کسب و کار خانگی پردرآمد

کسب و کار خانگی پردرآمد مخصوص کسانی است که از بیکاری رنج می‌برند. برخی دوست دارند برای خود کسب و کاری ایجاد کنند.

همچنین این نوع کسب و کار مخصوص کسانی است که از کمبود درآمد گله و شکایت دارند. آن‌ها اعتقاد دارند همیشه هشتشان گرو نه‌شان است.

اگر شما هم جزء کسانی هستید که در یکی از دسته‌های بالا قرار می‌گیرید. پیشنهاد می‌کنیم تا انتها با ما همراه باشید تا شما را با انواع کسب و کار خانگی پردرآمد آشنا کنیم.

شما می‌توانید با توسل به آن‌ها از بیکاری فرار کنید. درآمد کسب کنید و از این طریق خود را از زمره افرادی که همیشه هشت‌شان گرو نه‌شان است خلاص کنید.

انواع کسب و کار خانگی پردرآمد

برای دانستن اینکه چه طور می‌توانیم یک کسب و کار پردرآمد داشته باشیم ،کار زیادی نباید انجام داد.

در یکی ازمقالات واسط کالا به معرفی چند کسب و کار کوچک پرداخته شده .

در این قسمت ما برای شما چند نمونه کسب و کار خانگی پردآمد راشرح داده‌ایم. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی آن‌ها بپردازیم.

نویسندگی

اگر در زمینه نوشتن دستی بر آتش دارید، می‌توانید از آن به عنوان کسب و کار خانگی پردرآمد بهره ببرید.

شروع کنید به نوشتن رمان‌های عاشقانه، مذهبی، پلیسی جنایی، کتاب‌های کودکان، آشپزی، خودآموز و هر چیزی که می‌شود آن‌ها را به صورت کتاب درآورد و یا آن‌ها را در جملات مختلف چاپ کرد.

پس دست به کار شوید و خیلی سریع از راه نویسندگی برای خوب کسب و کاری پردرآمد ایجاد کنید.

پرورش گیاهان دارویی و گیاهان خانگی

از جمله کارهایی که می‌توانید از آن به عنوان کسب و کار خانگی پردرآمد بهر ببرید. پرورش گیاهان دارویی و خانگی است.

بعد از آگاهی و کسب اطلاعات لازم در مورد نحوه پرورش گیاهان دارویی، خانگی و تزیینی می‌توانید در محیط کوچک خانه آن‌ها را پرورش دهید.

امروزه با دور شدن از طبیعت و نیز با افزایش محبوبیت طب سنتی در میان مردم استفاده از گیاهان خانگی و دارویی رواج بسیاری پیدا کرده. بنابراین مطمئن باشید پرورش این گونه گیاهان درآمد بسیاری را عایدتان خواهد کرد.

نظافت منزل

اگر از آن دسته از آدم‌هایی هستید که از چرک، کثیفی و بد سلیقگی در محیط خانه متنفرید. شاید از این که نظافت خانه‌ای را به عهده بگیرید لذت می‌برید، پیشنهاد ما به شما این است که نظافت منزل را به عنوان کسب و کار خانگی پردرآمد انتخاب کنید.

به دوستان، آشنایان و همسایگان خود بسپارید که نظافت از منزل آن‌ها را در ازای دریافت مبلغی انجام خواهید داد.

حتی می‌توانید با چاپ کردن تبلیغ کار خود در روزنامه‌های محلی با جذب مشتری بیشتر رونق ببخشید.

نظافت منزل
نظافت منزل

پخت کیک‌های خانگی

کیک‌های خانگی همیشه‌ به علت خوشمزگی، تازه بودن از محبوبیت بسیاری برخوردار بوده‌اند.

اگر در پخت انواع کیک‌های خانگی تبحر دارید. می‌توانید پختن کیک‌های خانگی را به عنوان یک کسب و کار پردرآمد جدی بگیرید.

حتماً این کار را امتحان کنید. مطمئن باشید نتیجه، رضایت بخش خواهد بود.

پخت غذاهای خانگی

غذاهای خانگی همچون کوفته تبریزی، کوکو سبزی، کشک بادمجان، میرزا قاسمی، حلیم بادمجان و غیره به علت طعم بی‌نظیر و استفاده از مواد طبیعی و تازه در پختشان‌ همواره مورد توجه بسیاری از خانواده‌ها بوده است.

بنابراین این خانواده‌ها به دنبال کسی می‌گردند که بهترین و خوشمزه‌ترین غذاها را پخته و در اختیار آن‌ها قرار دهد.

اگر شما جزء کسانی هستید که دستپخت عالی دارید. به گونه‌ای که دستپخت‌تان زبانزد خاص و عام است.

می‌توانید پخت غذاهای خانگی و عرضه آن را به عنوان کسب و کار خانگی پردرآمد فراموش نکنید.

دستپخت عالی شما می‌تواند شما را بسیار معروف و پولدار کند. به خصوص زمانی که قادر به استفاده از ترفندهای آشپزی باشید.

از مواد سالم و تازه در پخت غذایتان استفاده کنید و نکات بهداشتی را رعایت کنید. اگر شک دارید امتحان کنید. مطمئن باشید پشیمان نمی‌شوید.

البته تیم ما در محتوا چگونه با سایت واسط کالا کسب درآمد کنیم؟ بهترین شغل ها رابرای شما پیشنهاد داده.به ما سر بزنید و از آن ها استفاده کنید.تا شما نیز بتوانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید.

البته هر فرد میتواند با کسب درآمد از هنر،یک اشتغال و کسب و کار پردرآمد داشته باشد.اگر هنرهای خود را دست کم بگیرید ،نمی‌توانید یک فرد موفق و ثروتنمد باشید.

سفره آرایی

امروزه به همان اندازه که به طعم و کیفیت غذا اهمیت داده می‌شود. به ظاهر غذا و به عبارت دیگر به تزیین و زیبایی آن اهمیت بیشتری داده می‌شود.

بارها دیده شده که غذایی با وجود طعم بی‌نظیر آن به علت نداشتن ظاهر مناسب دست نخورده باقی مانده. در صورتی که غذایی با طعم متوسط و معمولی با ظاهری زیبا و آراسته به طور کامل خورده شده است.

بنابراین اگر استعدادی در زمینه تزیین غذا دارید و یا دوره‌های سفره آرایی را گذرانده‌اید. می‌توانید با بهره‌گیری از آن به یک کسب و کار خانگی پردرآمد دست یابید.

کسب و کار خانگی پردرآمد
سفره آرایی

البته میوه آرایی نیز می‌تواند برای شما بسیار پردرآمد باشد. تزیین هندوانه‌های شب یلدا، تزیین میوه‌های مخصوص سفره عقد، تزیین نان سفره عقد، تزیین میوه‌هایی که به عنوان عیدی برای نوعروس‌ها برده می‌شود. غیره می‌تواند چنان درآمدی برای شما ایجاد کند که حتی خودتان هم فکرش را نمی‌کردید.

برای پیشرفت در این کار نیاز به تبلیغ دارید.

برای این کار می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی بهره بگیرید. همچنین می‌توانید کارت‌های کوچک تبلیغاتی برای خود درست کنید.

بافت فرش و تابلو فرش

فرش‌ها و تابلو فرش‌های ایرانی که حاصل کار فرش بافان هنرمند ایران عزیزمان هستند. آنچنان زیبا و با کیفیتند که فرش و تابلو فرش‌های ایرانی را در تمامی کشورهای جهان زبانزد خاص و عام کرده‌اند.

این هنر با تار و پودهای زیبایش می‌تواند به عنوان یک کسب و کار خانگی پردرآمد مطرح شود.

کسب و کاری که با آشنایی از راه و روش‌های آن می‌تواند درآمد قابل توجهی را نصیب صاحب خود کند.

اگر شما با روش‌های بافت فرش و تابلو فرش آشنایی دارید. حتماً آن را به عنوان یک کسب و کار خانگی پردرآمد برای خود انتخاب کنید. با این کار هم هنر خود را به نمایش می‌گذارید و هم درآمدی کسب می‌کنید.

درست کردن انواع ترشی‌ها و مرباجات خانگی

ترشی لیته، ترشی مخلوط، ترشی بادمجان، ترشی لبو، ترشی بامیه و انواع دیگر ترشی‌ها آبی از دهانمان راه می‌اندازد که نگو.

طعم بی‌نظیر هر کدام از این ترشی‌ها ما را بر آن می‌دارد که از هر کدام مقداری تهیه کرده و به همراه غذا میل کنیم.

اما گاهی به علت مشغله‌های کاری فراوان و یا به علت این که با روش‌های درست کردن آن‌ها آشنا نیستیم. نمی‌توانیم خودمان دست به کار شویم و این ترشی‌ها را درست کنیم.

بنابراین در این حال دوست داریم از خدمات شما دوست عزیز که در درست کردن انواع ترشی‌ها مهارت دارید استفاده ‌کنیم.

پس اگر تا این لحظه دست به کار نشده‌اید و کسب و کاری در این زمینه برای خود دست و پا نکرده‌اید.

سریع دست به کار شوید و با درست کردن انواع ترشی‌های خوشمزه هم دهان ما را با ترشی همراه کنید.

از طرفی اگر در شیرین کردن دهانمان نیز تبحر دارید. زود و سریع دست به کار شوید و انواع و اقسام مرباهای خانگی همچون مربای به، مربای سیب، مربای آلبالو و غیره را برای ما درست کنید و کاممان را شیرین کنید.

انواع ترشی‌ها و مرباجات خانگی
انواع ترشی‌ها و مرباجات خانگی

پاک کردن سبزیجات و بسته بندی آن‌ها

امروزه خانم‌های شاغل کمتر وقت آن را دارند که سبزی بخرند، آن را پاک کنند و سپس آن را شسته، خرد کرده و فریز کنند. بنابراین ترجیح می‌دهند آن را آماده خریداری کرده و مصرف کنند.

سبزیجات جزء آن دسته از موادی هستند که نمی‌شود به راحتی آن‌ها را از وعده‌های غذایی و از سر سفره‌ها حذف کرد.

حتی اگر فرض کنیم شما در هیچ کاری مهارت ندارید، که البته این فرض نمی‌تواند درست باشد. شما می‌توانید به عنوان کسب درآمد و فرار از بیکاری مقدار زیادی سبزی تازه بخرید.

آن‌ها را در خانه پاک کنید و تمیز بشویید. سپس آن‌ها را به صورت دستی و یا با استفاده از دستگاه سبزی خردکن خرد کنید و بسته بندی کنید و آن‌ها را به فروش برسانید.

سبزی قورمه سبزی، سبزی آش، سبزی سوپ، سبزی خوردن، سبزی کوکویی، سبزی‌های معطر و غیره از جمله محصولاتی هستند که شما می‌توانید به راحتی آن‌ها را در منزل تولید کنید و به فروش برسانید.

یکی دیگر از انواع کارها،کسب و کارهای از راه دور است.برای مثال خواندن مطلب دورکاری در خانه که در وبلاگ واسط کالا نیزبه آن اشاره شده است بهترین راه برای پیداکردن اینگونه مشاغل است.

ساخت جعبه‌های کادویی

امروزه استفاده از جعبه‌های کادویی طرفداران بسیاری پیدا کرده. به طوری که افراد حاضر هستند به خاطر خرید آن پول زیادی پرداخت نمایند.

بنابراین شما می‌توانید با تهیه مقدار زیادی مقوای رنگی در طرح‌های مختلف، انواع چسب‌ها، قیچی، اکلیل، روبان و نیز آشنایی با روشهای ساخت انواع جعبه کادوها جعبه کادویی‌های زیبایی بسازید و از آن به عنوان کسب و کار خانگی بهره بگیرید.

ویراستاری متون ادبی و یا متون علمی

اگر عاشق علم و ادبیات هستید و دوست دارید علاوه بر ایجاد یک کسب و کار خانگی پردرآمد همراه با آن مطالبی یاد بگیرید.

می‌توانید در خانه با استفاده از یک لپ تاپ، کامپیوتر و یا حتی با استفاده از گوشی‌های تلفن همراه کار ویراستاری متون ادبی و متون علمی را انجام دهید.

ترجمه متون

آشنایی با زبان‌های خارجی همواره مفید بوده و است. چرا که می‌تواند ما را با فرهنگ، طرز فکر و آداب و رسوم و نیز تمدن کشورها آشنا کند.

همچنین می‌تواند در هنگام سفر از طریق برقراری ارتباطی آسان حلال مشکلات ما باشد. هم کار در آموزشگاه‌های مختلف، تورهای گردشگری و غیره را برای ما به ارمغان آورد.

این حرفه می‌تواند به عنوان یک کسب و کار خانگی پردرآمد به کمک ما بیاید.

کسب و کار خانگی پردرآمد
رجمه متون

به این صورت که با آشنایی با زبان‌های مختلف بتوانیم سفارش‌های ترجمه را بپزیریم. در خانه بدون هیچ زحمتی به درآمدهای بالا دست یابیم.

اگر شما هم از آن دسته آدم‌هایی هستید که به یک یا چند زبان تسلط دارید،. می‌توانید با توسل به این توانایی برای خود درآمدهای بالایی کسب کنید.

طراحی یک سایت و پشتیبانی آن

از جمله کسب و کار خانگی پردرآمد طراحی یک سایت و پشتیبانی آن است.

برای این کار شما فقط به آگاهی از دانش طراحی سایت، یک اینترنت پر سرعت و یک دستگاه رایانه نیاز دارید.

با به کارگیری آن‌ها به راحتی می‌توانید سایتی طراحی کنید و از این طریق به درآمدهای بالایی دست یابید.

حتی شما می‌توانید در منزل و به صورت نیروی کار غیرحضوری به استخدام این نوع شرکت‌ها درآیید و از این طریق کسب درآمد کنید.

برای اینکه بدانید چگونه کاراینترنتی پیدا کنیم؟ میتوانید با کلیک بر روی این مقاله بسیاری از مشاغل بشناسید و به آن ها روی آورید.

کسب و کار خانگی پردرآمد از طریق چاپ تصویر

چاپ تصویر روی لیوان، خودکار، تیشرت، جعبه‌ها، کیسه‌های نایلونی و غیره از جمله کارهایی است که با استفاده از یک دستگاه چاپ دستی و یا دستگاه اتوماتیک در منزل قابل انجام است.

این کار به عنوان یک کسب و کار خانگی پردرآمد مطرح است. شما می‌توانید با تهیه این دستگاه‌ها در منزل نشسته و درآمد بالایی کسب کنید.

ساخت کارت‌های دعوت

کارت‌های دعوت دست ساز همواره مورد توجه بسیاری از خانواده‌ها بوده است.

مخصوصاً خانواده‌هایی که دارای مراسم و جشن‌های مختلف با جمعی کوچک و صمیمی همچون جشن تولد، جشن پا گشایی، جشن راه افتادن بچه، جشن‌های مذهبی و غیره هستند.

بنابراین ساخت کارت‌های دعوت در صورتی که خلاق باشید و اهل هنر، می‌تواند برای شما درآمدهای بالایی ایجاد کند.

