستر ابریشمی بسیار لطیف است و برای پارچه‌ حریر از آن استفاده می‌شود. آستر پلی‌استر در مقایسه با آسترهای دیگر مقرون‌به‌صرفه‌تر است. این آستر حالت لختی ندارد.

آستر ژرسه نیز قیمت کمتری نسبت به سایر آسترها دارد و برای دامن‌ها نیز مناسب است. آستر ساتن ضخیم است و برای کت‌ودامن‌های مجلسی از آن استفاده می‌شود. این آستر برای پارچه‌های گیپور نیز بسیار مناسب است.

آستر پنبه، لایی حریر، آستر کرکی و آستر مخمل از دیگر آسترها هستند که می‌توان نام برد.

کلام آخر

پارچه مناسب برای دامن پارچه‌ی مخصوص و منحصربه‌فردی نیست و شما با توجه به نوع دامن و مکانی که می‌خواهید از آن استفاده کنید باید پارچه را انتخاب کنید. این انتخاب به سلیقه شما نیز بستگی دارد.

قبل از خرید با دقت بررسی کنید که دامن موردنظرتان را با چه پارچه‌ای می‌خواهید. از خیاط خود کمک بخواهید تا پارچه مناسبی را انتخاب کنید. امیدواریم با جمع‌آوری این مطلب به شما در انتخابتان کمک کرده باشیم.

شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ واسط کالا سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید.
فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالاست. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید!


منابع:
so-sew-easy.com

تبلیغات
vasetpet-content

One Reply to “پارچه مناسب برای دامن ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.