سگ نژاد بلژین ژرمن شپرد (Belgian German Shepherd)

سگ نژاد بلژین ژرمن شیپرد به نام گروئن اندائل در دنیا شناخته‌شده که نام آن برگرفته از نام روستایی در بلژیک است. او یکی از چهار گونه سگ‌های گله بلژیکی است. تمامی بلژین ژرمن شیپردها از سگ‌های پرکار پرورش داده‌شده‌اند. از این نژاد باهوش و پرکار به‌عنوان سگ گله، سگ پلیس، یابنده مواد مخدر، سگ نجات و سگ نگهبان استفاده می‌شود. گرچه داشتن این نژاد برای همه توصیه نمی‌شود ولی این سگ پرانرژی اگر به‌خوبی تربیت و اجتماعی شود یک همراه عالی برای خانواده خواهد بود.

خصوصیات ظاهری

سگی سیاه، عضلانی، چابک، بسیار سربلند درنبرد، بدن متناسب و چهارگوش است. گوش‌ها مثلثی شکل و سیخ، پوزه بلند و نوک‌باریک، پوشش آن پر و تقریباً بلند، دور گردن یالدار و پوشش زیر بدن، پاها و دم بیشتر از بقیه نقاط بدن است. دارای پوششی متراکم در لایه زیرین است. صورت و پاهای پایینی از موهای کوتاه پوشیده شده‌اند. کمی رنگ سفید بر روی سینه، چانه و پنجه‌ها دیده می‌شود. دم پرپشت او بین پاها قرار می‌گیرد. چشم‌ها به رنگ قهوه‌ای و بادامی‌شکل و بینی مشکی است.
سینه‌ای پهن و عمیق دارد که تا آرنج می‌رسد. ران‌ها عضلانی بدون ظاهر سنگین، پاهای جلویی بسیار صاف و موازی یکدیگر قرار دارند. پوزه‌باریک بوده ولی نوک‌تیز نیست. جمجمه صاف و موازی با سطح پوزه است و دندان‌ها برنده و تیز هستند.

خصوصیات ظاهری
خصوصیات ظاهری

خصوصیات ظاهری دیگر

زمان معرفی او به سایر حیوانات، مراقب باشید. اگر آن‌ها به‌خوبی با گربه‌ها و سایر حیوانات اجتماعی شوند نباید مرتکب اشتباهی بشوند. بلژین ژرمن شپرد ممکن است رفتارهای یک سگ گله مانند دنبال کردن چیزهای در حال حرکت و راه رفتن برای ساعت‌های طولانی را از خود نشان دهد. سگی پرطرفدار است و روزبه‌روز محبوب‌تر می‌شود. ممکن است تفاوت بسیار زیادی بین خلق‌وخو و پرخاشگری آن‌ها وجود داشته باشد.
این سگ نژاد سرسخت و سالمی است و مشکلات مهمی در آن‌ها پیدا نمی‌شود. برخی از مشکلات شامل بیماری صرع، آلرژی پوستی، مشکلات چشمی، کم‌رویی بیش‌ازاندازه، پرخاشگری بیش از اندازه و گاهی اوقات رشد غیرعادی کفل و آرنج می‌باشد. هیچ‌وقت به این نژاد بیش‌ازاندازه غذا ندهید زیرا گرایش زیادی به چاق و تنبل شدن دارد.

در مورد بیماری‌های شایع سگ، خواندن مطلب زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم:

بیماری‌های شایع سگ

خصوصیات رفتاری

سگ نژاد بلژین ژرمن شپرد یکی از معروف‌ترین سگ‌های بلژیک است. سگی فرمان‌بر و بسیار باهوش، جدی، هوشیار و محافظ خوبی است. برخی از آن‌ها خجالتی و حساس هستند این نژاد باید توسط یک مربی باتجربه تربیت شود. اگر با آن‌ها خوب رفتار نشود تبدیل به یک سگ خودسر می‌شود.
این نژاد به‌طور غریزی محافظ است، پس باید از دوران تولگی به‌خوبی تربیت و اجتماعی شود. بسیار مناسب برای کار، مسابقه، و نیز بسیار مناسب به‌عنوان سگ پلیس و نگهبان هستند. آن‌ها هوشیار، باوفا و همچنین همراهانی محبوب هستند.

بلژین ژرمن شپردها اگر به‌خوبی اجتماعی شده باشند، روابط بسیار خوبی با کودکان دارند. این نژاد باید عضوی از خانواده باشد نه این‌که در قفس‌های پرورشگاه‌ها زندانی باشند. اگر به این نژاد بی‌توجهی شود، برای سرگرم کردن خود به دنبال راه‌های مختلف می‌گردد.
بلژین ژرمن شپرد سگی پرانرژی است و دوست دارد همیشه کاری انجام دهد. به فعالیت بدنی زیادی احتیاج دارد. تا جایی که می‌توانید در مکان‌های امن او را از قلاده رها کنید.
به‌شرط اجازه فعالیت بدنی کافی برای نگهداری در آپارتمان مناسب است. تقریباً داخل خانه فعال بوده، یک حیاط متوسط برای او بسیار عالی می‌باشد. بلژین ژرمن شپرد اگر چه ترجیح می‌دهد تا با انسان‌ها باشد ولی می‌تواند بیرون از خانه بخوابد.

خصوصیات رفتاری دیگر

سگ نژاد بلژین ژرمن شپرد دارای پوششی بلند، صاف با طول متوسط، پوشش خارجی سخت و پوشش زیرین متراکم هست و به شانه زدن و برس کشیدن روزانه احتیاج دارد.
در زمان‌های ریزش مو باید رسیدگی بیشتری به او شود. موهای بین انگشتان و لایه بیرونی گوش را کوتاه کنید. این نژاد ریزش موی فصلی شدیدی دارد. دو بار در سال ریزش مو دارد و برخی اوقات ریزش موی مجددی در طول سال دیده می‌شود.

ویژگی‌های رفتاری
ویژگی‌های رفتاری

اطلاعات بیشتر در مورد سگ نژاد بلژین ژرمن شیپرد

اگر می‌خواهید حیوانات خانگی خود را بدون دردسر خرید و فروش نمایید می‌توانید به وبسایت واسط کالا یا اپلیکیشن واسط کالا مراجعه نمایید.

مقالات مرتبط:

نظرات
محمدعلی

محمدعلی

من به این نژاد سگ خیلی علاقه دارم

نیما

نیما

ژرمن واقعا یکی از باوفا ترین نژاد های سگ هست به کسایی که سگ دوست دارن پیشنهاد میکنم

ثبت نظر