خلاصه‌ای از بهترین مقالات نیمه‌ی اول دی‌ماه۹۷

در نیمه اول دی‌ماه بیشتر به مطالبدر حوزه حیوانات پرداخته‌ایم، همچنین در مورد موضوعاتی نظیر انتخاب عنوان مناسب برای آگهی، دوربین دیجیتال و غیره نیز صحبت کرده‌ایم. برای آشنایی بیشتر و بهتر با مطالب این دوره خلاصه‌ی مطالبی که گفته شد را در زیرمطالعه کنید.

اولین حیوان اهلی‌شده به دست انسان و ویژگی‌های آن

در اولین مقاله این دوره در مورد اولین حیوان اهلی‌شده توسط بشر پرداخته‌ایم. سگ به‌عنوان اولین حیوان اهلی‌شده به دست انسان، هزاران سال است که در کنار او زندگی کرده و با او مأنوس بوده و حضورش در کنار انسان به‌گونه‌ای با تاریخ بشر درآمیخته است که تفکیک این دو از یکدیگر دشوار به نظر می‌رسد. وجود صفات نیکویی همچون وفاداری، زیبایی، نجابت و فداکاری در این موجود دوست‌داشتنی همواره موردستایش و قدردانی آدمیان قرارگرفته و از او به‌عنوان دوست باوفا و کم‌توقع انسان یادشده است و کمتر فرهنگ و مذهب و آئینی در جهان یافت می‌شود که به‌نوعی از این دوست و همراه قدیمی انسان سخنی به میان نیاورده باشد.

اولین حیوان اهلی شده
اولین حیوان اهلی شده

خنک کننده لپ‌تاپ

با توجه به استفاده همه‌گیر از لپ‌تاپ‌ها و نوت بوک‌ها در دومین مقاله این دوره به یکی از دغدغه‌های اصلی مرتبط با این ابزار پرداخته‌ایم. داغ شدن لپ‌تاپ‌ها و نوت بوک‌ها یکی از دغدغه‌ی اصلی افرادی است که در طول روز استفاده‌ی زیادی از کامپیوتر شخصی خوددارند. همان‌طور که می‌دانید گرما، تأثیر زیادی بر کاهش طول عمر لپ‌تاپ دارد، چراکه بیشترین استهلاک و فرسایش را برای قطعات داخلی به همراه دارد.

کوچک بودن کابینت و عدم دفع گرما در کامپیوترهای شخصی، باعث خرابی و افت کارایی می‌شود. با توجه به پیشرفت‌های اخیر، راه‌حل‌هایی ازجمله فن‌های خنک‌کننده، واتر کولرها، هیت سینک ها و غیره برای این مشکل تعبیه گشته است. در این مقاله سعی داریم در مورد انواع خنک‌کننده لپ‌تاپ صحبت کرده‌ایم.

عنوان مناسب برای آگهی

عنوان مناسب برای آگهی یا همان تیتر مناسب برای آگهی از عوامل مهم و فاکتورهای کلیدی است، چراکه اکثر مخاطبان با یک نگاه اجمالی پی به محتوا و مفهوم آگهی برده و خواندن کل متن آگهی را ضروری نمی‌دانند. درنتیجه تیتر مناسب بر آگهی از هر نوع و شکلی که باشد، می‌تواند نظر مخاطب را به‌یک‌باره به خود جلب کند یا به‌راحتی دفع کند. دربسیاری از اوقات، استفاده از تیتر نامناسب باعث نادیده گرفتن بسیاری از تبلیغاتی می‌شود که شاید درمجموع، دارای کیفیت مطلوب باشد اما در زمینه تبلیغات نتوانسته آن‌طور که باید موفق باشد.

بنابراین خریدوفروش کالا و یا ارائه خدمات از طریق ثبت آگهی تا حد بسیار زیادی نیازمند سطح بالای کیفیت تبلیغات آن است. در این مقاله به نکات اساسی که برای تهیه یک عنوان مناسب برای آگهی لازم‌اند پرداخته‌ایم.

مقالات نیمه‌ی اول دی‌ماه۹۷
عنوان مناسب برای آگهی

اشتباهات رایج رانندگی

آیا تابه‌حال به نحوه رانندگی خود و اطرافیانتان دقت کرده‌اید؟ آیا اشتباهاتی که اغلب افراد انجام می‌دهند را می‌شناسید؟ بسیاری از اشتباهاتی که شاید به‌مرورزمان به عادت رانندگی ما تبدیل‌شده است همان‌هایی هستند که هزینه‌های زیادی به ما تحمیل می‌کنند در این مقاله به اشتباهات رایج رانندگی که عموماً افراد مرتکب آن‌ها می‌شوند پرداخته‌ایم.

گربه پرشین

برای کسانی که با نژادهای مختلف گربه آشنایی دارند گربه پرشین نام بسیار آشنایی هست. این گربه بهترین و مشهورترین نژاد گربه‌ها هست. این گربه در سال ۱۸۷۱ توسط CAF که به‌تازگی تأسیس‌شده بود به‌عنوان یک‌گونه رسمی از گربه‌ها به ثبت رسید. در سطح جهانی گربه ایرانی را به اسم پرشین کت می‌شناسند.
در سال ۲۰۱۵ این گربه بعد از Exitic shorthair در مکان دوم محبوب‌ترین گربه‌های جهان قرار گرفت. در این مقاله در مورد گربه پرشین و انواع آن ازجمله گربه پرشین عروسکی صحبت کرده‌ایم.

گربه پرشین
گربه پرشین

دوربین دیجیتال جدید

انتخاب یک دوربین خوب کاری دشوار است. چراکه همه‌ی ما به دنبال یک دوربین با مشخصه‌های مشابه نیستیم. جدا از آن، انتخاب یک دوربین به نوع استفاده از آن و هدف شما بستگی دارد. در این مقاله سعی کرده‌ایم دوربین دیجیتال را معرفی کنیم که ازنظر لنز و کیفیت جز بهترین‌ها هستند و برای هر فرد گرفته از غیرحرفه‌ای تا حرفه‌ای مناسب می‌باشند.

نژادهای کبوتر در شهرهای ایران

در این مقاله به معرفی نژادهای مختلف کبوترهای کشورمان پرداخته‌ایم. از مهم‌ترین نژادهای کبوتر در ایران کبوتر‌های آذربایجان می‌باشند. کبوترهای آذربایجان عموماً «پا پر» بوده و اکثراً دارای کاکل هستند. به نظر می‌رسد علت پا پر شدن کبوترهای آذربایجان که گاه طول پر پاها از سه سانتی‌متر شروع تا ده و پانزده سانتی‌متر نیز می‌رسد. عکس‌العمل دفاعی بدن حیوان بوده که در طول هزاران سال برای حفظ پای حیوان از سرمای چهل درجه زیر صفر آذربایجان به وجود آمده و رشد کرده است.

اهمیت کبوتر برای انسان

انگیزه نگهداری و پرورش کبوتر از دیرباز به دو منظور بوده است که انسان با توجه به این دو منظور علاقه زیادی به کبوتر پیدا کرد و در نگهداری و پرورش آن‌کاره‌ای زیادی انجام داد. در این مقاله سعی داریم اهمیت کبوتر برای انسان را بیان کنیم.

مقالات نیمه‌ی اول دی‌ماه۹۷
اهمیت کبوتر برای انسان

منشا پیدایش کبوتر

کفتر یا کبوتر از رشته پرندگان دانه‌خوار است که مثل بعضی از حیوانات به دو گروه اهلی و وحشی در طبیعت وجود دارد، کبوتر اهلی در منازل، باغ‌ها و پارک‌ها زندگی می‌کنند که شامل گونه‌های مختلفی از انواع رنگ‌ها و سایزها و شکل‌های گوناگون بوده و توسط انسان جهت پروازهای بلند و یا نامه بری و یا تزئینی یا مسابقه طول مسافت، پرورش و نگهداری می‌شوند. در این مقاله قصد داریم شمارا با انواع کفتر و منشأ پیدایش این پرنده آشناتر کنیم.

پیدایش سگ و سیر تکاملی این حیوان

حیوانی اهلی که به وفادارترین و فداکارترین حیوان مأنوس با انسان که گذشته‌ای به قدمت تاریخ انسان مدنی دارد، یعنی سگ. مطالعات دیرین‌شناسی انجام‌شده در مورد منشأ پیدایش سگ، اطلاعات جالب و شگفت‌انگیزی در اختیار ما قرار داده است که در این مقاله به بررسی بخشی از این مطالعات پرداخته‌ایم.

مشخصات سگ شیتزو

مدارک و نقاشی‌های به‌دست‌آمده از قرن ١۶ میلادی سگ‌های کوچکی را نشان می‌دهند که شبیه به شیر می‌باشند. در قرن ١٧ نژاد شیتزو از موطن خود یعنی تبت به پکینگ برده شد و در آنجا پرورش یافت. اجداد او را نژادهای لهاسا آپسو و پکینگز تشکیل می‌دهند. بعدها شیتزو سگ محبوب امپراتور چین گردید.

سگ نژاد شیتزو جز نژاد سگ‌های عروسکی و یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین نژادهای جهان است محبوبیت این نژاد گاهی تا این حد است که باوجود تنوع بسیار زیاد در سگ‌های گونه عروسکی عده‌ای این نژاد را حتی باوجود قیمت بالایی که دارد به موارد دیگر ترجیح می‌دهند. در این مقاله مشخصات سگ شیتزو را معرفی کرده‌ایم.

مشخصات سگ شیتزو
سگ شیتزو

محل نگهداری سگ

محل نگهداری سگ، درواقع اولین مسئله‌ای است که شما قبل از خرید سگ باید راجع به آن فکر کنید. نگهداری سگ‌های بزرگی مثل ژرمن شپرد، گریت دین و دابرمن در آپارتمان کوچک کاری نسنجیده و نادرست است و علاوه بر آزار و اذیت اعضاء خانه و همسایه‌ها، موجب افسردگی و ناراحتی حیوان خواهد شد. از سویی دیگر برخی از نژادهای ظریف و زینتی برای نگهداری در داخل منزل بوده و نگهداری این‌گونه سگ‌ها در حیاط و باغ، باعث ترس و آزار حیوان خواهد شد؛ بنابراین اول به امکانات نگهداری خود و فضایی که می‌توانید به سگتان اختصاص دهید فکر کنید و متناسب با آن، حیوان موردنظر خود را خریداری کنید، در این مقاله به محل نگهداری سگ و ویژگی‌های آن پرداخته‌ایم.

سیبرین هاسکی

در این مقاله به یکی زیباترین و قوی‌ترین نژادهای سگ پرداخته‌ایم. نژاد سیبرین هاسکی یکی از سگ‌هایی است که زودتر از سایرین اهلی‌شده است. این حیوان منحصراً برای کشیدن سورتمه روی برف مورداستفاده قرار می‌گرفته و امروزه نیز از آن برای شرکت در مسابقات پرطرفدار سورتمه کشی استفاده می‌شود. این مسابقات هم‌اکنون در سراسر بریتانیا، آمریکا و اروپا رایج شده است.
درواقع توانایی فوق‌العاده او در حمل سورتمه در میان انبوه برف، او را به سگی استثنایی با استقامت بالا تبدیل نموده است.

مقالات نیمه‌ی اول دی‌ماه۹۷
سیبرین هاسکی

بهداشت سگ

رعایت مسائل بهداشتی در مورد حیوانی که در منزل نگه می‌داریم، جزء وظایف ما محسوب شده و کوتاهی در این زمینه نه‌تنها سلامتی حیوان ما را به خطر می‌اندازد، بلکه می‌تواند خطرات زیادی برای سلامت و بهداشت حیوانات دیگر موجود در اطراف محل زندگی ما، ساکنان منزل و حتی افراد اجتماع در پی داشته باشد. سگ‌ها درصورتی‌که به‌درستی نگهداری نشوند و در مورد بهداشت، تغذیه، واکسیناسیون و استفاده از داروهای ضد انگل‌های داخلی و خارجی برای آن‌ها سهل‌انگاری شود، می‌توانند منبع خطرناکی از بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوانات باشند و حتی در مواردی جان ما را به خطر بی اندازند. در آخرین مقاله این دوره سعی کرده‌ایم در مورد بهداشت سگ و نکاتی پیرامون واکسیناسیون این حیوان صحبت کنیم.

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر