چرا عروس هلندی من ساکت است؟

ساکت بودن عروس هلندی شما ممکن است دلایل گوناگونی داشته باشد. اگر فکر می‌کنید عروس هلندی شما بیش‌ازحد ساکت شده است، یکی از دلایل آن می‌تواند ترسیدن پرنده باشد؛ اما علت ترسیدن چیست؟ همچنین ممکن است عروس هلندی در یک محیط جدید قرار گرفته باشد و این کار باعث اضطراب آن شده باشد. یکی دیگر از دلایل ساکت شدن عروس هلندی این است که از محیط زندگی خود لذت نمی‌برد و یا به یک بیماری شدید مبتلا شده است.

معمولاً عروس هلندی‌ها پرندگانی پرسروصدایی هستند و ساکت بودن آن‌ها طبیعی نیست. همیشه وقتی یک عروس هلندی ساکت می‌شود، حتماً اتفاقی افتاده است و دلیلی دارد.

شما باید این دلایل را پیدا کنید و مشکل را حل کنید. پیشنهاد می‌کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

علائم دیگر عروس هلندی ساکت

  • لرزیدن عروس هلندی
  • غذا نخوردن عروس هلندی
  • حمام نکردن عروس هلندی

اگر متوجه شدید که عروس هلندی شما به‌غیر از ساکت بودن علائم بالا را نیز دارد، باید سریعاً به فکر راه‌حلی باشید و او را درمان کنید.

شما می‌توانید یک محیطی آرام از حمام عروس هلندی خود برای او فراهم نمایید.

راه‌های کمک به عروس هلندی ساکت

در این قسمت چند نمونه از راه‌هایی که می‌توان برای کمک به عروس هلندی که ساکت است، انجام داد را باهم بررسی می‌کنیم.

تعامل و ارتباط بیشتر با عروس هلندی

تعامل و صحبت کردن با عروس هلندی ضروری است و باید از اولویت‌های اصلی کارهای روزانه شما باشد. بهتر است روزانه 30 الی 60 دقیقه از وقت خود را صرف نشستن در کنار قفس او کنید و فقط با عروس هلندی خود صحبت کنید. این کار باعث می‌شود که پرنده به صدا، رایحه و حضور شما عادت کند.

تعامل و ارتباط
تعامل و ارتباط بیشتر با عروس هلندی

پس از مدتی، عروس هلندی شما می‌خواهد در اطراف شما باشد. همچنین شروع به صحبت کردن می‌کند. این یک واکنش طبیعی است که عروس هلندی نسبت به یکی از اعضای خانواده‌اش در طبیعت دارد.

کارشناسان می‌گویند صحبت با پرنده خود روشی عالی برای ایجاد ارتباط با او است. این کار می‌تواند باعث شود بعد از مدتی پرنده شما شروع به حرف زدن کند و با شما بیشتر انس بگیرد.

این نکته را مدنظر داشته باشید که این کار فوراً عملی نخواهد شد. اکثر عروس هلندی‌ها به زمان زیادی نیاز دارند تا با شما ارتباط برقرار کرده و شروع به صحبت کردن بکنند.

صبر و تلاش

شما باید در طول مرحله آموزش حرف زدن پرنده خود صبور باشید و پشتکار داشته باشید. همچنین باید این کار را مستمر و منظم ادامه دهید تا به نتیجه مطلوبی برسید.

یکی دیگر از راه‌های تعامل با پرنده این است که او را دستی کنید. در طول روز دست خود را داخل قفس او نگهدارید. این کار باعث می‌شود که عروس هلندی شما به بوی شما عادت کند و یاد بگیرد روی دست شما بیاید.

برای لمس کردن او عجله نکنید، صبر کنید تا ابتدا خودش به شما عادت کرده و روی دست شما بیاید، سپس شروع به لمس کردن و بوسیدن او کنید. اگر این کارها را به‌خوبی انجام دهید، هیچ‌وقت نخواهید گفت چرا عروس هلندی من ساکته؟

استفاده از اسباب‌بازی‌های مخصوص پرنده

وجود اسباب‌بازی‌های مخصوص پرنده برای داخل قفس عروس هلندی شما بسیار ضروری است.

اگر قفس پرنده‌ی شما خالی باشد؛ پس حیوان شما هیچ وسیله‌ای برای سرگرمی و خالی کردن انرژی خود در طول روز ندارد.

نبود اسباب‌بازی‌های مخصوص در قفس او باعث افسردگی و از دلایل مهم ساکت بودن عروس هلندی شما است.

نکته مهمی که در خرید اسباب‌بازی باید به آن توجه داشته باشید این است وسایل بازی پرنده باید جذاب، ایمن و مطمئن باشند.

همچنین این اسباب‌بازی‌ها باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا هنگام بازی عروس هلندی شما به او آسیبی وارد نکنند.

استفاده از غذاهای مناسب و باکیفیت

داشتن تغذیه مناسب با مواد باکیفیت یکی از نیازهای اصلی پرنده شما است. عروس هلندی شما زمانی پر سروصدا و پر جنب‌وجوش خواهد بود که از سلامت کامل برخوردار باشد.

همچنین اگر عروس هلندی شما غذاهای مناسب و باکیفیت بخورد، سالم می‌ماند و از ساکت بودن عروس هلندی جلوگیری می‌شود.

خوردن غذای مناسب یکی از لازمه‌های مهم سلامت پرنده است.

ساکت بودن عروس هلندی
دادن غذای خوب به پرنده

مشورت با دامپزشک

گاهی با رعایت همه‌ی نکات بالا بازهم ممکن است شاهد ساکت بودن عروس هلندی خود باشید. در این موارد بهتر است از یک دامپزشک خوب و باتجربه کمک بگیرید تا بتواند شمارا بهتر راهنمایی کند.

در بعضی مواقع پرنده ممکن است به دلیل مشکلاتی که قبلاً داشته دچار افسردگی شده باشد. در این‌گونه بهتر است از یک دامپزشک کمک بگیرید تا مشکل ساکت بودن عروس هلندی خود را برطرف کنید.

او می‌تواند شما را راهنمایی کند که چگونه افسردگی پرنده خود را برطرف کنید و او را به شرایط طبیعی خود بازگردانید.

پرسش و پاسخ

آیا تغییر محیط باعث ساکت شدن عروس هلندی می‌شود؟

پاسخ : کوچکترین تغییر در محیط برای پرنده مهم است؛ حتی تغییر مبل‌ها یا اضافه کردن یک تابلو تا مدتی در پرنده احساس استرس ایجاد می‌شود. پرنده احساس غریبی می‌کند و به ساکت شدن او منجر می‌شود.

اگر صاحب هروس هلندی عوض شود هیچ تاثیری بر سکوت او دارد؟

پاسخ : عروس هلندی‌ها افراد اطراف خود را می‌شناسند و بسیار حساس هستند. رفتن فردی از خانواده یا آمدن فرد جدید باعث ناراحتی و استرس در پرنده می‌شود.
اگر تغییری در افراد ایجاد شود باید زمان لازم به پرنده برای تطابق خود با شرایط جدید داده شود و نباید انتظار داشته باشید طوطی از روز اول شما را قبول کند. حتی ممکن است با سکوت او روبه‌رو شوید.

نتیجه‌گیری

عروس هلندی یک پرنده حساس و زودرنج است. بیشتر افراد برای شلوغی و پر سروصدا بودن این‌گونه پرنده‌ها سراغ آن‌ها می‌روند و از آن‌ها نگهداری می‌کنند.

اما بعضی مواقع این پرنده ممکن است که ساکت و بی‌صدا شود. برای پیشگیری از این مشکل باید شرایط محیطی مناسبی برای پرنده فراهم کنید تا از افسردگی و ساکت بودن عروس هلندی خود جلوگیری کنید.

از همراهی شما با واسط کالا سپاس گذاریم. پیشنهاد می‌کنم مطالعهٔ مقالات مرتبط در وبلاگ واسط کالا را از دست ندهید.

همچنین شما می‌توانید اجناس دسته دوم و یا حیوانات خانگی خود را باقیمت مناسب در وب‌سایت واسط کالا خریدوفروش کنید. کافی است اپلیکیشن واسط کالا را دانلود کنید و مطلب موردنظر خود را در آن جستجو کنید.

مقالات مرتبط:


منبع:
bornforpets.com

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر