چگونه کمربند چرم ابزار را نرم کنیم؟

چگونه کمربند چرم ابزار را نرم کنیم؟

هنگامی‌که از کمربند برای مدت طولانی استفاده می‌کنید، سفت‌وسخت می‌شود که باعث کبودی پوست شما می‌شود. جدا از این کمربندهای ارزان‌قیمت که از چرم نامرغوب ساخته‌شده‌اند. با نرم کردن کمربند چرم ابزار خود می‌توانید از بروز این مشکلات جلوگیری کنید. همچنین به شما امکان می‌دهد، کیفیت ظاهری و مدت استفاده از کمربند خود را برای زمان طولانی حفظ کنید.

بااین‌حال، اگر روش‌های صحیح نرم کردن کمربند خود را نمی‌دانید، ممکن است درنهایت به آن آسیب برسانید. این باعث می‌شود پول، وقت و انرژی خود را هدر دهید. برای اطمینان از اینکه گام‌های اشتباه را یاد نمی‌گیرید، ما اینجا هستیم تا شما را به یک تور شگفت‌انگیز ببریم. امروز به شما می‌گوییم که کمربند چرمی ابزارها و همچنین کمربند چرمی شلوار خود را چگونه نرم نگه‌دارید؛ بنابراین با واسط کالا همراه باشید.

چرا باید کمربند چرمی ابزار خود را نرم کنید؟

در ابتدا باید بدانید که چرا نرم کردن کمربند چرم تا این حد مهم است و حتماً باید انجام شود.

حفظ سلامتی

هر تکنسینی تمایل به حفظ سلامتی دارد. اما کار با کمربند چرمی سخت ممکن است به پوست آسیب برساند که می‌تواند بدن شما را در طولانی‌مدت تحت تأثیر قرار دهد. گاهی اوقات کمربندهای سخت ابزار می‌توانند باعث بیماری‌های پوستی مانند کبودی و زخم‌های کمر شما شوند.

درحالی‌که چرم نرم تأثیر منفی روی بدن شما نخواهد داشت. از کمربند چرمی نرم بسیار راحت‌تر می‌توانید استفاده کنید و همچنین این کمربندها راحت‌تر حمل می‌شوند.

جلوگیری از آسیب‌دیدگی

معمولاً کمربندهای چرمی سخت، خشک‌تر و تیزتر از نرم هستند. لبه‌های ناهموار آن باعث بریدگی یا ایجاد خراش روی پوست شما می‌شود. گاهی اوقات این نوع آسیب‌ها ممکن است باعث شود تا شما برای مدت طولانی از کار باز بمانید.

کمربند نرم ابزار نه‌تنها شما را از آسیب‌های جسمی نجات می‌دهد بلکه از نظر مالی نیز امنیت بخش است. بنابراین می‌توانید با نرم کردن کمربند چرم ابزار خود از این موارد جلوگیری کنید.

افزایش قابلیت استفاده

به‌عنوان یک فرد حرفه‌ای ممکن است هنگام کار با ابزارهای سنگین روی کمر خود، از کمربندهای معلق چرمی روی شانه خود که به کمربند ابزار خود متصل شده استفاده کنید.

این تسمه‌های معلق چرمی باعث می‌شود تا امنیت و همچنین بهره‌وری بالاتری داشته باشید؛ اما اگر کمربند تعلیق شما سخت شود، ممکن است کار کردن را برای شما بسیار دشوار کند و از انجام کار خود ناراحت باشید.

چگونه کمربند چرم ابزار را نرم کنیم؟
استفاده مناسب از کمربند چرم ابزار

لبه‌های تیز این کمربند باعث تحریک و حواس‌پرتی شما می‌شود و مانعی است تا کار خود را به‌راحتی انجام دهید. بنابراین با نرم کردن کمربند چرم تعلیق خود با همه ناراحتی‌هایی که قبلاً برای شما به وجود می‌آمد، خداحافظی کنید.

افزایش دوام

هنگام خرید بهترین کمربند به عنوان ابزارکار باید بخواهید برای مدت طولانی از آن استفاده کنید. اما گاهی ماهیت کار شما ممکن است لازم باشد در زیر عوامل طبیعی مانند آفتاب، باران یا گردوغبار کار کنید. مقاومت این منابع طبیعی به‌راحتی می‌تواند به سطح کمربند ابزار آسیب برساند. با این کار تسمه ابزار شما سخت می‌شود و از دوام آن می‌کاهد.

به‌این‌ترتیب نمی‌توانید از کمربند ابزار خود برای طولانی‌مدت استفاده کنید. بنابراین برای نرم و بادوام نگه‌داشتن تسمه ابزار برای مدت طولانی، تعمیر و نگهداری منظم و نیز نرم کردن کمربند چرم لازم است.

افزایش انعطاف‌پذیری

به‌عنوان یک فرد حرفه‌ای، باید احساس کنید که کمربند انعطاف‌پذیرهمیشه کارایی شما را بالا می‌برد.

این بهره‌وری شما را به‌شدت افزایش می‌دهد. تسمه‌های نرم چرمی نسب به کمربندهای سخت انعطاف‌پذیرتر هستند.

بعضی‌اوقات ممکن است لازم باشد ابزارهای سنگین مانند چکش یا دریل دستی را روی کیسه‌های ابزار خود نگه‌دارید. کمربند ابزار چرمی سخت به دلیل عدم انعطاف‌پذیری قادر به تحمل این میزان فشار نیست و باعث آسیب می‌شود. با نرم کردن کمربند چرم ابزار می‌توانید انعطاف‌پذیری را افزایش دهید.

چه زمانی باید کمربند چرمی خود را نرم کنید؟

کمربند ابزار بهترین همراه شما برای جایی است که به‌تنهایی کار می‌کنید یا دستیار دیگری برای خود ندارید. شما باید از طریق یک نگهداری دوره‌ای از کمربند ابزار خود مراقبت کنید. اما در واقع چگونه کمربند چرم را نرم کنیم؟ یا چگونه زمان مناسب برای مراقبت و نرم کردن کمربند چرم را احساس کنیم؟ با در نظر گرفتن مشاهدات و علامت‌ها، زمان مناسب را درک خواهید کرد.

اگر به مدت طولانی از کمربند چرمی استفاده می‌کنید، می‌تواند برای کمر شما مضر باشد. به‌خصوص اگر شما یک کاربر سنگین از کمربند ابزار خود هستید، می‌توانید یک روز مشخص از ماه را تعیین کنید و در آن روز مشخص کمربند را نرم کنید.

چگونه کمربند چرم ابزار را نرم کنیم؟
کمربند چرم

هنگام مشاهده علائم آسیب‌دیدگی

کمربند ابزار باکیفیت خوب، تراش و بخیه‌های زیادی دارد.

نوارهای چرمی تسمه ابزار نسبت به بخش دیگر آن به میزان قابل‌توجهی آسیب‌پذیر هستند و اغلب تحت تأثیر آسیب‌های بیشتری که در بالا ذکر کردیم، قرار می‌گیرند. به‌محض پایین آمدن کیفیت چرم، باید کمربند چرمی خود را نرم کنید.

چرم سخت بیشتر از چرم نرم آسیب می‌بیند. نرم شدن کمربند چرم باعث افزایش کیفیت آن می‌شود.

هنگام‌ استفاده در محیط باز

ابه‌عنوان یک فرد حرفه‌ای اگر اغلب در بیرون از محیط بسته و در معرض آفتاب، باران یا گردوغبار کار می‌کنید و نمی‌توانید از این عوامل جلوگیری کنید، در این شرایط سطح کمربند چرمی ابزار آسیب‌دیده یا سفت می‌شود. همیشه باید مراقب تسمه ابزار خود باشید قبل از اینکه در بدترین شرایط قرار بگیرد باید اقدامات لازم را برای نرم کردن سریع این تسمه ابزار چرمی انجام دهید.

استفاده نکردن در طولانی مدت

شما باید مرتباً از کمربندهای ابزار چرمی خود استفاده کنید. اما وقتی برای مدت طولانی به تعطیلات می‌روید، به نظر می‌رسد کمربندهای چرمی شما سفت می‌شوند.

در این نوع موارد، باید کمربند چرمی خود را نرم کرده و در محلی با تهویه مناسب که دمای آن به‌طور یکنواخت بین 15 تا 20 درجه سانتی‌گراد و رطوبت نسبی بین 50 تا 70 درصد باشد، نگهداری کنید.

دلایل آزار دهنده

به دلایل مختلف ممکن است احساس کنید که کمربند چرمی ابزار شما ناراحت‌کننده شده است.

