راهنمای خرید افترشیو

راهنمای خرید افترشیو

در پست‌های قبل ما در مورد ریش تراش و اصلاح صورت آقایان صحبت کردیم. امروز می‌خواهیم برای شما از راهنمای خرید افترشیو صحبت کنیم. زیرا این آخرین مرحله در یک اصلاح است و یک انتخاب صحیح به شما کمک می‌کند تا پوست خود را به بهترین شکل حفظ کنید.

البته ما در انتهای مقاله لیستی از بهترین افترشیوها را به شما معرفی می‌کنیم. خواندن مطلب اصلاح صورت آقایان با ترفندهای طلایی به شما کمک می‌کند تا با کارایی افترشیو بیشتر آشنا شوید، با واسط کالا همراه باشید.

گذری بر تاریخچه افترشیو

آرایشگران برای از بین بردن باکتری‌ها و به حداقل رساندن انتقال بیماری از یک مشتری به مشتری دیگر از طریق ابزارهای اصلاح و از اسپری زیاد الکل به عنوان ضدعفونی ‌کننده استفاده می‌کردند. آن‌ها همچنین خطر عفونت را کاهش داده و بوی خوبی داشتند.

این کار خیلی زود تکامل یافت و به سنتی میان همه تبدیل شد. آدم‌ها احساس احیا شدن دوباره پوستشان، ناشی از استفاده الکل و اثر سوزن سوزن شدن را دوست داشتند. با این وجود، نمی‌دانستند که مصرف مقدار زیاد الکل موجود در افترشیو پوست را بسیار خشک و تحریک می‌کند.

در اواخر دهه 1980 بود که مردان نسبت به اهمیت مراقبت از پوست و نگهداری روزانه آن آگاهی بیشتری پیدا کردند. بنابراین موج جدیدی از محصولات افترشیو با خواص مفیدتر راهی بازار شد.

خاصیت افترشیو

بعضی از افترشیوها معطر و برخی دیگر حاوی عصاره‌های گیاهی و روغن‌های اساسی و تعدادی دیگر نیز دارای الکل هستند. اگرچه ممکن است افترشیو به عنوان محصولات اصلاح به بازار عرضه شود، اما در واقع آن‌ها محصولات مراقبت از پوست هستند.

متأسفانه خیلی از ما تا الآن آن را جزء محصولات اصلاح می‌دانستیم. در راهنمای خرید افترشیو مرور می کنیم که استفاده از این محصول پوستی برای مردان با پوست حساس یا خشک مفید است. مخصوصاً در ماه‌های خشک زمستان، هنگامی که رطوبت کمتری در هوا وجود دارد و پوست مستعد خشکی است، بیشتر توصیه می‌شود.

انواع افترشیو

افترشیو به سه شکل کرمی، ژل و لوسیون وجود دارد. آن‌ها بیشتر از هر چیز دیگری در مراقبت و نگهداری از پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شناخت جنس اصل
استفاده به روش های مختلف

هدف آن‌ها علاوه بر داشتن خاصیت ضدعفونی‌ کننده، تسکین، مرطوب‌سازی و بازسازی پوست پس از اصلاح است. برخلاف سایر محصولاتی که در هنگام اصلاح استفاده می‌شوند، ماندگاری بیشتری دارند زیرا بلافاصله نباید پاک شوند. این مورد بین عموم آقایان بد جا افتاده است. آن‌ها باور غلطی دارند که باید افترشیو را بلافاصله از صورت شست.

راهنمای خرید افترشیو کرمی

بسیاری از مدل‌های کرمی آن‌ها حاوی الکل هستند (2 تا 5 درصد). اما بهترین گزینه‌ فاقد الکل است. افترشیوهای کرمی بدون الکل حاوی مواد طبیعی مانند روغن‌های گیاهی هستند که جایگزین الکل شده‌اند.

این روغن‌ها به همان اندازه ضدعفونی ‌کننده هستند اما باعث خشکی نمی‌شوند. نوع کرمی حاوی الکل بسیار کم یا فاقد آن هست . آن‌ها همچنین حاوی آب و روغن برای مرطوب ‌سازی پوست هستند.

