بهترین برند پوشاک ایرانی

بهترین برند پوشاک ایرانی

وقتی به ایران فکر می‌کنیم، چندین چیز به ذهنمان خطور می‌کند.ازجمله آنها :هنر جسارت، تاریخ غنی، فرش‌های بافته شده پیچیده، مساجد رنگارنگ، خاویار معروف جهان وغیره . اما این کشور به عنوان نقطه داغ مد هنوز در نقشه جهانی نیست. با اینکه تعدادی از بهترین برند پوشاک ایرانی در چندین کشور فعالیت دارند.

پس بسیاری از جنبه‌های فرهنگ ایرانی در سطح جهانی شناخته شده هستند. همچنین سینمای ایران در این اواخر به این صفوف پیوسته است.

بنابراین مردم ایران چه لباسی می‌پوشند؟ آیا می‌شود آن‌ها را یک سبک در نظر بگیریم؟ امروزه، رسانه‌های اجتماعی استعدادهای زیادی را در کانون توجهات قرار داده‌اند.

 باخواندن مطلب شو لباس چیست؟ نیز میتوانید اطلاعات بیشتری راجع به مد و لباس های شیک کسب کنید.

نسل جوانی از ایرانیان که بسیاری از آن‌ها در پایتخت مستقر هستند. اکنون از فضاهایی مانند اینستاگرام برای نمایش ایده‌های الهام‌بخش و مبتکرانه استفاده می‌کنند. در اینجا تعدادی از بهترین برند پوشاک ایرانی را به شما معرفی می‌کنیم.

فوژه

این برند توسط فوزیه فرودنیا در سال 1388 در تهران تأسیس شد. او یک هنرمند است، نه یک طراح تجاری که از یک گرایش یا نگرش غربی پیروی می‌کند. فوزیه زیبایی‌شناسی خاص خود را برای زن مدرن ایجاد می‌کند. او روایت خود را مد نیمه رسمی می‌نامد و از الگوهای هنر، معماری و طبیعت ایرانی استفاده می‌کند تا میراث خود را با مد امروز ترکیب کند.

نغمه کیومرثی

نغمه کیومرثی یکی از رهبران مد مدرن امروز در ایران محسوب می‌شود و از کودکی شروع به طراحی کرد. زیبایی ‌شناسی او به زیبایی سنت ایرانی را با طراحی معاصر آمیخته و می‌خواهد میراث و فرهنگ ایران را از طریق لباس‌هایی که مورد علاقه زنان مدرن و شیک است، منعکس کند.

گلدوزی‌های پیچیده که خط و شعر ایرانی را به یاد می‌آورد و الگوهای منعکس‌کننده طرح هندسی سنتی، همگی در طرح‌های مختلف و متعدد وی وجود دارد. کارهای کیومرثی عمدتاً مخاطبان ایرانی را هدف قرار می‌دهد.

با این حال، کار او در سطح جهانی در حال کسب اعتبار است و او اخیراً نام تجاری خود را در امارات راه‌اندازی کرده و به عنوان طراح نمایش مد در جشنواره ایرانی ادینبورگ انتخاب شده است.

نغمه کیومرثی
نغمه کیومرثی

برک

مجهزترین تولید کننده پارچه کت ‌و شلوار در شمال کشور، با نیم قرن فعالیت در صنعت نساجی و پوشاک، دوخت صنعتی با خطوط تولید کشور آلمان، ضمانت یک ساله تمامی محصولات را دارد. این برند معتبر و شناخته شده تا به حال در بیشتر شهرها نمایندگی دارد.

پیشنهاد میکنم مقاله ی پارچه مناسب پالتو را بخوانید. شاید بتوانید پارچه ای با بهترین برند برای دوخت پالتوی خود بیابید.

بته جقه

گروه تولیدی پوشاک ایرانی بته جقه با هدف فرهنگ صحیح پوشش ایرانیان با بهره‌گیری از متخصصان ایرانی اقدام به طراحی و تولید پوشاک ایرانی نموده است. که این برند نیز خود را در بین بهترین برند پوشاک ایرانی قرار داده است و طرفداران خودش را دارد.

زیبو

از ســال ۱۳۶۷، خانواده‌ی کازرونیــان فعالیــت خــود را در زمینه‌ی طراحـی و تولیـد پوشـاک زنانـه بـا راه‌اندازی کارگاه تولیـدی آغـاز کرد. در طــی ایــن سال‌ها گام در مسـیر فـروش و توزیـع بـه سراسـر کشـور برداشـت. بـا تأسـیس شـرکت ویسـتاپوش پـارس در سـال ۱۳۹۴، کارگاه کازرونیان بـه اهـداف خـود نزدیکتر شد کـه منجـر بـه تولـد برنـدی بـه نـام زیبـو شـ

 آزالی

بنیان‌گذار این برند برای الهام‌ گرفتن، به کشورهای همسایه سفر می‌کند. در نتیجه طراحی‌های او واقعاً احساس ریشه منطقه و فرهنگ عامیانه اصیل را به تصویر می‌کشد. منحصر به فرد بودن کفش‌های او باعث می‌شود این برچسب در سطح محلی و جهانی مورد توجه قرار گیرد.

سارکی

فلسفه اصلی سارَک سادگی در طراحی است. طراحان این برند همواره در تلاش‌اند تن‌پوش‌هایی ساده و مینیمال، ولی درعین‌حال خلاقانه و مطابق مد روز، طراحی کنند. سارَک را می‌توان، به ادعای خود این برند، انتخاب شما بانوانی دانست که خوش‌پوشی را در سادگی می‌بینید.

در خانواده سارَک تأکید ویژه‌ای هم روی استفاده از الیاف طبیعی وجود دارد. سارَکی‌ها با تولید تن‌پوش‌هایی همرنگ طبیعت امیدوارند حسی ناب و دل‌نواز را برای خانم‌های ساده پسند رقم بزنند.

برند 93

برند ٩٣، مجموعه‌ای تخصصي در زمينه طراحي و توليد لباس‌های ورزشي است که در سال ١٣٩٣ توسط مريم عزيزي تاسیس و شروع به فعاليت نمود.  نام این برند برگرفته از شماره پيراهن ميکا زيبانژاد، قهرمان جهان انتخاب شده است.

برند ٩٣ با هدف ساخت استايلي تلفيقي از  لباس‌های خياباني و ورزشي و همچنين حمايت از ورزشکاران به ويژه ورزش‌های ايکس گيم و خياباني مشغول به فعاليت و خدمت به علاقه‌مندان هست. که در زمینه ورزشی بهترین برند پوشاک ایرانی به حساب می آید.

بهترین برند پوشاک ایرانی
برند 93

نوفاکس

NoFux   یکی از جوان‌ترین مارک‌های این لیست که طراح آن آفی ترابی است، در سال 1392 راه‌اندازی شده. نوفاکس از یک مفهوم سنتی استفاده می‌کند و چرخشی مدرن با اشکال، رنگ‌ها و الگوهای جالب دارد. یکی از ویژگی‌های این برند گشادی و بلندی مانتوهایش هست.

برند معروف نوفاکس آمیزه‌ای از شیک‌پوشی، ظرافت، دخترانگی، ترکیب رنگ‌های شاد است. اغلب پارچه‌های پوشاک این برند از کشورهای ترکیه، ایتالیا، لبنان و دبی وارد می‌شوند.

انار گل

انار گل مارک مدی است که توسط انوشه آصفی در سال 1384 آغاز به کار کرد . تمرکز آن بر به روزرسانی مد سنتی ایران برای یک بازار جوان و معاصر است. این برند در زمینه‌های روسری و مانتو تخصص دارد. نوعی پالتوی شیک که به طور گسترده در سراسر ایران توسط زنان پوشیده می‌شود.

آصفی با نشان دادن درک عمیق از نیازهای مد زنان در ایران، با موفقیت با مارک‌های خارجی و بین‌المللی رقابت می‌کند. در حالی که برخی از مانتوها می‌توانند سنگین، بی‌شکل یا محدود به رنگ‌های مبهم باشند، انار گل از انواع پارچه‌های پر جنب‌وجوش و طرح دار استفاده می‌کند.

توجه به خط و تناسب همه محصولات او و جذابیت آن‌ها برای مخاطبان جوان و شیک او بسیار جذاب است. در حال حاضر یک برند ثبت نشده است و در درجه اول از رسانه‌های اجتماعی برای تبلیغ خطوط و محصولات جدید خود استفاده می‌کند.

مریم نصیر زاده

مریم نصیر زاده که احتمالاً مشهورترین مارک جهانی در این لیست است. با طراحی‌های نئو مینیمالیستی خود برای خلق قطعات ضروری که از خاورمیانه تا نیویورک دوست دارند، بازی می‌کند.

او حال و هوایی شیک و متفاوت درباره خود دارد، حالی که هر زنی باید از آن الهام بگیرد. در ادامه خواندن مقاله ی پارچه مناسب لباس کودک را به شما عزیزان توصیه میکنم.همانطور که میدانید برای خرید لباس کودک باید بیشتر دقت کنید.

تن درست

میتوان تن درست را یکی از بهترین برند پوشاک ایرانی از نظر الیاف طبیعی دانست. داشتن طرح‌هایی ساده و آرامش بخش به شما سادگی، سلامت و شادمانی را یادآوری میکند. این برند در تولید لباس‌های مردانه، بچه‌گانه، لباس‌های زنانه و انواع صنایع‌دستی فعالیت می‌کند. 

الیاف طبیعی تن درست
الیاف طبیعی تن درست

تَنِ دُرُست رویکردی آشتی‌ جویانه با طبیعت دارد . معتقد است تن ما طبیعت ماست و برای آشتی با طبیعت اول باید از تن خودمان شروع کنیم. این برند در کنار طبیعت دوستی توجه ویژه‌ای هم به بهره‌گیری از طرح‌های سنتی و مطابقت با فرهنگ ملی کشورمان دارد.

نیمایی

علاقه نیما بهنود به مد از همان سال‌های نوجوانی آغاز شد. زمانی که او و دوستانش لباس‌های خود را با شعار، اسپری رنگ و لوازم جانبی درست و در مهمانی‌هایی که برگزار می‌کردند کارهای خود را به نمایش میگذاشتند.

بهنود در سال 1373 ایران را به مقصد ایالات‌متحده ترک کرد و در آنجا به علاقه خود ادامه داد و در موسسه معتبر فناوری مد حضور یافت و قصد داشت سبک خود را به کمال برساند. بهنود شروع به کار کرد و دوباره سبک‌های جدید و معاصر را ایجاد کرد و روی آن‌ها تایپوگرافی و شعر فارسی را از ابریشم محافظت کرد.

این کار منجر به سبک امضای بهنود شده است. او برای ایجاد الگوهای گرافیکی منحصر به فرد، از خوشنویسی فارسی استفاده می‌کند، با تناسبات آن و نقل قول‌های لایه روی هم‌بازی می‌کند. رویکرد جسورانه بهنود به فرهنگ و مد پارسی باعث شده وی به طرحی بسیار محبوب تبدیل شود و کارهای وی در وگ و واشنگتن تایمز به نمایش در آمده باشد.

نیکوتن پوش

نیکوتن پوش ازجمله بهترین برند پوشاک ایرانی و تولیدی‌های معروف و جا افتاده‌ی پوشاک دخترانه، پسرانه، زنانه و مردانه هست. لباس‌زیر، جوراب، پیراهن، تاپ، تی‌شرت، شلوارک و ست راحتی و ورزشی ازجمله تولیدات زنانه نیکوتن پوش هستند.

این برند در تولید لباس‌های کودک و نوجوان هم فعالیت می‌کند. از سال ۱۳۷۶ با تولید لباس‌زیر آغاز به کار کرد. سپس به عرصه تولید لباس راحتی و جوراب هم وارد شد.

ال سی من

برادران الیاسی بنیان‌گذاران این مجموعه، از  سال 1355 با دنبال کردن حرفه پدری، فعالیت خود را در عرصه واردات پوشاک آغاز نمودند. پس از چند سال واردات پوشاک باکیفیت ، فرصتی برای شراکت با یکی از کارخانه‌های ترک به وجود آمد و تولید را در این کشور با برند ال سی من آغاز کردند.

هم‌زمان در 4 کارگاه نیمه صنعتی در ایران فعالیت خود را ادامه دادند. به تدریج با توسعه بازار و افزایش تقاضا، تصمیم به ایجاد واحد تولیدی پوشاک مردانه با رعایت استانداردهای روز دنیا در ایران گرفتند .

با همکاری کارشناسان داخلی و مشاورانی از کشورهای ترکیه و ایتالیا، در سال 1393 موفق به راه اندازی یکی از مدرن‌ترین و بزرگ‌ترین کارخانه‌های صنعتی پوشاک خاورمیانه گردیدند . آنها جزء بهترین برند پوشاک ایرانی هستند.

بهترین برند پوشاک ایرانی
برند ال سی من

پوشما

Poosh یا Pooshema، یکی از نامه‌ای تجاری محبوب لباس است که توسط طراحی به نام فرناز عبدولی راه‌اندازی شده است. عبدولی، دانشجوی رشته طراحی گرافیک بود . وقتی صحبت از لباس خیابانی زنان در ایران شد، از گزینه‌های محدود ناامید شد.

او تصمیم گرفت خودش این مشکل را حل کند، با این هدف که طرحی از مد زنان را طراحی کند. که تمام عناصر مد معاصر را داشته باشد و هنوز هم به قانون لباس اسلامی پایبند باشد. نتیجه این امر به وجود آمدن پووش است.

برندی که روندهای جهانی مد را برای زنان ایرانی قابل دسترسی می‌کند. برخلاف بسیاری از مارک‌های دیگر، پوش یک برند ثبت شده است. به این معنی که محصولات آن مورد تأیید مقامات و وزارت فرهنگ است.

برند پوش ما به شهرت جهانی دست یافته. رسانه‌های CNN، BBC، برخی مجلات آلمانی و روزنامه‌های شرق و اعتماد در ایران به برند پوش ما پرداخته اند. 

وقار

برند وقار ترکیب مد غربی-ایرانی در فرانسه است. متعلق به دو خواهر شیرین و شیوا ایرانی است اما در فرانسه کارشان را تولید می‌کنند. برند وقار سال 1392 معرفی شده و برای زنان شیک‌پوش و جسوری که هم به فرهنگ ایرانی علاقه دارند و هم برخی هنجارهای عرفی پوشش رو می‌شکنند جذابیت دارد. به قول شیوا و شیرین، وقار مد را دوباره در ایران زنده کرده است.  

رادا

در سال 2012 توسط مریم وحید زاده راه‌اندازی شد. زیبایی خاص Radaa با ترکیبی از چاپهای بازیگوش، جوراب‌شلواری‌های رنگی و لوازم جانبی چشمگیر، جذابیت جوانان دمدمی مزاج ایران را به خود جلب می‌کند.

وحید زاده به داشتن لباس‌های نامفهوم و برش‌های قر و قاطی و ادغام شده ی خود افتخار می‌کند. مارک وی در ماه‌های اخیر به ثبت رسیده است.

اما وحید زاده همچنان از طریق صفحه فیس بوک خود فعالیت‌های تجاری خود را با تبلیغ خطوط جدید و برقراری ارتباط با مشتریان ادامه می‌دهد.

وحید زاده مانند بسیاری دیگر از طراحان، خلاقیت و بیان خود را از طریق مد در ایران تشویق می‌کند . او ایرانیان را ترغیب می‌کند تا به دنبال شکل مد خاص خود باشند، نه اینکه به طور خودکار به مارک‌های غربی متوسل شوند.

گارودی

برند تقریباً نوپایی است که جای خود را در بین بهترین برند پوشاک ایرانی جای داده است، که تازه از سال ۱۳۹۵ به بازار پوشاک کشورمان وارد شد .اگر میخواهید لباس با کیفیتی داشته باشید تشخیص لباس با کیفیت را به شما توصیه میکنم. با خواندن این مطلب حتما میتوانید بهترین لباس را بخرید.

وی در تلاش است با محصولاتی که تولید می‌کند حسی سرشار از لطافت و آرامش را به مشتریانش هدیه دهد. طراحان گارودی به‌ویژه روی استفاده از پارچه‌های الیاف طبیعی و انتخاب طرح‌ها و نوشته‌های منعکس‌کننده فرهنگ و هنر ایرانی تأکید دارند.

هاکوپیان

شرکت هاکوپیان در سال ۱۳۴۹ توسط سومبات هاکوپیان بنیان نهاده شد. این شرکت نخستین و بزرگ‌ترین طراح و تولیدکننده تمام صنعت پوشاک در ایران است. بنیان‌گذار این شرکت از دوران نوجوانی وارد این کار شد و در سال ۱۳۴۹ کارگاه کوچکی را در تهران تأسیس کرد. 

با گذر زمان، کار این شرکت توسعه پیدا کرد. فرایند تولید کت ‌و شلوار و پیراهن در کارخانه‌های هاکوپیان انجام می‌گیرد. کارشناسان هاکوپیان برای بهبود عملکرد، برای آموزش به کشورهای اروپایی فرستاده می‌شوند.

بهترین برند پوشاک ایرانی
برند هاکوپیان

گراد

برند ایرانی گراد در حوزه مد و پوشاک فعال است . او تاکنون توانسته است در حوزه پوشاک مردانه کت ‌و شلوار، پیراهن، تی‌شرت، کروات، پاپیون، جوراب، لباس زیر، کیف، کفش، کمربند، دکمه سردست و انواع لباس‌های زمستانی بخش عظیمی از نیاز کشور را تامین کند.

برند گراد دومین برند تولیدی بزرگ پوشاک کشور پس از هاکوپیان و بهترین برند پوشاک ایرانی است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که برند گراد دارای تجهیزات و ماشین‌آلات مدرن‌تری نسبت به هاکوپیان است.

سالیان

لباس‌های سالیان برای همه‌ی اعضای خانواده ازجمله بچه دو سال به بالا تا زنانه و مردانه تولید می‌شوند.  یک برند زیبا برای افرادی که به ظاهر خود اهمیت می‌دهند. لازم است بدانید اجناس این برند قیمت بالایی دارند.

این برند تقریباً ۱۵ سال است که در قالب فروشگاه‌های زنجیره‌ای پوشاک فعالیت می‌کند. عمده محصولات سالیان از طریق همکاری با تولیدی‌های معتبر داخلی تأمین می‌شود. اما به گفته خود این برند، برخی محصولاتی که بنا به دلایلی امکان تولیدشان در داخل کشور نیست . این ها توسط شرکت‌های خارجی تولید و به کشور وارد می‌شوند.

سِله ‌بُن

یکی دیگر برندهای پرافتخار ایرانی است که در سال ۱۳۸۹ تأسیس شده. برند سِله ‌بُن یادآور طبیعت زیبای روستای سله بن در فیروزکوه است. اگر طرفدار لباس‌های راحتی، اسپرت، هودی، سارافون، طرح دار هستید، می‌تواند انتخاب خوبی باشد، زیرا قیمت‌های مناسبی دارد.

جامعه

در سال ۱۳۶۴ سنگ بنای بزرگ‌ترین کارخانه نساجی ایران نهاده شد و کارخانه ریسندگی، بافندگی و پوشاک جامعه بنا نهاده شد . این کارخانه از بزرگ‌ترین کارخانجات بافت پارچه‌های فاستونی در ایران است. مواد اولیه در تولیدات جامعه از بهترین مواد در جهان انتخاب می‌شود.

به طوری که پشم مورد نیاز از استرالیا و پلی‌استر آن نیز از کارخانه حست آلمان خریداری می‌گردد. خط تولید کارخانه جامعه از پیشرفته‌ترین فنّاوری و مدرن‌ترین ماشین‌های دنیا است . در برگیرنده بخش‌های رنگرزی، ریسندگی، رفوگری و بافندگی تکمیل است.

مونایی

برند مونایی یک برند جدید پوشاک زنانه تولید داخل است که توسط مونا کاکاوند (ورزشکار و قهرمان رشته ورزشی کاراته) تولید و طراحی شده . تمرکز اصلی این برند بر تولیدات ورزشی است. این برند سعی در تولید پوشاکی باکیفیت عالی و طراحی زیبا در خور بانوان کشور را دارد.

پارچه میکرو از دیگر مقالات سایت واسط کالا است . به شما توصیه میکنم حتما آن را بخوانید و با دیگر پارچه های برتر آشنا شوید.

عارفه منصوری

عارفه منصوری علی رغم مهاجرت 16 ساله از تهران به کانادا ، همچنان در طراحی های خود پایبند مانده است. لباس های وی با استفاده از پارچه ها، اشکال و رنگ های مجلل ایرانی، نمونه کاملی از لباس ایرانی است. همچنین برای مخاطبان غربی زیبا و دل نشین است. 

بهترین برند پوشاک ایرانی
عارفه منصوری

مجموعه های لباس عروس وی با استفاده مسحورکننده از تکنیک های گلدوزی و ابریشم، رویاهای ایرانی را فرا می گیرد . خود را در کشورهای دیگر به عنوان یکی از بهترین برند پوشاک ایرانی نشان داده است.

 مطلب نهایی

در این مقاله چند مورد از بهترین‌ برند پوشاک ایرانی را به شما معرفی کردیم. مطمئناً برندهای بیشتر دیگری در حال فعالیت هستند. آیا برند ایرانی دیگری در زمینه تولید پوشاک با کیفیت عالی می‌شناسید که ما آن را در این مطلب ذکر نکرده باشیم؟

در زیر برای ما نظر خود را به اشتراک بگذارید و به ما اطلاع دهید . اگر تجربه‌ای از استفاده بعضی از این برندها را تا به حال داشته‌اید و دارید، با ما و دیگر خوانندگان نظرتان را به اشتراک بگذارید.

امیدواریم که مطلب بهترین برند پوشاک ایرانی مورد استفاده شما قرار گیرد. با نصب اپلیکیشن واسط کالا می‌توانید به راحتی به خرید و فروش کالاهای دست دوم خود بپردازید.

منابع

savoirflair.com

theculturetrip.com

تبلیغات
vasetpet-content

2 پاسخ به “بهترین برند پوشاک ایرانی

  1. تقریبا تمامی برنده ها برای تولیدات مردانه بود ولی تو قسمت بچه گانه تولیدی لباس پایتخت هم هسشت که عالی می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.