پس دست به کار شوید و کارت‌های دعوت بسازید. آنها را به دوستان و خویشاوندان خود نشان بدهید تا برای شما تبلیغ کنند و یا این که برای خود فروشگاه آنلاین بسازید و به فروش محصولات خود بپردازید.

بنابراین می‌توان گفت ساخت کارت‌های دعوت نیز می‌تواند در زمره کسب و کار خانگی پردرآمد قرار بگیرد.

کسب و کار خانگی پردرآمد با خیاطی

دوختن لباس‌های زیبا می‌تواند منبع درآمد خوبی برای خانواده باشد.

اگر در دوختن لباس مهارت دارید از آن به عنوان یک کسب و کار خانگی، غافل نشوید.

اگر دوخت لباس همراه با مهارت طراحی لباس باشد؛ کار شما پررونق‌تر و پردرآمدتر خواهد کرد.

حرفه خیاطی
حرفه خیاطی

ساخت عروسک

ساخت عروسک‌های زیبا در جنس‌های مختلف همچون عروسک‌های نمدی، عروسک‌های کاموایی، عروسک‌های پشمی و غیره همواره به عنوان یک کسب و کار خانگی پردرآمد مطرح بوده است.

اگر تبحری در ساخت و یا بافت عروسک‌ها دارید، می‌توانید با تهیه مواد اولیه و شروع به کار درآمدهای بالایی را نصیب خود کنید.

بازاریاب تلفنی

اگر روابط عمومی بالایی دارید می‌توانید با شرکت‌هایی که برای محصولات و خدمات خود نیاز به بازاریابی دارند قرارداد ببندید.

شما با این کار می‌توانید در منزل به عنوان یک بازاریاب تلفنی مشغول به کار شوید.

ساخت اقلام دکوری

اگر خلاق هستید و با استعداد و علاقه‌مند به تزیینات خانه، می‌توانید با استفاده از ابزار و وسایل ساده همچون نمد، چوب، بطری‌های پلاستیکی و شیشه‌ای، میوه درختان، کاغذهای کاهی، کیسه‌های برنج و غیره اقلام دکوری زیبا ساخته و از طریق فروش آن‌ها به درآمد بالایی دست یابید.

ارائه خدماتی در زمینه تایپ و ورود داده‌ها

اگر حوصله و وقت کافی و اندکی مهارت در زمینه ورود داده‌ها و تایپ داشته باشید.

می‌توانید از ورود داده‌ها و تایپ به عنوان کسب و کار خانگی پردرآمد بهره بگیرد.

پس زود دست به کار شوید و کار تایپ پروژه‌های دانشگاهی، مقالات، کتاب‌ها و غیره را به عهده بگیرید.

شما این امکان را دارید که، از این طریق درآمدهای بالایی را نصیب خود کنید.

خشک کردن میوه‌ها

از جمله کسب و کار خانگی پردرآمد خشک کردن میوه‌ها و به عبارت دیگر تولید چیپس میوه در خانه است.

این کار می‌تواند درآمد بالایی را نصیب شما بکند.

شما می‌توانید با استفاده از روش‌های خانگی میوه‌های خشک را تولید کرده و به فروش برسانید.

چیپس میوه‌هایی همچون پرتقال، سیب، کیوی، موز و زردآلو بسیار محبوب بوده و طرفداران بسیاری دارند.

فعالیت در زمینه ساخت صنایع دستی

صنایع دستی همواره دارای محبوبیت بسیاری بوده و طرفداران بسیاری داشته‌ است.

دامنه فعالیت‌ها در زمینه صنایع دستی آنچنان وسیع است که شما می‌توانید با انتخاب یک، دو و یا چند تا از این فعالیت‌ها به درآمد بالایی دست یابید و از آنها به عنوان کسب و کار خانگی پردرآمد بهره بگیرید.

کسب و کار خانگی پردرآمد
ساخت صنایع دستی

از انواع کارهایی که می‌توانید در زمینه ساخت و تولید صنایع دستی انجام دهید، می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • چرم دوزی (ساخت و تولید انواع کیف‌های چرمی دست دوز، کفش‌های چرمی دست دوز و غیره)
  • نساجی سنتی (توربافی، موج بافی، شال بافی، مخمل بافی، ترمه بافی، تکه دوزی، ابریشم دوزی، ماشته بافی و غیره)
  • زیر انداز‌ها و بافته‌های داری (حصیر بافی، منبت ریز، ترکه بافی، عرق کاری، خراطی، خاتم کاری، چیغ بافی، تسبیح سازی و غیره)
  • مجسمه سازی و پیکر تراشی، سرامیک، سفال و کاشی سنتی ( نقاشی روی سفال، کاشی هفت رنگ، معرق کاشی، مهر سازی و غیره )
  • صنایع دستی دریایی ( تراشی صدف، صدف سازی و غیره )
  • گوهر تراشی ( تراش سنگ‌های نیمه قیمتی و قیمتی)

مینیاتور سازی، تذهیب، تشعیر، جلد سازی، نقاشی روی شیشه همچون ویترای، نخ ریسی، ، تسمه دوزی، نقده دوزی، پیله دوزی، بخارا دوزی، ستاره دوزی، مروارید دوزی، خامه دوزی، چهل تکه دوزی، گلابتون دوزی، آینه دوزی، گلدوزی، کتیبه دوزی، ساخت زیورآلات دستی همچون گردنبند و دستبند ماه تولد هم راههای دیگر کسب و کار می‌باشند و می‌توان از طریق آن‌ها درآمد بالایی را نصیب خود کنید.

کلام آخر

جهت اطلاعات بیشتر در مورد کسب وکار خانگی می‌توانید به ویکی‌پدیا مراجعه نمایید.

البته برای داشتن یک کسب و کار پر درآمد باید هوشیار باشید.

به نیاز جامعه،توانایی‌ها و میزان سرمایه گذاری توجه کنید. سپس خواهید دید که موفقیت در اشتغال کار سختی نیست.

همچنین اگر شما مهارت خاصی در هر زمینه‌ی دارید و می‌خواهید از این طریق کسب درآمد داشته باشید می‌توانید به اپلیکیشن واسط کالا مراجعه کنید و با ثبت آگهی به صورت رایگان در قسمت خدمات درآمد کسب کنید.

منابع:

cambridge.org

wikipedia.org

نظرات
نادیا

نادیا

سلام. مطالبتون واقعا عالیه. به نظرم کسی که این مقاله رو نوشته خودش واقعا خلاق بوده و تونسته از اون به نحواحسن استفاده کنه. خلاقیت داشتن هم یکی از راه های کسب درآمده.

رضا

رضا

سلام عالی بود

علیرضا

علیرضا

سلام مشاغل خانگی در اروپا چه مشاغلی پر طرفدار تر هستن

تمنا

تمنا

سلام.میشه یه لیست از مشاغل خانگی در اروپا و اموزش مختصری ازشون هم بزارید.

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام حتما اینکار انجام می شود.

اکرم رضایی

اکرم رضایی

لطفا در مورد مشاغل جدید و پر درآمد در ایران مثل نمد دوزی یا صنایع رزین که تازگی زیاد هم باب شده مطلب بزارید.

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام دوست عزیز در این مواردی که گفتید مطلب وجود دارد.

جواد شفیعی

جواد شفیعی

اگه امکانش هست یک لیست مشاغل خانگی پردرآمد برای آقایان هم گذاشته شود چون من به دلیل مشکلاتی در خانه هستم و نمیتوانم بیرون کار کنم حالا که اینجور کارهای خانگی وجود داره پیشنهاد بدین که من هم بتونم با وجود مشکلاتم کسب درآمد کنم با تشکر از سایت خوبتون

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام چشم اینکار انجام می شود.

ثبت نظر