چگونه با مرغ عشق خود بازی کنیم؟

چگونه با مرغ عشق خود بازی کنیم؟

Budgerigar یا Budgies که به آن مرغ عشق نیز گفته می‌شود، یکی از کوچک‌ترین طوطی‌های خانگی جهان هستند. این طوطی بومی استرالیا است و به دلیل رفتار اجتماعی جالب و همچنین بازیگوش بودن در بین مردم محبوب شده‌اند. بازی با مرغ عشق علاوه بر سرگرم کردن شما، برای سلامتی خود مرغ عشق نیز لازم است.

در ادامه مطلب به شما خواهیم آموخت که چگونه با مرغ عشق خود بازی کنید و شما را با انواع وسیله‌های بازی مرغ عشق آشنا خواهیم کرد.

خرید وسیله بازی با مرغ عشق

مرغ عشق‌ها پرندگان بسیار فعالی هستند و از داشتن تعداد زیادی وسیله بازی برای بازی کردن لذت می‌برند. بااین‌حال تعداد اسباب‌بازی‌ها نیز باید به‌اندازه باشد و نباید بیش‌ازحد قفس مرغ عشق خود را با اسباب‌بازی شلوغ کنید.

مرغ عشق فضای داخل قفس را خانه خود می‌داند. بنابراین نباید قفس او زیادی شلوغ باشد تا فضای کافی برای پرواز کردن و بازی داشته باشد.

شما باید به دنبال اسباب‌بازی‌هایی باشید که از مواد طبیعی ساخته‌شده‌اند تا پرنده شما بتواند آن‌ها را بجود (طناب، چوب و …) . جویدن این مواد به مرغ عشق شما کمک می‌کند تا منقار خود را تمیز و مرتب نگه دارد و منقارش بیش‌ازاندازه لازم بلند نشود.

چگونه با مرغ عشق خود بازی کنیم؟
خریدن وسیله بازی برای پرنده

پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی سرگرمی مرغ عشق،را نیز مطالعه کنید.در این مقاله انواع روش های سرگرمی برای مرغ عشق خود را خواهید دانست.

اسباب‌بازی‌های مناسب

تاب یک وسیله بازی بسیار عالی و سرگرم‌کننده برای مرغ عشق شما خواهد بود. این اسباب‌بازی علاوه بر سرگرمی برای سلامت مرغ عشق می‌تواند مفید نیز باشد.

پرنده با آویزان شدن از تاب به‌نوعی ورزش می‌کند و ماهیچه‌های ران خود را تقویت می‌کند.

همچنین می‌توانید از اسباب‌بازی‌های سبک یا کوچک‌تر نیز استفاده کنید مانند یک توپ کوچک پلاستیکی یا حلقه‌های چوبی.

سعی داشته باشید اسباب‌بازی‌هایی که خریداری می‌کنید از مواد طبیعی ساخته‌شده باشند (چوب، مقوا، طناب و یا مواد گیاهی). زیرا معمولاً این اسباب‌بازی‌ها به مرغ عشق شما آسیب نخواهند زد و به وسایل بازی که در طبیعت پیدا می‌کنند شبیه‌تر است.

فراهم کردن یک محوطه برای بازی با مرغ عشق

مرغ عشق‌ها علاقه زیادی به بالا رفتن و یا آویزان شدن از اشیا دارند. همچنین از خراشیدن و جویدن وسایل نیز لذت می‌برند. پس اگر نگران وسایل خانه خود هستید باید یک محوطه بازی برای مرغ عشق خود خریداری کنید.

به فروشگاه حیوانات خانگی بروید و یک محوطه بازی برای بازی با مرغ عشق خود بخرید. به دنبال یک پارک بازی رنگارنگ و ساخته‌شده با چوب و رول‌پلاک باشید. اطمینان حاصل کنید که هیچ ماده سمی در ساخت پارک بازی به کار نرفته باشد.

در برخی از پارک‌های بازی مخصوص مرغ عشق، وسایل بازی به‌صورت معلق آویزان شده‌اند تا پرنده را بیشتر به خود جذب کنند. در صورت امکان برای مرغ عشق خود تورهای بازی نصب کنید تا با بالا و پایین رفتن از آن‌ها لذت ببرد.

نصب تاب بازی در قفس مرغ عشق

بیشتر پرندگان جوان با تاب خوردن و آویزان شدن از آن لذت می‌برند. شما می‌توانید با رفتن به فروشگاه حیوانات خانگی یک تاب آماده خریداری کنید. همچنین شما می‌توانید با دو عدد پایه و یک‌تکه طناب، برای مرغ عشق خود تاب بسازید. سپس تاب را در قفس پرنده خود نصب کنید تا از بازی کردن در قفس خود لذت ببرد.

بعضی از تاب‌ها دارای زنگوله هستند زیرا مرغ عشق‌ها عاشق صدای زنگ هستند. این زنگوله‌ها لذت تاب‌بازی را برای مرغ عشق شما دوچندان خواهد کرد.

در برخی تاب‌های دیگر در قسمت پایه، رشته‌هایی لاستیک مانند به‌کاررفته است تا زیر پای پرنده شما نرم باشد و بتواند بدون هیچ نگرانی از تاب‌بازی خود لذت ببرد.

جایزه دادن به پرنده

هر زمان که پرنده کاری را که از او می‌خواهید انجام داد، به او جایزه دهید. این عمل باعث می‌شود که پرنده نسبت به دستورات شما حس مثبتی داشته باشد. به همین دلیل هر بار که شما به او دستور دهید سعی می‌کند به آن عمل کند تا جایزه بگیرد.

جایزه شما می‌تواند خوراکی باشد که معمولاً در دسترس پرنده نیست اما آن را دوست دارد. مانند یک‌دانه آفتابگردان پوست‌کنده یا هر خوراکی دیگری که مرغ عشق شما به آن علاقه دارد. البته با یاد داشته باشید که همیشه لازم نیست جایزه‌ها به‌صورت خوراکی باشند.گاهی اوقات یک نوازش ساده یا تشویق نیز برای پرنده جایزه محسوب می‌شود.

صحبت با لحن مثبت

مرغ عشق‌ها پرندگانی هستند که به رفتار و نحوه صحبت کردن شما پاسخ می‌دهند.

اگر نحوه حرف زدن شما مثبت و مشتاقانه باشد، پرنده تمرکز می‌کند و به خواسته شما عمل می‌کند. همچنین اگر ناامید و آشفته شوید، حواس پرنده شما پرت می‌شود و علاقه خود را به یادگیری از دست می‌دهد. برای جلوگیری از این مشکل سعی کنید همیشه مثبت بمانید و با انرژی با پرنده خود صحبت کنید.

اگر می‌خواهید به مرغ عشق خود اجازه دهید که در خارج از قفس خود پرواز کند، باید اتاق را برای او آماده کنید. باید توجه داشته باشید که پس از بیرون آوردن مرغ عشق از قفس نباید او را تنها بگذارید. زیرا ممکن است آسیب ببیند یا در اثر خوردن برخی چیزها بیمار شود.

اجازه دادن به مرغ عشق برای پرواز

قبل از اینکه اجازه دهید مرغ عشق شما از قفس خارج شود، باید:

  • تمام پنجره‌ها و آینه‌های اتاق را با یک ملافه یا حوله‌ای بپوشانید. انجام این کار باعث می‌شود که پرنده شما به سمت آینه یا شیشه پرواز نکند. پرندگان قادر به دیدن شیشه نیستند و ممکن است در اثر برخورد با شیشه یا آیینه آسیب ببیند.
  • همه‌ی درها و پنجره‌های اتاق را ببندید. تمام افراد حاضر در خانه را مطلع کنید که مرغ عشق شما از قفس خود خارج‌شده است. نباید هیچ در یا پنجره‌ای را باز کنند.
  • اگر حیوان خانگی دیگری مانند سگ و یا گربه دارید، آن‌ها را از اتاق خارج کنید. چون ممکن است به مرغ عشق شما آسیب بزنند.
  • اگر گیاه سمی در اتاق خوددارید، آن را از اتاق خارج کنید زیرا ممکن است مرغ عشق در اثر خوردن آن مسموم شود.
  • تمام پنکه‌های سقفی و پنکه‌های معمولی را خاموش‌کنید تا از آسیب دیدن احتمالی مرغ عشق خود جلوگیری کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که هیچ سطح داغی مانند بخاری یا اجاق‌گاز در فضای اتاق روشن نباشد.
  • هر ظرفی که درون آن آب است را از اتاق خارج کنید .یا اگر آکواریوم دارید، می‌تواند روی آن را بپوشانید.
  • سیم‌های برق را از برق جدا کرده و آن‌ها را پنهان کنید تا پرنده شما نتواند آن‌ها را بجوید.
اجازه پرواز
بیرون آوردن مرغ عشق از قفس

بازی با مرغ عشق خود

سعی کنید هرروز دو تا سه جلسه با مرغ عشق خود بازی کنید. در ساده‌ترین حالت، هرکدام از این جلسات باید حداقل 10 تا 15 دقیقه به طول بی انجامد.

بازی کردن با مرغ عشق یک‌راه عالی برای برقراری ارتباطی محکم با اوست . موجب یادگیری سریع‌تر در پرنده نیز خواهد شد.

توجه داشته باشید که مدت‌زمان این جلسات باید به‌صورت منظم باشد. به‌عنوان‌مثال شما باید هرروز عصر، از ساعت 6 تا 6:15 دقیقه با پرنده خود وقت بگذرانید تا زحمات شما به بار بنشیند.

در طول روز انجام بازی زیادی نیز برای پرنده مناسب نیست زیرا با تعداد جلسات زیاد و طولانی، پرنده خسته می‌شود. درحالی‌که مرغ عشق شما باید همیشه فعال و سرحال باشد.

استفاده از اسباب بازی‌های مختلف در هر هفته

بهتر است پس از مدتی اسباب‌بازی‌هایی را که برای بازی با مرغ عشق خود استفاده کرده‌اید، تغییر دهید. سعی کنید هر دو هفته یک‌بار این کار را انجام دهید. توجه داشته باشید اسباب‌بازی‌های جدیدی که خریداری می‌کنید عملکرد، شکل و جنس متفاوتی نسبت به اسباب‌بازی‌های قبلی داشته باشد.

البته شما می‌توانید به‌جای خرید اسباب‌بازی جدید، فقط جای اسباب‌بازی‌های قبلی او را در قفسش تغییر دهید تا محیط جدیدی برای بازی مرغ عشق فراهم شود.

در صورت امکان سعی کنید قفس او را به قسمت‌های مختلف خانه خود منتقل کنید . تا در معرض صداها و فعالیت‌های گوناگون اطراف خود قرار گیرد. این کار او را به محیط پیرامون خود علاقه‌مند‌می کند و از استرس و ترس او جلوگیری می‌کند.

استفاده از آینه برای بازی با مرغ عشق

مرغ عشق‌ها پرندگان بسیار اجتماعی هستند و شما باید تا حد امکان با او بازی کنید که احساس تنهایی نکند.

یک‌راه حل بسیار ساده که می‌توانید برای بازی با او استفاده کنید، بازی با یک آیینه کوچک است. شما می‌توانید این بازی را داخل قفس و یا حتی وقتی‌که پرنده بیرون قفس است انجام دهید.

آیینه را به سمت مرغ عشق خود بگیرید؛ به‌احتمال‌زیاد توجه پرنده‌تان جلب می‌شود و به سمت آن حرکت می‌کند. وقتی به آیینه نزدیک شد آن را در جهت دیگری حرکت دهید تا مرغ عشق شما آن را تعقیب کند.

در طول روز چندین بار این کار را انجام دهید و اجازه دهید آیینه را دنبال کند. در آخر به او یک جایزه کوچک بدهید تا همیشه برای بازی با شما مشتاق باشد.

نکته: گاهی اوقات اگر پرنده زیادی تنها باشد، هرگز از جلوی آیینه تکان نخواهد خورد. این بدان معنی است که آن‌ها ممکن است از خوردن و آشامیدن هم‌دست بکشند و دچار مشکلات بیشتری شوند.

قایم باشک بازی با مرغ عشق

باید این بازی را در یک منطقه ناشناخته از خانه خود مانند زیرزمین یا اتاق‌خواب انجام دهید. پرنده خود را در انتهای اتاق روی زمین قرار دهید و سپس عقب بروید و به مرغ عشق خود بگویید (مرا پیدا کن).

پس‌ازاینکه چندین متر از پرنده خود دور شدید، پشت مبل یا در گوشه‌ای پنهان شوید و از گوشه مبل به پرنده خود نگاه کنید؛ به‌طوری‌که شمارا ببیند. توجه داشته باشید که فاصله کافی را با مرغ عشق خود حفظ کنید تا مجبور باشد مسیری را پیاده‌روی کند تا شمارا پیدا کند.

اگر متوجه شدید که نمی‌تواند شمارا پیدا کند، نام او را صدا کنید تا سرنخی برای پیدا کردن شما داشته باشد. اگر پرنده به شما وابسته باشد، تمام تلاش خود را می‌کند که شمارا پیدا کند تا در یک مکان ناآشنا تنها نماند. زمانی که مرغ عشقتان شمارا پیدا کرد، او را تشویق کنید و نوازشش کنید تا برای انجام بازی دوباره ترغیب شود.

انجام بازی راه پله

برای انجام این بازی به دو نفر احتیاج دارید. یک نفر در بالای پله‌ها همراه با مرغ عشق منتظر بماند و شخص دیگری در پایین پله‌ها بایستد.

شخصی که در بالای پله‌ها قرار دارد باید پرنده را روی پله‌های بالایی قرار دهد و مرغ عشق را به حرکت به سمت پایین تشویق کند. شخص دیگری که در پایین پله‌ها قرار دارد باید نام او را صدا بزند و به او بگوید (بیا پایین)!

هنگامی‌که مرغ عشق شروع به پایین رفتن از پله‌ها کرد او را تشویق کنید تا به پایین برسد. زمانی که به پایین رسید او را نوازش کنید و به او جایزه دهید تا به این بازی علاقه‌مند شود.

پرتاب توپ

پرتاب توپ یک بازی پیشرفته و جذاب برای بازی با مرغ عشق خواهد بود. اگر می‌خواهید یک بازی پرجنب‌وجوش با پرنده خود داشته باشید، توپ‌بازی یک انتخاب مناسب خواهد بود.

پرتاب توپ
بازی کردن با توپ

در این بازی از یک توپ کوچک و نرم و یا یک اسباب‌بازی سبک استفاده کنید. برای انجام این بازی لازم است که هم‌زمان با پرتاب توپ بگویید (آن را بگیر) و توپ را یا هر شی‌ء دیگری را به سمت مرغ عشق پرتاب کنید. سپس اگر پرنده شما شی‌ء را با منقار خود برداشت، به او جایزه دهید تا متوجه شود کار درستی انجام داده است.

سپس می‌توانید سعی کنید به پرنده خود یاد دهید که پس از گرفتن شیء آن را به شما برگرداند. وقتی شیء دردهانش است و به سمت شما حرکت می‌کند او را تشویق کنید و به او بگویید (بیا) و هنگامی‌که توپ را به شما برگرداند، به او پاداش دهید و نوازشش کنید.

با خواندن مقاله‌ی خرید مرغ عشق و ویژگی‌های قفس مرغ عشق بهتر می‌توانید یک مرغ عشق زیبا و سالم را بخرید. قبل از خرید یک مرغ عشق پیشنهاد ما این است که این مقاله را مطالعه کنید.

بالا رفتن از نردبان

یک بازی ساده که می‌توانید مرغ عشق خود را برای انجام آن آموزش دهید بالا رفتن از نردبان است. ازآنجاکه این پرنده‌ها کوهنوردان طبیعی هستند، مرغ عشق شما نیز به‌طور ذاتی می‌خواهد از نردبان بالا برود.

بااین‌حال، می‌توانید به او آموزش دهید تا این فعالیت را با یک نشانه کلامی و یا یک دستور انجام دهد. برای انجام این کار پرنده را در ابتدای نردبان قرار دهید، نشانه را بگویید و هنگامی‌که به دستور شما عمل کرد به او جایزه دهید.

در اکثر فروشگاه‌های حیوانات خانگی می‌توانید نردبان مخصوص برای بازی با مرغ عشق خود را خریداری کنید.

بگذارید هرروز در یک‌زمان مشخص پرواز کند!

شما می‌توانید در طول جلسه پرواز روزانه، با پرنده خود تعامل داشته باشید و با او بازی کنید.

بگذارید در محوطه بازی خود سرگرم باشد و یا با اسباب‌بازی‌ها خود بازی کند.

جلسات پرواز را هرروز در یک ساعت مشخص انجام دهید تا برای پرندتان به یک برنامه عادی و روزمره تبدیل شود.

باگذشت زمان پرنده شما پس از اتمام وقت بازی به درون قفس خود بازمی‌گردد.

ارزیابی بازی‌های موردعلاقه مرغ عشق

قبل از خرید اسباب‌بازی برای پرنده خود، روش‌هایی که دوست دارد بازی کند را امتحان کنید.

در صورت امکان اسباب‌بازی برای او درست کنید و یا از اشیا کوچک مانند درب بطری یا توپ کوچک استفاده کنید و ببینید که چگونه در برابر آن‌ها واکنش نشان می‌دهد.

این کار به شما کمک می‌کند تا برای خرید اسباب‌بازی‌های موردعلاقه مرغ عشق خود سرمایه‌گذاری کنید و هزینه اضافی نداشته باشید. همچنین ممکن مرغ عشق شما به همان اندازه که از اسباب‌بازی‌هایی از فروشگاه حیوانات خانگی خریداری کرده‌اید، از اسباب‌بازی‌های ساده نیز لذت ببرد.

اطمینان حاصل کنید که به پرنده خود چیزهای مطمئنی برای بازی داده‌اید. برای وسایل بازی با مرغ عشق از هر چیزی که با مواد شیمیایی و خطرناک ساخته‌شده یا حلال است، خودداری کنید.

اسباب‌بازی‌های ایمن

مطمئن شوید که اسباب‌بازی‌هایی که به پرنده خود می‌دهید متناسب با اندازه او باشد. ممکن است مرغ عشق‌ها در اسباب‌بازی‌هایی که برای پرندگان بزرگ‌تر در نظر گرفته‌شده، گیرکرده و جان خود را از دست بدهند. همچنین باید از خرید هرگونه اسباب‌بازی با لبه‌های تیز که می‌تواند به پرنده شما آسیب بزند یا رشته‌هایی که می‌توانند مرغ عشق را خفه کنند نیز خودداری کنید.

اگر در مورد ایمنی اسباب‌بازی شک دارید با یک کارمند در فروشگاه حیوانات خانگی صحبت کنید یا از اینترنت اطلاعات لازم را کسب کنید.

اسباب‌بازی‌هایی بارنگ روشن

ازآنجاکه مرغ عشق‌ها می‌توانند طیف کاملی از رنگ‌ها را تشخیص دهند، اجسام و وسایل رنگارنگ توجه آن‌ها را به خود جلب می‌کند.

هنگام انتخاب وسیله بازی، باید چیزهایی بخرید که دارای رنگ‌آمیزی جذاب و متنوعی باشند. رنگ‌های اصلی روشن مانند زرد، قرمز و آبی گزینه‌های بسیار خوبی برای انتخاب یک اسباب‌بازی مناسب هستند.

اگرچه می‌توانید به پرندگان خود اسباب‌بازی‌هایی بدهید که رنگی معمولی داشته باشند. اما ممکن است به‌اندازه اسباب‌بازی‌های رنگی با آن‌ها بازی نکنند.
نکته: حتماً اسباب‌بازی‌هایی را انتخاب کنید که با مواد غیر سمی رنگ‌شده باشند.

چگونه با مرغ عشق خود بازی کنیم؟
خرید اسباب بازی رنگی برای مرغ عشق

مرغ های عشق ، حمام کردن را نوعی بازی کردن می دانند. ان ها عاشق حمام هستند. اما برخی از افراد نمی‌دانند که روش های اصولی و صحیح برای شستن مرغ عشق چیست؟ به شما توصیه می کنم مقاله‌ی نحوه‌ی شستن مرغ عشق را مطالعه کنید.

اسباب‌بازی‌های پر سروصدا

مرغ عشق‌ها ذاتاً پرندگان اجتماعی هستند و سروصدای زیادی ایجاد می‌کنند. به همین دلیل آن‌ها از اسباب‌بازی‌هایی که صدای زیادی دارند نیز لذت می‌برند.

اسباب‌بازی‌هایی که به آن‌ها زنگوله متصل شده است؛ به‌خصوص تاب‌های بازی که به پایین آن‌ها زنگوله وصل شده است، برای مرغ عشق‌ها بسیار جذاب و سرگرم‌کننده است. همچنین می‌توانید چند زنگوله کوچک برای بازی با مرغ عشق را در قفس پرنده خود آویزان کنید.

تمرین پرواز

پرنده خود را روی انگشت خود قرار دهید و به‌آرامی هر دو پای او را بگیرید.

بااحتیاط آن را به بالای سرخود ببرید. همان‌طور که آن را به سمت بالا حرکت می‌دهید، پرنده شروع به زدن بال می‌کند.

اجازه دهید چند لحظه بال بزند و دوباره آن را پایین بیاورد. این کار را چندین بار تکرار کنید تا زمانی که احساس کنید پرنده خسته شده است.

مرغ عشق‌ها و دیگر طوطی‌سانان هنگام نشستن، برای تمرین و افزایش قدرت بال‌های خود شروع به بال زدن می‌کنند. این بازی نیز مانند این تمرین طبیعی عمل می‌کند.

پرسش و پاسخ

وسایل بازی مرغ عشق معمولا چه چیزهایی هستند؟

مرغ عشق از آینه وتاب برای بازی خوشش میاد.البته داشتن یک ظرف برای حمام ودرخت های تزئینی در کنارش برای او جالب است.

چگونه جلوی ترس مرغ عشق در بازی را بگیرم؟

تنها راه موثر برای رفع ترس مرغ عشق شما، صبوربودن و آموزش روزمره ومداوم با او است. علاوه بر این باید بازی ها را خیلی آرام با او انجام دهید.

چگونه می توانید با مرغ عشق خود دوست شوید و آنها را از قفس بیرون بیاورید تا با آن ها بازی کنید؟

اولین کار این است که به آنها احساس امنیت دهید. البته باید جفت او را از قفسش جدا کنید. بنابراین با شما بازی می کنند وگرنه در عوض با یکدیگر بازی می کنند.

چرا مرغ عشق با دست شما بازی نمیکند و روی دست شما نمی نشیند؟

بعضی پرندگان به طور طبیعی ترس بیشتری نسبت به بقیه دارند. فقط بهتر است که مقاله ی دستی کردن مرغ عشق وحشی را بخوانید و با صبوری بیشتر به کار خود ادامه دهید.

اگر مرغ عشق شما به دلیل فوت جفت خود، علاقه ای به بازی با جفت خود نداشت ، چه باید کرد؟

جفت دیگری را برای مرغ عشق خود بخرید.منتظر بمانید تا با او بازی کند. احتمالاً باید یکی از جنسیت های مخالف و ترجیحاً جوان تر را بخرید.قطعا پرنده ی شما خوشحال خواهد شد.

نکته آخر

هر مرغ عشق به یک بازی و یک وسیله بازی خاص علاقه دارد. بنابراین نمی‌توان گفت اسباب‌بازی‌هایی که یک مرغ عشق دوست دارد، موردعلاقه تمام مرغ عشق‌های دیگر نیز باشد. اما به‌طورکلی سرگرمی‌های موردعلاقه آن‌ها را به چند چیز محدود می‌شود.

سعی کنید اسباب‌بازی‌های پر سروصدا (به‌خصوص زنگوله)، اسباب‌بازی‌هایی را که می‌توانند روی آن‌ها بازی کنند مانند تاب، نردبان و انواع مختلفی از اسباب‌بازی‌های سرگرم‌کننده و چالش‌برانگیز که می‌توانند پرنده شمارا ساعت‌ها سرگرم کنند، تهیه کنید.

نکته: توجه داشته باشید که همیشه اسباب‌بازی‌های موردعلاقه پرنده را در اختیارش قرار دهید و بازی‌های سرگرم‌کننده با او انجام دهید تا بازی کردن با شما برایش خسته‌کننده نشود.

کلام پایانی

مرغ عشق‌ها حیوانات فوق‌العاده باهوشی هستند که از سطح اجتماعی و فهم بالایی برخوردارند. آن‌ها علاقه‌مند به بازی با تعدادی اسباب‌بازی هستند و از یک فضای جذاب برای زندگی لذت می‌برند. پس‌ازاینکه پرنده خود را به‌درستی آموزش دادید، می‌توانید با آن بازی کنید و ترفندهای مختلف را به او آموزش دهید.

بازی با مرغ عشق ازآن‌جهت مهم است که پرنده را تمرین می‌دهد و به او کمک می‌کند تا ازنظر جسمی سالم بماند و همچنین باعث بهتر شدن روابط اجتماعی او می‌شود. برای اینکه یک تجربه سرگرم‌کننده برای خود و مرغ عشق خود فراهم کنید، باید مرتباً با او بازی کنید و به او آموزش دهید.

شما می‌توانید جهت خرید و فروش حیوانات خانگی نظیر سگ، گربه، کبوتر و غیره به اپلیکیشن واسط کالا مراجعه نمایید.

منابع:
wikihow.com
beakcraze.com

تبلیغات
vasetpet-content

2 پاسخ به “چگونه با مرغ عشق خود بازی کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.