معرفی کتاب تست شیمی دهم مبتکران

معرفی کتاب تست شیمی دهم مبتکران

یکی از درس‌هایی که دانش آموزان رشته تجربی و ریاضی باید به آن تسلط داشته باشند و موجب موفقیت آن‌ها در کنکور می‌شود درس شیمی است. یکی از بهترین کتاب‌های کمک درسی در این زمینه کتاب تست شیمی دهم مبتکران است. این کتاب نوشته مهندس مهدی بازرگانی است.

این کتاب شامل همه‌ی مباحث سال دهم است. هدف نویسنده این بوده است که دانش آموز را از کلاس درس بی نیاز کند و وقتی که دانش آموز درسنامه‌ها را می‌خواند حس کند که در کلاس درس حضور دارد و یک معلم برای او تدریس می‌کند.

این یکی از برجسته ترین ویژگی‌های این کتاب است که موجب شده به پرفروش ترین و بهترین کتاب شیمی بین
دانش آموزها شود. بی شک هر فردی که شروع به مطالعه شیمی می‌کند کتاب شیمی مبتکران را به عنوان منبع اصلی مدنظر خود قرار می‌دهد.

معرفی کتاب

از نکات مهم کتاب تست شیمی دهم مبتکران می‌توان به سوالات چهار گزینه‌ای اشاره کرد؛ که از سطح ساده به بسیار سخت دسته بندی شده است.

هر یک از این سوال‌ها برای دانش آموزان با هر سطحی علمی متفاوتی طراحی شده است. زمان پاسخ دادن به هر یک از آن‌ها با هم تفاوت دارد. مثلا سوالات سخت را در یک دقیقه می‌توان پاسخ داد؛ اما سوال‌های بسیار سخت را در سه دقیقه می‌توان پاسخ دهد‌.

البته این دسته از سوال‌ها برای دانش آموزانی در نظر گرفته شده است که در این درس بسیار متبحر هستند.

معرفی کتاب تست شیمی دهم مبتکران
معرفی کتاب تست شیمی دهم مبتکران

درسنامه

درسنامه این کتاب بیان ساده و صمیمی دارد. در این کتاب مناظره علمی بین معلم و دانش آموزان مطرح شده است. به این ترتیب که معلم با دانش آموزان سطح مختلف به مناظره می‌پردازد و دانش آموز از او سوال‌های خود را می‌پرسد.

یک معلم و سه دانش آموز با سطح ( قوی، ضعیف، متوسط) حضور دارند. حجم درسنامه‌ها با توجه به موضوعات آن مناسب است.

تست‌ها

تعداد تست‌های کتاب تست شیمی دهم مبتکران برای هر مطلب و موضوعی مناسب است.

چینش تست‌ها از لحاظ آموزشی مطابق با کتاب درسی است. تست‌ها میکرو طبقه بندی شده‌اند، یعنی تست‌های متفاوت و متنوع از هم مجزا شده‎اند.

از ویژگی دیگر تست‌های کتاب این است که سوال‌های کنکور از سال ۸۰ به بعد در پایان هر مبحثی وجود دارد و سوال های المپیاد علمی نیز دیده می‌شود.

در این بخش تست‌های بالاتر از سطح کنکور نیز به چشم می‌خورد ولی تعداد آن کم است. تست‌هایی که خارج از کنکور سراسری یا مطالب کتاب درسی باشد نیز وجود ندارد. دانش آموزان با هر سطحی مخاطب این تست ها هستند.

برای کسانی که وقت کمتری دارند تست‌های وی آی پی مشخص شده که با پاسخ دادن به آن‌ها همه ی مطالب پوشش داده می‌شود. دیگر نیازی به حل تست های تالیفی ندارند؛ ولی پیشنهاد میشود اگر وقت کافی دارید هم‌ی تست‌ها را حل کنید.

سوالاتی که از سطح سخت هستند در پاسخنامه ترتیب آن‌ها مشخص شده است. پاسخنامه تشریحی کامل و جامع است و هر جا که نیاز بوده توضیحات داده شده و در صورت لزوم همه ی عبارت ها بررسی شده است.

تست های وی آی پی

در کتاب تست شیمی دهم مبتکران سوال‌های متنوع و متفاوتی دیده می‌شود؛ که هر یک با علائم خاصی مشخص شده است.

مثلا در این کتاب تست‌های وی آی پی مهم و موثر هستند و مطالعه ی آن‌ها برای همه ی دانش آموزان توصیه می‌شود.
نکته جالب توجه در مورد تست‌ها این است که یک سوم سوال های آزمون‌های مهم از این سوال‌ها انتخاب شده است؛ پس اگر وقت کافی برای مطالعه‌ی همه ی مطالب ندارید حتما به این سوال ها یک سری بزنید.
دانش آموزان غالباً در ماه اردیبهشت و خرداد به سوالات وی آی پی کتاب شیمی می‌پردازند؛ چونکه با خواندن آن‌ها مروری بر روی درس زیست دهم نیز خواهند داشت.

ظاهر کتاب

در این کتاب سایز و فونت نوشته ها مناسب است. صفحه آرایی و نیز تنوع رنگ‌های به کار رفته مناسب است.
طرح جلد کتاب شیمی دهم کاملا تاریخچه ی شیمی را دارد و باعث جذابیت کتاب شده است، دانش آموزان را به مطالعه ی آن ترغیب می‌کند. جنس کاغذ کتاب نیز کاهی است وبه همین دلیل قیمت مناسبی دارد.

جمع بندی

شیمی دهم مبتکران از لحاظ تست های کتاب و درس نامه ها بسیار کامل و جامع برای همه ی دانش آموزان با هر سطحی (قوی، متوسط، ضعیف) باشند میتوانند از آن استفاده کنند.

به شما توصیه می‌کنیم که این کتاب را در آغاز سال تحصیلی تهیه و استفاده کنید تا همزمان با معلم با بحث کلاس پیش روید و همه‌ی تست‌ها را در طول سال تحصیلی حل کنید. همچنان که دانش آموزان سال دهم برای پیش خوانی میتوانند از کتاب تست شیمی دهم مبتکران استفاده کنند.

برای خرید این کتاب می‌توانید به وب سایت تلکتاب به آدرس اینترنتی telketab.com مراجعه نمایید و این کتاب را به صورت اینترنتی خریداری نمایید.

مقاله مرتبط:

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.