شستن مبل

شستن مبل

کثیف شدن مبل‌ها، یک واقعیت اجتناب‌ناپذیر از زندگی است. گردوغبار به لابه‌لای مبل‌ها می‌روند، نوشیدنی‌ها ریخته می‌شوند و حیوانات خانگی گل‌ولای را در سطوح مبلمان پخش می‌کنند. خوشبختانه، تمیز کردن و شستن مبل نسبتاً آسان است.

تمام آنچه شما نیاز دارید کمی وقت و برخی لوازم برای تمیز کردن است. برای شستن مبل سه مرحله کار را باید انجام دهید تا درنهایت مبلی کاملاً تمیز و نو داشته باشید.

در ابتدا با جاروبرقی، سپس شستن مبل و از بین بردن لکه‌ها و درنهایت جاروبرقی مجدد.

اگر در منزل یا محل کارتان مبل سفید دارید و دلهره تمیز کردنش همیشه اذیتتان میکند، پس خواندن مقاله چگونه مبل سفید را تمیز کنیم؟ را از دست ندهید.

ذرات بزرگ

در شروع کار شستن مبل، باید ذرات بزرگ را با جاروبرقی بکشید. قبل از اینکه شروع به شستن مبل کنید، باید هرگونه ذره و آشغالی که روی مبل باقی‌مانده است را تمیز کنید.

برای تمیز کردن مبل می‌توانید از جاروبرقی استفاده کرده. از سری باریک و بلند برای ورود به شکاف‌ها استفاده کنید. تمام سطوح کوسن‌ها را با جاروبرقی جارو کنید. تشک‌های مبل را برداشته و زیر آن‌ها را با جاروبرقی تمیز کنید.

پرزها

برای از بین بردن پرزها از برس مو استفاده کنید. اگر لکه‌هایی وجود دارد که گردوغبار یا کثیفی زیادی در آن جمع شده است، از یک برس موی سفت برای از بین بردن لکه‌ها و جاروبرقی خاک‌های آزادشده استفاده کنید. با قدرت مالش دهید، اما مراقب باشید که به پارچه مبل آسیب نرسانید.

پرزها و خزها را بردارید. اگرچه برخی از شرکت‌ها محصولی مخصوص خانواده‌های دارای حیوانات خانگی تولید می‌کنند، اما جاروبرقی شما نمی‌تواند پرزها یا موهای حیوانات خانگی را از بین ببرد.

از غلتک پرزدار برای پاک کردن آنچه جاروبرقی نمی‌تواند، جارو کند، استفاده کنید.
به‌صورت کاملاً منظم در کل سطح مبل کار کنید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ پرز و مویی از قلم نیافتد.

استفاده از برس مو
استفاده از برس مو برای از بین بردن پرزها

لکه‌های سخت

هر سطح و لکه سختی را که در معرض دید است پاک‌کنید. بسیاری از مبل‌ها دارای چوب یا سایر مواد در معرض دید هستند و شما حتماً باید به تمیز کردن آن‌ها نیز توجه داشته باشید. یک محصول تمیزکننده مناسب با سطحی که می‌خواهید تمیز کنید پیدا کنید.

اگر محصولی مخصوص سطح در دست نداشته باشید، یک پاک‌کننده سطح همه‌کاره کافی است. شما می‌توانید پاک کننده را به یک حوله کاغذی، اسپری تمیزکننده بپاشید و آن را به‌راحتی روی سطح بمالید تا تمیز شود. این کار باعث می‌شود مواد شیمیایی به‌طور مستقیم روی پارچه مبل پاشیده نشوند.

تعیین نوع شستشوی مجاز پارچه مبل

نوع پارچه مبل را تعیین کنید. برچسبی را پیدا کنید که به شما می‌گوید روکش مبل از چه چیزی ساخته‌شده است. این برچسب‌ها معمولاً دستورالعمل‌هایی برای استفاده از چگونگی محصولات تمیزکننده روی پارچه دارند. که عبارتنداز:

  • W به منظور استفاده از شوینده بر پایه آب است.
  • WS به این معنی است که شما می‌توانید از یک شوینده پایه آب یا یک شوینده تمیزکننده خشک استفاده کنید.
  • S یعنی، استفاده فقط از یک شوینده تمیزکننده خشک است.
  • O به معنای مواد آلی است و باید با استفاده از آب سرد شسته شود.
  • X برای پاک کردن مو و جاروبرقی به‌تنهایی یا استفاده از خدمات حرفه‌ای برای شستن مبل است.

مراحل شستن مبل پارچه‌ای

پارچه تمیزی را از قبل آماده کنید. محلول شستشوی پارچه مبل ممکن است در فروشگاه‌های معمولی پیدا نشود، بنابراین اگر نمی‌توانید آن را در جای دیگر پیدا کنید مجبور به خرید آنلاین آن هستید. این ماده برای حل کردن مواد آلی و روغنی و برای از بین بردن راحت‌تر لکه‌ها استفاده می‌شود.

مقدار کمی از ماده شستشویی که آماده کرده‌اید را درجایی از مبل که به‌راحتی قابل‌مشاهده نیست، امتحان کنید تا مطمئن شوید منجر به تغییر رنگ مبل نمی‌شود. نرم‌کننده را روی تمام سطح مبل که می‌خواهید شامپو بزنید، اسپری کنید.

شستن مبل
مراحل شستن مبل پارچه‌ای

ترکیب محلول شوینده

محلول شوینده و آب را درست کنید. به این صورت که 3 پیمانه کوچک از مواد شوینده پایه آب خود را با 3 پیمانه کوچک آب در یک‌کاسه یا ظرف مخلوط‌کنید.

محلول شوینده خود را آزمایش کنید. پارچه‌ای را به محلول آغشته کرده و آن را روی قسمت کوچکی از مبل بمالید. می‌توانید از همان نقطه‌ای که محلول شستشوی خود را امتحان کرده بودید، شروع کنید.

اجازه دهید محلول به مدت 10 دقیقه روی پارچه بماند، سپس آن را بررسی کنید. یک حوله کاغذی را به محل فشار دهید تا ببینید آیا پارچه به آن رنگ می‌دهد. در صورت عدم‌تغییر رنگ، به مرحله بعدی بروید.

استفاده از وکیوم

وکیوم بخار را آماده کنید. مدل‌های مختلف وکیوم بخار ممکن است عملکرد متفاوتی داشته باشند، بنابراین در این مرحله دستورالعمل‌های بسیار کلی ارائه می‌شود. مخزن را روی حالت خلأ خود قرار دهید و کلاهک مایع درون آن را باز کنید.

محلول شامپوی پارچه و آب را درون مخزن بریزید، سپس درب آن را ببندید، شیلنگ را وصل کنید و با انتهای شلنگ بر روی مبل بکشید. نازل را روی پارچه مبل قرار دهید و ماشه یا دکمه که محلول ریخته شده را در مخزن آزاد می‌کند، پایین نگه‌دارید.

با فشار دادن دکمه، همان‌طور که قبلاً با جاروبرقی کار کردید، به‌صورت شبکه‌ای و منظم روی سطح مبل حرکت کنید. اطمینان حاصل کنید که شامپو را روی کل مبل ریخته‌اید. برای اطمینان از توزیع یکنواخت شامپو به‌آرامی حرکت کنید.

مرحله آخر

مواد شوینده اضافی را خارج کنید. دکمه استفاده از شامپو را رها کنید. با این روش نازل را روی سطح مبل یک‌بار دیگر حرکت دهید و مواد شوینده اضافی را دوباره به درون خلأ بکشید.

فرآیند را در صورت لزوم تکرار کنید. اگر لکه‌های خاصی وجود دارد که به شامپوی اضافی نیاز دارد، دوباره روی آن‌ها شامپو بریزید. بااین‌حال، به‌هیچ‌وجه بیش‌ازحد شامپو نزنید، زیرا باعث تغییر رنگ دائمی می‌شود.

مبل را بگذارید تا در هوا خشک شود. با استفاده از وکیوم نیز مبل به‌طور کامل خشک نمی‌شود. باید بگذارید تا مبل به‌طور کامل خشک شود و سپس از آن استفاده کنید.

خشک‌شویی مبل پارچه‌ای

یک حلال خشک‌شویی برای شستن مبل خریداری کنید. این نام کمی گمراه‌کننده است، زیرا محصولات تمیز کردن خشک نیستند. آن‌ها مایعات هستند، اما حلال‌های پایه فاقد آب هستند.

خشک‌شویی
خشک‌شویی مبل پارچه‌ای

شاید بتوانید در راهروی مواد شوینده فروشگاه‌های بزرگ، حلال‌های خشک‌شویی پیدا کنید. در غیر این صورت، می‌توانید آن را به‌راحتی به‌صورت آنلاین خریداری کنید.

در هنگام استفاده از این حلال‌های، تهویه اتاق را جدی بگیرید. محلول‌های تمیزکننده خشک بوی بسیار شدیدی دارند، بنابراین درها و پنجره‌های منزل را بازکنید تا بوی آن خارج شود و هوای تمیز به آن وارد شود.

پنکه سقفی را روشن کنید یا می‌توانید پنکه را به سمت پنجره تنظیم کنید تا بخارات ایجادشده از مواد شوینده به خارج از اتاق بروند.

نکته

محلول خشک را به یک پارچه تمیز بزنید. به جای اینکه محلول را مستقیماً روی کاناپه بمالید، می‌توانید آن را روی پارچه‌ای بمالید و سپس پارچه را در قسمت‌های لکه‌دار مبل بمالید.

این حلال‌ها بسیار قوی هستند، بنابراین دستورالعمل‌های مربوط به بسته‌بندی محصول خاصی را که خریداری کرده‌اید، دنبال کنید.

تست شوینده

تست شوینده را روی قسمت کوچکی از کاناپه که کمتر دیده می‌شود، بمالید.

10 دقیقه صبر کنید و بررسی کنید که آیا روی پارچه مبل تغییر رنگی ایجادشده است یا خیر. یک دستمال‌کاغذی را به قسمت مرطوب فشار دهید تا ببینید آیا پارچه رنگی می‌شود یا خیر. اگر پارچه مبل رنگ پس نداد، به مرحله بعدی بروید.

پارچه را روی قسمت‌های لکه‌دار کاناپه فشار دهید. لازم نیست لکه‌ها را مالش دهید، فقط پارچه را با تمیزکننده خشک روی آن‌ها فشار دهید. این ممکن است مدت زیادی طول بکشد، اما بی‌حوصله نشوید و بیش‌ازحد تمیزکننده خشک روی لکه نزنید. این کار ممکن است به پارچه آسیب برساند.

استراحت کنید و اجازه دهید حلال برای لکه‌های سنگین که نیاز به مدت‌زمان زیادی برای از بین رفتن دارند، کار خود را انجام دهد.
در صورت لزوم پاک‌کننده خشک را روی پارچه بمالید، اما به یاد داشته باشید که باید صبور باشید.

شستن مبل
استفاده از شوینده

پاک کردن حلال

حلال خشک را از روی پارچه پاک‌کنید. اگر اجازه دهید مواد شیمیایی برای مدت زیادی روی لکه شما بنشیند، می‌تواند باعث تغییر رنگ دائمی پارچه شما شود. برای پاک کردن حلال‌های خشک از روی پارچه، یک پارچه تمیز جدید را با آب مرطوب کنید.

باید مرطوب باشد اما خیس نباشد. آن را روی لکه‌ها بکشید، در صورت لزوم پارچه را دوباره بشویید و روی لکه بکشید. پس از اتمام کار، بگذارید مبل خشک شود.

شستن مبل چرمی

یک پاک‌کننده چرم ملایم بخرید. اگرچه پاک کردن مبل چرمی با پارچه‌ای مرطوب به‌عنوان بخشی از برنامه تمیز کردن منظم شما باشد، اما هرچند وقت یک‌بار باید آن را بشویید. مواد شیمیایی قوی می‌توانند باعث آسیب رساندن و تغییر رنگ چرم شود، بنابراین محصولی را خریداری کنید که مخصوص روکش چرم طراحی شده باشد.

اگر نمی‌توانید چنین کالاهایی را در فروشگاه‌های مواد غذایی پیدا کنید، یک فروشگاه بزرگ‌تر را امتحان کنید. همچنین می‌توانید به‌راحتی و به‌صورت آنلاین این محصولات را خریداری کنید.

شستن مبل با سرکه سفید

یک محلول تمیزکننده با سرکه سفید درست کنید. اگر نمی‌خواهید برای یک تمیزکننده پول زیادی هزینه کنید، می‌توانید ارزان و به‌راحتی در خانه یک محصول تمیزکننده مؤثر بسازید. به‌سادگی قسمت‌های مساوی آب و سرکه سفید را در یک‌کاسه مخلوط‌کنید.
تمیزکننده را برای شستن مبل روی مبل بزنید. می‌توانید پاک‌کننده را مستقیماً روی سطح مبل نمالید. در عوض، آن را روی پارچه‌ای بمالید و از آن پارچه برای روی چرم استفاده کنید. پارچه را روی کل مبل بزنید، مطمئن شوید که به‌صورت شبکه‌ای و منظم کار می‌کنید تا هیچ قسمتی از مبل را از دست ندهید.

شستن با سرکه سفید
شستن مبل با سرکه سفید

پارچه مرطوب

پارچه باید مرطوب باشد، اما خیس نباشد، مبل را تمیز کنید. از یک پارچه خشک برای پاک کردن محصول تمیزکننده مخصوص چرم که فقط روی سطح آن استفاده کرده‌اید، استفاده کنید.

یک محلول درست کنید که یک قسمت سرکه سفید و دو قسمت روغن بذر کتان یا روغن کتان باشد. با استفاده از پارچه‌ای نو و تمیز، آن را به‌صورت شبکه‌ای روی کاناپه بمالید. بگذارید این محلول یک شب یا حدود هشت ساعت روی مبل بماند.
بعدازاینکه یک شب محلول روی مبل باقی ماند، مبل را با یک پارچه تمیز و نو به پایین بمالید. این کار باعث می‌شود چرم مبل مثل روز اول سالم و براق شود.

شستن مبل پارچه‌ای با جوش‌شیرین

هر چه سریع‌تر به لکه‌های ایجادشده، رسیدگی کنید. به‌محض اینکه لکه روی مبل ایجاد شد، بلافاصله به تمیز کردن آن بپردازید. گذشت زمان بعد از ایجاد لکه، حتی در عرض چند دقیقه می‌تواند باعث لکه شدن مبل شود و از بین رفتن آن را دشوارتر می‌کند.
توصیه‌های سازنده را بررسی کنید. قبل از استفاده از مواد شوینده یا محلول‌های تمیزکننده، دستورالعمل‌های سازنده آن را برای مراقبت که معمولاً در برچسب‌های مبل وجود دارد، بررسی کنید. عدم استفاده از محصولات تمیزکننده ایمن می‌تواند باعث آسیب‌دیدگی مبل برای همیشه شود.
کدهای روی مبل پارچه‌ای خود را بررسی کنید. شما معنی آن حروف را روی برچسب‌های مبل خود می‌دانید؟ این‌ها درواقع رمز هستند! یک‌بار دیگر با یکدیگر کدهای روی مبل‌های پارچه‌ای را به بررسی می‌کنیم.

کدها

W «پاک‌کننده پایه آب». برای تمیز کردن پارچه مبل فقط از تمیزکننده پایه آب استفاده کنید. پاک‌کننده بر پایه آب نوعی محلول است که از آب به‌عنوان جزو اصلی استفاده می‌کند.
S / W «حلال‌ها و پاک‌کننده‌های پایه آب.» استفاده از حلال و پاک‌کننده‌های پایه آب بی‌خطر است.
S «حلال‌ها». برای تمیز کردن روکش‌های داخلی فقط از یک حلال استفاده کنید. حلال نوعی محلول است که از ماده شیمیایی تمیزکننده به‌عنوان جزو اصلی استفاده می‌کند.
از برس خشک برای از بین بردن ذرات شل استفاده کنید. با کمک یک برس سفت و موی طبیعی، از روی کل مبل عبور کنید تا برس گردوغبار و خاک را به سطح آن بیاورد.

قبل از شستن مبل پارچه‌ای خود، از وکیوم دستی برای از بین بردن خرده‌ریزها و سایر ذرات سست استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که وقتی زمان شستن مبل فرامی‌رسد، شناسایی و تمرکز بر روی لکه‌های دردسرساز آسان‌تر شود.

نحوه استفاده از جوش‌شیرین

با جوش‌شیرین تمیز کنید. جوش‌شیرین فقط برای پخت‌وپز نیست، بلکه برای شستن مبل نیز بسیار مؤثر است. درواقع، پاشیدن جوش‌شیرین بر روی کل کاناپه به از بین بردن بوها و نرم شدن بیشتر لکه‌ها کمک می‌کند. همچنین می‌توانید از محلول جوش‌شیرین خانگی برای لکه‌های عمیق استفاده کنید. در یک‌کاسه، قسمت‌های مساوی جوش‌شیرین و آب را با هم مخلوط‌کنید. برای محلول خشک یا مرطوب، اجازه دهید جوش‌شیرین به مدت 15 تا 20 دقیقه بماند.

