معرفی معروف ترین و بهترین مارک لاک ناخن

انواع لاک ناخن

دانستن نکات خرید لاک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا لاک ناخن یکی از لوازم ضروری یک خانم می‌باشد. اهمیت این موضوع را از روی کار آمدن تعداد زیاد سالن‌های آرایشی که فقط در زمینه طراحی و کاشت ناخن فعالیت می‌کنند؛ می‌توان فهمید.
خانم‌ها با استفاده از لاک‌های رنگارنگ، طراحی‌های زیبا بر روی ناخن و … جذاب‌تر می‌شوند. اگر شما هم عاشق استفاده از لاک هستید و بعد از لاک زدن حس خوبی پیدا می‌کنید؛ با ما همراه باشید تا نکات خرید لاک را مرور کنیم و سپس به معرفی معروف‌ترین و بهترین مارک لاک ناخن بپردازیم.

جالب است بدانید!

استفاده از لاک ناخن به 3200 سال قبل از میلاد برمی‌گردد. در آن زمان جنگجویان در بابل قبل از رفتن به جنگ، ناخن‌هایشان را سیاه و یا سبز می‌کردند. رنگ سیاه نشانه رتبه بالای جنگجو بود.

یکی دیگر از موارد رنگ کردن ناخن به چین برمی‌گردد و افراد حاکم بر جامعه معمولاً از رنگ‌های قرمز استفاده می‌کردند و افراد طبقات پایین جامعه از رنگ‌های کمرنگ و به‌هیچ‌عنوان حق نداشتند از رنگ‌های سلطنتی استفاده کنند؛ زیرا مجازات آن اعدام بود.
ترکیبی از صمغ عربی، موم و سفیده تخم‌مرغ؛ حنا، سرمه و … از موادی بوده‌اند که در قدیم برای رنگ کردن ناخن‌ها استفاده می‌شده است.
از قدیم تا الآن، لاک یک اکسسوری محسوب می‌شده است؛ به شما توصیه می‌شود که مطالعه مقاله انتخاب اکسسوری را از دست ندهید.

نکات خرید لاک ناخن

بهتر است قبل از معرفی معروف‌ترین و بهترین مارک لاک ناخن به نکات خرید لاک بپردازیم؛ زیرا با دانستن این نکات شما متوجه خواهید شد که یک لاک خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد.

توجه به ترکیبات لاک

لاک‌هایی که با بیوتین، کراتین و ویتامین E ساخته‌شده‌اند؛ بهترین راه برای کمک به تقویت، رشد، تغذیه و به‌طورکلی سلامت ناخن‌ها می‌باشند.

آسیب نرساندن به ناخن

توصیه می‌شود از لاک‌هایی که از فرمالدئید، تولوئن و دی بوتیل فتالات ساخته‌شده‌اند به‌هیچ‌وجه استفاده نشود. زیرا بر سلامت ناخن‌ها و همچنین دوام لاک تأثیر منفی می‌گذارد.

مورد تائید وزارت بهداشت

سعی کنید محصولی را خریداری کنید که دارای گواهی اصالت محصول، بارکد و مورد تائید وزارت بهداشت باشد.

برای داشتن یک خرید مطمئن، مقاله راهنمای خرید لوازم ‌آرایشی را مطالعه کنید.

رنگ لاک

یکی از نکات خرید لاک ناخن که باید به آن توجه نمایید؛ رنگ لاک می‌باشد. شما نباید فقط به دنبال رنگی باشید که آن را دوست دارید بلکه برای انتخاب رنگ لاک باید به موارد زیر نیز توجه کنید.

رنگ
رنگ لاک

رنگ پوست

به افرادی که رنگ پوست تیره‌ای دارند توصیه می‌شود که لاک‌های با رنگ خیلی روشن و جیغ را خریداری نکنند. افراد دارای پوست روشن محدودیتی در انتخاب رنگ لاک ندارند.

فقط این نکته را باید بدانند که اگر به دنبال جلوه هرچه بیشتر ناخن‌هایشان هستند؛ از لاک‌های تیره و جیغ استفاده کنند.
استفاده از یک کرم روشن‌کننده خوب می‌تواند چهره شما را به‌ طورکلی تغییر دهد؛ معرفی بهترین مارک کرم روشن ‌کننده در این زمینه به شما کمک می‌کند.

رنگ لباس

برای استفاده روزانه از لاک‌ها، نیازی نیست که حتماً به رنگ لباس توجه شود. انتخاب رنگ لاک بر اساس رنگ لباس، بیشتر برای مهمانی‌ها و جشن‌ها مطرح می‌شود.

برای اینکه متوجه شوید که چطور رنگ لاک و لباس را ست کنید؛ مقاله ست کردن لاک با لباس را از دست ندهید.

آرایش

معمولاً گفته می‌شود که رنگ لاک را یا با رنگ لباس ست کنید و یا با رنگ آرایش؛ ست کردن رنگ لاک با هر دوی آن‌ها توصیه نمی‌شود.

بنابراین اگر قصد ست کردن رنگ لاک با آرایش صورت را دارید؛ می‌توانید رنگ لاک را با رنگ رژ لب و یا رنگ آرایش چشم ست کنید.
اگر این سؤال که برای آرایشگر شدن از کجا شروع کنم؟ در ذهن شما هم نقش بسته است؛ پاسخ آن پیش ماست.

دوام لاک

دوام و ماندگاری لاک یکی دیگر از نکات خرید لاک ناخن می‌باشد. برای خانم‌ها خیلی مهم است که لاک ناخن آن‌ها هنگام تماس با مواد شوینده و با کوچک‌ترین اشاره لب‌پر و خراشیده نشود.

شاید مارک‌های باکیفیت کمی گران‌تر باشند اما در عوض شما مجبور نیستید مدام لاک خراشیده شده خود را پاک کنید و دوباره لک بزنید. این کار مصرف لاک شما را دو برابر می‌کند.
البته راه‌هایی هم برای افزایش دوام و ماندگاری لاک ناخن وجود دارد؛ به‌عنوان‌مثال

 • استفاده از بیس کُت یا لاک پایه که این کار نه‌تنها از ناخن در برابر اثرات مضر لاک اصلی محافظت می‌کند بلکه باعث صاف و یکدست شدن ناخن و دوام بیشتر آن می‌شود.
 • استفاده از تاپ کُت که بر روی لاک اصلی زده می‌شود نیز باعث ماندگاری و براق شدن بیشتر لاک می‌شود.

ازآنجاکه دوام لاک ناخن خیلی مهم می‌باشد؛ مقاله افزایش ماندگاری لاک را به این موضوع اختصاص داده‌ایم.

بوی لاک

استفاده از لاک ناخن برای خانم‌ها سرگرم‌کننده، آرامش‌بخش و همچنین اهداکننده حس زیبایی می‌باشد. اما بااین‌حال چرا لاک‌ها بوی تند و بعضاً ناخوشایندی دارند؟

در پاسخ باید گفت که بوی معمولی که از یک لاک به مشام ما می‌رسد؛ به دلیل وجود حلال‌ها که ماده اصلی لاک هستند؛ می‌باشد.
متداول‌ترین حلال‌هایی که در لاک ناخن استفاده می‌شود؛ اتیل استات و بوتیل استات می‌باشد که برای سلامتی ما ضرری ندارد.

معرفی معروف‌ترین و بهترین مارک لاک
بوی لاک

اگر بوی لاک بیش از اندازه تند و آزاردهنده بود؛ دقت کنید که برای تولید آن از تولوئن استفاده نشده باشد وگرنه به هیچ وجه آن را نخرید.

غلظت لاک

توجه به غلظت لاک، یکی از نکات خرید لاک می‌باشد که حتماً باید در نظر گرفته شود. لاک نباید زیادی رقیق یا غلیظ باشد. رقیق بودن لاک باعث می‌شود رنگ لاک واضح نباشد و مجبور شوید چند بار از لاک استفاده کنید؛ این کار موجب می‌شود که لاک یکدستی نداشته باشید.
غلظت بیش‌ازحد لاک نیز باعث می‌شود که اثر قلم‌مو بر روی ناخن باقی بماند و همچنین دیر خشک شود.

سرعت خشک شدن لاک

معمولاً در فروشگاه‌های لوازم‌آرایشی اجازه تست کردن لاک داده می‌شود؛ سعی کنید لاکی را خریداری نمایید که حداکثر در زمان یک دقیقه خشک شود.

خشک شدن سریع لاک برای خانم‌ها بسیار مهم است زیرا اگر سریع خشک نشود و شروع به انجام کارها نمایند؛ لاک آن‌ها خراشیده و زشت می‌شود.

آسان پاک شود

از جمله نکات خرید لاک ناخن که بسیار مهم می‌باشد؛ سهولت پاک کردن آن است. اگر دوست دارید مدام لاک ناخنتان را پاک کنید و از رنگ دیگر استفاده کنید.

بهتر است در زمان خرید لاکی را تهیه نمایید که راحت پاک شود و هم‌زمان پاک‌کننده آن را نیز خریداری کنید. لاک‌های معمولی با استون به‌راحتی پاک می‌شوند ولی برای پاک کردن برخی از لاک‌ها مانند لاک‌های ژلی، یا باید بسته پاک‌کننده مخصوص آن را بخرید و یا برای پاک کردن آن به سالن آرایشی بروید.

قلم‌مو

یک قلم‌موی خوب برای لاک زدن باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد.

 • هنگام استفاده، موهای قلم‌مو از آن جدا نشوند.
 • موهای قلم‌مو نرم باشند و اثری از خود بر روی ناخن‌ها جا نگذارند.
 • یکدست و منظم بودن موهای قلم‌مو نیز مهم است.
 • قلم‌مو به اندازه کافی پهن باشد.

توجه به فصل

یکی دیگر از نکات خرید لاک ناخن که کمتر به آن توجه می‌شود؛ انتخاب لاک با توجه به فصل است. به گفته متخصصان زیبایی بهتر است که در فصل زمستان از لاک‌های تیره و در فصل تابستان از لاک‌های روشن استفاده شود. همچنین استفاده از لاک‌هایی با رنگ خنثی برای پاییز پیشنهاد می‌شود.
مراقبت پوست در زمستان مطالبی را ارائه داده است که خیلی از افراد از آن‌ها غافل هستند.

توجه به مناسبت

جایی که قرار است از لاک استفاده کنید از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. اگر به یک مهمانی و یا جشن عروسی دعوت‌شده‌اید می‌توانید این جرأت را داشته باشید که از لاک‌های جیغ، طلایی و نقره‌ای استفاده نمایید. اما هنگام یک مصاحبه شغلی و یا جلسه کاری از لاک با رنگ خنثی استفاده کنید.

قیمت

یکی دیگر از نکات خرید لاک توجه به قیمت آن می‌باشد. یک ضرب‌المثل هست که می‌گوید ” من هنوز آن‌قدر ثروتمند نشده‌ام که محصول بسیار ارزان و بی‌کیفیت بخرم.

قیمت
قیمت لاک

منظور این است که برخی از محصولات ارزان‌قیمت آن‌قدر بی‌کیفیت هستند که انگار پولمان را در سطل آشغال ریخته‌ایم و باید دوباره هزینه کنیم. خرید یک محصول با قیمت متوسط و یا بالا می‌تواند باعث پس‌انداز سرمایه شود.

فروشگاه معتبر

برای خرید هر نوع لوازم‌آرایشی به فروشگاه‌های معتبر و مجاز مراجعه نمایید. زیرا این محصولات با پوست و سلامت انسان ارتباط مستقیمی دارند.

بنابراین سعی کنید از فروشندگان خیابانی و دست‌فروش‌ها خریداری نکنید. داروخانه‌ها را می‌توان یکی از فروشگاه‌های معتبر برای خرید لاک ناخن دانست به خصوص اگر قرار است برای کودک‌تان لاک تهیه نمایید.

توجه به مارک

انتخاب لاک بر اساس بخش معرفی بهترین و معروف‌ترین مارک لاک ناخن می‌تواند به شما کمک بسیار زیادی بکند. زیرا مارک‌های معرفی شده قبلاً توسط افراد متخصص زیبایی ناخن و افراد معمولی استفاده و تست‌شده‌اند.

مسلماً از آن‌ها راضی بوده‌اند که باعث دوام و معروف شدن آن مارک‌ها شده‌اند. دیگر نیازی نیست شما برای تست کردن کیفیت، دوام و … وقت زیادی صرف کنید.

بهترین مارک‌های لاک ناخن

تا اینجای مقاله در مورد نکات خرید لاک ناخن صحبت کردیم؛ برای معرفی معروف‌ترین و بهترین مارک لاک ناخن نیز باید به مارک‌هایی اشاره کنیم که ویژگی‌های یک لاک استاندارد را داشته باشند. مارکی می‌تواند خوب باشد که دارای ویژگی‌های زیر باشد.

 • از مواد مغذی ناخن استفاده کند.
 • طیف گسترده‌ای از رنگ را ارائه دهد.
 • به‌سرعت خشک شود.
 • برس‌های ساده کاربردی داشته باشد.
 • خرید آن به‌صورت آنلاین آسان باشد.

بهترین مارک لاک ناخن ایرانی

همان‌طور که در نکات خرید لاک ناخن گفته شد؛ توجه به میزان معروف بودن مارک، اهمیت زیادی دارد. ایران در خاورمیانه رتبه دوم مصرف لوازم‌آرایشی را دارد که حدود 80 درصد این لوازم‌آرایشی از ترکیه، تایلند، چین و … به ایران وارد می‌شوند. ازآنجاکه معمولاً واردات این محصولات به‌صورت قاچاق و غیراستاندارد می‌باشند؛ باعث ایجاد آسیب‌هایی به پوست و مو می‌شوند.
عجیب است که برخی از کشوهای خاورمیانه و اروپا از محصولات ایرانی استفاده می‌کنند ولی مردم ایران هنوز حاضر نیستند به مارک‌های داخلی اعتماد کنند!

این‌لِی

این‌لِی (INLAY) یک مارک پرفروش و معروف ایرانی است که در سال 1394 توسط شرکت طبیعت زنده تولید شد. این شرکت در سال 1376 تأسیس شده است.

این‌لِی
لاک این‌لِی

تابه‌حال چندین برند خوب و باکیفیت را روانه بازار داخلی، خاورمیانه و اروپا کرده است. لاک ناخن این‌لِی دارای ویژگی‌های زیر می‌باشد.

 • ایجاد پوششی کامل و یکدست بر روی سطح ناخن
 • بسیار بادوام و دارای ماندگاری مناسب
 • خشک شدن سریع پس از استفاده
 • دارای رنگ‌های بسیار زیبا و متنوع

مای

اگر به سایر مقالات در مورد نکات خرید لاک مراجعه نمایید حتماً به نام برند مای (MY) برخورد خواهید کرد. برند نام آشنای مای یکی دیگر از معروف‌ترین و بهترین مارک لاک ناخن را تولید می‌کند.

شرکت آریان کیمیا تک در سال ۲۰۰۳ میلادی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، تأسیس گردید. محصولات مای با استفاده از مواد اولیه توصیه شده شرکت کال‌اند کو آلمان در مدرن‌ترین کارخانه آرایشی و بهداشتی خاورمیانه (آریان کیمیا تک) تولید شد‌ه‌اند.
لاک ناخن مای انواع لاک براق، اکلیلی، مات و … را در 56 رنگ متفاوت تولید می‌نماید؛ ماندگاری زیاد، آسیب نرساندن به ناخن‌ها و خشک شدن سریع از دیگر ویژگی‌های لاک برند مای است.
برند مای، اسکراب صورت نیز تولید نموده است؛ با مقاله بهترین مارک اسکراب صورت خریدی مطمئن داشته باشید.

ورتوسا

شرکت چهره‌سازان خورشید جنوب به تولید انواع لوازم‌آرایشی و بهداشتی، با برند ورتوسا (VIRTUOSA) می‌پردازد.

حجم بالای لاک ناخن ورتوسا، آن را به یکی از شناخته‌شده‌ترین لاک‌ها تبدیل کرده است. لاک براق، مات، صدف، اکلیلی و پر صدف نشان‌دهنده تنوع لاک ورتوسا می‌باشد.
هنگام ارائه ویژگی‌ها و نکات خرید لاک ناخن ورتوسا می‌توان به خشک شدن سریع، کیفیت و غلظت مناسب آن اشاره نمود.

ساویز

با شنیدن نام ساویز بسیاری از ما تیزر تبلیغاتی کرم ساویز در خاطرمان زنده می‌شود. شرکت سرمه با نام تجاری ساویز(SAVIZ) از سال 1353 به تولید محصولات آرایشی و بهداشتی پرداخته است.

به دلیل داشتن قیمت مناسب، کیفیت بالا و انطباق با استانداردهای جهانی همچنان جایگاه خود را در بازار حفظ نموده است. لاک ناخن ساویز دارای 68 رنگ می‌باشد و ویژگی‌های زیر از مهم‌ترین مشخصه‌های آن است.

 • عاری از هرگونه حلال‌های خطرناک مانند تولوئن
 • حاوی نرم‌کننده
 • زمان کوتاه برای خشک شدن بر روی ناخن
 • پایداری زیاد
 • پوشش دهی خوب
 • عدم ته‌نشینی لاک در بطری

کالیستا

هنگام معرفی معروف‌ترین و بهترین مارک لاک ناخن ایرانی باید از برند کالیستا (CALLISTS) نیز یاد کنیم. کالیستا به معنی زیباترین است و این برند تولیدکننده لوازم آرایشی متنوع و رنگارنگ می‌باشد.

کالیستا لاک‌های ساده، طرح‌دار و اکلیلی را تولید می‌کند و انواع رنگ‌های زیبا را بر روی ناخن‌های شما به رقص در می‌آورد و زیبایی چشمگیری را به دستان شما می‌بخشد. ویژگی‌های لاک کالیستا:

 • تنوع بسیار زیاد رنگ‌ها
 • قیمت مناسب
 • کیفیت بالا
 • دارای انواع ویتامین

محصولات آرایشی برند کالیستا ساخت شرکت ایرانی آریان کیمیا تک هستند که ازنظر کیفیت با محصولات آرایشی برندهای معتبر اروپایی رقابت می‌کنند و توانسته‌اند نظر بانوان ایرانی را به خود جلب کنند.

معرفی معروف‌ترین و بهترین مارک لاک
لاک کالیستا

بهترین مارک لاک ناخن خارجی

هنگام بیان نکات خرید لاک ناخن، فاکتورهای زیادی باید در نظرگرفته شود. بر اساس تحقیقاتی که توسط وب‌سایت خارجی Insider از سالن‌های آرایشی و همچنین مصارف خانگی لاک ناخن، انجام شده است؛ چندین مارک برتر برای خرید لاک ناخن را ارائه داده است.

سی ان دی

CND Creative Nail Design نام این مارک به معنی طراحی خلاقانه ناخن می‌باشد. می‌توان گفت که امروزه تقریباً همه ناخن کاران و علاقه‌مندان به لاک ناخن، با مارک CND آشنا هستند.

این شرکت در سال 1979 در آمریکا فعالیت خود را آغاز نمود و تا به امروز یکی از معروف‌ترین و بهترین مارک لاک ناخن می‌باشد. لاک ژلی این مارک نیز بسیار بادوام و پرطرفدار است. ویژگی‌های لاک ناخن CND:

 • حداقل پنج روز بدون هیچ تغییری می‌ماند.
 • به‌سرعت خشک می‌شود.
 • ناخن‌ها را به‌صورت حرفه‌ای مانیکور می‌کند.
 • طیف بسیار گسترده‌ای از رنگ‌ها را شامل می‌شود.
 • تغییر رنگ نمی‌دهد.
 • ظاهری ژل‌مانند دارد اما از نوع ژلی نیست.
 • دارای کراتین، روغن جوجوبا و ویتامین E می‌باشد.

سالی هانسن

سالی هانسن (Sally Hansen) یک مارک آمریکایی معروف است که از سال 1958 محصولاتی برای مراقبت از ناخن، نیازهای رشد ناخن و لاک ناخن تولید نموده است.

تولیدات این برند در بیش از 55 کشور جهان توزیع شده است. محصولات تولید شده توسط این شرکت، بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند. این محصول به دلیل داشتن بیش از 300 نوع تنوع رنگ و قیمت مناسب معروف می‌باشد.

اِسی

هنگام معرفی بهترین و معروف‌ترین مارک لاک ناخن نباید از نام اِسی Essie غافل ماند. این برند در سال 1981 فعالیت خود را آغاز نمود و در سال 2010 به مارک لو رئال واگذار کرد. مارک اِسی به دلیل داشتن کیفیت بالا و استانداردهای ایمنی؛ جایزه دریافت کرده است.

 • 14 روز بدون سایش
 • درخشش عالی
 • مناسب استفاده در سالن آرایشی و خانه
 • پاک کردن آن آسان است
 • تنوع رنگ زیاد

ادونتوریوم

OPI Odontorium Products Inc نام این مارک مخفف «محصولات شرکت ادونتوریوم» می‌باشد. این شرکت در سال 1981 در آمریکا تأسیس شد و در سال 2003 به‌طور تخصصی به تولید لاک پرداخت.

این برند به‌عنوان رهبر جهانی در صنعت مراقبت از ناخن حرفه‌ای، ارائه محصولات و خدمات باکیفیت و همچنین تمرکز بر ایمنی شناخته می‌شود. از ویژگی‌های این لاک که باعث محبوبیت آن شده است؛ به موارد زیر می‌توان اشاره نمود.

 • به دلیل داشتن قلم‌موی مربعی شکل، لاک زدن بسیار آسان است
 • سریع خشک می‌شود.
 • بادوام است.
 • دارای رنگ‌های متنوع و شیک

گلدن رز

کشور تولیدکننده این مارک، ترکیه می‌باشد. لاک گلدن رز در ایران طرفداران زیادی دارد. ویژگی‌های این لاک شامل:

 • پوشش کامل و یکدست ناخن
 • ماندگاری طولانی
 • قلم‌موی پهن
 • رنگ‌بندی متنوع
گلدن رز
لاک برند گلدن رز

سخن پایانی

امروزه لاک به یکی از ملزومات لوازم‌آرایشی بانوان تبدیل شده است و شما می‌توانید با اجرای طرح و رنگ‌های متنوع بر روی ناخن‌های خود، جذاب‌تر شوید.

اما به خاطر داشته باشید که استفاده از یک لاک نامرغوب و تقلبی می‌تواند سلامت ناخن و پوست شما را به خطر بیندازند. بنابراین باید به نکات خرید لاک و بهترین مارک لاک ناخن ایرانی و خارجی که در این مقاله به‌طور مفصل توضیح داده شد؛ دقت کنید.

با نصب اپلیکیشن واسط کالا می‌توانید کالاهای موردنیاز خود را خریدوفروش نمایید. شما همچنین میتوانید با مراجعه به وبلاگ واسط کالا مقالات زیادی در زمینه لوازم آرایشی مطالعه کنید.از همراهی شما سپاسگزاریم.

نمایش ویدیو در آپارات


فهرست منابع:

byrdie.com

businessinsider.com

prnewswire.com

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.