ژل‌ها

ژل‌ها دارای الکل نسبتاً کمی در مقایسه با لوسیون‌ها هستند. بعضی از آن‌ها اصلاً الکل ندارند، که آقایان آن‌ها را بیشتر از بقیه ترجیح می‌دهند. آن‌ها حاوی روغن نیستند و باعث می‌شوند رطوبت کمتری به پوست شما برسد. ژل‌ها می‌توانند برای شما بسیار آرامش ‌بخش باشند و معمولاً در حفظ سلامت پوست شما مفید هستند.

شناخت لوسیون افترشیو

از بین افترشیوها، لوسیون بیشترین میزان الکل را دارد (60 تا 75 درصد). این محصول بسیار شبیه به کار آرایشگرها در قدیم استفاده می‌کردند هست.

به یاد داشته باشید، قرار دادن الکل روی پوستی حساس که به تازگی تراشیده شده باعث سوزش زیاد می‌شود. گرچه الکل ضدعفونی‌کننده است، اما استفاده از لوسیون هم به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. لوسیون را جزء آخرین انتخابتان قرار بدهید.زیرا آن‌ها پوست را خشک و تحریک می‌کنند و هیچ خاصیت مفیدی ندارند.

همچنین، الکل موجود در آن‌ها منافذ را به شدت سفت می‌کند. سرانجام بهتر است بدانید که همه لوسیون ها حاوی رایحه‌های مصنوعی و گاهی رنگ هستند. بنابراین در راهنمای خرید افترشیو به شما پیشنهاد می‌دهیم که برای داشتن بهترین نتیجه به کرم یا ژل متکی شوید.

نحوه استفاده از افترشیو

موهای زائد را به آرامی از روی صورت و گردن خود بزنید. در هنگام استفاده از افترشیو؛ از زدن آن در دور چشم خودداری کنید و اجازه دهید تا خشک شود. این محصول باید پس از اصلاح پوست شما را تسکین، تغذیه و مرطوب کند. تحریک بازسازی سلول به حفظ پوست تمیز و سالم کمک می‌کند.
برای آشنایی بیشتر با واکس مو، خواندن مطلب زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم.
واکس مو چیست؟

شناخت جنس اصل

همیشه برچسب‌های محصولات را با دقت بررسی کنید. به دنبال تمام مواد طبیعی باشید و از رنگ‌ها و رایحه‌های مصنوعی دوری کنید. مواد تقلبی می‌توانند باعث تحریکات پوستی و واکنش‌های آلرژیک برای شما شوند. از طرف دیگر، مواد طبیعی مانند عصاره‌های گیاهی و معدنی، روغن مغزها و گیاهان، موم و روغن‌های طبیعی با عملکر و چرخه‌ی طبیعی بدن سازگار هستند.

شناخت جنس اصل
خرید افترشیو اصلی

به دنبال افترشیوهایی که حاوی مواد ضد التهاب یا روغن‌های طبیعی هستند باشید. مانند آووکادو، نارگیل، دانه انگور، ماکادامیا، بادام، زیتون یا جوجوبا که همه دارای خواص درمانی و مرطوب‌ کنندگی‌اند.

انواع پوست در راهنمای خرید افترشیو

پس از جست‌وجو و خواندن راهنمای خرید افترشیو، اطمینان حاصل کنید که مواد روغنی محصول انتخابی به پوست شما نفوذ می کند وعمل بازسازی را انجام می دهد.

پوست طبیعی

نوع کرمی بهترین مورد برای پوست‌های نرمال و طبیعی است. خوشبختانه این افراد می‌توانند از همه محصولات بدون آسیب دیدن پوستشان استفاده کنند.

پوست خشک

برای کسانی که پوست خشک دارند توصیه می‌شود که از هر چیزی که حاوی الکل است خودداری کنند. روغن‌های طبیعی مانند فندق یا بادام می‌توانند برای پوست بسیار مفید باشند. هر روز صبح و قبل از خواب از مرطوب کننده استفاده کنید. همچنین استفاده از ژل افترشیو برای این افراد مفید است.

پوست حساس

برای پوست‌های حساس بهتر است از انتخاب افترشیوهای با بو یا عطری خودداری کنید، زیرا باعث تحریک بیش از حد پوستتان می‌شوند. اگر جزء این افراد هستید، از آن‌هایی که روغن‌هایی مانند اسطوخودوس، گل رز یا نارنج دارند استفاده کنید، که باعث تحریکات پوستی نشوند.

همچنین سعی کنید از آلوئه ورا نیز دوری کنید. بهترین محصولات مراقبت از پوست تا حد زیادی آن‌هایی هستند که سطح متعادل pH را دارا هستند و اسید طبیعی پوست را از بین نمی‌برند.

بهترین افترشیوها

تا این قسمت مطلب راهنمای خرید افترشیو، شما با این محصول مراقبت از پوست آشنا شدید و بیان کردیم که برای هر نوع پوستی چه افترشیوی مناسب است. در این قسمت برای شما چند تا از بهترین محصولات را نام برده‌ایم تا شما را با چند افترشیو برتر روز بیشتر آشنا کنیم.

اگر به دنبال خرید عطر هستید خواندن مطلب زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم.
برترین برندهای عطر مردانه

بریکل

شرکت Brickell توانسته در زمانی کوتاه پس از تأسیس بهترین افترشیو را تولید و به بازار عرضه نماید. این محصول با ترکیبی از چندین محصول ساخته شده است که نه تنها باکتری را از پوست شما بعد از اصلاح برطرف می‌کند بلکه به بهبود پوست شما در طول زمان نیز کمک می‌کند.

از جمله مواد تشکیل دهنده این افتر شیو ویتامین E، آلوئه ورا، اسطوخدوس، گل کلم، عصاره چمچه زنی، عصاره پوست پرتقال و … است.

افترشیو Proraso

این افترشیو با کیفیت بالایی که دارد پوست شما را احیا می‌کند. کاری که باید با چندین محصول به صورت مرتب انجام دهید تا به یک هدف برسید. اما این افترشیو با ترکیبی از روغن مونول و اکالیپتوس ساخته شده است تا احساس خنکی روی پوست خود داشته باشید.

در این محصول از هیچ گونه رنگ‌های مصنوعی یا روغن‌های معدنی استفاده نشده است. یکی از بهترین افترشیوهای موجود در بازار است که از هیچ گونه موادی که به پوست شما آسیب بزند در آن استفاده نشده است.

افترشیو ژیلت

در این محصول Gillette یک ژل آرام بخش بکار رفته است. این ژل باعث می‌شود پوست احساس خنکی کند و سوزش ناشی از اصلاح ریش با تیغ را کاهش دهد. این افترشیو برای مردانی که پوست حساس دارند و دوست دارند پوست خود را احیا کنند، بهترین گزینه را در راهنمای خرید افترشیو به خود اختصاص داده است.

راهنمای خرید افترشیو نیوا

مردانی که دارای پوست حساس هستند، نیاز به افترشیو Nivea دارند. این افترشیو کمک می‌کند که پوست شما بهبود یابد و تمامی عوارض بعد اصلاح را ترمیم می‌کند. عطر و بوی بکار رفته در این محصول مورد آزمایش‌های متعدد قرار گرفته و برای افرادی که پوست حساس دارند توصیه می‌شود.

راهنمای خرید افترشیو
افترشیو نیوا

صحبت پایانی

و آخر اینکه مراقب پوست خود باشید. اول پوست خود را بشناسید بعد افترشیو مورد نیاز خود را انتخاب کنید. امیدواریم توانسته باشیم در مطلب راهنمای خرید افترشیو به شما در این انتخاب کمک کرده باشیم.
پس از استفاده از افترشیو، فقط ادکلن مورد علاقه خود را روی شانه‌ها، پایین گردن یا پشت گردن خود بزنید، این مورد مهم را هیچ وقت یک آقای جذاب نباید فراموش کند.

به پايان مقاله راهنمای خرید افترشیو رسيديم. اگر به این موضوعات علاقه دارید پیشنهاد می‌کنم مطالعه مقالات مرتبط در وبلاگ واسط کالا را از دست ندهید. همچنین فراموش نکنید که با دانلود اپلیکیشن واسط کالا می‌توانید اجناس دست‌دوم و یا حیوانات خانگی خود را با قیمت مناسب خریدوفروش کنید. از اینکه با واسط کالا همراه بودید سپاسگزاریم!

منابع:
gentlemansgazette.com
gq.com

تبلیغات
vasetpet-content

One Reply to “راهنمای خرید افترشیو ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.