خلاصه‌ای از بهترین مقالات نیمه‌ی اول خردادماه ۹۸

در نیمه‌ی اول خرداد ماه طیف گسترده‌ای از موضاعات مختلفی بیان شد. اکثر موضوعات در نیمه‌ی اول خرداد ماه در رابطه با حیوانات و طراحی دکوراسیون می‌باشد. همچنین از مهمترین مطالب در این نیمه می‌توان به مطلب پسته رفسنجان که اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار خواننده نسبت به پسته قرار می‌دهد، اشاره کرد.

نکات خرید خانه وکالتی

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که فکر خرید خانه وکالتی را در سر می‌پرورانید می‌بایست قبل از آن که هر گونه اقدامی در این زمینه انجام دهید در ابتدا اطلاعات لازم در رابطه با خرید خانه وکالتی را کسب نمایید تا از دچار‌شدن به زیان و خسارت در امان بمانید. انجام معاملات وکالتی می‌تواند در رابطه با هر گونه معامله‌ای مطرح گردد ولیکن این موضوع اغلب در رابطه با خرید ملک و اتومبیل رواج دارد.

شاید تاکنون شنیده باشید که می‌گویند فلان خانه دارای سند وکالتی است. در این نوع از سند شخص فروشنده به خریدار ملک، وکالت بلاعزلی را می‌دهد که وی با استفاده از آن به وکالت از فروشنده می‌تواند اقداماتی اولیه را در رابطه با انتقال و همچنین ثبت رسمی معامله اتخاذ نماید و سند ملک را به اسم خود و یا هر شخص دیگری انتقال دهد.

خرید خانه وکالتی
خرید خانه وکالتی

طراحی دفتر کار

امکانات تجاری ادارات اساساََ برای فضاهای اداری طراحی می شوند، که شامل سیستم‌های مناسب برق با نیرو نوردهی و تهویه هوا برای فضاهای کاری هستند. این امکانات را نمی‌توانید در خانه خود یا ساختمانی که جهت اداره یا محل کار کوچک خود در نظر گرفته‌اید، پیدا کنید. در این بخش، هر کدام از عناصر مورد نیاز در طراحی دفتر کار و نیز نیازهای زیر ساختی برای آن توضیح داده شده است.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

طراحی دکوراسیون داخلی منزل و چیدمان آن قوانین و اصول بسیاری دارد که با رعایت آن‌ها می‌توانید منزلی ایده‌آل برای خود طراحی کنید. یکی از ترفندهای دکوراسیونی این است که بتوانید بین لوازم قدیمی و جدید منزل تعادل ایجاد کنید، مثلا وسایل قدیمی مانند عتیقه‌های دکوری را با وسایل مدرن ترکیب کنید، این ایده باعث می‌شود همه فکر کنند لوازم منزل تان را طی چند سال خریده‌اید نه همه را یکجا.

کاغذ دیواری
طراحی دکوراسیون داخلی منزل

سگ نژاد کولی و سگ نژاد بولداگ

نام نژاد کولی از لغت کالی یا گوسفند صورت سیاه اسکاتلند گرفته‌شده و به‌منظور حفاظت از گوسفندان به کار می‌رود. منشاء انواع سگ‌های کولی به اسکاتلند، لهستان و مجارستان برمی‌گردد. بر اساس شواهد موجود از حدود ۴۰۰ سال قبل، از این سگ‌ها برای محافظت از گله در نواحی مختلفی مانند انگلیس و اسکاتلند استفاده می‌شده است. ساختار فیزیکی این سگ طوری است که نشان‌دهنده قدرت و فعالیت سگ بوده، هیچ‌گونه ظاهر افسرده یا خشن ندارد. در این مقاله قصد داریم در مورد سگ نژاد کولی و بولداگ صحبت کنیم.

سگ نژاد یورکشایر تریر

حدود صدسال قبل، معدن‌چیان شهر یورکشایر واقع در کشور انگلستان به دنبال سگی بودند که بتواند با موش‌های موجود در راهروهای معادن مبارزه کند ازاین‌رو با آمیزش نژادهای بلک تریر، اسکای تریر و داندلی تریر این نژاد را به دست آوردند. این حیوان از زمان ملکه ویکتوریا و یا حتی قبل از آن شناخته‌شده بود. درواقع این سگ به‌عنوان دشمن درجه‌یک موش‌ها به شمار می‌رود و در ضمن از حس شنوایی فوق‌العاده‌ای برخوردار است، ازاین‌رو در آپارتمان‌ها نیز برای نگهبانی مناسب است. بااینکه یک سگ ناز پرورده و شیک محسوب می‌شود ولی خلق‌وخوی تریر بودن را در خود حفظ کرده است. در این مقاله قصد داریم در مورد سگ نژاد یورکشایر تریر صحبت کنیم.

خصوصیات ظاهری
سگ نژاد یورکشایر تریر

سگ نژاد دالماسین

پیدایش سگ نژاد دالماسین به گذشته‌های بسیار دور برمی‌گردد. به‌طوری‌که محققان هنوز بر سر زمان دقیق آن به توافق نرسیده‌اند. ولی آنچه واضح است این‌که این نژاد بسیار قدیمی بوده و حکاکی‌های روی دیوارهای قدیمی غارها می‌تواند مدارک خوبی برای اثبات این سخن باشد. عده‌ای از محققین بر این باورند که این سگ مربوط به منطقه دالماشیا در غرب یوگسلاوی می‌باشد. امروزه برای نگهبانی نیز از آن استفاده می‌شود.

پسته رفسنجان

قطعاََ اسم پسته رفسنجان را هنگام خرید پسته شنیده‌اید. پسته‌ای با کیفیت و محبوب که سوغاتی با ارزش شهرستان رفسنجان است. خرید عمده تاجران پسته از این شهر انجام می‌شود که امروزه با اینترنتی‌شدن اکثر خریدها شما می‌توانید قیمت روز پسته رفسنجان را به راحتی در سایت‌های اینترنتی معتبر که توسط فعالان پسته اداره می‌شود، مشاهده کنید. اگر می‌خواهید در وقت خود صرفه‌جویی کنید پسته و همچنین مغز با کیفیت آن را بدون واسطه از این سایت‌های آنلاین بخرید که برای شما به هر نقطه از کشور که باشید ارسال می‌شود.

ارقام مختلف پسته
پسته رفسنجان

سگ نژاد کی رن تریر

در اواخر قرن نوزدهم سگ‌های تیپ اسکاتیش تریر مورد اصلاح نژاد قرار گرفتند. در سال ۱۹۰۹ نمایشگاهی از سگ‌های مو کوتاه در جزیره اسکای برگزار شد و به‌این‌ترتیب در سال ۱۹۱۰، اسکای تریر مو کوتاه نیز به ثبت رسید که این مسئله داوران نمایشگاه‌ها را در داوری خود با اشکال روبرو کرد. لذا درخواست تغییر نام اسکای تریر مو کوتاه به کی رن تریر طرح گردید. در این مقاله قصد داریم در مورد سگ نژاد کی رن تریر صحبت کنیم.

سگ نژاد کی رن تریر
سگ نژاد کی رن تریر

سرگرمی مرغ عشق

لذت بردن از یک پرنده وقتی ممکن می‌شود که روان و جسم آن سالم باشد. برای حفظ سلامتی جسم، نیاز است که تغذیه، بهداشت و فعالیت ورزشی آن به‌طور سالم و مناسب تأمین شود؛ اما برای نگهداری سالم روان پرنده، باید بتوانید برنامه مناسبی را برای اوقات بیکاری آن طراحی و تأمین کنید. در این مقاله سعی داریم در مورد روش‌هایی که باعث سرگرمی مرغ عشق می‌شود صحبت کنیم.

نکات فنی خودرو

در این مقاله سعی داریم درمورد نکات فنی خودرو از قبیل اینکه چرا گاهی اوقات خودرو روشن نمی‌شود؟ یا دلایل دیگری اعم از اینکه چرا استارت موتور را نمی‌چرحاند؟ چرا خودرو در هنگام روشن شدن دچار خام‌سوزی می‌شود؟ دلایل خاموش شدن خودرو در دور آرام چیست؟ دلایل سریع خاموش شدن خودرو در هوای سرد چیست؟ و غیره صحبت کنیم.

خام‌سوزی خودرو
خام‌سوزی خودرو

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر