عنوان مناسب برای آگهی باید شامل چه ویژگی هایی باشد؟

عنوان مناسب برای آگهی یا همان تیتر مناسب برای آگهی ازعوامل مهم و فاکتورهای کلیدی است، چراکه اکثر مخاطبان با یک نگاه اجمالی پی به محتوا و مفهوم آگهی برده و خواندن کل متن آگهی را ضروری نمی‌دانند. درنتیجه تیتر مناسب بر آگهی از هر نوع و شکلی که باشد، می‌تواند نظر مخاطب را به‌ یکباره به خود جلب کند یا به‌ راحتی دفع کند. دربسیاری از اوقات، استفاده از تیتر نامناسب باعث نادیده گرفتن بسیاری از تبلیغاتی می‌شود که شاید درمجموع، دارای کیفیت مطلوب باشد اما در زمینه تبلیغات نتوانسته آنطور که باید موفق باشد.
بنابراین خرید و فروش کالا و یا ارائه خدمات از طریق ثبت آگهی تا حد بسیار زیادی نیازمند سطح بالای کیفیت تبلیغات آن است.

ویژگی های عنوان مناسب
عنوان مناسب

هدف از یک آگهی کاربردی

قبل از آنکه به نکاتی در رابطه با انتخاب عنوان مناسب برای آگهی بپردازیم بایستی خاطرنشان کنیم که مهمترین ویژگی و یا خصلت بارز یک آگهی جذاب آن است که شما بر کمک به مخاطب از طریق معرفی کالا و محصولتان متمرکز شوید. یعنی هدف شما به‌عنوان یک آگهی‌دهنده این باشد که بتوانید از این طریق دیگران را یاری دهید و رضایت مشتری را از کالا و خدمات ارائه داده شده، مد نظر داشته باشید. درواقع برطرف کردن نیازمندی مشتری بر فروش محصول در اولویت باشد. خاصیت و موفقیت یک آگهی مطلوب در درجه اول در اهداف مفید شما خلاصه می‌شود. دراین حالت تیتر شما می‌تواند عملکرد بهتری داشته باشد.

ویژگی های عنوان مناسب
ویژگی های عنوان مناسب

برای تهیه یک عنوان مناسب برای آگهی چه باید کرد؟

همانطور که می‌دانید، بیشترین وزن کیفیت یک آگهی علاوه بر جذابیت‌های ظاهری مانند طرح، رنگ، تصویر، فونت کلمات و غیره، بر ایده‌ها و عناوین جذاب و کاربردی آن تاکید دارد. اصولی که بایستی در انتخاب یک‌عنوان مناسب برای درج تبلیغات از آن بهره بریم را دراینجا به طور خلاصه تشریح کردیم.

نکات اساسی برای تهیه یک عنوان مناسب برای آگهی

نکته اول

استفاده از واژگان جذاب و گیرا به‌ طوریکه مفهوم کل ایده را در خود بگنجاند اما در عین‌حال صریح، روشن و نافذ باشد. خلاقیت در آگهی و حتی استفاده از واژه‌های شوخ‌آمیز که باعث تحریک خواننده برای درک ادامه مضمون شود نیز می‌توان استفاده کرد که لبخند را بدین طریق بر لب مشتری می‌نشاند.

نکته دوم

اگر‌از‌عناوین دنباله دار یا طولانی استفاده می‌کنید، بایستی حتما عبارت اول به گونه‌ای باشد که کنجکاوی فرد را به خواندن عبارت بعدی جلب کند. درواقع بایستی میان دو عنوان پُلی همسو که علاقه و فکر مشتری را به مضمون آگهی فراخواند، وجود داشته باشد، لذا عنوان مناسب عنوانی است که خواننده با خواندن آن ترغیب به خواندن موضوع می شود.

نکته سوم

استفاده از عناوینی مانند هشدار یا توجه به دلیل کارکردهای مکرر آنها بسیار کهنه و منسوخ شده و بهتر است خلاقانه‌ تر واژه‌هایمان را برای جلب مخاطب به‌ کار ببریم، تا عنوان مناسب برای آگهی داشته باشیم.

نکته چهارم

ایده آگهی بایستی به‌ گونه‌ای طراحی و بیان شود که خبر از محصول یا خدمت جدیدی ارائه دهد تا بدین طریق ذهنیت مخاطب به دریافت تسهیلاتی که متناسب با آن محصول می‌تواند دریافت کند، جلب شود. دراین صورت حتی اگر محصول شما تکراری باشد، مخاطب با توجه به مضمون خدمات آن و قیاس با آگهی‌های هم‌ تراز آن پی به مشتری‌مدار بودن آن می‌برد.

نکته پنجم

تضمین کیفیت در درج آگهی است. عنوان یا مضمون اگهی بایستی به‌گونه‌ای طراحی شده باشد که بیانگر کیفیت و صلاحیت آن در قیاس با دیگر تبلیغات موازی بوده و به نوعی در رقابت تنگاتنگ آگهی‌ها مانند یک برگ برنده اعمال وجود کند.

نکته ششم

عناوین تبلیغات، نقش عمده‌ای در جلب توجه مخاطبان دارند. اگر عنوان مناسب با محتوا به‌ درستی انتخاب نشوند، مشتری را گمراه کرده و به آن آگهی هیچ اعتمادی نمی‌کند.

نکته هفتم

زمانیکه عنوان آگهی را انتخاب کردیم خود را به‌ جای مشتری قرار دهیم. مانند مشتری به آن آگهی نگاه کنیم و از دیدگاه او به موضوع فکر کنیم. ازاین طریق می‌توان پی به چگونگی درک مخاطب از تبلیغ منتشر شده، داشته باشیم.

نکته هشتم

برای دسترسی ساده به‌ عنوان مناسب برای آگهی می‌توان لیستی از تیترهای جالب و مرتبط با مضمون تهیه کرد و بهترین آنها را برگزید. دراین حیطه اجازه ندهید که ذهنیت شما حد و مرزی برای بیان خلاقیتتان ایجاد کند. عناوین نامطلوب را در پایان حذف کرده و فقط عناوینی که موجب تشویق مخاطب به تهیه کالا و خدمات مورد نظر می‌شود را ازبین تمام عناوین انتخاب کنید. حتی می‌توان از نظریات و مشورت با اطرافیان نیز بهره برد.

نکته نهم

در عناوین می‌توان حتی از اعداد هم استفاده کرد. اندیشمندان بر این باورند که اعداد تاثیر جادویی بر مغز انسان دارد و به‌ راحتی آن را در حافظه می‌سپارد. بنابراین در عنوان یا تیتر محتوای آگهی می‌توان از اعداد استفاده کرد بلاخص اعداد فرد، از آنها به‌ درستی استفاده کنید تا یک عنوان مناسب برای آگهی داشته باشید.

نکته آخر در مورد عنوان مناسب برای آگهی

تیتر آگهی بایستی با کلمات مثبت و صفات عالی نوشته شود. مانند؛ آسان‌ترین، داغ‌ترین، و کلماتی از این نظر. دربرخی موارد استفاده از کلماتی که بار منفی دارند نیز می‌توانند کارایی بیشتری حتی نسبت به کلمات مثبت داشته باشند. کلماتی مانند؛ متوقف کردن، به هیچ‌وجه، انجام ندادن، هرگز و غیره.

کلام آخر در مورد عنوان مناسب برای آگهی

از دیگر نکات قابل توجه در آگهی ایجاد انگیزه در مشتری برای تهیه محصول و کالای مورد نظر است. علاوه‌ بر عنوان، مضمون و محتوا بایستی به نوعی باشد که مشتری را برای دریافت خدمات ترغیب کند. همچنین ایده تبلیغ بایستی خواننده را مجاب به الزام داشتن کالا و استفاده از آن فراورده به‌عنوان جزئی از مایحتاج زندگی کند حتی اگر آن کالا و خدمات جزء نیازهای ضروری فرد شمرده نشود. مانند فروش محصولات موسیقی، اگرچه جزء کالاهای لوکس محسوب می‌شود اما اگر شما به‌عنوان مبلغ بتوانید مخاطب را به این باور سودمند برسانید که خرید آلات موسیقی و نواختن ساز تاثیرات شایان توجه بر رشد ذهنی افراد می‌گذارد، محصولات از کالایی لوکس تبدیل به کالایی ضروری محسوب می‌شود.

ویژگی های عنوان مناسب
ویژگی های عنوان مناسب

اطلاعات بیشتر در مورد عنوان مناسب برای آگهی

جهت اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب عنوان مناسب برای آگهی می توانید به ویکی پدیا مراجعه کنید. همچنین برای ثبت آگهی و انتخاب عنوان برای آگهی خود می توانید به وبسایت واسط کالا یا اپلیکیشن واسط کالا مراجعه کنید.

شما همچنین می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر درمورد تصویر مناسب برای آگهی برروی لینک زیر کلیک کنید.

نظرات
فرنام

فرنام

عنوان آگهی مثل ویترین میمونه که باید بتونه توی یک نگاه خریدار رو جذب کنه.

سارا

سارا

انتخاب عنوان مناسب برای آگهی خیلی مهمه

کاظم

کاظم

الانه اسم کسب و کار نوپا خیلی مهمه باید به گونه باشد که کل جامعه آن را بفهمند و از عنوان مشخص بشه که چکاری انجام میدهیم

مسلم

مسلم

ی کسب و کار نوپا چه نوع عنوانی مناسبه عناوان خارجی باشه یا ایرانی؟

محسن

محسن

برای اگهی خودرو چه عنوانی مناسبه؟

مینا

مینا

عنوان آگهی چیست؟

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام عنوان آگهی در هر جایی کاربرد دارد، فرض کنید یه متن رو می‌خواهید بنویسید برای یک شخص و دوست دارین که جنبه ی احترام رو هم در نظر بگیرید، در واقع عدم توجه به گذاشتن عنوان زیاد جالب نیست. همچنین فرض کنید می‌خواهید جنسی رو بفروش بگذارید باید یک عنوان خوب برای آن انتخاب بکنید که همه جذب آن جنسی که گذاشتید بشوند، لذا در این مقاله سعی شده ترفندهایی در مورد انتخاب عنوان مناسب برای آگهی رو مورد بررسی قرار دهیم.

mojtaba

mojtaba

متن خوب برای اگهی باید شامل کلمات کلیدی باشد که ذهن طرف رو متقاعد کند به خرید

فاطمه

فاطمه

انتخاب مناسب عنوان برای مطالبی که به کسب و کار شما نوشته شده اند کاملا مهم می باشد و باید ساعت ها در مورد آن فکر کنید و تمام جوانب آن را در نظر بگیرید

زینب

زینب

به نظر من یه تبلیغ خوب باید جامع بودن محصول مورد نظر رو برسونه در استارتاپ ها این تبلیغات خیلی مهم هستن که چگونه ارائه بشن تا مشتری جذب کنند.در ضمن ذکر کنم این مطلب بالا خیلی خوب بود میتئنه به افراد استارتاپی یا کسایی دنبال تبلیغ خوب هستن کمک کند

Hosein

Hosein

برای انتخاب عنوان مناسب برای سئو هم مطلب بذارین

mojtaba32

mojtaba32

متن آگهی برای تبلیغات نباید خیلی ابهام داشته باشه تا اونی که میخونه گیج نشه

احسان رضوی

احسان رضوی

به نظرم برای انتخاب عنوان مناسب برای مقاله هم میشه از این نکات استفاده کرد و کاملا کاربردی هستند

ثبت نظر