خلاصه‌ای از بهترین مقالات نیمه‌ی دوم اسفندماه۹۷

در نیمه دوم اسفندماه به موضوعات مختلف در حوزه‌های متفاوتی پرداخته‌ایم. برای آشنایی بیشتر و بهتر با مطالب این دوره، خلاصه‌ی مطالب را در زیر مطالعه کنید.

چگونه کفش پاره را درست کنیم؟

شاید برای شما هم پیش‌آمده باشد که کفشی را خریده باشید و پس از مدتی استفاده متوجه شده باشید که قسمتی از آن پاره شده است. حالا نمی‌دانید با این کفش چه‌کار کنید. نه آن‌قدر کهنه‌شده است که بتوانید آن را دور بیندازید و نه آن‌قدر سالم است که بتوانید از آن استفاده کنید. تنها راهی که به نظرتان می‌رسد این است که آن را تعمیر نمایید.
در این مقاله سعی کرده‌ایم تعمیر کفش پاره و روش‌های تعمیر کفش کهنه را باهم بیاموزیم.

درست کردن کفش پاره
درست کردن کفش پاره

چگونه لباس بافتنی گشاد را تنگ کنیم؟

همه ما تقریباً از اواخر فصل پاییز که هوا رو به سردی می‌رود، به سراغ لباس‌های بافتنی خود می‌رویم، آن‌ها را از کمد درمی‌آوریم و می‌پوشیم. با این کار هم گرم می‌شویم و هم جلو سرماخوردگی‌مان را می‌گیریم؛ اما به‌راستی تابه‌حال به این موضوع فکر کردید که چرا لباس‌های بافتنی که می‌خریم بعد از مدتی استفاده، حالت اولیه خود را ازدست‌داده و تغییر شکل می‌دهند؟ در این مقاله سعی کرده‌ایم در مورد تنگ کردن لباس بافتنی گشاد و همچنین نحوه‌ی اتوکشی لباس بافتنی گشاد صحبت کنیم.

چگونه کفش را نو کنیم؟

وقتی برای خرید کفش دلخواه خود کل بازار را زیرورو می‌کنید، حق‌دارید برای نو نگه‌داشتن آن‌ها تمام سعی و تلاش خود را بکنید. این مقاله راز اینکه چگونه کفش را نو کنیم برای شما بیان می‌کند. برای این‌که کفش خود را نو و مثل روز اولش بکنید، حتماً این مقاله را مطالعه کنید.

مقالات نیمه‌ی دوم اسفندماه۹۷
چگونه کفش

خانه قولنامه‌ای را چگونه خریداری کنیم؟

شاید برای شما هم فرصت خرید یک‌خانه قولنامه‌‌ای پیش‌آمده است، اما با خاطر شک و تردیدی که نسبت به خرید آن دارید، دو دل مانده‌‌اید که چکار کنید. نمی‌‌دانید خانه را بخرید یا نه. خلاصه در دوراهی عجیبی گیرکرده‌اید. ترس از این‌که مبادا پولی را که سال‌ها برای جمع‌کردن آن تلاش کرده‌‌ و زحمت‌کشیده‌اید از دست بدهید، ممکن است شمارا از خرید خانه قولنامه‌‌ای منصرف کند؛ اما ما در این نوشتار به شما خواهیم گفت که خرید خانه، با آگاهی کامل از شرایط خرید ملک‌‌های قولنامه‌‌ای همراه با رعایتی نکاتی در مورد آن، همیشه ترسناک نیست و ممکن است شمارا به هدفتان که همان خرید خانه است برساند، همچنین در مورد وجه التزام نیز توضیحاتی را ارائه می‌دهیم.

کفش مخمل را چگونه رنگ کنیم؟

کفش مخمل از پارچه مخمل یکی از لطیف‌ترین و قشنگ‌ترین پارچه‌های دنیا ساخته‌شده است، پارچه‌ای که در تاریخ منسوجات از قدمتی طولانی برخوردار است. این پارچه قشنگ و زیبا پس از چند دهه دوباره به دنیای مد بازگشته و جای خود را در بین اهالی مد بازکرده است.

اگر شما هم ازجمله کسانی هستید که از کفش مخمل استفاده می‌کنید و دوست ندارید آن‌ها به‌مرورزمان جذابیت و زیبایی خود را از دست بدهند، با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا شمارا با ویژگی‌های پارچه مخمل، چگونگی مراقبت و نگهداری، روش تمیز کردن، ترمیم کفش‌های مخملی و نیز با روش رنگ کردن کفش مخمل آشنا نماییم.

فش مخمل را چگونه رنگ کنیم؟
رنگ کردن کفش مخمل

اهلی کردن مرغ مینا

صادرکنندگان عمده، مرغ میناهایی از نژاد هندی بزرگ، معمولاً جوجه میناها را عادت به تغذیه دستی می‌دهند و چون این جوجه‌ها به مدت کافی با دست تغذیه می‌شوند، معمولاً اهلی بار می‌آیند؛ بنابراین تمام وظیفه خریداران میناهای اهلی فقط اهلی نگه‌داشتن آن‌هاست. جوجه‌های ۴ تا ۶ ماهه را به‌راحتی می‌توان اهلی نمود؛ به‌تدریج که سن میناها بالاتر می‌رود، هم اهلی کردن آن‌ها دشوارتر می‌شود، هم‌سخن گو کردن آن‌ها.

درواقع فقط میناهای اهلی نسبت به ابراز علاقه و حرف زدن صاحبان خود توجه نشان می‌دهند؛ بنابراین مهم‌ترین گام در سخنگو کردن، اهلی کردن مرغ مینامی‌باشد. در این مقاله به نحوه نزدیک شدن به مرغ مینا و اهلی کردن این پرنده پرداخته‌ایم.

لباس زنگ‌زده را چگونه پاک کنیم؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بالباس زنگ‌زده‌ای روبه‌رو شوید، در این مواقع چه‌کار می‌کنید؟ ما در این مقاله به شما می‌گوییم که لکه‌های حاصل از زنگ‌زدگی لباس‌ هم همانند سایر لکه‌ها به‌راحتی قابل پاک شدن است. فقط کافی است راه آن را بلد باشید. می‌پرسید: چگونه؟ خب ما در این مقاله با ارائه راهکارهایی به شما خواهیم گفت که چگونه این کار را انجام دهید.

مقالات نیمه‌ی دوم اسفندماه۹۷
لباس زنگ زده

عروس هلندی

عروس هلندی پرنده‌ای است از خانواده طوطی‌سانان که دم بلندی دارد و زیستگاهش استرالیا است. سال‌ها پیش این پرندگان از استرالیا به انگلستان برده شدند و به‌تدریج بر محبوبیت آن‌ها افزوده شد. عروس هلندی بعد از مرغ عشق محبوب‌ترین پرنده زینتی به شمار می‌رود. در این مقاله به معرفی این پرنده و ویژگی‌های ظاهری و رفتاری آن پرداخته‌ایم.

تغذیه فنچ

در این مقاله سعی داریم در مورد تغذیه فنچ بالغ، فنچ جوجه و نوجوان صحبت کنیم. فنچ‌ها از پرندگان قاره استرالیا هستند که در گله‌های حتی چند هزارتایی در دشت‌های این قاره زندگی می‌کنند. فنچ‌ها زندگی اجتماعی را خیلی دوست دارند. اغلب مردم با این پرنده کوچک آشنایی دارند یا از آن نگهداری کرده‌اند. این پرنده انواع گوناگونی دارد، اما اغلب فنچ‌های در ایران از نوع زبرا هستند.

زیبایی، آواز این پرنده، شیطنت‌ها و از همه مهم‌تر قابلیت تکثیر بسیار آسان آن باعث جذب طرفداران این پرنده شده است. فنچ‌ها جثه کوچک داشته و در مقایسه با بسیاری از گونه‌های پرندگان زینتی ارزان‌ترین پرندگان هستند.

تغذیه فنچ
تغذیه فنچ

کبوتر تهران

در ادامه مطالب دوره‌های قبل در رابطه با معرفی کبوترهای هر شهر در این مقاله به معرفی کبوتر تهران پرداخته‌ایم.
کبوتر تهران عموماً اندامی کشیده و موزون داشته و معمولاً یا کاکل ندارد یا به‌اصطلاح کامل میخی یا سوزنی دارد. معمولاً پایشان پر ندارد ولی در گونه‌هایی نیز پر تا انتهای ساق پا می‌رسد که اصطلاحاً «مچ پا» گفته می‌شود و در مواقعی نیز این پر ادامه یافته و حدود یک الی سه سانتی‌متر در پاها نیز دیده می‌شود که «پا پر» یا «پر پا» نامیده می‌شوند که به علت کمیابی ارزش بیشتری نسبت به مورد مشابه بدون پر پادارند.

تازه‌های دنیای تلفن همراه

امروزه با روند رشد فناوری تغییرهای شگرفی در حوضه تلفن همراه مشاهده می‌کنیم که نسبت به نسل‌های قبل تغییرات بزرگی اعمال‌شده است. این تغییرات در صفحه‌نمایش، دوربین، ضد آب بودن و مقاومت آن‌ها است. در این مقاله به چند مدل از تازه‌های دنیای تلفن همراه اشاره‌کرده‌ایم که هرکدام ویژگی و طراحی خاص خود را دارد.

تازه‌های دنیای تصویربرداری

امروز می‌بینیم که صنعت تصویربرداری نسبت به دهه‌های قبل تغییرات بزرگی کرده است و هرروز شاهد یک فناوری جدید می‌شویم که کمک بزرگی در این صنعت می‌کند. ما در این مقاله به چند مورد از این فناوری‌های جدید که تازه‌های دنیای تصویربرداری هستند، پرداخته‌ایم.

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر