معرفی بهترین مارک کرم‌های لیفتینگ صورت

وقتی صحبت از علائم پیری می‌شود، اغلب این چین‌وچروک‌ها و لکه‌ها هستند که تمام توجه را به خود جلب می‌کنند؛ اما یک مسئله مهم دیگر وجود دارد که با گذشت زمان همراه است و به همان اندازه مسئول بیشتر نشان دادن سن شما است. بله افتادگی پوست! ما اینجا هستیم که بهترین کرم لیفتینگ صورت را به شما معرفی کنیم.

در ریشه این مسئله تجزیه کلاژن و الاستین، دو پروتئین ضروری برای پوستی سفت، صاف و جوان است. کلاژن را به‌عنوان تشک و الاستین را به‌عنوان فنر تشک در نظر بگیرید. وقتی هر دو سالم هستند شما یک تخت خواب محکم و نرم دارید؛ اما همان‌طور که یکی یا هر دو شروع به خراب شدن می‌کنند در اینجا افتادگی رخ می‌دهد. در مورد پوست شما، این به معنی شلی ناخواسته و به‌طورکلی افتادگی ظاهری است.

بله درست است که بهترین کرم لیفتینگ صورت یک محصول جانبی طبیعی و تا حدی اجتناب‌ناپذیر از پیر شدن است؛ اما سایر عوامل خارجی مثل قرار گرفتن در معرض آسیب UV، آلودگی و حتی استرس می‌تواند روند را تشدید و تسریع کند. در مورد بهترین کرم لیفتینگ صورت و محصولات سفت کننده پوست که نتایج واقعی دارند، ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

در بهترین کرم لیفتینگ صورت به دنبال چه چیزی باشید؟

  • آنتی‌اکسیدان‌ها: ویتامین‌های B3 ،C و E، آنتی‌اکسیدان‌هایی هستند که می‌توانند به تولید کلاژن کمک کنند. این یک عامل کلیدی برای داشتن پوستی سفت‌وسخت است.
  • رتینوئیدها: رتینوئیدها، از مشتقات ویتامین A هستند که در محصولات مراقبت از پوست، به عنوان ماده‌ی ضد پیری استفاده میشوند. رتینوئیدها، باعث افزایش سفتی پوست و جلوگیری افتادگی پوست می‌شوند.

برخی از این کرم‌ها و سرم‌ها سبک و به‌راحتی قابل‌استفاده اهستند. علی‌رغم اینکه در ابتدا کمی چسبناک است اما باعث می‌شود صورت نرم و لطیف شود. برخی از این کرم‌ها گران است اما واقعاً اعتقاد داریم که آنچه را که برای آن پرداخت کرده‌اید دریافت می‌کنید.

آنتی‌اکسیدان‌ها
عناصر مراقبت از پوست

برخی از آن‌ها که سرم نامیده می‌شوند، بافت آن‌ها بیشتر شبیه به یک مرطوب‌کننده است. با وجود این فوراً جذب‌شده و با گذشت زمان پوستی نرم برای شما ایجاد می‌کنند. برای کسی که در اوایل سی‌سالگی و به دنبال مبارزه با پیری زودرس است یکی از ضروریات است.

استفاده از بهترین کرم لیفتینگ صورت

با افزایش سن، بسیاری از ما با پوست اضافی اطراف صورت خود روبرو می‌شویم که به نظر شل و افتاده است. این موضوع می‌تواند ما را بسیار مسن‌تر از سن واقعی خود نشان دهد.

جدا از ایجاد خجالت، چنین شرایط پوستی حتی می‌تواند ما را به سمت افسردگی سوق دهد. پیشرفت در فناوری، بسیاری از روش‌های درمانی مؤثر مانند لیفت صورت، لیفت گردن و سفت شدن پوست را به شما معرفی کرده است. با این ‌حال بسیاری از ما در واقع تصمیم نمی‌گیریم که به دنبال آن‌ها برویم.

عوارض جانبی و هزینه‌هایی وجود دارد که ما به آن‌ها فکر می‌کنیم. چنین روش‌های درمانی معمولاً بسیار گران هستند. یک گزینه بهتر این است که به سراغ کرم‌های بدون نسخه بروید که هدف آن سفت شدن پوست است.

درحالی‌که لیفت صورت و گردن را ایجاد می‌کنید، اگر کرم لیفتینگ و تقویت‌کننده صورت و گردن را در گوگل جستجو کنید مطمئناً گزینه‌های زیادی پیدا خواهید کرد که می‌توانند برای پوست شما معجزه کنند.

بهترین کرم لیفتینگ صورت
پیشگیری از افتادگی پوست

کدام کرم بهتر است؟

بااین‌حال هرگز نمی‌توانید بگویید که آیا همه این‌ها مؤثر هستند مگر اینکه تحقیق دقیق در مورد آن‌ها انجام دهید.

امتحان کردن هر یک از بهترین کرم‌ لیفتینگ صورت و استفاده از کرم‌هایی که نتایج مطلوبی را برای شما به ارمغان می‌آورد می‌تواند یک کار هولناک باشد.

حتی اگر موفق به انجام این کار شوید ممکن است با عوارض جانبی زیادی روبه‌رو شوید که ممکن است پوست شما را خراب کند.

راه شناخت بهترین کرم لیفتینگ صورت

یکی از بهترین راه‌ها برای فهمیدن اینکه کرم مخصوص تقویت‌کننده صورت و گردن خوب است یا خیر کدام است؟

چهار چیز وجود دارد که باید به دنبال آن‌ها باشید که عبارت‌اند از:

ضد آفتاب

آسیب دیدگی در برابر خورشید از جمله دلایل اصلی است که ممکن است پوست شما انعطاف‌پذیری خود را از دست دهد. نه‌تنها آسیب‌های ناشی از آفتاب باعث ایجاد لکه‌های رنگ‌دانه‌ای و لکه‌های ناشی از آفتاب روی پوست می‌شود بلکه می‌تواند ظاهر خطوط ریز و چین و چروک را بدتر کند.

درنتیجه پوست شما شروع به کدر و آسیب‌دیدگی می‌کند؛ بنابراین اولین چیزی که باید در کرم صورت و تقویت‌کننده پوست بررسی کنید این است که آیا دارای ضد آفتاب است یا خیر؟

خواندن مقاله زیر به شما در انتخاب صحیح کرم ضد آفتاب کمک خواهد کرد:

راهنمای خرید کرم ضد آفتاب

بهترین کرم لیفتینگ صورت
استفاده از ضد آفتاب

آنتی‌اکسیدان و مواد ترمیم‌کننده پوست

این مواد از پوست شما در برابر آسیب‌های محیطی محافظت کرده و استحکام آن را بازیابی می‌کنند و لیفت مناسب و شایسته‌ای را به آن می‌بخشند. آن‌ها می‌توانند دنیایی از تغییر را برای پوست شما ایجاد کنند.

خوب است درباره برخی از قوی‌ترین آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد ترمیم‌کننده پوست تحقیق کنید و بررسی کنید که آیا کرم‌های موردنظر شما حاوی آن هستند یا خیر. چند ماده اصلی برای جستجو شامل ویتامین E، ویتامین C، رسوراترول، رتینول و عصاره چای سبز است.

لایه‌بردار

پوست مرده و منافذ پوست می‌توانند باعث کمبود آب بدن و درنتیجه باعث خشکی و رطوبت پوست شود. این جایی است که لایه‌بردارهایی مانند اسیدگلیکولیک (AHA) و اسیدسالیسیلیک (BHA) می‌توانند کمک کنند.

این‌ها نه‌تنها پوست شما را آب‌رسانی می‌کنند بلکه باعث می‌شوند انعطاف‌پذیری پوست شما نیز به عقب برگردد. دیگر نیازی به جستجو بهترین کرم لیفتینگ صورت نیست که هردوی این‌ها را داشته باشد.

درهرصورت کافی است. یا حتی می‌توانید دو کرم مختلف را که حاوی هر یک از این دو ماده هستند خریداری کنید و از آن‌ها به‌صورت جایگزین استفاده کنید.

رتینول و نیاسین آمید

هر دو این مواد قدرت ایجاد سحر و جادو بر روی پوست شما را دارند. آن‌ها می‌توانند تقریباً در مورد هرگونه مشکل پوستی مانند چین‌وچروک، بزرگ شدن منافذ پوست یا از بین رفتن استحکام برطرف شوند و پوستی نرم و لطیف و جوان به شما بدهند.

هنگامی‌که به‌صورت موضعی و منظم استفاده می‌شود می‌تواند بافت پوست شما را به طرز چشمگیری بهبود بخشد. اطمینان حاصل کنید که کرم مورداستفاده شما حداقل دارای یکی از این موارد و به مقدار کافی باشد.

جستجوی موارد فوق باید به شما کمک کند تا به دنبال بهترین کرم لیفتینگ صورت باشید که به شما کمک کند تا با مقداری از آن سفتی و لیفت ظاهری خوب داشته باشید.

با این ‌حال اطمینان حاصل کنید که همیشه محصولات پوستی را خریداری می‌کنید که بسته و ظرف مناسب دارند. بیشتر موادی که در بالا ذکر شد در معرض نور خورشید یا هوا تمایل به تخریب دارند.

رتینول و نیاسین آمید
استفاده از نیاسین آمید

معرفی بهترین مارک کرم‌های ایرانی و خارجی لیفتینگ صورت

اگر افتادگی پوست اعتمادبه‌نفس شما را کم کرده است، یک کرم خوب سفت کننده پوست می‌تواند به شما کمک کند.

چند برند معتبر را به شما در این قسمت معرفی می‌کنیم:

Alastin Restorative Skin

هنگامی‌که نام یک برند با کلمه الاستین بازی می‌کند می‌دانید که مزایای جدی سفت شدن پوست را خواهید داشت. بسیاری از محصولات موجود در این مجموعه طرفداران زیادی دارند.

ستاره این نمایشگاه فناوری اختصاصی TriHex است، ترکیبی از پپتیدها که پروتئین‌های آسیب‌دیده پوست را پاک می‌کند و هم‌زمان از تولید کلاژن و الاستین سالم حمایت می‌کند. این فرمول همچنین کاملاً مرطوب‌کننده است و حاوی دوز آنتی‌اکسیدان محافظتی است.

ULTRA REPAIR HYDRA-FIRM

محصولات سفت کننده یکی از محصولات مراقبت از پوست است که به‌طور ذاتی گران‌قیمت هستند. این‌یکی از بهترین کرم‌ها برای لیفتینگ صورت است که انواع مواد موردنیاز برای مؤثر بودن فرمول را دارا است.

به همین دلیل این کرم شب مقرون‌به‌صرفه ترین کرم است. این محصول یک ماده سفت کننده منحصربه‌فرد است که بسیار سریع عمل می‌کند.

آن‌قدر سریع که حتی ممکن است بعد از چند بار استفاده تفاوت را مشاهده کنید. همچنین با توجه به اینکه هم عطر ندارد و هم شامل جو دوسر کلوئیدی تسکین‌دهنده است، این یک انتخاب عالی برای هر کس با پوست حساس است.

Fresh Black Tea Firming Corset

این کرم چهره و پوست شما را سفت و محکم می‌کند. یک پپتید سفت کننده، همراه با یک زوج قدرت آنتی‌اکسیدانی از یک کمپلکس چای سیاه و عصاره گوجی بری، همه باهم کار می‌کنند تا هم خاصیت ارتجاعی و هم ثبات را بهبود بخشند.

همچنین این محصول سطح عالی آب‌رسانی دارد که تضمین می‌کند در همه انواع پوست از خشک تا چرب به‌خوبی کار کند.

بهترین کرم لیفتینگ صورت
Fresh Black Tea Firming Corset

Sol de Janeiro Brazilian Bum

این محصول حاوی کافئین است. کافئین یک محرک طبیعی است که بیشتر در گیاهان چای، قهوه، کاکائو یافت می‌شود. در مراقبت از پوست به تحریک جریان خون و کاهش پف کمک می‌کند و همچنین در حل چربی کار می‌کند که آن را به یک درمان سلولیت انتخاب می‌کند.

این محصول را می‌توانید برای کل بدن خود استفاده کنید. این محصول موردعلاقه دوست‌داران زیبایی و همه کاربران علاقه‌مند به زیبایی است که از آن برای ضخامت پوست استفاده می‌کنند.

عصاره گوانا غنی از کافئین گردش خون را افزایش می‌دهد، یک جزی اساسی برای سفت‌تر شدن پوست است. هیچ درمان جادویی برای سلولیت وجود ندارد؛ اما این کرم‌ها قطعاً کمک می‌کنند.

SkinMedica TNS Essential

این ماده قدیمی اما مناسب تقریباً در مورد هر پوستی که صحبت کردیم ضروری است بدون این‌که یک ماده اصلی در وسایل ما باشد. این محصول یکی از بهترین کرم های لیفتینگ صورت است که بسیار گران است.

بله اما همراه با مقابله با افتادگی تقریباً همه علائم احتمالی پیری را نیز برطرف می‌کند. راز فاکتورهای رشد غنی از پروتئین (اولین ماده موجود در لیست) و همچنین پپتیدها، آنتی‌اکسیدان‌ها و هر ماده خوب و مناسب دیگر برای رنگ چهره شما است که فکر می‌کنید.

Sisley Paris Neck

هیچ‌کس به پوست شل گردن علاقه ندارد. این باعث می‌شود که این کرم ارزش داشته باشد زیرا نتایج فوری را ارائه می‌دهد. عصاره دانه جو دوسر که باعث ایجاد الاستیک در سطح پوست می‌شود و بلافاصله سفت می‌شود.

مسلماً این اثرات موقتی است اما این فرمول شامل بسیاری از مواد مؤثر ازجمله عصاره فیبر سویا، کافئین به‌علاوه مقدار زیادی مرطوب‌کننده است که برای مقابله با افتادگی و آب‌رسانی بیش‌ازحد پوست ظریف گردن شما است.

پاریس نیک
کرم لیفتینگ Sisley Paris Neck

Revision Skinecare BodiFirm

زنانی که به مدت دوازده هفته از این لوسیون بدن با آزمایش بالینی استفاده کردند بهبود قابل‌توجه 83 درصد در افتادگی پوست و 90 درصد بهبود کشش پوست را مشاهده کردند.

مسلماً در آزمایش بازوها استفاده‌نشده است اما طبق تجربه تأثیر مشابهی بر ران و باسن دارد. این محصول به‌عنوان بهترین کرم لیفتینگ صورت به لطف فناوری iFirm در انتظار ثبت اختراع تجاری، ترکیبی از پپتیدها، آنتی‌اکسیدان‌ها و یک پری بیوتیک است.

COLD PLASMA PLUS

تابه‌حال به چهره کسی نگاه کرده و فکر کرده‌اید که چقدر جوان به نظر می‌رسد و سپس به خود نگاه کنید و از دیدن چین‌وچروک و افتادگی پوست خود شوکه شوید؟

پوست شما نه‌تنها بسیار لطیف و شکننده است بلکه همچنین اغلب در معرض آفتاب قرار دارد که یکی از عوامل اصلی تجزیه کلاژن و الاستین است.

قطعاً می‌توانید همان محصولاتی را که روی صورت خود استفاده می‌کنید روی گردن و سینه خود نیز بمالید؛ اما اگر به دنبال گزینه اختصاصی هستید این کرم را انتخاب کنید.

هم برای گردن و هم برای سینه شما ساخته‌شده و پوست نازک را صاف می‌کند، حالت افتادگی را کاهش داده و همچنین باعث از بین رفتن چین‌وچروک و تغییر رنگ می‌شود. این کرم حاوی SPF است که به شما اطمینان می‌دهد از خسارت در آینده جلوگیری کنید.

بهترین کرم لیفتینگ صورت
COLD PLASMA PLUS

Strivectin Crepe Control Tightening

این محصول را به‌عنوان یک مرطوب‌کننده بدن اما با مزایای عمده در نظر بگیرید که یکی از بهترین کرم های لیفتینگ صورت است. مطمئناً هیدراته می‌شود اما به‌طور قابل‌توجهی پوست را سفت و محکم می‌کند و باعث می‌شود تا حالت خنکی نیز در یک مرحله بهبود یابد. از آن در پشت بازوها یا اطراف آرنج خود استفاده کنید.

Olay Regenerist Micro_sculpting

بیش از یک میلیارد شیشه از این کرم فروخته‌شده است. این فرمول سرشار از پپتید است، یکی از موادی که دکتر روساک می‌گوید بهتر است به دنبال کرم‌های سفت کننده باشد زیرا باعث تحریک تولید الیاف کلاژن و الاستین می‌شود.

به‌علاوه این ویتامین همچنین حاوی ویتامین B3 است که روی سطح پوست کار می‌کند تا گردش سلول و لایه‌برداری ملایم را تقویت کند. این محصول بسیار مفید و ارزان است و می‌توانید آن را از داروخانه تهیه کنید.

Elizabeth Arden Ceramide Lift Day Cream Broad Spectrume Sunscreen SPF 30

شما باید هر روز از کرم ضد آفتاب حداقل با SPF 30 با طیف گسترده استفاده کنید؛ زیرا اگر این‌گونه نباشید سرعت تجزیه کلاژن و الاستین را بیشتر می‌کنید.

این بهترین کرم لیفتینگ صورت نه‌تنها مقدار زیادی آب‌رسانی ارائه می‌دهد بلکه به مبارزه با خطوط ریز کمک می‌کند و پوست را سفت می‌کند.

کرم لیفتینگ درمالین مدل Soylift

این محصول دارای اثر لیفتینگ آنی است که از شل شدن و افتادگی پوست جلوگیری می‌کند. باعث کاهش خطوط ریز و سطحی پوست می‌شود و علاوه بر آن نرم‌کننده و مرطوب‌کننده بسیار خوبی است. همچنین یک شفاف کننده پوست است که باعث کاهش سن پوست خواهد شد. افزایش حجم گونه‌ها نیز از ویژگی‌های این کرم است.

درمالین
کرم لیفتینگ درمالین مدل Soylift

کرم محکم کننده صورت بالای 40 سال سینره

یکی از محکم کننده‌های پوست صورت نیز این کرم است که ضد افتادگی و ضد چروک نیز است. این محصول ترمیم‌کننده شبکه‌های پروتئین پوست، جهت افزایش استحکام پوست است.

بهترین کرم لیفتینگ صورت علاوه بر این‌ها سرشار از پپتیدهای مؤثر جهت کاهش افتادگی و رفع چروک‌های صورت است. همچنین افزایش مقاومت پوست در برابر تأثیر جاذبه و پیشگیری از افتادگی پوست از ویژگی‌های این کرم است.

فابریگاس مدل MATRIX

این کرم آب‌رسانی قوی و عمیق دارد که باعث می‌شود چین‌وچروک‌ها از صورت شما محو شوند و همچنین پوست را درخشان نشان می‌دهد. این کرم در پوست شما ایجاد کلاژن می‌کند که باعث کشش و سفتی پوست می‌شود.

درواقع می‌توان گفت این کرم جوانی را به پوست شما باز می‌گرداند. این کرم حاوی هیالورونات سدیم است که رطوبت را به لایه‌های زیرین پوست شما می‌رساند. همچنین حاوی موادی است که خطوط ریز پوست شما را محو می‌کند. وجود ویتامین E نیز جوانی را به پوست برمی‌گرداند.

پریم مدل Matex

محصولات آرایشی و بهداشتی برند پریم در شرکتی به نام دکتر اخوی تولید می‌شوند. لوسیون سفت کننده پوست پریم که حاوی عصاره شاه‌بلوط هندی و ویتامین E و A است برای استفاده روی بخش‌های مختلف پوست صورت و گردن مناسب است که بهترین کرم لیفتینگ صورت را دارد.

در تهیه این محصول از فرمولی استفاده‌شده است که به آب‌رسانی پوست کمک می‌کند. به دلیل وجود ویتامین‌ها در لوسیون پریم این محصول به جلوگیری از پیری زودرس کمک می‌کند. همچنین گفته‌شده است که از این محصول به‌عنوان پایه آرایش نیز می‌توان استفاده کرد.

این محصول باعث ماندگاری آرایش روی پوست صورت می‌شود. از لوسیون سفت کننده پریم همچنین به‌عنوان سفت کننده بعد از تزریق بوتاکس استفاده می‌شود.

بهترین کرم لیفتینگ صورت
پریم مدل Matex

کرم ضد چروک و سفت کننده شب فابریگاس مدل Q10

تولید Q10 به دلیل بالا رفتن سن در پوست شما متوقف یا کند می‌شود. این کرم ضد چروک، Q10 موردنیاز پوست شما را تأمین می‌کند. کرم شب فابریگاس زمانی که شما خواب هستید از ایجاد چروک و افتادگی پوست شما جلوگیری می‌کند.

همان‌طور که مشخص است این بهترین کرم لیفتینگ صورت حاوی Q10 است که از تخریب سلول‌های پوست جلوگیری می‌کند و ویتامین‌ها و مواد معدنی موردنیاز پوست شما را تأمین می‌کند. همچنین با دارا بودن ویتامین E روند جوان‌سازی پوست را تسریع می‌بخشد. مصرف این کرم به افراد بالای 30 سال پیشنهاد می‌شود.

پرودرما مدل Lifiting & Firming

ازآنجایی‌که کرم ضد چروک پرودرما ساختار پوست را به‌وسیله کلاژن بازسازی می‌کند، به جلوگیری از ایجاد چین‌وچروک و افتادگی پوست کمک می‌کند. این محصول حاوی روغن بادام بوده که باعث از بین رفتن چروک‌های ریز و سطحی و همچنین باعث کاهش چروک‌های عمیق پوست شما می‌شود.

همچنین با دارا بودن روغن آرگان از خشکی پوست جلوگیری می‌کند و منجر به نرمی و لطافت پوست شما می‌شود. بهترین کرم لیفتینگ صورت دارای ویتامین E و C بوده که باعث رفع افتادگی و افزایش استحکام و توان پوست ما می‌شود. یکی از ویژگی‌های خوب این محصول این است که فاقد اسانس و پارابن است بنابراین آسیبی به پوست نخواهد رساند.

پرودرما
پرودرما مدل Lifiting & Firming

آیا کرم لیفتینگ صورت واقعاً تأثیر دارد؟

باوجود تعداد زیاد از کرم‌های لیفتینگ، تأثیرگذاری آن‌ها باهم متفاوت است. برخی از آن‌ها معمولاً تأثیرگذاری کوتاه‌مدت دارند و بلافاصله بعد از استفاده می‌توانید تأثیر آن‌ها را ببینید؛ اما همین‌طور هم به‌سرعت تأثیر آن‌ها از بین خواهد رفت. برخی دیگر از کرم‌های لیفتینگ تأثیر طولانی‌مدت دارند؛ بنابراین برای دیدن تأثیر آن‌ها باید صبر و حوصله داشته باشید.

به‌طوری‌که ممکن است در ماه‌های اول استفاده از آن‌ها هیچ تغییری مشاهده نکنید. روند کلاژن سازی و جایگزین سلول‌های مرده با سلول‌های جدید زمان زیادی می‌برد. گفته‌شده است که اگر استفاده از کرم‌های لیفتینگ را قبل از ایجاد افتادگی و چین‌وچروک امتحان کنید و در استفاده از آن‌ها تداوم و پشتکار داشته باشید حتماً تأثیر بسیار بالای آن را بر روی پوست خود خواهید دید.

کلام آخر

زیبایی ظاهر که شامل موارد مختلف زیبایی ازجمله زیبایی پوست است در تمامی دوران‌ها موردتوجه بوده است. امروزه باوجود تبلیغات فراوان در اینترنت و تلویزیون و افزایش حس مقایسه افراد به‌ ظاهر خود اهمیت بیشتری می‌دهند.

پوست که بعد از گذشت زمان دستخوش تغییراتی می‌شود که نیاز به مراقبت دارد. در این مقاله یکی از راه‌های این مراقبت را برای شما ارائه دادیم.

بهترین کرم لیفتینگ صورت را به شما معرفی کردیم و دانستیم که هرکدام چه‌کاری انجام می‌دهند. پوست در زیبایی ظاهری افراد تأثیر به سزایی دارد که باید همه ما به این نکته توجه کافی داشته باشیم و به جلوگیری از تخریب پوست خود بپردازیم.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع‌شده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ واسط کالا سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید.
فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالا است. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

مقالات مرتبط:


منابع:
byrdie.com
medium.com
behnazar.com

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر