افزایش ماندگاری لاک

افزایش ماندگاری لاک

آیا تا به حال شده که با زحمت بسیار و صرف وقت و هزینه زیاد ناخن‌های خود را مانیکور کرده و لاک زده باشید و بعد از چند روز ببینید که آن‌ها خراشیده شده‌اند؟ می‌دانیم چه حسی دارد. کاملاً حق دارید. هنگامی‌که مقدار زیادی پول صرف مانیکور می‌کنید که فقط برای چند روز طول می‌کشد ، ناراحت و عصبی شوید. خوشبختانه چندین ترفند و نکته وجود دارد که مطمئناً می‌تواند بازی را برای شما تغییر دهد. این نکات کمتر شناخته‌شده هستند ولی می‌توانند باعث افزایش ماندگاری لاک و مانیکور شما شوند.

لاک زدن با ناخن‌های کوتاه

ناخن‌های ما هر روز اتفاقات زیادی را پشت سر می‌گذارند. تایپ کردن، ظرف‌شویی، لباسشویی از جمله کارهایی هستند که باعث می‌شوند ناخن‌های شما آسیب ببیند. ناخن‌های بلند مطمئناً زیباتر و بهتر به نظر می‌رسند اما نسبت به ناخن‌های کوتاه مستعد شکستن هستند. اگر روی ناخن‌های کوتاه‌تری لاک بزنید، مسلماً انگشتان شما با انجام فعالیت‌های ذکر شده، جلوی ضربه خوردن به نوک ناخن‌ها را می‌گیرند، بنابراین ماندگاری لاک بیشتر می‌شود.

سرمایه‌گذاری در یک لاک مقاوم‌تر

اگر شما می‌خواهید نکاتی که در رابطه با افزایش ماندگاری لاک بیان می‌شود، بهتر کار کنند، پیشنهاد می‌کنیم از یک لاک با جنس بهتر و مقاوم‌تری استفاده کنید. اگر از لاکی با جنس خوب استفاده کنید، قطعاً بدون تراشیده شدن و کمرنگ شدن، حداقل یک هفته روی ناخن‌های شما باقی می‌ماند و از آن‌ها محافظت کرده و آن‌ها را تقویت می‌کند. حتی می‌توانید به دنبال لاک‌هایی بگردید که سازندگان آن‌ها ادعا می‌کنند که رطوبت موردنیاز ناخن‌ها را نیز تأمین می‌کنند.

استفاده از دستکش

انجام کارهای خانه با دست‌خالی می‌تواند به طور قابل‌توجهی از طول عمر لاک شما بکاهد. استفاده بیش‌ازحد از آب و صابون می‌تواند ناخن‌های شما را خشک‌کند و درنتیجه باعث براق شدن و خرد شدن ناخن‌ها می‌شود.

هنگام انجام کارهای منزل از دستکش لاستیکی استفاده کنید تا عمر لاک و مانیکور شما افزایش یابد.
زمان کار کردن برای محافظت از مانیکور و لاک دستکش بپوشید. سریع‌ترین راه برای از بین بردن مانیکور غوطه‌ور شدن ناخن‌ها در آب گرم و مواد شیمیایی تمیزکننده شدید است.

استفاده از دستکش
استفاده از دستکش

زمان کافی برای خشک شدن لاک

اگر قبل از خشک شدن کامل لاک، به ناخن خود ضربه بزنید، یا ناخن به‌جایی برخورد کند، ممکن است کل مانیکور و لاک خود را خراب کنید. بیشتر لاک‌های ناخن یک ساعت طول می‌کشد تا کاملاً خشک شوند (بله این درست است). حتی اگر در مدت‌زمان کمتری به نظر برسد که کاملاً خشک شده‌اند، باز هم کمی بیشتر صبر کنید. با احتیاط و صبر، زمان کافی برای خشک شدن لاک را رعایت کنید که باعث افزایش ماندگاری لاک شما خواهد شد.

خودداری از حمام داغ

حتی اگر به نظر برسد که لاک‌ها کاملاً خشک شده‌اند و عالی و مقاوم هستند، باز هم نباید برای مدت طولانی دستان خود را در آب بیش‌ازحد گرم نگه دارید. زیرا ناخن‌ها هنوز می‌توانند آب را جذب کنند. این امر باعث می‌شود لاک از روی ناخن کنده شود و عمر بسیار کوتاهی داشته باشد.

انتخاب رنگ مناسب برای لاک

بسیاری از افراد به لاک‌های پررنگ علاقه‌مند هستند، اما باید بدانید که لاک‌های پررنگ وقتی شروع به کنده شدن از روی ناخن می‌کنند، بدتر به نظر میر سند. درنتیجه شما در مدت زمان کوتاهی مجبور می‌شود لاک‌ها را پاک کرده و دوباره لاک جدید بزنید. بنابراین ما توصیه می‌کنیم به سراغ رنگ‌های ملایم‌تر و روشن‌تری بروید. مثلاً آبی روشن، یاسی و غیره که اگر بعضی قسمت‌های لاک ترک خورد، کمتر به چشم بیاید.

استفاده از سرکه سفید

برای افزایش ماندگاری لاک ناخن‌های خود را قبل از لاک زدن با استفاده از یک پنبه آغشته به سرکه سفید پاک‌کنید. این کار روغن اضافی را می‌گیرد و به عنوان پاک‌کننده طبیعی ناخن‌ها عمل می‌کند. سرکه سفید سطح تمیزی برای لاک زدن ایجاد می‌کند، بنابراین قبل از لاک زدن از سرکه سفید استفاده کنید.

درنتیجه قبل استفاده از لاک، از پنبه برای پاک کردن ناخن‌های خود با سرکه سفید استفاده کنید. با این کار تجمع روغن‌های طبیعی روی سطح ناخن‌های شما که می‌تواند مانعی بین لاک و ناخن ایجاد کند، از بین می‌روند. بعد از آن وقتی ناخن‌ها خشک شدند، لاک بزنید.

تکان ندادن بطری لاک

قبل استفاده از لاک ناخن برای نرم و یکدست شدن لاک، تکان دادن آن ایده خوبی است؛ اما ممکن است ضرر آن بیش از فایده باشد! لرزش و تکان دادن بطری می‌تواند حباب‌های هوا ایجاد کند که پس از استفاده، لاک شما را مستعد خرد شدن و لکه‌دار شدن می‌کند. در عوض، بطری را به‌سرعت در بین دو کف دست خود بچرخانید تا حباب‌های هوا از بین بروند. پس اگر می‌خواهید باعث افزایش ماندگاری لاک خود بشوید، لاک را به صورت بالا و پایین تکان ندهید.

افزایش ماندگاری لاک
تکان ندادن بطری لاک

خیس نکردن لاک ناخن

این یک اشتباه رایج است که حتی کسانی که کار مانیکور ناخن را انجام می‌دهند، متوجه آن نمی‌شوند. قبل از لاک زدن، ناخن‌های خود را در آب خیس نکنید. برای نرم کردن کوتیکول ها به‌جای آن از روغن کوتیکول استفاده کنید؛ زیرا ناخن‌ها آب را جذب کرده و منبسط می‌شوند. بعداً، پس از استفاده از لاک، ناخن‌ها به‌اندازه طبیعی خود برمی‌گردند و همین امر باعث می‌شود که لاک روی ناخن شما شروع به خرد شدن کند.

متخصصان مانیکور خیس کردن ناخن‌ها قبل از لاک زدن را برای نرم شدن کوتیکول ها انجام می‌دهند. این عمل درست نیست زیرا باعث می‌شود ناخن‌ها آب را حفظ کرده و منبسط شوند. پس از لاک زدن، آن‌ها کوچک می‌شوند، به این معنی که لاک شما دیگر با ناخن‌های شما متناسب نخواهد بود؛ بنابراین از آرایشگر خود بخواهید که به‌جای آن از روغن کوتیکول استفاده کند.

از ضدعفونی‌کننده دست استفاده نکنید

برای شستن دست‌ها از صابون دستی یا آب ساده استفاده کنید. از استفاده ضدعفونی‌کننده دست خودداری کنید زیرا الکل و سایر مواد شیمیایی موجود در آن می‌تواند ناخن‌های شما را خشک کرده و باعث شود تا لاک روی ناخن زودتر خرد شود.

پس به‌جای استفاده از ضدعفونی‌کننده دست که باعث خشک شدن ناخن‌ها و خراب شدن لایه سطحی آن‌ها می‌شود، دستان خود را با صابون ملایم بشویید.

لاک زدن با لایه‌های نازک

برای زدن لاک و افزایش ماندگاری لاک از لایه‌های نازک استفاده کنید تا باعث افزایش ماندگاری لاک شود. لایه‌های ضخیم لاک تمایل دارند زودتر از حد معمول از بین بروند و شاید تنها اشتباه رایج لاک زدن، لایه ضخیم لاک به‌جای لایه‌نازک باشد.

نکات ریز را فراموش نکنید

هنگام استفاده از لاک ناخن، در نوک ناخن‌ها متوقف نشوید. در عوض، کمی به زیر آن بروید تا دور انحنای ناخن‌ها محکم بسته شود. این باعث محافظت بیشتر و مهروموم رنگ می‌شود.
برس را به لبه‌های ناخن‌های خود بکشید تا آن‌ها را بپوشاند.

صبر کردن زمان لاک زدن

برای اینکه لاک پررنگ‌تری داشته باشید، می‌توانید چند لایه‌نازک به ناخن خود بزنید. به یاد داشته باشید که بعد از لایه‌نازک، صبر کنید تا کاملاً خشک شود، زیرا استفاده مجدد زودهنگام منجر به کنده شدن لاک می‌شود. کارشناسان پیشنهاد می‌کنند برای افزایش ماندگاری لاک بین هر لایه حداقل دو دقیقه صبر کنید تا احتمال وجود حباب هوا کاهش یابد.

افزایش ماندگاری لاک
داشتن لاکی پررنگ

لاک را روی کوتیکول ناخن نزنید

از زدن هرگونه لاک بر روی کوتیکول ها خودداری کنید. این‌کار که باعث بالا رفتن رنگ از روی ناخن و منجر به خرد شدن آن می‌شود. کوتیکول های خود را برش ندهید، می‌توانید با استفاده از روغن کوتیکول و یک چوب مخصوص یا یک ابزار فشار دهنده آن‌ها را به عقب برانید تا از قرار گرفتن لاک روی آن‌ها جلوگیری کند.

زیر لایه چسبنده

می‌توانید از لایه‌ای چسبنده برای ماندگاری بیشتر لاک استفاده کنید.

ناخن‌ها را با هوای خنک خشک‌کنید

هوای گرم جلوی خشک شدن صحیح لاک را می‌گیرد، بنابراین از سشوار خود در حالت خنک یا فن استفاده کنید. فروبردن نوک انگشتان در آب یخ به مدت یک یا دو دقیقه نیز به خشک شدن کمک می‌کند.

براق‌کننده ناخن


برای جلوگیری از خرد شدن و افزایش درخشش و نیز افزایش ماندگاری لاک، هر دو تا سه روز یک‌بار از براق‌کننده استفاده کنید و آن را روی لاک‌های خود بزنید.

مراقبت از ناخن‌ها

به صورت روزانه روغن ناخن بزنید تا از خشک شدن و ترک خوردن ناخن‌های شما جلوگیری کند.
هرچه ناخن و کوتیکول شما رطوبت کمتری داشته باشد، احتمال شکستن و خرد شدن آن‌ها بیشتر است. درنتیجه اگر لاک روی ناخن‌های خردشده زده شود، مسلماً زودتر خراب می‌شود.

