پرفروش ترین رمان‌ های جهان

پرفروش ترین رمان های جهان

شاید باورش برایتان سخت باشد اما کتاب بزرگ‌ترین معجزه‌ی زندگی بشر و یکی از شیوه‌های بهبود خلاقیت است. در بین کتاب‌های دنیا، رمان ‌ها طرفداران بیشتری دارند و همیشه پرفروش ترین رمان‌ های جهان، بیشتر موردتوجه خوانندگان هستند.

با خواندن کتاب، می‌توان مشکلاتی مانند بی‌خوابی، افسردگی و ضعف حافظه را برطرف کرد. البته هر فرد بهتر است بداند که کدام کتاب برای او مناسب است و باروحیه‌اش سازگارتر است؟

عده‌ای نیز به همه نوع رمان و کتابی علاقه دارند و فقط پرفروش بودن و طرفدار داشتن آن کتاب برایشان مهم است. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم که فهرستی از پرفروش ترین رمان‌ های جهان را در اختیار شما قرار دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

برخی از پرفروش ترین رمان‌ های جهان

یکی از مهم‌ترین انواع نوشته‌های ادبی کتاب‌های رمان هستند. رمان‌های ناب به ما می‌آموزند که چگونه می‌توان به زندگی عادی و روزمره رنگی از شکوه و شگفتی بخشید.

رمان‌ها بیانگر این واقعیت‌اند که آدم‌ها به همان میزان که به هم شبیه‌اند، می‌توانند باهم متفاوت باشند. کتاب‌های رمان جذابیت خاصی دارد که در دو نوع خارجی و ایرانی وجود دارند. در ادامه رمان‌ های جهان که خوانندگان بسیاری دارد را برایتان معرفی خواهیم کرد.

البته برای تکمیل این مقاله شما می‌توانید مقاله‌ی صد رمان برتر ایرانی را نیز مطالعه کرده و از آن‌ها استفاده لازم را ببرید. البته در بین رمان‌های برتر و پرفروش جهان همیشه نام رمان‌های نویسندگان ایرانی می‌درخشد.

دون کیشوت از میگل دو سروانتس

یکی دیگر از پرفروش ترین رمان‌ های جهان، رمان دون کیشت است. این رمان به تقلید از رمان‌های اسطوره‌ای و توسط یک نویسنده‌ی اسپانیایی نوشته‌شده است. قهرمان این داستان مردی به نام آلونسو کیشانو است که در واقعیت جوان مرد است.

این رمان از دو بخش تشکیل‌شده است که قسمت اول آن آقای دن کیشوت مانش در سال 1605 است. قسمت دوم آن نیز به نام سر دن کیشوت است و در سال 1615 منتشر شد. ترجمه‌ی اورمسبی کامل‌ترین ترجمه‌ی این کتاب است. شاید برایتان جالب باشد که از این رمان 500 میلیون نسخه منتشرشده است.

دون کیشوت از میگل دو سروانتس
رمان دن کیشوت

این کتاب داستان مردی را روایت می‌کند که آن‌قدر درگیر داستان‌های شوالیه‌های مختلف می‌شود که تصمیم می‌گیرد به یکی از آن‌ها تبدیل شود. این کتاب از قدیمی‌ترین کتاب‌های رمان است که شهرتی جهانی یافته است. دون کیشوت از رمان‌های کلاسیکی است که افراد بالای 50 سال از آن لذت کافی خواهند برد.

کتاب تختخوابت را مرتب کن

کتاب تختخوابت را مرتب کن از ژنرال ویلیام اچ. مک ریون، نیز در لیست پرفروش ترین رمان‌ های جهان قرارگرفته است. این کتاب از بهترین کتاب‌های نیویورک تایمز است.

نویسنده‌ی این کتاب یعنی دریاسالار ویلیام مک ریون، در ۱۰ فصل جداگانه به ۱۰ درس مهم پرداخته که آن‌ها را در خلال گذران عمرش روی امواج دریاها آموخته است.

ویلیام مک ریون، دریانورد باتجربه و بازنشسته‌ی آمریکایی معتقد است برای تغییر جهان باید از کارهای بسیار کوچک شخصی خودمان شروع کنیم. او می‌گوید اگر می‌خواهید دنیا را تغییر دهید و آن‌ را به‌جای بهتری برای زندگی تبدیل کنید، از رختخواب خود شروع کنید.

هرروز صبح به‌طور متعهدانه و پیوسته تختخواب خود را مرتب کنید. او این درس را در زمان گذران دوره‌ی سربازی در نیروی دریایی فراگرفته است.
اصل این کتاب ۱۴۴ صفحه دارد و دومین چاپ اصلی آن در آوریل ۲۰۱۷ منتشرشده است. این کتاب در چاپ‌های مختلف بین ۸۰ تا ۱۲۰ صفحه دارد و جزء کتاب‌های خودیاری معرفی‌شده است.

کتاب خودت باش دختر

این کتاب اثر نویسنده‌ی معروف و توانا، ریچل هاریس است. مفهوم کلی این داستان به ما می‌گوید که باید از باور کردن دروغ‌هایی که درباره‌مان گفته می‌شود دست‌برداریم تا تبدیل به همان کسی شویم که واقعاً هستیم! این کتاب از پرفروش‌های آمازون و نیویورک تایمز در سال ۲۰۱۸ بوده است.

ریچل هالیس، سخنران انگیزشی، وبلاگ نویس و نویسنده‌ی آمریکایی است. او سال 1362 خورشیدی در ایالت کالیفرنیا متولد شد. اواخر سال 1396 خورشیدی، کتاب تأمل‌برانگیز او با عنوان «خودت باش دختر» بیش از 4 ماه، در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفت.

این کتاب محبوب توانست در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های آمازون نیز، قرار بگیرد.
توصیه می‌کنم کسانی که دوست دارند لایق احترام و محبت باشند حتماً این کتاب باارزش را بخوانند. کتاب خودت باش دختر برای بانوانی نوشته‌شده که می‌خواهند زندگی خود را تغییر دهند.

کتاب خودت باش دختر
کتاب خودت باش دختر

سه دقیقه در قیامت

کتاب سه دقیقه در قیامت کاری از گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی روایتی است از خاطرات یکی از مدافعین حرم که زیر عمل جراحی برای لحظه‌هایی از دنیای خاکی می‌رود و تجربه‌ای نزدیک به مرگ دارد. او در این زمان کوتاه چیزهایی می‌بیند که درک آن‌ها برای مردم عادی سخت است.

این کتاب که در لیست پرفروش ترین رمان‌ های جهان قرارگرفته است.

ملت عشق

کتاب ملت عشق یا چهل قانون عشق اثر الیف شافاک، نام رمانی است که در سال ۲۰۱۰ به صورت همزمان به دو زبان انگلیسی و ترکی منتشر شد. «ارسلان فصیحی»آن را به فارسی برگردانده و توسط انتشارات ققنوس منتشرشده است.

نام انگلیسی این کتاب چهل قانون عشق است (کتاب ملت عشق به زبان انگلیسی) که از زبان شمس تبریزی روایت می‌شود.
عمدهٔ داستان دربارهٔ احوالات و ارتباط شمس و مولوی است و کمترین بخش‌های کتاب از زبان این دو شخصیت روایت شده‌است. در این کتاب سعی شده تا از نگاه و زاویه‌های گوناگون که همان شخصیت‌های دیگر داستان هستند به این دو نفر پرداخته شود.

کتاب جزء از کل اثر استیو تولتز

کتاب جزء از کل نوشته‌ی استیو تولتز به زندگی پرفرازونشیب دو نسل از خانواده‌ای به نام دین می‌پردازد. آن‌ها در سراسر استرالیا به رفتارهای عجیب و ترسناک معروف هستند.

این کتاب طنزآلود یکی از رمان‌های پرفروش نیویورک تایمز محسوب می‌شود و در سراسر دنیا با استقبال بی‌نظیری مواجه شده است. در سال 2008 انتشار یافت و به یکی از موفق‌ترین رمان‌های ادبیات استرالیا تبدیل شد.

کتاب «1984» نوشته‌ی «جورج اورول»

1984 این رمان که از پرفروش ترین رمان ‌های جهان است، داستان وینستون اسمیت را روایت می‌کند. فردی که نماد یک شهروند عادی است. رمان 1984 را جورج اورول در سال 1949 نوشت. زمانی که جنگ دوم جهانی به‌تازگی به پایان رسیده بود و جهان خطر تسلیم شدن در مقابل دیکتاتوری را به‌خوبی فهمیده بود.

در آن زمان جنگ سرد هنوز به معنای واقعی آغاز نشده بود و در دنیای غرب روشنفکرانی به دفاع از کمونیسم برخاسته بودند. درواقع اورول این کتاب را برای اخطار به غرب در مورد گسترش کمونیسم نوشت. اما داستان این اثر را می‌توان تا حدود زیادی به شرایط حاکم بر تمام جوامع تحت سلطه‌ی حکومت‌های استبدادی تعمیم داد.

داستان در سال 1984 (35 سال بعد از تاریخ نگارش کتاب) در شهر لندن رخ می‌دهد. بعد از جنگ جهانی، حاکمان کشورهای قدرتمند به این نتیجه رسیده‌اند که اگر جهان به همین ترتیب روند افزایش ثروت را ادامه دهد، ارکان جامعه‌ی طبقاتی به خطر می‌افتد و حکومتشان سرنگون خواهد شد.

