مزایای تشک طبی

مزایای تشک طبی

در زمان استراحت و خواب شب اینکه شما تشخیص دهید چگونه راحت هستید امری مهم است. ممکن است راحتی فرد به عوامل متفاوتی بستگی داشته باشد و با دیگری متفاوت باشد چرا که شاید دردهای شما نیاز به توجهی خاص داشته باشند. از مزایای تشک طبی مناسب استراحت بدون آسیب رساندن به پوست یا کمرهستند. این تشک‌ها مناسب افرادی که از درد کمر و مفاصل رنج می‌برند طراحی‌شده تا این نوع دردها را بهبود ببخشد. از مزایای تشک طبی این است که با استفاده از فناوری‌های خاص به بهبود و کاهش درد افراد کمک می‌کند.

مطالعات نشان داده اند که کیفیت و استحکام تشک‌ها پس از گذشت 7 سال از بین می‌رود. پس از 8 ساله شدن تشک، تهیه یک تشک جدید طبی یکی از ضروریات خواب راحت برای شما است.

مزایای تشک طبی

 • توزیع فشار برای پشتیبانی بیشتر از ستون فقرات را دارا هستند.
 • هوا دهی لایه بالایی برای کنترل دما است.
 • به افزایش گردش خون کمک می‌کند.
 • کانال‌های فوم تزریق‌شده با ژل باعث می‌شوند تا پوست را خشک و خنک نگه‌دارند.

تشک طبی چیست؟

تشک طبی تشکی است که دارای مموری فوم یا ریباندی است که محصول جذاب و کاربردی در صنعت وسایل خواب است. تقریباً افراد زیادی هستند که کیفیت خواب آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. برای داشتن یک زندگی بهتر سعی می‌کنند که از تشک طبی برای خواب خود استفاده کنند.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که تشک طبی به شما کمک می‌کند که آثار این مشکلات و ضررهای آن را تا حد زیادی جبران کنید. تشک طبی استاندارد به شما کمک می‌کند که تمامی نیازهای شما در هنگام خواب برطرف شود. همچنین اگر فرد دارای مشکلاتی مثل دردهای عضلانی باشد با استفاده از این تشک‌های طبی می‌تواند به روند درمانی خود کمک کند.

مواد اولیه

تشک طبی که انتخاب می‌کنید باید از مواد اولیه خوب تهیه‌شده باشد. اسفنج بهترین ساختار برای یک تشک طبی خوب است. متأسفانه بسیار دیده‌شده که بعضی از فروشندگان به‌جای تشک اسفنجی تشک‌های یونولیتی را به مشتریان معرفی می‌کنند. این تشک‌ها بسیار سبک و ارزان‌قیمت‌تر از تشک‌های اسفنجی‌ بوده و بیشتر از دو سه ماه عمر نمی‌کنند.

سعی کنید تشک طبی ای انتخاب کنید که عایق‌هایی از الیاف ضد باکتری و ضد حساسیت در ساختار آن وجود داشته باشد. نوع پارچه تشک، استحکام و مقاومت آن، نوع دوخت و شرایط آماده‌سازی و بسته‌بندی تشک از پارامترهایی است که نشانه مرغوبیت تشک است.

مواد اولیه
مواد اولیه تشک

انعطاف پذیری

یک تشک طبی خوب و استاندارد تشکی است که انعطاف‌پذیر باشد. در حدی که با فشار انگشت دست چند میلی‌متر فرو رود. دقت کنید فقط چند میلی‌متر. این انعطاف‌پذیری باعث می‌شود که تشک بتواند فرم بدن را به‌خوبی نگهداری کند و نقاط فشار کم شود. همچنین باعث شود که بدن، شکل‌های نامناسب و غیر همگن به خود نگیرد و روی بدن تأثیر منفی نداشته باشد.

ویژگی تشک طبی خوب این است که تشک نباید به‌گونه‌ای باشد که بدن شما داخل آن فرو رود یا به‌اصطلاح با قرار گرفتن بدن در مرکز تشک گودی ایجادشده و بدن داخل آن گودی قرار گیرد.

چرا به تشک طبی نیاز دارید؟

اگر دچار مشکلات مزمن کمر یا وضعیت بدی هستید، ممکن است به این دلیل باشد که در وضعیت نامناسبی می‌خوابید. آیا وقتی شب می‌خوابید احساس ناراحتی می‌کنید؟ اگر احساس زخم کردید یا در چندین قسمت از بدن خود درد دارید، ممکن است تشک شما مقصر باشد.