ناخن‌های سالم لاک را بیشتر نگه می‌دارند. یک محصول تقویت‌کننده می‌تواند به ترمیم ناخن‌های آسیب‌دیده کمک می‌کند.

این مرحله سریع باعث از بین رفتن روغن‌های طبیعی ناخن‌ها می‌شود. اگر ناخن‌های شما ضعیف یا شکننده است، برای افزایش ماندگاری لاک، یک ماده پاک‌کننده غیر استونی مغذی و تقویت‌کننده ناخن‌ها را انتخاب کنید.

لاک زدن مجدد

اگر لاک در سر ناخن‌های شما شروع به کنده شدن کرد، می‌توانید با استفاده از لاک بی‌رنگ که سر ناخن‌های می‌زنید، باعث افزایش ماندگاری لاک خود خواهید شد.

از اکلیل استفاده کنید

یک راه دیگر افزایش ماندگاری لاک، استفاده از لاک‌های اکلیلی بی‌رنگ به عنوان زیر لایه لاک اصلی است. به‌این‌ترتیب وقتی لاک شروع به خرد و خراب شدن می‌کند، لایه اکلیلی زیری باعث می‌شود که ناخن‌های شما خیلی زشت به نظر نرسد.

از الکل استفاده کنید

قبل از لاک زدن، با استفاده از یک پنبه آغشته به الکل یا لاک پاک‌کن، سطح ناخن‌های خود را کاملاً تمیز و صاف کنید، در غیر این صورت اگر قبل از اینکه ناخن را صاف کنید، روی آن لاک بزنید، لاک‌ شما زودتر خرد و خراب می‌شود.

استفاده از پایه مناسب

همه پوشش‌های پایه برابر نیستند. برای کمک به لاک زدن و افزایش ماندگاری لاک از یک زیرلایه چسبنده استفاده کنید.

استفاده از لامپ UV

اگر ناخن‌های خود را در سالن‌های آرایشی لاک می‌زنید، برای اینکه لاک‌های مقاوم‌تری داشته باشید می‌توانید دست‌های خود را در زیر لامپ UV نگه دارید. البته به یاد داشته باشید، قبل از این کار حتماً به دستان خود ضد آفتاب بزنید، چون نور UV ممکن است به پوست دستان شما آسیب برساند.

افزایش ماندگاری لاک
استفاده از لامپ UV برای خشک کردن لاک ها

روغن ناخن

اگر ناخن‌های خشکی داشته باشید، لاک از روی آن‌ها کنده خواهد شد. بنابراین از روغن ناخن مانند روغن مغذی ناخن و کوتیکول حداقل یک‌بار در روز استفاده کنید. همچنین حداقل دو بار در روز از کرم دست استفاده کنید. این کار سبب می‌شود ناخن‌های سالم‌تری داشته باشید.

زینت بخشیدن

اگر به طور ناگهانی روی لاک جدیدی که زده بودید، خطی افتاد که به هیچ روشی نمی‌توان آن را از بین برد، می‌توانید روی آن را با برخی از هنرهای ناخن مانند بدلیجات چوبی یا طرح چتری بپوشانید.

اگر به کاشت ناخن نیز علاقه مند هستید بهتر است که مقاله ی عوارض کاشت ناخن از سایت ما را نیز مطالعه کنید. سپس با توجه به شرایط موجود اقدام کنید.

کلام آخر

به پایان مقاله افزایش ماندگاری لاک رسیدیم. امیدوارم بتوانید با استفاده از این ترفندها لاک خود را تا حد امکان و در بهترین حالت ممکن نگه دارید. همچنین برای پیدا کردن وسایل دست‌دوم و حیوانات خانگی می‌توانید اپلیکیشن واسط کالا را نصب کنید.

منابع
shebegan.com
cosmopolitan.com
totalbeauty.com

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.