چرا عروس هلندی روی یک پا می‌ایستد؟

در این مطلب می‌خواهیم شما را با دلایل ایستادن روی یک پا عروس هلندی آشنا کنیم؛ تا ابهامات به وجود آمده در ذهنتان حل شوند.

در ابتدا یک مرور کوچک بر این رویداد داریم.

وقتی عروس هلندی روی یک پا ایستاده، در بیشتر مواقع به این معناست که پرنده آرام و سالم است. اکثر این پرنده‌ها در این حالت خودشان را نگه می‌دارند.

آن‌ها می‌توانند با یک پا در حالت نشسته تعادل خود را حفظ کنند؛ در حالی که پای دیگر درون پرهای آن‌ها نزدیک سینه قرار دارد.

حال در ادامه به بررسی علت این کار و مدت زمان آن به‌طورکلی هرچه در این باب باید بدانیم می‌پردازیم؛ با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

زمان ایستادن روی یک پا عروس هلندی

این رفتار را می‌توان در هنگام ظهر و خواب مشاهده کرد. معمولاً وقتی پرنده در یک اتاق ساکت است و فعالیتی انجام نمی‌دهد، تصمیم می‌گیرد که بنشیند یا روی یک پا بایستد.

این کار یک غریزه طبیعی است و همه‌ی عروس هلندی‌های سالم این کار را می‌کنند. این فعالیت به پرنده کمک می‌کند تا پاهای خود را استراحت دهد؛ زیرا این پرندگان تمام روز روی پاهایشان هستند. به همین دلیل پا خسته می‌شود و نیاز به استراحت دارد.

همه آن‌ها پاهای خود را جا به جا می‌کنند و هر طرف را برای مدتی درون خود قرار می‌دهند. این کار باعث می‌شود تا اطمینان حاصل شود که هر دو پا فرصت استراحت دارند.

تولید صدا

برخی از عروس هلندی‌ها در این حالت کمی جیرجیر می‌کنند؛ که به نظر می‌رسد این کار برای آن‌ها آرامش بخش است. اگر عروس هلندی واقعاً خسته باشد کمتر از خود صدا تولید می‌کند.

او سر خود را زیر بال‌ها فرو می‌کند، زیرا این کار باعث گرم نگه‌داشتن سرش می‌شود.

نشیمنگاه مناسب

عروس هلندی که در طبیعت است این فرصت را دارد که روی شاخه‌های زیادی بنشیند که بافت و قطر آن‌ها متفاوت است. به همین دلیل، شما باید نشیمنگاه‌هایی با اندازه‌های مختلف درون قفس قرار دهید. این کار به پرنده فرصتی می‌دهد تا پاهایش را ورزش دهد.

نشیمنگاه پرنده
نشستن عروس هلندی روی درخت

یک قفس خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ آیا می‌دانید برای راحت‌تر بودن پرنده چه کاری باید برای محل زندگی او انجام دهید؟ در این قسمت برای شما از یک قفس مناسب صحبت کرده‌ایم.

مکانی راحت برای استراحت

اگر پرنده شما هرگز روی یک پا نمی‌ایستد، عجیب است و نشانه ناراحتی یا استرس او خواهد بود. معمولاً مشاهده این رفتار در دوره‌های استراحت، مانند اوقات ظهر و همچنین در شب است.

خواندیم که؛ این وضعیت به او کمک می‌کند تا از خستگی عضلانی بکاهد. مخصوصاً وقتی آن‌ها تمام روز را ایستاده یا روی پاهایشان می‌نشینند. این پرندگان با جایگزینی پای ایستاده، به پای دیگر استراحت می‌دهند.

رباط‌های خاصی در داخل پای این پرندگان وجود دارد که به آن‌ها در ایستادن در این وضعیت کمک می‌کند. همچنین باعث می‌شود تا او به راحتی این گونه بنشیند؛ پس نگران افتادن آن‌ها نباشید، حتی اگر در این حالت خوابشان ببرد.

آسیب دیدگی

اگرچه ایستادن روی یک پا یک رفتار طبیعی در عروس هلندی تلقی می‌شود. اما مواردی وجود دارد که پرنده در واقع زخمی شده یا صدمه دیده است. در این حالت روی یک پا خود می‌ایستد.

وقتی پرنده شما صدمه دیده باشد معمولاً هنگام راه رفتن، درد پا می‌شود.

در حقیقت، عروس هلندی به طور مداوم اندام خود را جمع می‌کند تا اطمینان حاصل کند که آسیب بیشتری به آن وارد نشود. اگر به هر دلیلی پاها آسیب دیده باشند، مالک باید فوراً پرنده را برای درمان به دامپزشکی برساند.

گرم نگه‌داشتن

ممکن است متوجه شوید که پرنده شما به دلیل سرماخوردگی یا هوای سرد روی یک پا ایستاده است. کل بدن آن‌ها به جز ساق و پا پوشیده از پر است. با جمع کردن یک پا به بالا در زیر پر، آن‌ها می‌توانند گرما را حفظ کنند.

چرا عروس هلندی روی یک پا می‌ایستد؟
چرا عروس هلندی روی یک پا می‌ایستد؟

یک هوای سرد باعث می‌شود که؛ به طور قابل توجهی پرنده، پرهای خود را کرک کند. با این کار هوای گرم را به دام می‌اندازد.

او همچنین ممکن است سر خود را پایین بگیرد و منقار خود را در قفسه سینه خود فرو کند. دیدن او که روی یک پا قرار گرفته و در این وضعیت قرار دارد، ممکن است نشانگر آن باشد که دمای محیط اتاق بیش از حد خنک است.

دمای مناسب محیط

عروس‌های هلندی دمای محیط را در حدود 70 درجه سانتی گراد دوست دارند. اگر اتاقی که قفس پرنده در آن قرار دارد سرد باشد باید یک وسیله گرمایشی برای او تهیه کنید.

فقط مطمئن شوید که قفس آن‌ها خیلی نزدیک در، پنجره یا منبع حرارتی نباشد تا بتوانید پرنده را در دمای مناسب نگه دارید. اگر دما مناسب نباشد امکان دارد هنگام ایستادن بر روی یک پا عروس هلندی شما؛ شل شود.

چگونه می‌توانید پرنده را آرام نگه دارید؟

اگر یک محیط راحت، آرامش بخش و ایمن برای پرنده خود فراهم کنید. می‌بینید که آن‌ها بر روی یک پا در زمان‌های مختلف در طول روز می‌نشینند.

این پرندگان غالباً واکنش‌هایی نسبت به محیط اطرافشان دارند. به این معنی که جو آرام باعث آرامش آن‌ها می‌شود؛ در حالی که هرج و مرج باعث افزایش استرس می‌شود.

به احتمال زیاد هنگام پخش موسیقی آرام و ساکت، پرنده شما بر روی یک پا راحت ایستاده است. در صورتی که صدای بلند از بلندگوها بلند شود واکنشی متفاوت خواهد داشت.

چرا عروس هلندی روی یک پا می‌ایستد؟
آرام نگه داشتن پرنده

با شناخت رفتارهای عروس هلندی خود می‌توانید به بهترین نحو با پرنده ارتباط برقرار کنید.

پرسش و پاسخ

چرا عروس هلندی یک پا را بالا می‌برد؟

پاسخ : با توجه به عدم وجود پر در این بخش از بدن پرندگان، آن‌ها می‌توانند رنج ببرند؛ زیرا مقدار زیادی از گرمای بدن را از طریق پاها از دست می‌دهند.
برای به حداقل رساندن انرژی آن‌ها یک پا را در خود جمع می‌کنند. همچنین برای حفظ تعادل نیز از این کار بهره می‌برند.

چند نشانه درد کشیدن پرنده کدام‌اند؟

پاسخ : استفاده مکرر از یک عضو بدن، بسته شدن بیش از حد چشم‌ها، بی حالی، زود رنجی، از دست دادن اشتها نشان دهنده درد کشیدن پرنده هستند.

نتیجه پایانی

مطلب ایستادن بر روی یک پا عروس هلندی به پایان رسید؛ در این محتوا متوجه شدیم که عروس هلندی‌ها به چند دلیل تمایل دارند که بر روی یک پا بایستند.

مهم‌ترین دلیل آن برای استراحت کردن بود؛ آن‌ها در این وضعیت راحت هستند و می‌توانند گرما را بیشتر حفظ کنند.

شما با همراهی تیم واسط کالا می‌توانید اگر کالای دست دوم در خانه‌ دارید در اپلیکیشن ما به فروش برسانید. از لوازم خانه گرفته تا کیف، کفش، پرنده و غیره.

برای این کار کافی است به سایت‌ واسط کالا یا اپلیکیشن واسط کالا مراجعه کنید. در این محیط کالای خود را در کمال امنیت و با خاطری آسوده به فروش برسانید.

همچنین شما می‌توانید مطالب مفید در هر زمینه‌ای را در وبلاگ واسط کالا مطالعه نمایید.

از اینکه تا انتهای مطلب همراه ما بودید سپاسگزاریم.

منابع:
parrotfeather.com
beakcraze.com

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر