چگونه لباس مجلسی را پوشیده کنیم؟

چگونه لباس مجلسی را پوشیده کنیم؟

گاهی پیش آمده که شما برای مراسم یکی از عزیزانتان که خیلی به شما نزدیک است لباسی تهیه کرده‌اید که باز است، حال که می‌خواهید در یک مراسم دیگر از آن لباس استفاده کنید کمی دچار مشکل شده‌اید و حس می‌کنید با پوشیدن این لباس در آن مراسم شاید معذب باشید.
به همین دلیل به دنبال ایده می‌گردید و درگیر این موضوع می‌شوید که چگونه لباس مجلسی را پوشیده کنیم یا به حالت پوشیده‌تری تبدیل کنید. با ما همراه باشید تا چند راه پیش روی شما برای پوشیده کردن لباس مجلسی قرار دهیم.
اگر به دنبال خرید لباس مجلسی هستید و نمی‌دانید که چه مدلی انتخاب کنید، ما برای شما مطلبی را گردآوری کرده‌ایم تا شما بتوانید لباسی مناسب برای خودتان تهیه نمایید. خواندن مقاله نکات خرید لباس مجلسی را از دست ندهید.

کت

اگر پیراهنی دارید که در قسمت بالا تنه کمی باز است و این حالت به شما حس بدی می‌دهد می‌توانید با تهیه یک کت کوتاه یا بلند بر اساس سلیقه خود به پوشیده کردن لباس مجلسی‌تان کمک کنید.
سعی کنید انتخاب کتتان تک رنگ باشد، زیرا جلوه بیشتری را از شما به نمایش می‌گذارد. همچنین رنگی را انتخاب کنید که با پیراهنتان هماهنگی داشته باشد. حتی در صورتی که پیراهنی تک رنگ دارید می‌توانید برای کت یک رنگ متضاد با پیراهن انتخاب کنید.
این نکته را هرگز فراموش نکنید، برای دوخت این کت می‌توانید از پارچه کرپ، حریر، تور و غیره استفاده کنید. انتخاب پارچه به مدل و نوع پارچه پیراهن شما بستگی دارد.

حریر

اگر شما پیراهنی دارید که نیمه پوشیده است و یا قد آن کوتاه است و می‌خواهید از باز بودن آن کمی بکاهید ما به شما استفاده از پارچه حریر را پیشنهاد می‌دهیم. شما می‌توانید برای پوشیده کردن لباس مجلسی خود از پارچه حریر به صورت‌های مختلف استفاده کنید.
اگر می‌خواهید فقط قسمت پایین تنه را پوشیده کنید کافی است که پارچه حریر با رنگ مناسب پیراهنتان تهیه نمایید و با مشورت با یک فرد کار بلد حریر را از قسمت کمر به پیراهنتان وصل نمایید.

حریر
استفاده از حریر

شما می‌توانید این پارچه را به صورت یک پیراهن بلند حریر در آورید که بالا تنه و پایین تنه را پوشش دهد.

نکته

شما حریر را به این دلیل انتخاب می‌کنید که نمی‌خواهید جلوه لباستان از بین رود. برای جلوه بیشتر لباستان بهتر است رنگ حریر چند درجه تیره‌تر از لباس مجلسی شما باشد. باز این مورد نیز به سلیقه و نظر خود شما برمی‌گردد، در انتخاب مختارید.

شال

اگر می‌خواهید بدون دردسر و در کوتاه‌ترین زمان ممکن لباس مجلسی خود را پوشیده کنید، راه چاره‌ی پیشنهادی ما به شما، کمک گرفتن از شال‌های مجلسی است. با این انتخاب شما بدون دردسر لباس مجلسی خود را پوشیده می‌کنید.

برای بستن نحوه شال خودتان خلاقیت به خرج دهید و با یک سرچ در اینترنت با انواع مدل‌ها آشنا شوید. شما می‌توانید شال را بر روی شانه‌هایتان اندازید، یا اگر یقه‌ای باز دارید می‌توانید آن را دور گردنتان گره بزنید. بهترین ظاهر را با کمترین هزینه برای خود به وجود آورید.

اضافه کردن آستین

اگر نمی‌خواهید لباستان در مراسمی که پیش رو دارید حلقه باشد می‌توانید با پارچه تور و گیپور به لباستان پوشش دهید. آستین‌های گیپور فوق‌العاده هستند و زیبایی خاصی را به شما می‌بخشند. فقط در انتخاب رنگ مناسب حساسیت به خرج دهید. به این نکته توجه کنید که حتماً جنس پارچه انتخابی با لباس شما هم‌خوانی داشته باشد.
خواندن مقاله زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم.
چطور لباس مجلسی بدوزم؟

شنل

شنل یک انتخاب مناسب برای پوشیده کردن لباس مجلسی به حساب می‌آید، یکی از این راه‌های پوشیده کردن استفاده از شنل است. جنس پارچه انتخابی برای شنل باید لخت باشد زیرا خوش‌فرم تر خود را نشان می‌دهد.
انتخاب یک شنل با طرح شلوغ و برجسته بالا تنه شما را درشت‌تر نشان می‌دهد. اگر می‌خواهید قسمت دستتان نیز پوشیده شود از مدل‌هایی انتخاب کنید تا روی دستتان ادامه داشته باشد.

استفاده از کمربند

اگر قسمت پشت لباستان آن‌قدر باز است که فکر می‌کنید برای مراسمات پیش رو باید پوشیده‌تر باشد می‌توانید با انتخاب یک پارچه مناسب کمربند، برای لباستان کمربندی زیبا با یک پاپیون بزرگ در قسمت کمرتان از باز بودن لباس مجلسی‌تان بکاهید.
روش بستن، اندازه گل یا پاپیون و اینکه این کمربند تا چه اندازه می‌تواند دنباله داشته باشد به سلیقه خودتان بستگی دارد. برای انتخاب رنگ نیز سعی کنید از تک رنگ استفاده کرده و همچنین رنگ متضاد لباستان جلوه کمربند را بیشتر خواهد کرد.
ما بهترین و مناسب‌ترین پارچه‌های لباس مجلسی را برای شما در مقاله‌ای گرد هم آورده‌ایم. تا به شما در انتخاب صحیح راهنمایی کنیم، به همین دلیل مطالعه مطلب پارچه مناسب لباس مجلسی را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

چگونه لباس مجلسی را پوشیده کنیم؟
استفاده از کمربند

سنگ و گل‌دوزی

اگر بالا لباستان زیادی باز است شما می‌توانید در قسمت بالا تنه تور ساده بدوزید و برای زیباتر شدن و اینکه لباس جلوه بیشتری داشته باشد.

در قسمت تور سنگ، منجاق، گل و یا هر چیز تزیینی دیگری که باب میلتان است را بدوزید. این کار به پوشیده کردن لباس مجلسی شما نیز کمک خواهد کرد.

بادی توری

یک راه دیگر برای پوشیده کردن لباس مجلسی، استفاده از یک بادی توری به همراه لباس مجلسی است. بادی‌های توری از جمله لباس‌های راحتی هستند که می‌توان از آن‌ها در ساختن استایل‌های متنوع استفاده کرد.

در رنگ‌های مختلف در دسترس است اما رنگ مشکی او طرفداران بسیاری دارد و کاربرد آن بیشتر است. اگر لباس شما رنگ ساده‌ای دارد مناسب‌ترین گزینه انتخاب بادی است.

بادی‌ها از جنس پارچه‌های تور و دانتل هستند. استفاده از بادی در لباس‌های: دکلته، پشت‌باز، آستین‌ حلقه‌ای، تاپ بندی یا نیم‌تنه زیبایی خاص خودش را دارد.

پرسش و پاسخ

آیا جنس کت انتخابی در ظاهر لباس تاثیر دارد؟

پاسخ : باید به این نکته توجه داشته باشید که جنس پارچه کت شما حتما باید متناسب با جنس پیراهنی که دارید باشد. وگرنه در ظاهر شما تناقض ایجاد می‌شود و ظاهر شما به هم می‌ریزد

تا چه میزان ترکیب رنگ در لباس‌ها اثر دارد؟
پاسخ : چرخه‌ی رنگ می‌تواند به شما بگوید کدام رنگ‌ها ترکیب بهتری باهم برای لباس شما می‌سازند. ترکیب خاصی از رنگ‌های موجود در چرخه رنگ که به چشم انسان ترکیب خوبی می‌آیند، هماهنگی رنگ‌ها نامیده می‌شود.
پس تا آنجا که امکان دارد یک ترکیب مناسب نسبت به مراسمی که می‌خواهید بروید انتخاب کنید.
البته بعضی از مهمانی‌ها نیاز به تناسب رنگ ندارند و استفاده از رنگ‌های مختلف ظاهر شما را جذاب‌تر می‌کند.

صحبت پایانی

به پایان مقاله پوشیده کردن لباس مجلسی رسیدیم، امیدواریم با این راه حال‌ها بتوانید لباس مجلسی خودتان را پوشیده کنید و از آن استفاده نمایید. اگر باز متوجه نشدید که چگونه لباس مجلسی را پوشیده کنیم و نتوانستید لباستان را تغییر دهید و دیگر به کارتان نمی‌آید می‌توانید آن را در اپلیکیشن واسط کالا به فروش برسانید.
همچنین شما می‌توانید با جست و جو در این اپلیکیشن لباس مورد نظرتان را پیدا کنید. شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ واسط کالا سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید. به یاد داشته باشید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ه، اپلیکیشن واسط کالا است. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.


مقالات مرتبط:

منبع :

sewguide.com

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.