علت دعوای عروس هلندی چیست؟

اگر به ‌تازگی یک عروس هلندی جدید خریده‌اید، آیا فکر می‌کنید می‌توانید بلافاصله او را با پرنده‌ای که از قبل داشته‌اید در یک قفس بگذارید؟ این موضوع کاملاً به میزان سازگاری این دو پرنده بستگی دارد. از طرفی ممکن است این دو پرنده باهم سازگار باشند، از طرفی دیگر ممکن است شاهد دعوای عروس هلندی باشید.
عروس هلندی‌ها ممکن است با یکدیگر دعوا کنند و درگیر شوند. هنگامی‌که دو پرنده درگیر می‌شوند، در پایان ممکن است یک یا هر دو آن‌ها مجروح شوند؛ بنابراین هنگامی‌که شاهد دعوای دو عروس هلندی هستید، نباید دست روی دست بگذارید و باید آن‌ها را از هم جدا کنید.

اگر عروس هلندی‌های شما به‌طور مداوم با یکدیگر دعوا می‌کنند، قطعاً چیزی یکی از آن‌ها را اذیت می‌کند. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم در رابطه با دعوای عروس هلندی در اختیار شما قرار دهیم.

انواع شخصیت و رفتار عروس هلندی

عروس هلندی‌ها شخصیت‌های کاملاً متفاوتی با یکدیگر دارند. بعضی از آن‌ها محافظه‌کار، بعضی جسور و پرخاشگر و گروه دیگر از عروس هلندی‌ها خجالتی هستند.

عروس هلندی‌ها می‌توانند به‌خوبی در کنار یکدیگر زندگی کنند، اما به شرطی که خودشان بخواهند.

شما با شناخت کامل انواع شخصیت و رفتار‌های عروس هلندی، می‌توانید جلوی بسیاری از دعواهای بین عروس هلندی‌ها را بگیرید.

برای آشنایی بهتر با عروس هلندی به شما پیشنهاد می‌دهیم به خواندن مطلب رفتارشناسی این پرندگان بپردازید.

علت دعوای عروس هلندی

ممکن است یکی از عروس هلندی‌های شما از اینکه رقیب او بیشتر موردتوجه یک عروس هلندی ماده قرارگرفته است، ناراحت و عصبانی باشد.

او احساس حسادت می‌کند و قرار نیست به‌راحتی تسلیم شود. به همین دلیل دعوای بین دو عروس هلندی نر آغاز می‌شود.

اگر با احساسات بد او برخورد نشود، ممکن است به عروس هلندی‌ که او را رقیب خود می‌داند آسیب برساند.

یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود عروس هلندی‌ها با یکدیگر دعوا کنند این است که، یکی از این دو پرنده رام نباشد.

دعوای عروس هلندی
علت دعوای عروس هلندی

با راه کارهای رام کردن این پرنده بیشتر آشنا شوید.

اگر عروس هلندی‌ای را که جدید به خانه آورده‌اید، ذات خوبی نداشته باشد؛ ممکن است با عروس هلندی قبلی شما سازگار نباشد و شما شاهد دعوای دو عروس هلندی خواهید بود.

اختلاف سنی زیاد بین دو پرنده نیز ممکن است یکی از دلایل دعوای بین آن دو باشد. اگر از سن دقیق هر دو آگاهی ندارید؛ بهترین روش‌های تشخیص سن را بشناسید.

همچنین اگر دو پرنده یکدیگر را دوست نداشته باشند، ممکن است با یکدیگر ناسازگار باشند و دعوا کنند.

دعوای عروس هلندی

پرندگان شما ممکن است یکدیگر را دوست نداشته باشند یا ممکن است ازنظر شخصیتی با یکدیگر مشکل داشته باشند.

بله حتی پرندگان نیز می‌توانند یکدیگر را دوست نداشته باشند، به همین دلیل همیشه با یکدیگر دعوا می‌کنند.

دعوای بین عروس هلندی‌ها مسئله‌ی نگران‌کننده‌ای نیست. فقط زمانی که متوجه شدید دو عروس هلندی باهم سازگاری ندارند و دعوا می‌کنند باید خیلی سریع آن‌ها را جدا کنید.

اگر هنگام یکی کردن قفس، عروس هلندی‌های شما تنها کمی باهم دعوا می‌کنند کاملاً طبیعی است؛ اما اگر دعوای بین عروس هلندی‌ها شدت گرفت و به تعقیب، گاز گرفتن، پر کندن و خونریزی ادامه پیدا کرد، نشانه خوبی نیست و آن دو باید فوراً از هم جدا شوند.

بعضی از پرندگان به‌راحتی باهم کنار نمی‌آیند و سازگار نیستند. این پرندگان به جفتی که برایشان انتخاب کردیم، اهمیتی نمی‌دهند.

در این حالت هیچ کاری نمی‌توانید انجام دهید و آن‌ها را باید در قفس‌های جداگانه نگه‌دارید.

آشنایی آرام

هنگام خرید پرنده جدید بهتر است او را به‌آرامی با پرنده قبلی آشنا کنید. زمانی که شما پرنده‌ای جدید به خانه می‌آورید ممکن است باعث حسادت و پرخاشگری پرنده قبلی شما شود.

دقیقاً مانند سایر پرندگان عروس هلندی‌ها نیز برخورد خوبی با پرنده جدید یا سایر تغییرات ندارند.

به عروس هلندی خود کمک کنید تا به‌آرامی خود را با شرایط جدید وفق دهد. اگر به‌آرامی پرنده جدید را معرفی کنید، می‌توانید از ایجاد دعوا بین عروس هلندی‌ها جلوگیری کنید.

آشنایی آرام
آشنایی عروس هلندی نر با ماده

چه نکاتی را هنگام معرفی عروس هلندی جدید باید رعایت کنید؟

وقتی می‌خواهید عروس هلندی جدید را در قفس عروس هلندی قبلی خود بگذارید، برای جلوگیری از ایجاد دعوا بین عروس هلندی‌ها باید نکاتی را رعایت کنید.

معرفی پرندگان به یکدیگر یک‌روند طولانی و تدریجی است. ابتدا اگر پرنده جدید شما بیمار است باید او را به مدت حداقل 45 روز در اتاق دیگری قرنطینه کنید.

سپس، قفس پرندگان را کنار هم قرار دهید تا آن‌ها یکدیگر را ببینند و در صورت تمایل از پشت میله‌ها با یکدیگر تعامل کنند. اگر آن‌ها به یکدیگر علاقه نشان دادند و یکدیگر را صدا زدند، می‌توانید آن‌ها را بیرون آورید تا برای مدتی باهم بازی کنند.

وقتی توانستند بدون عصبانیت و به‌آرامی یکدیگر را مشاهده کنند، پس از چند روز اجازه دهید بیرون از قفس‌های خود، با یکدیگر بازی کنند.

عروس هلندی قبلی خود را در قفس عروس هلندی جدید بگذارید، با این روش پرنده قبلی کمتر اعتراض می‌کند. در حین انجام این کار، مراقب نحوه برخورد آن‌ها با یکدیگر نیز باشید.

نکته

هنگام یکی کردن قفس عروس هلندی‌ها بهتر است آن‌ها را به‌طور کامل زیر نظر داشته باشید

آن‌ها را شبانه در کنار هم بگذارید تا حد امکان احتمال دعوای بین دو عروس هلندی را کاهش دهید.

در قفس آن دو به‌اندازه کافی آب و غذا قرار دهید تا یک پرنده نتواند از غذا خوردن و آب آشامیدن دیگری جلوگیری کند.

چرا عروس هلندی نر ماده را میزند؟

عروس هلندی نر به دلایل گوناگونی، عروس هلندی ماده را می‌زند. ابتدا ممکن است یکدیگر را دوست نداشته باشند و باهم جفت نباشند.

ازآنجاکه شما احتمالاً چیزی در مورد پرنده جدید نمی‌دانید، اگر عروس هلندی نر خودش جفت داشته باشد نیز ممکن است ماده را بزند.

همچنین ممکن است او یک پرنده پیر باشد که سر راهش قرارگرفته و نمی‌خواهد پرنده دیگری در قفسش باشد.

اگر تفاوت سنی دو پرنده زیاد باشد؛ عروس هلندی نر ماده را میزند. پرنده نر ممکن است در سن تولیدمثل باشد و اما پرنده ماده نیز خیلی جوان باشد و به سن تولیدمثل نرسیده باشد.

در این حالت بین آن دو دعوا می‌شود و پرنده نر از اینکه چرا پرنده ماده پذیرای او نیست عصبانی می‌شود.

دعوای عروس هلندی
زدن عروس هلندی نر توسط ماده

اگر عروس هلندی ماده حداقل دو سال نداشته باشد، نباید با یک عروس هلندی نر در یک قفس قرار گیرد. احتمالاً وقتی عروس هلندی ماده بزرگ‌تر می‌شود بیشتر پذیرای عروس هلندی نر خواهد بود.

نتیجه‌گیری

عروس هلندی پرنده‌ای زیبا و محبوب است. این پرندگان گاهی اوقات به دلایل مختلف ممکن است با یکدیگر دعوا کنند. ما سعی کردیم در این مقاله شما را با علت‌های دعوا کردن عروس هلندی آشنا کنیم.

همچنین راهکارهایی برای حل این مشکل به شما یاد دهیم. امیدوارم که بامطالعه این مقاله به علت دعوا کردن عروس هلندی خود پی برده باشید و با استفاده از راهکارهای ارائه‌شده بتوانید آن مشکل را حل کنید.

شما می‌توانید اجناس دسته دوم و یا حیوانات خانگی خود را باقیمت مناسب در وب‌سایت واسط کالا خریدوفروش کنید. کافی است اپلیکیشن واسط کالا را دانلود کنید و مطلب موردنظر خود را در آن جستجو کنید.
از اینکه تا انتهای مطلب ما را همراهی کردید سپاسگزارم.

مقالات مرتبط با پرندگان در وبلاگ واسط کالا:

منابع:
pets.thenest.com
lafeber.com

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر