وبلاگ واسط کالا
0

بهترین روش اصلاح صورت خانم ها

بهترین روش اصلاح صورت خانم ها

برای خانم‌ها علاوه بر مراقبت‌های پوستی، اصلاح و از بین بردن موهای صورت نیز می‌تواند یک مسئله مهم باشد. درصورتی‌که به نظر خیلی از بانوان این کار یک عمل بیهوده و وقت‌گیر است. اما اگر یک روش درست برای این کار پیدا کنید به‌راحتی می‌تواند موهای صورتتان را از بین ببرید. امیدواریم مقاله بهترین روش اصلاح صورت خانم ها برای شما مفید باشد.

ما در مقاله اصلاح صورت خانم‌ها سعی کردیم تا روش‌های مختلف اصلاح را برای شما جمع‌آوری کرده و مزایا و معایب استفاده از انواع آن‌ها را برای شما فهرست کنیم.

نکته‌ مهم درباره اصلاح صورت خانم‌ها این است که پوست حساس یا پوستی که به هر دلیلی لکه‌های قرمز و تحریک‌پذیر دارد می‌تواند واکنش شدیدی به اصلاح صورت نشان دهد.

استفاده از موچین

یکی از روش‌های اصلاح صورت خانم ها استفاده از موچین است. اکثر خانم‌ها از موچین برای تمیز کردن ابروهایشان استفاده می‌کنند. اما می‌توان از این وسیله برای اصلاح موهای ضخیم پشت لب یا چانه هم استفاده کرد. از بین بردن موهای زائد در قسمت‌هایی که سطح کمتری دارند راحت‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود. این کارممکن است عوارضی مانند ضخیم شدن مو هم به دنبال داشته باشد.

منظور از نقاطی که سطح کمتری دارند، نقاطی مثل زیر ابرو، بین دو ابرو و چانه است. استفاده از موچین برای از بین بردن موهای زائد کل صورت کار مناسبی نیست زیرا زمان زیادی را از شما می‌گیرد و کندن دانه‌دانه موها با استفاده از موچین یک کار طاقت‌فرسا است.

قبل از شروع اصلاح صورت مطمئن بشوید که موچین تمیز باشد. بهتر است قبل از استفاده از موچین آن را با الکل تمیز کنید. اگر الکل در دسترس شما نیست می‌توانید آن را با آب گرم و صابون بشویید و به‌صورت کامل خشک‌کنید.

وکس صورت

یکی از دیگر روش‌های اصلاح صورت خانم‌ها وکس است. به‌طورمعمول برای وکس صورت، از موم مخصوصی استفاده می‌شود تا آسیبی به پوست نرساند و سبب بروز حساسیت‌های پوستی نشود. یک نوع موم که به نام موم نرم شناخته می‌شود، بعدازاین که با کاردک روی قسمت موردنظر منتقل شد با کمک نوارهای پنبه‌ای از روی پوست جدا می‌شود.

وکس کردن
وکس صورت

نوع دیگری از وکس هم وجود دارد که بافت سفت و غلیظ‌تری دارد. زمانی که این موم را روی قسمت‌های مختلف صورت پخش می کنید، بعد از گذشت چند دقیقه کمی خشک می‌شود. خودش را می‌گیرد، سپس شما می‌توانید به‌راحتی و بدون استفاده از نوار پارچه‌ای را از روی پوست جدا کنید. این روش به‌آسانی موهای ریز صورت را از بین می‌برد و هیچ مویی باقی نمی‌گذارد.

نکته

لازم به ذکر است که وکس صورت می‌تواند به دلیل استفاده از مواد خاص روی پوست باعث آسیب و التهاب شود. اگر از روش وکس به‌درستی انجام نشود و فولیکول مو به‌طور کامل از ریشه خارج نشود، باعث التهاب و تحریک پوست می شود. بنابراین بهتر است برای اصلاح صورت خانم‌ها با به‌کارگیری روش وکس به سالن‌های آرایشی مراجعه کنید.

بند انداختن

از روش‌های دیگر اصلاح صورت خانم‌ ها بند انداختن است. بند انداختن یکی از قدیمی‌ترین روش‌های اصلاح صورت خانم‌ها به‌حساب می‌آید. این روش با نخ انجام می‌شود. یادگیری و به‌کارگیری این روش نیازمند به تمرین دارد. در این روش نخ باحالتی خاص روی پوست حرکت می‌کند و با به دام انداختن موهای اضافه صورت در میان نخ آن ها را از بین می‌برد.

چنانچه دارای موهای زیاد و ضخیم هستید، بهترین روش برای اصلاح آن‌ها استفاده از بند است. برای پیشگیری از التهاب و بروز جوش، قبل از اصلاح بهتر است از محلول‌های ضد جوش استفاده کنید. همچنین افرادی که دارای موهای نازک و کرکی اما زیاد هستند نیز می‌توانند از روش بند انداختن استفاده کنند.

نکاتی مهم قبل از بند انداختن

بهتر است قبل از اصلاح صورت خانم‌ها، از نخ تمیز استفاده شود. برای پیشگیری حساسیت و التهاب می‌توانید کمی از محلول آنتی باکتریال را به صورتتان بزنید.
می‌توانید برای کاهش درد ابتدا از پیشانی شروع کنید و سپس به سراغ دیگر قسمت‌های صورتتان بروید.

بند انداختن
بند انداختن صورت

کرم موبر

یک روش دیگر اصلاح صورت خانم‌ ها استفاده از کرم موبر است. در سال‌های گذشته بسیاری از خانم‌ها به دلیل بوی نامطبوعی که کرم موبر داشت، استفاده از آن را کنار گذاشته‌اند. اما مدل‌های جدید که داخل بازار شده‌اند بدون بو هستند و شما می‌توانید به‌راحتی و بدون هیچ حس بدی از آن‌ها استفاده کنید.

برای به‌کارگیری این روش باید کرم را روی قسمت موردنظر صورتتان بمالید. به دلیل استفاده مواد خاص موجود در کرم، موها از سطح پوست جدا می‌شوند. اگر شما قصد دارید از این روش اصلاح صورت خانم‌ ها استفاده کنید بهتر است قبل از شروع آن را روی قسمت کوچکی از پوستتان تست کنید تا اگر باعث بروز حساسیت شد از آن استفاده نکنید.

توجه داشته باشید که اگر این مواد را برای مدتی بیشتر از زمان توصیه‌شده روی پوست نگه دارید باعث آسیب و سوزش پوست می‌شود.

نسخه‌های موضعی

علاوه بر محصولات موجود در داروخانه‌ها و فروشگاه‌ها، شما می‌توانید از دکتر داروساز درخواست نسخه دست‌ساز داشته باشید. برخی از مواد دارویی باعث کاهش رشد موها و کم شدن آن‌ها می‌شوند، البته در برخی از موارد پس از قطع مصرف موهای زائد مجدداً برمی‌گردند.

اپیلیدی

یکی دیگر از روش‌های اصلاح صورت خانم‌ ها استفاده از دستگاه اپیلیدی است. برخلاف موچین که موها را به‌صورت تک‌تک جدا می‌کند، دستگاه‌های اپیلیدی موها را به‌صورت هم‌زمان از بین می‌برد.
توصیه می‌شود از اپیلیدی برای فرم دادن به ابروهای خود استفاده نکنید. در عوض می‌توانید برای موهای چانه، کنار صورت و حتی زیر بغل از این دستگاه استفاده کنید.

بهترین روش اصلاح صورت خانم ها
استفاده از دستگاه اپیلاتور

خواندن مقاله زیر را از دست ندهید.

راهنمای خرید بند انداز

لیزر موهای زائد

اگر شما به دنبال روشی دائمی برای رفع موهای زائد صورتتان هستید، لیزر می‌تواند یک روش مناسب برای شما باشد. دستگاه لیزر نور را با طول‌موج معین به سطح پوست ساطع می‌کند که به صورت اختصاصی توسط فولیکول مو جذب می‌شود. بعدازاینکه نور جذب شد تبدیل به گرما می‌شود که می‌تواند فولیکول مو را ضعیف کند یا از بین ببرد.

الکترولیزر

یکی دیگر از روش‌های اصلاح صورت خانم‌ها و رفع موهای زائد به‌صورت دائمی الکترولیزر هست. در این روش از گرمای متمرکزشده استفاده می‌شود که هر بار تنها یک فولیکول مو را تخریب می‌کند.
این روش برای افرادی مناسب است که به دلیل نازکی و بلوندی موهای خود نمی‌توانند از لیزر استفاده کنند.
این روش ممکن است درد زیادی را بر فرد متحمل می‌کند.

تیغ

یکی دیگر از روش‌های اصلاح صورت خانم‌ ها استفاده از تیغ است. شاید شما فکر کنید که استفاده از تیغ برای اصلاح موهای صورت کاربرد کمتری دارد، اما بسیاری از زنان برای از بین بردن موهای زائد صورت خود از تیغ استفاده می‌کنند.

جوانب مثبت اصلاح صورت خانم‌ ها

تراشیدن موهای صورت باعث از بین رفتن موها، آوار، چربی اضافی و سلول‌های مرده پوست می‌شود که می‌تواند ظاهر پوست را روشن کند. این کمک می‌کند تا آرایش دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشد.

برخی افراد نسبت به موهای صورت خود آگاه هستند. بنابراین اگر با از بین بردن آن‌ها احساس اعتمادبه‌نفس و دید بهتری نسبت به‌ظاهر خود دارید، منطقی است که این کار را انجام دهید.

روشی بدون درد است. استفاده از بند و موم انداختن دردناک است و می‌تواند باعث قرمزی یا موی زیرپوستی شود. لیزر هم برای هر نوع پوستی قابل‌استفاده نیست و موجب تجمع رنگ‌دانه‌های پوستی می‌شود. بنابراین بسیاری از بانوان به استفاده از تیغ روی ‌آورده اند.

اصلاح صورت خانم‌ها علاوه بر از بین بردن مو، می‌تواند به‌عنوان یک‌لایه بردار برای از بین بردن سلول‌های مرده پوست نیز عمل کند. این می‌تواند برای برخی از خانم‌ها یک امتیاز مثبت به شمار بیاید.

برخی از خانم‌ها که از این روش برای از بین بردن موهای زائد صورت استفاده کردند، می گویند که موهای صورت آن‌ها کمتر شده و چین‌وچروک صورت کاهش‌یافته بنابراین احساس می‌کنند که زیبایی پوستشان بیشتر می‌شود.

قبل از اینکه تیغ را در دست بگیرید بهتر است که پوست خود را بررسی کنید. اگر به بیماری‌هایی مانند اگزما، پسوریازیس یا آکنه مبتلا هستید اصلاح باعث تحریک و ناراحتی پوست شما می‌شود و علاوه بر این‌ها ممکن است منجر به عفونت پوست شود.

بهترین روش اصلاح صورت خانم ها
اصلاح کردن صورت

معایب اصلاح صورت خانم ها

شیو کردن پوست صورت اصطکاک زیادی روی پوست صورت ایجاد می‌کند و ممکن است به علت بی‌احتیاطی سبب ایجاد زخم بر روی پوست شده و شما در پوست احساس سوزش نمایند.

اگر پوست خشکی دارید، اصلاح ممکن است باعث خشک شدن بیشتر آن شده و ناراحتی ایجاد کند. همچنین ممکن است باعث پوسته‌پوسته شدن و خارش شود. البته مرطوب کردن بلافاصله پوست پس از اصلاح به شما کمک می‌کند تا از این مشکلات جلوگیری شود.

تیغ زدن می‌تواند باعث تحریک پوست و به وجود آمدن موهای زیرپوستی و حتی عفونت ریشه‌های مو شود.

آیا تراشیدن موهای صورت باعث ضخیم شدن آن‌ها می‌شود؟

باید بدانید که این تفکر حقیقت ندارد و مو بعد از شیو کردن ضخیم‌تر و بیشتر نمی‌شود. درواقع به دلیل اینکه فولیکول مو بریده و نصف می‌شود، احساس زبری و ضخیم‌تر بودن بیشتر می‌شود ولی درواقع فقط مو تیزتر شده است.

چگونگی استفاده از تیغ برای اصلاح صورت خانم ها

 • ابتدا شما به یک تیغ مخصوص صورت برای از بین بردن موهای صورتتان نیاز دارید. این نکته را در نظر داشته باشید که هرگز برای اصلاح صورت از یک تیغ معمولی بدن استفاده نکنید. استفاده از تیغ ریش‌تراشی مردانه بهتر از تیغ اصلاح بدن زنانه است. از ژیلت‌هایی که دارای سه یا چهار تیغه دارند، استفاده نکنید.
 • بهتر است قبل از اصلاح، صورت خود را تمیز و مرطوب کنند تا پوست سطح تمیزی داشته باشد. زیرا در صورت وجود آلودگی احتمال جوش زدن بیشتر می‌شود. بنابراین صورت خود را با یک پاک‌کننده ملایم و آب گرم بشویید و سپس با یک حوله پوست خود را خشک‌کنید.
 • قبل از اصلاح صورت خانم ها بهتر است از کرم یا ژل اصلاح استفاده کنید تا از پوست شما در برابر بریدگی و ایجاد زخم جلوگیری شود و به‌صورت کلی عمل اصلاح راحت‌تر انجام شود.
 • زمانی که تیغ را روی پوست صورتتان می‌کشید، پوست را به‌آرامی بکشید و در جهت رویش مو اصلاح کنید تا از بروز موهای زیرپوستی جلوگیری شود.
 • بعد از تمام شدن اصلاح صورت خانم ها، پوست را تمیز کنید. مقداری روغن یا کرم مرطوب‌کننده روی پوست بزنید. دقت داشته باشید که بعد از اصلاح صورت از محصولات بدون الکل و مواد حساسیت‌زا استفاده نکنید تا به پوست آسیبی نرسد.
بهترین روش اصلاح صورت خانم ها
استفاده از تیغ

نکات مهم درباره اصلاح با تیغ

 • اگر شما دارای پوستی حساس هستید بهتر است از این روش برای اصلاح استفاده نکنید.
 • اگر روی پوست صورتتان جوش، آکنه یا زخم دارید، بهتر است صورتتان را با تیغ اصلاح نکنید.
 • تیغ زدن روی پوست خشک باعث کم شدن رویش مو می‌شود، اما باید تجهیزات مناسب داشته باشید و به روشی صحیح پوست خود را برای اصلاح آماده کنید.
 • قبل از استفاده از تیغ برای اصلاح صورت با مقداری الکل تیغ را ضدعفونی کنید تا از ایجاد عفونت باکتریایی جلوگیری شود.
 • از یک تیغ مشترک برای اصلاح پوست صورت و سایر قسمت‌های بدن استفاده نکنید.

اصلاح مؤثر صورت خانم ها

 • ابتدا پوست خود را تمیز کرده و کاملاً خشک ‌کنید. اصلاح صورت به‌طورمعمول بر روی پوست برهنه و بدون کرم اصلاح یا هر نوع محصولی انجام می‌شود. برخی از خانم ها ممکن است روش اصلاح خشک را برای پوست خود مناسب ندانند. در این صورت می‌توانید قبل از اصلاح از ژل اصلاح، لوسیون مرطوب‌کننده یا کرم صورت استفاده کنید.
 • از تیغ لبه‌ای مستقیم و تک تیغه که مخصوص تراشیدن صورت زنان طراحی‌شده استفاده کنید.
 • هنگام اصلاح صورت خانم ها، پوست را با یکدست محکم نگه‌دارید. تیغ را با زاویه 45 درجه روی پوست نگه‌دارید و تیغ را به‌آرامی با ضربات کوتاه و سبک بچرخانید درحالی‌که فشار کمی وارد می‌کنید.
 • بعد از هر بار ضربه تیغ را بشویید.
 • نزدیک چشمان خود را اصلاح نکنید مگر اینکه کاملاً از توانایی خود با تیغ اطمینان داشته باشید.
 • پس از اصلاح صورت خود را بشویید و بلافاصله مرطوب کنید.

زمان مناسب برای اصلاح صورت خانم ها

شاید این سؤال برای شما هم پیش‌آمده باشد که چه زمانی برای اصلاح صورت خانم ها مناسب است؟ درواقع برای اصلاح موی صورت هیچ زمان خاصی مطرح نیست و شما می‌توانید در هرزمانی در طول روز صورت خود را اصلاح کنید.

اما پیشنهاد ما برای استفاده از تیغ صبح‌ها بعد از بیدار شدن و قبل از شستن پوست صورت است. زیرا در این زمان پوست چربی‌های طبیعی خود را دارد و این مسئله باعث نرم شدن پوست صورت می‌شود همچنین از آسیب رساندن به پوست جلوگیری می‌کند.

از بین بردن التهاب پوست

استفاده از کمپرس آب سرد روشی بسیار مؤثر برای حل مشکل حساسیت است. این روش باعث کاهش دمای پوست می‌شود و فعالیت عصبی را کاهش می‌دهد. بنابراین کمپرس سرد انتخاب اول برای تسکین فوری قرمزی و خارش پوست است.

کمپرس آب سرد
استفاده از کمپرس آب سرد

پرسش و پاسخ

چرا باید صورت خود را اصلاح کنیم؟

پاسخ : اصلاح صورت باعث می‌شود علاوه بر موهای زائد، از شر سلول‌های مرده پوست هم راحت شوید. همچنین بعد از اصلاح صورت خانم ها محصولات مراقبتی و آرایشی بهتر روی پوست می‌نشینند.

آیا تراشیدن موهای صورت باعث ضخیم شدن مجدد آن می‌شود؟

پاسخ : تراشیدن لبه‌های مو را کمرنگ می‌کند و باعث لک می‌شود. این کار ممکن است این توهم را ایجاد کند که موها تیره یا ضخیم شده‌اند.
اما تراشیدن موهای صورت باعث ضخیم شدن و تغییر رنگ آن نمی‌شود. ممکن است باعث شود موهای انتهایی در لمس احساس سخت‌تری کنند، تا زمانی که کاملاً رشد کنند.

کلام آخر

به پايان مقاله بهترین روش اصلاح صورت خانم ها رسيديم. اگر به این موضوعات علاقه دارید پیشنهاد می‌کنم مطالعه مقالات مرتبط در وبلاگ واسط کالا را از دست ندهید. همچنین فراموش نکنید که با دانلود اپلیکیشن واسط کالا می‌توانید اجناس دست‌دوم و یا حیوانات خانگی خود را با قیمت مناسب خریدوفروش کنید. از اینکه با واسط کالا همراه بودید سپاسگزاریم!

مقالات مرتبط:

منابع:

healthline.com

byrdie.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *