نکات خرید خط چشم

نکات خرید خط چشم

اگر به فکر خرید خط چشم هستید در این مقاله بهترین مارک خط چشم را برای شما آورده‌ایم که به شما برای دانستن نکات خرید خط چشم این وسیله پر کاربرد کمک می‌کند. پس باید بدانیم که؛ خط چشم می‌تواند برای شما هم نعمت و هم یک دردسر بزرگ باشد.

فایده خط چشم این است که اگر از آن استفاده صحیح کنید می‌تواند چشم‌های شما را برجسته کند. نکته اینجا است که انواع مختلفی از خط چشم وجود دارد و نمی‌توان تشخیص داد که بهترین خط چشم برای شما کدام است.

هدف

در ابتدا هدف خود را مشخص کنید. اولین چیزی که باید تصمیم بگیرید این است که چه رنگ خط چشمی را می‌خواهید.

آیا شما رنگی خنثی می‌خواهید که بتوانید هر روز از آن استفاده کنید یا چیزی می‌خواهید که باعث شود چشم شما در موارد خاص برجسته شود؟

اگر مطمئن نیستید که چه رنگی به نظر شما بهتر است، بهترین گزینه این است که رنگ خط چشم را با رنگ چشم خود مطابقت دهید.

خط چشم رنگی

برخی از افراد تمایل به استفاده از خط چشم‌های رنگی دارند که متناسب با آرایش آن‌ها باشد. این افراد باید رنگی را انتخاب کنند که کاملاً با رنگ چشمان و رنگ پوست آن‌ها تناسب داشته باشد.

اگر چشمانی آبی دارید رنگ‌های مسی، طلایی، آبی تیره و صورتی رزگلد برای شما مناسب هستند. برای چشمان سبز خط چشم با رنگ قرمز، برنز و نارنجی را پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین برای بسیاری از افرادی که رنگ چشمان قهوه‌ای دارند استفاده از رنگ‌های آبی تیره، مسی، لاجوردی و یا خاکستری مناسب است.

نکات خرید خط چشم
استفاده از خط چشم رنگی

تعیین ضخامت

به ضخامت فکر کنید. علاوه بر رنگ باید به این فکر کنید که چه نوع خط چشمی برای شما بهترین است.

خط چشم‌های مدادی، مایع و ماژیکی متداول‌ترین آن‌ها است. انواع مختلف خط چشم باعث خطوطی با ضخامت‌های مختلف می‌شود.

خط چشم مایع خطوط نازک و تیز ایجاد می‌کنند درحالی‌که خط چشم‌های ماژیکی خطوط ضخیم اما نرم ایجاد می‌کنند.

خطوط ساخته‌شده توسط خط چشم‌های مدادی بسته به مداد می‌توانند نازک یا ضخیم، نرم یا تیز باشند.

انتخاب نوع خط چشم

خط چشم مدادی برای کسانی که تازه شروع به استفاده از خط چشم کرده‌اند یا کسانی که دست آن‌ها ناپایدار است و می‌لرزد بسیار راحت‌تر است زیرا استفاده از آن‌ها و کشیدن خط با آن‌ها راحت‌تر است.

خط چشم‌های ماژیکی نیز به‌راحتی قابل‌استفاده هستند. اما خط چشم‌های مایع برای کسانی که دست ثابت و تجربه استفاده از خط چشم را دارند مناسب‌تر هستند.

نیاز به فرمول ضد آب

خط چشم‌های ضد آب لک و پوسته‌پوسته نمی‌شوند اما برای پاک کردن آن‌ها باید کمی سختی را تحمل‌کنید.

خط چشم ضد آب ممکن است برای شما بهترین باشد، اگر در یک منطقه بارانی یا مرطوب زندگی می‌کنید این محصول برای شما بسیار پرکاربرد خواهد بود.

آزمایش خط چشم

ببینید قبل از خرید می‌توانید آن را امتحان کنید؟ برخی از فروشگاه‌های بزرگ نمونه‌هایی را به نمایش گذاشته‌اند تا قبل از خرید بتوانید خط چشم را امتحان کنید. با نمونه‌های مختلف آزمایش کنید و ببینید چه چیزی برای شما بهتر است. ابتدا با یک متخصص مشورت کنید.

اگر هنوز مطمئن نیستید که بهترین نوع خط چشم برای شما چه نوعی است از یک مشاور آرایش بپرسید.

نکات خرید خط چشم
خرید خط چشمی مناسب

مشاورین آرایش را می‌توان در بیشتر فروشگاه‌های بزرگ یافت. آن‌ها می‌توانند شما را راهنمایی کنند که بهترین نوع خط چشم برای شما کدام است.

انواع خط چشم

حال که می‌خواهید بهترین مارک خط چشم را بشناسید باید ابتدا این واقعیت را درک کنید که خط چشم‌های مختلف تأثیر متفاوتی در ظاهر کلی آرایش چشم شما دارند. استفاده از خط چشم یک کار هنری است که با پشتکار و تمرین فراوان آموخته می‌شود.

هنگام انتخاب خط چشم موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. بیشتر از آنچه فکر کنید؛ انواع مختلف خط چشم وجود دارد و نوعی که انتخاب می‌کنید تأثیر زیادی بر روند و نتیجه نهایی دارد. از کجا می‌دانیم کدام خط چشم برای شما مناسب است؟

هرگز نترسید. از ژل گرفته تا مداد ما انواع مدل آن‌ها را دقیقاً توضیح می‌دهیم که هر نوع خط چشم برای چه چیزی مناسب است. در اینجا همه مواردی که باید در مورد انواع مختلف خط چشم و نحوه انتخاب مدل مناسب بدانید برای شما وجود دارد.

خط چشم مایع

این خط چشم طولانی‌مدت است و به‌ندرت لک می‌شود. اگر به دنبال آرایش مناسب هستید؛ این مدل خط چشم مناسب است.

در مورد نکات خرید خط چشم باید بدانید که این خط چشم به دستانی ثابت نیاز دارد؛ زیرا به‌وضوح لرزش دست‌ها را روی چشمان شما نشان می‌دهد.

یکی از سخت‌ترین انواع خط چشم، خط چشم‌های مایع است که برای بسیاری از افراد استفاده و کار با آن چندان ساده نیست. البته باید گفت که برای کسانی که در کشیدن خط چشم تبحر دارند استفاده از این نوع بسیار لذت‌بخش است.

یکی از ویژگی‌های برجسته این نوع خط چشم ماندگاری بالای آن روی پلک است. همچنین پوسته‌پوسته نمی‌شود و زیبایی خود را از دست نخواهد داد. علاوه بر آن به هنگام پاک کردن آرایش نیز به‌راحتی می‌توانید آن را از روی صورت پاک ‌کنید.

نکات خرید خط چشم
خط چشم مایع

این خط چشم برای آرایش‌های عربی، چشم‌گربه‌ای و آرایش‌های مجلسی مناسب است. همچنین با آن می‌توانید یک خط تمیز و نازک پشت پلک خود بکشید و با این کار مژه‌های خود را پرتر نشان دهید.

خط چشم ماژیکی

یکی از انواع خط چشم‌هایی که استفاده از آن راحت و آسان است خط چشم ماژیکی است. به‌طورمعمول خط چشم ماژیکی نوک نرم و ملایمی دارد که کار با آن‌ها خیلی راحت است. توسط این نوع از خط چشم می‌توان با توجه به آرایش صورت، خط چشم را نازک یا کلفت کشید.

دوام این نوع خط چشم نیز نسبت به انواع دیگر بیشتر است و برخی از آن‌ها ضد آب هستند. اگر در نکات خرید خط چشم برای شما مهم باشد که خط چشم پخش نشود، این نوع خط چشم به‌هیچ‌عنوان در زیر چشم پخش نمی‌شوند.

همچنین با برخوردهای کوچک پاک نمی‌شوند. بنابراین برای آرایش‌های طولانی‌مدت، خط چشم ماژیکی گزینه مناسبی است. علاوه بر این تنوع رنگی خط چشم‌های ماژیکی بالا است.

خط چشم مدادی

قدیمی‌ترین نوع خط چشم نیز خط چشم مدادی است که تقریباً می‌توان گفت همه خانم‌ها استفاده از آن را تجربه کرده‌اند.

دلایل محبوبیت این نوع خط چشم این است که افراد مبتدی به‌راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند و در صورت اشتباه کردن به‌راحتی پاک می‌شود و می‌توان مجدداً خط چشم را کشید.

این نوع از خط چشم دارای دو مدل روغنی و خشک است که در بازار موجود است. برای کشیدن خط چشم‌های پهن توصیه ما این است که از خط چشم‌های مدادی روغنی استفاده کنید.

مدل خشک نیز برای کشیدن خط چشم‌های نازک مناسب است. قابل تذکر است که در صورت استفاده مداوم از خط چشم‌های خشک احتمال صدمه به چشم و پلک وجود دارد.

مدادی
خط چشم مدادی

مداد چشم پیچی

واضح است که با پیشرفت روزافزون محصولات آرایشی مدادهای آرایشی نیز از این پیشرفت سهمی داشته باشند.

مداد چشم پیچی نوعی از خط چشم مدادی است که نیاز به تراشیدن ندارد.

این خط چشم بسیار نرم بوده و کاربرد راحت و مطمئنی دارد که می‌تواند خط چشم دقیق‌تر و تیره‌تری ایجاد کند.

مداد چشم با پایه واکسی

این خط چشم مناسب افرادی است که در کشیدن خط چشم مهارت دارند و نکات خرید خط چشم را می‌دانند.

اگر فرد مبتدی در این کار هستید بهتر است از انتخاب این مدل صرف نظر کنید. این نوع از مداد چشم نرم و روان است و همچنین قابلیت ضد آب دارد.

از معایب این نوع خط چشم می‌توان به مات شدن و پخش شدن روی پلک اشاره کرد.

خط چشم ژلی یا کرمی

یک سری از افراد علاقه دارند که آرایش صورتشان کاملاً طبیعی به نظر برسد. به این افراد خط چشم ژلی یا کرمی را پیشنهاد می‌دهیم.

این خط چشم مناسب‌ترین خط چشم برای آرایش‌های دودی است. همچنین بادوام بالایی که دارد به‌هیچ‌عنوان پخش نمی‌شوند و در صورت برخورد دست‌ پاک نخواهد شد.

البته باید گفت که تا خشک شدن آن روی پلک باید احتیاط کنید. کرم خط چشم اکثراً به‌صورت یک ظرف کوچک تولید می‌شود که شما با یک قلم‌موی کوچک آرایشی می‌توانید خط چشم خود را بکشید.

نکات خرید خط چشم
خط چشم ژلی

البته می‌توانید از آن به‌عنوان پایه کرمی در زیر سایه چشم نیز استفاده کنید. از این خط چشم می‌توان برای سایه غلیظ نیز استفاده کرد. در نکات خرید خط چشم باید بدانید که یکی از معایب این خط چشم نیز این است که به‌راحتی مثل خط چشم مدادی یا مایع قابل‌حمل نیست.

معایب استفاده از خط چشم

احتمالاً شنیده‌اید که استفاده مداوم از خط چشم می‌تواند به چشمان شما صدمه بزند. علاوه بر زیبایی که خط چشم به آرایش شما می‌دهد؛ باید گفت که در صورت استفاده ناصحیح از این وسیله آرایشی خطراتی جدی چشمان شما را تهدید کنند.

تحقیقات نشان داده است که ذرات خط چشم‌های مدادی به داخل چشم می‌روند و احتمال دارد که مشکلاتی برای پلک‌های حساس و خشک ایجاد کنند. خط چشم‌ها دارای سیلیکون، موم، روغن و دیگر مواد شیمیایی هستند.

واضح است که استفاده از این وسیله صدماتی را به پوست صورت و چشم وارد می‌کند. استفاده مداوم از آن‌ها خطراتی را برای چشم به همراه دارد.

جلوگیری از صدمه

یکی از راه‌های جلوگیری از صدمه این است سعی کنید خط چشم را روی پلک و زیر چشم استفاده کنید و از کشیدن خط چشم در داخل چشم خودداری کنید.

این نکته نیز قابل تذکر است که شب‌ها قبل از خواب آرایش خود را پاک‌کنید. همین‌طور بهتر است که قبل از استفاده از خط چشم‌های مدادی آن‌ها را بتراشید. این کار می‌تواند از عفونت‌های چشمی جلوگیری کند.

معرفی بهترین و معروف‌ترین مارک خط چشم

مطالب گفته‌شده در مقاله نکات خرید خط چشم به این معنی نیست که شما اصلاً نباید در آرایش خود از خط چشم استفاده کنید؛ بلکه می‌خواهیم بگوییم که بهتر است از برندهای معروف و معتبر استفاده کنید تا از چشمان خود در کنار زیبایی، محافظت کنید.

خط چشم ماژیکی لورآل مدل Super star

اگر شما نیز از آن دسته افرادی باشید که اهل آرایش هستند محصولات لورآل فرانسه را می‌شناسید و از کیفیت بالای آن‌ها آگاه هستید. به همین علت است که این برند فرانسوی طرفداران زیادی دارد.

ماژیکی لورآل مدل Super star
خط چشم ماژیکی لورآل مدل Super star

یکی از محصولات این برند معروف خط چشم super star است که به لحاظ فروش موفق رتبه اول را در میان خط چشم‌ها کسب کرده است.

این خط چشم‌ها در نوع ماژیکی موجود هستند که برای چشمان حساس بسیار مناسب‌اند. به سبب قلم بسیار نرم این خط چشم استفاده از آن بسیار آسان است. درحالی‌که این خط چشم ضد آب نیست اما خیلی از افراد این خط چشم را ترجیح می‌دهند.

خط چشم میبلین مدل MASTERINK

یکی از بهترین مارک خط چشم برندهای آمریکایی نیز برند میبلین است که دارای اعتبار و شهرت جهانی است. علت طرفداری از این خط چشم کیفیت بالای این نوع است.

این خط چشم در رابطه با فروش رتبه دوم را کسب کرده است. خط چشم میبلین مایع و مویی بوده و با محفظه کوچکی که دارد حجم کمی را اشغال می‌کند. به همین علت همیشه می‌توانید آن را در کیف خود داشته باشید.

خط چشم آون مدل True color super Extend

یکی از معروف‌ترین برندها برند آون بوده که در زمینهٔ لوازم‌آرایشی کار می‌کند. محصولات این برند در بیش از 140 کشور مورداستفاده قرار می‌گیرد.

خط چشم‌های این برند از پرفروش‌ترین خط چشم‌ها به شمار می‌روند. خط چشم True color super Extend ماژیکی است و استفاده از آن بسیار آسان است.

خط چشم اسنس مدل 2 در 1

یکی از برندهایی که در ابتدای فعالیت خود استقبال چندانی از آن نشد برند اروپایی اسنس است که در سال 2001 فعالیت خود را آغاز کرد. با بالا رفتن کیفیت محصولات این کمپانی روزبه‌روز به طرفداران آن افزوده شد و یکی از بهترین مارک خط چشم شد.

اسنس
خط چشم اسنس

تا جایی که امروز می‌توانیم بگوییم خط چشم‌های این برند جزو پرفروش‌ترین خط چشم‌ها هستند و می‌توان گفت که رتبه چهارم را دارد.

همچنین خوب است بدانید که خط چشم‌های این برند دارای دو قلم ضخیم و نازک است که می‌توانید بر اساس نوع آرایش خود قلم آن را انتخاب کرده و استفاده کنید.

خط چشم مای برند آی لاینر

اکثر افرادی که طرفدار آرایش هستند بی‌شک برند مای را می‌شناسند. این برند در دنیا به‌ویژه در ایران ازجمله پرفروش‌ترین برندها در زمینهٔ محصولات آرایشی است.

می‌توان گفت که کیفیت محصولات مای در سطح بسیار مطلوبی است. این برند خط چشم‌های پرطرفداری را تولید می‌کند که کیفیت بسیار بالایی دارند. همچنین به‌هیچ‌عنوان حساسیت چشمی ایجاد نمی‌کنند.

خط چشم این‌لی مدل Silk Liquid

شاید تعداد زیادی از افراد با این برند آشنایی نداشته باشند؛ اما به‌هرحال این برند یکی از بهترین مارک خط چشم‌هایی است که افراد زیادی را راضی نگه‌داشته است. در رتبه پنجم لیست پرفروش‌ترین خط چشم‌ها نام این برند قرارگرفته است.

این خط چشم مویی برای چشم‌های حساس بسیار مناسب بوده و کار با آن بسیار ساده است. همچنین بعد از کشیدن خط چشم به‌سرعت خشک می‌شود و پخش نخواهد شد. علاوه بر آن روی پلک چروک ایجاد نخواهد کرد.

نکات خرید خط چشم

خط چشم قادر است فرم و حالت چشم‌ها را تغییر دهد. کشیدن خط چشم می‌تواند برای شما یکی از دردسرهای آرایشی باشد؛ بنابراین باید نوع خط چشم را طوری انتخاب کنید که با آرایش مختص فرم صورت و چشم‌های شما سازگار باشد.

نکته بعدی در انتخاب و خرید خط چشم مهارت در کشیدن آن است. اگر تابه‌حال خط چشم نکشیده‌اید اصلاً پیشنهاد نمی‌کنیم که از خط چشم مایع استفاده کنید. توصیه ما استفاده از خط چشم‌های ماژیکی و مدادی است. بعد از کسب مهارت لازم می‌توانید از سایر خط چشم‌ها نیز استفاده کنید.

نکات خرید خط چشم
خط چشم ماژیکی

خط چشم در کنار لوازم‌آرایشی دیگر

شاید کشیدن خط چشم به‌تنهایی نتواند به شما احساس رضایت کافی را بدهد؛ بنابراین لازم است که در کنار خط چشم به دنبال ریمل مناسب مژه‌های خود نیز باشید. یک ریمل خوب می‌تواند خط چشم شما را به نمایش بگذارد.

همچنین در کنار خرید خط چشم پرایمرهای مخصوص چشم را نیز خریداری کنید. این کار می‌تواند به ماندگاری آرایش شما کمک بسیاری کند. علاوه بر آن استفاده از پرایمر نتیجه نهایی میکاپ شما را بسیار زیباتر خواهد کرد.

خواندن مقاله زیر به شما برای شناخت انواع ریمل کمک خواهد کرد.

آشنایی با انواع مختلف ریمل

قیمت

همان‌طور که می‌دانید عوامل زیادی بر تعیین قیمت بهترین مارک خط چشم مؤثر است. ازجمله این عوامل می‌توان به حالت، رنگ، شرکت سازنده، مقدار و … اشاره کرد. قیمت خط چشم‌ها در بازار ایران معمولاً بین 10 هزار تومان تا 500 هزار تومان است.

کلام آخر

قطعاً با خواندن این مقاله متوجه شده‌اید که انواع مختلف خط چشم وجود دارند که اگرچه همگی یک نقش را ایفا می‌کنند اما مدل‌های مختلف برای کاربردهای متفاوت ساخته‌شده است. قبل از دانستن نکات خرید خط چشم در ابتدا باید متوجه این موضوع شوید که با کدام خط چشم راحت‌تر می‌توانید کارکنید.

به هنگام خرید نیز حتماً از یک برند معتبر خرید کنید تا علاوه بر زیبایی بخشیدن به چشم‌های خود از محافظت چشمان خود نیز مطمئن باشید. واضح است که چشم‌ها در صورت حساس بوده و نیاز به مراقبت بیشتری دارند؛ بنابراین باید با مواد باکیفیت در تماس باشند. باید بگوییم بهتر است به دلیل قیمت مناسب راضی به آسیب رساندن به چشم‌های خود نباشید.

شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ واسط کالا مقالات مرتبط را مطالعه کنید. همچنین می‌توانید با نصب اپلیکیشن واسط کالا اجناس خود را با نازل‌ترین قیمت‌ها خریدوفروش کنید! از همراهی شما سپاسگزاریم.

منابع:
dressedupnails.com

thehealthsite.com
en.amerikanki.com
.byrdie.com
thecut.com

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.