خلاصه‌ای از بهترین مقالات نیمه‌ی اول بهمن‌ماه ۹۷

در نیمه اول بهمن‌ماه همچون دوره گذشته به حوزه حیوانات پرداخته‌ایم؛ برای آشنایی بیشتر و بهتر با مطالب این دوره خلاصه‌ی مطالب را در زیر مطالعه نمایید.

محل نگهداری کبوتر

همچون سایر حیوانات نگهداری از پرندگان نیز مستلزم رعایت برخی قواعد و نکات است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها محل نگهداری است. محل نگهداری کبوتر باید مشخصاتی را داشته باشد؛ که بسیار حیاتی و ضروری است و عدم رعایت آن باعث مریضی و از بین رفتن کبوتر می‌گردد. در این مقاله قصد داریم شمارا با این نکات آشنا کنیم.

محل نگهداری کبوتر
محل نگهداری کبوتر

سگ نژاد تریر

سگ نژاد تریر بازیگوش، فعال و پر از انرژی‌ است. برای همین، رفیق خوبی برای صاحبش می‌شود. تریرها برای شکار جوندگان زیرزمین پرورش داده می‌شدند. بسیاری از سگ‌های نژاد تریر امروزی علاقه به کندن زمین، شجاعت و استقامت را از اجدادشان به ارث برده‌اند. به سبب داشتن خوی شکار، اغلب با حیوانات و سگ‌های دیگر نمی‌سازند.
آن‌ها در اندازه‌های مختلفی دیده می‌شوند. از سایز کوچک، مثل نرفولک تریر تا اندازۀ بزرگ، مثل تریر آیردال. برای مراقبت از سگ‌های نژاد تریر و تربیت بهترشان لازم است آن‌ها را به‌خوبی بشناسید. در این مقاله با انواع سگ‌های نژاد تریر شامل بلو تریر، دندی دینمنت تریر، اسکاتیش تریر، ایردل تریر و اسکای تریر بیشتر آشنا می‌شویم.

سگ نژاد تریر
سگ نژاد تریر

سگ نژاد نرویچ تریر

سگ نژاد نورویچ تریر و نورفولک تریر دارای یک منشأ می‌‌باشند. گوش‌های نورویچ تیز و نورفولک افتاده است. این نژاد را ابتدا در انگلستان برای کنترل جمعیت موش‌ها پرورش می‌دادند. بعدها شکارچیان از این نژاد کوچک برای تعقیب روباه‌های رفته به داخل گودال‌های زیرزمین استفاده می‌کردند. چون این نژاد کوچک به‌راحتی به داخل حفره‌های تنگ رفت‌وآمد می‌کند. در مقایسه با سایر نژادهای مشابه، اجتماعی‌تر است و امروزه بیشتر به‌عنوان سگ خانگی نگهداری می‌شود. در این مقاله به معرفی خصوصیات این حیوان پرداخته‌ایم.

حمام کردن مرغ مینا و نحوه بال چینی این پرنده جذاب

حمام دادن مرغ مینا به‌صورت روزانه موجب درخشان و شاداب ماندن پرهای این پرنده می‌شود؛ بنابراین به‌محض آنکه مینای جوان در خانه شما آرامش گرفت و خودش را عضوی از خانواده شما پنداشت، بایست برنامه‌ای منظم برای حمام دادن آن ترتیب داد. بهترین وقت حمام دادن مینا صبح و بدترین وقت عصر است، زیرا ممکن است قبل از به خواب رفتن هنوز کاملاً خشک نشده باشد و خیس یا مرطوب بودن پرها در هنگام عصر، موجب سرما خوردن و بیمار شدن آن شود؛ بنابراین، سعی کنید حمام گرفتن میناها در صبح را برای آن‌ها یک عادت کنید. شاید بهترین وقت برای حمام دادن مرغ مینا، یک ساعت قبل از تمیز کردن قفس باشد. در این مقاله علاوه بر حمام دادن مرغ مینا و در مورد بال چینی این پرنده نیز توضیحاتی را ارائه داده‌ایم.

حمام کردن مرغ مینا
حمام کردن مرغ مینا

پرنده بلدرچین

بلدرچین پرنده‌ای است با گونه‌های متعدد و طرح و رنگ‌های متفاوت که موردتوجه پرورش‌دهندگان قرارگرفته است. این پرنده به دلیل فاصله نسلی کوتاه، بلوغ جنسی زودرس، سرعت رشد سریع و به‌واسطه عکس‌العمل سریع در برابر کمبود مواد مغذی و شرایط محیطی به‌عنوان یک حیوان آزمایشگاهی موردتوجه محققین و مراکز پژوهشی قرارگرفته است.

پرنده بلدرچین به لحاظ سن پایین قابل‌عرضه به بازار (حدود ۵-۶ هفتگی برای مصرف گوشت)، تخم‌گذاری خوب، مقاومت نسبت به بیماری‌ها و غیره توجه پرورش‌دهندگان تجاری را نیز به خود جلب کرده است. هم‌چنین بلدرچین در انواع زیرگروه‌ها و گونه‌های خود ازنظر زینتی نیز موردتوجه واقع گردیده است. تنوع محصولات این پرنده نیز قابل‌توجه است. در این مقاله در مورد فواید تخم بلدرچین، پرنده بلدرچین ژاپنی و بلدرچین چینی و بلدرچین باب وایت نیز توضیحاتی ارائه نموده‌ایم.

چگونه مرغ عشق را بشوییم؟

اگر روزی دیدید که مرغ عشق شما در حال رقصیدن در اطراف آبخوری یا نوک زدن به آب یا فروبردن شکم خود در آب است، بدانید که به‌شدت علاقه به آبتنی دارد. در این مقاله می‌خواهیم راهه‌ای گوناگونی که چگونه مرغ عشق را می‌توانیم حمام دهیم، نشان دهیم.

شستشوی مرغ عشق
شستشوی مرغ عشق

انواع مرغ مینا

خانواده‌ی میناها و سارها بسیار بزرگ می‌باشند و شامل پرندگانی استثنایی در زیبایی هستند که می‌توان همه آن‌ها را به سهولت در قفس یا پرنده خانه نگهداری کرد. سارها بیش از ۱۰۰ گونه‌اند. در این مقاله می‌خواهیم در مورد انواع مرغ مینا ازجمله مرغ مینا سخنگو صحبت کنیم.

ماشین BMW

حدود ۲۰ سال است که BMW به جرگه تولیدکنندگان مدل‌های شاسی‌بلند و کراس اوور پیوسته است و حالا پس از معرفی نسل نو X5، برادر بزرگ‌تر آن یعنی X7 را هم روانه بازار کرده تا علاوه برافزایش تعداد قدبلندهای کمپانی به عدد ۷، نشان دهد که بر اساس دو گرایش این روزهای جهان اتومبیل، رقیبی سرسخت برای بنتلی بنتایگا و رولزرویس کولینان متولدشده است. در این مقاله در مورد ماشین BMW صحبت کرده‌ایم.

نکات خرید مرغ عشق

در این مقاله در مورد نکات خرید مرغ عشق ، نشانه‌های سلامتی و بیمار بودن مرغ عشق و همچنین در مورد چگونگی انتخاب قفس مرغ عشق و غیره صحبت کرده‌ایم.
اگر از مرغ عشق‌ها خوب نگهداری شود تا ۱۲ سال عمر می‌کنند. این پرندگان، وقتی به‌صورت تک نگهداری شوند، همانند طوطی‌های مشهور ممکن است به بازیچه‌های سرگرم‌کننده خوبی تبدیل شوند؛ اما اگر شخصی وقت کافی برای سرگرم شدن با مرغ عشق نداشته باشد، باید حداقل یک جفت خریداری کند که آن‌ها باهم سرگرم شوند و از تنهایی افسرده نشوند.

نکات خرید مرغ عشق
نکات خرید مرغ عشق

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر