خلاصه‌ای از بهترین مقالات نیمه‌ی دوم خردادماه ۹۸

در نیمه‌ی دوم خردادماه بخش عمده مطالب مربوط به معرفی نژادهای مختلف سگ و ویژگی‌های آن‌هاست. علاوه بر این مقالات به موضوعات دیگری نظیر گیاهان آپارتمانی نیز پرداخته‌ایم. همچنین در مهم‌ترین مقاله‌ی این دوره به علل رد شدن آگهی در واسط کالا پرداخته‌شده است.

سگ نژاد بلژین ژرمن شیپرد

سگ نژاد بلژین ژرمن شیپرد به نام گروئن اندائل در دنیا شناخته‌شده که نام آن برگرفته از نام روستایی در بلژیک است. او یکی از چهار گونه سگ‌های گله بلژیکی است. تمامی بلژین ژرمن شیپردها از سگ‌های پرکار پرورش داده‌شده‌اند. از این نژاد باهوش و پرکار به‌عنوان سگ گله، سگ پلیس، یابنده مواد مخدر، سگ نجات و سگ نگهبان استفاده می‌شود. گرچه داشتن این نژاد برای همه توصیه نمی‌شود ولی این سگ پرانرژی اگر به‌خوبی تربیت و اجتماعی شود یک همراه عالی برای خانواده خواهد بود. برای آَنایی با خصوصیات ظاهری و رفتاری این نژاد در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

سگ-نژاد-بلژین-ژرمن-شیپرد
سگ-نژاد-بلژین-ژرمن-شیپرد

کسب و کار در خانه

هنگامی‌که در فکر شروع کردن یک کسب‌وکار در خانه هستید، بهتر است که قبل از هر کاری، ماهیت
آن کسب‌وکار را در نظر بگیرید. برخی از مشاغل مناسب فعالیت در خارج از خانه بوده و برخی دیگر را می‌توان در خانه هم انجام داد. نکته مهمی که باید در نظر گرفت، این است که آیا ایجاد کسب‌وکار در خانه برای همسایگان اختلال ایجاد خواهد کرد؟ در این مقاله نکات مهمی در رابطه با انتخاب مشاغل مناسب در خانه ارائه‌شده است.

چرا آگهی من در واسط کالا رد شده است؟

در مهم‌ترین مقاله این دوره به دلایل رد شدن آگهی در سایت واسط کالا پرداخته‌ایم. برای آشنایی با این قوانین و تسریع روند تائید آگهی‌های خود تا پایان این مقاله را مطالعه فرمایید.

گیاهان آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی بومی مناطق استوایی یا شبه استوایی هستند و در ایران با همان شرایط جوی در داخل گلخانه تکثیر گردیده‌اند، خیلی بهتر از گیاهان گل‌دار در دمای ۲۲ درجه‌ی سانتی گراد (گرمای مطلوب یک‌خانه‌ی نسبتاً گرم) رشد و نمو می‌نمایند و گروهی از آن‌ها حتی شرایط محیط را با نور کم‌تحمل می‌کنند؛ بنابراین می‌توان آن‌ها را دور از پنجره و در هر قسمت از فضای آپارتمان قرارداد. همه‌ی این گیاهان به رنگ سبز نیستند بلکه در میان آن‌ها گونه‌هایی به رنگ قرمز مخملی، نارنجی و گونه‌هایی که‌برگ‌هایشان با لکه‌های زرد و سفیدرنگ آمیزی شده‌اند دیده می‌شود. خلاصه اینکه در بین آنان هر نوع رنگ و طراحی را که بتوان تصور کرد می‌توان یافت. در این مقاله سعی کرده‌ایم در مورد گیاهان آپارتمانی صحبت نماییم.

گیاهان آپارتمانی
گیاهان آپارتمانی

انتخاب سگ

انتخاب سگ باید مناسب با نیاز و امکانات شما باشد. اگر یک سگ خانگی و کوچک می‌خواهید، بهترین سگ، سگی است که ازنظر جثه زیاد بزرگ نشود، سالم باشد و شما از آن خوشتان آمده و خرید آن در توانتان باشد. اصرار زیادی روی نژاد خاص یا کمیابی نداشته باشید. هر سگ کوچک، زیبا و سالمی به‌شرط آنکه درست تربیت شود می‌تواند برای نگهداری در منزل مناسب باشد.

در مورد سگ‌های نگهبان نیز هوش، قدرت، زیبایی و سلامت از شروط لازم برای انتخاب است و تربیت صحیح بسیار بیشتر از خصوصیات نژادی و گران و کمیاب بودن آن اهمیت دارد. زیباترین و خالص‌ترین نژاد سگ‌های دبرمن، ژرمن شپرد یا هر نژاد دیگری که برای نگهبانی مدنظر شماست، درصورتی‌که درست تربیت‌نشده باشد ممکن است مثل یک بچه‌گربه ملوس و بی‌آزار یا مثل یک گرگ درنده و خطرناک شود. پس برای گرفتن یک تصمیم درست تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

سگ نژاد اسپرینگر اسپانیل

اجداد اسپرینگل را سگ‌های اسپانیل انگلیسی تشکیل می دهند. این سگ در دوره رنسانس بهترین همراه شکارچیان به حساب می‌آمد. سگ نژاد انگلیش اسپرینگر اسپانیل در سال ۱۷۰۰ در آمریکا به شهرت رسید. هم‌اکنون از این حیوان به‌عنوان شکارچی، باز آورنده شکار، دیده‌ بان و سگ خانگی استفاده می‌شود. این نژاد سگ، علاقه‌مندان و طرفداران خاص خود را دارد. در این مقاله به بیان خصوصیات و ویژگی‌های این نژاد پرداخته‌ایم.

خلاصه‌ای از بهترین مقالات نیمه‌ی دوم خردادماه ۹۸
سگ-نژاد-انگلیش-اسپرینگر

کاسکوهای وارداتی

ما نباید پذیرایی از کاسکوهای وارداتی را فقط از مرحله وارد شدن آن‌ها به خانه خودمان برنامه‌ریزی کنیم و نباید طول مدت ماندن آن‌ها در فروشگاه‌های پرنده را کم‌اهمیت بشماریم. کاسکوها از لحظه صید شدن، تحت شدیدترین استرس‌ها قرار می‌گیرند. این استرس‌های وارده به کاسکوها را می‌توان به مجموع دردهایی تشبیه کرد که در اثر حمله و شبیخون اعمال یک حاکم چپاولگر به قومی از مردمان بی‌آزار وارد می‌شود. در چنان حمله‌های وحشیانه، شماری از مردان، زنان و کودکان معصوم کشته می‌شوند، گروهی فرار می‌کنند و گروهی اسیر می‌شوند. در این مقاله توصیه‌هایی در رابطه با خرید این پرنده وارداتی را بیان کرده‌ایم.

سگ نژاد ویمررونر

قدمت سگ نژاد ویمررونر بسیار طولانی است و حتی ویمررونر را می‌توان در نقاشی‌های دهه ۱۶۰۰ ونگک یافت. هنوز هم اختلاف‌نظرهای زیادی در مورد منشأ و اجداد این نژاد وجود دارد. برخی معتقدند که اجداد ویمررونر را ژرمن‌ها و برخی دیگر بر این اعتقادند که اجداد آن‌ها راپوینتر انگلیسی با نوعی پوینتر زردرنگ تشکیل می‌دهند. همانند پوینتر ذاتاً یک شکارچی است ولی به‌عنوان ناجی و راهنمای نابینایان و حتی سگ پلیس در آلمان و انگلستان ایفای نقش نموده است. در ادامه این مقاله به بیان خصوصیات ظاهری و رفتاری این نژاد پرداخته‌ایم.

سگ-نژاد-ویمررونر
سگ-نژاد-ویمررونر

مرغ مینا ساحلی

مینا ازجمله پرندگان بومی ایران است که بیشتر در جنوب و جنوب شرقی ایران دیده می‌شود. مرغ مینا تمایل زیادی به خوردن میوه، به‌ویژه توت و انجیر دارد، همچنین از شهد، دانه‌ها و حشرات تغذیه می‌کند. گاهی اوقات این پرنده، مارمولک‌های کوچک، ماهی‌ها و حتی پرندگان دیگر را نیز می‌خورد. در اسارت این پرندگان با کرم تغذیه می‎شوند. مرغ مینا جزء پرندگان کوچک‌جثه است که توانایی تقلید صدا دارد. به همین دلیل انسان‌ها از دیرباز به نگهداری و پرورش این پرنده علاقه‌مند بوده‌اند. در این مقاله سعی داریم در مورد مرغ مینا ساحلی توضیحاتی را ارائه داده‌ایم.

سگ نژاد گلدن رتریور

سگ نژاد گلدن رتریور یکی از محبوب‌ترین نژادها در دنیاست. رفتار دوستانه و تحمل زیاد از او یک سگ خانوادۀ فوق‌العاده ساخته است و از طرف دیگر هوش زیادش او را به سگ کار کم‌نظیری تبدیل می‌کند.
آن‌ها در کارهای مختلفی به انسان‌ها کمک می‌کنند، مثل آوردن شکار، تعقیب متهمان، ردیابی مواد مخدر، تراپی و آرامش‌بخشی و کمک به افراد کم‌توان. آن‌ها ذاتاً ورزشکارند، برای همین در مسابقات ورزشی و فرمان‌پذیری درخشانند. این نژاد، در اصل، برای آوردن شکارهایی که شکارچی‌ها می‌زدند، مثل اردک و خرگوش و غیره، پرورش داده می‌شدند و باید برای فعالیت بدنی زیاد آماده می‌بودند. برای مطالعه بیشتر خصوصیات و دانستن نکاتی در مورد این نژاد در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

سگ-نژاد-گلدن-رتریور
سگ-نژاد-گلدن-رتریور

پرنده کاسکو

در این مقاله سعی داریم در مورد پرنده کاسکو صحبت کنیم. جوجه کاسکوها از زمان تولد تا وقتی پرواز یاد می‌گیرند و با والدین و سایر همنوعان خود به‌صورت گله‌ای به‌سوی منابع غذا و آب به پرواز درمی‌آیند، توسط والدین تغذیه می‌شوند. والدین، آن‌ها را در لانه‌های امن می‌گذارند و به‌سوی منابع غذا می‌روند و چینه‌دان خود را پر از غذاهای مناسب می‌کنند و در بازگشت از سفر هرروزه غذا یابی، غذاهای موجود در چینه‌دان خود را برای جوجه‌ها بالا می‌آورند و داخل دهان آن‌ها می‌گذارند و جوجه‌ها غذای دریافتی از دهان والدین را می‌بلعند. در این مقاله به معرفی بیشتر این پرنده جذاب و دوست‌داشتنی پرداخته‌ایم.

سگ بالغ

در این مقاله سعی کرده‌ایم در مورد بایدها و نبایدهایی که لازم است در مورد سگ بالغ در نظر بگیریم صحبت نماییم. همچنین در آخر چند نکته را در مورد ساخت لانه سگ نگهبان بیان کرده‌ایم.

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر