انتخاب پرستار کودک

انتخاب پرستار کودک

بعضی‌اوقات ممکن است لازم باشد یک پرستار کودک پیدا کنید که نمی‌شناسید. به‌عنوان‌مثال اگر خانواده شما که قبلاً از کودک مراقبت می‌کردند آزاد نباشند و شما به‌طور غیرمنتظره‌ای برای کار فراخوانده شوید. یا اگر یکی از فرزندان دیگر شما بیمار باشد و باید به فکر انتخاب پرستار کودک باشید.

برای انتخاب پرستار کودک تصمیم‌گیری در مورد مناسب بودن آن‌ها با خود شما است. مواردی که باید در نظر بگیرید شامل اینکه آن‌ها چه تجربه‌ای دارند؟ چگونه هنگام مصاحبه با شما صحبت می‌کنند؟ همچنین وقتی با فرزندانتان ملاقات می‌کنند، چه شکلی هستند؟ به دنبال افرادی بگردید که واقعاً از مراقبت از کودکان لذت می‌برند.

پرستار کودک کیست؟

پرستار کودک کسی است که برای نگهداری از فرزندان شما در خانه شما پول می‌گیرد. انتخاب پرستار کودک مناسب به این معنی است که می‌توانید اطمینان داشته باشید هنگام بیرون رفتن از فرزندانتان به‌خوبی مراقبت می‌شود. یک پرستار کودک خوب کسی است که وقتی شما دورباشید نقش شما را بر عهده بگیرد.

چه زمانی به پرستار کودک نیاز دارید؟

هر پدر و مادری نیاز به مدتی وقت استراحت دارند. علاوه بر این ممکن است که شما مادری شاغل باشید که مجبورید ساعاتی از روز را دور از کودک خود بگذرانید. چه مراقبت منظم روزانه از کودک و چه مراقبت‌های اضطراری باشد که مجبور شوید کودک خود را به‌طور غیرمنتظره ترک کنید، اعتماد به پرستار کودک ذهن شما را آرام نگه می‌دارد.

چه چیزی را باید در یک پرستار کودک جستجو کنید؟

موارد اصلی که باید جستجوی آن بپردازید این است که پرستار کودک شخصی است که می‌توانید به او اعتماد کنید و فرزندتان او را دوست داشته باشد. همچنین مهم است که پرستار کودک برای ساعاتی که به آن‌ها نیاز دارید در دسترس باشد.

سن فرزند

یکی از نکاتی که باید هنگام انتخاب پرستار کودک به آن توجه کنید سن کودکتان است. کودکان در سن کم به مراقبت بیشتری احتیاج دارند. بنابراین پرستاری نیز که انتخاب می‌کنید باید مهارت کافی را در نگهداری از کودکان را داشته باشد.

پرستارانی که قبلاً تجربه این کار را داشته‌اند و یا خود دارای فرزند هستند مناسب‌ترند. همان‌طور که مشهود است انتخاب پرستار برای کودکانی که هنوز قادر به صحبت کردن نیستند تا وقایع منزل را گزارش کنند به‌دقت بیشتری نیاز دارد.

سن فرزند
توجه به سن فرزند

تهیه لیستی از نیازهای خود

چه نوع مراقبتی از کودک خود را می‌خواهید؟ فرزند شما در چه روزها و چند ساعت به پرستار کودک نیاز دارد؟ آیا پرستار کودک نیاز به رانندگی دارد؟ آیا پرستار غذا را نیز باید آماده کند یا کارهای سبک خانه را انجام دهد؟ چه هزینه‌ای می‌توانید برای مراقبت از کودکان بپردازید؟ آیا بلافاصله به مراقب نیاز دارید یا می‌توانید در لیست انتظار صبر کنید؟

سابقه پرستار

در هنگام استخدام پرستار کودک بررسی سابقه ضروری است. هنگام انتخاب می‌توانید با خانواده‌هایی که او قبلاً پرستار آن‌ها بوده صحبت کنید. آیا آن خانواده‌هایی که او درگذشته از آن‌ها مراقبت کرده است، مشابه خانواده شما هستند؟ آیا کودک آن‌ها هم‌سن کودک شما بوده است؟

آیا او وظایف و مسئولیت‌های مشابه با آنچه دوست دارید برای بچه‌های شما انجام دهد قبلاً داشته است؟ مانند هر شغلی، سابقه برای انتخاب پرستار کودک مهم است.

اگر پرستار آینده کودک شما مسئولیت مدیریت آنچه انتظار دارید را قبلاً تجربه کرده است پس انتخاب ایشان یک انتخاب مناسب است.

مصاحبه

وقتی زمان مصاحبه با یک پرستار کودک فرامی‌رسد محدود کردن نامزدها و یافتن مناسب‌ترین پرستار می‌تواند بسیار دلهره‌آور باشد. پس از تعیین صلاحیت‌های اساسی مطابق با آن مصاحبه، ویژگی‌های پرستار موردنظر خود را با یک چک‌لیست ساده مشخص کنید. پرستار شما باید دقیقاً همان کسی باشد که شما نیاز دارید.

مرور سؤالات مصاحبه

سؤالاتی را که بیشترین اهمیت را برای شما و خانواده‌تان دارند در نظر بگیرید. سؤالات استاندارد مصاحبه وجود دارند اما هر خانواده نیازهای خاص و منحصربه‌فرد خود را دارد. آیا ضروری است که فرزندان شما بعد از مدرسه با ماشین به خانه بیایند؟

به پاسخ‌هایی که پرستاران شما در مورد سابقه رانندگی و زمان‌شناس بودن به شما داده‌اند دقت کنید. آیا در غیاب شما به کسی احتیاج دارید که غذا درست کند؟ گفته‌های پرستاران را در مورد راحت بودن در آشپزخانه را بررسی کنید.

از پرستار چه بپرسیم؟

برخی از مواردی که می‌توان پرسید:

  • آیا پرستار کودک در برخورد با بچه‌های هم‌سن فرزند شما تجربه دارد؟
  • آیا آن‌ها می‌توانند سابقه و رزومه ارائه دهند؟
  • آیا آن‌ها کمک‌های اولیه را می‌دانند؟
  • چگونه با موارد اضطراری برخورد خواهند کرد؟
  • آن‌ها چگونه فرزند شما را تربیت می‌کنند؟
  • چگونه فرزند شما را مشغول خواهند کرد؟
انتخاب پرستار کودک
دقت در انتخاب پرستار

همیشه رزومه و سابقه را بررسی کنید یا از دیگران در مورد تجربیات خود با این پرستار کودک بپرسید.

سوالات دیگر

همچنین می‌توانید این سؤالات را از پرستار کودک بپرسید: چند سال دارید؟ چه مدت است پرستار کودک هستید؟ چرا پرستار کودک هستید؟ چه چیزی را در این مورد بیشتر دوست دارید؟ در شرایط اضطراری چه کاری انجام می‌دهید؟ آیا تابه‌حال در شرایط سختی قرارگرفته‌اید؟

چگونه آن را مدیریت کرده‌اید؟ با فرزندم چه فعالیت‌هایی انجام خواهید داد؟ علایق دیگر شما چیست؟ آیا شغل دیگری دارید؟ چه ساعت‌ها و روزهایی در دسترس هستید؟ چه زمانی در دسترس نیستید؟ چه سؤالاتی از من دارید؟ اطلاعات آن‌ها را دریافت کنید. باید آدرس خانه، تلفن خانه، تلفن همراه و حداقل اطلاعات تماس یکی از والدین آن‌ها را داشته باشید.

درخواست کار آزمایشی

تعامل او را با فرزندانتان تماشا کنید. یک پرستار خوب در صورت درخواست کارآزمایشی، نه نمی‌گوید و از کار خود مطمئن است. آیا سبک او را دوست دارید؟ در مورد مهارت‌های تدریس او چطور؟ آیا با نحوه نظم دادن او راحت هستید؟ ارتباط بچه‌ها با پرستار چگونه است؟ به‌هرحال آن‌ها کسانی هستند که بیشترین وقت را با او خواهند گذراند؛ بنابراین دیدن تصمیمات متقابل کودک می‌تواند کمک بزرگی در تصمیم‌گیری نهایی شما باشد.

ممکن است فکر کنید پرستار کاملی را پیداکرده‌اید اما هرگز نمی‌توانید مطمئن شوید تا وقتی‌که آن‌ها را آزمایش نکنید و تأیید کودک خود را نگیرید. روزی را انتخاب کنید تا بتوانید ساعتی را در کنار پرستار و کودک خود سپری کنید.

بعدازآن یک ساعت آن‌ها را ترک کنید و اجازه دهید کودک شما مدتی را با او سپری کند. پس از بازگشت از فرزندان خود بپرسید که آیا از حضور پرستار لذت برده‌اند یا خیر. وقتی یک پرستار معتبری را که دوست دارید پیدا کردید مطمئناً اوقات آرامش و لذت بیشتری را در خارج از خانه خواهید داشت.

اعتماد به احساس قلبی خود

ممکن است پرستاری وجود داشته باشد که رزومه قابل‌توجهی برای شما ارائه دهد. سابقه خارق‌العاده و پاسخ‌های مناسب برای همه سؤالات مصاحبه شما داشته باشد؛ اما چیزی که به نظر شما می‌رسد این است که او مناسب نیست. ممکن است نتوانید او را بپذیرید. نیازی به توضیح حس خود ندارید. به احساس قلبی خود اعتماد کنید.

وقت کافی برای انتخاب پرستار کودک

بعد از مصاحبه معمولاً یک دقیقه وقت بگذارید و از خودتان بپرسید که در مورد شخصی که تازه ملاقات کرده‌اید چه حسی دارید. از خود بپرسید که این کسی است که دوست دارید فرزندتان با او وقت بگذراند؟ آیا این شخص الگوی خوبی برای فرزند شما است؟ آیا او حال و هوای خوبی به شما داده است؟

انتخاب پرستار کودک
انتخاب پرستاری مناسب

آیا این شخصی است که می‌خواهید به‌طور منظم با او تعامل داشته باشید؟ اگر شما 100 درصد مطمئن نباشید باید با شخص دیگری مصاحبه کنید ممکن است زمان ببرد اما درواقع باعث صرفه‌جویی در وقت شما می‌شود؛ زیرا اگر اکنون شخص مناسبی را پیدا کنید شش ماه دیگر جستجوی جدیدی را شروع نخواهید کرد.

از چه سنی کودک را به پرستار می‌توان سپرد؟

درست است که گفته می‌شود تا سن یک‌سالگی کودک بهتر است مادر به‌صورت تمام‌وقت در کنار کودک باشد؛ اما سن قانونی برای سپردن کودک به پرستار وجود ندارد. شما تنها باید اطمینان حاصل کنید که فرزند شما به‌درستی نگهداری می‌شود.

از کودکان کوچک همیشه باید مراقبت شود، اما اگر کودک بزرگ‌تری نیز دارید که در تنهایی می‌ترسد یا رفتارهای نامناسبی دارد بازهم ممکن است به پرستار بچه نیاز داشته باشید. بستگی به کودک دارد.

بهترین راه انتخاب پرستار کودک

بسیاری از افراد برای پرستاری از کودکان خود به دوستان و اعضای خانواده اعتماد می‌کنند. هیچ سن قانونی برای پرستار بودن وجود ندارد. حتی کودک دیگری مانند خواهر یا برادر بزرگ‌تر می‌توانند اجازه پرستاری از کودک را داشته باشد. شما باید اطمینان حاصل کنید که فرزند شما در امنیت و مراقبت از کودک است.

از والدین دیگر یا یک کارمند بهداشت در منطقه خود سؤال کنید. از مربیان مهدکودک بپرسید که آیا خارج از ساعات معمول خود بچه‌داری می‌کنند یا خیر. اعلانات را در مرکز بهداشت جامعه خود، مدرسه، کتابخانه یا مغازه‌ها بررسی کنید.

یافتن یک پرستار کودک واجد شرایط به وقت نیاز دارد؛ اما پاداش شما این است که بدانید فرزند شما در دستان توانمندی است. شما می‌خواهید فردی بالغ و صمیمی دارای عقل سلیم و واقعاً علاقه‌مند به کودکان پیدا کنید. توصیه‌های افرادی که می‌شناسید و به آن‌ها اعتماد دارید بهترین شرط شما برای یافتن یک پرستار کودک قابل‌اعتماد و توانمند است.

اگر در منطقه خود تازه‌وارد هستید و نمی‌دانید چگونه یک پرستار کودک خوب پیدا کنید. ممکن است همسایگان یا همکاران شما توصیه‌هایی داشته باشند. حتی یک منشی در مطب متخصص اطفال ممکن است نامی برای شما داشته باشد.

ایجاد یک توافق‌نامه

به پرستار کودک بگویید چه انتظاری از او دارید و چه موقع برمی‌گردید. همچنین ایده خوبی است که در مورد هزینه توافق کنید. میزان پرداخت شما به سن کودک، تجربه، تعداد دفعات نیاز شما و ساعات مراقبت بستگی دارد. در ابتدا اطلاعات مهمی را به پرستار کودک بدهید.

در مورد اینکه به کجا می‌روید و کی برمی‌گردید. فرزند شما چه چیزی را دوست دارد و چه چیزی را دوست ندارد. دستورالعمل‌های دارویی، قوانین کلی خانه خود ازجمله محدودیت در تلویزیون، استفاده از رایانه، بازی‌ها، بازی در خارج، زمان وعده‌های غذایی، زمان حمام، زمان خواب، اطلاعات تماس اضطراری و غیره صحبت کنید.

انتظارات
برآورده کردن انتظارات

توصیه‌های لازم به پرستار

به پرستار کودک خود بگویید که در مواقع اضطراری چگونه می‌تواند با شما تماس بگیرد. لیست تلفن‌های اضطراری را به او ارائه دهید که شامل شماره همسایه‌ها، دوستان، بستگان، دکتر کودک و … می‌شود. شماره تلفن و آدرس خود را بنویسید.

از هرگونه مشکل خاصی که ممکن است فرزند شما داشته باشد به پرستار اطلاع دهید؛ مانند آلرژی (به نیش زنبور، یک غذا و غیره) و نیاز به مصرف دارو در یک‌زمان خاص (توضیح و نوشتن دستورالعمل‌ها). جعبه کمک‌های اولیه خود را به پرستار نشان دهید.

تذکر دادن ممنوعات

قبل از رفتن به سرکار یا بیرون انتظارات خود را به پرستار کودک بگویید. این موضوع را واضح بیان کنید. اگر پرستار کودک رانندگی می‌کند از تجربه رانندگی آن‌ها سؤال کنید. مطمئن شوید که پرستار قوانین ایمنی را می‌داند. بدون دستورالعمل خاص خود هیچ دارویی به کودک شما ندهد.

بچه را حتی برای یک دقیقه در خانه یا حیاط تنها نگذارد. اگر فرزند شما آن‌قدر کوچک است که هنوز نمی‌تواند زیاد از خود مراقبت کند به پرستار خود این قوانین را بیاموزید. به آن‌ها پاپ‌کورن، آجیل، آب‌نبات سخت، هویج خام یا هر نوع غذای سفت که می‌تواند باعث انسداد لوله تنفس و خفگی شود به آن‌ها ندهد. اجازه ندهد بچه‌ها با کیسه‌های پلاستیکی، سکه‌ها یا اشیا کوچک دیگری که ممکن است با آن‌ها خفه شوند بازی کنند.

چگونه به پرستار کودک اعتماد کنیم؟

اگر فرزند شما هنوز آن‌قدر کوچک است که قادر به گزارش اتفاقات منزل نیست بهتر است در صورت امکان مالی در خانه خود دوربین مداربسته نصب کنید. پرستار را از وجود دوربین‌ها باخبر کنید تا او بداند که عملکردش توسط والدین دیده خواهد شد. می‌توانید از همسایگان خود نیز بخواهید در صورت شنیدن صدای عجیب یا گریه بیش‌ازحد کودکتان با شما تماس بگیرد و در صورت امکان به منزلتان مراجعه کند.

آگاه کردن پرستار

اگر فرزند شما به بیماری مبتلا است و اکنون دارو مصرف می‌کند باید پرستار را از این امر آگاه کنید. اندازه و زمان مصرف دارو را برای او مشخص کنید. همچنین می‌توانید از پرستار بخواهید لیستی از داروها و غذاهایی را که به کودک داده است به همراه زمان و مقدار آن‌ها برای شما تهیه کند.

انتخاب پرستار با تجربه

هیچ‌کس هیچ‌وقت نگفته است که انتخاب پرستار کودک آسان است. چگونه می‌توان شخصی را پیدا کرد که بتواند به‌جای اینکه کودک شما را در جلوی تلویزیون رها کند مانند یک مادر او را پوشک کند، از عهده هرگونه شرایط اضطراری برآید و با او بازی کند. اگر شما یکی از اقوام توانمند خود را دارید که مایل به نگهداری کودک شما است برای شما بهتر است. اگرنه وقت گرفتن پرستار کودک است.

انتخاب پرستار کودک
انتخاب پرستار باتجربه

در اینجا چند راهکار در مورد ایجاد یک محیط امن و آرام برای خود، پرستار کودک و مهم‌تر از همه کودک خود آورده شده است. مهم نیست که پرستار کودک شما چقدر بالغ است. اطمینان حاصل کنید که او تجربه کافی با کودکان را دارد.

همسو بودن رفتار والدین با پرستار

ازآنجایی‌که پرستار کودک شما 7 تا 8 ساعت از روز را با کودک شما می‌گذراند باید رفتار او با نظر شما همسو باشد؛ یعنی همان قوانینی را که شما در خانه برای کودکتان وضع کردید او نیز وضع کند. مثلاً اگر در ساعت معینی باید غذا خورده شود بنابراین پرستار باید به این موضوع آگاه باشد.

تفاوت اصلی پرستار با مادر

ازآنجایی‌که امروزه بسیاری از مادران شاغل چاره‌ای جز گرفتن پرستار برای کودک خود یا فرستادن او به مهدکودک ندارند، این امر را موردبررسی قرار داده‌اند. بررسی‌ها نشان داد که تفاوت چندانی بین این کودکان و کودکانی که همه ساعات روز را با مادر خود می‌گذرانند وجود ندارد.

چه‌بسا تربیت کودکی که پرستار از او نگهداری می‌کند بهتر از کودکی باشد که مادر خانه‌دار ولی بی‌حوصله‌اش همیشه در کنار اوست و اصلاً به آموزش و تربیت و سرگرم کردن کودک خود توجهی ندارد.

کلام آخر

در این مقاله درباره انتخاب پرستار کودک با شما صحبت کردیم. در کلام آخر می‌خواهیم بگوییم که درهرصورتی نیاز به پرستار کودک داشتید با دقت بسیار زیادی انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که پرستار کودک ایمنی کودک را درک می‌کند. به‌خصوص اگر کودک شما را به حمام می‌برد یا در اتومبیل سوار می‌کند.

به پايان مقاله انتخاب پرستار کودک رسيديم. اگر به این موضوعات علاقه دارید پیشنهاد می‌کنم مطالعه مقالات مرتبط در وبلاگ واسط کالا را از دست ندهید. همچنین فراموش نکنید که با دانلود اپلیکیشن واسط کالا می‌توانید اجناس دست‌دوم و یا حیوانات خانگی خود را با قیمت مناسب خریدوفروش کنید. از اینکه با واسط کالا همراه بودید سپاسگزاریم!
منابع
pregnancybirthbaby.org.au
parents.com
whattoexpect.com
kidsinthehouse.com
mother.ly

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.