پرفروش ترین رمان های جهان
کتاب 1984

آن‌ها تنها راه جلوگیری از این امر را نابود کردن ثروت تولیدشده در جنگی بی‌پایان می‌بینند.
کتاب «1984» نوشته‌ی «جورج اورول» یکی از مشهورترین داستان‌های سیاسی در دنیا است. این کتاب که در سال 1949 نوشته‌شده است.

کتاب خودت را به فنا نده

این کتاب جزء پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز است. نویسنده در این کتاب به کشف توانایی‌ها، ساختن خود واقعی، تأثیرات اشتیاق داشتن و غیره پرداخته است.

کتاب «خودت را به فنا نده» بخشی از اظهارنظرهای شخصی نویسنده گری جان بیشاپ درباره‌ی اختیار داشتن، زندگی بخشیدن، متعالی بودن و جسارت داشتن است. او به مخاطب یاد می‌دهد که چگونه می‌شود با عمل درست به آن‌ها، زندگی را هرروز بهتر از قبل کرد.

این کتاب پرفروش سیلی دنیاست که بیدارت کند تا توانایی‌هایت را کشف کنی، خودت را به فنا ندهی و به بهترین خودت در زندگی تبدیل شوی!

رمان عاشقانه‌ی چشم‌هایش از بزرگ علوی

کتاب چشم‌هایش اثر بزرگ علوی در سال ۱۳۵۷ منتشر شد. چشم‌هایش داستان بسیار مهم و تأثیرگذاری در جریان ادبیات داستانی ایران است که نیاز چندانی به معرفی و توضیح ندارد. چشم‌هایش نیز در دسته‌ی پرفروش ترین رمان‌ های جهان قرارگرفته است و خریداران زیادی داشته است.

چشم‌هایش را می‌توان یکی از کتاب‌های معروف و پرطرفدار دانست. کمتر کسی را می‌توان یافت که اهل مطالعه باشد اما این شاهکار هنری در لیست کتاب‌های خوانده‌شده او نباشد.

با اینکه رمان چشم‌هایش در حدود 67 سال پیش و فضای ادبی متفاوت با این دوران نوشته‌شده است، اما هنوز هم از پرفروش ترین رمان‌های فارسی به شما می‌رود.

جهانی که می‌بینم اثر آلبرت انیشتین

آلبرت اینشتین برای بسیاری از ما، بیشتر با فیزیک نسبیت و معادلاتِ پیچیده و دشوارفهمِ ریاضی تداعی می‌شود. اگر هم چیزی از زندگی‌اش می‌شنویم و می‌خوانیم، جنبه‌های دیگرِ همان دانشمندِ در خود فرورفته است.

کسی که گاه چنان در اندیشه و تفکر فرورفته که آشنایان خود را نیز نمی‌شناسد. برای کسی که چنین تصویری از اینشتین دارد، کتاب دنیایی که من می‌بینم می‌تواند دریچه‌ی تازه‌ای به دنیای انیشتین باشد.

کتاب پاستیل‌های بنفش اثر کاترین اپلگیت

گاهی در زندگی ما شرایطی پیش می‌آید که نیازمند مقاومت، صبر و امیدواری هستیم. تکیه‌بر خانواده و دوستان و احساس همبستگی باعث می‌شود تا تحمل روزهای سخت، آسان‌تر شود. «پاستیل‌های بنفش» نوشته «کاترین اپلگیت» و با ترجمه «آناهیتا حضرتی» از کتاب‌های خواندنی و پرفروش ترین رمان‌ های جهان است.

پرفروش ترین رمان های جهان
کتاب پاستیل‌های بنفش اثر کاترین اپلگیت

این کتاب برای کودکان و نوجوانان نوشته‌شده اما خواندن آن برای مخاطب بزرگ‌سال نیز خالی از لطف و زیبایی نیست.
ناشر درباره‌ی کتاب آورده است: جکسون در خانواده‌ای چهارنفره زندگی می‌کند. پدر او بیمار شد و کارش را از دست داد. مادر جکسون به‌عنوان پیشخدمت در رستوران‌های مختلف مشغول به کار است، اما زندگی برایشان خیلی سخت می‌گذرد و ازنظر مالی تحت‌فشار هستند.

کتاب جنایت و مکافات اثر فئودور داستایوفسکی

کتاب جنایت و مکافات اثر «فئودور داستایوفسکی» و ترجمه‌ی «محمدصادق سبط الشیخ » است. داستایوسکی جنایت و مکافات را در سال 1866 نوشت. هفت سال پیش از نگارش آن، در سال 18599، در نامه‌ای به برادرش، گفته بود طرح این داستان را در زندان ریخته، در دورانی که با درد و دریغ و سرخوردگی روزگار می‌گذراند.

در رمان داستایوسکی، این دو انسان (راسکولنیکف و سویدریگالوف) میخواهند برتر بودن خود را بیازمایند.
درنهایت به‌تنهایی کامل و جدایی از جامعه می‌رسند و هریک سرنوشت خاص خود را می‌یابند.

راسکولنیکف تنهایی را تاب نمی‌آورد و با پناه جستن به عشق و اعتراف به گناه دوباره به جامعه‌ی انسانی بازمی‌گردد. سویدریگالوف حتی در قلمروِ عشق نیز می‌خواهد اعمال اراده کند. سویدریگالوف از این قلمرو رانده می‌شود و درنهایت به این می‌رسد که باید در قلمرو دیگری اعمال اراده کند.

کتاب آن‌سوی مرگ اثر جمال صادقی

کتاب حاضر دربردارنده‌ی سه خاطره درباره‌ی تجربه‌ی مرگ و حاصل مصاحبه رو در رو با افرادی است که حیات پس از مرگ را تجربه کرده، به برزخ رفته و برگشته‌اند. مجموعه‌ای بسیار جالب و حیرت‌انگیز که ممکن است بخش‌هایی از آن برای بیماران قلبی و روان‌های آسیب‌پذیر، نامناسب باشند.

کتاب هنر شفاف اندیشیدن اثر رولف دوبلی

هیچ‌کس در برابر خطاهای شناختی، عادت‌های فکری ناخودآگاه که منجر به تصمیم‌گیری‌های غلط می‌شود، در امان نیست. خطاهای بسیار زیادی است که انسان در طول زندگی با آن مواجه می‌شود. دانستن این خطاها به شما کمک نمی‌کند تا به‌طور کامل از آن‌ها جلوگیری کنید اما به شما در تصمیم‌گیری بهتر کمک می‌کند.

در کتاب هنر شفاف اندیشیدن نویسنده به توضیح و بررسی برخی از این اشتباهات می‌پردازد. رولف دوبلی همچنین در مورد چگونگی هدایت کردن راه خود و شروع کردن یک تفکر واضح نیز صحبت می‌کند.

این کتاب که از پرفروش ترین رمان ‌های جهان است، محتوایی درباره روانشناسی، خودشناسی و جامعه‌شناسی دارد. این کتاب مشهور توسط اقتصاددان و رمان‌نویس سرشناس سوئیسی «رولف دوبلی» نوشته‌شده است.

هنر شفاف اندیشیدن درباره مرتکب شدن اشتباهاتی است که در زندگی انجام دادیم و نباید انجام می‌دادیم و به دلیل عدم آگاهی دوباره مرتکب این اشتباهات می‌شویم.

کتاب نبرد من اثر آدولف هیتلر

نبرد من زندگی‌نامه خود نوشت، آدولف هیتلر، (۱۹۴۵-۱۸۸۹) رهبر آلمان نازی است. او این کتاب را در زندان و پس از کودتای بی‌سرانجامش نوشت. وی تا سال‌مرگش ۱۹۴۵، بارها آن را اصلاح و بازبینی کرد.

پرفروش ترین رمان های جهان
کتاب نبرد من اثر آدولف هیتلر

هیتلر در این کتاب علاوه بر زندگی خود، خط ‌مشی فکری و عقاید سیاسی‌اش و درواقع آنچه آرزو داشت از جهان بسازد را به تصویر کشیده ‌است. کتاب او پس از به قدرت رسیدن حزب ناسیونال سوسیالیسم در آلمان و تشکیل «رایش سوم»، همچون کتابی مقدس در هر مناسبت و فرصتی میان مردم پخش می‌شد.

در سال ۱۹۴۳ بیش از ۱۰ میلیون نسخه از این کتاب در آلمان وجود داشت. این کتاب همچنین در مدارس تدریس می‌شد و به زوج‌های جوان هدیه داده‌ می‌شد. این کتاب به بسیاری از زبان‌های دنیا ترجمه شده‌است. هیتلر کتاب را در ۱۵ فصل و دو بخش تدوین کرده است.

از سال 1945 چاپ کتاب نبرد من که درواقع زندگینامه، عقاید و نظرات آدولف هیتلر بود، متوقف شد. انتشار میلیون‌ها نسخه کپی باعث شد که این ممنوعیت غیررسمی همیشه ناقص باشد.

کلام آخر

به پایان مقاله‌ی پرفروش ترین رمان‌ های جهان رسیده‌ایم. بهتر است بگویم که سالیانه میلیون‌ها جلد کتاب از انواع مختلف به فروش می‌رسد که برخی از آن‌ها رمان‌هایی که هستند که مخاطبان خاص خود را دارند.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع‌شده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ واسط کالا سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید.
فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالاست. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

منبع:
bestsellersworld.com

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.