ارزان‌ترین و متداول‌ترین نوع تشک طبی استاندارد که در ادامه به شما آن‌ها را معرفی می کنیم، آن‌هایی هستند که دارای فنر داخلی اند. درحالی‌که آن‌ها پشتیبانی محکم را ارائه می‌دهند، اما انعطاف‌پذیر نیستند و می‌توانند بسیار حجیم باشند.

شما به تشکی نیاز دارید که با بدن شما مطابقت داشته باشد. امروزه مواد نوآورانه بسیاری وجود دارد که این کار را انجام می‌دهد، مانند تشک طبی مموری فوم‌ها هستند.

ضررهای تشک نامناسب

قبل از اینکه با مزایای تشک طبی کاملاً آشنا شویم چند نکته مهم در مورد ضررهایش بیان کنیم. کمبود خواب می‌تواند شرایط وخیم بی‌شماری را ایجاد کند. حال اگر تشک طبی نامناسب را خریداری کنید عامل مهمی در کیفیت پایین خواب است.

مطالعات نشان داده است كه كاهش خواب فقط با یك ساعت تأثیر چشمگیری بر توانایی شما در یادگیری و حفظ اطلاعات جدید، اوقات واكنش و خلق‌وخو دارد. تشک‌های طبی نامناسب می‌توانند فشار غیرضروری به برخی مفاصل یا عضلات وارد کنند. بنابراین این امر می‌تواند درد جدی برای افرادی که از آرتروز رنج می‌برند ایجاد کند.

تشک‌های طبی به کاهش فشار روی مفاصل کمک می‌کنند، بنابراین باعث کاهش درد می‌شوند. بدیهی است که افراد مبتلا به کمردرد یا گردن درد از تشک‌های طبی نیز سود زیادی می‌برند.

ضرر ها
ضرر های تشک نامناسب

ویژگی‌های تشک طبی استاندارد

 • فنرهای متعادل و عدم فرورفتگی بیش‌ازحد در اثر فشار بر روی تشک
 • انعطاف‌پذیری کم برای انطباق بخشیدن به قوس‌های بدن
 • مناسب بودن سفتی و نرمی برای مشکلات بدن فرد
 • عایق ضد آلرژی و تهویه مناسب و ضد باکتریال
 • دارای پارچه مناسب و دوخت محکم
 • فشردگی بالای فنرها

نکات مهم تشک طبی

 • تشک طبی به افرادی که هنوز دچار بیماری نشده توصیه می‌شود زیرا برای حفظ سلامتی و عدم ابتلا به مشکلات ثانویه مناسب است.
 • تشک طبی به افراد دچار عوارض توصیه می‌شود زیرا راهی برای درمان بیماری است. چنانچه استفاده در مراحل اولیه و قبل از پیشرفت بیماری آغاز شود آثار مفید خود را بهتر و بیشتر نشان خواهد داد.
 • در مراحل پیشرفته بیماری‌های مربوط به ستون مهره و کمر نیز پزشکان تشک طبی را برای بهبود بخشیدن به دردهای کمر و مراقبت از مهره‌های ستون فقرات تجویز می‌کنند.

چرا تشک‌های طبی الزامی هستند؟

جریان محدود خون در بدن افرادی که تحرک آن‌ها از بین رفته است سلول‌های پوست را تجزیه می‌کند. این تجزیه سلول‌های پوستی می‌تواند منجر به ایجاد زخم بستر شود. ممکن است بعداً به زخم‌های دردناک تبدیل می‌شود و این از مزایای تشک طبی است که مانع از زخم بستر می‌شود. بنابراین پیش‌شرط کمک به‌راحتی تشک طبی و جلوگیری از خطرات مختلف است.

نکته

این نوع تشک‌ها با مدل‌های فنری، عدم استفاده از فنر در این تشک‌ها هست. همچنین این تشک‌ها عمر بالاتری نسبت به مدل‌های فنری دیگر دارند. معمولاً سفت‌تر هستند و از موادی با جنس‌های مرغوب‌تر نسبت به تشک‌های فنری تهیه می‌شوند. اما این تشک‌ها همچنان ایراد ماندن اثرات قوس و برآمدگی بدن را روی خود دارند.

در انتخاب این تشک‌ها، یکی از مهم‌ترین عواملی که باید در نظر گرفته شود جنس مواد سازنده تشک است که برای شما حساسیت‌زا نباشند.

مزایای استفاده از تشک طبی

وقتی هر یک از عزیزانتان با مسائل پزشکی سروکار دارند، اولویت شما اطمینان از راحتی آن‌ها است. اینجاست که تشک طبی تخت بیمارستان نقش‌آفرینی می‌کند. کارشناسان این تشک‌ها را با طراحی منحصربه‌فرد برای حداکثر راحتی و بهبودی سریع به بیماران پیشنهاد می‌کنند. چند مزیت این محصولات عبارت‌اند از:

مزایای تشک طبی
مزایای تشک طبی

گردش خون بهبودیافته

با حرکت بیمار روی تشک نقاط فشار به‌طور متناوب ادامه می‌یابد. این بیشتر به افزایش گردش خون بدن بیمار کمک می‌کند. همچنین هنگام خوابیدن روی تشک به دلیل تغییر نقاط فشار احساس تازه بودن می‌کنند. بنابراین آن‌ها خواب آرام بیشتری را روی تخت به دست می‌آورند.

ویژگی پخش فشار

بیمارانی که ساعات طولانی را روی تخت خود می‌گذرانند مستعد ابتلا به مشکلاتی مانند زخم بستر و زخم‌های فشاری هستند. این امر به دلیل فشار مداوم روی نقاط خاصی از بدن آن‌ها اتفاق می‌افتد. بااین‌حال، به دلیل ویژگی متناوب نقطه فشار، می‌توان برای جلوگیری از زخم بستر از تشک بادی استفاده کرد.

فناوری از دست دادن هوای کم

سطح گرم ممکن است برای خوابیدن چالش‌برانگیز باشد. به همین دلیل است که یک تشک طبی برای تخت‌های بیمارستان با یک فناوری ویژه هوا ترکیب‌شده است.

در زیر تشک طبی، تعداد زیادی سوراخ کوچک ایجادشده است. این سوراخ‌ها باعث می‌شوند مقدار کمی هوا نشت کند و سطح آن را برای خواب خنک نگه دارد که جزء یکی از مزایای تشک طبی محسوب میشود.

راحتی

تشک‌های مورداستفاده برای بیماران به تمیزکاری و نگهداری مکرر نیاز دارند. اگر برای این منظور یک تشک سنگین معمولی را انتخاب کنید، این کار سخت می‌شود؛ اما تشک بادی طبی مشکلی ندارد. زیرا وزن آن‌ها بسیار سبک است و نگهداری آن‌ها آسان است بنابراین بیمار مشکلی نخواهند داشت.

چگونه بهترین تشک طبی را انتخاب کنیم؟

سازه قابل تنظیم که تشک‌های بادی طبی ارائه می‌دهند، آن‌ها را به یک انتخاب محبوب تبدیل کرده است. به‌عنوان یک ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی دانش در مورد انواع مختلف می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید راحتی و مراقبت‌هایی را که از بیماران خود ارائه می‌دهید را بهتر برنامه‌ریزی کنید.

اندازه

تولیدکنندگان تشک بیمارستانی تقاضای بازار را در نظر می‌گیرند و اندازه‌های استاندارد مانند Queen، Full و Twin را ارائه می‌دهند. همچنین می‌توانید اندازه‌هایی مانند California King، King، Twin XL را انتظار داشته باشید. هنگام انتخاب اندازه، اطمینان حاصل کنید که تشک‌های بادی طبی مناسب تخت بیمارستان هستند.

راحتی عامل مهم دیگری در مزایای تشک طبی به حساب می آید که باید در نظر داشته باشید. شما باید تشکی را انتخاب کنید که وزن بیمار را به‌طور مساوی توزیع کند. لبه‌های تشک باید محکم باشند و تفاوت‌های ساختاری در وسط و کناره‌های تشک نباید باشد.

الزامات تمیز کردن

بررسی کنید که آیا روکش‌های تشک ضد آب هستند؟ در برابر لک مقاوم هستند یا خیر؟ برای بیمارانی که بی‌اختیار هستند، یک سیستم تشک با پوشش ضد میکروبی و درزدار لازم است که برای سلامت بیمار مناسب باشد.

تحرک فرد

تعداد ساعات سپری‌شده در رختخواب را در نظر بگیرید. نیازهای بیمار بسته به مسائل پزشکی آن‌ها متفاوت است. هرچه فرد زمان بیشتری را در رختخواب بگذراند، باید بیشتر مراقبت شود تا از بیماری‌های پوستی مانند زخم بستر، زخم و بریدگی پوست جلوگیری شود.

انواع تشک‌های طبی

حتی اگر ویژگی‌های اصلی مانند هم باشند، تشک‌های طبی را می‌توان به انواع مختلفی تقسیم کرد.

اولین نوع آن نوعی است که با پمپ هوا همراه است. این ابزار اضافی کمک می‌کند تا مطابق راحتی شما فشار را تغییر داده و محصول را به یک تشک بادی قابل تنظیم برای تخت‌های بیمارستان تبدیل کنید. این موارد برای افرادی که تمایل دارند ساعت‌های طولانی در یک وضعیت بخوابند، از زخم بستر جلوگیری می‌کنند بسیار مناسب است.

مزایای تشک طبی
تشک طبی مناسب

نوع دیگر، فناوری به هم پیوستن و خروج هوای کم است که به شما اجازه می‌دهد مقدار کمی هوا از تشک بادی تخت بیمارستان خارج شود. بنابراین، سطح را خنک نگه می‌دارد و بیمار مشکلی با خوابیدن بلندمدت روی آن احساس نمی‌کند.

نکته مهم

تنوع تشک‌های طبی در بازار بسیار زیاد است و مزایای تشک طبی هم بسیار زیاد است که تصمیم نهایی را پیچیده‌تر از همیشه می‌کند. یکی از بزرگ‌ترین تصمیمات درزمینهٔ خرید تشک انتخاب بین خرید تشک نرم و محکم است. جوانب مثبت و منفی برای هر دو وجود دارد و واقعاً انتخاب بسیار شخصی است. در اینجا چند نکته برای کمک به تصمیم‌گیری شما آورده شده است.

چه چیزی تشک طبی را متمایز می‌کند؟

جدا از مزایای بسیار زیاد تشک طبی، یک عامل اصلی در انتخاب تشک طبی مناسب این است که سلامت ستون فقرات شما را تضمین کند. ستون فقرات به‌طور طبیعی دارای سه منحنی جزئی است که حتی در حالت افقی نیز باید از آن‌ها پشتیبانی شود.

یک تشک طبی خوب بدن شما را در وضعیت خنثی نگه می‌دارد. این بدان معنا است که ستون فقرات شما در منحنی خفیف طبیعی خود نگه‌داشته می‌شود و سر، شانه‌ها، باسن و پاشنه شما در یک راستا قرار دارند.

مزایای تشک طبی محکم

 • برای کسانی که درد کمر دردسرآفرینی ندارند، تشک سفت راحت‌تر است. هنگام خوابیدن روی یک سطح سفت‌تر، استخوان‌ها بیشترین فشار را جذب می‌کنند. به این معنی که استرس کمتری روی عضلات، رگ‌ها و عروق وجود دارد. عضلات کمتر کشیده می‌شوند و گردش خون بهبود می‌یابد.
 • یک تشک محکم همچنین باعث می‌شود کمرتان از بین نرود که این امر باعث می‌شود اکسیژن بیشتری در هنگام خواب دریافت کنید. افتادگی کمتر می‌تواند به این معنی باشد که وزن بدن به‌طور مساوی توزیع می‌شود. به این معنی که هیچ‌یک از اعضای بدن فشار اصلی را تحمل نمی‌کنند.
 • تشک‌های سفت به‌طورکلی برای کسانی که به پشت می‌خوابند بهتر است. زیرا سطح پایدار و یکنواخت‌تری را ایجاد می‌کنند. خواب‌های معده روی تشک‌های سفت‌وسخت نیز بهتر عمل می‌کنند.

توجه

در بعضی موارد، طول عمر تشک‌های نرم ممکن است کمتر از تشک‌های طبی سفت باشد. انواع تشک‌ها به‌مرورزمان نرم تر می‌شوند، بنابراین شروع از یک خط پایه نرم که می‌تواند باعث شود تشک‌ها بعد از مدت‌زمان کمتری غیرقابل استفاده شوند. هرچند هنوز هم مدل‌های زیادی وجود دارند که از ماندگاری عالی حتی بااحساس ملایم‌تری برخوردار هستند.

نکات پایانی از مزایای تشک طبی

 • در تشک‌های طبی از پارچه ژاکارد استفاده می‌شود. این نوع پارچه دارای ویژگی آنتی باکتریال است که ضد جذب گرما است.
 • در تشک‌های طبی معمولاً در لایه مرکزی از اسفنج یا یونولیت استفاده می‌شود. این ماده‌ برای کسانی که به عارضه کمردرد مبتلا هستند بسیار مفید و مؤثر است.
 • در لایه زیرین تشک طبی نیز از ماده فوم استفاده می‌شود.
 • وزن فوم در لایه زیرین بین ۱۰ تا ۳۰ کیلوگرم متغیر است.
 • در تشک‌های درجه‌یک از ترکیب ابر و فوم تا وزن حدود ۳۰ کیلوگرم استفاده می‌کنند.
 • به این توجه کنید که تشک طبی که انتخاب می‌کنید نه بیش‌ازحد سفت باشد و نه بیش‌ازاندازه نرم باشد. تشک‌های سفت و نرم هردو می‌توانند باعث ایجاد کمردرد شوند که قبلاً در مورد آن‌ صحبت کردیم.
 • تشک مناسب نباید به‌مرورزمان کهنه شود و حداقل باید 5 سال عمر کاملاً مفید داشته باشد.
مزایای تشک طبی
مزایای تشک طبی

تشک‌های معمولی در مقابل تشک‌های طبی

تشک طبی فقط برای افرادی که نیاز به مراقبت بیشتر دارند نیست، بلکه به‌طورکلی برای افرادی است که به دنبال خواب بهتر هستند.

تشک‌های معمولی فنری و فومی نمی‌توانند در کاهش فشار مناسب موردنیاز کمک کنند. بنابراین باعث می‌شود افراد چندین بار در طول شب از خواب بیدار شوند و بچرخند. دلیل این امر به دلیل فشارهایی است که این نوع تشک‌ها ایجاد کرده و در برابر بدن قرار می‌دهند.

درحالی‌که یک تشک طبی می‌تواند از این فشارها علیه بدن جلوگیری کند. درنتیجه یک تجربه خواب بهتر ایجاد می‌کند که درنهایت به تسکین دردها کمک می‌کند. شرکت‌های تشک معمولی بیشتر به فکر قیمت هستند، بنابراین بیشتر مواد با مواد ارزان‌تری ساخته می‌شوند و طول عمر آن‌ها کوتاه‌تر است.

خلاصه

فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید هنگام خرید تشک طبی مناسب و استاندارد برای خود در نظر بگیرید.
دو عامل اصلی در تصمیم گیری تشک شما باید کمردرد و وضعیت خواب مورد نظر شما باشد.

همچنین در نظر گرفتن مواردی مانند وزن، تختخواب مشترک دارید یا نه و ترجیحات شخصی مفید است.
تشک در دنیا دو نوع نیست. آزمایش صحیح گزینه های مختلف بهترین راه برای تصمیم گیری شخصی است.

خط پایین

فناوری روزبه‌روز بهتر می‌شود و صنعت به‌طور خاص با سرعت بالایی در حال پیشرفت است. محصولات ابتکاری فراوانی برای افرادی که به سلامتی اهمیت می دهند، وجود دارد. به‌عنوان‌مثال، صندلی‌های چرخ‌دار متحرک، روکش‌های تشک و بسیاری از موارد دیگر از افراد مسن و آسیب‌دیده در جامعه پشتیبانی می‌کنند.

تشک‌های طبی شاید گزینه مناسبی برای افرادی که از درد کمر یا گردن رنج می‌برند باشد ولی به این نکته توجه کنید که همیشه راه درمان استفاده از تشک طبی نیست. همچنین در خانه‌هایی با سالمندان که از مشکلات کمر یا مشکلات مفصلی تحت‌فشار رنج می‌برند بسیار مناسب است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تشک‌های و یا اگر قصد خرید یا فروش این نوع تشک‌ها رادارید به اپلیکیشن واسطه کالا سر بزنید.
منابع:

medtrica.com

sleepopolis.com

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.