استفاده از جوش‌شیرین
استفاده از جوش‌شیرین

هنگامی‌که جوش‌شیرین لکه را کاملاً جذب کرد، آن را با برس جاروبرقی، جارو کنید؛ مانند انواع محلول‌های تمیز کردن، همیشه قبل از شستن با جوش‌شیرین، به یک قسمت آزمایشی از مبل جوش‌شیرین بزنید تا مطمئن شوید به پارچه مبل آسیبی نخواهید رسید.
مبل پارچه‌ای خود را با یک حوله نرم خشک‌کنید. مناطق مرطوب را با حوله خشک تمیز کرده و رطوبت باقیمانده را خشک‌کنید. بگذارید پارچه مبل راحتی شما به مدت یک شب خشک شود و فردا صبح از داشتن یک مبل نو لذت ببرید!

شستن مبل با بخارشوی

قبل از استفاده از بخار شوی، اطمینان حاصل کنید که توصیه‌های سازنده دستگاه بخار شوی و همچنین پارچه مبل را مطالعه کرده باشید و مطمئن شوید که مشکلی برای پارچه مبل ایجاد نخواهد شد.
به این نکته توجه داشته باشید که فقط به دلیل اینکه مبل شما ضد آب است، دلیل نمی‌شود که نسبت به گرما نیز مقاوم باشد؛ مانند استفاده از انواع دیگر پاک‌کننده‌ها، همیشه قبل از استفاده از بخار شوی، یک منطقه را آزمایش کنید!

دستورالعمل استفاده از بخار شوی

کتابچه راهنما را بخوانید، حتماً دلیلی وجود دارد که بخارشوی همراه با دستورالعمل ارائه می‌شود. قبل از شروع آن‌ها را با دقت بخوانید.

اول باید دکمه وکیوم را بزنید. قبل از شستن مبل خود، آن را با جاروبرقی – یا هر چیز دیگری – تمیز کنید، زیرا شستن آن را بسیار راحت‌تر می‌کند. وقتی گردوغبار و سایر ذرات درشت روی مبل از بین برود، بخار شوی شما یک سطح تمیز برای انجام کار دارد.

هوا را در گردش نگه‌دارید. پنکه‌ای را روشن کنید و تمام پنجره‌های اتاق را بازکنید تا نسیم متقاطع بوزد. این به شما کمک می‌کند تا گردش هوا قوی باشد و از تجمع رطوبت و باقی ماندن آن جلوگیری می‌کند.
ابتدا یک منطقه را آزمایش کنید. این مرحله بسیار مهم است. برای آزمایش تمیزکننده جایی مانند پشت یا قسمت داخلی مبل یا یک نقطه مخفی کوچک دیگر انتخاب کنید.

اتمام کار

بگذارید مبل خشک شود. درحالی‌که مبل هنوز مرطوب است، روی آن ننشینید. پنجره‌ها را باز نگه‌دارید تا به خشک شدن مبل کمک کند. توجه داشته باشید که خشک شدن کامل مبل ممکن است یک شب کامل طول بکشید.

پس از استفاده از مواد تمیزکننده برای شستن مبل، جاروبرقی دوباره به شما کمک می‌کند تا آلودگی‌های پاک‌کننده، به‌طور کامل پاک شود. فقط یادتان باشد قبل از جاروبرقی صبر کنید تا مبل کاملاً خشک شود!

لکه‌های سخت

برای لکه‌های سختی که هنوز وجود دارند، می‌توانید از محلول مناسب نوع پارچه به همراه پارچه‌ای تمیز برای از بین بردن لکه‌ها استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال، رومبلی پارچه‌ای و نخی را می‌توان با استفاده از ترکیب کردن مواد زیر، تمیز کرد:

  • 4/3 فنجان آب گرم
  • 4/1 فنجان سرکه
  • 1 قاشق غذاخوری صابون مایع

برای روکش مبلمان با جنس مصنوعی از مخلوط یک فنجان آب گرم، 2/1 فنجان سرکه و 2/1 قاشق غذاخوری صابون مایع استفاده کنید.

شستن مبل
از بین بردن لکه های سخت

روش استفاده

مخلوط را کاملاً هم بزنید. مواد را در یک بطری اسپری، ترکیب کرده و روی لکه‌ها اسپری کنید.

اگر به دنبال شستشوی عمیق‌تری هستید، می‌توانید یک بخار شوی برای شامپو کردن کاناپه خود بخرید.

پاک‌کننده‌های بخار را می‌توان در طیف گسترده‌ای از روکش مبلمان به‌غیراز جیر استفاده کرد. برای یادگیری
نیمکت را با استفاده از سری مخصوص جاروی مبلمان، جاروبرقی کنید تا آلودگی‌ها یا لکه‌های حجیم را از بین ببرد.
دستگاه تمیزکننده انتخاب‌شده را با آب و یک محلول تمیزکننده یا مواد شوینده پرکنید که برای نوع پارچه شما مناسب است. تمیز کردن نیمکت را شروع کنید. در صورت لزوم، برس را با حرکتی یکنواخت و مستقیم در جهت خواب پارچه مبل خود بکشید.
پس از خشک شدن کامل کوسن‌ها، آن‌ها را دوباره روی کاناپه قرار دهید.

نحوه شستن بالش‌های مبل

اگر می‌توانید روکش‌های کوسن را بردارید و اگر برچسب آن‌ها نشان می‌دهد که قابل شستشو در ماشین هستند، این ساده‌ترین راه برای تمیز کردن بالشت‌های مبل است. در غیر این صورت، می‌توانید با ضرب و شتم کوسن‌های خارج از منزل در یک روز آفتابی، گردوغبار آن‌ها را خارج کنید.

یکی از مزایای انجام این کار با اشعه ماورا UV بنفش خورشید برای ضدعفونی کردن پارچه است. بخش بعدی مقاله شستن مبل به پرسش و پاسخ‌های متداول اختصاص دارد.

خواندن مقاله زیر را به شما پیشنهاد میدهیم.

پارچه مناسب کوسن

چگونه بالش‌های مبل آغشته به ادرار را بشوییم؟

سعی کنید یک قسمت پر اکسید هیدروژن را با یک قسمت آب گرم مخلوط‌کنید و سپس روی بالش‌های مبل بپاشید. این میکروب‌ها را از بین می‌برد. علاوه بر این، یک قسمت سرکه سفید را با یک قسمت آب گرم مخلوط‌کنید تا بوی بد را از بین ببرد.

آیا شستن مبل با استفاده از این دستورالعمل‌ها باعث از بین رفتن مواد حساسیت‌زا می‌شود؟ (من به گربه حساسیت دارم و می‌خواهم همه آثار گربه را از روی مبل پاک‌کنم).

اگر این مراحل را دنبال کنید، به‌احتمال‌زیاد چنین خواهد شد. اگر به گربه‌ها حساسیت جدی دارید و ممکن است در معرض مشکلات پزشکی خطرناکی باشید، حتماً از کمک یا مشاوره تخصصی استفاده کنید.

شستن مبل
شستن بالشت های کثیف مبل

چگونه می‌توان یک مبل پارچه‌ای را مرتباً تمیز کرد؟

یک جاروبرقی کوچک دستی، راه‌حل مناسبی برای تمیز کردن مبل به‌طور منظم است. قدرت مکش خلأ تمام گردوغبار روی مبل شمارا از بین می‌برد.

چگونه می‌توان لکه خون را روی مبل از بین برد؟

مقداری نشاسته را با آب مخلوط‌کنید، خمیر به‌دست‌آمده را روی لکه بزنید و بعد از خشک شدن آن را بتراشید و درنهایت برس بزنید.

چگونه می‌توان لکه چربی را از روی مبل برداشت؟

با استفاده از محلول نمک و الکل می‌توان چربی را از روی مبل از بین برد.

کلام آخر

به پایان مقاله شستن مبل رسیدیم. امیدوارم نهایت استفاده را برده باشید.

برای مطالعه سایر مقالات مشابه به وبلاگ واسط کالا مراجعه کنید و اگر نیاز به لوازم شخصی دسته دوم پیدا کردید و همچنین برای خریدوفروش حیوانات خانگی، می‌توانید اپلیکیشن واسط کالا را نصب کنید.

منابع:

livingspaces.com
mollymaid.com
wikihow.life

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.