این کمربند چرمی سفت‌وسخت وقتی شما سر کار هستید، باعث آزار شما خواهد شد. بنابراین هر زمان که احساس ناراحتی کردید، باید کار نرم کردن کمربند چرم خود را آغاز کنید.

محو مواد نرم کننده

هنگامی که کمربند چرمی ابزار خود را نرم می کنید؛ اما مواد نرم‌کننده ممکن است به دلایل مختلفی از بین بروند. این موضوع باعث سخت شدن تسمه ابزار چرمی شما می‌شود. بنابراین شما باید مواد نرم‌کننده مناسب و با کیفیت را برای استفاده طولانی‌مدت از آن و افزایش طول عمر انتخاب کنید.

استفاده مکرر

کمربند چرمی ابزار نباید توسط افراد زیادی استفاده شود.

اگر توسط چندین نفر به‌طور نامنظم و به مقدار زیاد استفاده شود، ممکن است مشکل ایجاد کند.

این کمربند برای استفاده مجدد به مدتی وقفه نیاز دارد. برای استفاده دوره‌ای از کمربند چرمی و نرم کردن تسمه ابزار باید روش صحیحی را دنبال کنید.

دیده‌شده است که یک تسمه چرمی خریداری‌شده جدید به دلیل کیفیت چرم یا مسافت طولانی در هنگام حمل‌ونقل، سخت می‌شود؛ اما روند نرم کردن کمربند چرم ابزار ممکن است به کاهش سختی تسمه ابزار چرمی کمک کند.

ترفندهای نرم کردن کمربند چرم ابزار

احتمالا شما منتظر آن بودید. در آن 3 تا از بهترین روش‌ها را برای نرم کردن کمربند چشم به اشتراک می‌گذاریم تا بدانید چگونه کمربند چرمی خود را به‌عنوان یک مبتدی نرم کنید.

الکل

اولین ترفند مالیدن الکل و وازلین است. لطفاً ترتیب زیر را حتماً در این روش دنبال کنید.

استفاده از الکل
استفاده از الکل

کمربند را با الکل مالش دهید فقط مقدار کمی الکل را روی یک تکه پنبه تمیز یا یک دستمال یا یک حوله بریزید. اکنون سطح کمربند ابزار چرمی را کاملاً با الکل مالش دهید. چرم تمیز می‌شود و منافذ مواد باز می‌شوند.

وازلین

وازلین یا هر محصول ژله‌ای نفتی را روی انگشت اشاره خود بزنید.

اکنون وازلین را روی تمام کمربند پخش کرده و مطمئن شوید که تمام سطح آن را پوشانده است.

وازلین توسط چرم جذب می‌شود.

نیازی به استفاده از مقدار زیادی وازلین نیست. یک لایه‌نازک کار را بهتر انجام می‌دهد.

تمیز کردن کمربند چرم ابزار

 • اکنون از یک پارچه یا دستمال استفاده کنید تا وازلین را از کمربند ابزار پاک‌کنید.
 • قبل از بستن کمربند باید کمربند را بیرون بگذارید تا خشک شود.
 • می‌توانید کمربند را در معرض آفتاب قرار دهید تا خشک شود.

اگر تصمیم گرفته‌اید یک پاک‌کننده مخصوص چرم بخرید ولی نمی دانید چه نوعی انتخب کنید.خوتندن مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهیم.

پاک‌کننده مخصوص چرم

ترفند دوم

ترفند دوم در مبحث نرم کردن کمربند چرم ابزار استفاده از روغن‌های طبیعی است.

برای استفاده از این روش مراحل زیر را انجام دهید:

نور خورشید

کمربند چرمی ابزار را حدود ده دقیقه در معرض آفتاب بگذارید تا خشک شوند. این به باز شدن منافذ و آماده‌سازی مواد کمک می‌کند.

انتخاب روغن

روغن طبیعی احتمالاً یکی از بهترین مواد نرم‌کننده چرم است. نه‌تنها ارزان است، بلکه یافتن آن نیز بسیار آسان است.

می‌توانید روغن نارگیل، روغن‌زیتون، روغن جوجوبا، روغن آووکادو یا روغن بادام را نیز امتحان کنید.

مالش دادن

اکنون انگشتان خود را به روغن آغشته کرده و سپس چندین بار کاملاً روی سطح کمربند بمالید.

چندین لایه روغن برای بهبود اثر نرم‌سازی کمربند اضافه کنید.

به یاد داشته باشید، هرچه روغن بیشتری استفاده کنید کمربند نرم‌تری نیز خواهد داشت.

شما نباید نگران استفاده زیاد از حد در نرم کردن کمربند چرم باشید زیرا روغن طبیعی به چرم آسیب نمی‌رساند.

 • روغن نارگیل ممکن است کمربند را کمی تیره کند، اما چرم سفت را به ماده‌ای صاف و پوشیدنی تبدیل می‌کند. اگر کمربند شما به‌اندازه کافی نرم نشده است، روغن زدن را دوباره تکرار کنید.

ترفند سوم

ترفند بعدی جهت نرم کردن کمربند چرم ابزار، استفاده از محصولات مخصوص نرم کردن کمربند چرم است. برای استفاده از این روش مراحل زیر را به ترتیب تکرار کنید.

چگونه کمربند چرم ابزار را نرم کنیم؟
نرم کردن کمربند چرم ابزار

خرید نرم‌کننده چرم

شما محصولات چرمی یا فرآورده‌های زیادی را در بازار پیدا خواهید کرد. وقتی صحبت از نرم کردن کمربندهای ابزار می‌شود، آن‌ها بسیار مفید هستند. هم محصول گران است و هم روش استفاده از آن کمی دشوار است.

تمام این محصولات دستورالعمل‌های خاص خود را دارند که بر روی آن‌ها نوشته‌شده است. می‌توانید از این محصولات با اسپری کردن و یا مالیدن برای نرم کردن کمربند چرم استفاده کنید. قبل از بستن باید بگذارید کمربند خشک شود. اگر این را امتحان کنید به نتایج شگفت‌انگیزی خواهید رسید.

احتیاط کنید!

موارد احتیاطی لازم را که در هنگام نرم کردن کمربند چرم باید به آن ها توجه کنید بیان می کنیم:

 • هنگام مالیدن الکل مراقب باشید زیرا ممکن است پوست شما خشک شود.
 • هنگام مالیدن چرم از مقدار زیاد وازلین یا روغن استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث آسیب رساندن به کمربند شود.
 • باید سطح رطوبت را قبل و بعد از نرم شدن حفظ کنید.
 • تسمه ابزار را برای مدت طولانی زیر آفتاب و گرما نگذارید.
 • برای خشک‌کردن کمربند، از خشک‌کن استفاده نکنید زیرا ممکن است به کمربند شما آسیب برساند.
 • می‌توانید کمربند را ماهانه یک‌بار نرم کنید. این باید برای اینکه کمربند شما در شرایط خوبی باقی بماند، کافی باشد.
 • اگر از آب استفاده می‌کنید، کمربند را با دقت خشک‌کنید تا آب و حالت مرطوبی روی آن نماند.
 • شما باید از مقدار استاندارد و روش ذکرشده استفاده کنید زیرا ممکن است رنگ در طی نرم شدن تغییر کند.

نرم کردن کمربندهای چرم شلوار

کمربندهای چرمی وقتی خریداری می‌شوند می‌توانند سفت و ناخوشایند باشند.

اگر این کمربندهای چرم به‌طور مرتب رسیدگی نشوند، می‌توانند خشک شوند و ترک بخورند.

خوشبختانه، شما می‌توانید از چندین روش شیمیایی برای نرم کردن کمربند چرم استفاده کنید تا نرم‌تر شوند:

الکل

کمربند را با الکل مالش دهید. کمی الکل روی یک پنبه بریزید تا کار آسان‌تر شود. سپس، سطح چرم را با الکل کاملاً پاک‌کنید. این کار چرم را تمیز کرده و منافذ مواد را باز می‌کند.

اطمینان حاصل کنید که چرم به‌طور کامل با الکل آغشته شده است.

شما می‌توانید الکل مالشی ایزوپروپیل را در بیشتر داروخانه‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی خریداری کنید. ممکن است آن را قبلاً در کابینت خود داشته باشید!

اگر پنبه ندارید، می‌توانید از حوله، دستمال‌کاغذی یا یک تکه پارچه تمیز استفاده کنید. همچنین می‌توانید از انگشتان خود استفاده کنید.

البته مراقب باشید که مالیدن الکل با دست و در طولانی‌مدت پوست شما را خشک می کند.

وازلین

در ادامه نرم کردن کمربند چرم از وازلین استفاده کنید.

وازلین یا یک محصول ژله‌ای نفتی دیگر را روی انگشت اشاره خود قرار دهید. سپس، وازلین را به‌طور کامل روی کمربند پخش‌کنید تا تمام سطح آن را بپوشاند. بگذارید چرم در وازلین خیس بخورد.

برای اینکه نرم شود، نیازی نیست که یک مخلوط ناخوشایند ژله‌ای نفتی را روی کمربند بریزید. یک لایه‌نازک نیز کار نرم کردن را انجام می‌دهد.

وازلین
استفاده از وازلین

کمربند را تمیز کنید. وازلین را با پارچه یا دستمال پاک‌کنید. قبل از بستن کمربند چرم آن را بیرون بگذارید تا خشک شود. اگر می‌خواهید کمی سریع‌تر خشک شود، سعی کنید آن را زیر نور آفتاب بگذارید.

استفاده از روغن‌

کمربند چرمی را در یک روز آفتابی بیرون بگذارید بماند. بگذارید حدود ده دقیقه بیرون باشد تا منافذ باز شود و مواد آماده دریافت روغن شوند.

روغن خود را انتخاب کنید. روغن نارگیل (نوعی ارگانیک که برای پخت‌وپز استفاده می‌کنید) یک ماده نرم‌کننده و در دسترس است.

 • روغن آووکادو
 • روغن جوجوبا
 • روغن‌زیتونپ
 • روغن بادام

از هر روغنی طبیعی که برای پوست خود استفاده می‌کنید نیز می‌توانید برای نرم کردن کمربند چرم استفاده کنید. چرم، پوست خشک‌شده و فرآوری شده گاو است، بنابراین در اصل از مواد مشابه پوست انسان ساخته می‌شود.

روغن‌های طبیعی علاوه بر مزایای ذکرشده، بوی مطبوعی نیز دارند. مالیدن الکل و وازلین نرم شدن کمربند شما را انجام می‌دهد، اما ممکن است باوجود داشتن رایحه شیمیایی، خیلی خوشایند نباشد. برای نرم کردن کمربند چرم مخصوص شلوار، حتماً روغنی را انتخاب کنید که بوی آن را دوست داشته باشید.

از استفاده کردن از روغن‌های هیدروژنه شیمیایی – یعنی بیشتر روغن‌های ذرت تجاری و روغن‌های گیاهی – خودداری کنید.

نحوه به کار بردن روغن برای نرم کردن کمربند چرم

روغن را به کمربند بمالید. به‌راحتی انگشتان خود را به روغن آغشته کنید و سپس آن را کاملاً روی سطح کمربند بمالید. چندین لایه روغن برای بهبود اثر اضافه کنید. هرچه روغن بیشتری استفاده کنید چرم نرم‌تر می‌شود.

نگران استفاده زیاد از حد نباشید. بیشتر روغن‌های طبیعی نباید به چرم آسیب برسانند.

بگذارید روغن داخل چرم خشک شود. توجه داشته باشید که روغن – به‌ویژه روغن نارگیل – ممکن است کمربند را کمی تیره کند. بااین‌وجود چرم سفت شما را به ماده‌ای صاف و پوشیدنی تبدیل می‌کند. اگر کمربند به‌اندازه کافی نرم نیست، سعی کنید نرم کردن کمربند با استفاده از روغن را چند بار تکرار کنید.

می‌توانید از این روش برای تغییر رنگ کمربند چرمی خود استفاده کنید. فقط اطمینان حاصل کنید که آن را به‌طور یکنواخت استفاده می‌کنید تا در قسمت‌هایی از کمربند، تیره‌تر و روشن‌تر نباشد.

محصولات مراقبت از چرم

نرم‌کننده مخصوص چرم را برای نرم کردن کمربند چرم خریداری کنید. شما معمولاً می‌توانید این محصولات را (که معمولاً با عنوان «نرم‌کننده چرم» برچسب‌گذاری می‌شوند) در فروشگاه‌هایی که زین و بندهای اسب می‌فروشند را خریداری کنید.

همچنین می‌توانید از محصولات مراقبتی مخصوص چرم استفاده کنید که برای نرم کردن، تمیز کردن و صیقل دادن کفش‌های چرمی طراحی‌شده‌اند.

 • بسیاری از این پمادها درواقع باعث تقویت چرم و همچنین نرم شدن آن‌ها می‌شوند. آن‌ها برای استفاده در زین چرمی اسب طراحی‌شده‌اند پس می‌توانید به‌عنوان یک راه‌حل پایدار به آن‌ها اعتماد کنید.
 • توجه داشته باشید که محصولات مراقبتی چرم معمولاً گران‌تر از روغن‌های طبیعی، وازلین و الکل هستند. اگر پولی برای خرج کردن کمربند خود دارید، یکی از این محصولات را نیزانتخاب کنید.
چگونه کمربند چرم ابزار را نرم کنیم؟
استفاده از نرم کننده کفش

مراحل کار با نرم‌کننده‌های فروشگاهی

نرم‌کننده را بزنید. اکثر محصولات دارای دستورالعمل‌های تخصصی ذکرشده در بطری یا شیشه پماد حاوی نرم‌کننده چرم هستند. نرم‌کننده را اسپری کنید، پخش‌کنید یا آن را به داخل چرم بمالید و اجازه دهید خیس بخورد. قبل از استفاده از کمربند، بگذارید به‌طور کامل خشک شود.

در ادامه مقاله چگونه کمربند چرم را نرم کنیم؟ به بعضی سؤالات متداول در این زمینه پاسخ خواهیم داد:

پرسش و پاسخ

وقتی کمربندم را روغن می‌زنم، آیا بعدازآن روغن به شلوارم سرایت می‌کند؟

پاسخ: این مورد به جنس شلوار بستگی دارد. قبل از استفاده از کمربند اجازه دهید که روغن کاملاً جذب شود و کمربند نیز کاملاً خشک شود.

آیا باید دو طرف بند چرمی را روغن بزنم؟

پاسخ : بهترین کار این است که شما فقط برای قسمت جلویی کمربند چرم از روغن استفاده کنید نه از طرف جیر آن. اگر از آن طرف روغن بزنید، می‌تواند لکه شود و همچنین روغن به شلوار شما منتقل شود.

آیا می‌توانم از روغن بذر کتان برای نرم کردن کمربند چرمی استفاده کنم؟

پاسخ : احتمالاً نه. این روغن یک روغن خشک‌کننده است به این معنی که باعث می‌شود یک لاک عالی باشد اما یک نرم‌کننده چرمی ضعیف است.

آیا می‌توانم کمربند چرمی ابزار را پس از استفاده از روغن با آب بشویم؟

پاسخ : استفاده از آب روی کمربندهای چرمی ممکن است کیفیت چرم را از بین ببرد. بااین‌حال، اگر واقعاً برای شستن کمربند خود باید از آب استفاده کنید، مطمئنا کمربند خود را سریع خشک می‌کنید.

کدام روش برای نرم کردن کمربند چرمی بسیار کارآمد است؟

پاسخ : جواب استفاده از محصولات مراقبت چرم برای نرم کردن تسمه ابزار چرم بسیار مؤثر است.

هزینه خرید مواد نرم‌کننده چرم چه مقدار است؟

پاسخ : قیمت وازلین و الکل خیلی بالا نیست ولی محصولات مراقب چرمی قیمت بالاتری دارند. به‌عنوان‌مثال لوسیون محافظ و نرم‌کننده چرم نانوتیس به قیمت 97000 در بازار موجود است.

کلام آخر

روش‌هایی که در بالا برای نرم کردن تسمه چرم ابزار و همین‌طور کمربند چرم مخصوص شلوار ذکر شد را می‌توان به سایر محصولات چرمی نیز تعمیم داد.

به پايان مقاله چگونه کمربند چرم را نرم کنیم؟ رسيديم، اميدوارم از خواندن این مطلب لذت برده باشید. اگر به این موضوعات علاقه دارید پیشنهاد می‌کنم مطالعه مقالات مرتبط در وبلاگ واسط کالا را از دست ندهید. همچنین فراموش نکنید که با دانلود اپلیکیشن واسط کالا می‌توانید اجناس دست‌دوم و یا حیوانات خانگی خود را باقیمت مناسب خریدوفروش کنید. از اینکه با واسط کالا همراه بودید سپاسگزاریم.

منابع:

wikihow.com

electoolguy.com

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.