انتخاب سگ

انتخاب سگ باید مناسب با نیاز و امکانات شما باشد. اگر یک سگ خانگی و کوچک می‌خواهید، بهترین سگ، سگی است که از نظر جثه زیاد بزرگ نشود، سالم باشد و شما از آن خوشتان آمده و خرید آن در توانتان باشد. اصرار زیادی روی نژاد خاص یا کمیابی نداشته باشید. هر سگ کوچک، زیبا و سالمی به‌شرط آنکه درست تربیت شود می‌تواند برای نگهداری در منزل مناسب باشد. اگر می‌خواهید پاسخ سوال چگونه سگی انتخاب کنیم را بیابید پس تا انتها با ما همراه باشید.

در مورد سگ‌های نگهبان نیز هوش، قدرت، زیبایی و سلامت از شروط لازم برای انتخاب است و تربیت صحیح بسیار بیشتر از خصوصیات نژادی و گران و کمیاب بودن آن اهمیت دارد. زیباترین و خالص‌ترین نژاد سگ‌های دوبرمن، ژرمن شپرد یا هر نژاد دیگری که برای نگهبانی مدنظر شماست، درصورتی‌که درست تربیت‌نشده باشد ممکن است مثل یک بچه‌گربه ملوس و بی‌آزار یا مثل یک گرگ درنده و خطرناک شود. این در حالی است که یک سگ بدون نژاد مشخص یا دورگه، باتربیت درست و اصولی به نگهبانی هوشیار و قابل‌اعتماد تبدیل خواهد شد.

انتخاب سگ نر یا ماده؟

در مورد نر یا ماده بودن نیز نظرات متفاوتی وجود دارد. سگ‌های ماده در دوران فحلی که در ادامه در مورد آن توضیح می‌دهیم، مشکلاتی را برای صاحب خود به وجود می‌آورند و ترشحات فحلی حیوان برای صاحبش ناخوشایند خواهد بود.

رفتارهای عصبی و فرار احتمالی از خانه در دوران فحلی نیز بر این موارد می‌افزاید.

سگ‌های نر نیز دردسرهای خاص خود رادارند. ادرار کردن مداوم به در و دیوار و بروز رفتارهای جنسی نسبت به اعضای خانواده ازجمله آن‌هاست.

توجه داشته باشید که سگ ماده، مولد است و برای شما توله خواهد آورد و اصولاً ماده‌ها آرام‌تر و باهوش‌تر از نرها هستند.

انتخاب سگ
انتخاب سگ

انتخاب جنسیت سگ با توجه به مسائل ذکرشده بر عهده خود شما خواهد بود. در پاراگراف زیر با دوران فحلی آشنا می‌شویم.

دوران فحلی

دوره فحلی یا دوره پذیرش (به انگلیسی: Estrous cycle) مدت زمانی است که در آن پستانداری ماده آماده باروری است و به دنبال شریکی برای زادآوری می‌گردد. مشخصه دیگر دوره فحلی همچنین وضعیت بدنی ویژه‌ای به صورت کاوپشتی در خم ستون فقرات جانور است که باعث ایجاد کمری خمیده می‌شود. این وضعیت در گربه‌ها به سادگی تشخیص‌پذیر است. گرم بودن (فعال‌بودن از دیدگاه جنسی) سگ‌ها از دوران بلوغ آغاز می‌شود (برای نژادهای کوچک ۶ تا ۷ ماهگی، و برای نژادهای بزرگ ۱۵ تا ۱۸ ماهگی) و به صورت کلی ۲ بار در سال در بهار و پاییز صورت می‌پذیرد. این هنگام دو مرحله مجزا دارد:

۱) پیش‌فحلی: که میانگین ۹ روز طول می‌کشد و فرج در آن جمع شده و ادرار در خود خون دارد. نرها در این هنگام جذب می‌شوند ولی اغلب ماده پذیرای آن‌ها نمی‌شود.

۲) فحلی: که به گونه میانگین ۹ روز طول می‌کشد و اوج توانایی باروری را در خود دارد. آمیزش در طی تقریباً ۲ روز صورت می‌گیرد. گاه در این مرحله خونریزی ادامه پیدا می‌کند ولی خون بیرون آمده بسیار شفاف‌تر از پیش است. در این هنگام ماده پذیرای نر می‌شود.

ویکی‌پدیا، دانشنامه آزاد

انتخاب سگ تازه وارد

حال که بررسی‌های لازم را انجام داده‌اید و تصمیم دارید حیوان موردنظرتان را خریداری کرده یا به هر نحوه دیگری تهیه کنید و به خانه بیاورید، باید نکاتی را به خاطر داشته باشید.

بهتر است ابتدا بامطالعه و پرس‌وجو از افراد مجرب، با خصوصیات اخلاقی، نحوه نگهداری، تغذیه، تربیت و مشکلات نگهداری سگ در زندگی آشنا شده و قبل از آوردن حیوان، محل زندگی و نگهداری، ظروف مخصوص نوشیدن آب و خوردن غذا، محل ادرار و مدفوع و سایر نیازهای حیوان را پیش‌بینی کنید.

نام‌گذاری

پس از انتخاب سگ موردنظر، در اواخر ۲ ماهگی کم‌کم سعی کنید اسم توله را به او بیاموزید.

اسم سگ‌ها باید تک سیلابی (بخشی) بوده و تلفظ آن ساده باشد تا هم شما در صدا کردن او مشکلی نداشته باشید و هم سگ شما به‌آسانی اسم خود را یاد بگیرد.

اغلب صاحبان سگ‌ها در کشور ما ترجیح می‌دهند. از اسامی خارجی استفاده کنند. این امر به‌این‌علت است که تشابه اسمی حیوان شما با یکی از آشنایان و دوستانتان ممکن است باعث رنجش و آزردگی خاطر او شود.

استفاده از اسامی قهرمانان کارتونی با فیلم‌ها، قهرمانان باستانی، شاهزادگان اساطیری و نام الهه‌های یونان باستان هم موردتوجه صاحبان سگ‌هاست.

رنگ حیوان، مشخصات ظاهری ویژه و عادات و خصوصیات ذاتی حیوان نیز می‌تواند مبنایی برای انتخاب نام باشد.

برای نام‌گذاری بهتر چه کنیم؟

هر بار که می‌خواهید به توله خود غذا بدهید او را نوازش کنید یا با او بازی کنید، نامش را صدا بزنید.

توله‌ها در مدت کوتاهی اسم خود را یاد می‌گیرند و با شنیدن آن واکنش نشان می‌دهند.

سعی کنید نام حیوان را با دقت و اطمینان انتخاب کنید تا مجبور به‌عوض کردن آن نشوید. زیرا در این صورت توله گیج شده و ممکن است نتواند اسم جدید را به‌راحتی بیاموزد.

در نظر داشته باشید که سگ‌ها علاوه بر اسم خود به لحن صدای شما و اعضای خانواده هم عادت می‌کنند و ممکن است به شنیدن اسم خود از زبان یک فرد غریبه هیچ واکنشی نشان ندهند.

اگر در خانه بیش از یک سگ دارید از انتخاب نامه‌ای شبیه به هم خودداری کنید. زیرا توله در درک تفاوت جزئی نام خود با دیگر سگ‌های خانه دچار اشکال خواهد شد.

چند اسم پرطرفدار سگ

چند اسم پرطرفدار برای سگ‌ها به این شرح است:

مشکی، سفید، قهوه‌ای، ببری، پاکوتاه، حنا، خال‌خالی، خابالو، مخمل، خپل، زبل، شنگول، کپل، فندق، شراب، بوبو، بابی، بل، بلکی، بنر، بنجی، تانی، پاپی، پوپو، پانی، پینا، پیتر، جولی، جو، جسی، جیپسی، جسیکا، جکی. جیل، لینا، لمون، لوسی، لاکی، کینگ، گارد، دایمون، داملر، داوینا، دنی، سانی، راکی، شینی، میتسو، شپتر، کولی، کوپر، مکس، نلی، ویکی، بتسی، چارلی، تاکر، بلو و جوجو از جمله این اسامی هستند.

نامگذاری سگ
نامگذاری سگ

انتخاب و تهیه سگ

آگاهی دیدن یک فیلم جذاب درباره سگ‌ها و یا نوازش کردن یک سگ زیبای خانگی که متعلق به اقوام و دوستان ماست، ما را به فکر خریدن و نگهداری سگ در منزل بیاندازد و شاید مشاهده یک توله‌سگ خیس شده در زیر باران که به خود می‌لرزد و از گرسنگی رمقی در تن ندارد و توسط فرد خشن و زشت‌رویی به قیمتی ارزان عرضه می‌شود، حس ترحم ما را تحریک کرده و تصمیم به خریداری و تیمار حیوان بینوا بگیریم، بدون اینکه با مشکلات نگهداری، تغذیه و بهداشت آن آشنایی داشته باشیم.

در این صورت مدت زیادی طول نمی‌کشد که از نگهداری آن خسته شده و به ستوه می‌آییم و به دنبال راهی برای خلاص شدن از شر این حیوان مزاحم می‌گردیم.

بهتر است اول بیاندیشیم و جوانب امر را در نظر بگیریم. آیا فضای مناسبی برای نگهداری سگ در اختیارداریم؟ آیا تمام اهالی منزل موافق حضور سگ در کنار خود هستند؟ اصلاً آیا در خود صبر و حوصله و علاقه لازم جهت نگهداری از یک حیوان خانگی که ممکن است سروصدا هم داشته باشد را سراغ داریم؟

مشکلات خرید اشتباهی سگ

ما برای نگهداری یک سگ بزرگ و تنومند مثل ژرمن شپرد نیاز به فضایی باغ مانند با یک حیاط بزرگ داریم و برای نگهداری از یک تریر سفید و زیبا در خانه، موافقت و همکاری تمام اهالی منزل ضروری است.

نگهداری از توله تازه متولدشده هم که دردسرهای خاص خود را دارد و مدت‌زمان زیادی وقت می‌گیرد.

بیان این مطالب به‌منظور منصرف کردن خوانندگان از نگهداری سگ نیست بلکه به‌منظور ارائه نمایی واضح و واقعی از مشکلات نگهداری حیوان در منزل یا هر محل دیگری است.

سوالات و نکات برای انتخاب سگ

نکته مهم دیگر این است که اصلاً برای چه می‌خواهیم سگ داشته باشیم؟ آیا به‌تازگی از محل زندگی یا ویلای تفریحی ما سرقت شده و برای نگهبانی آن نیاز به کمک داریم؟ آیا احساس تنهایی می‌کنیم و به دوستی باوفا و صادق نیاز داریم تا بتوانیم به او محبت کنیم؟ یا علاقه زیاد به حیوانات و بخصوص سگ‌ها ما را به فکر خرید یک سگ انداخته است؟ تمامی این دلایل برای خرید و نگهداری از سگ منطقی بوده و درست است.

ولی چشم‌وهم‌چشمی و رقابت با سایر دوستانی که سگ دارند و با جلب‌توجه دیگران از طریق نمایش سگ در خیابان، انگیزه‌های زودگذر و غلطی است که به‌زودی از بین رفته و فقط هزینه خرید و دردسر نگهداری آن برای ما می‌ماند. چه‌بسا که پس از مدتی از سگ‌ها بیزار هم شده و اطرافیانمان را از نگهداری این حیوان در منزل بر حذر داریم. اگر خوب تأمل کرده‌اید و امکانات نگهداری و توان مراقبت از یک عضو جدید در خانه رادارید، حال باید برحسب نیاز یا علاقه خود، سگ مناسبی را خریداری کنید.

نگهداری سگ در خانه
نگهداری سگ در خانه

مشکلات خرید سگ از برخی فروشندگان

برخی از فروشندگان، محیط‌های کوچک، نامناسب و کاملاً غیربهداشتی را برای نگهداری سگ‌ها تا زمان فروش آن‌ها در نظر می‌گیرند. این حیوانات به‌خصوص توله‌های جوان‌تر در این محل‌های آلوده ممکن است به بیماری‌های کشنده و لاعلاجی مبتلا شده و مدت کوتاهی پس از خریداری، تلف شوند. این موضوع علاوه بر خسارت مالی، لطمه روحی بدی به شما وارد خواهد کرد. پیشنهاد ما این است که تا حد ممکن از خرید حیوان از اشخاص بی‌نام‌ونشان خودداری کنید.

آن‌ها معمولاً توله‌های بخت‌برگشته یک سگ ولگرد هستند که از لانه مادرشان دزدیده‌شده‌اند و علاوه بر اینکه ممکن است بیمار بوده یا ناقل بیماری باشند، در آینده سگ‌های بزرگ و بدشکلی خواهند شد. بهتر است انتخاب سگ مورد نظر شما از فرد آشنایی انجام گردد، که به شما اجازه دهد والدین آن را ببینید؛ زیرا توله‌ها شبیه پدر و مادر خود خواهند شد و توله‌سگی که پدر و مادر آن بیش از ۴ کیلو وزن ندارند، هرگز سگ بزرگی نمی‌شود.

سگ در چه سنی خریداری شود بهتر است؟

بهترین سن برای خرید توله بین ۲ تا ۴ ماهگی است؛ زیرا توله‌ها معمولاً از ۲ ماهگی به بعد نیاز کمتری به مادر خود دارند و نگهداری آن‌ها راحت‌تر است. بعلاوه در این سن خیلی زود به صاحب خود اعتماد کرده و با او اُخت می‌شوند. سگ‌هایی که در سنین بالا خریداری‌شده‌اند ممکن است تا مدت‌ها افسرده بوده و غذا نخورند. گاهی نیز عصبی شده و محیط جدید را قبول نکرده و به اطرافیان حمله می‌کنند.

نگهداری از توله‌های زیر یک ماه نیز مشکل بوده و برای شما دردسرساز خواهد بود. در این سن سگ‌ها به حداقل روزی ۵ تا ۶ وعده شیر نیاز دارند و اغلب دچار نفخ، یبوست یا اسهال می‌شوند. دمای محیط آن‌ها باید متعادل و بستر آن‌ها نیز باید تمیز باشد. روی‌هم رفته خرید توله در سنین نوزادی را به شما توصیه نمی‌کنیم.

اگر شما قصد خرید و فروش حیوانات خانگی مورد نظر خود را دارید می‌توانید به اپلیکیشن واسط کالا مراجعه کنید.

منبع : راهنمای جامع حیوانات(سگ)

نظرات
ناشناس

ناشناس

من چند وقت دیگه میخوام یه سگ پودل استاندارد بگیرم خواستم بپرسم که توی حیاط می‌مونن؟ به خصوص شب ها؟ اگر شب ها نمونن خیلی مهم نیست ولی من میخوام این نژاد رو داخل حیاط نگهداری کنم و از این نژاد خیلی خوشم میاد. هیچوقت تنهاش نمیزارم و براش وقت دارم. و برای رسیدگی هاش هم وقت دارم. ممنون میشم راهنماییم کنید. خیلی ممنون بابت سایت خوبتون 🙏🙏

نسترن

نسترن

برای اینکه بتونی به بهترین شکل سگتو تو حیلط نگهداری باید ی محیط ایمن و سالم براش درست کنی. باید بهش آموزشهای لازمو بدی و اونو از هرچیزی که برای سلامتیش مصره دور نگه داری

sarina

sarina

سلام خسته نباشید ما خونمون آپارتمانی هست و من میخوام یه سگ آپارتمانی بخرم بوجه من 2 میلیون هست و بیشتر اصلا نمیتونم هزینه کنم و نمیدونم از کجا باید سگ بخرم داخل دیوار هم که سگ آپارتمانی نیست میتونید راهنماییم کنید

نگار

نگار

سلام من برای اولین بار میخوام یه سگ رو به سرپرستی بگیرم.یه اپارتمان با 3 همخونه دارم و یه سگ با اندازه متوسط دوست دارم(اندازه پامرانین و مالتیز کوپیک نباشه اما اندازه مثلا ژرمن شپردم نباشه) که باهوش باشه(خیلی مهمه) و همچنین مهربون باشه و با گربه هم کنار بیاد.بتونم اموزشش بدم چون اولین باره و ر بدترین خالت روزی 5 ساعت رو تنها بتونه بمونه. بازم میگم این اولین سگیه ک میخوام کاملا سرپرستیشو بر عهده بگیرم.شما میتونید راهنماییم کنید؟

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام مقالات بسیار متعددی در مورد خصوصیات انواع نژاد سگ در وبلاگ واسط کالا است؛ پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقالات را از دست ندهید.

نازنین

نازنین

سلام من قراره یه سگ وست هایلند تریر رو به سرپرستی بگیرم بیست روزشه چطوری میتونم ازش نگهداری کنم و اینکه تربیت کردنشو کی شروع کنم و اینکه تربیت کردنش راحته؟ زود یاد میگیره یا نه؟ همینطور جای دستشویی کردن بهش آموزش بدم و آخر اینکه راهی برای درمان بیماری های این سگ وجود داره یا نه؟ آخه پدرم میگه کثیف و نجس هست سگا رو میگه لطفا کمکم کنید راضیش کنم چون آرزوی من اینه که ازیه سگ نگهداری کنم وقتی میخوام دلیل مخالفش بپرسم فقط میگه کثیف و نجسه و من تا میخوام چیزی بگم میگه دربارش صحبت نکن لطفا کمکم کن

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

با سلام و عرض ادب در رابطه با قسمت اول سوالتون پیشنهاد میکنم خواند مطلب تربیت سگ رو از وبلاگ واسط کالا از دست ندهید. همچنین مقالات متعددی در مورد بیماری‌های شایع در سگ در وبلاگ واسط کالا وجود داره شما می‌توانید اون رو مطالعه نمایید. در رابطه با قسمت آخر سوالتون حق با پدر شما است. در این رابطه نیز پیشنهاد می‌کنیم مطلب بهترین حیوان خانگی از نظر اسلام را مطالعه نمایید. تشکر

‌‌

‌‌

مح مامانم عز سگ بدش میاد بعد من عز سه سالگی تا العان ک چهارده سالمه ارزوی داشتنشونو دارم.یا حتی اجازه نمیده بهشون نزدیک بشم مامان خوبی دارم ولی فک میکنم خاطره ی بدی از سگ داشته باشه کلش روزی بتونم بگیرم😩😑😭💔

Jolika

Jolika

سلام من جوليكا هستم دوازده سال دارم راستش ما داريم ي خانه دوبلكس استخر دار درست ميكنيم و به فكر ي سگ ژرمن شپر هستيم ولي دقيق نميدونم ي زوج بخريم يا همون ي ژنتيك تنها اگر ميشه جواب بديد

hafez

hafez

سلام من در یک خانه باغ بزرگ زندگی میکنم ،نمیدونم چه سگی انتخاب کنم واقعا تنوع زیاده و با مطالعه انواع اون ها بیشتر گیج شدم من دوست دارم یک سگ با جثه مناسب واندامی عضلانی داشته باشم که باهوش باشه و زود یاد بگیره و ظاهر چهرش هم دلنشین باشه و یار وفاداری برای تنهایی من باشه در ضمن نسبت به غریبه و دوستانم که به من سر میزنند پرخاشگر نباشه واز انها به خوبی استقبال کنه واینکه قیمت مناسبی داشته باشه ممنون میشم جواب منو در اسرع وقت بدین

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام و عرض ادب شما می‌توانید با مطالعه‌ی مطالب نژادهای سگ از قبیل ژرمن، تریر، داشهوند، دوبرمن و ... در وبلاگ واسط کالا سگ موردنظر خود را انتخاب نمایید. اما با توجه به خصوصیاتی که شما گفتید به نظر سگ دوبرمن مناسب باشه برای شما.

Araz

Araz

لطفاً بگید چه نژادی قیمتش سه میلیون و پایینتره

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام و عرض ادب با توجه به نواسان شدید قیمت ها از گذاشتن قیمت معذوریم. تشکر

علیرضا

علیرضا

سلام من واقعاً سگ دوست دارم اما من. برا شهرستان میگیرم و داخل یک حیاط کوچک میزارمش و از این سگ های پاکوتاه بیشتر دوست دارم ولی دوتا مشکل دارم. یکی نجاستش بنظر شما میشه نحاستشم رعایت کرد؟ و بعدی من هر وقط دوهفته یا سه هفته یکبار میتونم سر بزنم مشکلی نیست؟ البته وقتی بگیرم چند روز اول زیاد پیشش میمونم .ممنون میشم جواب بدید⁦

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام دوست گرامی در مورد سوال اول باید گفت که برای رفع کثیف کاری‌های این حیوان می‌توانید مطلب حمام کردن سگ از داخل سایت واسط کالا رو مطالعه نمایید. همونطور که می‌دونید برای اینکه یک سگ با تربیت داشته باشید که کمتر کثیف کاری کنه نیاز است که از بچگی به آن آموزش‌هایی داده شود و وقت بیشتری را با آن بگذرونید. یعنی سر زدن به مدت دوهفته یا سه هفته به آن خیلی دیر است.

محمد

محمد

سلام وقت شما بخیر من در آپارتمان زندگی میکنم. میخوام یه سگی بگیرم که سرو صدا نکنه، خرابکاری نکنه، زرنگ باشه و زود یاد بگیره، بانمک و با مزه باشه، ( ترجیحا به صاحبش وفادار باشه و با هرکسی صمیمی نشه - البته این مورد رو نداشت هم مشکلی نیست ولی باشه بهتره ) ضمنا قیمتش هم زیاد گرون نباشه. و اینکه نر بگیرم یا ماده؟

میرزایی

میرزایی

سلام و عرض ادب و احترام سگ پودل عروسکی و پودل مینیاتوری سگ های بسیار باهوش، زیبا ، بامزه و کوچیک هستند. پودل مینیاتوری در حالت ایستاده قدش حدود ۳۸ سانتیمتر است. پودل عروسکی حتی بعد از بلوغ و در بلند ترین حالت قدش ۲۵ سانتیمتر است. گفته می‌شود، پودل باهوش ترین سگ ها هستند. و البته رفتار هر گونه سگی جدا از باهوشی به تربیت درست و چگونه عادت دادن آن بستگی دارد. در مورد نر یا ماده هم ابتدای متن "انتخاب سگ" را مطالغه فرمایید.

پاییز

پاییز

من سگ 1ماه دارم از چه شیری میتونم استفاده کنم

مریم میرزایی

مریم میرزایی

"شیر خشک مخصوص نوزاد سگ که از دامپزشکی ها میتوانید تهیه کنید" دکتر دامپزشک سامان جباری

پرهام

پرهام

سلام من توله سگ دوبرمن دارم براش چه اسباب بازی های بگیرم

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام شما می‌توانید با مطالعه‌ی مطلب "سگ نژاد دوبرمن" در وبلاگ همین سایت، در مورد خصوصیات رفتاری این نوع نژاد اطلاعات کامل و جامع را بیاموزید. تشکر

پریا

پریا

سلام من پریا هستم ۹ سال دارم و می خواهم یک سک اسپانیل بگیرم ما یک آپارتمان داریم در آن یک بارکن هست من می خواهم سگ اسپانیل در اصفهان بگیرم و خانه ی ما در فولاد شهر است شما آدرسی دارید که به من دهید؟؟؟

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام شما می توانید با مراجعه به وبسایت واسط کالا و جستجو در آگهی های شهر اصفهان حیوان مورد نظر خود را پیدا کنید.

Sadra.niki

Sadra.niki

سلام من یه سگ میخوام بگیرم که توی بالکن 50 متری که یکی دومترش رو لونه میکنم برای سگ نگهداری کنم و نمیخوام اون سگ واق واق کنه و اینکه اون سگ خیییلی ناز و گوگول باشه شما چه نژادیو پیشنهاد میدید

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام دوست گرامی با توجه به خصوصیاتی که گفتید. سگ نژاد شیتزو عروسکی مناسب ترین گزینه است. یک مطلب در این مورد در همین وبلاگ واسط کالا وجود دارد. همیچنین با مراجعه به سایت واسط کالا میتونید سگ مورد نظر خود را به راحتی انتخاب و خریداری نمایید. با تشکر

هلنا

هلنا

من ۹سال دارم من خیلی خیلی از سگ ها خوشم میاد سگ اشمیتز سفید المانی دوست دارم من خیلی سگ دوست دارم میتونیم برای سگ اشمیتز در حیاط یک خانه ی چوبی درست کنیم ایا از نظر سرما یا گرما مشکلی به وجود نمیاد

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام بسیار عالی. بدن سگ ها در برابر سرما و گرما خیلی مقاوم است و از این لحاظ مطمئن باشید مشکلی حاصل نمی شود.

Vivi

Vivi

سلام میخوام یه سگ توله بگیرم مالتیز توی اپارتمان زندگیش راحته یا نه خوشحال می مونه یانه و نر با وفا تره یا ماده ممنون💙💙

Viyana. Firouzi

Viyana. Firouzi

سلام من میخواستم یه مالتیز بگیرم میشه بگین ایا برای زندگی تو اپارتمان ۱۲۰ متری خوشحال و سر حال می مونه؟ اگر بعضی از روز ها حدود ۵ ساعت تنها باشه مشکلی ایجاد نمی شه؟ با تشکر😊😊

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام دوست گرامی از آنجا که اندازه ی این نوع سگ کوچک است، بنابراین حتی آپارتمان‌ها و ساختمان‌های کوچک نیز برای آن‌ها مناسب هستند. همچنین این نوع نژاد سگ حالتی دارد که اگر در آپارتمان مدتی تنها ماند، دچار اضطراب می‌شود و بعد که کنارش شلوغ شود بخاطر بدعادتی ممکن است پارس کند.

هستی

هستی

سلام خوبین من ی سگ پامرانین می خواستم بگیرم اخه هم با بچه ها رابتهم خوبی داره و هم بامزه و کوچیک و جمع و جور هستش اما گفته بود که خیلی مو ریزش دارن و لجبازن برای همین نمی شه بهش آموزش داد می شه بگین چی کار کنم خیلی دلم یک سگ بامزه می خواد و دیگه بامزه تر از پامرانین پیدا نکردم و راستی میشه بگین وقتی می خوایم سگ بگیریم چه چیز برای وسایلش تهیه کنیم ممنون میشم که اگه به سوالاتم پاسخ بدهید با تشکر☺😊

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام در وبلاگ سایت واسط کالا در مورد نژادهای متعدد سگ و همچنین نحوه ی نگهداری از آن توضیحات زیادی داده شده است. شما می‌توانید با مطالعه‌ی این مطالب پاسخ‌های سوال خود را بیابید. تشکر

Mahdi

Mahdi

سلام من دنبال یسگ واسه اولین باره میخام سگ بخرم هم مهربون و باوفا باشه حم گارد باشه که بگیره ی چیز به غیر از سگ باکسر دوبرمنو انتخاب کردم ولی خوندم دیدم برای اولین بار خوب نیست نمیدونم چیکار کنم لطفا جواب بدین

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام در وبلاگ سایت واسط کالا در مورد نژادهای متعدد سگ توضیحات زیادی داده شده است. شما می‌توانید با مطالعه‌ی این مطالب سگ موردنظر خود را پیدا کنید. تشکر

اتوسا

اتوسا

سلام من سگ دوست دارم

خانم محمدی

خانم محمدی

سلام دوستان من واقعا از سگ باخبر هستم ولی در بعضی اواخر به مشکلاتی برخوردم و نمیتونم از ۵ تا سگم نگهداری کنم نمیگم اگهی بزنم ولی خب به سوالات جواب میدم و به علت اینکه پدرو مادرم کارشون دامپزشکه منم تو همین کارم هر سوالی راجبه سگ داشتید در خدمت شهروندان عزیزم هستم و راستش اولین سوال و اقای محسن گفته بود ن و کسی بهش جواب نداد پس من بگم که بهترین سگ برای نگهبانی روتوایلر که وحشی ولی اروم پیتبول هم هست و برای اپارتمان شینزو تریر . پامرانین. در سوالات دیگه درخدمتم

خدیجه

خدیجه

والامن دلم سگ میخواد نرباشه ولی نگهداری سخته

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام متشکر از شما

خانم نصیری

خانم نصیری

چند وقت بود میخواستم یه سگ بگیرم مطلب خوبی پیدا نکردم برای انتخاب سگ.مطلب شما خیلی مفید بود

محسن

محسن

چه نژاد سگی برای نگهبانی مناسبه؟بهترین نژاد کدومه

علی حسینی

علی حسینی

سلام شما چه تستی رو برای انتخاب سگ مناسب پیشنهاد میکنین؟

محد

محد

چه نژاد سگی مناسب زندگی دانشجوییه؟

mahtab

mahtab

بهترین سگ که مناسب آپارتمان است سگ با نژاد مالتیز است خیلییییی نازو خوبه

زهرا

زهرا

برای کسایی ک تو آپارتمان زندگی میکنن چه سگی مناسبه؟؟

محمد اشرفی

محمد اشرفی

من در منقطه گرمسیر زندگی میکنم میخواستم سگ بخرم بنظر شما سگ مناسب مناطق گرمسیر چی مناسب هست؟

دخمل

دخمل

سگ هاسکی رو خط بزن و سگ گلدن رتریور برات خوبه منم برعکس در منطقه ی سردسیر زندگی میکنم هاسکی قرارع بخرم

سعید

سعید

خیلی دنبال سگ بودم و نمیدونستم چی بخرم این مطلب خوندم نظرم عوض شد با این شرایط زندگی من داشتن سگ سخت هست و اون حیون بی زبون هم اذیت میشود

ثبت نظر