نگهداری پالتو پوست

نگهداری پالتو پوست

فصل زمستان است و باید سرمای زمستان را از خودمان دور کنیم . اما با توجه به اینکه همیشه باید جذاب و زیبا به نظر برسیم پوشیدن لباس‌های گرم و پالتو گزینه خوبی است. اگر علاقه و حس خوبی نسبت به پالتوهای پوست‌ دارید باید راه و روش نگهداری پالتو پوست راهم بدانید . زیرا به دلیل گران‌قیمت بودن این پالتوها، ممکن است خرید دوباره و عوض کردن پالتو برایتان گران تمام شود!

اما از بین انواع مختلف پالتوها و کاپشن‌ها و لباس‌های گرم قطعاً پالتوهای پوست طرفداران و افراد بیشتری را به خود جذب می‌کند.

پالتوهای پوست در جهان معروفیت و محبوبیت زیادی دارند. مخصوصاً زنان و دختران علاقه بیشتری نسبت به این نوع پالتوها نشان می‌دهند. اگرچه این مدل پالتو در هواداران محیط‌زیست طرفداران کمی دارند.

اصولاً پالتوهای پوست یا خزدار به دلیل طبیعی بودنشان به نگهداری زیادی نیاز دارند . باید از آن‌ها بیشتر مراقبت کرد تا پالتوی شما همیشه و همه‌جا جذاب و نو به نظر برسد.

نکاتی برای نگهداری پالتو پوست

در این مقاله با نکاتی راجع به نگهداری پالتوی پوست با شما همراه هستیم.

در مکان‌ها و مغازه‌ها و فروشگاه‌هایی که این نوع پالتو ها را می‌فروشند دستگاه‌ها و امکاناتی برای نگهداری و مراقبت و تعمیر از این پالتوها راهم در دسترس دارند.

شما می‌توانید برای نگهداری از پالتو پوست خود آن را به فروشگاه‌ها یا مغازه‌های قابل‌اعتماد بسپارید تا از پالتو پوست شما نگهداری کنند. اما اگر فروشگاه قابل‌اعتماد خود را پیدا نکردید یا به هر دلیلی دوست دارید پالتوی خود را در منزل نگهداری کنید به موارد زیر توجه کنید:

 • دمای هوا
 • رطوبت هوا
 • کاور
 • آلودگی‌های غلیظ
 • کیف شانه‌ای
 • چوب‌لباسی
 • شستشو
 • مراجعه به متخصصین مربوط
 • نور خورشید
 • الیاف مصنوعی
 • خوشبوکننده‌ها، عطرها و اسپری‌ها
 • کمد لباسی مخصوص
 • مکان مناسب
 • برس کشیدن

در ادامه به توضیح این موارد تاثیرگزار در نگهداری پالتو پوست میپردازیم.

دمای هوا

باید به این نکته توجه داشته باشید که هوای گرم و البته هوای بسیار سرد برای نگهداری پالتو پوست اصلاً مناسب نیست . یکی از نکاتی است که اگر به آن توجه نشود آسیب و ضرر زیادی به پالتو پوست می‌رساند. به‌طورکلی دمایی که پالتو پوست باید در آنجا نگهداری شود باید بین ۲۰ الی ۳۰ درجه سانتی‌گراد باشد تا فاسد نشود.

توجه به شرایط دمای هوای
توجه به شرایط دمای هوا

به این نکته توجه کنید که قرار دادن پالتو پوست در فریزر یا یخچال بزرگ‌ترین و جبران‌ناپذیرترین اشتباه است. پس به این نکته توجه کنید و هرگز پالتو پوست خود را در فریزر یا یخچال نگهداری نکنید ، زیرا قطعاً پشیمان می‌شوید.

رطوبت هوا

یکی دیگر از عواملی که موجب آسیب به پالتو پوست می‌شود، رسیدن رطوبت به پالتو پوست است . این را حتماً بدانید که پالتو پوست را در جای خشک نگهداری کنید. البته از این غافل نشوید که خشکی بیش‌ازحد هوا هم می‌تواند به پالتو پوست ضرر و آسیب برساند .

در این صورت از مرطوب‌کننده های مخصوص پالتو پوست استفاده کنید . اما قبل از استفاده حتماً به متخصص مربوط پالتو پوست خود را نشان دهید.

کاور

برای محافظت از پالتو پوست یا نگهداری از پالتو پوست در مواقعی که نمی‌خواهید از آن استفاده کنید مثل فصل تابستان که نیازی به پالتو پوست ندارید حتماً روی آن کاور بکشید؛ اما نکته اینجاست که چه نوع کاوری مناسب یک پالتو پوست است و می‌تواند بدون ضرر رساندن به پالتو از آن نگهداری کند.

از کاورهای پلاستیکی به‌هیچ‌عنوان استفاده نکنید زیرا رطوبت و گرمای پالتو را زیاد می‌کند و به آن آسیب می‌رساند. کاور های پارچه‌ای می‌تواند گزینه بهتری برای نگهداری از پالتو پوست باشد.

آلودگی‌های غلیظ

آلودگی‌های غلیظ یا لکه‌هایی که در اطراف ما وجود دارند و ما نسبت به آن‌ها بی‌تفاوت هستیم هم می‌تواند خسارت جبران‌ناپذیری به پالتو پوست بزند. در ادامه توصیه میکنم مقاله ی راهنمای جامع خرید پالتو زنانه را بخوانید.

لکه غذا، چربی، رنگ و روغن که شاید هرروز با آن‌ها در ارتباط هستیم، خیلی سخت یا شاید هرگز از روی پالتو پوست پاک نشود . پس می‌توانید از چیزهایی مثل شال‌گردن یا پارچه استفاده کنید . به‌طوری‌که آن قسمت‌هایی از پالتو را که بیشتر در معرض خطر لکه قرار دارند را با پارچه بپوشانید.

کیف شانه‌ای

اگر از کیف یا چیزهای نظیر کیف استفاده می‌کنید بدانید که به‌مرورزمان رد دسته کیف روی پالتو ایجاد می‌شود و برای خز پالتو مضر است . بهتر است که از کیف‌هایی که دسته‌های فلزی دارند استفاده نکنید . زیرا به تراکم موهای پالتو پوست آسیب می‌زند. پس برای نگهداری پالتو پوست به این نکته مهم نیز توجه کنید و اهمیت دهید تا پالتویی بدون نقص به تن کنید.

کیف شانه ای
استفاده نکردن از کیف شانه ای

چوب‌لباسی

برای اینکه پالتو پوستتان حالت اولیه خود را از دست ندهد و همچنین گرما و رطوبت زیادی به خود نگیرد . بهتر است از یک چوب‌لباسی محکم و چوبی یا باروکش پارچه کتان یا هر نوع پارچه با پهنای زیاد استفاده کنید که بتواند وزن زیاد و سنگین پالتو پوست را تحمل کند . به خاطر وزن زیاد پالتو پوست خم یا شکسته نشود و باعث رطوبت گرفتن پالتو پوست نشود. این‌همه یک نکته مهم برای نگهداری پالتو پوست درمنزل است که بهتر است به آن توجه شود.

شستشو

شستن و تمیز کردن پالتو پوست تقریباً یکی از اصلی‌ترین و پرکاربردترین موضوع است که باید به آن اهمیت فراوانی داد. آن را بسیار زیاد موردتوجه قرارداد تا پالتو پوست شما در صحت کامل به سر ببرد.

شما می‌توانید خودتان نگهداری پالتو پوست را با رعایت نکاتی که در این مطلب گفتیم را بر عهده بگیرید . اما توجه داشته باشید که هرگز و هرگز پالتو پوست خود را در خانه نشویید . حتی اقدام به این کار هم نکنید زیرا این امر امری بسیار مهم و دارای ریزه‌کاری‌های فراوان است . اگر به متخصص سپرده نشود قطعاً پالتو پوستتان جان سالم به درنخواهد برد.

پس هرگز پالتو پوست خود را در خانه و خودتان نشویید . حتی آن را به خشک‌شویی‌های معمولی در سطح شهر نسپارید . حتماً دقت داشته باشید که پالتو پوست باید بدون تماس با آب و رطوبت و دور از فشار مستقیم گرما و حرارت باشد.

اما شاید این سؤال پیش بیاید که هرچند وقت یک‌بار می‌توان پالتو پوست را شست و تمیز کرد ؟ جواب سؤال این است که شما نه باید آن‌قدر به‌سرعت و مکرر آن را بشویید که بافت ها و خزهای پالتو از بین برود و نه باید آن‌قدر دور به دور شست که پالتو رطوبت زیادی را جمع کند .

زیرا اینکار هم باعث فاسدشدن پالتو پوست می‌شود. شما باید پالتو پوستتان را به‌طور متوسط سالی یک‌بار بشویید و آن را به جذابی پالتو پوست است که باید موردتوجه فراوان قرار گیرد.

مراجعه به متخصصین

اما اگر هرچقدر هم در نگهداری پالتو پوست کوشا و پرتلاش باشید و تمام سعی خود را بکنید که آن را بسیار بدون نقص نگهداری کنید .

با خواندن مقاله ی راهنمای خرید پالتو میتوانید یک پالتوی مناسب و با هزینه ی کمتر بخرید.توصیه میکنم این مقاله را خوانده و با ما همراه باشید.

اما بازهم باید هرچند وقت یک‌بار پالتو را به متخصص نشان دهید . خصوصاً در مواقعی که اتفاقی مانند خیس شدن یا ایجاد لکه روی لباس می‌شود. هرچند مدت یک‌بار پالتو پوست را به متخصص پالتو پوست نشان دهید تا از سلامت و صحت آن آگاه و باخبر شوید.

نگهداری پالتو پوست
مراجعه کردن به متخصص

نور خورشید

گاهی اوقات بی‌توجهی به کوچک‌ترین موضوعات می‌تواند پشیمانی را با خود همراه کند. همان‌طور که در بالا خواندید گرمای زیاد و رطوبت بالا می‌تواند به پالتو پوست شما آسیب برساند. پس گذاشتن پالتو پوست در معرض نور آفتاب و گرمای مستقیم خسارت‌های زیادی به پالتو پوست شما می‌رساند. این نکته‌ای است که شاید خیلی‌ها به آن توجه نمی‌کنند.

الیاف مصنوعی

مراقب الیاف‌های مصنوعی باشید از الیاف‌های اطراف خود، آگاه باشید . برای مثال روکش صندلی و خیلی چیزهای دیگری که از الیاف مصنوعی ساخته‌شده‌اند می‌توانند پالتو پوست شما را به رنگ تیره دربیاورند و در تراکم خزهای پالتو تأثیر زیاد و پررنگی بگذارند.

خواندن مقاله ی پارچه مناسب پالتو میتواند برای داشتن یک پالتو از جنس مناسب به شما کمک بزرگی کند. با خواندن این مقاله با ما همراه باشید.

پارچه کتان دوست پالتو پوست شما

برای محافظت و نگهداری پالتو پوست از پارچه کتان استفاده کنید . شاید هیچ پارچه‌ای نتواند به‌خوبی پارچه کتان بدون ضرر رساندن از آن مراقبت کند . می‌توانید روی روکش‌های صندلی خود پارچه‌ای از کتان بیندازید تا مشکلات تیرگی رنگ پالتو را از پالتو دور کند.

خوشبوکننده

بی‌دقتی‌های زیادی باعث خراب شدن یا فساد شدن پالتو پوست می‌شود . یکی دیگر از آن نکات استفاده از خوشبوکننده‌ها روی پالتو پوست است. اصولاً خوشبوکننده‌ها و اسپری‌ها رطوبت لباس یا بدن را بالا می‌برند و رطوبت هم یکی از عوامل فساد شدن پالتو پوست است .

برای نگهداری پالتو پوست از اسپری‌ها، عطرها، ادکلن ها و انواع خوشبوکننده بپرهیزید یا حداقل استفاده را از آن‌ها داشته باشید.

خواندن مطلب بهترین برند پوشاک ایرانی را نیز به شما توصیه میکنم.

کمد لباسی مخصوص

تمام سعی خود را کنید که برای نگهداری پالتو پوست خود کمدی مخصوص داشته باشید . کمدی جداگانه برای پالتو پوست در نظر بگیرید . اما اگر این امکان وجود ندارد حتماً بین بقیه لباس‌ها و پالتو پوستتان فاصله زیادی باشد. این دو کار سبب می‌شود تا لباس‌ها در کنار هم فشرده نشوند، گرما کمد و پالتو پوست بالا نرود و رطوبت نیز زیاد نشود.

نکته‌ای در اینجا وجود دارد که شما باید به آن دقت کنید. این است که هرگز از خوشبوکننده در کمد خود استفاده نکنید. شاید خیلی‌ها برای کمد خود خوشبوکننده ای گذاشته‌اند که هر بار که درب کمد باز یا بسته می‌شود اسپری شود. اگر شما جزء این افراد هستید از این کار بپرهیزید و خودداری کنید .پس هرچه سریع‌تر کمد خود را فاقد خوشبوکننده کنید . این کار برای سالم ماندن و نگهداری پالتو پوست‌ ، کاری واجب و ضروری است.

نگهداری پالتو پوست
داشتن کمد لباسی مخصوص

مکان مناسب

 به‌طورکلی مکان مناسب برای نگهداری پالتو پوست باید مکانی:

 • خنک
 • فاقد نور مستقیم
 • فاقد گرمای زیاد
 • فاقد رطوبت و البته جایی که تاریک باشد.

اما به این معنا نیست که در سردخانه‌ها یا مرداب‌ها یا زیرزمین پالتو پوست خود را نگهداری کنید! به‌طور دقیق باید پالتو پوست درجایی نگه‌داری شود که جایی خنک و به‌دوراز خوشبوکننده‌ها، خاک، رطوبت، گرما باشد. اما باید بدانید که جاهایی مثل زیرزمین، مرداب، سردخانه و… پر از رطوبت هستند و اصلاً جای مناسبی برای نگهداری پالتو پوست نیست و به پالتو پوست آسیبی چشم‌گیر می‌رساند.

برس کشیدن

یکی دیگر از نکات نگهداری پالتو پوست برس کشیدن خزهای پالتو است. اما برس کشیدن پالتو پوست به کمی دقت نیاز دارد .

نکته ی دیگر این است که اصلاً برس را برخلاف جهت موهای پالتو پوست نکشید و آن را طبق جهت خود پالتو بکشید. نکته‌ای دیگر که مربوط به برس کشیدن پالتو پوست است این است که سربرس اگر نرم باشد خیلی بهتر است.

اگر به تمام نکات این مقاله توجه داشته باشید می‌توانید پالتو پوست خود را به نحوه احسنت نگهداری کنید تا پالتو پوستتان همیشه مانند روز اولش به نظر برسد و جلوه زیبا و باشکوه خاصی در جمع‌ها داشته باشید.

سخن پایانی

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع‌شده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ واسط کالا سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید.
فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالاست. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

منبع:

oureverydaylife.com

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.