نکاتی درباره ثبت شرکت خدماتی نظافتی

نکاتی درباره ثبت شرکت خدماتی نظافت

در این مقاله قصد داریم که در مورد ثبت شرکت خدماتی نظافتی با شما صحبت کنیم. ابتدا باید این کسب‌وکار موفق را بهتر بشناسید سپس با تمام جزئیات آن بیشتر آشنا شوید. بسیاری از ما در ذهن خود رویای ایجاد یک کسب‌وکار موفق را پرورش می‌دهیم.

از محقق شدن این رویا قصد داریم علاوه بر تأمین خود ازلحاظ اقتصادی باعث اشتغال‌زایی برای چندین فرد بیکار شویم.

اگر قصد دارید که درزمینهٔ خدمات نظافتی فعالیت خود را شروع کنید به شما توصیه خواهیم کرد ابتدا این مطلب را تا پایان بخوانید و از تمامی جزئیات راه‌اندازی این کسب‌وکار آگاهی لازم را به دست آورید.

شرکت خدماتی نظافتی چیست؟

ثبت شرکت خدماتی نظافتی یعنی درواقع شرکت‌هایی را به‌صورت قانونی راه‌اندازی کنیم که خدماتی همچون نظافت و پاک‌سازی منازل مسکونی، هتل‌ها، آپارتمان و شرکت‌ها را ارائه می‌دهند. در ایران خدمات این شرکت‌ها فقط به فعالیت‌های پاک‌سازی مکان‌ها خلاصه نمی‌شود. بلکه در حوزه‌های دیگر نیز خدمت‌رسانی می‌کنند. ازجمله این خدمات:

باربری، تعمیر وسایل منزل و تعمیر و شستشوی انواع ماشین‌آلات کشاورزی و صنعتی است. همین تنوع خدمات این شرکت‌ها باعث محبوبیت این شرکت‌ها در بین مردم شده است.

شاخه‌های مختلف شرکت‌های خدماتی

با ثبت شرکت خدماتی نظافتی این شرکت‌ها به شاخه‌های مختلف تقسیم شدند. ممکن است شرکت یک یا چند شاخه را برگزیند و در آن فعالیت خود را آغاز کند. نظافت منزل، نظافت راه‌پله، اعزام کارگر روزمزدی جهت نظافت دفاتر کوچک، نظافت شرکت‌های بزرگ و … اولین شاخه مرتبط با این شرکت‌ها است.

شاخه بعدی نظافت اداره‌جات با قرارداد رسمی به‌صورت سالیانه و تأمین نیروی آبدارچی و نظافتچی است. نظافت کارخانه‌ها و نظافت نمای ساختمان‌ها از دیگر شاخه‌های شرکت خدماتی نظافتی است که در آن‌ها امور مربوط به نظافت به بهترین نحو صورت خواهد گرفت.

در آخر نیز شرکت خدماتی که در خدمات شهری و شهرداری‌ها فعالیت می‌کنند. همان‌طور که گفته شد این شرکت‌ها علاوه بر نظافت، خدمات حمل‌ونقل، امور تأسیسات، نگهداری و خدمات فضای سبز و خدماتی از این قبیل را نیز ارائه می‌دهند.

تمیز کردن سطوح
تمیز کردن پنجره ها و سطوح

ثبت شرکت خدماتی نظافتی

شرکت خدماتی نظافتی ازجمله شرکت‌هایی است که نیازی به سرمایه زیاد و تحصیلات عالیه ندارد. این شرکت‌ها می‌توانند در دو قالب ثبت شوند: شرکت سهامی خاص و شرکت مسئولیت محدود که در ادامه با آن‌ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

نکته قابل‌توجه در مورد شرکت‌ها این است که لازم است موضوع فعالیت خدماتی نظافتی در اساسنامه شرکت قیدشده و شرکت با این موضوع در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت برسد.

شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص در دسته شرکت‌های بازرگانی است هرچند که بازرگانی نباشد. تمامی سرمایه این شرکت‌ها توسط مؤسسین آن تأمین می‌شود و سرمایه آن به سهام تقسیم خواهد شد.

مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آن‌ها است. عنوان شرکت سهامی خاص باید قبل یا بعد از نام شرکت بدون فاصله با آن به‌طور روشن و خوانا قید شود.

شرایط ثبت شرکت خدماتی نظافتی سهامی خاص

این شرایط برای تمامی شرکت‌های خدماتی نظافتی سهامی خاص به یک صورت است که در اینجا آن‌ها را برای شما نام‌برده‌ایم:

 • دارا بودن حداقل 3 نفر عضو و 2 نفر بازرس
 • حداقل سرمایه یک‌میلیون ریال
 • پرداخت نقدی حداقل 35 درصد از سرمایه

مدارک موردنیاز

 • دو برگ اساسنامه شرکت
 • صورت‌جلسه هیئت‌مدیره با امضای مدیران منتخب
 • تصویر شناسنامه کلیه سهامداران
 • ارائه گواهی پرداخت حداقل 35 درصد سرمایه شرکت
 • ارائه مجوز در صورت نیاز بنا به اعلام اداره ثبت شرکت‌ها
 • اقرارنامه امضاشده
 • فرم چاپی اظهارنامه

ثبت شرکت خدماتی نظافتی با مسئولیت محدود

شرکت خدماتی نظافتی با مسئولیت محدود شرکتی است که بین 2 یا چند نفر تشکیل می‌شود. هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم‌شده باشد فقط به میزان سرمایه خود مسئول تعهدات شرکت است. در نام شرکت حتماً باید عبارت با مسئولیت محدود قید شود.

شرایط ثبت شرکت

ثبت شرکت خدماتی نظافتی با مسئولیت محدود نیز دارای شرایطی است که آن‌ها را با یکدیگر مرور می‌کنیم:

 • دارا بودن حداقل 2 نفر
 • میزان سرمایه موردنظر حداقل صد هزار تومان
 • تعهد به پرداخت کل سرمایه

فرایند اخذ گواهی تعیین صلاحیت

 • متقاضیان باید به انجمن‌های صنفی کارفرمایان شرکت‌های خدماتی، پشتیبانی و فنی مهندسی در استانی که شرکت خود را به ثبت رسانده‌اند مراجعه نمایند و صلاحیت شرکت خدماتی خود را دریافت کنند.
 • این شرکت‌ها باید دارای دفتر قانونی مورد تأیید وزارت امور اقتصادی و دارایی باشند.
 • ارائه مفاصا حساب مالیاتی و مفاصا حساب تأمین اجتماعی و ارائه جواز کسب لازم است.
 • کارفرمایان این شرکت‌ها باید مدارک خود را به انجمن‌های صنفی شرکت‌های خدماتی، پشتیبانی و فنی مهندسی به نشانی kanonask.com ارسال نمایند و پرونده شرکت خود را تشکیل دهند.
 • انجمن‌های صنفی بعد از دریافت مدارک و تائید صحت‌وسقم آن نسبت به برگزاری کلاس‌های آموزشی و ارسال مدارک به ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برای صدور گواهینامه اقدام می‌کنند.
نکاتی درباره ثبت شرکت خدماتی نظافت
گواهینامه ی تایید صلاحیت

مراحل ثبت شرکت خدماتی نظافتی

 • تکمیل فرم صورت‌جلسه مؤسسین و امضا توسط شرکا الزامی است.
 • تکمیل فرم درخواست ثبت شرکت و امضا توسط شرکا لازم است.
 • انتخاب تعدادی نام برای شرکت و تحویل آن‌ها به همراه مدارک به اداره ثبت شرکت‌ها است.
 • متقاضی به قسمت ممیزی ارجاع داده می‌شود. بررسی‌های لازم انجام می‌گیرد و موضوع شرکت نیز بررسی می‌شود. با توجه به موضوع شرکت و در صورت نیاز به اخذ مجوز شما به مرجع مربوطه معرفی خواهید شد.
 • به حسابداری معرفی می‌شوید تا هزینه‌های ثبت را پرداخت کنید.
 • هزینه حق‌الثبت را پرداخت‌نموده و رسید را به حسابداری تحویل می‌دهید. سپس دستور ثبت صادر می‌شود.
 • رئیس اداره ثبت پرونده شما را بررسی کرده و امضا می‌کند. مدارک از طریق سیستم به بخش کارشناسی تحویل داده می‌شود. کارشناس یک نسخه از مدارک را بعد از بررسی به شما تحویل می‌دهد و شما برای درج در روزنامه اقدام می‌کنید. نسخه دیگر در پرونده شما قرار می‌گیرد.
 • آگهی تأسیس توسط دبیرخانه مهر و شماره شده و شرکت ثبت می‌شود.

نکات ضروری تأسیس شرکت خدماتی نظافتی

ثبت شرکت خدماتی نظافتی اولین نکته ضروری در تأسیس این شرکت‌ها است. نکته قابل‌توجه بعدی اجاره محل کاری است که شرایط مناسبی داشته باشد. توجه داشته باشید که در کلان‌شهرها شرکت خدماتی نظافتی را راه‌اندازی کنید.

خدماتی را که ارائه می‌دهید متناسب با هر قشری از جامعه باشد. در نظافت منزل و خدمات دیگر خانواده‌های متوسط و مرفه جامعه را در نظر بگیرید. دقت کنید محل کاری را که انتخاب می‌کنید، در کدام منطقه شهر قرار دارد. در مناطقی که قبلاً این شرکت در آنجا تأسیس‌شده بهتر است که شرکت خود را دایر نکنید.

سخن پایانی

شرکت خدماتی نظافتی یکی از کسب‌وکارهای پررونق در دنیای امروز است. امروزه که میزان فعالیت انسان‌ها در هر زمینه‌ای زیاد شده است، به شرکت‌هایی نیاز است که بتواند خدمات نظافتی خوبی ارائه دهد. این شرکت‌ها در صورت ثبت به‌طور قانونی فعالیت خود را آغاز می‌کنند. در این صورت اعتماد مردم نیز به شرکت شما بیشتر خواهد بود.

در این مقاله واسط کالا نکاتی درباره ثبت شرکت خدماتی نظافتی را برای شما ارائه دادیم و در مورد این موضوع با شما صحبت کردیم. امیدواریم با خواندن این مطلب بتوانید کسب‌وکار پررونق خود را آغاز کرده و هرروز بیش‌ازپیش در آن بدرخشید. فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالا است. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

منبع:

kararegister.com

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.