راهنمای خرید اسکیت

راهنمای خرید اسکیت

باوجود انواع وسیعی از اسکیت‌ها که برای مصارف مختلف تولیدشده‌اند، پیدا کردن اسکیت مناسب برای شما سخت است. با مطالعه این مقاله و گزینه‌های زیادی که در اینجا نشان داده‌شده است به شما کمک می‌‌شود که با توجه به فیلترها و شرح‌ انواع اسکیت‌ها حدومرز خود را مشخص کنید. بد نیست قبل از راهنمای خرید اسکیت ابتدا تاریخچه‌ای از اسکیت‌ها بدانید.

تاریخچه اسکیت

کفش اسکیت توسط یک مرد بلژیکی به نام ژوزف مرلین در سال 1763 ابداع شده است. بعد از مرلین نیز مدل‌های متفاوت از کفش اسکیت ساخته‌شده که بیشتر این کفش‌ها شامل چرخ‌هایی که به‌صورت خطی چیده شده بودند؛ که یادآور کفش‌های اسکیت روی یخ بودند.

5 سال بعد از مرلین فردی فرانسوی به نام موسیو پتیبلدی فرانسوی نوع دیگری از کفش‌های اسکیت را به نام خود زد که مدعی شده بود تمام کارهایی را که می‌شود با کفش‌های اسکیت روی یخ انجام داد . با این اسکیت‌ها نیز می‌توان انجام داد.

اما در رفتار محقق شد که خیلی از کارها با کفش‌های پتیبلدی بسیار دشوار و یا غیرقابل انجام است. با توجه به افزایش اسکیت‌بازها در سال‌های پایانی قرن 2019 و سال‌های آغازی قرن 2020 ورزش‌هایی که با اسکیت در ارتباط بودند رواج پیدا کرد.

تاریخچه اسکیت‌های inline

در سال 1985 سازندگان نوع جدیدی از کفش‌های اسکیت به نام inline را برای کسانی که به‌سلامتی خود اهمیت می‌دادند تولید کردند. زمانی که این نوع اسکیت در سال 91 در بازارهای جهانی پراکنده شد. در بازی هاکی تغییر حرکت مجدد و نو به وجود آمد به‌گونه‌ای که ورزش هاکی با اسکیت به یکی از پرمخاطب‌ترین ورزش‌ها در آمریکا مبدل شد.

ورزش inline که تقریباً از سال 1985 شروع شده است تا الآن از ترقی زیادی برخوردار شده است.

شرکت گزارش کننده‌ای بر ورزش اسکیت تخمین زده است که این ورزش از سال 1991 تا الآن تقریباً حدود 512 درصد رشد کرده است و یکی از بیست ورزش موردبحث به شمار می‌آید.

آقای لوئیس گمرانج در سال 1849 کفش‌های اسکیت inline را تولید کرد که بتواند در اپرای فرانسوی leperophel اسکیت روی یخ را شبیه‌سازی کند . در این کار برای اولین بار اسکیت‌های inline به‌صورت موفق استفاده شد.

راهنمای خرید اسکیت
اسکیت‌های inline

در آن زمان به این دلیل که این اسکیت توانایی ترمز کردن و دور زدن نداشت، نتوانست به‌عنوان یک وسیله کاربردی شناخته شود.تا زمانی که در سال 1860 در یکی از شهرهای آمریکا یک دسته از بازیکنان هاکی روی یخ از این اسکیت که از رویه سخت و چرخ‌های با نوع متفاوت ساخته‌شده از املاح اسید کربنیک برای تمرین کردن در بیرون از میدان یخ سود بردند.

جایگاه مارک در راهنمای خرید اسکیت

بسیاری از شرکت‌ها هستند که در مارک‌های خاصی از اقسام ویژه اسکیت تجربه دارند. به صورتی که بعضی دیگر گزینه‌ها زیادی را نشان می‌دهند. انتخاب مارک تجاری کفش از خصوصیات مدنظر و سفارش افراد مورد اعتماد نشئت می‌گیرد. پس به شما توصیه می‌کنیم بر اساس نوع اسکیت بررسی کنید و مناسب‌ترین گزینه‌ها را انتخاب کنید.

اگر به سفارش کسی دیگر عمل می‌کنید به خاطر داشته باشید که چیزی که برای فردی مناسب است امکان دارد برای فرد دیگری مناسب نباشد. IW بر روی همه مارک‌های اسکیت نوشته‌شده است. بیشتر مغازه‌های عظیم و فروشنده‌های بازار مارک‌های درجه پایینی دارند که باعث ناراحتی پاها و همچنین سریع خراب‌شدن می‌شوند. زمان خرید از فروشگاه‌ مطمئن شوید. اسکیت مرغوبی را خریداری ‌کنید که از آن بدون محدود بودن لذت ببرید.

راهنمای خرید اسکیت بر اساس جنسیت

اسکیت‌ها بر اساس انتخاب‌های زنان، مردان، پسران، دختران و کودکان تولید می‌شوند. سازندگان بر اساس فرد استفاده‌کننده، جنس اسکیت، اندازه، رنگ و تناسب را عوض می‌کنند. در راهنمای خرید اسکیت باید یادآور این موضوع به شما شویم که جنسیت فرد اسکیت سوار را مدنظر قرار دهید. برای مردها مدل‌های مردانه بر اساس پای یک مرد طراحی می‌شوند. اسکیت‌های زنانه در مدل‌های مختلف به‌طور ویژه برای بانوان طراحی‌شده‌اند.

برای دختران و پسران هم‌اندازه و تناسب به یک صورت است ولی در رنگ باهم تفاوت دارند. اسکیت‌های مخصوص بچه‌ها تا چند اندازه قابل‌تغییر هستند. به‌طورمعمول رنگ‌های آبی و سبز و قرمز، پسرانه و رنگ‌های صورتی و سفید و بنفش دخترانه در نظر گرفته می‌شوند. پس برای بهترین انتخاب به شما پیشنهاد می‌کنیم که پسر بودن یا دختر بودن فرزندتان را در نظر بگیرید.

شناخت انواع اسکیت

بعضی از نوع اسکیت‌ها برای استفاده‌های خاصی هستند ولی برخی دیگر برای استفاده سبک‌های مختلف ورزشی و همه‌کاره هستند. انواع اسکیت‌ها تفریحی، متقاطع، سرعتی و IW fitnes که به‌طورمعمول رواج دارند و نوع دیگر اسکیت تهاجمی نام دارد.

راهنمای خرید اسکیت
ر خرید اسکیت

اسکیت تفریحی

این رشته از اسکیت‌ها به‌طورمعمول اسکیت‌بازهای مبتدی و معمولی را نشانه می‌گیرند و هدف آن راحتی و دوام با توجه به نیاز کوتاه‌مدت و بدون وقفه است. در این اسکیت‌ها از عملکردهای خاص و پیشرفته و تخصصی برای کم کردن هزینه خبری نیست. اسکیت‌های تفریحی برای استفاده کوتاه‌مدت و کم‌حجم بسیار مناسب هستند.

پیشنهاد می‌شود که تازه‌کارها به دنبال اسکیت‌هایی که دارای چرخ‌های کوچک (78-80 میلی‌متر) هستند، باشند. به این دلیل که چرخ‌ها باعث کم بودن سرعت و کنترل بهتر می‌شود. مدل‌هایی با دارا بودن 3 چرخ در این گروه جای دارند. اندازه‌ی چرخ‌های آن‌ها 100 میلی‌متر است.

اسکیت‌هایی که دارای چرخ بزرگ با داشتن قاب‌های کوتاه مانور پذیر که اسکیت کردن با آن‌ها بسیار ساده است. باعث عبور راحت‌تر از ترک‌ها و شکاف‌ها و برآمدگی‌ها می‌شوند. همچنین نسبت به بقیه گروه سرعت بیشتری دارند. به همین دلیل اول بر روی سطح مسطح تمرین کنید.

اسکیت‌های متقاطع

کسانی که تجربه رانندگی با چرخ را دارند به‌صورت قسمتی از مجموعه تمرین در حال اسکیت، این اسکیت‌ها را نشانه قرار می‌دهند. به دلیل اینکه برنامه‌ها و توانایی یا نوع تمرین‌ها متفاوت است، ویژگی‌های کاری این نوع از مدل‌ها نیز فرق می‌کند.

مناسب بودن بیشتر نوع اسکیت، کارایی را بهتر می‌کند؛ اما تعداد زیادی از این نوع اسکیت‌ها تا این زمان نیز هنوز راحت هستند؛ اما ما در راهنمای خرید اسکیت به شما می‌گوییم، زمانی که مدل‌های بالاتری عرضه می‌شوند انتظار می‌رود که این مدل‌ها نیز شکست بخورند. توانایی و قدرت اسکیت از گزینه‌های اساسی برای انتخاب از بین اندازه‌ها و مدل‌های متفاوت چرخ‌ها در این گروه است.

به‌صورت کلی با تغییر اندازه چرخ‌ها سرعت نیز تغییر می‌کند. همچنین قادر بودن غلتک‌ها و رد شدن از شکاف‌ها و دست‌اندازها نیز تغییر می‌کند. بااین‌وجود یک اسکیت با چرخ‌های بزرگ که باعث بلندتر شدن اسکیت می‌شود قدرت مانور کمتری نسبت به یک اسکیت کوتاه‌تر را دارد. بنابراین مراقب ازدحام اطرافتان باشید.

راهنمای خرید اسکیت سرعتی

اسکیت سرعتی گونه‌ای از اسکیت‌های معمولی است که برای حرکت پرسرعت اسکیت طراحی‌شده است. این اسکیت دارای چکمه مچ پا با برش پایین‌تر هستند که دارای مانور بیشتری نسبت به دیگر اسکیت‌ها ارائه می‌دهند. اسکیت‌های سرعتی همچنین دارای چرخ و بلبرینگ‌هایی هستند که برای سطوح صاف طراحی‌شده‌اند و به اسکیت‌باز اجازه سرعت زیاد را می‌دهند. از این نوع از اسکیت‌ها برای پیست‌های اسکیت استفاده می‌کنند. همچنین از این اسکیت‌ها می‌توان برای انواع ورزش اسکیت استفاده کرد.

راهنمای خرید اسکیت
اسکیت سرعتی

اسکیت‌هایی که برای فضاهای بیرون طراحی‌شده‌اند

این دسته از اسکیت‌ها دارای غلتک‌های بیرونی هستند. این دسته به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که در فضای باز بیرونی استفاده می‌شوند. به شما این اجازه را می‌دهند که بر روی سطوحی که دارای کمی برآمدگی هستند مثل کوچه‌ها، خیابان‌ها، پیاده‌روها اسکیت سواری کنید. بدون اینکه ضربه‌ای را حس کنید.

راهنمای خرید اسکیت‌ های مخصوص سالن‌ها

تمام این دسته از اسکیت‌ها برای فضای داخل سالن‌ها طراحی‌شده‌اند. حدس می‌زنید چرا؟ این نوع اسکیت‌ها با برش کوتاه و بلند (ساق بلند) برای فروش هستند. همه این دسته از اسکیت‌ها یک وجه اشتراک دارند که چرخ‌های آن‌ها برای استفاده سطوح سالن‌ها و مانند پیست اسکیت طراحی‌شده‌اند. این اسکیت‌ها چسبندگی زیادتری نسبت به اسکیت‌های فضای باز دارند که به شما این اجازه را می‌دهد مانورهای زیادی انجام دهید. این اسکیت‌ها برای انجام حرکات هنری، حرکات ریتمی و … بسیار خوب هستند.

جم اسکیت‌ها (اسکیت الماسی)

این نوع از اسکیت‌ها به‌طورمعمول دارای چکمه مچ پا با برش کوتاه (مثل کفش اسپرت) هستند تا اسکیت‌باز انعطاف بیشتری داشته باشد و نیز از مواد سبک‌تری تولید می‌شوند تا اجرای مانورها برای اسکیت‌باز آسان‌تر شود.

اسکیت غلتکی دربی

اسکیت دربی یک ورزش سخت است و شما نیز به اسکیت به همان سختی نیاز دارید. چه تازه‌کار باشید و چه حرفه‌ای، هرچه شما احتیاج دارید در اختیار شما قرار می‌دهد. اسکیت‌های غلتکی دربی به‌طورمعمول یک چکمه کوتاه که در قسمت انگشتان پا تقویت‌شده دارند. چرخ‌های آن نیز چسبندگی زیادی دارد تا مطمئن شوید که به زمین چسبندگی مناسبی دارد.

اسکیت بچگانه و راهنمای خرید اسکیت

اسکیت‌بازی به طریقه مناسب برای کودکان برای فعالیت، ورزش و تفریح است. انواع اسکیت بچگانه برای داخل سالن و فضای باز وجود دارد که این اسکیت‌ها قابلیت تنظیم سایز را نیز دارند که با توجه به اینکه پای فرزند شما رشد می‌کند بزرگ‌تر شود. این اسکیت‌ها با اندازه‌های متفاوت وجود دارند که اسکیت‌های JB برای کودک نوپا اسکیت غلتکی و چهارگانه هستند.

تا اینجا در راهنمای خرید اسکیت با شما در مورد انواع اسکیت صحبت کردیم. اکنون بعد از شناختن انواع اسکیت‌ها چگونه اسکیتی بخریم؟

راهنمای خرید اسکیت غلتکی

اگر برای اولین بار است که می‌خواهید یک اسکیت برای خودتان یا یکی از عزیزانتان بخرید یا اینکه تصمیم دارید که یک مدل بالاتر و به‌روزتر تهیه کنید، انتخاب درست یک اسکیت خوب می‌تواند برای شما دلهره‌آور باشد. که تعداد زیاد انتخاب‌ها موجب منصرف شدن شما یا تشویق شما برای خرید می‌شود.

غلتکی
اسکیت غلتکی

اولین مرحله در راهنمای خرید اسکیت

تصمیم بگیرید که چه نوع اسکیتی می‌خواهید. چهارتایی یا inline. اگر برای تصمیم‌گیری به کمک و راهنمایی احتیاج دارید این مطلب به شما کمک زیادی می‌کند. اسکیت‌های inline به نیروی مچ پای بیشتری نیاز دارند. به‌خصوص در مورد کودکان.

امکان دارد متوجه این شده باشید که هنگام رفتن اسکیت‌ها را به‌طرف بیرون خم می‌کنند یا به قسمت بالای بدن بیشتر فشار می‌آورند تا بیشتر بتوانند تعادل خود را حفظ کنند. اگر شما قبلاً اسکیت inline داشته‌اید و با آن‌ها احساس راحتی می‌کردید پس دوباره نیز همین مدل اسکیت انتخاب عالی برای شما می‌شود.

مبتدیان اسکیت سوار چگونه اسکیتی تهیه کنند؟

برای بزرگ‌سالان و کودکانی که می‌خواهند برای اولین بار اسکیت سواری را یاد بگیرند یادگیری با اسکیت‌های چهارچرخ کمی راحت‌تر است. چیزی که در ابتدا برای تصمیم‌گیری بسیار مهم و اساسی است این است که با اسکیت چه‌کاری می‌خواهید انجام دهید. اگر برای کمک به راهنمای خرید اسکیت مراجعه کرده‌اید درحالی‌که یک سال است که برای انتخاب یک جفت کفش اسکیت در عذاب هستید با این مطلب همچنان همراه باشید. در اینجا به شما کمک خواهیم کرد تا درست انتخاب کنید.

توجه به علاقه در انتخاب کفش اسکیت

اگر بیشتر طرفدار اسکیت روی یخ هستید اسکیت‌های درون‌خطی یا inline برای شما بسیار لذت‌بخش و راحت‌تر هستند. اگر شما می‌خواهید به ورزش‌های دربی ملحق شوید اسکیت چهارچرخ برای شما مناسب‌تر است. در پایان مهم‌ترین چیز خوشحالی شما است. هیچ‌یک از این دو اسکیت به‌گونه‌ای نیستند که غیرقابل استفاده باشند. هر دو گونه بسیار عالی و سرگرم‌کننده هستند. با قلب خود همراه باشید و ببینید که از چه چیز بیشتر لذت می‌برید.

دومین مرحله از راهنمای خرید اسکیت

چه نوع و سبک از کفش اسکیت را می‌خواهید. دوست دارید مثل بوت و چکمه باشد یا با برش کم مثل کفش اسپرت و کتانی باشد؟ برای اینکه درست انتخاب کنید به راهنمایی احتیاج دارید؟ برای اسکیت‌های هنری و پیشرفته نیروی زیادی برای پشتیبانی به مچ پا برای کنترل جهش و چرخش وارد می‌شود. اسکیت‌های بوت‌مانند شما را کمی پشتیبانی خواهد کرد اما کمتر قابل‌انعطاف است (انعطاف‌پذیری کمی دارد).

تعداد زیادی از اسکیت‌بازهای حرفه‌ای اسکیت‌های بوت‌مانند را به خاطر ظاهر کلاسیک ترجیح می‌دهند. آن‌ها بر سبک‌ها و مدل‌های متفاوت ارائه می‌شوند که برای سلیقه‌های متفاوت موردپسند هستند.

چه اسکیتی برای چه فردی؟

اسکیت‌های بوت‌بلند به‌طور ویژه توسط اسکیت‌بازهای هنری و اسکیت‌بازهای ریتمی موردپسند واقع می‌شوند. اسکیت‌های سرعتی این روزها موردعلاقه بسیاری هستند. این موضوع به این دلیل است که آن‌ها شکل و ظاهری مانند کفش‌های ورزشی دارند. این موضوع باعث می‌شود که بیشتر افراد با این کفش‌‌ احساس راحتی بیشتری داشته باشند. اگر در فضای باز اسکیت‌بازی می‌کنید باعث می‌شود که پا احساس خنکی بیشتری داشته باشد. اگر می‌خواهید به یک تیم ورزشی با سبک دربی بپیوندید، بهترین گزینه استفاده از چکمه اسکیت سرعتی است.

راهنمای خرید اسکیت
خرید اسکیت

مرحله سوم

سطح مهارت خود را بسنجید. باید در راهنمای خرید اسکیت به شما بگوییم برای اینکه از اسکیت‌بازی لذت ببرید به یک اسکیت متناسب با توانایی‌های خود احتیاج دارید. عاقلانه است که اسکیتی که انتخاب می‌کنید کمی فراتر از سطح توانایی اکنون شما تهیه کنید؛ زیرا شما پیشرفت می‌کنید. این انتخاب درست و به‌جا باعث خوشحالی شما خواهد شد. مواظب این موضوع باشید که اسکیتی که شما انتخاب می‌کنید از توانایی شما بیش‌ازحد فراتر و حرفه‌ای‌تر نباشد؛ زیرا باعث از بین رفتن لذت اسکیت‌بازی می‌شود و همچنین خودتان نیز آسیب می‌بینید.

اسکیت‌های ابتدایی

اسکیت‌های ابتدایی برای افراد مبتدی برای تازه‌کارها و کسانی که بعد از مدت‌ها دوباره به پیست برگشته‌اند یا کسانی که اعتمادبه‌نفس کمی دارند بسیار مناسب هستند. در این دسته مدل‌ها همه دارای پایداری خوب هستند و احساس راحتی زیادی می‌دهند.

این مدل دارای چرخ‌ها با قطر کوچک‌تر و ترمز برای سرعت کمتر و کنترل بهتر هستند تا اعتمادبه‌نفس و مهارت را زیاد کنند. اسکیت‌هایی نیز هستند که نه حرفه‌ای هستند و نه مبتدی و در درجه وسط قرارگرفته‌اند. در این اسکیت‌ها با توجه به تازه‌کار بودن یا کم‌تجربه بودن به مهارت شما در چرخش و ترمز کردن احتیاج دارند.
به راهنمای خرید اسکیت توجه کنید.

اگر مدت‌زمان زیادی است که دیگر اسکیت‌بازی نمی‌کنید یک اسکیت با چرخ‌های x84mm یا یک اسکیت حد وسط با چرخ‌های بزرگ را انتخاب کنید. تا به شما در کنترل و سرعت کمک کند. اگر با مدل 3×110 کمی راحت‌تر باشید که مدل کمی حرفه‌ای‌تر است با توجه به نوع اسکیتی که به دنبال آن هستید و محیطی که قرار است در آن بازی کنید انتخاب‌‌های بسیار زیادی دارید.

برای انتخاب اسکیت پیشرفته اکنون‌که اسکیت بخشی معمولی از برنامه روزمره شماست و تجربه و مهارت به شما اعتمادبه‌نفس می‌دهد تا بدون در نظر گرفتن شرایط و محیط به‌راحتی اسکیت سواری کنید، باید یک اسکیت با توانایی بالا انتخاب کنید. مهارت شما خیلی وابسته به نوع اسکیت انتخابی شما نیست. انتخاب مناسب شما باعث پیروزی و موفقیت شما می‌شود؛ بنابراین با توجه به نیاز خود و با تحقیق فراوان بهترین گزینه و مدل را انتخاب کنید.

چند نکته در راهنمای خرید اسکیت

به یاد داشته باشید که حتماً کفش اسکیت به‌اندازه پایتان باشد. معمولاً این سایز با سایز کفش ورزشی شما یکی است. حتماً باید هنگام خرید حضور داشته باشید تا کفش اسکیت را به پا کنید. راحتی شما بسیار مهم است و پای شما نباید در کفش جلو و عقب رود. کفشی را انتخاب کنید که از جنس بدنه خوب تولیدشده باشد

اندازه پا
خرید اسکیتی مناسب پا

بدنه باید از قوزک و مچ پا حمایت کند. حتی اگر قرار است برای تفریح اسکیت‌ بخرید از اسکیت‌های ارزان‌قیمت خودداری کنید. هنگام عصر برای خرید اقدام کنید. چون پا به‌اندازه کافی ورم دارد و این انتخاب با اندازه واقعی پای شما مطابقت دارد. با راهنمای خرید اسکیت همچنان همراه باشید تا قسمت‌های مختلف کفش اسکیت را با یکدیگر بررسی کنیم.

جنس بدنه کفش اسکیت

کفش‌های اسکیت از بدنه‌هایی با جنس پلاستیک، کائوچو، آهن و آلومینیوم تولید می‌شوند. کفش‌های آهنی معایبی را به همراه دارند و برای اسکیت‌های با کیفیت پایین استفاده می‌شوند. احتمال شکستن بدنه پلاستیکی زیاد است. جنس آلومینیومی از کیفیت بهتری برخوردار است. این جنس به دلیل سبک بودن، باعث کاهش وزن اسکیت می‌شود.

ساق کفش اسکیت

اسکیت‌های ساق بلند معمولاً از پاها بیشتر حمایت می‌کنند. با این تفاوت که نسبت به اسکیت‌های ساق کوتاه انعطاف‌پذیری کمتری دارند. معمولاً نیز در اسکیت‌های تفریحی از ساق بلندتر و در اسکیت‌های سرعت از ساق‌های کوتاه‌تر استفاده می‌شود.

فریم یا تیغه مناسب

در راهنمای خرید اسکیت باید به موضوع فریم یا تیغه کفش اسکیت نیز اشاره‌کنیم. فریم‌ها در زیر چکمه قرار می‌گیرند و چرخ‌ها را روی اسکیت نگه می‌دارند. به هنگام خرید اسکیت به فریم آن نیز توجه ویژه داشته باشید. برای بررسی فریم اسکیت می‌توانید چرخ جلوی اسکیت را بیرون بیاورید و دو ریل فریم را به یکدیگر نزدیک کنید. اگر به‌سختی به هم
چکمه معمولاً نزدیک شوند از سختی بیشتری برخوردارند.

چکمه کفش اسکیت

شامل دو نوع نرم و سخت می‌باشند. در هنگام خرید بهتر است هر دو نوع را امتحان کنید. جنس سخت چکمه باعث حمایت بیشتر از مچ پا می‌شود که انتخاب این نوع از چکمه به خود شما بستگی دارد. جنس نرم چکمه سبک‌تر است و قابلیت مناسبی در تبادل هوا دارد.

بست کفش اسکیت

یک سیستم بست مناسب برای کفش اسکیت باید درحالی‌که هیچ فشاری روی پا نمی‌آورد، بلکه به‌خوبی از پا حمایت کند. در برخی اسکیت‌های سخت این بست‌ها قابل تنظیم هستند ولی در اسکیت‌های نرم بندها ابزار اصلی هستند و باید به آن‌ها توجه کافی داشته باشید.

کفی اسکیت

کفی اسکیت‌ها برای راحتی پای اسکیت سوار طراحی‌شده‌اند. هنگام خرید اسکیت به یاد داشته باشید که بعد از خواندن راهنمای خرید اسکیت، کفی را بیرون کشیده و آن را به‌خوبی بررسی کنید. یک کفی خوب از چند قسمت تشکیل‌شده است. از یک لایه پارچه به‌عنوان آستر، یک لایه فوم با تراکم مختلف در سطوح مختلف پا، ماده‌ای پلاستیکی در اطراف پاشنه تشکیل‌شده است.

دلیل تفاوت قیمت کفش‌های اسکیت

سفت و نرم بودن کفش باعث تفاوت قیمت می‌شود. همچنین کیفیت مواد و طراحی کفش از دلایل اصلی تفاوت قیمت محسوب می‌شود. تفاوت در جنس فریم، جنس ترمز نیز باعث تفاوت در قیمت خواهد شد. اسکیت‌های غیرقابل تنظیم ارزان‌تر از اسکیت‌های قابل تنظیم هستند. قابل‌قبول است که میان قیمت یک اسکیت با چرخ‌های سفت با قطر کم و قیمت یک اسکیت با چرخ‌های بزرگ از جنس پلی‌اورتان تفاوت وجود داشته باشد.

تاثیر جنس کفش
تاثیر جنس کفش های اسکیت

کلام آخر

اسکیت سواری یک ورزش سرگرم‌کننده و تقریباً موردعلاقه برای اکثر مردم است. ما راهنمای خرید اسکیت را جمع‌آوری کرده تا بتوانیم شما را در خرید کفش اسکیت یاری کنیم. به یاد داشته باشید که به هنگام اسکیت سواری به توصیه‌های ایمنی نیز در مورد این ورزش دقت کافی را داشته باشید.

به پايان مقاله راهنمای خرید اسکیت رسيديم، اميدوارم از خواندن این مطلب لذت برده باشید. اگر به این موضوعات علاقه دارید پیشنهاد می‌کنم مطالعه مقالات مرتبط در وبلاگ واسط کالا را از دست ندهید. همچنین فراموش نکنید که با دانلود اپلیکیشن واسط کالا می‌توانید اجناس دست‌دوم و یا حیوانات خانگی خود را باقیمت مناسب خریدوفروش کنید. از اینکه با واسط کالا همراه بودید سپاسگزاریم!
منابع
inlinewarehouse.com
rollerskatenation.com

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.